LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  26 / 09 / 2021 Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie- Roman Dmowski
STRONA GŁÓWNA
                   
Srebrna szkoła 2018
"Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że Liceum Ogólnokształcące nr XVII im. Agnieszki Osieckiej
we Wrocławiu jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników
PERSPEKTYWY 2021
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2021"
 
     

Zasady bezpiecznego powrotu do szkoły w roku szkolnym 2021/2022

autor: Admin,data: 23-08-2021
Zasady bezpiecznego powrotu do szkoły w roku szkolnym 2021/2022 Procedura organizacji pracy i funkcjonowania w LO nr XVII w roku szkolnym 2021/2022 w związku z zagrożeniem epidemmicznym SARS-CoV-2>>

Nagroda za II miejsce w konkursie "Szkoła Promująca Turystykę"

autor: Renata Pysiewicz-Jedrusik,data: 24-09-2021
Nagroda za II miejsce w konkursie 24.09.2021 roku odebraliśmy nagrodę za zajęcie II miejsca w XIX edycji konkursu "Szkoła promująca turystykę". Nagroda została nam przyznana za działania w roku szkolnym 2020/2021.
Tytuł tej edycji to "Ogrody i parki Wrocławia". Nasze opracowania dotyczyły Parku Zachodniego. Serdeczne gratulacje dla uczniów zaangażowanych w opracowanie monografii parku, trasy turystycznej, gry terenowej, oraz opracowanie konkursu wiedzy o wrocławskich parkach. 

Dookoła Jeziora Mietkowskiego

autor: J.Krajewski,data: 24-09-2021
Dookoła Jeziora Mietkowskiego

 

Ani się człowiek obejrzał, a tu już jesień się zaczęła. Tymczasem my wspominamy wrześniowe, szkolne, ale jeszcze letnie dni, czyli lekcję geografii w terenie, którą odbyła klasa 3B4 wędrując wokół Jeziora Mietkowskiego. Ta lekcja była dobrym podsumowaniem tematyki „Wpływ człowieka na środowisko naturalne”. Zbiornik w Mietkowie jest klasycznym przykładem wpływu człowieka na hydrosferę, ale też jest to zarazem największe jezioro na Dolnym Śląsku. Warto więc było się zapoznać z tym obiektem i przyjrzeć się funkcjom jakie on pełni zarówno dla człowieka, jak i dla środowiska naturalnego. Piękna, letnia, słoneczna pogoda niewątpliwe sprzyjała naszym obserwacjom. 

Wyjście integracyjne klasy 1E

autor: Adrianna Mańczak,data: 23-09-2021
Wyjście integracyjne klasy 1E

Klasa 1E wraz z wychowawczynią swój dzień integracyjny postanowiła spędzić aktywnie - grając w kręgle. Mieliśmy okazję lepiej się poznać poza murami szkoły oraz porywalizować ze sobą w przyjaznej atmosferze.  Fotorelacja znajduje się w linku poniżej. 

Fotorelacja>>> 

Klasa medialna 1F uczestnikiem Debaty Oksfordzkiej

autor: Admin,data: 23-09-2021
Klasa medialna 1F uczestnikiem Debaty Oksfordzkiej 20. 09. 2021 roku klasa medialna IF pod kierunkiem polonistki pani Doroty Czai uczestniczyła w Debacie Oksfordzkiej, która odbyła się na PWr w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. W dyskusji na temat „Dokąd zmierza sztuczna inteligencja?” wzięli udział uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu oraz Liceum Ogólnokształcącego nr VII im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego we Wrocławiu. Spotkanie poprowadził prof. Piotr Lewiński, językoznawca wykładający na Uniwersytecie Wrocławskim.

