Dziś mamy:  17 / 09 / 2021 "Świat nie jest taki zły, świat nie jest wcale mdły, niech no tylko zakwitną jabłonie" - A. Osiecka
Ważne uroczystości i wydarzenia

16.03.1998 r. Uroczystość nadania Zespołowi Szkół nr 6 imienia Agnieszki Osieckiej

W 1997 roku nauczycielka języka polskiego Zofia Baryń wystąpiła z inicjatywą nadania Zespołowi Szkół Nr 6 imienia Agnieszki Osieckiej. Pomysł spotkał się z aprobatą Rady Pedagogicznej i został przyjęty z entuzjazmem przez uczniów. Ówczesna dyrektor szkoły Bronisława Piechocińska zwróciła się oficjalnie do córki poetki Agaty Passent z prośbą o zgodę na nazwanie naszej Szkoły imieniem Agnieszki Osieckiej. Po otrzymaniu zgody, rozpoczęła procedurę nadania imienia szkole.

Postanowieniem Kuratorium Oświaty we Wrocławiu z dnia 22 grudnia 1997 w sprawie nadania imienia, Zespół Szkół Nr 6 we Wrocławiu z dniem 16 marca 1998 otrzymuje imię Agnieszki Osieckiej.

W szkole uroczystość nadania szkole imienia włączona została w VII Przegląd Kultury Szkół Średnich "Przekręt 1998".

W części oficjalnej nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej przez córkę Poetki - Agatę Passent, po czym Kurator Oświaty odczytała akt nadania imienia. Następnie Koło Teatralne zaprezentowało spektakl oparty na tekstach Agnieszki Osieckiej "Nie ma jak pompa”, w reżyserii Edwarda Kalisza.

Na zakończenie uroczystości odbył się bankiet dla zaproszonych gości, a byli wśród nich: Agata Passent, Magda Umer, Bogdan Zdrojewski, Władysław Frasyniuk, Maria Piaczyńska i wielu innych.

Fotogaleria>>