Dolnośląski Festiwal Nauki z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

autor: M.Popowczak,data: 23-09-2021
Dolnośląski Festiwal Nauki z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

W dniach 21-23 września 2021r. nauczyciele oraz uczniowie Naszej szkoły uczestniczyli w trzech wykładach przeprowadzonych on-line przez pracowników Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Szczecińskiego w ramach XXIV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego

autor: M.Hajder,data: 21-09-2021
Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego

20 września 2021 na Stadionie Miejskim w Oleśnicy odbyła się Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego. Nasza szkoła wraz z I LO z Legnicy, LO nr III z Wrocławia, LO nr X z Wrocławia, SMS Junior z Wrocławia oraz LO nr IX  z Wrocławia znalazła się wśród Laureatów Współzawodnictwa Sportowego na Dolnym Śląsku. W kategorii Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży w roku szkolnym 2020/2021 zajęliśmy V lokatę. W programie imprezy, która odbyła się w Oleśnicy miały miejsce: defilada najlepszych szkół, oficjalne otwarcie Sportowego Roku Szkolnego z udziałem władz samorządowych, oświatowych i wybitnych dolnośląskich sportowców - Olimpijczyków, Festiwal Sztafet Lekkoatletycznych, w których pobiegli nasi ucniowie. Reprezentacji szkoły kibicowały: Pani dyrektor Małgorzata Iwankiewicz, wicedyrektor Beata Multan i  nauczyciele wychowania fizycznego Małgorzata Hajder i Katarzyna Bańcer.

fotorelacja >>

Sukces Martyny Sidorenko z klasy 3A4

autor: M.Hajder,data: 21-09-2021
Sukces Martyny Sidorenko z klasy 3A4 19 września 2021 uczennica klasy 3A4 Martyna Sidorenko wzięła udział w Eliminacjach do Mistrzostw Europy Karate Shinkyokushin w Ełku, gdzie zajęła pierwsze miejsce zapewniając, sobie tym  start na Mistrzostwach Europy w Rumunii w bieżącym roku.

Jesienny Turniej Szachów Szybkich o Puchar Dyrektora LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.

autor: R. Konieczny,data: 12-09-2021
Jesienny Turniej Szachów Szybkich o Puchar Dyrektora LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu. Zapraszamy do udziału w turnieju szachowym. Cel turnieju:

- popularyzacja sportu szachowego 

- umożliwienie uzyskania/podwyższenia kategorii szachowych i podnoszenia umiejętności

- integracja środowiska szachowego w LO nr XVII

Turniej będzie zgłoszony do Polskiego Związku Szachowego.

Robert Konieczny

Wolontariat szkolny zaprasza do współpracy!

autor: J.Pieńkowska,data: 06-09-2021
Wolontariat szkolny zaprasza do współpracy!
„Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia” (A. Einstein) 
 
Jeśli dostrzegacie potrzeby innych i lubicie pomagać, to proponujemy abyście włączyli się w działalność wolontariatu w naszej szkole. Będziemy wspólnie organizować akcje charytatywne i różne przedsięwzięcia o charakterze społecznym. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy. 
 
                                                                 Opiekunowie wolontariatu szkolnego
                                                                      Janina Pieńkowska i Adrianna Mańczak

Spotkania z Rodzicami

autor: Admin,data: 03-09-2021
Spotkania z Rodzicami 1.Wywiadówki dla klas pierwszych odbędą się w formie tradycyjnej we wtorek 7.09. 2021 r. według następującego harmonogramu:

Klasy A, B godz. 17.00 - spotkanie  w auli z Dyrekcją szkoły, następnie spotkanie z wychowawcą klasy;
Klasy C, D godz. 17.30 - spotkanie  w auli z Dyrekcją szkoły, następnie spotkanie z wychowawcą klasy;
Klasy E, F godz. 18.00 - spotkanie  w auli z Dyrekcją szkoły, następnie spotkanie z wychowawcą klasy.
Wykaz sal na spotkania dla Rodziców uczniów klas pierwszych>>
2.Wywiadówki dla klas 2 i 3 odbędą się  w formie tradycyjnej w środę  8.09.2021 r.-
Wykaz sal na spotkania z Rodzicami uczniów klas drugich i trzecich>>
3. Inauguracyjne spotkanie Rady Rodziców odbędzie się 15.09.2021 r. w sali 117 o godz.17.00.
Serdecznie zapraszamy!

Kiermasz podręczników do języków obcych

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 03-09-2021
Kiermasz podręczników do języków obcych W środę 8 września 2021 roku od 9.00 do 14.30 na parterze naszej szkoły odbędzie się coroczny kiermasz podręczników do języków obcych. Będzie możliwość zakupienia książek z rabatem. Będzie możliwa płatność kartą i gotówką. Kiermasz organizuje księgarnia Bookland z Opola.
Zapraszamy.

Obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej

autor: R.Pieńkowski,data: 02-09-2021
Obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej
   Poczet Sztandarowy Liceum Ogólnokształcącego nr XVII wziął udział 1 września 2021 r. w centralnych dolnośląskich obchodach 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Cmentarzu Żołnierzy Polskich przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu. Uroczystościom towarzyszyła Wojskowa Asysta Honorowa, Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych we Wrocławiu, pododdziały reprezentacyjne: Policji, Służby Celno-Skarbowej, Straży Miejskiej Wrocławia oraz poczty sztandarowe szkół i organizacji kombatanckich. Organizatorami uroczystości byli Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski  oraz Dowódca Garnizonu Wrocław gen. bryg. Dariusz Krzywdziński.
   Poczet Sztandarowy LO XVII stanowili: Jakub Surowiec, kl. 3C3 oraz Julia Gałuszko i Natalia Mazur z kl. 3A4 pod opieką Roberta Pieńkowskiego.

Udział reprezentacji LO nr XVII we wrocławskich uroczystościach 41.rocznicy Porozumień Sierpniowych

autor: Admin,data: 02-09-2021
Udział reprezentacji LO nr XVII we wrocławskich uroczystościach 41.rocznicy Porozumień Sierpniowych

29 sierpnia 2021 r. delegacja Liceum Ogólnokształcącego nr XVII  z Panią Dyrektor Małgorzatą Iwankiewicz na czele wzięła udział we wrocławskich uroczystościach 41.rocznicy Porozumień Sierpniowych. Na uroczystościach pojawiły się liczne delegacje związkowe z przewodniczącym Kazimierzem Kimso oraz Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, abp. Józef Kupny, wicewojewoda Bogusław Szpytma, wicemarszałek Marcin Krzyżanowski i Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk.

 

Kiermasz podręczników

autor: Adrianna Mańczak,data: 02-09-2021
Kiermasz podręczników W dniach 07.09.21 - 09.09.21 na parterze odbędzie się kiermasz podręczników. Wszystkich chętnych do sprzedaży swoich książek prosimy o przynoszenie ich do sali nr 8. Każdy podręcznik powinien być podpisany imieniem, nazwiskiem oraz ceną. 

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

autor: Admin,data: 01-09-2021
Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

W środę 1 września br. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. Tym razem, w obawie przed deszczem, który jeszcze dzień wcześniej ulewnie padał,  społecznośc LO nr XVII nie spotkała się na dziedzińcu szkoły. Uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami do poszczególnych klas. Zespół kierowniczy z panią dyrektor Małgorzatą Iwankiewicz na czele odwiedził wszystkie klasy pierwsze, by szczególnie ciepło  w gościnnych progach  „Siedemnastki” powitać nowych członków naszej szkolnej współnoty.
Samorząd Uczniowski złożył pani dyrektor Malgorzacie Iwankiewicz gratulacje z powodu rozpoczynającej się właśnie dzisiaj drugiej pięcioletniej kadencji na stanowisku Dyrektora Szkoły. Wśród serdecznych życzeń nie obyło się bez podziękowań "za każdą dobrą radę, każdy uśmiech oraz okazaną pomoc i wsparcie".
Życzymy wszystkim dużo zdrowia,  energii do wytężonej pracy, samych sukcesów i poczucia radości ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.
Życzenia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty>>

 

Pożegnanie przechodzących na emeryturę nauczycielek p. Elżbiety Kucharczyk i p. Zofii Kuź

autor: Admin,data: 01-09-2021
Pożegnanie przechodzących na emeryturę nauczycielek p. Elżbiety Kucharczyk i p. Zofii Kuź 31 sierpnia br. podczas posiedzenia rady pedagogicznej miało miejsce uroczyste pożegnanie wieloletnich nauczycielek Siedemnastki pani Elżbiety Kucharczyk, uczącej języka niemieckiego, oraz pani Zofii Kuż, uczącej historii i WOSu, które przeszły na zasłużoną emeryturę. Dyrektor Szkoły pani Małgorzata Iwankiewicz złożyła serdeczne podziekowania za trud włożony w budowanie wizerunku i przyjaznej atmosfery szkoły, wielkie serce dla młodzieży i ofiarność w wykonywaniu obowiązków. Życzymy wszelkiej pomyślności i zapraszamy w goscinne progi Siedemnastki! Do zobaczenia!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

autor: Admin,data: 24-08-2021
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się w środę 1 września br. o godz. 9.00 na dziedzińcu szkoły, nastepnie uczniowie udadzą się na spotkanie z wychowawcami do wyznaczonych sal według harmonogramu sprawdź tutaj>>.
W razie deszczu- uczniowie udają się od razu do wyznaczonych sal. Dyrekcja odwiedzi wszystkie klasy pierwsze, aby powitać uczniow w nowej szkole. Do zobaczenia!

Sukces Jagody Pawlik z kl. 3E3 w Sopocie

autor: Admin,data: 20-08-2021
Sukces Jagody Pawlik z kl. 3E3 w Sopocie

Ogromny sukces! W Sopocie, podczas festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej" w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej, Jagoda Pawlik, uczennica trzeciej klasy teatralnej XVII LO we Wrocławiu, otrzymała wyróżnienie za wykonanie utworów Agnieszki Osieckiej "Piosenka o  ostatnim Doboszu" z muzyką Krzysztofa Żesławskiego, multiinstrumentalisty i  nauczyciela muzyki w Siedemnastce,  oraz "Ballada o Chmielnej" z muz. J. Abramowa. Na Jagodę czekają październikowe spektakle w Teatrze Nowym w Poznaniu. Serdecznie gratulujemy!

Rekrutacja uzupełniająca na rok szkolny 2021/2022

autor: Admin,data: 16-08-2021
Rekrutacja uzupełniająca na rok szkolny 2021/2022

Lista kandydatów przyjętych>>

Lista kandydatów niezakwalifikowanych>>

Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022

autor: Admin,data: 22-07-2021
Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022

- Lista kandydatów przyjętych do LO nr XVII>>

-Lista kandydatów nieprzyjętych do LO nr XVII>>

Świadectwa dojrzałości odebrane!

autor: Admin,data: 14-07-2021
Świadectwa dojrzałości odebrane!

5 lipca tegoroczni Maturzyści otrzymali świadectwa dojrzałości, które wręczyli wychowawcy klas.  Gratulujemy! Świadectwo dojrzałości to bilet na dalszą edukacyjną podróż. Życzymy dobrych wyborów, powodzenia w realizacji planów i spełnienia marzeń.
Nie zapominajcie o Siedemnastce! My zachowamy Was na zawsze w pamięci. Wracajcie do nas wspomnieniem i odwiedzajcie często!

Wręczenie świadectw maturalnych w LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej.

autor: B.Multan,data: 30-06-2021
Wręczenie świadectw maturalnych w LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej.

Wręczenie świadectw maturalnych w LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się 5 lipca 2021 r. wg harmonogramu zamieszczonego TUTAJ
Proszę o zapoznanie się z informacjami oraz o przestrzeganie wszelkich zasad sanitarnych.
Do zobaczenia!!! 


Harmonogram egzaminów poprawkowych.

autor: B.Multan,data: 30-06-2021
Harmonogram egzaminów poprawkowych.

Egzaminy poprawkowe w LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej odbędą się 26 sierpnia 2021 r. (czwartek) wg harmonogamu zamieszczonego w linku TUTAJ.
Zdającym życzymy powodzenia!!!

Zasady sanitarne TUTAJ 

Piątkowe 13 km w Górach Izerskich

autor: A.Naskrent,data: 27-06-2021
Piątkowe 13 km w Górach Izerskich

18 czerwca 2021 r. klasy 2A4 i 2H4 wraz z wychowawcami p. Anną Naskrent, p. Sylwią Sikorską- Hahn oraz p. Adrianną Mańczak wybrały się do Szklarskiej Poręby w Góry Izerskie. Cel naszej górskiej wędrówki został osiągnięty: weszliśmy na szczyt Wysoka Kopa, czyli najwyższe wzniesienie Gór Izerskich. Po drodze mijaliśmy ciekawe formacje skalne, a także kopalnię kwarcu "Stanisław". Odpoczęliśmy w schronisku Wysoki Kamień. Miejsce zachwyciło nas unikalną aurą i mikroklimatem.

 Fotorelacja>>>

Letni Turniej Szachów Szybkich o Puchar Dyrektora LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.

autor: R. Konieczny,data: 25-06-2021
Letni Turniej Szachów Szybkich o Puchar Dyrektora LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.

24 czerwca 2021 w sali 303 został rozegrany Letni Turniej Szachów Szybkich o Puchar Dyrektora LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu. Rozegranych zostało 6 rund  systemem dwukołowym. Zwycięzcą turnieju został Mateusz Rabenda 2H4, (2 miejsce  Marcel Cisek 2C3, 3 miejsce Adam Urbaniak 2C4).  Wieczorem został rozegrany rówież Turniej Szachów Błyskawicznych. Zwyciezcą turnieju został Robert Konieczny, 2 miejsce Michał Balicki 2B4, 3 miejsce Mateusz Kudyk 2D4.

Gratulujemy zwycięzcom 

Robert Konieczny

Zajęliśmy 3 miejsce w konkursie Zielona Szkoła.

autor: D.Kowalczyk,data: 25-06-2021
Zajęliśmy 3 miejsce w konkursie Zielona Szkoła.
Miło nam poinformować, że klasa 2D4 wraz z koordynatorem panią Danutą Kowalczyk zajęła 3 miejsce w Konkursie ZIELONA SZKOŁA organizowanym przez Młodzieżową Radę Miasta Wrocławia we współpracy z Departamentem Zrównoważonego Rozwoju. Mamy nadzieję, że juz niebawem na terenie naszej szkoły jeszcze bardziej się zazieleni tak, abyśmy mogli przyjemnie spędzać czas podczas przerw. Tymczasem wzięliśmy udział  w szkoleniu z ekspertami  z fundacji EkoRozwój.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

autor: Admin,data: 24-06-2021
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

25 czerwca 2021 r.  odbyło się uroczyste zkończenie roku szkolnego 2020/2021. W szkolnej auli zostali nagrodzeni wyróżniający się uczniowie, a pozostali uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami klas.  Dziękujemy wszystkim za wytrwałość i ciężką pracę w tym nietypowym, naznaczonym pandemią i zdanym nauczaniem roku. Gratulujemy wszystkim uczniom LO nr XVII  sukcesów, zarówno dydaktycznych, jak i tych odniesionych w konkursach, zawodach. Dziękujemy także za zangażowanie w życie społeczności szkolnej oraz działalność w Samorządzie Uczniowskim.
Najwyższą średnią ocen w klasach 1 i 2 trzyletniego liceum uzyskał Mateusz Wojciechowski z klasy 2C3, a w czteroletnim liceum Julia Głuszko z klasy 2A4. Świadectwo z biało- czewonym paskiem uzyskali uczniowie>> liceum trzyletnie>> liceum czteroletnie>>. Na wyróżnienie zapracowali także uczniowie, którzy wykazali się 100 procentową frekwencją>>. Najwyższą średnią ocen osiągnęła klasa 2E3, której wychowawcą jest Pani Marzena Matschaj- Kacprzak, a najlepszą frekwencję uzyskała klasa 1D, której wychowawcą jest Pani Aneta Fiśkiewicz.
Gratulujemy serdecznie wszystkim i życzymy zasłużonego odpoczynku! Do zobaczenia we wrześniu!
Fotorelacja Kamila Pasternaka oraz Elizy Gorgoń>>

List Ministra Edukacji i Nauki na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych>>

Życzenia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z okazji zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych>>

 

Wakacyjne życzenia

autor: Admin,data: 24-06-2021
Wakacyjne życzenia

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!
Zajęcia edukacyjne w roku szkolnym 2020/2021 dobiegły końca. Doczekaliśmy dnia, aby spotkać się w szkole i podsumować nasze sukcesy w roku tak nietypowym i nieprzewidywalnym. Pomimo trudów związanych ze zdalnym nauczaniem, udało się nam wiele osiągnąć. Pragnę pogratulować Uczniom świadectw z bardzo dobrymi wynikami nauczania, wzorowej frekwencji i sukcesów odniesionych w rozmaitych konkursach. Dziękuję Wam za determinację w pokonywaniu trudności i rozwiązywaniu problemów. Dziękuję Nauczycielom za ogromny wysiłek włożony w zbudowanie nowego warsztatu pracy bazującego na wykorzystywaniu nowoczesnych technologii informacyjnych. Dziękuję Rodzicom za regularny kontakt ze szkołą i za współpracę.
Nagrodą za ciężką szkolną pracę są zawsze wakacje. I choć możliwości wyjazdów są dalej ograniczone, niech będą one wędrówką bez końca, pełne przygód i spotkań z ciekawymi ludźmi, niezwykłe... A po wakacjach urządzimy sobie nasze szkolne życie na nowo. W takich warunkach, jakie będą nam dane. Poradzimy sobie.
Życzę pięknej pogody i odpoczynku!
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

II miejsce koszykarek na Dolnym Śląsku podczas Licealiady w koszykówce 3x3

autor: M.Popowczak,data: 24-06-2021
II miejsce koszykarek na Dolnym Śląsku podczas Licealiady w koszykówce 3x3
21 czerwca 2021 r. na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbył się turniej w
koszykówce 3x3 w ramach Licealiady Dolnego Śląska z udziałem młodzieży naszej szkoły. Nasze
koszykarki zajęła 2 miejsce. 

I miejsce w Olimpiadzie Młodzieży w Baseballu

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 24-06-2021
I miejsce w Olimpiadzie Młodzieży w Baseballu

Filozof Franciszek uczeń klasy 1A wraz z drużyną zajęli 1 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Baseballu zorganizowanym przez Ogólnopolska Federacja Sportu oraz
1 miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Baseball w Polskim Związku Baseballu i Softballu
Gratulujemy! 

BIG LIVE CLASSES w LO nr XVII

autor: Wojciech Berek,data: 23-06-2021
BIG LIVE CLASSES w LO nr XVII BIG LIVE CLASSES w LO nr XVII z uczniami z całego świata

Uczniowie kl. 2C3 zdobywali wiedzę o lokalnym samorządzie

autor: R.Pieńkowski,data: 22-06-2021
Uczniowie kl. 2C3  zdobywali wiedzę o lokalnym samorządzie
16 czerwca 2021 r. uczniowie klasy 2C3 pod opieką Roberta Pieńkowskiego i Janiny Pieńkowskiej wzięli udział w projekcie Rady Miejskiej Wrocławia „Edukacja samorządowa”. Prosto ze szkoły udaliśmy się do Nowego Ratusza, którego drugie piętro służy Radzie Miejskiej Wrocławia. Tu przywitał nas Wicedyrektor Biura Rady Miejskiej Wrocławia Marcin Frąckiewicz.

„1000 lat Wrocławia” w Pałacu Królewskiego po angielsku

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 21-06-2021
„1000 lat Wrocławia” w Pałacu Królewskiego po angielsku

W piątek 18 czerwca 2021 roku klasa 2B4 z wychowawczynią, Panią Katarzyną Suwalską oraz Panią Kamilą Morawską zwiedzała Pałac Królewski z przewodnikiem w języku angielskim. Tematem wycieczki było 1000 lat Wrocławia.
fotorelacja>>>

Edukacja filmowa w języku angielskim

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 21-06-2021
Edukacja filmowa w języku angielskim 2 i 17 czerwca 2021 roku klasy 2E4, 2G4, 2A4 i 2G3  byly na seansach filmowych w kinie Nowe Horyzonty. Z domowych ekranow laptopów lub komputerów mieliśmy okazję przenieść się na duży ekran i zobaczyc dwa doskonale filmy.
Pierwszy obraz to zdobywca Oscara NOMADLAND...

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

autor: Admin,data: 21-06-2021
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w piątek 25 czerwca 2021 r. o godz. 9.00 na dziedzińcu szkolnym. Serdecznie zapraszam wszystkich Uczniów, Rodziców i przyjaciół szkoły!
UWAGA!
 W razie deszczu - wręczenie nagród i świadectw nastąpi zgodnie z harmonogramem:
- o godz. 9.00
wyróżnieni uczniowie z klas pierwszych i drugich   udają się do auli, gdzie nastąpi wręczenie nagród

- pozostali uczniowie udają się na spotkania z wychowawcami do wyznaczonych sal.

Małgorzata Iwankiewicz

Dyrektor Szkoły

We wtorek 22 VI 2021 r. zapraszamy do auli na przedwakacyjny „Przegląd Filmów Historycznych” w LO XVII

autor: R.Pieńkowski,data: 21-06-2021
We wtorek 22 VI 2021 r. zapraszamy do auli na przedwakacyjny „Przegląd Filmów Historycznych” w LO XVII

22 VI 2021 r. WTOREK, FILM 1, aula, godz. 10.45.00-13.30 Aleksander (ang. Alexander the Great), reżyseria: Oliver Stone, 168 min.
„Aleksander” – zrealizowany z rozmachem film opowiadający o życiu Aleksandra Wielkiego - będący biografią jednego z największych wodzów starożytności.


FILM 2, aula, godz. 13.30-15.30 Przełęcz ocalonych (ang. Hacksaw Ridge) – amerykański dramat wojenny z 2016 roku w reż. Mela Gibsona, przedstawiający historię życia amerykańskiego adwentysty i obdżektora Desmonda Dossa.

Uwaga: repertuar może ulec zmianie. Wstęp wolny – wszyscy uczniowie mile widziani. W trakcie projekcji należy pamiętać o maseczkach i dystansie.

Miejsce projekcji: aula

Sukces Jagody Pawlik z kl. 2E3 w konkursie wokalnym

autor: Admin,data: 21-06-2021
Sukces Jagody Pawlik z kl. 2E3 w konkursie wokalnym
Miło nam poinformować, że po  przesłuchaniach konkursowych w dniu 14 czerwca br. w Teatrze Nowym w Poznaniu Jagoda Pawlik, uczennica klasy 2E3 dostała się do ścisłego finału Festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej". Wykonała m in. kompozycję nauczyciela muzyki w LO nr XII Pana Krzysztofa Żesławskiego ,, Piosenka o ostatnim Doboszu’’ ze słowami Agnieszki Osieckiej. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Zajęcia w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego - 2A3 i 2E3 na terenówkach

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 20-06-2021
Zajęcia w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego - 2A3 i 2E3 na terenówkach Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego  został założony we Wrocławiu w roku 1811 na terenie częściowo Ostrowa Tumskiego, częściowo odzyskanym po zburzonych na rozkaz Napoleona fortyfikacjach miejskich i po zasypanej północnej odnodze Odry, ograniczonym dzisiejszymi ulicami Kanonią, Hlonda, Wyszyńskiego, Sienkiewicza i Świętokrzyską.

1A na wycieczce klasowej

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 20-06-2021
1A na wycieczce klasowej 10 czerwca 1A wybrała się na spacer po Nadodrzu oraz Starym Mieście

Wrocław stolicą murali, czyli Sztuka na ulicy

autor: Wojciech Berek,data: 19-06-2021
Wrocław stolicą murali, czyli Sztuka na ulicy
2 czerwca br. klasa 2B4 z wychowawcą Panią Katarzyną Suwalską i Panią Kamilą Morawską udała się na wycieczkę po Wrocławiu w języku angielskim zatytułowaną „Wrocław stolicą murali, czyli Sztuka na ulicy”.

Klasa 2A3 na wystawie w Muzeum Narodowym, 17 czerwca 2021 r.

autor: M.Niwelt,data: 19-06-2021
Klasa 2A3 na wystawie w Muzeum Narodowym, 17 czerwca 2021 r.

„Galeria mody” – czyli związki mody i sztuki. Co strój wnosi do malarstwa? Ubiór nierzadko zajmuje połowę powierzchni obrazu i wpływa na ekspresję artystyczną dzieła. Komunikuje także wielorakie przesłania: symboliczne, ceremonialne, społeczne, psychologiczne, religijne, polityczne, erotyczne, międzykulturowe. /źródło: mnwr.pl/
Lekcja muzealna >>>

Oto galeria mody 2A3 >>>

Angielski stacjonarnie?

autor: M.Niwelt,data: 19-06-2021
Angielski stacjonarnie?

Temat lekcji: Trzeci tryb warunkowy - magiczna piątka. Klasa 1A  wybrała lekcję na świeżym powietrzu.  Nareszcie książki i ćwiczenia w wersji papierowej. Tablico interaktywna precz :-)

Gra terenowa w języku angielskim „Diabeł tkwi w szczegółach”.

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 18-06-2021
Gra terenowa w języku angielskim „Diabeł tkwi w szczegółach”.

10 czerwca 2021 roku klasa 1D wzięła udział w grze terenowej w języku angielskim zatytułowanej „Diabeł tkwi w szczegółach”. Trzeba było podnieść głowy do góry i wytężyć wzrok, chwilę pogłówkować, wszystko po to, aby znaleźć odpowiedzi na pytania i odkryć na Rynku to, co wcześniej było dla wielu niezauważalne. Uczniowie rozwiązywali zadania w grupach, ćwicząc przy tym język angielski. Wszystkie grupy poradziły sobie świetnie z zadaniami i odnalazły wskazanego w zadaniu krasnala. Gratulujemy!

fotorelacja>>>

Dzień Dziecka

autor: Adrianna Mańczak,data: 17-06-2021
Dzień Dziecka

W tym roku z okazji Dnia Dziecka w XVII zorganizowaliśmy piknik oraz odbył się koncert zespołu Otis, jak również karaoke. Pogoda dopisała, a zabawa była świetna. Zapraszamy od obejrzenia fotorelacji.

Fotorelacja >>> 

 

Stanisław Skotny odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności

autor: Admin,data: 17-06-2021
Stanisław Skotny odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności

9 czerwca 2021 r. w Sali Wielkiej wrocławskiego Ratusza miała miejsce podniosła uroczystość uhonorowania 29. działaczy opozycji antykomunistycznej w czasach PRL. W imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy Krzyże Wolności i Solidarności wręczył Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek. Wśród odznaczonych znalazł się przedstawiciel społeczności LO XVII Stanisław Skotny, emerytowany nauczyciel języka polskiego.

Szkolne laboratoria chemiczne

autor: D.Kowalczyk,data: 16-06-2021
Szkolne laboratoria chemiczne

Nareszcie!! Wróciliśmy do zajęć laboratoryjnych :) Uczniowie klasy 2D4  przeprowadzili
kolejne eksperymenty. Tym razem zajmowaliśmy się badaniem właściwości aldehydów i ketonów. Skupiliśmy się przed wszystkim na próbie Trommera i próbie Tollensa.

Zajęcia terenowe w Ogrodzie Japońskim

autor: D.Kowalczyk,data: 16-06-2021
Zajęcia terenowe w Ogrodzie Japońskim
W zeszłym tygodniu klasa 2F3 w ramach przyrody udała się do Ogrodu Japońskiego w poszukiwaniu roślin wykorzystywanych w medycynie azjatyckiej. 🙂
Oczarowały nas kwitnące, przepięknie
pachnące kwiaty.

Sukces Pauliny Malec z klasy 1e

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 16-06-2021
Sukces Pauliny Malec z klasy 1e

Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły, Paulina Malec z klasy 1e, zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski w Teakwon-Do w Oleśnicy, pokonując trzy zawodniczki z czarnymi pasami. Serdecznie gratulujemy.

Sukces Filipa Musiałowicza z klasy 1e

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 16-06-2021
Sukces Filipa Musiałowicza z klasy 1e Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły, Filip Musiałowicz z klasy 1e, jest finalistą Otwartych Mistrzostw Polski w tańcu towarzyskim.
[WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI]
 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII