LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  29 / 11 / 2021 Kto nigdy nie był uczniem, mistrzem też nie będzie
STRONA GŁÓWNA
                   
Srebrna szkoła 2018
"Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że Liceum Ogólnokształcące nr XVII im. Agnieszki Osieckiej
we Wrocławiu jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników
PERSPEKTYWY 2021
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2021"
 
     

Śladami lodowca

autor: J.Krajewski,data: 30-09-2021
Śladami lodowca

Każdy kto choć trochę uczy się geografii wie z pewnością,  jak bardzo znaczącą rolę w rzeźbie i krajobrazie sporej części Polski odegrał lodowiec. Epoka lodowcowa chwilowo za nami, ale ślady po niej pozostały. Zbadać taki obszar i przyjrzeć się mu z bliska postanowiła klasa geograficzna 2B. Wzgórza Trzebnickie, bo o nich tu mowa, to pozostałość moren glacjotektonicznych zlodowacenia środkowopolskiego. 

Poczet sztandarowy LO XVII uczestniczył w uroczystości prezentacji sztandaru 16 DBOT im. ppłk. Ludwika Marszałka, ps. „Zbroja”

autor: Admin,data: 30-09-2021
Poczet sztandarowy LO XVII uczestniczył w uroczystości prezentacji sztandaru 16 DBOT im. ppłk. Ludwika Marszałka, ps. „Zbroja”

27 września 2021 r., w dniu Święta Wojsk Obrony Terytorialnej przypadającego w rocznicę powstania Służby Zwycięstwu Polski – polskiej organizacji konspiracyjnej powstałej 27 IX 1939 r. na wrocławskim Placu Wolności odbyła się piękna uroczystość prezentacji sztandaru nadanego 16. Dolnośląskiej Brygadzie Wojsk Obrony Terytorialnej przez Prezydenta RP, a następnie miała miejsce uroczysta przysięga. W uroczystości wzięli udział m.in. szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski, kombatanci oraz poczty sztandarowe wrocławskich szkół. Liceum Ogólnokształcące nr XVII reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Martyna Kamrowska z kl. 3D4, Aleksandra Siemasz z kl. 2B oraz Jakub Surowiec z kl. 3C3 pod opieką Roberta Pieńkowskiego i Adama Szymanowskiego.

Stypendystki Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych - PROMOVERE TALENTA

autor: Admin,data: 29-09-2021
Stypendystki Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych - PROMOVERE TALENTA

Z dumą i radością informujemy, że nasze trzy uczennice: Julia Głuszko z klasy 2 A4, Wiktoria Podborowska oraz Olga Waleron z klasy 3 E3 zostały stypendystkami Wrocławskiego program wspierania uzdolnionych - PROMOVERE TALENTA za szczególne osiągnięcia w nauce (co najmniej pięć ocen celujących) oraz sukcesy w konkursach w roku szkolnym 2020/2021. Serdecznie gratulujemy!

Wycieczka po Wrocławiu klasy 1B

autor: Renata Pysiewicz-Jedrusik,data: 26-09-2021
Wycieczka po Wrocławiu klasy 1B Początek turystycznej przygody klasy 1b miał miejsce 23.09.2021 roku. Spacerowaliśmy wzdłuż fosy miejskiej, Promenadą Staromiejską
i poznawaliśmy historię i zabytki naszego miasta... po polsku i niemiecku. 

Nagroda za II miejsce w konkursie "Szkoła Promująca Turystykę"

autor: Renata Pysiewicz-Jedrusik,data: 24-09-2021
Nagroda za II miejsce w konkursie 24.09.2021 roku odebraliśmy nagrodę za zajęcie II miejsca w XIX edycji konkursu "Szkoła promująca turystykę". Nagroda została nam przyznana za działania w roku szkolnym 2020/2021.
Tytuł tej edycji to "Ogrody i parki Wrocławia". Nasze opracowania dotyczyły Parku Zachodniego. Serdeczne gratulacje dla uczniów zaangażowanych w opracowanie monografii parku, trasy turystycznej, gry terenowej, oraz opracowanie konkursu wiedzy o wrocławskich parkach. 

Dookoła Jeziora Mietkowskiego

autor: J.Krajewski,data: 24-09-2021
Dookoła Jeziora Mietkowskiego

 

Ani się człowiek obejrzał, a tu już jesień się zaczęła. Tymczasem my wspominamy wrześniowe, szkolne, ale jeszcze letnie dni, czyli lekcję geografii w terenie, którą odbyła klasa 3B4 wędrując wokół Jeziora Mietkowskiego. Ta lekcja była dobrym podsumowaniem tematyki „Wpływ człowieka na środowisko naturalne”. Zbiornik w Mietkowie jest klasycznym przykładem wpływu człowieka na hydrosferę, ale też jest to zarazem największe jezioro na Dolnym Śląsku. Warto więc było się zapoznać z tym obiektem i przyjrzeć się funkcjom jakie on pełni zarówno dla człowieka, jak i dla środowiska naturalnego. Piękna, letnia, słoneczna pogoda niewątpliwe sprzyjała naszym obserwacjom. 

Wyjście integracyjne klasy 1E

autor: Adrianna Mańczak,data: 23-09-2021
Wyjście integracyjne klasy 1E

Klasa 1E wraz z wychowawczynią swój dzień integracyjny postanowiła spędzić aktywnie - grając w kręgle. Mieliśmy okazję lepiej się poznać poza murami szkoły oraz porywalizować ze sobą w przyjaznej atmosferze.  Fotorelacja znajduje się w linku poniżej. 

Fotorelacja>>> 

Klasa medialna 1F uczestnikiem Debaty Oksfordzkiej

autor: Admin,data: 23-09-2021
Klasa medialna 1F uczestnikiem Debaty Oksfordzkiej 20. 09. 2021 roku klasa medialna IF pod kierunkiem polonistki pani Doroty Czai uczestniczyła w Debacie Oksfordzkiej, która odbyła się na PWr w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. W dyskusji na temat „Dokąd zmierza sztuczna inteligencja?” wzięli udział uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu oraz Liceum Ogólnokształcącego nr VII im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego we Wrocławiu. Spotkanie poprowadził prof. Piotr Lewiński, językoznawca wykładający na Uniwersytecie Wrocławskim.

Dolnośląski Festiwal Nauki z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

autor: M.Popowczak,data: 23-09-2021
Dolnośląski Festiwal Nauki z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

W dniach 21-23 września 2021r. nauczyciele oraz uczniowie Naszej szkoły uczestniczyli w trzech wykładach przeprowadzonych on-line przez pracowników Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Szczecińskiego w ramach XXIV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego

autor: M.Hajder,data: 21-09-2021
Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego

20 września 2021 na Stadionie Miejskim w Oleśnicy odbyła się Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego. Nasza szkoła wraz z I LO z Legnicy, LO nr III z Wrocławia, LO nr X z Wrocławia, SMS Junior z Wrocławia oraz LO nr IX  z Wrocławia znalazła się wśród Laureatów Współzawodnictwa Sportowego na Dolnym Śląsku. W kategorii Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży w roku szkolnym 2020/2021 zajęliśmy V lokatę. W programie imprezy, która odbyła się w Oleśnicy miały miejsce: defilada najlepszych szkół, oficjalne otwarcie Sportowego Roku Szkolnego z udziałem władz samorządowych, oświatowych i wybitnych dolnośląskich sportowców - Olimpijczyków, Festiwal Sztafet Lekkoatletycznych, w których pobiegli nasi ucniowie. Reprezentacji szkoły kibicowały: Pani dyrektor Małgorzata Iwankiewicz, wicedyrektor Beata Multan i  nauczyciele wychowania fizycznego Małgorzata Hajder i Katarzyna Bańcer.

fotorelacja >>

Sukces Martyny Sidorenko z klasy 3A4

autor: M.Hajder,data: 21-09-2021
Sukces Martyny Sidorenko z klasy 3A4 19 września 2021 uczennica klasy 3A4 Martyna Sidorenko wzięła udział w Eliminacjach do Mistrzostw Europy Karate Shinkyokushin w Ełku, gdzie zajęła pierwsze miejsce zapewniając, sobie tym  start na Mistrzostwach Europy w Rumunii w bieżącym roku.

Jesienny Turniej Szachów Szybkich o Puchar Dyrektora LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.

autor: R. Konieczny,data: 12-09-2021
Jesienny Turniej Szachów Szybkich o Puchar Dyrektora LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu. Zapraszamy do udziału w turnieju szachowym. Cel turnieju:

- popularyzacja sportu szachowego 

- umożliwienie uzyskania/podwyższenia kategorii szachowych i podnoszenia umiejętności

- integracja środowiska szachowego w LO nr XVII

Turniej będzie zgłoszony do Polskiego Związku Szachowego.

Robert Konieczny

Wolontariat szkolny zaprasza do współpracy!

autor: J.Pieńkowska,data: 06-09-2021
Wolontariat szkolny zaprasza do współpracy!
„Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia” (A. Einstein) 
 
Jeśli dostrzegacie potrzeby innych i lubicie pomagać, to proponujemy abyście włączyli się w działalność wolontariatu w naszej szkole. Będziemy wspólnie organizować akcje charytatywne i różne przedsięwzięcia o charakterze społecznym. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy. 
 
                                                                 Opiekunowie wolontariatu szkolnego
                                                                      Janina Pieńkowska i Adrianna Mańczak

Spotkania z Rodzicami

autor: Admin,data: 03-09-2021
Spotkania z Rodzicami 1.Wywiadówki dla klas pierwszych odbędą się w formie tradycyjnej we wtorek 7.09. 2021 r. według następującego harmonogramu:

Klasy A, B godz. 17.00 - spotkanie  w auli z Dyrekcją szkoły, następnie spotkanie z wychowawcą klasy;
Klasy C, D godz. 17.30 - spotkanie  w auli z Dyrekcją szkoły, następnie spotkanie z wychowawcą klasy;
Klasy E, F godz. 18.00 - spotkanie  w auli z Dyrekcją szkoły, następnie spotkanie z wychowawcą klasy.
Wykaz sal na spotkania dla Rodziców uczniów klas pierwszych>>
2.Wywiadówki dla klas 2 i 3 odbędą się  w formie tradycyjnej w środę  8.09.2021 r.-
Wykaz sal na spotkania z Rodzicami uczniów klas drugich i trzecich>>
3. Inauguracyjne spotkanie Rady Rodziców odbędzie się 15.09.2021 r. w sali 117 o godz.17.00.
Serdecznie zapraszamy!

Kiermasz podręczników do języków obcych

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 03-09-2021
Kiermasz podręczników do języków obcych W środę 8 września 2021 roku od 9.00 do 14.30 na parterze naszej szkoły odbędzie się coroczny kiermasz podręczników do języków obcych. Będzie możliwość zakupienia książek z rabatem. Będzie możliwa płatność kartą i gotówką. Kiermasz organizuje księgarnia Bookland z Opola.
Zapraszamy.

Obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej

autor: R.Pieńkowski,data: 02-09-2021
Obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej
   Poczet Sztandarowy Liceum Ogólnokształcącego nr XVII wziął udział 1 września 2021 r. w centralnych dolnośląskich obchodach 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Cmentarzu Żołnierzy Polskich przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu. Uroczystościom towarzyszyła Wojskowa Asysta Honorowa, Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych we Wrocławiu, pododdziały reprezentacyjne: Policji, Służby Celno-Skarbowej, Straży Miejskiej Wrocławia oraz poczty sztandarowe szkół i organizacji kombatanckich. Organizatorami uroczystości byli Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski  oraz Dowódca Garnizonu Wrocław gen. bryg. Dariusz Krzywdziński.
   Poczet Sztandarowy LO XVII stanowili: Jakub Surowiec, kl. 3C3 oraz Julia Gałuszko i Natalia Mazur z kl. 3A4 pod opieką Roberta Pieńkowskiego.

Udział reprezentacji LO nr XVII we wrocławskich uroczystościach 41.rocznicy Porozumień Sierpniowych

autor: Admin,data: 02-09-2021
Udział reprezentacji LO nr XVII we wrocławskich uroczystościach 41.rocznicy Porozumień Sierpniowych

29 sierpnia 2021 r. delegacja Liceum Ogólnokształcącego nr XVII  z Panią Dyrektor Małgorzatą Iwankiewicz na czele wzięła udział we wrocławskich uroczystościach 41.rocznicy Porozumień Sierpniowych. Na uroczystościach pojawiły się liczne delegacje związkowe z przewodniczącym Kazimierzem Kimso oraz Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, abp. Józef Kupny, wicewojewoda Bogusław Szpytma, wicemarszałek Marcin Krzyżanowski i Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk.

 

Kiermasz podręczników

autor: Adrianna Mańczak,data: 02-09-2021
Kiermasz podręczników W dniach 07.09.21 - 09.09.21 na parterze odbędzie się kiermasz podręczników. Wszystkich chętnych do sprzedaży swoich książek prosimy o przynoszenie ich do sali nr 8. Każdy podręcznik powinien być podpisany imieniem, nazwiskiem oraz ceną. 

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

autor: Admin,data: 01-09-2021
Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

W środę 1 września br. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. Tym razem, w obawie przed deszczem, który jeszcze dzień wcześniej ulewnie padał,  społecznośc LO nr XVII nie spotkała się na dziedzińcu szkoły. Uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami do poszczególnych klas. Zespół kierowniczy z panią dyrektor Małgorzatą Iwankiewicz na czele odwiedził wszystkie klasy pierwsze, by szczególnie ciepło  w gościnnych progach  „Siedemnastki” powitać nowych członków naszej szkolnej współnoty.
Samorząd Uczniowski złożył pani dyrektor Malgorzacie Iwankiewicz gratulacje z powodu rozpoczynającej się właśnie dzisiaj drugiej pięcioletniej kadencji na stanowisku Dyrektora Szkoły. Wśród serdecznych życzeń nie obyło się bez podziękowań "za każdą dobrą radę, każdy uśmiech oraz okazaną pomoc i wsparcie".
Życzymy wszystkim dużo zdrowia,  energii do wytężonej pracy, samych sukcesów i poczucia radości ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.
Życzenia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty>>

 

Pożegnanie przechodzących na emeryturę nauczycielek p. Elżbiety Kucharczyk i p. Zofii Kuź

autor: Admin,data: 01-09-2021
Pożegnanie przechodzących na emeryturę nauczycielek p. Elżbiety Kucharczyk i p. Zofii Kuź 31 sierpnia br. podczas posiedzenia rady pedagogicznej miało miejsce uroczyste pożegnanie wieloletnich nauczycielek Siedemnastki pani Elżbiety Kucharczyk, uczącej języka niemieckiego, oraz pani Zofii Kuż, uczącej historii i WOSu, które przeszły na zasłużoną emeryturę. Dyrektor Szkoły pani Małgorzata Iwankiewicz złożyła serdeczne podziekowania za trud włożony w budowanie wizerunku i przyjaznej atmosfery szkoły, wielkie serce dla młodzieży i ofiarność w wykonywaniu obowiązków. Życzymy wszelkiej pomyślności i zapraszamy w goscinne progi Siedemnastki! Do zobaczenia!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

autor: Admin,data: 24-08-2021
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się w środę 1 września br. o godz. 9.00 na dziedzińcu szkoły, nastepnie uczniowie udadzą się na spotkanie z wychowawcami do wyznaczonych sal według harmonogramu sprawdź tutaj>>.
W razie deszczu- uczniowie udają się od razu do wyznaczonych sal. Dyrekcja odwiedzi wszystkie klasy pierwsze, aby powitać uczniow w nowej szkole. Do zobaczenia!

Sukces Jagody Pawlik z kl. 3E3 w Sopocie

autor: Admin,data: 20-08-2021
Sukces Jagody Pawlik z kl. 3E3 w Sopocie

Ogromny sukces! W Sopocie, podczas festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej" w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej, Jagoda Pawlik, uczennica trzeciej klasy teatralnej XVII LO we Wrocławiu, otrzymała wyróżnienie za wykonanie utworów Agnieszki Osieckiej "Piosenka o  ostatnim Doboszu" z muzyką Krzysztofa Żesławskiego, multiinstrumentalisty i  nauczyciela muzyki w Siedemnastce,  oraz "Ballada o Chmielnej" z muz. J. Abramowa. Na Jagodę czekają październikowe spektakle w Teatrze Nowym w Poznaniu. Serdecznie gratulujemy!

Rekrutacja uzupełniająca na rok szkolny 2021/2022

autor: Admin,data: 16-08-2021
Rekrutacja uzupełniająca na rok szkolny 2021/2022

Lista kandydatów przyjętych>>

Lista kandydatów niezakwalifikowanych>>

Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022

autor: Admin,data: 22-07-2021
Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022

- Lista kandydatów przyjętych do LO nr XVII>>

-Lista kandydatów nieprzyjętych do LO nr XVII>>

Świadectwa dojrzałości odebrane!

autor: Admin,data: 14-07-2021
Świadectwa dojrzałości odebrane!

5 lipca tegoroczni Maturzyści otrzymali świadectwa dojrzałości, które wręczyli wychowawcy klas.  Gratulujemy! Świadectwo dojrzałości to bilet na dalszą edukacyjną podróż. Życzymy dobrych wyborów, powodzenia w realizacji planów i spełnienia marzeń.
Nie zapominajcie o Siedemnastce! My zachowamy Was na zawsze w pamięci. Wracajcie do nas wspomnieniem i odwiedzajcie często!

Wręczenie świadectw maturalnych w LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej.

autor: B.Multan,data: 30-06-2021
Wręczenie świadectw maturalnych w LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej.

Wręczenie świadectw maturalnych w LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się 5 lipca 2021 r. wg harmonogramu zamieszczonego TUTAJ
Proszę o zapoznanie się z informacjami oraz o przestrzeganie wszelkich zasad sanitarnych.
Do zobaczenia!!! 


Harmonogram egzaminów poprawkowych.

autor: B.Multan,data: 30-06-2021
Harmonogram egzaminów poprawkowych.

Egzaminy poprawkowe w LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej odbędą się 26 sierpnia 2021 r. (czwartek) wg harmonogamu zamieszczonego w linku TUTAJ.
Zdającym życzymy powodzenia!!!

Zasady sanitarne TUTAJ 

Piątkowe 13 km w Górach Izerskich

autor: A.Naskrent,data: 27-06-2021
Piątkowe 13 km w Górach Izerskich

18 czerwca 2021 r. klasy 2A4 i 2H4 wraz z wychowawcami p. Anną Naskrent, p. Sylwią Sikorską- Hahn oraz p. Adrianną Mańczak wybrały się do Szklarskiej Poręby w Góry Izerskie. Cel naszej górskiej wędrówki został osiągnięty: weszliśmy na szczyt Wysoka Kopa, czyli najwyższe wzniesienie Gór Izerskich. Po drodze mijaliśmy ciekawe formacje skalne, a także kopalnię kwarcu "Stanisław". Odpoczęliśmy w schronisku Wysoki Kamień. Miejsce zachwyciło nas unikalną aurą i mikroklimatem.

 Fotorelacja>>>

Letni Turniej Szachów Szybkich o Puchar Dyrektora LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.

autor: R. Konieczny,data: 25-06-2021
Letni Turniej Szachów Szybkich o Puchar Dyrektora LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.

24 czerwca 2021 w sali 303 został rozegrany Letni Turniej Szachów Szybkich o Puchar Dyrektora LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu. Rozegranych zostało 6 rund  systemem dwukołowym. Zwycięzcą turnieju został Mateusz Rabenda 2H4, (2 miejsce  Marcel Cisek 2C3, 3 miejsce Adam Urbaniak 2C4).  Wieczorem został rozegrany rówież Turniej Szachów Błyskawicznych. Zwyciezcą turnieju został Robert Konieczny, 2 miejsce Michał Balicki 2B4, 3 miejsce Mateusz Kudyk 2D4.

Gratulujemy zwycięzcom 

Robert Konieczny

Zajęliśmy 3 miejsce w konkursie Zielona Szkoła.

autor: D.Kowalczyk,data: 25-06-2021
Zajęliśmy 3 miejsce w konkursie Zielona Szkoła.
Miło nam poinformować, że klasa 2D4 wraz z koordynatorem panią Danutą Kowalczyk zajęła 3 miejsce w Konkursie ZIELONA SZKOŁA organizowanym przez Młodzieżową Radę Miasta Wrocławia we współpracy z Departamentem Zrównoważonego Rozwoju. Mamy nadzieję, że juz niebawem na terenie naszej szkoły jeszcze bardziej się zazieleni tak, abyśmy mogli przyjemnie spędzać czas podczas przerw. Tymczasem wzięliśmy udział  w szkoleniu z ekspertami  z fundacji EkoRozwój.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

autor: Admin,data: 24-06-2021
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

25 czerwca 2021 r.  odbyło się uroczyste zkończenie roku szkolnego 2020/2021. W szkolnej auli zostali nagrodzeni wyróżniający się uczniowie, a pozostali uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami klas.  Dziękujemy wszystkim za wytrwałość i ciężką pracę w tym nietypowym, naznaczonym pandemią i zdanym nauczaniem roku. Gratulujemy wszystkim uczniom LO nr XVII  sukcesów, zarówno dydaktycznych, jak i tych odniesionych w konkursach, zawodach. Dziękujemy także za zangażowanie w życie społeczności szkolnej oraz działalność w Samorządzie Uczniowskim.
Najwyższą średnią ocen w klasach 1 i 2 trzyletniego liceum uzyskał Mateusz Wojciechowski z klasy 2C3, a w czteroletnim liceum Julia Głuszko z klasy 2A4. Świadectwo z biało- czewonym paskiem uzyskali uczniowie>> liceum trzyletnie>> liceum czteroletnie>>. Na wyróżnienie zapracowali także uczniowie, którzy wykazali się 100 procentową frekwencją>>. Najwyższą średnią ocen osiągnęła klasa 2E3, której wychowawcą jest Pani Marzena Matschaj- Kacprzak, a najlepszą frekwencję uzyskała klasa 1D, której wychowawcą jest Pani Aneta Fiśkiewicz.
Gratulujemy serdecznie wszystkim i życzymy zasłużonego odpoczynku! Do zobaczenia we wrześniu!
Fotorelacja Kamila Pasternaka oraz Elizy Gorgoń>>

List Ministra Edukacji i Nauki na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych>>

Życzenia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z okazji zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych>>

 

Wakacyjne życzenia

autor: Admin,data: 24-06-2021
Wakacyjne życzenia

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!
Zajęcia edukacyjne w roku szkolnym 2020/2021 dobiegły końca. Doczekaliśmy dnia, aby spotkać się w szkole i podsumować nasze sukcesy w roku tak nietypowym i nieprzewidywalnym. Pomimo trudów związanych ze zdalnym nauczaniem, udało się nam wiele osiągnąć. Pragnę pogratulować Uczniom świadectw z bardzo dobrymi wynikami nauczania, wzorowej frekwencji i sukcesów odniesionych w rozmaitych konkursach. Dziękuję Wam za determinację w pokonywaniu trudności i rozwiązywaniu problemów. Dziękuję Nauczycielom za ogromny wysiłek włożony w zbudowanie nowego warsztatu pracy bazującego na wykorzystywaniu nowoczesnych technologii informacyjnych. Dziękuję Rodzicom za regularny kontakt ze szkołą i za współpracę.
Nagrodą za ciężką szkolną pracę są zawsze wakacje. I choć możliwości wyjazdów są dalej ograniczone, niech będą one wędrówką bez końca, pełne przygód i spotkań z ciekawymi ludźmi, niezwykłe... A po wakacjach urządzimy sobie nasze szkolne życie na nowo. W takich warunkach, jakie będą nam dane. Poradzimy sobie.
Życzę pięknej pogody i odpoczynku!
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

II miejsce koszykarek na Dolnym Śląsku podczas Licealiady w koszykówce 3x3

autor: M.Popowczak,data: 24-06-2021
II miejsce koszykarek na Dolnym Śląsku podczas Licealiady w koszykówce 3x3
21 czerwca 2021 r. na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbył się turniej w
koszykówce 3x3 w ramach Licealiady Dolnego Śląska z udziałem młodzieży naszej szkoły. Nasze
koszykarki zajęła 2 miejsce. 

I miejsce w Olimpiadzie Młodzieży w Baseballu

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 24-06-2021
I miejsce w Olimpiadzie Młodzieży w Baseballu

Filozof Franciszek uczeń klasy 1A wraz z drużyną zajęli 1 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Baseballu zorganizowanym przez Ogólnopolska Federacja Sportu oraz
1 miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Baseball w Polskim Związku Baseballu i Softballu
Gratulujemy! 

BIG LIVE CLASSES w LO nr XVII

autor: Wojciech Berek,data: 23-06-2021
BIG LIVE CLASSES w LO nr XVII BIG LIVE CLASSES w LO nr XVII z uczniami z całego świata

Uczniowie kl. 2C3 zdobywali wiedzę o lokalnym samorządzie

autor: R.Pieńkowski,data: 22-06-2021
Uczniowie kl. 2C3  zdobywali wiedzę o lokalnym samorządzie
16 czerwca 2021 r. uczniowie klasy 2C3 pod opieką Roberta Pieńkowskiego i Janiny Pieńkowskiej wzięli udział w projekcie Rady Miejskiej Wrocławia „Edukacja samorządowa”. Prosto ze szkoły udaliśmy się do Nowego Ratusza, którego drugie piętro służy Radzie Miejskiej Wrocławia. Tu przywitał nas Wicedyrektor Biura Rady Miejskiej Wrocławia Marcin Frąckiewicz.

„1000 lat Wrocławia” w Pałacu Królewskiego po angielsku

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 21-06-2021
„1000 lat Wrocławia” w Pałacu Królewskiego po angielsku

W piątek 18 czerwca 2021 roku klasa 2B4 z wychowawczynią, Panią Katarzyną Suwalską oraz Panią Kamilą Morawską zwiedzała Pałac Królewski z przewodnikiem w języku angielskim. Tematem wycieczki było 1000 lat Wrocławia.
fotorelacja>>>

Edukacja filmowa w języku angielskim

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 21-06-2021
Edukacja filmowa w języku angielskim 2 i 17 czerwca 2021 roku klasy 2E4, 2G4, 2A4 i 2G3  byly na seansach filmowych w kinie Nowe Horyzonty. Z domowych ekranow laptopów lub komputerów mieliśmy okazję przenieść się na duży ekran i zobaczyc dwa doskonale filmy.
Pierwszy obraz to zdobywca Oscara NOMADLAND...

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

autor: Admin,data: 21-06-2021
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w piątek 25 czerwca 2021 r. o godz. 9.00 na dziedzińcu szkolnym. Serdecznie zapraszam wszystkich Uczniów, Rodziców i przyjaciół szkoły!
UWAGA!
 W razie deszczu - wręczenie nagród i świadectw nastąpi zgodnie z harmonogramem:
- o godz. 9.00
wyróżnieni uczniowie z klas pierwszych i drugich   udają się do auli, gdzie nastąpi wręczenie nagród

- pozostali uczniowie udają się na spotkania z wychowawcami do wyznaczonych sal.

Małgorzata Iwankiewicz

Dyrektor Szkoły

We wtorek 22 VI 2021 r. zapraszamy do auli na przedwakacyjny „Przegląd Filmów Historycznych” w LO XVII

autor: R.Pieńkowski,data: 21-06-2021
We wtorek 22 VI 2021 r. zapraszamy do auli na przedwakacyjny „Przegląd Filmów Historycznych” w LO XVII

22 VI 2021 r. WTOREK, FILM 1, aula, godz. 10.45.00-13.30 Aleksander (ang. Alexander the Great), reżyseria: Oliver Stone, 168 min.
„Aleksander” – zrealizowany z rozmachem film opowiadający o życiu Aleksandra Wielkiego - będący biografią jednego z największych wodzów starożytności.


FILM 2, aula, godz. 13.30-15.30 Przełęcz ocalonych (ang. Hacksaw Ridge) – amerykański dramat wojenny z 2016 roku w reż. Mela Gibsona, przedstawiający historię życia amerykańskiego adwentysty i obdżektora Desmonda Dossa.

Uwaga: repertuar może ulec zmianie. Wstęp wolny – wszyscy uczniowie mile widziani. W trakcie projekcji należy pamiętać o maseczkach i dystansie.

Miejsce projekcji: aula

Sukces Jagody Pawlik z kl. 2E3 w konkursie wokalnym

autor: Admin,data: 21-06-2021
Sukces Jagody Pawlik z kl. 2E3 w konkursie wokalnym
Miło nam poinformować, że po  przesłuchaniach konkursowych w dniu 14 czerwca br. w Teatrze Nowym w Poznaniu Jagoda Pawlik, uczennica klasy 2E3 dostała się do ścisłego finału Festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej". Wykonała m in. kompozycję nauczyciela muzyki w LO nr XII Pana Krzysztofa Żesławskiego ,, Piosenka o ostatnim Doboszu’’ ze słowami Agnieszki Osieckiej. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Zajęcia w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego - 2A3 i 2E3 na terenówkach

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 20-06-2021
Zajęcia w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego - 2A3 i 2E3 na terenówkach Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego  został założony we Wrocławiu w roku 1811 na terenie częściowo Ostrowa Tumskiego, częściowo odzyskanym po zburzonych na rozkaz Napoleona fortyfikacjach miejskich i po zasypanej północnej odnodze Odry, ograniczonym dzisiejszymi ulicami Kanonią, Hlonda, Wyszyńskiego, Sienkiewicza i Świętokrzyską.

1A na wycieczce klasowej

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 20-06-2021
1A na wycieczce klasowej 10 czerwca 1A wybrała się na spacer po Nadodrzu oraz Starym Mieście

Wrocław stolicą murali, czyli Sztuka na ulicy

autor: Wojciech Berek,data: 19-06-2021
Wrocław stolicą murali, czyli Sztuka na ulicy
2 czerwca br. klasa 2B4 z wychowawcą Panią Katarzyną Suwalską i Panią Kamilą Morawską udała się na wycieczkę po Wrocławiu w języku angielskim zatytułowaną „Wrocław stolicą murali, czyli Sztuka na ulicy”.

Klasa 2A3 na wystawie w Muzeum Narodowym, 17 czerwca 2021 r.

autor: M.Niwelt,data: 19-06-2021
Klasa 2A3 na wystawie w Muzeum Narodowym, 17 czerwca 2021 r.

„Galeria mody” – czyli związki mody i sztuki. Co strój wnosi do malarstwa? Ubiór nierzadko zajmuje połowę powierzchni obrazu i wpływa na ekspresję artystyczną dzieła. Komunikuje także wielorakie przesłania: symboliczne, ceremonialne, społeczne, psychologiczne, religijne, polityczne, erotyczne, międzykulturowe. /źródło: mnwr.pl/
Lekcja muzealna >>>

Oto galeria mody 2A3 >>>

Angielski stacjonarnie?

autor: M.Niwelt,data: 19-06-2021
Angielski stacjonarnie?

Temat lekcji: Trzeci tryb warunkowy - magiczna piątka. Klasa 1A  wybrała lekcję na świeżym powietrzu.  Nareszcie książki i ćwiczenia w wersji papierowej. Tablico interaktywna precz :-)

Gra terenowa w języku angielskim „Diabeł tkwi w szczegółach”.

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 18-06-2021
Gra terenowa w języku angielskim „Diabeł tkwi w szczegółach”.

10 czerwca 2021 roku klasa 1D wzięła udział w grze terenowej w języku angielskim zatytułowanej „Diabeł tkwi w szczegółach”. Trzeba było podnieść głowy do góry i wytężyć wzrok, chwilę pogłówkować, wszystko po to, aby znaleźć odpowiedzi na pytania i odkryć na Rynku to, co wcześniej było dla wielu niezauważalne. Uczniowie rozwiązywali zadania w grupach, ćwicząc przy tym język angielski. Wszystkie grupy poradziły sobie świetnie z zadaniami i odnalazły wskazanego w zadaniu krasnala. Gratulujemy!

fotorelacja>>>

Dzień Dziecka

autor: Adrianna Mańczak,data: 17-06-2021
Dzień Dziecka

W tym roku z okazji Dnia Dziecka w XVII zorganizowaliśmy piknik oraz odbył się koncert zespołu Otis, jak również karaoke. Pogoda dopisała, a zabawa była świetna. Zapraszamy od obejrzenia fotorelacji.

Fotorelacja >>> 

 

Stanisław Skotny odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności

autor: Admin,data: 17-06-2021
Stanisław Skotny odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności

9 czerwca 2021 r. w Sali Wielkiej wrocławskiego Ratusza miała miejsce podniosła uroczystość uhonorowania 29. działaczy opozycji antykomunistycznej w czasach PRL. W imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy Krzyże Wolności i Solidarności wręczył Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek. Wśród odznaczonych znalazł się przedstawiciel społeczności LO XVII Stanisław Skotny, emerytowany nauczyciel języka polskiego.

Szkolne laboratoria chemiczne

autor: D.Kowalczyk,data: 16-06-2021
Szkolne laboratoria chemiczne

Nareszcie!! Wróciliśmy do zajęć laboratoryjnych :) Uczniowie klasy 2D4  przeprowadzili
kolejne eksperymenty. Tym razem zajmowaliśmy się badaniem właściwości aldehydów i ketonów. Skupiliśmy się przed wszystkim na próbie Trommera i próbie Tollensa.

Zajęcia terenowe w Ogrodzie Japońskim

autor: D.Kowalczyk,data: 16-06-2021
Zajęcia terenowe w Ogrodzie Japońskim
W zeszłym tygodniu klasa 2F3 w ramach przyrody udała się do Ogrodu Japońskiego w poszukiwaniu roślin wykorzystywanych w medycynie azjatyckiej. 🙂
Oczarowały nas kwitnące, przepięknie
pachnące kwiaty.

Sukces Pauliny Malec z klasy 1e

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 16-06-2021
Sukces Pauliny Malec z klasy 1e

Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły, Paulina Malec z klasy 1e, zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski w Teakwon-Do w Oleśnicy, pokonując trzy zawodniczki z czarnymi pasami. Serdecznie gratulujemy.

Sukces Filipa Musiałowicza z klasy 1e

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 16-06-2021
Sukces Filipa Musiałowicza z klasy 1e Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły, Filip Musiałowicz z klasy 1e, jest finalistą Otwartych Mistrzostw Polski w tańcu towarzyskim.

LO nr XVII - dobrze zaPROJEKTowana szkoła

autor: D.Kowalczyk,data: 15-06-2021
LO nr XVII - dobrze zaPROJEKTowana szkoła Miło nam poinformować, że Liceum Ogólnokształcące nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu otrzymało  Certyfikat „Dobrze zaPROJEKTowana  Szkoła 2021”. Jest to wyróżnienie za promowanie pracy metodą projektu oraz wspieranie młodzieży w podejmowaniu ambitnych wyzwań edukacyjnych.  Klasa biologiczno- chemiczna 2D4 wraz z nauczycielem chemii - p. Danutą Kowalczyk  wystartowała  z projektem „Po co nam czysta woda w rzekach?"

II miejsce w Konkursie "Szkoła Promująca Turystykę"

autor: Renata Pysiewicz-Jedrusik,data: 13-06-2021
II miejsce w Konkursie Z radością informuję, że w XIX Wrocławskim Konkursie "Szkoła Promująca Turystykę", który odbywa się cyklicznie w ramach projektu "Magnum Praemium Weratislaviae" uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce
Była to 10 osobowa grupa uczniów z klas 2A4, 2D4, 2E4, 2F4 i 2H4, która w warunkach pandemicznych opracowała część zagadnień z regulaminu konkursu...

Wyniki sprawdzianu uzdolnień kierunkowych do klasy teatralnej

autor: Admin,data: 11-06-2021
Wyniki sprawdzianu uzdolnień kierunkowych do klasy teatralnej

Prezentujemy wyniki sprawdzianu uzdolnień kierunkowych do klasy teatralnej w LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej. Informację na temat ilości punktów można uzyskać w sekretariacie szkoły.
Lista kandydatów, którzy pomyślnie przeszli sprawdzian uzdolnień kierunkowych tutaj>>
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy w gościnne progi Siedemnastki!

Wakacyjne wydanie Cenzurki!

autor: L.Grochocka,data: 10-06-2021
Wakacyjne wydanie Cenzurki! Cenzurka Nr 6 2020/2021 [85] Maj/Czerwiec

Spotkanie z Rodzicami uczniów klas pierwszych i drugich

autor: Admin,data: 08-06-2021
Spotkanie z Rodzicami uczniów klas pierwszych i drugich W piątek 11 czerwca br. o godz. 17.00 zapraszamy Rodziców uczniów klas pierwszych i drugich LO nr XVII na spotkania z Wychowawcami klas - w formie tradycyjnej, w szkole, z zachowaniem wytycznych sanitarnych. Wykaz sal na zebrania z Rodzicami>> 
Na spotkaniu przekazane zostaną między innymi informacje dotyczące przewidywanych ocen końcoworocznych.
Zapraszamy.

Wyniki Konkursu "Wrocław w fotografii"

autor: Renata Pysiewicz-Jedrusik,data: 07-06-2021
Wyniki Konkursu Z radością informuję, że w konkursie fotograficznym "Wrocław na fotografii" w ramach XIII Powiatowego Projektu "Magnum Praemium Weratislaviae":uczniowie naszej szkoły zajęli:
II miejsce - Emilia Pieniążczak (klasa 1B) za zdjęcie "Zielona nostalgia" (zdjęcie przy poście)
III miejsce - Jakub Błasiak (klasa 2F4) za zdjęcie "Zatrzymaj się! Wiosna" 
Wyróżnienie otrzymał Tymoteusz Tomaszewski (klasa 2E4) za zdjęcie "Japoński zielony przylądek we Wrocławiu"
Serdeczne gratulacje!

Sprawdzian uzdolnień kierunkowych dla kandydatów do klasy teatralnej

autor: Admin,data: 02-06-2021
Sprawdzian uzdolnień kierunkowych dla kandydatów do klasy teatralnej

W dniach 8 i 9 czerwca 2021 r. o godz. 16.00 w auli szkolnej odbędzie się sprawdzian uzdolnień kierunkowych do klasy teatralnej. Oto lista kandydatów na poszczególne dni:
8 czerwca
wtorek tutaj>>
9 czerwca
środa tutaj>>
Przesłuchanie jednego kandydata trwa około 10-15 minut. Kandydaci proszeni są o przybycie pół godziny wcześniej przed szacowanym czasem.
Powodzenia!

Wiosenny Turniej Szachów Szybkich Online o Puchar Dyrektora LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.

autor: R. Konieczny,data: 31-05-2021
Wiosenny Turniej Szachów Szybkich Online o Puchar Dyrektora LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu. 28 maja 2021 na platformie lichess.org został rozegrany Wiosenny Turniej Szachów Szybkich Online o Puchar Dyrektora LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu. Rozegranych zostało 18 partii szachowych. Zwycięzcą turnieju został Mateusz Rabenda 2H4, (2 miejsce Robert Konieczny, 3 miejsce: Wojciech Gediga 2G4 i Mateusz Wojciechowski 2C3). Gratulujemy zwycięzcom. Robert Konieczny 

Rekrutacja 2021/2022

autor: Admin,data: 28-05-2021
Rekrutacja 2021/2022
Zamieszczamy informator dotyczący rekrutacji do szkół ponadpodstawowych dla absolwentów klas ósmych szkół podstawowych. 
Zasady odnaleźć można na stronie wroclaw.pl oraz w odpowiedniej zakładce rekrutacje.edu.wroclaw.pl
Dodatkowo wniosek rekrutacyjny do szkoły ponadpodstawowej oraz podstawowe oświadczenia odnajdziecie Państwo na stronie systemu rekrutacji w zakładce "druki/pliki do pobrania".

Ósmoklasisto, zapraszamy do klasy teatralnej! Zgłoszenia do 31 maja!

autor: Admin,data: 25-05-2021
Ósmoklasisto, zapraszamy do klasy teatralnej! Zgłoszenia do 31 maja!

Lubisz śpiewać? Tańczysz? Grasz na instrumencie? A może wolisz zajmować się oświetleniem, dźwiękiem? Jeżeli scena to twój żywioł, to czekamy właśnie na Ciebie! Zapraszamy do klasy teatralnej, gdzie oprócz tradycyjnych przedmiotów ogólnokształcących, rozwiniesz swoje umiejętności teatralne i muzyczne. Nasi uczniowie występują na profesjonalnych scenach, a szlifują swoje umiejętności pod okiem zawodowych aktorów i muzyka. Zapraszamy!


Co robimy w klasie teatralnej- występy zobacz tutaj>>


Termin zgłoszenia do klasy teatralnej- do 31 maja!
Pamiętajcie o wypełnieniu zgłoszenia na sprawdzian uzdolnień kierunkowych do pobrania tutaj>>
Szczegóły dotyczące rekrutacji tutaj>>

 

Wiosenny Turniej Szachów Szybkich Online o Puchar Dyrektora LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.

autor: R. Konieczny,data: 24-05-2021
Wiosenny Turniej Szachów Szybkich Online o Puchar Dyrektora LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.

Zapraszam wszystkich chętnych uczniów i pracowników szkoły do udziału w Wiosennym Turnieju Szachów Szybkich Online o Puchar Dyrektora LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.
TERMIN i MIEJSCE: 28 maja (piątek) 2021 r., 17:00-20:00
Turniej odbędzie się na portalu lichess.org.
Robert Konieczny 

Wyrazy współczucia z powodu śmierci dawnej nauczycielki w LO nr XVII

autor: Admin,data: 20-05-2021
Wyrazy współczucia z powodu śmierci dawnej nauczycielki w LO nr XVII

Z przykrością zawiadamiamy o śmierci  Pani Zofii Helemejko, dawnej nauczycielki wychowania fizycznego, pracującej w Zespole Szkół nr 6 im. Agnieszki Osieckiej w latach 1986-1991.  Wyrazy głebokiego współczucia składamy Rodzinie i bliskim.
Społeczność LO nr XVII

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

autor: Admin,data: 17-05-2021
List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Zachęcamy do przeczytania listu  Dolnosląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka  tutaj>>

Uczennice Siedemnastki mistrzyniami recytacji!

autor: L.Grochocka,data: 17-05-2021
Uczennice Siedemnastki mistrzyniami recytacji! Z wielką radością informujemy, że uczennice naszej szkoły odniosły duży sukces w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim WĘDRÓWKI SZLAKIEM WARTOŚCI. Tematem tegorocznej edycji były POŻEGNANIA...
Wyniki konkursu na stronie organizatora

Zasady bezpiecznego powrotu do szkoły

autor: Admin,data: 14-05-2021
Zasady bezpiecznego powrotu do szkoły Procedura organizacji pracy i funkcjonowania w LO nr XVII w związku z zagrożeniem epidemmicznym SARS-CoV-2>>

Klasa 1B wzięła udział w zajęciach online w języku angielskim: Pearson and BBC BIG Live Lesson

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 11-05-2021
Klasa 1B wzięła udział w zajęciach online w języku angielskim: Pearson and BBC BIG Live Lesson 29 kwietnia 2021 roku uczniowie klasy 1B wraz z nauczycielkami języka angielskiego, panią Mariolą Palcewicz i Joanną Dolą-Niewiadomską, wzięli udział w lekcji języka angielskiego na platformie Zoom zorganizowanej przez wydawnictwo Pearson i BBC. Temat zajęć "The high cost of a university education"dotyczył sytuacji ekonomicznej studentów w Wielkiej Brytanii. W lekcji brali udział uczniowie z wielu krajów europejskich, a zajęcia prowadził native speaker, Dan Shepherd.

Pożegnanie Maturzystów 2021

autor: Admin,data: 04-05-2021
Pożegnanie Maturzystów 2021

Po trzech latach wytężonej pracy nadszedł czas, by Abiturienci LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej otrzymali świadectwa ukończenia szkoły.  Nie były to zwyczajne lata, prawie przez rok nauka odbywała się w formie zdalnej. Także online odbyło się w czwartek 29 kwietnia 2021 r. pożegnanie tegorocznych Maturzystów przygotowane przez przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Karolinę Homik i opiekuna SU p. Adriannę Mańczak, a dzień później, w piątek 30 kwietnia uczniowie odebrali świadectwa maturalne zachowując reżim sanitarny.  

Najwyższą średnią ocen na świadectwie (z trzech lat nauki) uzyskała uczennica klasy 3C Edyta Kubiak, która otrzymała statuetkę i dyplom PRIMUS INTER PARES 2021. Uczniowie, którzy otrzymali świadectwa z biało- czerwonym paskiem: Edyta Kubiak kl. 3C srednia ocen 5,0, Lidia Prabucka kl. 3D średnia ocen 4, 82, Aleksandra Rosiak kl. 3D średnia ocen 4,76, Weronika Wiktorowicz kl. 3E średnia ocen 4,7.

Pani Dyrektor Małgorzata Iwankiewicz pożegnała uczniów słowami:
"Dziś wyruszacie w dalszą drogę. Pamiętajcie, że Ziemia jest okrągła i  z każdego jej miejsca widać horyzont, za którym znajdują się nowe światy do odkrycia. Horyzont, za  którym czekają na Was nowe możliwości. Niech  Życie prowadzi Was swoimi szczęśliwymi ścieżkami. Jak powiedziała nasza patronka Agnieszka Osiecka:
"I tylko taką mnie ścieżką poprowadź, gdzie śmieją się śmiechy w ciemności i gdzie muzyka gra."
Wszystkiego Najlepszego!" 
Całe pożeganie Maturzystów tutaj>>

Do podziękowań dyrekcji i nauczycieli dołaczyli uczniowie klas teatralnych z muzycznymi życzeniami tutaj>> i tutaj>>
Gratulujemy Absolwentom i życzymy wielu sukcesów! Do zobaczenia w przyszłości w gościnnych progach LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej


Marta Szczęsna (2B4) i Emilia Zychowicz (1E) zwyciężyły w dolnośląskim konkursie „Gruzja – fantastyczna podróż”

autor: R.Pieńkowski,data: 01-05-2021
Marta Szczęsna (2B4) i Emilia Zychowicz (1E) zwyciężyły w dolnośląskim konkursie „Gruzja – fantastyczna podróż”
28 i 29 kwietnia 2021 r. odbył się finał konkursu „Gruzja – fantastyczna podróż” organizowanego przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego przy współudziale Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.
Celem konkursu było propagowanie wiedzy o Gruzji, w tym  o partnerskiej dla Dolnego Śląska Adżarskiej Republiki Autonomicznej. Uczestnikami konkursu byli uczniowie dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych...

Finał XXI Międzyszkolnego Powiatowego Konkursu Geograficznego dla szkół podstawowych

autor: Renata Pysiewicz-Jedrusik,data: 29-04-2021
Finał XXI Międzyszkolnego Powiatowego Konkursu Geograficznego dla szkół podstawowych We wtorek 27.04.2021 roku w naszej szkole spotkali się uczniowie z ośmiu  wrocławskich Szkół Podstawowych  – SP 10, SP 18, SP 22, SP 23, SP 71,SP 78, SP 83 i SP 113 na finale XXI Międzyszkolnego Powiatowego Konkursu Geograficznego „A to Polska właśnie…”. Uczniowie przez dwie godziny zmagali się z zadaniami dotyczącymi wylosowanych wcześniej województw. Dwuosobowe drużyny odgadywały...

„Przywróć naszą Ziemię”

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 23-04-2021
„Przywróć naszą Ziemię”

Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia.  Każdego roku w obchody Dnia Ziemi angażuje się wiele organizacji i stowarzyszeń ekologicznych, oraz placówek oświatowych. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. Prace 2E3 oraz 2A3 oraz ikona wykonana przez Jagodę Józek z 1B
2 E3
2 A3

Światowy Dzień Książki

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 23-04-2021
Światowy Dzień Książki

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. Ta data jest symboliczna dla literatury światowej: w tym dniu zmarli Miguel de Cervantes, William Szekspir czy Inca Garcilaso de la Vega. 

 

Sukces uczennic w Powiatowym Konkursie Literackim

autor: L.Grochocka,data: 21-04-2021
Sukces uczennic w Powiatowym Konkursie Literackim Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły odniosły duży sukces w czternastej edycji Powiatowego Konkursu Literackiego X LO i Muzeum Narodowego we Wrocławiu poświęconego tym razem "Wrocławskim parkom i ogrodom". Serdecznie gratulujemy Julii Eilmes z kl. 3F, która zajęła II miejsce i Weronice Fater z kl. 2 F3 zdobywczyni III miejsca. W konkursie wzięło udział 39 uczniów z 12 wrocławskich liceów.

Międzyszkolny konkurs znajomości przysłów angielskich A PIECE OF CAKE 2021 już za nami

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 19-04-2021
Międzyszkolny konkurs znajomości przysłów angielskich A PIECE OF CAKE 2021 już za nami

26.03.2021 roku 22 uczniów naszej szkoły wzięło udział w szkolnym etapie piątej już edycji międzyszkolnego konkursu "A piece of cake". W tym roku poziom był naprawdę wysoki i niestety żaden z uczniów LO nr XVII nie przeszedł do Wielkiego Finału, w którym mogło znaleźć się tylko 10 osób, a aż 354 uczniów szkół wrocławskich wzięło udział w konkursie. Oto uczniowie naszej szkoły z najwyższymi wynikami...

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka

autor: Admin,data: 12-04-2021
List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka tutaj>>

 

Liga Chemiczna - naturalne pisanki - wyniki

autor: D.Kowalczyk,data: 06-04-2021
Liga Chemiczna - naturalne pisanki - wyniki
Dziękujemy za udział w kolejnej odsłonie Ligi Chemicznej, która polegała na przeprowadzeniu doświadczeń związanych z przygotowaniem pisanek przy pomocy barwinków naturalnych. Prezentujemy najlepsze prace wykonane przez uczniów Siedemnastki :)

Laureaci XXIX Konkursu Twórczości Scenicznej Młodych „Przekręt 2021.

autor: M.Hajder,data: 05-04-2021
Laureaci XXIX Konkursu Twórczości Scenicznej Młodych „Przekręt 2021.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia Laureatów XXIX Konkursu Twórczości Scenicznej Młodych „Przekręt 2021.

Ze względu na pogłębiający się stan zagrożenia spowodowanego epidemią COVID-19 byliśmy zmuszeni zorganizować konkurs w formie online. Mamy nadzieję, że choć w ten sposób będziemy mogli docenić laureatów i umożliwić im prezentację swoich umiejętności szerszemu gronu odbiorców.
KONKURS TANECZNY
I miejsce w kategorii soliści i duety- Jagoda Drozdowska. https://drive.google.com/file/d/1R-e-YpJr-DnfQaXKfEe7lT_hfWuDgrin/view
II miejsce w kategorii soliści i duety- Natalia Mazur i Hanna Cebrat
https://drive.google.com/file/d/1paAhTesih8iyVoD-cc_Omu3XPYJn4p26/view
KONKURS TEATRALNY
I miejsce w kategorii monodram- ex aequo  Olga Waleron  LO nr XVII we Wrocławiu
„ Lady Makbet”
https://drive.google.com/file/d/1EHiC-JXgXTfeYHD28yw8Witr-W9g7es7/view?usp=sharing
 i Karolina Pijanowska Szkoła Podstawowa nr 3 we Wrocławiu, „Podejście filozoficzne”
https://www.youtube.com/watch?v=NzMf92ddGzI

Życzenia Wielkanocne

autor: Admin,data: 02-04-2021
Życzenia Wielkanocne

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!
Z okazji Świąt Wielkanocnych  składam wszystkicm serdeczne życzenia zdrowia, spokoju i nadziei. Niech w tych trudnych dniach towarzyszy nam pokój w sercach i wzajemna życzliwość.
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Liga Chemiczna - eko pisanki

autor: D.Kowalczyk,data: 30-03-2021
Liga Chemiczna - eko pisanki
Za kilka dni Święta Wielkanocne zatem  to  znakomity czas,  aby ogłosić kolejne zadanie w ramach Ligi Chemicznej  w naszym domowym laboratorium. Zapraszamy do tradycyjnego wielkanocnego barwienia jajek, jednak tym razem posłużymy się naturalnymi barwnikami takimi jak: cebula, kurkuma, curry, buraki, szpinak, czerwona kapusta, dynia i inne…

Wyniki Konkursu Twórczości Scenicznej Młodych „Przekręt 2021”

autor: M.Hajder,data: 30-03-2021
Wyniki Konkursu Twórczości Scenicznej Młodych „Przekręt 2021”

Konkurs Twórczości Scenicznej Młodych „Przekręt 2021”, którego organizatorem jest Liceum Ogólnokształcące nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu już za nami.
To już po raz 29 młodzież mogła zaprezentować swoje dokonania teatralne i taneczne.
W tym roku konkurs odbył się w formie online w  dwóch kategoriach: :
Konkurs Teatralny - monodram i Konkurs Taneczny- duety i soliści.

WYNIKI KONKURSU TEATRALNEGO>>

WYNIKI KONKURSU TANECZNEGO>> 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w tegorocznym Konkursie i zapraszamy na XXX Przekręt w 2022 roku.  

 Gratulujemy zwyciężcom !!! Niebawem skontaktujemy się  z Wami e-mailem.

Wiosenny numer Cenzurki!

autor: L.Grochocka,data: 29-03-2021
Wiosenny numer Cenzurki!

Cenzurka Nr 5 2020/2021 [84] Marzec/Kwiecień

Radosnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych nadziei i wiary,
pachnących wiosną i budzącą się do życia przyrodą
życzy
Redakcja Cenzurki

Tydzień Mózgu 15-19 marca 2021

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 24-03-2021
Tydzień Mózgu 15-19 marca 2021
Uczniowie naszego liceum wzieli udział w Światowym Tygodniu Mózgu i poznali tajemnice umysłu...
Światowy Tydzień Mózgu! To coroczna akcja edukacyjna, która ma na celu popularyzację wiedzy o funkcjonowaniu mózgu. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali filmiki na temat potęgi mózgu, oto niektóre prace:>>


Koncert charytatywny w wykonaniu Natalii Lubrano z kwartetem Krzysztofa Żesławskiego

autor: Admin,data: 22-03-2021
Koncert charytatywny w wykonaniu Natalii Lubrano z kwartetem Krzysztofa Żesławskiego W minioną  niedzielę 21.03 o godz.11.00 w TVP 3 Warszawa oraz w internecie na funpageu TVP3 można było wysłuchać koncertu OSIECKA JAZZOWO KRZYSZTOF ŻESŁAWSKI QUARTETNATALIA LUBRANO, który odbył się w Łazienkach Królewskich w Warszawie.
Koncert dedykowany jest borykającemu się z chorobą prof.Zbigniewowi Wawrowi, historykowi, dyrektorowi Łazienek Królewskich. Zapraszamy do obejrzenia zapisu >>

Światowy Dzień Wody

autor: D.Kowalczyk,data: 21-03-2021
Światowy Dzień Wody

Co roku 22 marca celebrujemy Światowy Dzień Wody poprzez podnoszenie świadomości na temat globalnych wyzwań wodnych. Zachęcam do zapoznania się z materiałami w których omawiane są  problemy związane z wodą pitną i klimatem.  >>Film „Oszczędzanie wody to za mało”Publikacje Polskiej Akcji Humanitarnej >>Woda jako globalne wyzwanie>>Woda w kryzysie klimatycznym>>Wirtualna woda 

Pamiętajcie o quizie, który rozpocznie się w poniedziałek punktualnie o godzinie 17:00. (Link do quizu pojawi się w ogłoszeniach na Librusie o 16:45)

Konkurs Geograficzny "A to Polska właśnie ..." dla szkół podstawowych - II etap

autor: Renata Pysiewicz-Jedrusik,data: 14-03-2021
Konkurs Geograficzny

11.03.2021 w naszej szkole odbywał się II etap XXI Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego dla Szkół Podstawowych „A to Polska właśnie…” Gościliśmy 42 uczniów z 21 Szkół Podstawowych z Wrocławia i okolic. Uczniowie odpowiadali na pytania związane z geografią Polski korzystając z atlasów geograficznych. Na pracę z testem i atlasem mieli 60 minut. Wyniki II etapu będą ogłoszone w czwartek 18.03.2021 a do finału przejdzie 16 uczniów.

Drzwi Otwarte online. Zapraszamy do poznania nas!

autor: Admin,data: 05-03-2021
Drzwi Otwarte online. Zapraszamy do poznania nas!

Szanowni Kandydaci!
W imieniu Społeczności Liceum Ogólnokształcącego nr XVII imienia Agnieszki Osieckiej zapraszam Was serdecznie na Drzwi Otwarte. Nie możemy zorganizować ich w formie stacjonarnej. To wielka szkoda. Nic nie zastąpi możliwości poznania szkoły poprzez bezpośredni kontakt z uczniami i pracownikami oraz przez realny spacer po jej przestrzeniach. Abyście jednak mieli możliwość choć trochę wniknąć w klimat Siedemnastki, prezentujemy się w wersji online.
Zachęcam Was do wyboru Liceum Ogólnokształcącego nr XVII, którego patronką jest niezwykła poetka Agnieszka Osiecka. Mądrość zawarta w jej utworach będzie towarzyszyć Wam przez wszystkie lata nauki. Spotkacie tu nowych przyjaciół, wraz z którymi będziecie zgłębiać źródła wiedzy i nauczycie się współpracować w zespole. Poznacie zasady funkcjonowania współczesnego świata i będziecie wkraczać w dorosłość jako osoby odpowiedzialne i świadome swoich celów. To tu będą się spełniać Wasze młodzieńcze marzenia.
Zapewniam Was, że zaprzyjaźnicie się z Siedemnastką. Ona zaś odsłoni przed Wami swe tajemnice, sekretne miejsca i urokliwe zakamarki.
Zapraszam na wirtualną przygodę!

Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoły:

Oferta dydaktyczna szkoły>>

Siedemnastka to jest to!>>

Ulotka LO nr XVII>>

Portfolio nauczycielskie>>

Kilka słów od Samorządu Uczniowskiego>>

Biblioteka szkolna to nie tylko książki>> 

Q&A Najczęściej zadawane pytania w sekretariacie szkoły przez uczniów i rodziców przy rekrutacji>> 

 

Zespół nauczycieli j. polskiego i przedmiotów artystycznych prezentuje:

Klasa teatralna>>

Siedemnastka w kadrze klasy teatralnej>>  

Widzimy się w szkole z 1E>> 

Teatralna piosenka>> 

Pierwsze próby filmowe Elizy>> 

Klasa medialna>> 

Klasa medialna- plakat>>  

Dołącz do Kulturki z klasą medialną na Fb>>

Nauczyciele kreską uczniów>> 

Zajęcia artystyczne w czasach bez pandemii>> 

Zobacz jak uczymy się dykcji online>>  

Jak wyglądają zajecia w klasie tearalnej online>> 

 

Zespół nauczycieli j. angielskiego prezentuje:

Klasa językowo-biznesowa>>

Klasa językowo-turystyczna>> 

Klasa 1B zaprasza do Siedemnastki>> 

Klasa 2A4 poleca>>

Zobacz jak pracujemy w klasie>>

Prezentacja Tokio>>

Who is Banksy>>

Plakat>>

Film "Podróże z flagą">>

 

Zespół nauczycieli j. niemieckiego prezentuje:

Język niemiecki w LO nr XVII to jest to!>>

Jak się uczymy języka niemieckiego>>

Wymiana polsko-niemiecka>>

Plakat>>

 

Zespół nauczycieli historii, WOS i podstaw przedsiębiorczości prezentuje:

Ucz się z nami>>

 

Zespół nauczycieli  biologii, chemii i geografii prezentuje:

Klasa biologiczno-chemiczna 1D prezentuje>>

Klasa biologiczno-chemiczna>> 

Jak wygląda nauka w klasie biologiczno-chemicznej>>

Chemia w Siedemnastce>>

Kampania promująca woj. dolnośląskie- w konkursie  uczniowie zajęli III miejsce>>

Zespół nauczycieli fizyki prezentuje:

Zapraszamy do klasy matematyczno-fizyczno-informatycznej>>

 

Zespół nauczycieli wychowania fizycznego prezentuje:

Wychowanie fizyczne w Siedemnastce>>

Sukcesy naszych sportowców>>

 

Absolwenci o Siedemnastce:

Karolina Szeptycka- aktorka>>część1>>część2>>

Krzysztof Szczepaniak- aktor>> 

Patryk Kabała- aktor>>

Paweł Pacyna- student Akademii Teatralnej>>część1>>część2>>część3>>część4>>

Marika Klarman- aktorka>>

Marek Świder- piłkarz i trener>> 

Klaudia Waszak- aktorka>> 

Klara Broda- aktorka>>część1>> część2>> część3>> część4>> 

Karolina Gorzkowska- aktorka>>

Marcin Kalisz- aktor>>

Sukces Jowity Kubackiej z klasy 1D

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 04-03-2021
Sukces Jowity Kubackiej z klasy 1D

Jowita Kubacka, uczennica klasy 1D, zdobyła złoty medal na Zawodach Mistrzostwa Dolnego Śląska w JUDO, zorganizowanych przez Dolnośląski Związek Judo w dniu 20.02. 2021 r. Jowita reprezentuje Stowarzyszenie Sportowe "ALTIUS" we Wrocławiu, a jej trenerem jest jej tato, Rafał Kubacki. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

fotorelacja>>>

Domowe laboratorium chemiczne.

autor: D.Kowalczyk,data: 04-03-2021
Domowe laboratorium chemiczne.
Kolejny raz uczniowie naszego liceum postanowili poeksperymentować samodzielnie. Po omówieniu szczegółów działań, chętne osoby przygotowały domowy wskaźnik, którym można zbadać odczyn produktów jakie każdy ma w swoim domu. Teraz juz wiadomo co jest kwaśnie, co zasadowe a co obojętne. 

Drzwi Otwarte online 10 marca 2021 r.

autor: Admin,data: 01-03-2021
Drzwi Otwarte online 10 marca 2021 r. Informuję, że Drzwi Otwarte w dniu 10 marca 2021 r.  nie odbędą się ze względu na stan epidemiczny. W tym dniu zachęcamy do śledzenia strony internetowej szkoły, gdzie pojawią się ciekawe materiały o szkole, filmiki, prezentacje przybliżające Wam nasze liceum. Wszelkie informacje o rekrutacji dostępne są także na stronie szkoły w zakładce: Dla kandydatów/rekrutacja.
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

III miejsce w Konkursie na "Opracowanie kampanii promującej województwo dolnośląskie"

autor: Renata Pysiewicz-Jedrusik,data: 01-03-2021
III miejsce w  Konkursie na Serdeczne gratulacje dla drużyny w składzie: Martyna Kalisz (2E4), Emilia Zalewa (2E4), Martyna Królikowska (2B4) i Krzysztof Pasternak (2H4) za zajęcie III miejsca w wojewódzkim konkursie na „Opracowanie Kampanii promującej województwo dolnośląskie w oparciu o zasoby informacyjne statystyki publicznej jako region atrakcyjny do życia”. Uczniowie przygotowali świetną prezentację oraz stronę internetową promującą Dolny Śląsk jako region atrakcyjny dla studentów. Efekty swojej dwumiesięcznej pracy młodzież prezentowała 18.02.2020 roku przed komisją złożoną z pracowników Urzędu Statystycznego i Uniwersytetu Ekonomicznego (mamy nagrany film). Organizatorem konkursu był Urząd Statystyczny we Wrocławiu.

EarthKam projekt NASA

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 28-02-2021
EarthKam projekt NASA
3 misja rozpoczęta! 2-5 marca zapraszamy do uczestnictwa!
🚀🚀🚀🚀🚀Mamy już kody do zamawiania bezpłatnych zdjęć satelitarnych🛰🛰🛰🛰🛰🛰🛰 z kosmosu🛸🛸🛸🛸
Dołącz już⏰, kody do pobrania u pani Aleksandry Dogody - Tajanowicz (Librusem, Teamsem)🌍🌎🌏

Międzynarodowy Konkurs Umiejętności Statystycznych.

autor: D.Kowalczyk,data: 19-02-2021
Międzynarodowy Konkurs Umiejętności Statystycznych. Uczniowie naszego liceum z klasy 2D4: Oliwia Caban, Nina Dziadus, Łucja Herzog, Martyna Łomzik i Kamil Zdąbłasz wzięli  udział w  Międzynarodowym Konkursie Umiejętności Statystycznych (International Statistical Literacy Project, ISLP). W ramach konkursu wykonali dwa plakaty w języku polskim i angielskim prezentując wyniki swych analiz na temat czystości wody. Gratulacje!!   
>>zachęcam do zapoznania się z pracami konkursowymi

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 19-02-2021
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Również w naszej szkole, mimo trwającej nauki zdalnej, chcielibyśmy zwócić uwagę na to ważne wydarzenie. W związku z tym zapraszamy do przeczytania i obejrzenia róźnych materiałów, które zostaną udostępnione już w niedzielę w zakładce przedmioty (Język polski) i w zakładce Biblioteka oraz na FB, jak również do rozwiązywania rónych quizów oraz zadań. 

A tymczasem zapraszamy do obejrzenia filmiku przygotowanego przez uczennice klasy teatralnej 2E3 tutaj >> 

Międzynarodowy Konkurs Umiejętności Statystycznych

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 18-02-2021
Międzynarodowy Konkurs Umiejętności Statystycznych

Uczennice naszego liceum z klasy 2A4 Hanna Kucner i Zuzanna Pałys brały udział w  Międzynarodowym Konkursie Umiejętności Statystycznych, w  którym wykonały dwa plakaty w języku polskim i angielskim prezentując wyniki swych analiz. Obok w ikonie, efekt ich pracy. Międzynarodowy Konkurs Umiejętności Statystycznych (International Statistical Literacy Project, ISLP), prowadzony jest przez Stowarzyszenie Międzynarodowe na rzecz Edukacji Statystycznej (International Association for Statistical Education, IASE). Gratulacje!

Konkurs Geograficzny "A to Polska właśnie ..." dla szkół podstawowych

autor: Renata Pysiewicz-Jedrusik,data: 15-02-2021
Konkurs Geograficzny Zapraszamy uczniów szkół podstawowych z klas VI –VIII do wzięcia udziału w XXI Międzyszkolnym Konkursie Geograficznym „A to Polska właśnie…” zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.
Konkurs został zgłoszony do Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty i może być wymieniony na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej (laureaci).


Zimowe wydanie Cenzurki!

autor: L.Grochocka,data: 12-02-2021
Zimowe wydanie Cenzurki! Cenzurka Nr 4 2020/2021 [83] Styczeń/Luty

Żaden sportowiec jeszcze nie żałował, że uczył się fizyki, a fizyk, że uprawiał sport!

autor: Admin,data: 10-02-2021
Żaden sportowiec jeszcze nie żałował, że uczył się fizyki, a fizyk, że uprawiał sport!

Z przyjemnością informujemy, że w 14 stycznia 2021 pan Robert Konieczny, nauczyciel fizyki w LO Nr XVII, otrzymał międzynarodowe wyróżnienie Taekwon-do UITF za osiągnięcia w sztukach walki. Robert Konieczny reprezentuje Polskie Zrzeszenie Taekwon-Do (ITF HQ Korea). Serdecznie gratulujemy!

Dzień Bezpiecznego Internetu- konkurs na plakat

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 09-02-2021
Dzień Bezpiecznego Internetu- konkurs na plakat

Dzień Bezpiecznego internetu (DBI) to największa doroczna akcja na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie. W tym roku DBI wypada we wtorek 9 lutego, ale obchody będą trwały przez cały luty i marzec. Stąd ogłaszam konkurs i zachęcam do udziały wszystkch Naszych Licealistów. Szczegóły znajdują się...

 

"PRZEKRĘT 2021" online

autor: M.Hajder,data: 07-02-2021

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych (kl. VI-VIII)  i ponadpodstawowych do wzięcia udziału w 29 edycji Konkursu Twórczości Scenicznej Młodych „Przekręt 2021”, zorganizowanego przez Liceum Ogólnokształcące nr XVII  im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu. Konkurs odbędzie się w formule online. Celem Konkursu Twórczości Scenicznej Młodych „Przekręt” jest prezentacja dokonań teatralnych i tanecznych, propagowanie kultury wśród młodzieży, zachęcanie do aktywności artystycznej.
Zgłoszenia chętnych do udziału w przedsięwzięciu przyjmowane są do 23 marca 2021 r. 
Link do nagrania konkursowego należy załączyć do zgłoszenia elektronicznego i przesłać na adres przekret@lo17.wroc.pl
Regulamin

Zgłoszenie
Zgody załącznik do regulaminu 

Jury konkursu teatralnego 

Jury knkursu tanecznego 

„Giganci Programowania"! Warsztaty z programowania

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 03-02-2021
„Giganci Programowania
Serdecznie zachęcamy młodzież szkolną do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach z programowania! Jest to niepowtarzalna okazja, aby poznać świat tworzenia gier, aplikacji mobilnych i języków programowania. Wydarzenie Koduj z Gigantami wprowadzi Cię w najważniejsze zagadnienia! 

Marika Klarman, absolwentka klasy tetralnej w obsadzie pierwszej wirtualnej premiery Teatru Polskiego we Wrocławiu

autor: Admin,data: 01-02-2021
Marika Klarman, absolwentka klasy tetralnej w obsadzie pierwszej wirtualnej premiery Teatru Polskiego we Wrocławiu Marika Klarman, absolwentka klasy teatralnej LO nr XVII w obsadzie pierwszej w historii Teatru Polskiego wirtualnej premiery sztuki opartej na twórczości Izaaka Babla w reżyserii Jana Szurmieja. W miniony weekend, siedząc na własnej kanapie, można było uczestniczyć w prezentowanej on-line realizacji pt. "Zmierzch-świtem" pełnej barwnych kostiumów i dynamicznych scen. Wśród trzydziestoosobowej obsady znalazła się Marika, która już wilelokrotnie prezentowała na deskach teatralnych swój talent wokalny i taneczny. Cieszymy się z sukcesów naszej absolwentki i czekamy na możliwośc obejrzenia spektaklu z jej udziałem na żywo.

Międzyszkolny konkurs znajomości idiomów angielskich A PIECE OF CAKE

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 31-01-2021
Międzyszkolny konkurs znajomości idiomów angielskich A PIECE OF CAKE

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w piątej już edycji międzyszkolnego konkursu "A piece of cake". W tym roku ponownie zachęcamy uczniów klas pierwszych i drugich do nauki przysłów angielskich - ich lista obowiązująca jest dostępna u nauczycieli języka angielskiego. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Instytutu Filologii Angielskiej oraz Rady Rodziców Liceum Ogólnokształcącego nr VII im. K.K. Baczyńskiego i składa się z dwóch etapów - szkolnego, który odbędzie się  26 marca 2021 r. oraz kwietniowego Wielkiego Finału, w którym 10 najlepszych uczestników będzie walczyć o rzeczowe nagrody specjalne.

Chętni uczniowie mogą zgłaszać się do swoich nauczycieli języka angielskiego. 

 

Srebrna Tarcza dla LO nr XVII w rankingu Liceów Perspektywy 2021

autor: Admin,data: 29-01-2021
Srebrna Tarcza dla LO nr XVII w rankingu Liceów Perspektywy 2021

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!
Mam wielki zaszczyt poinformować, że w najnowszym  Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021 nasza szkoła  utrzymała swoją pozycję i otrzymała  Srebrną Tarczę! Oznacza to, że znajdujemy się w gronie najlepszych szkół w Polsce. W rankingu brane są pod uwagę wyniki egzaminów maturalnych oraz sukcesy w olimpiadach przedmiotowych.

Dziękuję wszystkim za wytężoną pracę dydaktyczną i wychowawczą, a naszym absolwentom za dobre wyniki na egzaminie maturalnym. To nasz wspólny sukces! Zachęcam do dalszego działania!
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Ciąg dalszy sukcesów naszych uczennic- tym razem Martyna Sidorenko z klasy 2A4

autor: M.Hajder,data: 28-01-2021
Ciąg dalszy sukcesów naszych uczennic- tym razem Martyna Sidorenko z klasy 2A4
Uczennica klasy 2A4 Martyna Sidorenko 06.12.2020 wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju Karate Kokoro Cup 13 i zdobyła SREBRNY MEDAL w kategorii kumite full-contact.
03.10.2020 Martyna wzięła również udział w Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa i zdobyła BRĄZOWY MEDAL w kategorii kumite. Serdecznie gratulujemy!

Składamy ogromne gratulacje uczennicom klasy 1D!!!

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 26-01-2021
Składamy ogromne gratulacje uczennicom klasy 1D!!!

Gratulujemy:
PAULINIE RUDZKIEJ, która 12.12.2020 zdobyła ZŁOTY MEDAL w technikach specjalnych oraz SREBRNY MEDAL w tzw. walkach light-contact na zawodach Taekwon-do. Były to Mistrzostwa Wielkopolski Mazovia Open Cup, które odbyły się w Legionowie.

oraz

DARII ZAJĄC, która 06.12.2020 wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju Karate Koroko Cup 2020 i zdobyła ZŁOTY MEDAL w kategorii kumite full-contact. 03.10.2020 Daria wzięła również udział w Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa i zdobyła SREBRNY MEDAL w kategorii kumite.
Trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia na zawodach i życzymy jak najwięcej medali!

sukces Darii Zając>>>

sukces Pauliny Rudzkiej>>>

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2021 - wyniki

autor: D.Kowalczyk,data: 26-01-2021
Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2021 - wyniki Z przyjemnością informuję, że Martyna Kalisz z klasy 2E4 oraz Agata Miszewska  z klasy 2F3, awansowały do drugiego etapu Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.  Serdecznie gratulujemy! 

XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o życiu i twórczości poetyckiej Jacka Kaczmarskiego

autor: Admin,data: 26-01-2021
XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o życiu i twórczości poetyckiej Jacka Kaczmarskiego

Konkurs składa się z trzech etapów - wszelkie informacje znajdują się w załączonej ulotce. Zachęcamy także do zapoznania się z Regulaminem Konkursu. Zgłoszenia - uczący w danej klasie  polonista.

Ostatnie pożegnanie Feliksa Kosteckiego, żołnierza Armii Krajowej i przyjaciela LO nr XVII

autor: Admin,data: 19-01-2021
Ostatnie pożegnanie Feliksa Kosteckiego, żołnierza Armii Krajowej i przyjaciela LO nr XVII

13 stycznia 2021 r. w wieku 96. lat zmarł żołnierz Armii Krajowej i nestor dolnośląskich strażaków ppłk. poż. w st. spocz. Feliks Kostecki. Dzieciństwo spędził na Wołyniu. W momencie wybuchu II wojny światowej był nastolatkiem. Od 1940 r. działał w konspiracji, a w 1944 r. został żołnierzem 27 Wołyńskiej Dywizji Armii Krajowej i uczestnikiem Akcji "Burza". Po wojnie współtworzył formacje strażackie na Dolnym Śląsku. Już w trakcie wojny pisał wiersze i pamiętniki, które są cennym źródłem wiedzy o tamtych czasach. Feliks Kostecki był przyjacielem i częstym gościem naszej szkoły. Delegacja Liceum Ogólnokształcącego nr XVII weźmie udział w pogrzebie i pożegnaniu Feliksa Kosteckiego na Cmentarzu Osobowickim w dniu 20 stycznia 2021 r. Cześć Jego pamięci!
Dyrekcja i Społecznośc LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2021

autor: D.Kowalczyk,data: 18-01-2021
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2021

Serdecznie zapraszam do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej 2021. Pierwszy etap odbędzie się 25 stycznia 2021 roku o godzinie 10:00 na platformie Teams (konieczne połaczenie z kamerą), będzie on miał formę testu wyboru. Zainteresowane osoby proszę o kontakt via Librus lub drogą mailową: d.kowalczyk@lo17.wroc.pl do końca tygodnia tj. 22.01.2021.     
k
oordynator: Danuta Kowalczyk 

 

Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna OLIMPUS - sukces naszych uczniów

autor: A.Naskrent,data: 17-01-2021
Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna OLIMPUS - sukces naszych uczniów

Dnia 12.11.2020 r. odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna OLIMPUS, w której wzięło udział 309 uczniów na poziomie szkoły średniej. Maksymalnie można było uzyskać 240 punktów. Z przyjemnością informuję, że 3. miejsce ex aequo zajęły uczennice z naszej szkoły: Julia Głuszko  2A4 (234 pkt.) i Emilia Zychowicz  1E (234 pkt.). Serdecznie gratulujemy! 


Życzenia świąteczne

autor: Admin,data: 22-12-2020
Życzenia świąteczne

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę Wszystkim spokoju i radości, bliskości Bliskich w świecie realnym, oderwania się od multimediów i wirtualnych chmur, spaceru i zabawy na prawdziwym śniegu oraz wypoczynku bez granic. Nowy Rok 2021 niech da zdrowie i nadzieję, że znów nastaną dobre dni. Życzę szczęścia i spełnienia marzeń!

Małgorzata Iwankiewicz

Dyrektor Szkoły 

Kartka świąteczna klasy 3E

autor: B.Szymańska -Pakos,data: 17-12-2020
Kartka świąteczna klasy 3E

Klasa teatralna 3E wraz z wychowawcą wykonała świąteczną kartkę bożonarodzeniową. Można ją  zobaczyć: Muzyczne życzenia. Przy okazji życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Świąteczne wydanie Cenzurki!

autor: L.Grochocka,data: 17-12-2020
Świąteczne wydanie Cenzurki!

Cenzurka Nr 3 2020/2021 [82] Grudzień

Aby Święta Bożego Narodzenia, a także cały nadchodzący rok
upływał wszystkim w harmonii i zadumie,
by nigdy nikomu nie zabrakło ciepła drugiej osoby,
a każdy dzień był pełen niezapomnianych chwil!
Wesołych Świąt!

Jesienny Turniej Szachów Szybkich Online o Puchar Dyrektora LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.

autor: R. Konieczny,data: 16-12-2020
Jesienny Turniej Szachów Szybkich Online o Puchar Dyrektora LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.

15 grudnia 2020 na platformie lichess.org został rozegrany Jesienny Turniej Szachów Szybkich Online o Puchar Dyrektora LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu. Rozegrane zostały 44 partie szachowe.Zwycięzcą turnieju został Radosław Dytman 3A. (2 miejsce Mateusz Rabenda 2H4, 3 miejsce Mateusz Wojciechowski 2B).Gratulujemy zwycięzcom. Robert Konieczny 


Kolęda Wrocławska 2020 z udziałem Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka

autor: Admin,data: 14-12-2020
Kolęda Wrocławska 2020 z udziałem Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka Jest mi niezmiernie miło donieść, że można już posłuchać i zobaczyć KOLĘDĘ WROCŁAWSKĄ 2020, którą nagrałem i wykonałem ze znanymi wrocławianami oraz z udziałem Prezydenta Jacka Sutryka. Jest też nasz szkolny akcent, gdyż partie solowe wykonuje pan Marek Szydło, nauczyciel dykcji w LO nr XVII oraz dwie uczennice klas teatralnych Amelia Lubicz - Miszewska, Jagoda Pawlik i absolwentki Siedemnastki  Marika Klarman i Joanna Gaj. Życzę miłego odbioru i WESOŁYCH ŚWIĄT! Krzysztof Żesławski :) 

Liga chemiczna 2020-2021

autor: D.Kowalczyk,data: 10-12-2020
Liga chemiczna 2020-2021
Liga Chemiczna jest dedykowana dla  uczniów z klas pierwszych. Waszym pierwszym zadaniem będzie przeprowadzenie kilku doświadczeń w „domowym laboratorium chemicznym” (instrukcja>>) Otrzymane wyniki i wnioski  z doświadczeń proszę przygotować  w formie prezentacji lub filmu i przesyłać na adres ligachemiczna@lo17.wroc.pl do 18 grudnia. Uczestnicy otrzymają oceny z chemii oraz nagrody.  Serdecznie zachęcamy do udziału :) 
koordynatorzy:  Beata Kryjom i Danuta Kowalczyk

Domowe laboratorium chemiczne.

autor: D.Kowalczyk,data: 08-12-2020
Domowe laboratorium chemiczne.

Wraz z nastaniem nauczania zdalnego i rozpoczęciem nauki o roztworach, uczniowie otrzymali zadanie aby rozpoczac swoje własne, domowe laboratorium chemiczne. Po omówieniu szczegółów działań, chętne osoby rozpoczęły kilkutygodniowy proces krystalizacji soli  z nasyconego roztworu. Poniżej link do rezultatów doświadczeń. 
Serdecznie zapraszam do oglądania filmów i zdjęć z przebiegu eksperymentów :) 

Wysłuchanie wykładu on-line w języku angielskim o Świętym Mkołaju

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 07-12-2020
Wysłuchanie wykładu on-line w języku angielskim o Świętym Mkołaju Dnia 4.12.2020 roku klasy 1B i 3A wysłuchały porywającego wykładu on-line w języku angielskim pt. From Saint Nicholas to Santa Claus. Słuchacze zostali zabrani przez profesora Leszka Berezowskiego z Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego w niezwykłą podróż śladami Świętego Mikołaja w historii Europy i Ameryki Północnej.
Wydarzenie koordynowały nauczycielki języka angielskiego: pani Mariola Palcewicz i pani Joanna Dola-Niewiadomska

American Film Festival 2020

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 27-11-2020
American Film Festival 2020 13 listopada br. klasa 2B4 z Panią Kamilą Morawską i Panią Katarzyną Suwalską wzięła udział w American Film Festival. Ze względu na szczególną sytuację epidemiczną festiwal w tym roku odbył się głównie online. Uczniowie obejrzeli film „Tesla”, który przedstawia Nikolę Teslę, słynnego wynalazcę serbsko-amerykańskiego pochodzenia, w odmienny niż dotychczas sposób – ukazuje zarówno historyczną rolę tego wizjonera i twórcy wielu wciąż stosowanych rozwiązań, jak i skalę jego popkulturowego oddziaływania.
Wspólne oglądanie filmu online było dla wszystkich nowym i ciekawym doświadczeniem.
Organizator: Katarzyna Suwalska

"Środowisko, biologia lub zrównoważony rozwój" konkurs "zdalny"

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 26-11-2020

Zapraszam do udziału w Międzynarodowym Konkursie Umiejętności Statystycznych Edycja V 2020/2021 pod tytułem: "Środowisko, biologia lub zrównoważony rozwój".Konkurs jest objęty honorowym patronatem: Ministra Edukacji Narodowej, Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, Podlaskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Białegostoku, Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego.

Ile jest wody na świecie? - kampania ekologiczna w ramach Projektu Eko Szkoła

autor: D.Kowalczyk,data: 19-11-2020
Ile jest wody na świecie? -  kampania ekologiczna w ramach Projektu Eko Szkoła Każdy  z nas ma świadomość, że woda jest potrzebna każdej żywej istocie. Wiemy, że woda była obecna na Ziemi już podczas jej formowania. Zgodzimy się, że jest jedną z najstarszych i najpospolitszych istniejących na niej substancji. Ale w jakich dokładnie proporcjach pokrywa powierzchnię naszej Planety? Spójrzmy na dane:

a) woda pokrywa aż 71% powierzchni Ziemi,
b) 96.5% wody na Ziemi to głównie oceany. 

A co z wodą słodką, której potrzebujemy?

"Po co nam czysta woda w rzekach" - projekt Eko Szkoła

autor: D.Kowalczyk,data: 17-11-2020
Jeszcze w ubiegłym roku szkolnym udalo nam się zdobyć grant naukowy  w ramach Edukacyjnego Projektu Eko - Szkoła za opracowanie programu badawczego pt. "Po co nam czysta woda w rzekach". Program Eko-Szkoła przyczynia się  do rozwoju edukacji ekologicznej i zapewnienia, że środowisko jest uznawane za najważniejsze dobro publiczne, od którego zależy jakość życia. To inicjatywa, która ma zachęcić do angażowania się w sprawy środowiska, umożliwiając jego aktywną ochronę. Dzięki temu uczniowie mogą wykreować swój własny sposób zarządzania środowiskiem w swoim najbliższym otoczeniu. Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego klasa 2D4 wraz z nauczycielką chemii p. Danutą Kowalczyk zajęła  się  badaniami laboratoryjnymi, dotyczącymi czystości wód w rzekach województwa dolnośląskiego, wykorzystując procesy oraz  wskaźniki chemiczne i biologiczne. Celem projektu jest także szeroka kampania informacyjna o tematyce ekologicznej dlatego będziemy się dzielić wiedzą i postępami w naszych badaniach.

Żaden sportowiec jeszcze nie żałował, że uczył się fizyki, a fizyk, że uprawiał sport!

autor: Admin,data: 16-11-2020
Żaden sportowiec jeszcze nie żałował, że uczył się fizyki, a fizyk, że uprawiał sport! Z przyjemnością informujemy, że w październikowym turnieju e-ligi Otwartych Mistrzostw Świata Taekwon-do HQ ITF Korea / Europe 2020-2021 w kategorii testy siły (rozbicia pięścią, rozbicia nogą) pan Robert Konieczny (nauczyciel fizyki w LO Nr XVII)  zdobył dwa złote medale. Robert Konieczny reprezentował Polskie Zrzeszenie Taekwon-Do (ITF HQ Korea). Serdecznie gratulujemy!

Najszczersze wyrazy współczucia

autor: Admin,data: 12-11-2020
Najszczersze wyrazy współczucia

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że dnia 7 listopada br. po długiej chorobie odeszła nasza Koleżanka, wieloletni pracownik LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej, nauczycielka języka niemieckiego p. Katarzyna Zielińska.
W imieniu całej społeczności szkolnej wyrażam wdzięczność i składam serdeczne podziękowania za zaangażowanie w budowanie naszej Wspólnoty. Zapamiętamy Panią Katarzynę Zielińską jako dobrego Nauczyciela i Wychowawcę oraz serdeczną Koleżankę. Przez wiele lat była opiekunem szkolnego Wolontariatu dzieląc się swoim sercem z potrzebującymi. Wszystkimi podejmowanymi przez siebie działaniami przyczyniła się do rozwoju i ubogacenia naszej społeczności.
Rodzinie i Najbliższym składamy serdeczne wyrazy współczucia i łączymy się w żalu.
Małorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Msza św. Pogrzebowa zostanie odprawiona 13.11 br. w Kościele Św. Michała Archanioła przy ul. B. Prusa 78 we Wrocławiu o godz.13.30. Bezpośrednio po mszy św. nastąpi odprowadzenie Zmarłej na miejsce pochówku na cmentarzu Psie Pole ul. Kiełczowska 90 we Wrocławiu.

Nekrolog>>

Kasiu!

Każda śmierć jest przedwczesna.
Śmierć w wieku 50 lat szczególnie na takie miano zasługuje. 50 lat to jest dopiero półmetek.
Przed człowiekiem jest optymalnie jeszcze raz tyle, a można liczyć i na to, że nawet więcej.

Twoje Życie napisało jednak inny scenariusz.
Twoja Historia zamyka się dzisiaj z wypracowanym przez Ciebie dorobkiem dobrych uczynków.
To nie czas, aby mówić o niezrealizowanych planach i o niespełnionych marzeniach. One już się nigdy nie spełnią.

To czas, aby podziękować Ci za to, kim byłaś.
Byłaś sumiennym pracownikiem Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej:

- dobrym nauczycielem i wychowawcą,
- dobrą i serdeczną koleżanką,

- dobrym człowiekiem.
Z zaangażowaniem podejmowałaś rozmaite działania na rzecz budowy naszej wspólnoty. Spośród wszystkich szczególnie zapisałaś się:

- w projektach międzynarodowych,
- w konkursie poezji niemieckiej, który rozsławiał naszą Szkołę,

- w opiece nad Wolontariatem Szkolnym.
W to ostatnie działanie, w niesienie pomocy potrzebującym, wkładałaś całe swoje serce.

W imieniu własnym oraz całej społeczności szkolnej wyrażam dziś naszą wdzięczność i składam Ci serdeczne podziękowania.
Na zawsze pozostaniesz częścią tej niezwykłej konstrukcji, tego potężnego gmachu - Siedemnastki - zbudowanego z idei, inicjatyw i działań, w którym krzyżują się  ludzkie losy.
Na zawsze pozostaniesz w naszej Pamięci.

W szkolnym życiu byłaś często trochę onieśmielona, a równocześnie tak aktywnie w nim uczestniczyłaś. Byłaś przyjacielska, serdeczna i radosna. Nigdy nie unosiłaś się gniewem, nigdy nie powiedziałaś przykrego słowa. Ty tego po prostu nie potrafiłaś. Nie potrafiłaś urazić drugiego człowieka. Służyłaś pomocą i dobrym słowem.
Taką Cię zapamiętamy.

Spoczywaj w pokoju!

Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

 

Narodowe Święto Niepodległości

autor: Admin,data: 10-11-2020
Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada to Narodowe Święto Niepodległości. W ubiegłym roku wspólnie śpiewaliśmy hymn i próbowaliśmy stworzyć flagę na dziedzińcu szkolnym. Część społeczności LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej wzięła udział w Radosnej Paradzie Niepodległości. W tym roku sytuacja epidemiczna uniemożliwiła nam wspólne działania w realu, jednak niech to nie powstrzyma nas od świętowania i podejowania działań w świecie wirtualnym. Tym razem spróbowaliśmy stworzyć flagę biało-czerwoną na wspólnym zdjęciu tutaj>>.   

Uczniowie klasy teatralnej 2E3 przygotowali wiersz K. I. Gałczyńskiego "Pieśń o fladze" tutaj>>.      

Dla przypomnienia- tak było w ubiegłym roku, nasza próba utworzenia flagi na dziedzińcu szkolnym tutaj>>.

"Co zrobimy z naszą wolnością?" i "Wolność" - piosenki w wykonaniu uczniów klas teatralnych, fragmenty spektaklu z lat ubiegłych tutaj>> oraz tutaj>>.

Zachęcamy do radosnego świętowania w domach, zachowując zasady bezpieczeństwa. Można przyłączyć się do działań organizowanych przez miasto Wrocław, między innymi wspólnego śpiewania hymnu o godz. 12.00, więcej szczegółów tutaj>>

A może wykonacie test ze znajomości naszego hymnu? tutaj>>

Wywieście flagę w oknach i bądźcie radośni dla Niepodległej! 


 

Listopadowa Cenzurka!

autor: L.Grochocka,data: 10-11-2020
Listopadowa Cenzurka! Cenzurka Nr 2 2020/2021 [81] Listopad

Poczuj chemię do Skłodowskiej!

autor: Admin,data: 10-11-2020
Poczuj chemię do Skłodowskiej! W związku z urodzinami najwybitniejszej Polki Marii Skłodowskiej-Curie zapraszam do wzięcia udziału w konkursie Poczuj chemię do Skłodowskiej. Aby wziąć udział należy wykonać dowolną techniką portret lub scenę z życia Naszej Noblistki (technika dowolna, mile widziane techniki multimedialne).
Organizator: mgr inż. F.Marek

World Space Week Wrocław 2020 - online

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 07-11-2020
World Space Week Wrocław 2020 - online

Zapraszamy do udziału w czwartej edycji World Space Week Wrocław, największej w Polsce imprezy edukacyjnej o tematyce astronomiczo-kosmicznej. Współorganizatorem, jak co roku jest Liceum Ogólnokształcące nr XVII we Wrocławiu. 7-8 listopada 2020 r. W tym roku wydarzenia odbywają się w wersji zdalnej, jednak bogata oferta spotkań, prelekcji, warsztatów, misji stratosferycznych i innych atrakcji zapewni wszystkim uczestnikom niemal tak intensywne i niezapomniane przeżycia, jak podczas wersji stacjonarnej. Szczegóły na www.worldspaceweek.pl 

Odwiedziny naszego absolwenta "Mroza"

autor: Admin,data: 02-11-2020
Odwiedziny naszego absolwenta W ubiegłym tygodniu, 29 października  br. odwiedził gościnne progi Siedemnastki nasz absolwent klasy teatralnej Łukasz Mróz, popularny piosenkarz, producent muzyczny, kompozytor i autor tekstów, znany szerokiej publiczności jako "Mrozu". Takie spotkania cenimy bardziej niż "miliony monet"!

Ostatni wykład profesora Bogusława Bednarka

autor: Admin,data: 02-11-2020
Ostatni wykład profesora Bogusława Bednarka 29 września 2020 r. gościem naszej szkoły był Profesor Bogusław Bednarek, historyk literatury, wieloletni wykładowca Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.
Profesor wygłosił wykład, jego temat: BIESIADOSFERA. Z każdym wypowiedzianym przez Profesora zdaniem obecni nauczyciele i uczniowie słuchali z większą uwagą. Profesor mówił z pasją i fantazją, budził ciekawość i rozweselał.
Nikt nie mógł wtedy wiedzieć, że leżący na stole zegarek z łańcuszkiem odmierza minuty ostatniego publicznego wykładu Profesora Bogusława Bednarka.
27 października 2020 roku dowiedzieliśmy się, że Profesor Bogusław Bednarek zmarł. Tę smutną wiadomość przyjmujemy z ogromnym żalem.
                                                                                                                                                       Elżbieta Lisiak

Listy Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

autor: Admin,data: 28-10-2020
Listy Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

Listy Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Dyrektorów i Nauczycieli - list 1 tutaj>> , list z 2.11.2020 r.  tutaj>>

Cenzurka na podium w Ogólnopolskim Konkursie na Gazetę Szkolną!

autor: L.Grochocka,data: 15-10-2020
Cenzurka na podium w Ogólnopolskim Konkursie na Gazetę Szkolną! Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza szkolna Cenzurka, niezależna gazetka młodzieży myślącej i twórczej, której redakcja mieści się w bibliotece szkolnej, zdobyła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Gazetę Szkolną „Nasza gazeta” organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach.

Życzenia ministra Dariusza Piontkowskiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej

autor: Admin,data: 14-10-2020
Życzenia ministra Dariusza Piontkowskiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej

List ministra Dariusza Piontkowskiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej czytaj tutaj>>

Życzenia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej

autor: Admin,data: 14-10-2020
Życzenia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej Życzenia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka czytaj tutaj>>

Życzenia Prezydenta Wrocławia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

autor: Admin,data: 14-10-2020
Życzenia Prezydenta Wrocławia z okazji Dnia Edukacji Narodowej Życzenia Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka z okazji Dnia Edukacji Narodowej dostępne tutaj>> 
 

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

autor: Adrianna Mańczak,data: 13-10-2020
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom szkoły życzymy pomyślności oraz spełnienia wszelkich planów i pragnień zawodowych. Dziękujemy za trud podejmowanej na co dzień pracy, za całą przekazaną wiedzę, za wyrozumiałość, a także za motywację, inspirację i siłę do stawiania czoła nowym wyzwaniom. Życzymy, aby aktywna i twórcza postawa znajdowała uznanie w oczach uczniów i ich rodziców oraz była źródłem osobistej satysfakcji. W imieniu całej społeczności uczniowskiej życzenia składa Samorząd Uczniowski.


Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej

autor: Admin,data: 13-10-2020
Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Jak co roku, 14 października świętujemy Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku z grona pedagogicznego Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej wyróżnienia otrzymali następujący nauczyciele:

Nagroda Ministra Edukacji Narodowej- v-ce dyr.Beata Multan

Nagroda Dolnośląskiego Kuratora Oświaty- Zofia Kuź

Nagroda Prezydenta Wrocławia- Beata Kryjom

Nagroda Dyrektora Szkoły- Anna Bukiewicz-Szul, Barbara Cieśla, v-ce dyr. Edyta Cwynar, Danuta Florek, Anna Folta-Pisarczuk, Robert Konieczny, Wiesława Kowalik, Mirosław Lewandowski, Dorota Makles, Marzena Matschaj-Kacprzak, Dorota Milewska-Skotny, Margerita Niwelt, Mariola Palcewicz, Marek Popowczak, Grażyna Schick, Bożena Szymańska-Pakos, Ewa Toporek-Niemczyk.
Wyróżnionym nauczycielom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

 

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

autor: Admin,data: 13-10-2020
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam całej Społeczności Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności. Dziękuję za trud włożony w działania edukacyjne i wychowawcze, niech zaowocują one licznymi sukcesami i satysfakcją. Życzę zdrowia i wiary, że ten trudny dla wszystkich czas przeminie i nastaną dobre dni. Odkrywajcie w sobie nowe talenty, poszukujcie nowych pasji i podejmujcie nowe wyzwania! Niestrudzenie dążcie do celu! Wszystkiego najlepszego!

Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Nowy numer Cenzurki!

autor: L.Grochocka,data: 12-10-2020
Nowy numer Cenzurki!

Cenzurka Nr 1 2020/2021 [80] Wrzesień/Październik

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy serdeczne życzenia wielu sukcesów zawodowych,
aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania,
a przede wszystkim dużo zdrowia w tym trudnym dla wszystkich czasie.


Redakcja Cenzurki

Nagroda II stopnia dla Wyróżniających się Nauczycieli przyznana p. Annie Bukiewicz-Szul

autor: Admin,data: 08-10-2020
Nagroda II stopnia dla Wyróżniających się Nauczycieli przyznana p. Annie Bukiewicz-Szul

Z przyjemnością  informujemy, że nauczycielka fizyki i informatyki w LO nr XVII p. Anna Bukiewicz-Szul otrzymała nagrodę II stopnia dla Wyróżniających się Nauczycieli przyznaną przez Kapitułę Nagród Polskiego Towarzystwa Fizyków. Pani Anna Bukiewicz-Szul została doceniona "za odkrywanie uczniowskich talentów i rozbudzanie zainteresowań fizyką, astronomią i techniką". Uroczyste wręczenie Nagrody uświetni inaugurację XLVI Nadzwyczajnego Zjazdu Fizyków Polskich w Warszawie 16 pażdziernika br. Serdecznie gratulujemy!

Dzień Agnieszki Osieckiej - patronki naszego liceum

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 06-10-2020
Dzień Agnieszki Osieckiej - patronki naszego liceum

9 października 1936 roku urodziła się Agnieszka Osiecka, patronka naszego liceum, wybitna poetka, autorka tekstów piosenek, pisarka, dziennikarka, reżyserka teatralna i telewizyjna. W ramach obchodów Dnia Agnieszki Osieckiej serdecznie zapraszamy na wystawę poświęconą życiu i twórczości poetki, którą będzie można zobaczyć ma I piętrze. 
Źródło zdjęcia https://okularnicy.org.pl/agnieszka/biografia-agnieszki-osieckiej/

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Rodzinie w roku szkolnym 2020/2021

autor: J.Pieńkowska,data: 05-10-2020
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Rodzinie w roku szkolnym 2020/2021 Zapraszam do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie. Zainteresowanych odsyłam do Janiny Pieńkowskiej - nauczyciela wdż w LO XVII oraz na link przedmiowy.

Lekcje przyrodnicze na terenie Ogrodu Botanicznego.

autor: D.Kowalczyk,data: 03-10-2020
Lekcje przyrodnicze na terenie Ogrodu Botanicznego.
W ubiegłym tygodniu uczniowie z klas 2D4 i 2F3 uczestniczyli w lekcjach przyrody na terenie Ogrodu Botanicznego. Uczniowie podziwiali piękne okazy kwiatów, krzewów i drzew znajdujących  się w ogrodzie, przy okazji odznaczając kolejne punkty z kart pracy. Tematem była charakterystyka sukulentów, mezofitów i hydrofitów. 

Klasa 2B3 zwiedziła STARY CMENTARZ ŻYDOWSKI

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 25-09-2020
Klasa 2B3 zwiedziła STARY CMENTARZ ŻYDOWSKI 24 września 2020 roku klasa 2B3 wraz z wychowawczynią p. Wiolettą Ejlak-Borowiak odwiedziła jedno z piękniejszych miejsc we Wrocławiu - Stary Cmentarz Żydowski.
Nekropolia ta stanowi miejsce pochówku wielu znanych Żydów nie tylko z Wrocławia, ale i z Europy. Spacer tam to wspaniała lekcja historii oraz uczta dla oka. Zerknijcie do galerii, a sami przekonacie się o tym.

fotogaleria>>>

Projekt "EarthKAM " Mamy już kody dostępu do misji!

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 25-09-2020
Projekt

71 misja rozpoczyna się wkrótce- ZAPRASZAMY do udziału w  bardzo ciekawym projekcie organizowanym przez NASA. To Sally Ride EarthKAM. Polega on na fotografowaniu powierzchni Ziemi za pomocą kamery umieszczonej na orbitalnej stacji ISS. 

 

XXIII Dolnośląski Festiwal Nauki w LO nr XVII.

autor: R. Konieczny,data: 23-09-2020
XXIII Dolnośląski Festiwal Nauki w LO nr XVII.

W dniu 23 września uczniowie klas 2A4, 2C4, 2G4, 2F4, 3C i PRa uczestniczyli w wykładach i warsztatach zorganizowanych w ramach XXIII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Podczas warsztatów zatytułowanych „Czy chleb brązowy jest zdrowy?”...

27. Akcja Sprzątanie Świata-Polska

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 17-09-2020
27. Akcja Sprzątanie Świata-Polska Sprzątanie świata – Polska to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Zapraszamy do udziału w konkursie. Szczegóły w zakładce-Konkursy

 

 

DIAGNOZA „na wejściu” z matematyki

autor: D.Florek,data: 08-09-2020
DIAGNOZA „na wejściu” z matematyki

W środę, 9 września, na drugiej godzinie lekcyjnej odbędzie się DIAGNOZA „na wejściu” z matematyki. Harmonogram diagnoz:
1A- G. Sobota- sala 117
1B- R. Pieńkowski- sala 314
1C- A. Popiołek- sala 214
1D- D. Kowalczyk/G. Schick- sala  02/5
1E- R. Gawrońska- sala 104
1F- F. Marek- sala 317

Koordynator: Danuta Florek

Kiermasz podręczników do języków obcych

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 07-09-2020
Kiermasz podręczników do języków obcych

Jak co roku na parterze szkoły księgarnia BOOKLAND będzie sprzedawać podręczniki do języka angielskiego i niemieckiego z rabatem. Kiermasz odbędzie się 9 i 10 września 2020 roku (środa i czwartek) od 9.00 do 13.00.

Zapraszamy.

Pożegnanie przechodzącego na emeryturę nauczyciela Edukacji dla Bezpieczeństwa p. Jerzego Dudzica

autor: Admin,data: 07-09-2020
Pożegnanie przechodzącego na emeryturę nauczyciela Edukacji dla Bezpieczeństwa p. Jerzego Dudzica 1 września br. podczas posiedzenia rady pedagogicznej miało miejsce uroczyste pożegnanie wieloletniego nauczyciela  Siedemnastki pana Jerzego Dudzica, który przeszedł na emeryturę. Dyrektor Szkoły pani Małgorzata Iwankiewicz złożyła serdeczne podziekowania za trud włożony w pracę z młodzieżą, dbałość o nasze bezpieczeństwo oraz uśmiech.  Życzymy wszelkiej pomyślności i zapraszamy w goscinne progi Siedemnastki! Do zobaczenia!

Witajcie w nowym roku szkolnym 2020/2021!

autor: Admin,data: 03-09-2020
Witajcie w nowym roku szkolnym 2020/2021!

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!
Rozpoczynamy nowy rok szkolny. Niewiadomy i pełen wyzwań. Ale przecież życie, które jest przed nami, zawsze jest niewiadome. Dlatego życzę nam wszystkim umiejętności skupienia się na tym, co Tu i Teraz. Na chwili obecnej w jej pełnej intensywności. Wykonujmy z odpowiedzialnością powierzone nam zadania, przestrzegajmy wytycznych w związku z epidemią i cieszmy się naszym szkolnym życiem, które na tyle miesięcy zamarło.
Drodzy Uczniowie!
Możliwość zdobywania wykształcenia to wielka wartość i wielka szansa.
Wykorzystajcie jak najlepiej czas w Siedemnastce! Uczcie się pilnie, rozwijajcie swoje pasje, poznawajcie nowych przyjaciół!
Witam serdecznie w progach naszej Szkoły uczniów klas pierwszych! Cieszę się, że jesteście z nami. Rozgośćcie się tak, aby już za chwilę poczuć się jak w domu.
Całej społeczności szkolnej życzę wszystkiego najlepszego, wielu sukcesów i spełnienia marzeń!
Małgorzata Iwankiewicz

Dyrektor Szkoły

Życzenia Dolnosląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka>>

Spotkania z Rodzicami

autor: Admin,data: 02-09-2020
Spotkania z Rodzicami

1.Wywiadówki dla klas pierwszych odbędą się w formie tradycyjnej 7.09. 2020 r. według następującego harmonogramu:
Klasy A, B godz. 17.00 - spotkanie  w auli z Dyrekcją szkoły, następnie spotkanie z wychowawcą klasy;
Klasy C, D godz. 17.30 - spotkanie  w auli z Dyrekcją szkoły, następnie spotkanie z wychowawcą klasy;
Klasy E, F godz. 18.00 - spotkanie  w auli z Dyrekcją szkoły, następnie spotkanie z wychowawcą klasy.
Wykaz sal na spotkania dla Rodziców uczniów klas pierwszych>>
2.Wywiadówki dla klas 2 i 3 odbędą się   9.09.2020 r.- szczegóły zostały podane w dzienniku Librus.
Inauguracyjne spotkanie Rady Rodziców odbędzie się 16.09.2020 r. w auli szkolnej o godz.17.00.
Wykaz sal na spotkania z Rodzicami uczniów klas drugich i trzecich>>
Serdecznie zapraszamy!

XIX Młodzieżowy Konkurs Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2020

autor: B.Kryjom,data: 01-09-2020
XIX Młodzieżowy Konkurs Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2020

Z uwagi na trwający stan epidemiczny związany z SARS-CoV-2 z przykrością informujemy, że XIX Młodzieżowy Konkurs Piosenki Artystycznej  im.Agnieszki Osieckiej "Bardzo Wielka Woda" nie odbędzie się! Mamy nadzieję, że uda nam się zorganizować imprezę w naszym  corocznym kwietniowym terminie.

                                                             Pozdrawiamy ciepło, Organizatorzy

 

 

26 VIII 2020 r. - Uczciliśmy Bohaterów Solidarności

autor: R.Pieńkowski,data: 01-09-2020
26 VIII 2020 r. - Uczciliśmy Bohaterów Solidarności
W 1980 r. powstał Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”. Masowe strajki robotnicze w konsekwencji po latach przyniosły Polsce niepodległość i walnie przyczyniły się do upadku komunizmu w Europie oraz do rozpadu systemu jałtańskiego. Wrocław był również bardzo ważnym miejscem w procesie tworzenia "Solidarności". Zajezdnia nr VII przy ul. Grabiszyńskiej była pierwszym miejscem w Polsce, gdzie 26 sierpnia 1980 r. postanowiono rozpocząć strajk solidarnościowy, popierając całkowicie postulaty gdańskie. 26 sierpnia – czterdzieści lat później w uroczystościach upamiętniających tamte wydarzenia pod tablicą udział wzięła delegacja LO XVII w składzie: Dyrektor Małgorzata Iwankiewicz, Joanna Dola-Niewiadomska, Adam Szymanowski i Robert Pieńkowski (foto: J. Dola-Niewiadomska, R. Pieńkowski i A. Szymanowski). Fotorelacja>>

Zasady organizacji pracy i funkcjonowania LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej w związku z zagrożeniem epidemicznym

autor: Admin,data: 31-08-2020
Zasady organizacji pracy i funkcjonowania LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej w związku z zagrożeniem epidemicznym Zasady organizacji pracy i funkcjonowania LO nr XVII im. Agnieszi Osieckiej w związku z zagrożeniem epidemicznym>>

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

autor: Admin,data: 27-08-2020
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej 1 września 2020 r. na inaugurację roku szkolnego 2020/2021. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na dziedzińcu szkoły, uczniowie spotykają się z wychowawcami klas w salach według harmonogramu:

godz. 9.00 klasy: 1A, 1B, 1C, 1D, 1E, 1F, 2A4, 2B4, 2C4, 2D4, 2E4, 2F4, 2G4, 2H4  tutaj wykaz sal>>

godz.10.00 klasy: 2A3, 2B3, 2C3, 2D3, 2E3, 2F3, 3A, 3B, 3C, 3D, 3E,3F   tutaj wykaz sal>>.
Dyrekcja spotka sie z uczniami klas pierwszych w najbliższym czasie.

Uczniowie oraz pracownicy szkoły zobowiązani są do zakrywania ust i nosa w przestrzeniach wspólnych szkoły (korytarze, toalety, sekretariaty, pomieszczenia administracji i obsługi).

 

List Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego

autor: Admin,data: 25-08-2020
List Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski i Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas skierowali do Rodziców specjalny list, w którym zachęcili do zainstalowania w telefonach komórkowych aplikacji Protego Safe.Zachęcamy do zapoznania się z listem tutaj>>

Wyniki rekrutacji

autor: Admin,data: 12-08-2020
Wyniki rekrutacji Wyniki rekrutacji do LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej

Przekazanie świadectw dojrzałości w LO nr XVII.

autor: B.Multan,data: 03-08-2020
Przekazanie świadectw dojrzałości w LO nr XVII.

We wtorek 11 sierpnia 2020 r. nastąpi przekazanie absolwentom LO nr XVII im. A. Osieckiej we Wrocławiu świadectw dojrzałości. Świadectwa wręczane będą wg harmonogramu w sekretariacie ogólnym oraz bibliotece. Podczas przekazania świdectw dojrzałości należy zachowywać zasady dystansu społecznego, posiadać maseczkę lub przyłbicę zakrywającą nos i usta, posiadać własny długopis. Po świadectwo należy zgłosić się w stroju odświętnym!
Świadectwa maturalne oraz informacje o wynikach absolwentów z lat ubiegłych można będzie odebrać w sekretariacie ogólnym od godziny 14.00- 15.00.

Harmonogram przekazania świadctw dojrzałości TUTAJ 

Przed odbiorem świadectwa dojrzałości należy rozliczyć się z niezwróconych do biblioteki książek.

XIX Młodzieżowy Konkurs Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2020

autor: B.Kryjom,data: 03-07-2020

Z powodu obecnej  dynamicznej sytuacji epidemiologicznej, informuję o zmianie terminu organizacji Młodzieżowego Konkursu Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej „Bardzo Wielka Woda”.

Przesłuchania odbędą się 4.09.2020 o godz.10.00 w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII im. Agnieszki Osieckiej, ul. Tęczowa 60, Wrocław.

Konkurs odbędzie się 22.09.2020 o godz. 10.00 w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII im. Agnieszki Osieckiej, ul. Tęczowa 60, Wrocław.

Gala Finałowa odbędzie się 22.09.2020 o godz.19.00 w Sali Teatralnej Impartu, ul. Mazowiecka 17 Wrocław.

    pozdrawiamy serdecznie Organizatorzy

 

 

                                                                                                                           

Wyniki sprawdzianu uzdolnień kierunkowych do klasy teatralnej

autor: Admin,data: 01-07-2020
Wyniki sprawdzianu uzdolnień kierunkowych do klasy teatralnej

Lista osób, które pozytywnie przeszły sprawdzian uzdolnień kierunkowych (w kolejności alfabetycznej) tutaj>>>

Dziękujemy wszystkim kandydatom, niestety ilość miejsc w klasie jest ograniczona. Życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu swojej pasji i talentów.

Klasa teatralna została stworzona dla uczniow zainteresowanych szeroko rozumianą sztuką wyrażoną przez teatr i muzykę. Realizacja programu stwarza warunki do nabycia przez młodzież wiedzy i umiejętności z zakresu teatru i muzyki oraz ekspozycji, promocji własnych osiągnięć, kształtowania kompetencji interpersonalnych, kreatywności i poczucia własnej wartości. Zajęcia teatralne prowadzone są na profesjonalnej scenie przez artystów scen wrocławskich oraz muzyka i kompozytora. Cennym doświadczeniem dla młodzieży uczęszczającej do klas teatralnych jest możliwośc występu na scenach teatrów zawodowych, udział w warsztatach teatralnych, lekcjach teatralnych w Teatrze Muzycznym Capitol oraz spotkaniach z aktorami i reżyserami.

Drużyna WroCanSat z LO nr XVII w finale CanSat!

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 30-06-2020
Drużyna WroCanSat z LO nr XVII w finale CanSat! Drużyna WroCanSat, w składzie Kamil Bouhaouli, Patryk Gazdecki, Witold Krupa (wszysycy z klasy 3C), pod opieką p. Anny Bukiewicz-Szul reprezentuje naszą szkołę w finale ogólnopolskiej edycji europejskiego konkursu CanSat. Organizatorem konkursu są Europejska Agencja Kosmiczna i Europejskie Biuro Edukacji Kosmicznej ESERO PL.
Przez cały rok szkolny tegoroczni maturzyści ciężko pracowali nad zaprojektowaniem oraz wykonaniem sondy kosmicznej, która będzie wykonywała konkretne badania.
Strona projektu: wrocansat.pl.
Uczniowie nauczyli się wielu nowych umiejętności, jak projektowanie płytek pcb, obsługę układu stm32, projektowania i szycia spadochronów, tworzenia konstrukcji mechanicznych, zaawansowanego programowania niskopoziomowego. Szkolili także sztukę prezentacji oraz zdobywania funduszy.
Ogromne podziękowania dla osób i firm wspierających drużynę WroCanSat: Mariusz Kubas, Dominik Liśkiewicz (Addman) oraz firmie Newind. Podziękowania także dla członków zespołu, którzy zrezygnowali z udziału w konkursie: Magdaleny Myjak, Szymona Grzybowskiego (3C) oraz Krzysztofa Klimka (2C).

Zobacz relację fotograficzną z przebiegu prac drużyny: tutaj

Egzaminy poprawkowe w LO nr XVII.

autor: B.Multan,data: 29-06-2020
Egzaminy poprawkowe w LO nr XVII.

Egzaminy poprawkowe w LO nr XVII w roku szkolnym 2019/2020 odbędą się 26  sierpnia 2020 r. (środa ). Część pisemna egzaminów poprawkowych rozpocznie się o godzinie 8.00 wg ustalonego harmonogramu. W części ustnej uczeń w czasie 15 minut przygotowuje się do odpowiedzi, która trwa 20 minut. 

UWAGA: na egzamin poprawkowy z matematyki uczniowie przynoszą kalkulatory proste.

 Harmonogram egzaminów poprawkowych TUTAJ

 Zasady bezpieczeństwa sanitarnego obowiązujące na egzaminie poprawkowym TUTAJ


Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

autor: Admin,data: 29-06-2020
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
26 czerwca 2020 r. zakończył się  rok szkolny 2019/2020. Rok szczególny, niełatwy, naznaczony koronawirusem i zamieniający codzienne spotkania w budynku LO nr XVII na szkołę zdalną. Nie było uroczystego pożegnania na dziedzińcu szkolnym, uścisków, gratulacji, wręczania nagród. Nie wszyscy zdecydowali się na odbiór świadectw w reżimie sanitarnym, wielu z Was wolało poczekać do września. Pragniemy podziękować wszystkim za wytężoną pracę i życzyć słonecznych wakacji i nabierania energii do pracy. Powtarzając za Winstonem Churchillem: " Pokonane trudności są zdobytymi szansami"!
Gratulujemy sukcesów dużych i małych, a szczególnie wyróżnić chcielibyśmy uczniów,  którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i frekwencji oraz laureatów konkursów i zawodów, a także  tych, którzy nie szczędzili sił dla społeczności szkolnej udzielając się m.in. w Samorządzie Uczniowskim. Najwyższą średnią ocen w klasach 1 i 2 trzyletniego liceum w roku szkolnym 2019/2020 uzyskała uczennica klasy 2C Edyta Kubiak (5,33), natomiast w liceum czteroletnim uczennica klasy 1E4 Łucja Grzegorek (4,94)Świadectwa z biało-czerwonym paskiem uzyskali uczniowie>> Wyróżnić należy także  uczniów, którzy nie opuścili ani jednej godziny w całym roku szkolnym>>
Najwyższą średnią ocen osiągnęła klasa 2E, której wychowawcą jest p. Bożena Szymańska-Pakos, a najlepszą frekwencję miała klasa 1H4, której wychowawcą jest p. Sylwia Sikorska-Hahn.
Gratulujemy wszystkim i życzymy zasłużonego wakacyjnego odpoczynku!
 

Witajcie Wakacje!

autor: Admin,data: 26-06-2020
Witajcie Wakacje!

Drodzy Uczniowie!
Przed nami upragnione wakacje! Grono pedagogiczne oraz pracownicy szkoły składają życzenia w nieco innej formie>>
Także Samorząd Uczniowski przesyła pozdrowienia>>
Udanych wakacji i do zobaczenia! 


Wakacyjne życzenia

autor: Admin,data: 26-06-2020
Wakacyjne życzenia

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!
Rok szkolny 2019/2020 dobiega końca. To dobrze - chciałoby się powiedzieć. Ale przecież pozostało tyle spraw niedokończonych, tyle projektów niezrealizowanych, tyle imprez się nie odbyło. Jest nam tego wszystkiego ogromnie żal. W jednej chwili trzeba było porzucić to, co stanowiło istotę szkolnego życia - współistnienia w murach naszej Siedemnastki. Zdalna Szkoła to przecież tylko namiastka Szkoły. A jednak, aby mogła ona w takiej formie funkcjonować, trzeba było ogromnego trudu po stronie Grona Pedagogicznego, Uczniów i Rodziców. Była to wręcz niewyobrażalna praca do wykonania dla kogoś, kto potraktował to zadanie poważnie.
Pragnę więc dzisiaj złożyć serdeczne podziękowania Nauczycielom za trud włożony w zdalne nauczanie, a Uczniom w zdalną naukę. Rodzicom za wsparcie, którego udzielali swoim dzieciom i za dobry kontakt ze szkołą. Dziękuję za wszystkie opinie i wnioski, pomysły i dobre rady. Dzięki nim można było rozwiązywać bieżące problemy.
Przed nami upragnione wakacje. Co zobić z tym wspaniałym czasem w dobie pandemii i licznych ograniczeń? Wierzę, że tuż za miedzą też jest wiele do zobaczenia. Może jakiś piękny las, po którym przechadza się Święty Jeleń niczym w "Puszczy Jodłowej" Stefana Żeromskiego, a może staw tajemniczy jak Jezioro Łabędzie?
Może jeszcze nie byliśmy nad Morzem Bałtyckim, które zachwyca mieszkańców krajów południowych swym pięknem i dzikością dającą poczucie wolności. A może, jak w piosence "Słodkiego, miłego życia" - jest tyle gór do zdobycia! Tych naszych, na Dolnym Śląsku. Wierzę, że otwarte już muzea też zaciekawią nas swymi skarbami.
Przeczytajmy wreszcie te książki przekładane z półki na półkę z powodu natłoku zadań niecierpiących zwłoki. Obcowanie z naturą i kulturą, z dala od przestrzeni wirtualnej, to właśnie to, o czym w chwili obecnej wszyscy marzymy. Niech się to zatem spełnia!
I niech nastanie znów dobry czas na nasze wspólne życie w Siedemnastce, na dokończenie tego, co niedokończone i na Nowe, które jest nadzieją związaną ściśle z nowym rokiem szkolnym.
Wracajcie do szkoły cali i zdrowi!
Niech starożytne Pompeje zastygłe pod wulkaniczną lawą na nowo zatętnią życiem.
Wszystkiego Najlepszego! Siedemnastka czeka!
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły 

Wyniki konkursu w języku angielskim Sławne Postaci Historyczne - Elvis Presley

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 24-06-2020
Wyniki konkursu w języku angielskim Sławne Postaci Historyczne - Elvis Presley W dniu 05 marca 2020 roku odbył się w naszej szkole coroczny konkurs języka angielskiego Sławne Postaci Historyczne. W tym roku zgłębialiśmy tajniki życia Elvisa Presleya.Z wiadomych przyczyn nie mogłyśmy zrobić wspólnego zdjęcia zwycięzcom, co nie oznacza, że ich nie wyłoniono. Niniejszym ogłaszamy więc wyniki konkursu zaznaczając jednocześnie, że nagrody dołączone są do świadectwa.

Sprawdzian uzdolnień kierunkowych

autor: Admin,data: 24-06-2020
Sprawdzian uzdolnień kierunkowych

Listy kandydatów na sprawdzian uzdolnień kierunkowych 25.06.2020 r. (czwartek)>>
Listy kandydatów na sprawdzian uzdolnień kierunkowych 26.06.2020 r. (piątek)>>

Początek przesłuchań o godz. 11.00, sala 300 (3 pietro, aula). Czas przewidziany na sprawdzian w obecnej sytuacji epidemicznej to około 5 min. Kandydaci powinni przybyć poł godziny przed czasem (zgodnie z kolejnością na liście, po przeliczeniu, na którą godzinę wypada jego kolej-bez przerwy między kandydatami), zaopatrzeni w maseczkę i rękawiczki (po wejściu do auli, gdzie odbywają się przesłuchania, mogą zdjąć maseczkę) udają się na trzecie piętro, gdzie oczekują na swoją kolej w wyznaczonych miejscach zachowując dystans społeczny 2 m. Szkoła zaopatrzona będzie zgodnie z wytycznymi GIS w środki ochrony (płyn do dezynfekcji i zapasowe maseczki). Kandydaci mogą przybyć do szkoły w obecności jednej osoby towarzyszącej, która nie wchodzi na egzamin z kandydatem. Nie będzie możliwości zwiedzenia budynku szkoły!
Powodzenia!

Harmonogram odbioru świadectw 26.06.2020 r.

autor: Admin,data: 22-06-2020
Harmonogram odbioru świadectw 26.06.2020 r. Harmonogram odbioru świadectw>>

Żaden sportowiec jeszcze nie żałował, że uczył się fizyki, a fizyk, że uprawiał sport!

autor: Admin,data: 16-06-2020
Żaden sportowiec jeszcze nie żałował, że uczył się fizyki, a fizyk, że uprawiał sport!

30 maja 2020 r. odbyły się Otwarte e-Mistrzostwa Świata w Sztukach Walk. Jednym z reprezentantów Polski był p.Robert Konieczny (nauczyciel fizyki w LO Nr XVII) p. Robert Konieczny reprezentował Polskie Zrzeszenie Taekwon-Do (ITF HQ Korea).  W kategorii Układów Indywidualnych (hard forms – Masters Taekwon-do) zajął 3 miejsce i zdobył brązowy medal. Serdecznie gratulujemy!

 

Gratulacje dla Piotra Załupki za zajęcie II miejsca w konkursie translatorskim

autor: Admin,data: 10-06-2020
Gratulacje dla Piotra Załupki za zajęcie II miejsca w konkursie translatorskim Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 1C3 Piotr Załupka zdobył II miejsce (ex aequo) przyznane przez Jury Profesorskie (I miejsca nie przyznano) w konkursie translatorskim o nagrodę FanFila organizowanym przez Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ponadto został dodatkowo wyróżniony przez Jury Studenckie. Przedmiotem konkursu było tłumaczenie na język polski zabawnego, choć upiornego wierszyka Edwarda Goreya pt. "Gashlycrumb Tinies". Serdecznie gratulujemy!
Relacja z Gali Finałowej i treść wiersza: https://liblink.pl/NYWMkOExnR

Matura inaczej…

autor: Admin,data: 09-06-2020
Matura inaczej…

W poniedziałek 8 czerwca br. w Siedemnastce, jak i w całej Polsce, rozpoczął się egzamin maturalny. W tym roku w nietypowych okolicznościach i inaczej niż zazwyczaj. Tegorocznym Maturzystom życzymy powodzenia, trzymamy kciuki i przestrzegamy rygorów sanitarnych. I choć przekwitły już kasztany, wierzymy, że ten czas też jest dobry, by odnieść sukces.
Wszystkiego Najlepszego!
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Postawa godna naśladowania

autor: K.Bojak,data: 05-06-2020
Postawa godna naśladowania

Informujemy, że uczeń klasy 2C Kacper Abram uczestniczył w akcji społecznej Daję głowę. Akcja polega na przekazaniu własnych włosów, oczywiście odpowiednio długich i zadbanych, fundacji która wykonuje z nich peruki naturalne dla pań które straciły własne włosy w wyniku choroby nowotworowej. Kacper zapuszczał włosy przez 2 lata, i w tym tygodniu został ostrzyżony w zakładzie fryzjerskim Finezja współpracującym z akcją Daję głowę. Teraz ma krótką, sportową fryzurę i dyplom uznania, a co najważniejsze jego włosy będą służyć komuś kto ich potrzebuje. W imieniu całej społeczności szkolnej gratulujemy Kacprowi dojrzałej i mądrej decyzji. Wychowawca Katarzyna Bojak

 

XIX Młodzieżowy Konkurs Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2020

autor: Admin,data: 05-06-2020
XIX Młodzieżowy Konkurs Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2020

W związku z sytuacją epidemiologiczną, odwołane zostają przesłuchania do XIX Młodzieżowego Konkurusu Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2020, które miały się odbyć w dniu 8.06.2020.Nowy termin i miejsce zostaną wkrótce podane na stronie szkoły (na chwilę obecną planowany jest wrzesień).

Organizatorzy

Majowo-czerwcowy numer Cenzurki!

autor: L.Grochocka,data: 04-06-2020
Majowo-czerwcowy numer Cenzurki! Cenzurka Nr 6 2019/2020 [79} Maj/Czerwiec

Finaliści w Mistrzostwach Dolnego Śląska w SUDOKU

autor: B.Szymańska -Pakos,data: 30-05-2020
Finaliści w Mistrzostwach Dolnego Śląska w SUDOKU

11 marca bieżącego roku odbyły się w naszym liceum eliminacje do Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku, którego organizatorem jest Politechnika Wrocławska. Do konkursu zgłosili się uczniowie z klas: 1C3, 1D4, 2D, 2E, 2F oraz 3D. 25 maja Politechnika Wrocławska ogłosiła progi kwalifikacyjne (24 pkt. - licea). Do finału dostała się trójka uczniów z naszego LO: 1. Paulina Shulc(1C3) 29 pkt., 2. Malwina Padula (2E) 25 pkt., 3. Leon Kempiński (2E) 25 pkt. GRATULUJEMY! Finał odbędzie się prawdopodobnie we wrześniu na Politechnice Wrocławskiej. Więcej na stronie http://sudoku.pwr.edu.pl/edycja-2020/harmonogram.

Liga chemiczna 2020 - wyniki

autor: D.Kowalczyk,data: 25-05-2020
Liga chemiczna 2020 - wyniki

Miło nam poinformować, że tegoroczną Ligę chemiczną wygrała Anna Huk - uczennica klasy 1A3. Poniżej prezentujemy całe podium:
1. Anna Huk - klasa 1A3
2. Hubert Skrzynecki - klasa 1C3
3. Oliwia Caban - klasa 1D4 
Dziękujemy wszystkim za udział i nadesłanie pięknych prac :)  galeria>>

Jury: nauczyciele chemii 

Padlet wychowanie fizyczne

autor: M.Hajder,data: 20-05-2020
Padlet wychowanie fizyczne

Trudny czas, który wymaga od nas kreatywności i poszukiwania zdalnego kontaktu ucznia z nauczycielem. Stąd pomysł na utworzenie padletu. Bedziemy systematycznie umieszczać ciekawe filmy, quizy, podzielimy sie swoimi propozycjami. Zachęcamy wszystkich do wrzucania ciekawych propozycji zwiazanych z aktywnością fizyczną, waszych planów treningowych, filmików itp.
Pozdrawiamy nauczyciele wychowania fizycznego.
https://padlet.com/kbancer/tbbgjitoq991krnm
 

Yuris Night Wrocław - już po raz czwarty, tym razem on-line

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 18-05-2020
Yuris Night Wrocław - już po raz czwarty, tym razem on-line
18 kwietnia odbyła się czwarta edycja Yuri’s Night Wrocław. Z uwagi na sytyację związaną z pandemią wydarzenie nie odbyło się, jak co roku, w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII we Wrocławiu. Organizatorzy - stowarzyszenie WroSpace zogranizowali ponad 6-godzinną imprezę on-line. Szczegóły wydarzenia dostępne tutaj. Na wydarzenie uczniów naszej szkoły zaprosiła nauczycielka fizyki Anna Bukiewicz-Szul, jednocześnie jedna z założycielek stowarzyszenia WroSpace.

Zapraszamy Ósmoklasistów zainteresowanych doskonaleniem swoich talentów aktorskich i wokalnych!

autor: Admin,data: 11-05-2020
Zapraszamy Ósmoklasistów zainteresowanych doskonaleniem swoich talentów aktorskich i wokalnych!

Klasa teatralna została stworzona dla uczniow zainteresowanych szeroko rozumianą sztuką wyrażoną przez teatr i muzykę. Realizacja programu stwarza warunki do nabycia przez młodzież wiedzy i umiejętności z zakresu teatru i muzyki oraz ekspozycji, promocji własnych osiągnięć, kształtowania kompetencji interpersonalnych, kreatywności i poczucia własnej wartości.

Zajęcia teatralne prowadzone są na profesjonalnej scenie przez artystów scen wrocławskich oraz muzyka i kompozytora. Cennym doświadczeniem dla młodzieży uczęszczającej do klas teatralnych jest możliwośc występu na scenach teatrów zawodowych, udział w warsztatach teatralnych, lekcjach teatralnych w Teatrze Muzycznym Capitol oraz spotkaniach z aktorami i reżyserami.

Sprawdzian uzdolnień kierunkowych do klasy teatralnej odbędzie się z zachowaniem rygorów sanitarnych  w następujących  terminach: 25,26 czerwca 2020 r. 
Początek przesłuchań o godz. 11.00.

Lista kandydatów na sprawdzian uzdolnień kierunkowych 25.06.2020 r.(czwartek)>>

Lista kandydatów na sprawdzian uzdolnień kierunkowych 26.06.2020 r.(piątek)>>

Zgłoszenia na sprawdzian uzdolnień kierunkowych można składać do 22 czerwca 2020 r. (do pobrania tutaj>>)

Pożegnanie tegorocznych Abiturientów LO nr XVII

autor: Admin,data: 10-05-2020
Pożegnanie tegorocznych Abiturientów LO nr XVII
Po trzech latach wytężonej pracy nadszedł czas, by Abiturienci LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej otrzymali świadectwa ukończenia szkoły.  Najwyższą średnią ocen na świadectwie (z trzech lat nauki) uzyskała uczennica klasy 3A  Alicja Nakoneczna, która otrzymała statuetkę i dyplom PRIMUS INTER PARES 2020. Najlepszą frekwencję uzyskał Patryk Gazdecki z klasy 3C.
W tym roku niestety obyło się  bez uroczystego pożegnania, spektaklu klas młodszych, uścisków i łez wzruszenia. Ze względu na zagrożenie epidemiczne uczniowie będą odbierali świadectwa z podziałem na klasy w poszczególne dni, zaczynając od poniedziałku 11. 05 br. z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Niemniej jednak wirtualnie pragniemy podziękować za wspólnie spędzony czas i życzyć wszystkiego najlepszego na dalszą drogę! Samorząd Uczniowski życzy Wam wytrwałości w podążaniu za marzeniami i-mimo utrudnień-dobrze zdanej matury. Filmik przygotowany przez Samorząd Uczniowski oraz klasę 2E, która zgodnie z tradycją żegna klasy trzecie tutaj>>.
Gratulujemy Absolwentom i życzymy wielu sukcesów! Do zobaczenia w przyszłości w gościnnych progach LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu!

Reakcje utlenienia-redukcji on-line.

autor: D.Kowalczyk,data: 06-05-2020
Reakcje utlenienia-redukcji on-line.

Klasa 1D4 wraz z nauczycielką chemii udowodniła, że tak trudny temat, jakim jest bilansowanie reakcji utlenienia-redukcji, da się opanować nawet na odległość.  Motywacja była ogromna, tak jak i radość z tego, że pomimo trudnej sytuacji możemy się zobaczyć i porozmawiać.           
lekcja on-line >>

Życzymy wszystkim dużo zdrowia i wytrwałości :)

List Wiceprezydent Wrocławia do Maturzystów

autor: Admin,data: 30-04-2020
List Wiceprezydent Wrocławia do Maturzystów List Wiceprezydent Wrocławia Renaty Granowskiej do Maturzystów tutaj>>>

Drzwi Otwarte w oku kamery

autor: Admin,data: 29-04-2020
Drzwi Otwarte w oku kamery

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych do poznania naszego liceum! W tym roku formuła inna niż zwykle. Nie możemy gościć Was w progach Siedemnastki,  jednak  zapraszamy do poznania nas wirtualnie!  Poniższe materiały pozwolą Wam dowiedzieć się co nieco o szkole. Zapraszamy!

Spacer po Siedemnastce>>>

Siedemnastka to jest to!>>

Siedemnastka prezentuje się>>

"Świecie nasz...">>

Rekrutacja>>

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Maturzystów

autor: Admin,data: 27-04-2020
List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Maturzystów List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka do Maturzystów tutaj>>>

Pożegnanie Maturzystów

autor: Admin,data: 27-04-2020
Pożegnanie Maturzystów

Drodzy Maturzyści!
Nadeszła nieuchronna chwila rozstania. Zostało ono w tym roku z przyczyn nieprzewidzianych i z powodów niezawinionych przyspieszone. W ostatnich tygodniach uczyliśmy się nowych form funkcjonowania w świecie. To była dla nas wszystkich  bardzo ważna lekcja życia. Dziś pragnę złożyć Wam serdeczne gratulacje z powodu ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej. Szkoły, która nazywa się Liceum Ogólnokształcące nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu. Gratuluję Wam wszystkich sukcesów, które odnieśliście będąc Uczniami Siedemnastki; tych dużych i tych małych. A jak wiemy, w  życiu często ten mały sukces znaczy bardzo wiele. Dziękuję Wam, że wybraliście Siedemnastkę jako miejsce swojego wzrostu i dojrzewania oraz  za wszystko, co wnieśliście do naszej Wspólnoty. Dziękuję też, że pomimo zdarzających się wichrów i sztormów, wytrwaliście do końca. Dziękuję w imieniu własnym, nauczycieli i pracowników Siedemnastki za wspólnie spędzony czas, za wszystko, co razem przeżyliśmy, bo właśnie to stanowiło przez minione trzy lata nasz wspólny Los. Ten wspólnie przeżyty czas pozostanie w nas na zawsze. Dziękuję każdemu z Was z osobna, bo każdy z Was był dla mnie jednako ważny.
Przed Wami egzamin maturalny, a potem nowe drogi życia. Dziś niepewne. Zlęknieni patrzymy w przyszłość. Ale życie jest jak rzeka, która skutecznie torując sobie drogę, zmierza do oceanu. Życie znajdzie swe rozwiązania i wszystko się poukłada. Wierzę w to gorąco i takiej wiary dziś Wam życzę.
Bądźcie szczęśliwi i żyjcie pełnią życia! Nie uskarżajcie się w czasach trudnych, nie unoście się pychą w czasach dobrych. Zachowajcie umiar we wszystkim, co czynicie! Wierzcie w siebie! Spełniajcie swoje marzenia i zmierzajcie do celu nie wątpiąc, że za horyzontem zawsze są nowe, szczęśliwe krainy.
Wszystkiego najlepszego!

Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły                                                                                                                                                                

Wiosenny Turniej Szachów Szybkich Online o Puchar Dyrektora LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.

autor: R. Konieczny,data: 25-04-2020
Wiosenny Turniej Szachów Szybkich Online o Puchar Dyrektora LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.

24 kwietnia 2020 na platformie lichess.org został rozegrany Wiosenny Turniej Szachów Szybkich Online o Puchar Dyrektora LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.Rozegranych zostało 46 partii szachowych.Zwycięzcą turnieju został Radosław Dytman 2A.(2 miejsce Mateusz Wojciechowski 1B3, 3 miejsce Mateusz Rabenda 1H4).Gratulujemy zwycięzcom. Robert Konieczny 

Dzień Ziemi 2020 - zaczynamy Ligę Chemiczną!!

autor: D.Kowalczyk,data: 22-04-2020
Dzień Ziemi 2020 -  zaczynamy Ligę Chemiczną!!

Hasło Dnia Ziemi w 2020 roku, a jednocześnie motyw przewodni święta to "Działania na rzecz ochrony klimatu", a w szczególności zaakcentowanie wyzwań związanych z zachodzącymi zmianami klimatycznymi. Zachęcam do posłuchania serii wykładów przygotowanych specjalnie na ten dzień:  wykłady ekologiczne >> .  W tym właśnie dniu  rozpoczynamy  tegoroczną Ligę Chemiczną.  Z uwagi na zaistniałą na całym świecie sytuację epidemiologiczną będzie miała ona trochę inną formę,  jednak jesteśmy pewni, że spokojnie dacie radę. Liga Chemiczna jest dedykowana dla naszych uczniów  z klas pierwszych. Waszym zadaniem będzie wykonanie mydełka lub soli do kąpieli oraz wykonanie plakatu ekologicznego.

Cenzurka w koronie!

autor: L.Grochocka,data: 21-04-2020
Cenzurka w koronie! Cenzurka Nr 5 2019/2020 [78] Marzec/Kwiecień

Drzwi Otwarte w oku kamery

autor: Admin,data: 17-04-2020
Drzwi Otwarte w oku kamery

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych do poznania naszego liceum! W tym roku formuła inna nż zwykle. Mieliśmy gościć Was w progach Siedemnastki w najbliższą sobotę 18 kwietnia br. W tym dniu możecie dzwonić do nas i zasięgać informacji telefonicznie w godzinach 9.00-13.00, na pytania odpowiedzi udzielać będą pracownicy sekretariatu i dyrekcja szkoły. Tymczasem zapraszamy do poznania nas wirtualnie!  Poniższe materiały pozwolą Wam dowiedzieć się co nieco o szkole. Zapraszamy!

Spacer po Siedemnastce>>>

Siedemnastka to jest to!>>

Siedemnastka prezentuje się>>

"Świecie nasz...">>

Rekrutacja>>

 

Drzwi Otwarte w oku kamery już jutro 17.04.2020 r.

autor: Admin,data: 16-04-2020
Drzwi Otwarte w oku kamery już jutro 17.04.2020 r. Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych do poznania naszej szkoły! W tym roku formuła inna niż zwykle. Już jutro, 17 kwietnia br. na stronie szkoły oraz na funpage’u na Facebooku materiały, dzięki którym dowiecie się co nieco o Siedemnastce! Zapraszamy!

Olimpiada Geograficzna 2021

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 15-04-2020
Olimpiada Geograficzna 2021 Zapraszam do przygotowań do Olimpiady Geograficznej 2021

Życzenia wielkanocne

autor: Admin,data: 08-04-2020
Życzenia wielkanocne

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!
Z okazji Świąt  Wielkanocnych składam Wszystkim serdeczne życzenia zdrowia, spokoju i nadziei. Przede wszystkim jednak życzę siły na przetrwanie tego trudnego czasu i wiary w to, że nasz los się odmieni; że szkoły, place zabaw, parki i ulice znów zatętnią radosnym życiem. Wszyscy tego tak bardzo pragniemy. Niech to się spełni!
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły 

Mistrz Ortografii 2020

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 30-03-2020
Mistrz Ortografii 2020

Z przyjemnością pragnę ogłosić, iż nowym MISTRZEM ORTOGRAFII została uczennica klasy 1A3, OLIWIA LESICKA

Serdecznie gratulujemy! 

Międzynarodowy Dzień Teatru 27 marca

autor: Admin,data: 27-03-2020
Międzynarodowy Dzień Teatru 27 marca

Dziś Międzynarodowy Dzień Teatru, święto uchwalone w 1961 roku, na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu (27 marca 1957 roku). Z tej okazji zachęcamy do obejrzenia spektaklu teatralnego online, może  np. "Makbet" w reżyserii Andrzeja Wajdy?

Więcej darmowych spektakli tutaj>> 

Wrocław po angielsku - klasa 1B4 zwiedziła Ostów Tumski

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 26-03-2020
Wrocław po angielsku - klasa 1B4 zwiedziła Ostów Tumski

17.12.2019r klasa 1B4 zwiedziła Ostrów Tumski – była to wycieczka z przewodnikiem w języku angielskim szlakiem legend Ostrowa Tumskiego. Podczas spaceru po najstarszej części miasta uczniowie poznali najbardziej znane i najstarsze legendy i zabytki Wrocławia, m.in. historię śląskiej kluski, kamiennej głowy na wieży katedralnej czy sporu pomiędzy księciem a wrocławskim biskupem. W trakcie wycieczki odegrali scenkę dotyczącą jednej z legend – po angielsku oraz rozwiązali zagadki związane z bohaterami poznanych legend. Spacer zakończyliśmy w Rynku Starego Miasta na jarmarku bożonarodzeniowym.
Organizatorem była Katarzyna Suwalska

fotorelacja>>>

Klasa 1B4 zwiedziła muzeum sztuki współczesnej

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 26-03-2020
Klasa 1B4 zwiedziła muzeum sztuki współczesnej

10.03.2020r. klasa 1B4 odwiedziła Pawilon Czterech Kopuł. Uczniowie mieli okazję zwiedzić ekspozycję stałą w muzeum sztuki współczesnej, jak i wziąć udział w zajęciach pt. Czym jest sztuka współczesna. Podczas tych zajęć poznali najważniejsze kierunki we współczesnej sztuce oraz układali zagadki dotyczące eksponatów, które następnie musieli rozwiązać.  Uczniowie wzięli również udział w warsztatach Pop-art.pl, podczas których dowiedzieli się, co mieli wspólnego wrocławscy artyści z Andym Warholem.
Organizatorem była Katarzyna Suwalska.

fotorelacja>>>

Szkolne eliminacje do Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku

autor: B.Szymańska -Pakos,data: 25-03-2020
Szkolne eliminacje do Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku  11 marca bieżącego roku odbyły się w naszym liceum eliminacje do Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku, którego organizatorem jest Politechnika Wrocławska. Do konkursu zgłosili się uczniowie z klas: 1C3, 1D4, 2D, 2E, 2F oraz 3D. Pierwsze miejsce uzyskała Paulina Szulc z kl. 1C3, drugie – Maliwna Padula z kl. 2E oraz Leon Kempiński z kl. 2E, natomiast trzecie miejsce Martyna Kamrowska z kl. 1D4 oraz Katarzyna Niedziewicz z kl.2F. Gratuluję!!! Więcej informacji na stronie: http://sudoku.pwr.edu.pl/edycja-2020/harmonogram

Koordynator konkursu: Bożena Szymańska- Pakos

Dziękujemy za trud i poświęcenie!

autor: Admin,data: 24-03-2020
Dziękujemy za trud i poświęcenie!

W imieniu społeczności LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu składam serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy w tych trudnych chwilach pozostają na posterunkach i z wielkim oddaniem wykonują swoją pracę. Oni poświęcają się dla nas, my bądźmy odpowiedzialni - pozostańmy w domach! Deklaruję, że jako grono pedagogiczne dołożymy wszelkich starań, aby rzetelnie wykonać nasze zadanie.

Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły 

 

XIX Młodzieżowy Konkurs Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2020

autor: B.Kryjom,data: 23-03-2020
XIX Młodzieżowy Konkurs Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2020

Lista uczestników zakwalifikowanych na przesłuchania do Konkursu w dniu 8.06.2020.

Przesłuchania 

Budynek LO nr XVII oraz teren wokół szkoły zamknięty dla osób postronnych

autor: Admin,data: 17-03-2020
Budynek LO nr XVII oraz teren wokół szkoły zamknięty dla osób postronnych

Zgodnie z zaleceniami Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu  z dniem 19 marca br. do odwołania budynek LO nr XVII oraz teren  wokół szkoły zostaje zamknięty dla osób postronnych. W sprawach pilnych można kontaktować się telefonicznie w godz. od 8.00 do 15.00 tel: 71 7986740 wew.102 lub mailowo: liceum@lo17.wroc.pl.

Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły 

Tomasz Smoleń z klasy 2A wygrał szkolny etap konkursu A PIECE OF CAKE

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 16-03-2020
Tomasz Smoleń z klasy 2A wygrał szkolny etap konkursu A PIECE OF CAKE Dnia 4 marca 2020 roku w naszej szkole odbył się pierwszy etap międzyszkolnego konkursu z języka angielskiego,A Piece of Cake. Uczniowie z rożnych klas zmagali się w nim z niełatwym testem sprawdzającym ich wiedzę na temat angielskich idiomów.
Niezmiernie miło jest nam poinformować wszystkich, że uczeń klasy 2A, Tomasz Smoleń, uzyskał najwyższą ilość punktów (po raz drugi z rzędu), a tym samym zakwalifikował się do eliminacji do drugiego, ostatecznego etapu, który to odbędzie się w kwietniu w VII LO we Wrocławiu. Trzymamy kciuki za Tomka i oczywiście szczerze mu gratulujemy.
Szkolny koordynator konkursu: Joanna Dola-Niewiadomska

Bądź odpowiedzialny - nie wychodź z domu, jeśli nie musisz!

autor: Admin,data: 13-03-2020
Bądź odpowiedzialny - nie wychodź z domu, jeśli nie musisz!

Główny Inspektor Sanitarny apeluje, aby czas wolny od zajęć lekcyjnych nie stanowił pretekstu do zintensyfikowania kontaktów towarzyskich. To czas mądrych wyborów zdrowotnych.
Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i swoich najbliższy. Zachowujmy się odpowiedzialnie!

Zachęcamy do odwiedzenia strony MEN>> 

Szkoła z TVP-nowy projekt Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej>>

Kształcenie na odległość-poradnik dla szkoł>>

 

XIX Młodzieżowy Konkurs Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2020

autor: B.Kryjom,data: 13-03-2020
XIX Młodzieżowy Konkurs Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2020

Z powodu obecnej  dynamicznej sytuacji epidemiologicznej, informuję o zmianie terminu organizacji Młodzieżowego Konkursu Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda.

Przesłuchania odbędą się 8.06.2020 w Sali kameralnej Impartu, ul.Mazowiecka 17 Wrocław

Konkurs i Gala Finałowa odbędą się 14.09.2020 w Sali Teatralnej Impartu, ul. Mazowiecka 17 Wrocław.

Lista uczestników przesłuchania zostanie umieszczona  na stronie szkoły 20.03.2020.

pozdrawiamy serdecznie Organizatorzy

Odwołanie wywiadówki i konsultacji w dniu 11.03.2020 r.

autor: Admin,data: 11-03-2020
Odwołanie wywiadówki i konsultacji w dniu 11.03.2020 r.

Odwołuję przewidziane na dzień dzisiejszy wywiadówki i konsultacje w LO nr XVII. Nauczyciele pozostający w gotowości do pracy będą na bieżąco za pośrednictwem Librusa udzielać informacji na temat  ucznia, jego postępów w nauce i innych, o które będą zabiegać rodzice. O szczegółach dotyczących edukacji na odległość w trakcie zawieszonych zajęć będę informować na bieżąco.
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Zawieszenie zajęć w szkole

autor: Admin,data: 11-03-2020
Zawieszenie zajęć w szkole

Zgodnie z komunikatem zamieszczonym  na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach informuję, że od jutra, to jest od dnia 12.03.2020 r. do 25.03.2020 r. zostały odwołane wszystkie zajęcia w szkołach ponadpodstawowych i uczniowie zobowiązani są do pozostania w domach. Nauczyciele będą pozostawać  w gotowości do pracy. O dalszych szczegółach będę informować na bieżąco.
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Odwołanie Drzwi Otwartych w dniu 11 marca 2020 r.

autor: Admin,data: 10-03-2020
Odwołanie Drzwi Otwartych w dniu 11 marca 2020 r.

Informuję, że Drzwi Otwarte w dniu 11 marca br. zostały odwołane. Zgodnie z planem kolejny termin Drzwi Otwartych w LO nr XVII przypada na 18 kwietnia 2020 r. Wszelkie informacje o rekrutacji dostepne są na stronie szkoły w zakładce: Dla kandydatów/rekrutacja.
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Akademia Samorządów Uczniowskich marzec 2020

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 09-03-2020
Akademia Samorządów Uczniowskich marzec 2020 Samorząd Uczniowski reprezentowany przez Wiktorię Kusznir i Aleksandrę  Kaczor z kl. 1G4 oraz Przewodniczący MRMW, Nikodem Czupryna z kl. 1F wzięli udział w Akademii Samorządów Uczniowskich, która odbyła się 4.03.2020 w siedzibie Stowarzyszenia Tratwa przy ul.Legnickiej. Tematem warsztatów było m.in propagowanie idei samorządności i społeczeństwa obywatelskiego oraz wzrost zaangażowania młodych ludzi w działania na rzecz społeczności lokalnych.
Ewa Toporek-Niemczyk, Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Warsztaty w języku angielskim w Dolnośląskiej Szkole Wyższej na temat migracji ludności we wspołczesnym świecie

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 09-03-2020
Warsztaty w języku angielskim w Dolnośląskiej Szkole Wyższej na temat migracji ludności we wspołczesnym świecie

Dnia 9 marca 2020 roku klasa 2A została zaproszona do Dolnosląskiej Szkoły Wyższej  na warsztaty w języku angielskim na temat migracji ludności we współczesnym świecie. Zajęcia zostały przeprowadzone przez  pochodzącą z Azerbejdżanu (wyedukowaną w USA) stażystkę, Könül Cəfərova (Konul Jafarova), która zajmuje się naukowo badaniem migracji. Posiada ona również bogate doświadczenie w pracy z migrantami.
Warsztaty składały się z dwóch części: pierwsza część dotyczyła prawidłowej terminologii, druga zaś poświęcona była faktom i mitom związanym z migracjami.
Koordynatorkami współpracy LO nr XVII i DSW są: Mariola Palcewicz i Joanna Dola-Niewiadomska

 fotorelacja>>>

Szkolna Konferencja Klimatyczna

autor: D.Kowalczyk,data: 09-03-2020
Szkolna Konferencja Klimatyczna

6 marca 2020 roku kilkoro uczniów Siedemnastki pod opieka p. Danuty Kowalczyk wzięło udział  w Szkolnej Konferencji Klimatycznej. Seria wykładów miała miejsce w Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Wydarzenie zostało objęte honorowych Patronatem Prezydenta Miasta Wrocławia  a także patronatem wrocławskiej Fundacji Eko Rozwoju. Cykl prelekcji poprowadzonych przez ekspertów z dziedzin związanych  z ekologią pozwolił słuchaczom na znaczne pogłębienie wiedzy na ten temat.

Wywiadówka śródsemestralna 11.03.020 r.

autor: Admin,data: 09-03-2020
Wywiadówka śródsemestralna 11.03.020 r. Drodzy Rodzice!
W najbliższą środę 11 marca br. o godz. 17.00 zapraszamy Państwa na zebrania z wychowawcami klas oraz na konsultacje z nauczycielami wszystkich przedmiotów w godzinach: 17.30-19.00, a także z psychologiem  szkolnym. Na konsultacjach Rodzice będą mogli uzyskać informacje o efektach kształcenia swoich dzieci bezpośrednio od nauczycieli wykładających dany przedmiot. Dyżur z ramienia Dyrekcji pełnić będzie  wicedyrektor Beata Multan w s. 205. Gorąco zapraszamy!
Przydział sal na wywiadówki>>
Przydział sal na konsultacje>>
Będzie również okazja do dokonania wpłaty na Radę Rodziców w sekretariacie uczniowskim (pokój 107 A).

Warsztaty praktyczne z piłki siatkowej w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

autor: M.Popowczak,data: 09-03-2020
Warsztaty praktyczne z piłki siatkowej w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu 4 marca 2020 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach praktycznych nt. „Sposoby poruszania się w ataku i obronie w piłce siatkowej” w ramach współpracy szkoły z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Zajęcia ruchowe poprowadziła Karolina Pancewicz (zawodniczka Volley Wrocław, zespołu Ligi Siatkówki Kobiet) oraz dr Marcin Ściślak. Warsztaty praktyczne odbyły się w Sali Gier w budynku P5 Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Siatkarki i siatkarze mieli możliwość poszerzyć zakres wiedzy o grze obronnej i umiejętności ruchowych w działaniach zespołowych. W warsztatach uczestniczyli....

X Wojewódzki Konkurs Recytatorski rozstrzygnięty!

autor: A.Naskrent,data: 08-03-2020
X Wojewódzki Konkurs Recytatorski rozstrzygnięty!

Dnia 04.03.2020 r. w LO nr X we Wrocławiu odbył się X Wojewódzki Konkurs Recytatorski WĘDRÓWKI SZLAKIEM WARTOŚCI.

Recytatorów oceniało jury, w którego skład  weszli poloniści, aktorzy, twórcy kultury wrocławskiej i przedstawiciele organizatorów.

 

Fotogaleria: >>>

Przełożenie konkursów w ramach XXIX Konkursu Twórczości Scenicznej Młodych "Przekręt"

autor: Admin,data: 07-03-2020
Przełożenie konkursów w ramach XXIX Konkursu Twórczości Scenicznej Młodych Z uwagi na bardzo dynamiczną sytuację i potrzebę zminimalizowania ewentualnego zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Dyrekcja Siedemnastki podjęła decyzję o przełożeniu konkursów w ramach XXIX Konkursu Twórczości Scenicznej Młodych Przekręt. Nowy termin przedsięwzięcia zostanie ustalony w zależności od rozwoju sytuacji.
Jednakże w poniedziałek 9.marca o godz, 10.00 zostanie przedstawiony spektakl inauguracyjny przygotowany na tę okoliczność przez uczniów klas teatralnych LO nr XVII, który obejrzą uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście m. in. z Urzędu Miejskiego i Kuratorium Oświaty.

2 III 2020 r. - Wieczór Pamięci Żołnierzy Wyklętych w LO XVII

autor: R.Pieńkowski,data: 03-03-2020
2 III 2020 r. - Wieczór Pamięci Żołnierzy Wyklętych w LO XVII

2 marca 2020 r. w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu odbył się „Wieczór Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w ramach wrocławskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Spotkanie poprowadził Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk. W programie wieczornicy było historyczne wprowadzenie prof. Roberta Pieńkowskiego i wspólne śpiewanie piosenek partyzanckich z okresu II wojny światowej oraz Drugiej Konspiracji. Na widowni wypełnionej do ostatniego miejsca zasiedli stali bywalcy i zupełnie nowi uczestnicy. We wspólnym śpiewaniu udział wzięła m.in. Pani Krystyna Adaśko - dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołowie, od 2019 r. członek Kapituły ds. Profesorów Oświaty przy Ministrze Edukacji Narodowej. Koordynatorem przedsięwzięcia był nauczyciel historii LO XVII Robert Pieńkowski. Więcej czytaj tu>>> Fotogaleria: >>>

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym Geo-Planeta

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 02-03-2020
Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym Geo-Planeta

Klaudiusz Krzyżanowski uzyskał bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym Geo-Planeta. Gratulacje! 

Informacje dotyczące sposobu ograniczenia ryzyka zakażenia koronawirusem

autor: Admin,data: 02-03-2020
Informacje dotyczące sposobu ograniczenia ryzyka zakażenia  koronawirusem

Informujemy, że na stronie internetowej MEN zamieszczony został komunikat dotyczący zaleceń GIS i Ministerstwa Zdrowia w zakresie środków ochronnych przeciwko koronawirusowi. Zachęcamy do zapoznania się.

https://www.gov.pl/web/edukacja/informacja-gis-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch

Sposoby ograniczania ryzyka zakażenia koronawirusem>>>

Procedura obowiązująca w LO nr XVII na  wypadek wystapienia zagrożenia wystapienia koronowirusa>> 

Konkurs "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro"

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 28-02-2020
Konkurs
Zapraszam uczniów do udziału w XXI edycji konkursu z cyklu:
"Nasza Ziemia  - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś  i jutro"  

Wieczór Pamięci Żołnierzy Wykletych

autor: Admin,data: 27-02-2020
Wieczór Pamięci Żołnierzy Wykletych

Szanowni Państwo!
Dyrekcja  Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej serdeczie zaprasza w poniedziałek 2 marca br. o godz. 18.00 do auli Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu na organizowany w ramach wrocławskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Wieczór Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Spotkanie poprowadzi Roman Kowalczyk Dolnosląski Kurator Oświaty. W programie historyczne wprowadzenie i wspólne śpiewanie piosenek partyzanckich oraz z okresu Drugiej Konspiracji. Warto przyjść z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi. Wstęp wolny.

Plakat>>>

XIX Młodzieżowy Konkurs Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2020

autor: B.Kryjom,data: 26-02-2020
XIX Młodzieżowy Konkurs Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2020

Z powodu kierowanych do Organizatora próśb, przedłużony został termin przyjmowania zgłoszeń do XIX Młodzieżowego Konkursu Piosenki Artystycznej Bardzo Wielka Woda 2020.Zgłoszenia wraz z nagraniami wykonywanych piosenek należy przesyłać do czwartku 5.03.2020 na adres bww@lo17.wroc.pl

Serdecznie zapraszamy:) 

Diagnoza z matematyki dla klas drugich

autor: D.Kowalczyk,data: 26-02-2020
Diagnoza z matematyki dla klas drugich W czwartek 27.02 odbędzie się diagnoza z matematyki dla klas drugich. Podczas diagnozy uczniowie mogą korzystać z kalkulatorów prostych i tablic (tablice zapewni szkoła).

koordynator: p. Katarzyna Bojak

„Za wolność naszą i waszą – Par mūsu un jūsu brīvību - w 100-lecie relacji łotewsko-polskich

autor: R.Pieńkowski,data: 25-02-2020
„Za wolność naszą i waszą – Par mūsu un jūsu brīvību - w 100-lecie relacji łotewsko-polskich
25 lutego 2020 r. uczniowie klasy 1E3 pod opieką prof. Roberta Pieńkowskiego wzięli udział w otwarciu wystawy z okazji stulecia relacji między Łotwą a Polską pt. „Między Warszawą a Rygą zawsze panowało pełne zrozumienie” przygotowaną przez Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością JE Ambasador Łotwy Edgars Bondars. Wystawa prezentuje współpracę Polski i Łotwy w takich dziedzinach, jak: wojskowość, edukacja, sport, kultura, przemysł i handel. Po otwarciu wystawy rozpoczęła się konferencja historyczna nawiązująca do setnej rocznicy defilady 5 Pułku Piechoty Legionów w Dyneburgu (22 lutego 1920 r.). Młodzież XVII-tki wysłuchała interesującego wykładu prof. dr hab. Jerzego Maronia z Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego i dr Venty Kocere - dyrektor Biblioteki Akademickiej Uniwersytetu Łotewskiego. Fotorelacja>> Więcej o wystawie i konferencji >>

Dzień Języka Ojczystego

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 25-02-2020
Dzień Języka Ojczystego

28 lutego br. w naszej szkole odbędą się obchody Dnia Języka Ojczystego. Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w konkursach (obowiązują wcześniejsze zapisy) i odwiedzenia stanowisk informacyjnych (parter-"Język ojczysty dla maturzysty", piętro II i III). 

 

 

Zajęcia w ramach współpracy ze Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych UW.

autor: M.Niwelt,data: 25-02-2020
Zajęcia w ramach współpracy ze Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych UW.  25 lutego 2020 r. uczniowie klasy 1A3 z poszerzonym programem nauczania języka angielskiego uczestniczyli w warsztatach pt. "Fresh modern English to achieve your life goals. Stereotypes debate". To kolejne zajęcia dedykowane naszej klasie i prowadzone   przez pracowników  Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Wrocławskiego, panie Annę Kulczycką-Charustę i Karolinę Mańczyk.

Szkolny konkurs z cyklu Sławne Postaci Historyczne - ELVIS PRESLEY

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 25-02-2020
Szkolny konkurs z cyklu Sławne Postaci Historyczne - ELVIS PRESLEY Jak co roku zespół nauczycieli języka angielskiego zaprasza uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie Sławne Postaci Historyczne. Tym razem naszym bohaterem będzie  Elvis Presley. Konkurs odbędzie się w  czwartek 05.03.2020 na 6 i 7 lekcji w sali 207. Na początku uczestnicy zobaczą film, a potem  rozwiążą test dotyczący filmu. Proszę się zgłaszać indywidualnie do wtorku 3 marca 2020 do swoich nauczycieli języka angielskiego. Ilość miejsc jest ograniczona.
Zapraszamy.

Olimpiada Geograficzna w Opolu

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 24-02-2020
Olimpiada Geograficzna w Opolu

8 lutego o 11.00 w całej Polsce uczniowie rozpoczęli zmagania geograficzne. Uczniowie klasy 2A - Maciej Bieroński i Mikołaj Bieroński reprezentowali naszą szkołę na Olimpiadzie Geograficznej, która odbywała się w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr II w Opolu. Przewodniczącym Komitetu był prof. dr hab. Zdzisław Jary z Instytutu Geografii Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wykład popularnonaukowy prof. AWF dr hab. Jarosława Domaradzkiego

autor: M.Popowczak,data: 24-02-2020
Wykład popularnonaukowy prof. AWF dr hab. Jarosława Domaradzkiego

30 stycznia 2020r. w auli naszej szkoły odbył się wykład prof. AWF dr hab. Jarosława Domaradzkiego pt. " Lectio anatomiae - o budowie organizmu człowieka" w ramach współpracy szkoły z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Uczestniczyli w nim nauczyciele oraz uczniowie klas: 3D, 2D, 1D3, 1E3 i 1F3.

Drzwi Otwarte w 2020r.

autor: Admin,data: 23-02-2020
Drzwi Otwarte w 2020r. Drodzy UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH!
W środę 11. marca 2020 r. w godzinach 14.30-16.30 odbędą się pierwsze w tym roku Drzwi Otwarte. Będzie można obejrzeć szkołę, uzyskać informacje oraz materiały reklamowe, a także porozmawiać z uczniami i nauczycielami. Serdecznie zapraszam!
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Telekamera dla serialu z udziałem nauczycielki dykcji z Siedemnastki p. Małgorzaty Szeptyckiej

autor: Admin,data: 23-02-2020
Telekamera dla serialu z udziałem nauczycielki dykcji z Siedemnastki p. Małgorzaty Szeptyckiej 3.02.2020 r.  podczas uroczystej gali w Warszawie nagrodę w plebiscycie Telekamery 2020 otrzymał serial fabularno-dokumentalny  "Lombard. Życie pod zastaw", w którym gra nauczycielka dykcji z Siedemnastki, pani Małgorzata Szeptycka oraz absolwentka klasy teatralnej Marika Klaman. Serdecznie gratulujemy!

Spotkanie z historią - „Solidarność w historii i pieśni”.

autor: Admin,data: 23-02-2020
Spotkanie z historią - „Solidarność w historii i pieśni”.

W poniedziałek 27 stycznia br. uczniowie klas pierwszych mieli możliwość wziąć udział w niecodziennej lekcji historii. W ramach   programu "Spotkanie ze świadkiem historii" gościliśmy p. Romana Kowalczyka Dolnośląskiego Kuratora Oświaty oraz p. Stanisława Skotnego, byłego nauczyciela języka polskiego w LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej. Stanisław Skotny opowiedział uczniom o swojej działalności opozycyjnej i internowaniu w okresie stanu wojennego w Grodkowie. Roman Kowalczyk Dolnośląski Kurator Oświaty wygłosił komentarz historyczny na temat utworzonego w 1980 roku Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" i jego roli w odzyskaniu przez Polskę wolności w 1989 r.  Pan Kurator wykonał także pieśni i ballady solidarnościowe przy akompaniamencie p. Krzysztofa Żesławskiego, nauczyciela muzyki w naszym liceum.

Fotogaleria >>>

Walentynki 2020

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 12-02-2020
Walentynki 2020 Samorząd Uczniowski zorganizował 7.02.2020 Walentynki. Wyprzedziliśmy kalendarzową datę Walentynek, bo wypadała w ferie:)
Konkursy walentynkowe składały się z trzech części: 1.Jaka to melodia? 2. Kalambury, 3. Opowiedz mi historię...
W Walentynkach uczestniczyły zaproszone klasy pierwsze i drugie. Impreza została uświetniona występem Elvisa Presleya, który specjalnie na tą okazję przyleciał do Siedemnastki! Profesjonalną konferansjerką zajęły się Oliwia Durczak, kl. 2E i Karolina Homik, kl. 1B4. Walentynki były bardzo udane i wszyscy dobrze się bawili. Ewa Toporek-Niemczyk, opiekun SU
fotorelacja>>>

Nie jest łatwo pokazywać świat wierszem!

autor: A.Naskrent,data: 09-02-2020
Nie jest łatwo pokazywać świat wierszem!

Dnia 06.02.2020 r. odbyły się eliminacje szkolne Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego WĘDRÓWKI SZLAKIEM WARTOŚCI w oparciu o myśl przewodnią: 

Moje podróże. "Świat jest księgą. Kto nie podróżuje, czyta tylko jedną jej stronę"- św. Augustyn.

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „English High Flier”

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 09-02-2020
Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „English High Flier”

12.12.2019 r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „English High Flier” organizowany corocznie w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Łowcy Talentów Jersz”. W konkursie wzięło udział 367 szkół oraz 9825 uczniów z całej Polski.Organizatorzy konkursu opublikowali Ogólnopolski Ranking Laureatów, w którym uczniowie naszej szkoły zajęli bardzo wysokie miejsca: JĘDRZEJ STYPUŁKOWSKI, kl. 2C został Laureatem konkursu zajmując PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE DOLNOŚLĄSKIM oraz DRUGIE MIEJSCE W KRAJU i otrzymał nagrodę rzeczową. Konstancja Kurowska, kl. 2F, Martyna Kamińska, kl. 2E, Sylwia Cieślik, kl. 2C, Emilia Michailidou-Gunia, kl. 3D uplasowali się w pierwszej dwudziestce w województwie dolnośląskim i otrzymali Dyplomy.

fotogaleria>>>

Zwycięzcy konkursu Creative Wrting

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 09-02-2020
Zwycięzcy konkursu Creative Wrting W tegorocznej edycji Creative Writing wzięło udział ok. 40 młodych talentów literackich. Mistrzami pióra zostali następujący uczniowie:
I miejsce: Julia Janowska kl. 1A3
II miejsce: Ewa Jarosz kl. 1F3
III miejsce: Mateusz Wojciechowski kl. 1B3
Wyróżnienie: Zuzanna Pawłowicz kl. 2B
Gratulujemy wszystkim  zwycięzcom!
Organizatorki: Ewa Toporek-Niemczyk i Wioletta Ejlak-Borowiak

Konkurs Ligii Ochrony Przyrody

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 07-02-2020
Konkurs Ligii Ochrony Przyrody

Z ogromną radością informuję, że uczennica Martyna Kalisz z klasy 1E4 zajęła II miejsce w konkursie: "Las, który leczy". Gratulujemy! 

Wrocławska Kampania Antysmogowa

autor: Admin,data: 07-02-2020
Wrocławska Kampania Antysmogowa

Miasto Wrocław w ostatnim czasie podejmuje wiele działań mających na celu ochronę powietrza w ramach Kampanii Wrocław Bez Smogu. 
Zachęcamy do zapoznania sie z listem  przygotowanym przez Departament Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miasta tutaj>>

Ważne zmiany na placu Orląt Lwowskich

autor: Admin,data: 07-02-2020
Ważne zmiany na placu Orląt Lwowskich 8 lutego br. rozpoczyna się kolejny etap budowy Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór. Szczegóły tutaj >>>

Ferie zimowe 2020

autor: Admin,data: 07-02-2020
Ferie zimowe 2020

Przed nami upragnione i zasłużone ferie! Życzę udanego odpoczynku  po trudach półrocznej nauki i pracy. To będzie  dobry czas na  poznawanie nowych miejsc i ludzi, zdobywanie doświadczeń, ale też  na nadrobienie zaległości w różnych obszarach życia. Życzę dużo śniegu, tęgich mrozów, grubej pokrywy lodowej na ewolucje, wspaniałych  biegów i zjazdów na nartach, sankach i innych śnieznych pojazdach. Niech każdy ulepi radosnego bałwanka z marchewkowym noskiem!
Wróćmy do szkoły z nową energią do działania i gotowi na powitanie wiosny!

Małgorzata Iwankiewicz

Dyrektor Szkoły

Najnowszy numer Cenzurki!

autor: L.Grochocka,data: 05-02-2020
Najnowszy numer Cenzurki! Cenzurka Nr 4 2019/2020 [77]Styczeń/luty

Piłkarki ręczne z LO XVII uczestniczyły w warsztatach praktycznych w AWF we Wrocławiu

autor: M.Popowczak,data: 03-02-2020
Piłkarki ręczne z LO XVII uczestniczyły w warsztatach praktycznych w AWF we Wrocławiu

29 stycznia 2020 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach praktycznych nt. „Działania ruchowe w ataku i obronie w piłce ręcznej” w ramach współpracy szkoły z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Zajęcia ruchowe poprowadził dr Andrzej Dudkowski i odbyły się w Wielofunkcyjnej Hali Sportowej Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Konkurs kreatywnego pisania CREATIVE WRITING 2020

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 01-02-2020
Konkurs kreatywnego pisania CREATIVE WRITING 2020 30.01.2020 tradycyjnie odbył się w naszej szkole konkurs z języka angielskiego Creative Writing. 42 talentów pisarskich stoczyło bój o miano mistrza pióra. Uczestnicy mięli do wyboru trzy tematy, w których mogli zaskoczyć nas swoją wyobraźnią. Co z tego wyniknie? - zobaczymy. Ogłoszenie wyników wkrótce.
Organizatorki: Ewa Toporek-Niemczyk, Wioletta Ejlak-Borowiak

Kampania Ekologiczna 17.

autor: M.Matschaj-Kacprzak,data: 30-01-2020
Kampania Ekologiczna 17.
   Klasa 1E3 rozpoczyna Kampanię Ekologiczną 17. "Zróbmy coś dla świata".

Podziekowanie za studniówkę

autor: Admin,data: 30-01-2020
Podziekowanie za studniówkę Składam serdeczne podziękowania  za wspólną zabawę na balu studniówkowym, który odbył się  10 stycznia 2020 r. w hotelu Haston. Dziękuję  Dolnośląskiemu Kuratorowi Oświaty, panu Romanowi Kowalczykowi, wieloletniemu dyrektorowi Siedemnastki, iż wspólnie z nami świętował 100 dni przed maturą. Dziękuję za radosną atmosferę, zabawę na parkiecie, za fantastyczny  program artystyczny, za wdzięczną konferansjerkę i za pomysłowe filmy prezentujące tegoroczne klasy maturalne. Dziękuję Komitetowi Studniówkowemu za zorganizowanie tej szczególnej uroczystości. Nade wszystko jednak dziękuję za to, że mogliśmy przeżyć wspólnie te radosne chwile.
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Charytatywna sprzedaż ciast na rzecz Patryka i ofiar pożarów w Australii

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 28-01-2020
Charytatywna sprzedaż ciast na rzecz Patryka i ofiar pożarów w Australii W dniach 22 - 23.01.2019 Samorząd Uczniowski zorganizował charytatywna sprzedaż ciast na rzecz pomocy Patrykowi, chłopcu choremu na rdzeniowy zanik mięśni oraz ofiarom pożarów w Australii. Kwota ze sprzedaży ciast, ok 700 zł, została równo podzielona na obydwa szczytne działania.
Ewa Toporek-Niemczyk, Adrianna Mańczak, Samorząd Uczniowski

Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna OLIMPUS

autor: A.Naskrent,data: 18-01-2020
Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna OLIMPUS

Z przyjemnością informujemy, że w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej OLIMPUS najwyższy wynik w naszej szkole otrzymała Julia Głuszko z klasy 1A4 - 198 pkt. na 238 możliwych, zajmując 21. miejsce w Polsce spośród 785 uczestników.

Serdecznie gratulujemy!!! 

Wyniki pozostałych uczestników olimpiady >>

XXXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

autor: D.Kowalczyk,data: 16-01-2020
XXXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej Z przyjemnością informuję, że Martyna Kalisz z klasy 1E4 uzyskała ponad 80% poprawnych odpowiedzi  w pierwszym etapie Olimpiady Wiedzy Ekologicznej i tym samym awansowała do  drugiego, okręgowego etapu. Serdecznie gratulujemy! 

Studniówka 2020

autor: K.Bańcer-Binduga,data: 15-01-2020
Studniówka 2020

10 stycznia bieżącego roku w hotelu Haston, zgodnie z tradycją staropolską, odbył się bal studniówkowy. 
Maturzyści wspólnie z kadrą pedagogiczną świętowali w radosnej atmosferze ostatnie 100 dni przed maturą. Fantastyczna zabawa na parkiecie trwała do rana, wykwintne potrawy oraz program artystyczny w wykonaniu klasy 3 E przyczyniły się do tego, że tegoroczna studniówka z pewnością będzie niezapomniana.

 

 

Spotkanie z Rodzicami uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich

autor: Admin,data: 13-01-2020
Spotkanie z Rodzicami uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich Drodzy Rodzice!
W najbliższą środę-15 stycznia br. o godz. 17.00 zapraszamy Państwa na zebrania z wychowawcami klas oraz na konsultacje z nauczycielami wszystkich przedmiotów w godzinach: 17.30-19.00, a także z psychologiem szkolnym. Na konsultacjach Rodzice będą mogli uzyskać informacje o efektach kształcenia swoich dzieci bezpośrednio od nauczycieli wykładających dany przedmiot. Po zebraniach zapraszamy do biblioteki szkolnej, gdzie zaprezentowana zostanie literatura psychologiczno-pedagogiczna dla Rodziców oraz nowe książki kupione pod koniec 2019 roku
Gorąco zapraszamy!
Przydział sal na wywiadówki>>
Przydział sal na konsultacje>>
Będzie również okazja do dokonania wpłaty na Radę Rodziców w sekretariacie uczniowskim (pokój 107 A).

XIX Młodzieżowy Konkurs Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2020

autor: B.Kryjom,data: 12-01-2020
XIX Młodzieżowy Konkurs Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2020

 Strefa Kultury Wrocław i Liceum Ogólnokształcące nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu   zapraszają uczniów VII i VIII klasy szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych do udziału w XIX edycji   Młodzieżowego Konkursu Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej "Bardzo Wielka Woda".

 Zgłoszenia wraz z dwiema nagranymi piosenkami oraz zgodą na udział w Konkursie przyjmowane są mailowo do 26 lutego na adres: bww@lo17.wroc.pl 

Srebrna Tarcza dla LO nr XVII

autor: Admin,data: 12-01-2020
Srebrna Tarcza dla LO nr XVII

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!
Mam wielki zaszczyt poinformować, że w najnowszym  Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020 nasza szkoła  utrzymała swoją pozycję, a nawet poczyniła mały progres, dzięki czemu otrzymała  Srebrną Tarczę! Oznacza to, że znajdujemy się w gronie najlepszych szkół w Polsce. W rankingu brane są pod uwagę wyniki egzaminów maturalnych oraz sukcesy w olimpiadach przedmiotowych.

Dziękuję wszystkim za wytężoną pracę dydaktyczną i wychowawczą, a naszym absolwentom za dobre wyniki na egzaminie maturalnym. To nasz wspólny sukces! Zachęcam do dalszego działania!
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

OLIMPIADA GEOGRAFICZNA

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 07-01-2020
OLIMPIADA GEOGRAFICZNA

Miło nam poinformować, że uczniowie naszego liceum Mikołaj Bieroński i Maciej Bieroński zostali zakwalifikowani do II etapu XLVI Olimpiady Geograficznej. Gratulujemy!

Powodzenia!

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI PO WIGILIACH KLASOWYCH

autor: K.Zielińska,data: 07-01-2020
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI PO WIGILIACH KLASOWYCH 20 grudnia 2019 r. odbyła się w naszej szkole ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI. 

FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI W NASZEJ SZKOLE

autor: K.Zielińska,data: 07-01-2020
FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI W NASZEJ SZKOLE 6 grudnia 2019 r. odbył sie w naszej szkole finał SZLACHETNEJ PACZKI, akcji pomocy potrzebującej rodzinie.

IV. FORUM WOLONTARIATU

autor: K.Zielińska,data: 06-01-2020
IV. FORUM WOLONTARIATU 4 grudnia 2019 r. odbyło się w naszej szkole IV. FORUM WOLONTARIATU. Uczniowie w przeciągu czterech godzin lekcyjnych spotkali się z ciekawymi ludźmi, którzy opowiedzieli o działalności swoich fundacji.

KONKURS NA KALENDARZ ADWENTOWY

autor: K.Zielińska,data: 06-01-2020
KONKURS NA KALENDARZ ADWENTOWY 17 grudnia 2019 r. został rozstrzygnięty konkurs na kalendarz adwentowy, który stał się juz tradycją w naszej szkole.

Konkurs Twórczości Scenicznej Młodych „Przekręt 2020”

autor: M.Hajder,data: 04-01-2020
Konkurs Twórczości Scenicznej Młodych „Przekręt 2020”

XXIX edycja  Konkursu Twórczości Scenicznej Młodych „PRZEKRĘT 2020” , którego organizatorem jest Liceum Ogólnokształcące nr XVII  im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu rusza już w marcu. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych (kl. VI-VIII), szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych oraz amatorskie grupy teatralne i taneczne działające przy instytucjach  kultury do wzięcia udziału  w konkursie.

Zaprezentuj swój talent, pomysł, pokaż pasję! Konkurs odbędzie się  w dniach 9-13 marca 2020, a młodzież prezentować  będzie swoje dokonania w dwóch kategoriach : teatralnej  i tanecznej.

Zgłoszenia przyjmowane są do 24 lutego 2020 r. na adres: przekret@lo17.wroc.pl

Zgłoszenie do konkursu i inne druki można pobrać klikając czytaj więcej

Zapraszamy do odwiedzania nowej strony Przekrętu 2020tutaj  

PRZEKRĘT 2020 konkurs na plakat

autor: M.Hajder,data: 04-01-2020
PRZEKRĘT 2020 konkurs na plakat

Został rozstrzygnięty konkurs na plakat tegorocznego Konkursu Twórczości Scenicznej Młodych "Przekręt 2020". 
Najlepszą pracą  okazał‚ się plakat Karoliny Karczewskiej z klasy 1E3, drugie miejsce zajęła praca Anny Pewniak z klasy 1E3,
trzecie miejsce zajęła Julia Kopeć z klasy 1E4. Wyróżnienie zostało przyznane Wiktorii Kusznir z klasy 1G4. Gratulujemy.

Dominika Borkowska stypendystką Prezesa Rady Ministrów

autor: Admin,data: 02-01-2020
Dominika Borkowska stypendystką Prezesa Rady Ministrów Uczennica trzeciej  klasy teatralnej Dominika Borkowska otrzymała na rok szkolny 2019/2020 stypendium Prezesa Rady Ministrów za wysokie wyniki w nauce. Uroczystość uhonorowania najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych Dolnego Śląska miała miejsce w  gmachu Donośląskiego Urzędu Wojewódzkiego 29.11.2019 r.. Dominika miała zaszczyt podziękować w imieniu wszystkich nagrodzonych oraz zaprezentować  swój talent wokalny śpiewając utwór Agnieszki Osieckiej "Okularnicy". Serdecznie gratulujemy!

Koncert uczniów LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu dla Niezłomnych

autor: R.Pieńkowski,data: 31-12-2019
Koncert uczniów LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu dla Niezłomnych

12 grudnia 2019 r. w sali teatralnej wrocławskiego Impartu po raz dziewiąty zostały wręczone odznaczenia „Niezłomni” za bohaterską działalność w podziemnej Solidarności po wprowadzeniu stanu wojennego. O tym jak wielkim hartem ducha trzeba się było wówczas wykazać mówił przewodniczący Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ “Solidarność” Kazimierz Kimso, a wyrazy szacunku odznaczonym złożył również wiceprezydent Wrocławia Jakub Mazur. Po uroczystości wręczenia odznaczeń z koncertem dla Niezłomnych pt. „Pytaj o Polskę!" wystąpili uczniowie klas teatralnych LO nr XVII  im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu. Spektakl wyreżyserowali Małgorzata  Szeptycka i  Marek  Szydło, utwory  muzycznie opracował i zaaranżował Krzysztof Żesławski.   Fotorelacja>>>   Więcej o uroczystości>>>

Jasełka 2019

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 20-12-2019
Jasełka 2019

W dniu 18.12.2019 klasa 1 E3 pod opieką Pani Marzeny Matschaj-Kacprzak wystawiła Jasełka oraz klasa 1 E4 pod opieką Pani Sylwii Sikorskiej-Hahn zaśpiewała kolędy w języku niemieckim. Występy uczniów były dla wszystkich miłą ucztą duchową. W uroczystości uczestniczyła Pani Dyrektor Małgorzata Iwankiewicz, Pani Wicedyrektor Beata Multan, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły oraz przedstawiciele klas. Radę Rodziców reprezentowała Pani Martyna Kalisz. Uroczystość prowadzili: Oliwia Durczak i Igor Toporowski z kl. 2E. Ewa Toporek-Niemczyk i Adrianna Mańczak, Samorząd Uczniowski
fotorelacja i video>>>

Symboliczne wsparcie na rzecz Schroniska św.Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 20-12-2019
Symboliczne wsparcie na rzecz Schroniska św.Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet

19 grudnia 2019 roku Martyna Kalisz (kl. 1 E4) i Maksymilian Lech (kl. 1 C4) zawieźli artykuły pierwszej potrzeby do Schroniska św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet. Produkty zostały zakupione ze sprzedaży ciast świątecznych, którą Samorząd Uczniowski organizował 16 - 17.12.2019. Pozostała część kwoty zostanie przelana na Grupę Pomocy Zwierzętom RATUJ.
Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom zaangażowanym w zorganizowanie tego przedsięwzięcia.
Ewa Toporek-Niemczyk, opiekun Samorządu Uczniowskiego
fotorelacja>>>

Udział Oliwii Łukowskiej z kl. 1B3 w BRAVE KIDS

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 20-12-2019
Chcielibyśmy ogłosić wszem i wobec, iż w kl. 1 B3 znajduje się osoba, która para się niezwykłym zajęciem. Jest to Oliwia Łukowska, która od 3 lat w formie wolontariatu prowadzi zajęcia cyrkowe dla dzieci z tak zwanego ,,trójkąta" oraz ze szkoły dla dzieci niesłyszących i niedosłyszących. Grupa ta funkcjonuje pod nazwą ,,Kids New Circus", a zajęcia prowadzone są według zasady ,,dzieci uczą dzieci" zapożyczonej z Brave Kids...

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

autor: Admin,data: 20-12-2019
Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Niech nadchodzące  Święta Bożego Narodzenia
będą niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu,
w atmosferze radości i życzliwości,
a Nowy Rok przyniesie spełnienie marzeń i dużo pozytywnej energi

 
życzą
Dyrekcja, grono pedagogiczne 
oraz uczniowie 
Liceum Ogólnokształcącego nr XVII 
im. Agnieszki Osieckiej

Świąteczny Kiermasz

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 19-12-2019
Świąteczny Kiermasz W dniach 16 - 17.12.2019 Samorząd Uczniowski zorganizował sprzedaż ciast na cele charytatywne. Zbiórka pieniędzy była przeznaczona na zakup produktów spożywczych na rzecz Schroniska św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet oraz wsparcie finansowe dla Grupy Pomocy Zwierzętom RATUJ. Akcją kierowała Martyna Kalisz (kl. 1E4) oraz Maksymilian Lech ( kl. 1E3).
Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i rodzicom, którzy upiekli ciasta na kiermasz.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego, Ewa Toporek-Niemczyk

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk wziął udział w XV Forum Historyczno-Patriotycznym pt. „Drogi do wolności”

autor: R.Pieńkowski,data: 15-12-2019
Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk wziął udział w XV Forum Historyczno-Patriotycznym pt. „Drogi do wolności”

29 listopada 2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu odbyło się jubileuszowe XV Forum Historyczno-Patriotyczne pt. „Drogi do wolności”, którym uczczono 101. rocznicę odzyskania Niepodległości w 1918 r. Gościem specjalnym był Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, który otwierając nasze jubileuszowe XV Forum powiedział:

„Aby wspólnie budować piękny i mądry Wrocław, potrzebna jest nam pamięć oraz szacunek dla przeszłości. Liceum Ogólnokształcące nr XVII im. Agnieszki Osieckiej jest na wrocławskiej mapie edukacyjnej szkołą, która w sposób szczególny dba o te sprawy. Bardzo za to dziękuję”. 

W trakcie Forum młodzież XVII-tki i przybyli goście obejrzeli spektakl słowno-muzyczny młodzieży klas teatralnych pt. „Pytaj o Polskę!"Forum przygotował, koordynował i prowadził Robert Pieńkowski. Wsparli go Zofia Kuź, Robert Konieczny, Janina Pieńkowska oraz Dawid Raczkowski. Fotorelacja tu:>>>   Więcej o Forum tu>>>

Dwudniowa wycieczka klasy 2E w Dreźnie

autor: B.Szymańska -Pakos,data: 14-12-2019
Dwudniowa wycieczka klasy 2E w Dreźnie Od 5 do 6 grudnia 2019 r. klasa 2E, wraz z wychowawcą p. Bożeną Szymańską-Pakos oraz nauczycielem historii, p. Robertem Pieńkowskim, przebywała na wycieczce w położonym malowniczo nad rzeką Łabą Dreźnie - w stolicy Saksonii, gdzie zwiedziliśmy kilka muzeów, a także piękne zabytki z czasów Augusta II Mocnego i Augusta III Sasa. Mieszkaliśmy w dzielnicy Neustadt, która jest artystyczna, tętni życiem nawet po zmroku, po prostu arcyciekawa. W XIX wieku w Neustadt mieszkał Józef Ignacy Kraszewski, którego dom, dziś muzeum również mieliśmy przyjemność zwiedzić.

Rocznica Stanu Wojennego

autor: A. Szymanowski,data: 14-12-2019
Rocznica Stanu Wojennego

 

W 38 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, w katedrze wrocławskiej została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji ofiar stanu wojennego i ich rodzin. Eucharystii przewodniczył arcybiskup Józef Kupny. Udział w niej wzięli m.in. przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Kazimierz Kimso, Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk i Robert Pieńkowski reprezentujący Radę Miejską Wrocławia. W gronie licznych delegacji wrocławskich szkół znalazł się także nasz poczet sztandarowy. Opiekunem był Adam Szymanowski.

 

NASK DAY

autor: A. Szymanowski,data: 14-12-2019
NASK DAY

 

13 grudnia 2019 r. klasa 1 c 3 uczestniczyła w NASK DAY na wydziale Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Studenci i pracownicy uczelni oraz Naukowej Akademickiej Sieci Komputerowej wygłosili wykłady i prelekcje. Uczestnicy mogli zapoznać się m. in. z: cyberbezpieczeństwem, najnowszymi badaniami i innowacjami w dobie rewolucji cyfrowej, ofertą edukacyjną i karierą zawodową. Wzięli też udział w przygotowanych konkursach i grach.

 

AKCJA SERCA

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 13-12-2019
AKCJA SERCA Aleksandra Rostkowska z kl .3F zorganizowała z własnej inicjatywy akcję pomocy mikołajkowej na rzecz Stowarzyszenia Misja Dworcowa im. ks. J.Schneidera. Celem akcji była zbiórka rzeczy dla samotnych matek. Samorząd Uczniowski dołączył do tej zbiórki, ofiarowując pluszaki, zebrane przez naszych uczniów na Dzień Pluszowego Misia.
Ewa Toporek-Niemczyk, opiekun Samorządu Uczniowskiego

LO nr XVII dla Kresów

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 13-12-2019
LO nr XVII dla Kresów

9 grudnia 2019 zakończyła się w naszej szkole kolejna edycja  zbiórki  darów dla Polaków na Kresy . Akcja ta, jak co  roku,  była organizowana w naszej szkole we współpracy  z  licznym organizacjami pozarządowymi:  Departamentem  Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia, Strażą Miejską Wrocławia, Zarządem Regionu NSZZ „Solidarność” .W tym roku w akcji uczestniczyły wszystkie klasy pierwsze  4-letniego LO. Odzew był wspaniały. Zebraliśmy 4 ogromne paczki i 2 mniejsze.                    fotorelacja>>>

Mikołajki w Siedemnastce

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 12-12-2019
Mikołajki  w Siedemnastce

Jak co roku nasza szkołę odwiedził Mikołaj, hojnie częstując naszych drogich uczniów cukierkami. Karolina Homik (kl.  1B4) wystąpiła w roli szefowej grupy Mikołajów, a towarzyszyli jej Korina Drąg (kl. 1D4), Bartek Małek (kl.1H4), Dawid Wojcik (kl. 1E3) i Maciek Wdowiak (kl. 1C4), wszyscy w fantastycznych strojach.
Ewa Toporek-Niemczyk, opiekun SU

fotorelacja>>>

Świąteczny numer Cenzurki!

autor: L.Grochocka,data: 12-12-2019
Świąteczny numer Cenzurki!

Cenzurka Nr 3 2019/2020 [76] Grudzień

Szczęśliwych, kojących, przeżytych w zgodzie ze światem i z sobą samym,
pełnych życia i miłości świąt Bożego Narodzenia
życzy
Redakcja Cenzurki

DZIEŃ CZYTANIA W SZKOLE.

autor: M.Matschaj-Kacprzak,data: 11-12-2019
DZIEŃ CZYTANIA W SZKOLE. 10.12.2019 w ramach Dnia Czytania w Szkole uczniowie klasy 3E prezentowali wybrane utwory Olgi Tokarczuk, po wystąpieniach prelegentów rozmawialiśmy na temat uniwersalnych wartości zawartych w twórczości Noblistki.

Wręczenie Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018 dla Olgi Tokarczuk już jutro, wtorek 10.12.2019 r.

autor: Admin,data: 09-12-2019
Wręczenie  Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018 dla Olgi Tokarczuk już jutro, wtorek 10.12.2019 r.

Olga Tokarczuk, pisarka,Noblistka, Honorowa Obywatelka Wrocławia już jutro 10.12.2019 r. odbierze Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018. Zachęcamy do zapoznania się z noblowskim wykładem "Czuły narrator", który pisarka wygłosiła w siedzibie Akademii Szwedzkiej w Sztokholmie pełny tekst tutaj>>
Transmisję online z wręczenia nagrody będzie można oglądać na telebimie na wrocławskim Rynku we wtorek 10.12.br. w godz. 15.30-18.00, lub online na stronie www.wroclaw.pl . Zachęcamy do udziału w tym ważym wydarzeniu!

 

 

Sztuka jest językiem, który trzeba poznać!

autor: Admin,data: 09-12-2019
Sztuka jest językiem, który trzeba poznać! 20 listopada 2019 r. uczniowie klasy 1A4 wraz z wychowawcą p. Anną Naskrent oraz p. Adrianną Mańczak wybrali się do Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Wspólnie odkrywaliśmy tajemnice obrazów, a także omawialiśmy różne gatunki malarskie, m.in. pejzaż ze sztafażem, martwą naturę, portret czy wedutę. Nasze zajęcia miały charakter interaktywny i zawierały elementy warsztatowe. Jak odczytać ukryte treści w dziełach sztuki- teraz już wiemy!

Współpraca Siedemnastki z Dolnośląską Szkołą Wyższą

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 08-12-2019
Współpraca Siedemnastki z Dolnośląską Szkołą Wyższą

W 1 semestrze w ramach współpracy z Dolnośląską Szkołą Wyższą odbyły się następujące projekty:
- oprowadzanie po Wrocławiu studentów amerykańskich oraz uczestników programu Erasmus z różnych krajów europejskich (29 września i 5 października 2019 roku) - uczniowie z klas 2A i 2E;
- warsztaty w języku angielskim w gmachu DSW ze studentami amerykańskimi na temat tradycji świątecznych w USA i Polsce (28 listopada 2019 roku) - klasa 2A.
Współpracę LO nr XVII z DSW koordynują: Mariola Palcewicz i Joanna Dola-Niewiadomska
fotorelacja>>>

International High School Teacher Programme 2019 - międzynarodowa warsztaty dla nauczycieli w CERN

autor: Admin,data: 06-12-2019
International High School Teacher Programme 2019 - międzynarodowa warsztaty dla nauczycieli w CERN Co robią nauczyciele w wakacje? Różne rzeczy, wypoczywają, regenerują siły, ale też dokształcają się. Anna Bukiewicz-Szul, nauczycielka fizyki oraz informatyki w LO nr XVII spędziła 2 tygodnie w największym na świecie ośrodku badań cząstek elementarnych: Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN. Jako jedyna Polka, brała udział w międzynarodowym szkoleniu dla nauczycieli International High School Teacher Programme 2019, wraz z 44 innymi nauczycielami z całego świata.

15th ASEF Classroom Network Conference

autor: Admin,data: 06-12-2019
15th ASEF Classroom Network Conference Nauczycielka fizyki i informatyki w LO nr XVII  we Wrocławiu, pani Anna Bukiewicz-Szul otrzymała zaproszenie do udziału w konferencji Asia-Europe Foundation - ASEF: "Education for Sustainable Development and AI: The Role and Readiness of Teachers”. W dniach 25-29.11.2019 reprezentowała Polskę i naszą szkołę na międzynarodowej konferencji w Tokio!

43.OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO - ETAP SZKOLNY

autor: K.Zielińska,data: 05-12-2019
43.OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO - ETAP SZKOLNY Z wielką radością pragnę poinformować, że 2 uczennice naszej szkoły - Patricia Hahn z klasy 3B i Amelia Włodarczyk z klasy 2B przeszły I etap olimpiady z języka niemieckiego i dostały się do etapu okręgowego, który odbędzie się w naszej szkole 10 stycznia.
Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i życzymy połamania pióra podczas kolejnych rozgrywek językowych.

Interesujące zajęcia w Muzeum Architektury

autor: R.Pieńkowski,data: 03-12-2019
Interesujące zajęcia w Muzeum Architektury
3 grudnia 2019 r. uczniowie klasy 2A oraz grupa uczniów z klasy 2B i 3E pod opieką Janiny i Roberta Pieńkowskich w ramach „Szkoły w Mieście” wzięli udział w zajęciach muzealnych we wrocławskim Muzeum Architektury, gdzie pracownice Działu Edukacyjnego wygłosiły trzy interesujące wykłady uzupełnione bogatym materiałem ilustracyjnym, w których zaprezentowały historię, cechy i najciekawsze przykłady stylów romańskiego, gotyckiego i renesansowego. Fotorelacja>>>

1 XII 2019 r. otwarcie wystawy "Zanim upadł Berliński Mur..." poświęconej Solidarności Walczącej i Kornelowi Morawieckiemu z udziałem młodzieży XVII-tki

autor: R.Pieńkowski,data: 02-12-2019
1 XII 2019 r. otwarcie wystawy

W niedzielę 1 grudnia 2019 r. młodzież LO XVII (z kl. 2B, 2F, 3E i 3F) pod opieką Janiny i Roberta Pieńkowskich wzięła udział w Berlinie w oficjalnym otwarciu wystawy "Zanim upadł Berliński Mur..." przy Unter den Linden 72 z udziałem m.in. Ambasadora RP prof. dr hab. Andrzeja Przyłębskiego, Wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Gosiewskiej i Marty Morawieckiej, córki ś.p. Kornela Morawieckiego.  Następnie w Instytucie Polskim przy Burgstrasse  wysłuchała wystąpienia Ambasadora A. Przyłębskiego i wykładu dr. Hanny Labrenz-Weiss z Instytutu Gaucka. Obecność młodzieży XVII-tki w Berlinie została zauważona przez Wiadomości TVP1 (informacja od 16 min. i 40 sek.), a także odnotowana przez Ambasadę RP w Berlinie. Fotorelacja tu: >>>

WIZYTA W SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

autor: K.Zielińska,data: 01-12-2019
WIZYTA W SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT 29 listopada 2019r. uczniowie - wolontariusze z klas 1A3, 1C4, 1F4 i 2C w liczbie 30 osób udali się z wizytą do SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT przy ulicy Slazowej 2. Opiekunkami młodzieży były panie Katarzyna Zielińska i Mariola Palcewicz.

AKCJA ZBIERANIA KARMY DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT ZAKOŃCZONA !

autor: K.Zielińska,data: 01-12-2019
AKCJA ZBIERANIA KARMY DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT ZAKOŃCZONA ! 28 listopada 2019r. zakończona została w naszej szkole akcja zbierania karmy, kocy, zabawek dla bezdomnych zwierząt w schronisku przy ul. Ślazowej we Wrocławiu. W akcję włączyła się w tym roku bardzo duża ilość uczniów oraz nauczyciele. Nazbieraliśmy ogromną ilość karmy i ciepłych kocy, za co serdecznie wszystkim dziękuję. Zwierzaki dzięki Waszej pomocy będą dobrze odżywione, a dostarczone koce choś trochę przypomną im ciepło domowego ogniska.

Zmiany w organizacji ruchu-utrudnienia dla pasażerów!

autor: Admin,data: 01-12-2019
Zmiany w organizacji ruchu-utrudnienia dla pasażerów!

Szanowni Państwo! W związku z powstawaniem Trasy Autobusowo-Tramwajowej z placu Orląt Lwowskich na Nowy Dwór i wprowadzeniem nowej organizacji ruchu od 30.11.2019 r., zachęcamy do zapoznaia sie ze szczegółami tutaj>>>. 

Mapka>> 

Plakat>> 

TYDZIEŃ FILMU NIEMIECKIEGO

autor: K.Zielińska,data: 01-12-2019
TYDZIEŃ FILMU NIEMIECKIEGO 25 listopada 2019r. uczniow z klas 3B, 1H i z fakultetu z rozszerzonym j. niemieckim wraz z nauczycielkami - panią K. Zielińska, A. Witwicką i S. Sikorską - Hahn

Zabrakło szczęścia naszym siatkarzom w Licealiadzie

autor: M.Popowczak,data: 29-11-2019
Zabrakło szczęścia naszym siatkarzom w Licealiadzie
28 listopada 2019r. siatkarze Naszej szkoły rozegrali trzy mecze w rundzie eliminacyjnej w ramach Licealiady (w strefie Wrocław Zachód). W turnieju udział brały cztery drużyny z: LO VII, Zespołu Szkół nr 3, Szkoły Mistrzostwa Sportowego Junior oraz LO XVII. Zespół SMS Junior wygrał wszystkie mecze zajmując I miejsce w turnieju. Pozostałe drużyny rozegrały wyrównane mecze, w których o zwycięstwie decydował ostatni z trzech setów. Naszym siatkarzom oraz drużynie z LO VII brakło szczęścia w ostatnich chwilach meczu (w tie-breaku). Przegraliśmy z ZS nr 3 w ostatnim secie 13:15. (wynik końcowy meczu 1:2). Natomiast w meczu z siatkarzami z LO VII ulegliśmy w tie-breaku 15:17 (wynik końcowy meczu 1:2).

Sukces siatkarek z naszej szkoły

autor: M.Popowczak,data: 29-11-2019
Sukces siatkarek z naszej szkoły
27 listopada 2019r. siatkarki z naszej szkoły rozegrały mecze w ramach Licealiady (strefy Wrocław Zachód). Wygrały z drużyną Technikum nr 15 (2:0, w setach 25:13, 25:23) oraz przegrały z siatkarkami LO VII (0:2, w setach 14:25, 10:25). W turnieju zajęły 2 miejsce i awansowały do II rundy rozgrywek (baraży). Naszą drużynę reprezentowały: Aleksandra Głowik (2D), Edyta Gorczyca (2D), Anna Grzegorowska (2D), Pamela Kubicka (2D), Julia Mlak (2D), Aleksandra Wesołowska (2D), Zuzanna Zając (2D), Anna Huk (1A3), Julia Jaworska (1A3), Aleksandra Kozak (1A3), Paulina Szulc (1C3), Julia Wolny (1F4). Opiekunem był Marek Popowczak.

 

Warsztaty teatralne klasy 2E w Teatrze Polskim z aktorem - Marcinem Piejasiem

autor: B.Szymańska -Pakos,data: 29-11-2019
Warsztaty teatralne klasy 2E w Teatrze Polskim z aktorem - Marcinem Piejasiem

26 listopada klasa teatralna 2E uczestniczyła, wraz z wychowawcą p. Bożeną Szymańską-Pakos, w warsztatch teatralnych w Teatrze Polskim, prowadzonych przez aktora - Marcina Piejasia (http://www.teatrpolski.wroc.pl/speakers/marcin-piejas/). Warsztaty teatralne skupiały się się wokół improwizacji aktorskiej. Uczestnicy poznali elementy warsztatu aktorskiego i próbowali własnych sił w improwizacji aktorskiej opartej na tekstach. Młodzież była bardzo zadowolona. Zajęcia były finansowane z projektu - Szkoła w Mieście.

Tydzień Życzliwości

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 29-11-2019
Tydzień Życzliwości Samorząd Uczniowski zorganizował Tydzień Życzliwości w dniach 8 - 22.11.2019. Uczniowie naszej szkoły mieli okazje napisać do siebie życzliwe liściki i włożyć je do magicznej skrzynki na parterze. Następnie w kolejnym tygodniu życzliwe liściki były roznoszone do obdarowanych osób.
Karolina Homik kl.1B4, Wiceprzewodnicząca SU

XV Forum Historyczno-Patriotyczne pt. „Drogi do wolności”

autor: R.Pieńkowski,data: 27-11-2019
XV Forum Historyczno-Patriotyczne pt. „Drogi do wolności”
W piątek 29 listopada 2019 r. odbędzie się w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu jubileuszowe XV Forum Historyczno-Patriotyczne pt.Drogi do wolności, które odbędzie się dla uczczenia 101. rocznicy odzyskania Niepodległości. W trakcie forum młodzież XVII-tki spotka się ze świadkiem historii, wysłucha dwóch prelekcji i obejrzy film dokumentalny. Najbardziej spektakularnym punktem forum będzie z pewnością spektakl słowno-muzyczny młodzieży klas teatralnych XVII-tki pt. „Pytaj o Polskę!. Gościem specjalnym forum będzie Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, który pierwszy raz zaszczyci swoją obecnością naszą szkołę, dokona otwarcia tegorocznej uroczystości i obejrzy spektakl. Program całości w załączniku.

Konferencja Samorządów Uczniowskich

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 26-11-2019
Konferencja Samorządów Uczniowskich Samorząd uczniowski w składzie Karolina Homik (1B4), Wiktoria Kusznir (1G4), Kuba Jagielski (1E4) i Nikodem Czupryna (2F) uczestniczyli w Konferencja Samorządów Uczniowskich. Na warsztatach dyskutowano m.in. dlaczego warto być dobrym liderem, wykorzystanie mediów społecznościowych jako narzędzie komunikacji w społeczności szkolnej oraz jak ubiegać się o mikrogranty. Ewa Toporek-Niemczyk-Opiekun SU

27 XI 2019 r. VII edycja "Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii”

autor: R.Pieńkowski,data: 26-11-2019
27 XI 2019 r. VII edycja
Zapraszamy do wzięcia udziału w etapie szkolnym kolejnej - VII edycji „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii”. Etap szkolny olimpiady odbędzie się w najbliższą środę 27 listopada 2019 r. na skróconych lekcjach 6 i 7. Osoby zainteresowane startem proszone są o zgłoszenie się w środę do gabinetu 311 o godzinie o 11.35. Zakres obowiązującego materiału obejmuje wiedzę na temat historii najnowszej Polski (lata 1970-1990) - test. W miarę możliwości proszę o potwierdzenie swojego udziału pocztą librusową, lub osobiście u Pani Zofii Kuź, lub Roberta Pieńkowskiego.

OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

autor: K.Zielińska,data: 24-11-2019
OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO 8 listopada 2019r. odbył się szkolny etap 43. Olimpiady Języka Niemieckiego. W olimpiadzie wzięlo udział 6 uczniów z klasy 3B, 2B i 2F. Uczniowie przez 1,5 godziny  rozwiązywali zadania przygotowane przez organizatora czyli Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego. Teraz należy uzbroić się w cierpliwość i czekać na wyniki. Trzymamy kciuki za naszych uczniów. 

Wyjście do Ogrodu Zoologicznego

autor: K.Zielińska,data: 24-11-2019
Wyjście do Ogrodu Zoologicznego 18 listopada 2019r. klasa 1D3 udała się wraz z wychowawcą do Ogrodu Zoologicznego. Wyjście odbywało się w ramach projektu organizowanego dla klas "Szkoła w mieście". Wyjście miało charakter edukacyjny, a uczniowie klasy biologiczno - chemicznej z ciekawością obserwowali zachowania zwierząt mieszkających we wrocławskim ZOO.

Żaden sportowiec jeszcze nie żałował, że uczył się fizyki, a fizyk, że uprawiał sport!

autor: Admin,data: 22-11-2019
Żaden sportowiec jeszcze nie żałował, że uczył się fizyki, a fizyk, że uprawiał sport! W dniu 17 listopada 2019r. w Kątach Wrocławskich odbył się Otwarty Puchar Polski Taekwon-do ITF zorganizowany przez Polskie Zrzeszenie Taekwon-do ITF HQ Korea oraz UKS KO-DANG. Robert Konieczny, nauczyciel fizyki w LO nr XVII w  konkurencji Układy formalne został złotym medalistą, w konkurencji Walki został srebrnym medalistą, drugi srebrny medal zdobył w konkurencji Testy Siły oraz brązowy medal w konkurencji Techniki specjalne. Rok temu na Mistrzostwach Europy w Taekwon-do zdobył dwa srebrne medale. Serdecznie gratulujemy!

Wrocław po angielsku- zwiedzanie Panoramy Racławickiej

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 22-11-2019
Wrocław po angielsku- zwiedzanie Panoramy Racławickiej 20-go listopada 2019 roku klasa 1 B3 wraz z wychowawczynią p. Ejlak-Borowiak oraz p. Morawską wybrała się na ostatnie w tym semestrze wyjście w ramach wycieczek Wrocław po Angielsku. Tym razem była to Panorama Racławicka.
Tego wybitnego dzieła Jana Styki i Wojciecha Kossaka nie trzeba nikomu zachwalać. My również byliśmy pod wielkim wrażeniem.
nasza fotorelacja>>>

Licealiada 2019 w szachach z udziałem reprezentacji z naszej Szkoły.

autor: R. Konieczny,data: 19-11-2019
Licealiada 2019 w szachach z udziałem reprezentacji z naszej Szkoły.

W dniu 19 listopada 2019r. Drużyna szachowa z naszej szkoły pod opieką p. R.Koniecznego uczestniczyła w Licealiadzie w Szachach. Zespół w składzie: Radosław Dytman (2A), – kapitan drużyny, Mateusz Wojciechowski (1B3), Dominik Zimnicki (1C3), Mateusz Zawadzki (1C3) i Martyna Wejman (1B3)  po zaciętej walce w bardzo silnie obsadzonym turnieju w 7 rundach wywalczył 2 zwycięstwa (z ZS nr 2 i Ekonomikiem Drukarska), 3 remisy (EZN, LO 13 i LO X), uległ zawodnikom z LO VII  i zespołowi z ZSE-A Worcella.
Robert Konieczny-Opiekun Szkolnego Koła Szachowego.

ORGANIZACJA ZAJĘĆ PODCZAS PRÓBNEJ MATURY 19-22 LISTOPADA 2019 r.

autor: B.Multan,data: 18-11-2019
ORGANIZACJA ZAJĘĆ PODCZAS PRÓBNEJ MATURY 19-22 LISTOPADA 2019 r.

W dniach 19- 22 listopada 2019r. w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII im. A. Osieckiej odbędzie się próbny egzamin maturalny dla klas trzecich. W tych dniach zmieni się organizacja zajęć dla wszystkich klas.
Informacja o organizacji lekcji do wglądu tutaj.

V Turniej Debat Historycznych

autor: R.Pieńkowski,data: 15-11-2019
V Turniej Debat Historycznych
Instytut Pamięci Narodowej serdecznie zaprasza młodzież ze szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w V edycji Turnieju Debat Historycznych! Poprzez wykorzystanie metody debaty oksfordzkiej projekt uczy samodzielnego myślenia, budowania logicznej argumentacji, słuchania innych, a także brania odpowiedzialności za wypowiedziane przez siebie słowa. Uczestnicy mają >>> 
Robert Pieńkowski - koordynator w LO XVII  

Jesienne wydanie Cenzurki!

autor: L.Grochocka,data: 15-11-2019
Jesienne wydanie Cenzurki! Cenzurka Nr 2 2019/2020 [75] Listopad

Promocja klasy teatralnej

autor: M.Matschaj-Kacprzak,data: 14-11-2019
Promocja klasy teatralnej Grupa teatralna z klasy 2E pod wiele mówiącą nazwą "Niezręczne milczenie" zaprezentowała dzisiaj spektakl "Chodź człowieku, coś Ci powiem" w szkole podstawowej nr 53.

Mam Talent Mam Hobby

autor: M.Matschaj-Kacprzak,data: 14-11-2019
Mam Talent Mam Hobby Za nami I etap projektu Mam Talent, Mam Hobby. Przesłuchania utalentowanych uczniów naszej szkoły odbyły się 6 listopada 2019roku. Przed uczestnikami konkursu zaśpiewała Eliza Mark uczennica klasy 2E.

XXII Dolnośląski Festiwal Nauki w LO nr XVII.

autor: R. Konieczny,data: 13-11-2019
XXII Dolnośląski Festiwal Nauki w LO nr XVII.

W dniu 25 września uczniowie klas 1D4, 1G4, 2C i 3A uczestniczyli w wykładach i pokazach w ramach XXII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. W ramach wykładu  Uniwersytet Ekonomiczny przygotował temat: „W matematyce nie ma drogi dla królów. A dla humanistów?” Była to >>

Radosne obchody Narodowego Święta Niepodległości

autor: Admin,data: 12-11-2019
Radosne obchody Narodowego Święta Niepodległości W poniedziałek 11 listopada 2019 r.  liczna grupa uczniów i nauczycieli z "Siedemnastki" z biało-czerwonymi flagami i tarczami w dłoniach wzięła udział w Radosnej Paradzie Niepodległości. Maszerowaliśmy ulicami Wrocławia spod Centrum Historii Zajezdnia na plac Wolności, gdzie odbywały się dalsze uroczystości. Organizacją szkolnej reprezentacji wzorowo dowodził p. Jerzy Dudzic.
Galeria>>
Wszystkim, którzy wzięli udział we wspólnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości składam gorące wyrazy podziękowania.

Dyrektor Szkoły
Małgorzata Iwankiewicz

Wywiadówka śródsemestralna i konsultacje w środę 13 listopada 2019 r.

autor: Admin,data: 11-11-2019
Wywiadówka śródsemestralna i konsultacje w środę 13 listopada 2019 r. Drodzy Rodzice!
W najbliższą środę-13 listopada br. o godz. 17.00 zapraszamy Państwa na zebrania z wychowawcami klas oraz na konsultacje z nauczycielami wszystkich przedmiotów w godzinach: 17.30-19.00, a także z pedagogiem szkolnym. Na konsultacjach Rodzice będą mogli uzyskać informacje o efektach kształcenia swoich dzieci bezpośrednio od nauczycieli wykładających dany przedmiot.
Gorąco zapraszamy!
Przydział sal na wywiadówki>>
Przydział sal na konsultacje>>
Będzie również okazja do dokonania wpłaty na Radę Rodziców w sekretariacie uczniowskim (pokój 107 A).

Wspólne śpiewanie hymnu z okazji Narodowego Święta Niepodległości

autor: Admin,data: 08-11-2019
Wspólne śpiewanie hymnu z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W piątek 8.11 br. nasza szkoła wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu”. To inicjatywa Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. Jej celem jest włączenie się w obchody Narodowego Święta Niepodległości i wspólne odśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego. O symbolicznej godz. 11:11  nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie LO nr XVII zebrali się na dziedzińcu szkolnym, by wspólnie odśpiewać  "Mazurka Dąbrowskiego". Pani Dyrektor Małgorzata Iwankiewicz wydała komendę "Do hymnu", a zawiadywał wszystkim p. Jerzy Dudzic. Później był czas na pamiatkowe zdjęcie i  utworzenie  flagi z kartek trzymanych w rękach członków szkolnej społeczności.
Fotorelacja p. Janusza Krajewskiego>>>
Tak śpiewaliśmy>>>
Próba utworzenia flagi>>>

Wrocław po angielski - wizyta klasy 1B3 w Dzielnicy Czterech Świątyń

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 08-11-2019
Wrocław po angielski - wizyta klasy 1B3 w Dzielnicy Czterech Świątyń

W ramach cyklu Wrocław po angielsku 7 listopada klasa 1B3 wraz z paniami, Wiolettą Ejlak-Borowiak oraz Ewą Toporek-Niemczyk, odwiedziła Dzielnicę Czterech Wyznań - symbol różnorodności i tolerancji religijnej oraz kulturowej Wrocławia. Oto nasza fotorelacja z tego wydarzenia.

fotorelacja>>>

KONKURS NA KALENDARZ ADWENTOWY

autor: K.Zielińska,data: 06-11-2019
KONKURS NA KALENDARZ ADWENTOWY Czas Adwentu zbliża się do nas wielkimi krokami, dlatego też jak co roku zachęcam was drodzy uczniowie do wzięcia udziału w konkursie na Kalendarz Adwentowy, który stał się już tradycją w naszej szkole.  

Prelekcja „Wrocław i Dolny Śląsk w kadrze filmowym”

autor: J.Nogaj,data: 05-11-2019
Prelekcja „Wrocław i Dolny Śląsk w kadrze filmowym” W poniedziałek 4 listopada klasy humanistyczno-medialne (1F3, 1F4, 2F) miały okazję wysłuchać prelekcji na temat: „Wrocław i Dolny Śląsk w kadrze filmowym”. Prelegentem był przewodnik miejski i najsłynniejszy w Polsce znawca serialu „Stawka większa niż życie” Pan Bogdan Bernacki. Podczas spotkania omówił i zaprezentował zdjęcia plenerów filmów i seriali, m.in.: „Najlepszy"...

Delegacja LO nr XVII pożegnała Kornela Morawieckiego

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 31-10-2019
Delegacja LO nr XVII pożegnała Kornela Morawieckiego

W sobotę 5 października 2019 na Wojskowych Powązkach w Warszawie, cała Polska pożegnała Wielkiego Bohatera naszych czasów, twórcę Solidarności Walczącej - KORNELA MORAWIECKIEGO. Solidarność Walcząca dla mojego pokolenia - to jak Armia Krajowa w czasach  II wojny światowej, a Kornel Morawiecki jest dla moich rówieśników Generałem Grotem Polskiej Solidarności...

fotogaleria>>>

Warsztaty teatralne klasy 2E w Teatrze Polskim z aktorką Martyną Witowską

autor: B.Szymańska -Pakos,data: 31-10-2019
Warsztaty teatralne klasy 2E w Teatrze Polskim z aktorką Martyną Witowską

24 pażdziernika klasa teatralna 2E uczestniczyła, wraz z wychowawcą p. Bożeną Szymańską-Pakos, w warsztatach teatralnych w Teatrze Polskim, prowadzonych przez aktorkę - Martynę Witowską (http://www.teatrpolski.wroc.pl/speakers/martyna-witowska/). Warsztaty teatralne skupiały się się wokół improwizacji aktorskiej. Uczestnicy poznali elementy warsztatu aktorskiego i próbowali własnych sił w improwizacji aktorskiej opartej na tekstach. Młodzież była bardzo zadowolona. Zajęcia były finansowane z projektu - Szkoła w Mieście.

Wieczór poetycki "W drodze.."

autor: L.Grochocka,data: 31-10-2019
Wieczór poetycki
Droga to życie
Jack Kerouac

„W drodze…” to temat przewodni naszego, bardzo udanego wieczoru poetyckiego, który odbył się w czwartek 24 października. Choć o poezji niewiele się mówi, to jednak wiele osób chce jej słuchać i się nią dzielić. Potwierdziło się to na naszym wieczorze. W gronie recytujących było wielu uczniów z klas pierwszych, co szczególnie cieszy. Posłuchać mogliśmy nostalgicznych, bardzo przejmujących i pełnych emocji utworów. Całość z humorem poprowadził Kacper Konieczny. Spotkaniu towarzyszyła wystawa fotografii Kai Kubicz „Srebro dla zuchwałych”.

Galeria>>

Wycieczka klasy 1C4 na Ślężę.

autor: R. Konieczny,data: 31-10-2019
Wycieczka klasy 1C4 na Ślężę.

Mimo mglistego poranka w pierwszym jesiennym chłodzie, na skalistych stokach góry Ślęży integrowała się klasa matematyczno-nformatyczna 1C4. Pod opieką swojego wychowawcy p.R.Koniecznego, oraz p.E.Lisiak i p.B.Szymańskiej-Pakos w radosnym nastroju zdobyła szczyt Ślęży. Były piękne widoki (wiatr przegonił mgłę), było ognisko na Przełęczy Tąpadła, były kiełbaski, muzyka i wesoła zabawa.

Wyrecytowany sukces naszych uczennic!

autor: J.Nogaj,data: 29-10-2019
Wyrecytowany sukces naszych uczennic! 25 października w LO nr XII odbył się V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI poezji  „Pokolenia Kolumbów”. Miło nam poinformować, że Zosia Popadeńczuk z kl. 1E4 zajęła II miejsce za niezwykłą prezentację wiersza Modlitwa o koniec wojny W. Bojarskiego,  a Zosia Kalisz z kl. 2E III miejsce za  wzruszającą recytację utworu T. Borowskiego Wiesz, myślę coraz częściej… Siedemnastkę pięknie reprezentowała także Martyna Kalisz z kl. 1E4 z wierszem Umarli poeci T. Borowskiego.
Przewodniczącą jury konkursu była pani dr Monika Braun – aktorka, nauczycielka aktorstwa, reżyserii i metod pracy głosem.  Serdecznie gratulujemy naszym zdolnym uczennicom!

Samorząd Uczniowski 2019/2020

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 28-10-2019
Samorząd Uczniowski 2019/2020 W dniach 21 i 22.10.19 odbyły się wybory do SU. Oddawanie głosów nadzorowali uczniowie klasy 1E4: Łucja Grzegorek i Jakub Filizof. Następnie komisja wyborcza w składzie: Ł. Grzegorek, A. Klima, E. Toporek-Niemczyk i A. Mańczak policzyła głosy składane na poszczególnych kandydatów.

Ogłaszamy konkurs na projekt logo i plakatu " PRZEKRĘT 2020".

autor: M.Hajder,data: 27-10-2019
Ogłaszamy konkurs na projekt logo i plakatu Ogłaszamy konkurs na projekt logo i plakatu " PRZEKRĘT 2020".
Logo Przekrętu musi zawierać nazwę imprezy PRZEKRĘT, z co najmniej jedną przekręconą literką.
Projekty logo i plakatu proszę dostarczyć na nośnikach cyfrowych
do  p. Zofii Kuź do 15 listopada 2019.
Hasło przewodnie brzmi „ Niezwykły jest ten świat”. 

Uczniowie z klasy teatralnej 2E na spektaklu "Liżę twoje serce" w Teatrze Muzycznym Capitolu

autor: B.Szymańska -Pakos,data: 26-10-2019
Uczniowie z klasy teatralnej 2E na spektaklu

24.10.2019 r. klasa 2E wraz ze swoją wychowawczynią p. Bożeną Szymańską-Pakos, zagościła w Teatrze Muzycznym Capitolu, gdzie miała przyjemność obejrzeć spektakl,, Liżę twoje serce’’, w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Uczniowie, po wieczorze pełnym wrażeń, uwiecznieni zostali na zdjęciach.  tekst: Eliza Mark z kl. 2E

Miliony publikacji dostępne w bibliotece szkolnej LO nr XVII!

autor: J.Nogaj,data: 24-10-2019
Miliony publikacji dostępne w bibliotece szkolnej LO nr XVII! Miło nam poinformować, że od dnia 24 października 2019 r. Czytelnicy biblioteki LO nr XVII uzyskali dostęp do platformy Academica, na której jest obecnie ponad 3 miliony publikacji – w tym najnowsze podręczniki, monografie, czasopisma specjalistyczne, a także lektury na olimpiady przedmiotowe. Przeglądać katalog i wyświetlać zbiory, które nie podlegają ochronie prawnoautorskiej lub które zostały udostępnione na odpowiednich licencjach, można z dowolnego komputera z dostępem do internetu na stronie academica.edu.pl. Natomiast publikacje, które wciąż są chronione prawem autorskim można przeglądać w naszej szkolnej bibliotece na przeznaczonym do tego celu komputerze. Zapraszamy serdecznie!

Wrocław po angielsku - zwiedzanie stolicy Dolnego Śląska przez klasę 1B3

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 23-10-2019
Wrocław po angielsku - zwiedzanie stolicy Dolnego Śląska przez klasę 1B3

Czy wiecie jakie kary stosowano w średniowiecznym Wrocławiu? Za jakie przewinienia karano? Jak wyglądało życie kata i jego rodziny? Wszystko to oraz wiele innych ciekawostek usłyszała od pani przewodnik klasa 1B3 podczas kolejnej wędrówki po Wrocławiu w ramach wyjść Wrocław po angielsku. Dziś (23.10) byli to Kaci i czarownice, czyli jak karano we Wrocławiu. Uczniom towarzyszyła wychowawczyni - pani Wioletta Ejlak-Borowiak oraz pani Kamila Morawska. Ps. Ciąg dalszy nastąpi...

fotorelacja>>>

Edukacja Prawna

autor: P.Zołotajkin,data: 22-10-2019
Edukacja Prawna 21 X klasa 3C odbyła wizytę w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu. W trakcie spotkania pani sędzia wyjaśniła młodzieży istotę istnienia władzy sądowniczej w państwie. Następnie byliśmy obecni na rozpoczęciu rozprawy sądowej o zabójstwo. Na końcu klasa weszła na teren aresztu śledczego. Miała tam możliwość poznania warunków życia w świecie za murami.

Edukacja Samorządowa

autor: P.Zołotajkin,data: 22-10-2019
Edukacja Samorządowa 18 X klasa 1F4, w ramach projektu "Edukacja Samorządowa", złożyła wizytę w Sejmiku Wojewódzkim. Podczas spotkania młodzież uzyskała informacje o funkcjonowanie tego organu władzy lokalnej oraz jego znaczeniu w życiu publicznym naszego kraju.

Spotkanie z noblistką Olgą Tokarczuk

autor: Admin,data: 20-10-2019
Spotkanie z noblistką Olgą Tokarczuk

W niedzielne popołudnie, 20 października 2019 r.  silna reprezentacja LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej (około sześciedziesiąt osób, choć na zdjęciu zaledwie garstka) wzięła udział w pierwszym po otrzymaniu Literackiej Nagrody Nobla spotkaniu Olgi Tokarczuk z czytelnikami. Spotkanie zostało zaplanowane już dawno jako punkt programu kończącego się właśnie we Wrocławiu festiwalu Brunona Schulza. W trakcie powitania pisarki we Wrocławiu Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk wręczył Oldze Tokarczuk symboliczne klucze do miasta, a sekretarz poprzedniej Noblistki, Wisławy Szymborskiej, Michał Rusinek podarował  prezent z mieszkania Szymborksiej-drewnianego kota "aby nie był już sam w pustym mieszkaniu". To był zaszczyt i wielka przyjemnośc powitać Noblistkę w naszym mieście!

Transmisja spotkania >>

Koncert w wykonaniu uczniów Siedemnastki na uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej i wręczeniu Nagród Prezydenta Wrocławia

autor: Admin,data: 20-10-2019
Koncert w wykonaniu uczniów Siedemnastki na uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej i wręczeniu Nagród Prezydenta Wrocławia

14 września 2019 r. w Centrum Kongresowym przy Hali Sulecia odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz wręczenie Nagród Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Część artystyczną przygotowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr XVII, którzy zaprezentowali koncert "A ich piosenki wciąż brzmią...", który miał swoją premierę 5 kwietnia 2019 r. podczas gali finałowej XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda. Koncert przygotowali nauczyciele przedmiotów artystycznych Siedemnastki pani  Małgorzata Szeptycka oraz pan Marek Szydło, a kierownictwo muzyczne objął nauczyciel muzyki pan Krzysztof Żesławski.

Podziękowania za organizację uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej

autor: Admin,data: 20-10-2019
Podziękowania za organizację uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Serdeczne podziękowania składam Radzie Rodziców  za przygotowanie słodkiego poczęstunku w trakcie uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się w szkolnej auli 15 października 2019 r.. Radę Rodziców reprezentowały  panie Agnieszka Kalisz oraz Katarzyna Georgiou. Słowa uznania  należą się także nauczycielkom, które czuwały nad przebiegiem imprezy, opiekunowi Samorządu Uczniowskiemu, pani Ewie Toporek-Niemczyk oraz pani Adriannie Mańczak. Z przyjemnością mogliśmy podziwiać talenty wokalne i muzyczne naszych uczniów, przygotowanych przez nauczyciela muzyki, p. Krzysztofa Żesławskiego. Pięknie dziękuję za program artystyczny, który uświetnił to wyjątkowe święto wszystkich członków szkolnej społeczności.

Małgorzata Iwankiewicz

Dyrektor Szkoły 

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej w LO nr XVII

autor: Admin,data: 20-10-2019
Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej w LO nr XVII

15 października 2019 r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej w szkolnej auli miała miejsce uroczystość, w trakcie której Dyrektor Szkoły p. Małgorzata Iwankiewicz wręczyła  nagrody wyróżnionym nauczycielom. Słodki poczęstunek przygotowały panie z Rady Rodziców. Był także "poczęstunk dla duszy" - przedstawicielka Rady Rodziców, poetka Katarzyna Georgiou zaprezentowała swój wiersz oraz własne tłumaczenie wiersza angielskiego poety. Uczniowie, pod kierunkiem opiekunki Samorządu Uczniowskiego pani Ewy Toporek-Niemczyk oraz pani Adrianny Mańczak,  przygotowali program artystyczny.  Uroczystość prowadzili  Lidia Prabucka i Nikodem Czupryna.

Nagroda Dolnośląskiego Kuratora Oświaty dla nauczycielki j. angielskiego p. Joanny Doli-Niewiadomskiej

autor: Admin,data: 20-10-2019
Nagroda Dolnośląskiego Kuratora Oświaty dla nauczycielki j. angielskiego p. Joanny Doli-Niewiadomskiej

21 października br. okazji Dnia Edukacji Narodowej  w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się uroczystość zorganizowana przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka.  W uznaniu za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz zaangażowanie w rozwój dolnośląskiej oświaty nagrodę otrzymała nauczycielka języka angielskiego  w LO nr XVII  pani Joanna Dola-Niewiadomska. Serdecznie gratulujemy!

Fotogaleria>>

Uczniowie z klasy teatralnej 2E na prapremierze spektaklu "Tatuś" w Teatrze Polskim

autor: B.Szymańska -Pakos,data: 20-10-2019
Uczniowie z klasy teatralnej 2E na prapremierze spektaklu W piątkowy wieczór 18 października br. grupa uczniów z klasy 2E, uczestniczyła w prapremierze spektaklu „Tatuś” w Teatrze Polskim we Wrocławiu, dzięki zaproszeniu pana Juliusza Lichwy, z tegoż teatru. Uczniowie byli wraz z wychowawcą – panią Bożeną Szymańską–Pakos i panią Anetą Popiołek. Po spektaklu odbyło się ciekawe spotkanie z reżyserem panem Sebastianem Majewskim oraz aktorami panią Teresą Sawicką i panem Mariuszem Kiljanem.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Rodzinie w roku szkolnym 2019/2020

autor: J.Pieńkowska,data: 18-10-2019
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Rodzinie w roku szkolnym 2019/2020 Zapraszam do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie. Termin zawodów szkolnych: 28 XI 2019 r. Nagrodą główną dla zwycięskiej drużyny jest tygodniowy wyjazd do Chorwacji lub do Włoch! Więcej informacji na stronie: www.uwm.edu.pl/owor/

Zapisy do etapu szkolnego najpóźniej do 20 listopada 2019 r. przyjmuje nauczyciel WDŻ Janina Pieńkowska, która udzieli zainteresowanym wszelkich informacji.

Zajęcia terenowe z geografii

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 18-10-2019
Zajęcia terenowe z geografii

Dzisiaj grupa uczniów z klas drugich, która realizuje geografię na poziomie rozszerzonym wybrała się do Parku Grabiszyńskiego, aby sprawdzić swoje umiejętności w praktyce. Pogoda dopisała. Spędziliśmy pracowicie zajęcia. 


Fotogaleria>>

Nagroda Ministra Edukacji dla nauczyciela historii p. Roberta Pieńkowskiego

autor: Admin,data: 18-10-2019
Nagroda Ministra Edukacji dla nauczyciela historii p. Roberta Pieńkowskiego

15 padziernika br. w Karpaczu miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na której nauczyciel historii w LO nr XVII p. Robert Pieńkowski został wyróżniony nagrodą Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Dyplom w imieniu Ministra Edukacji wręczył Dolnośląski Kurator Oświaty p. Roman Kowalczyk. Serdecznie gratulujemy!

Fotogaleria>>

WrOpenUp Expedtion 3-6.10.2019 r.

autor: M.Niwelt,data: 14-10-2019
WrOpenUp Expedtion 3-6.10.2019 r.

3 października 2019 r. nasza Drużyna Lucky 17-teen miała okazję pojechać do Berlina, a wszystko to dzięki wygranej w konkursie WrOpenUp. Mogłyśmy zwiedzić ulice alternatywnego Berlina, zobaczyć najbardziej znane zabytki czy spróbować lokalnego jedzenia. Głównym celem naszej podróży był jednak Leadership Festival. W tym wyjątkowym wydarzeniu towarzyszyła nam Pani Margerita Niwelt- opiekun zwycięskiej grupy.

 fotorelacja>>>

Nagroda Ministra Edukacji Narodowej dla Dyrektor LO nr XVII pani Małgorzaty Iwankiewicz

autor: Admin,data: 14-10-2019
Nagroda Ministra Edukacji Narodowej dla Dyrektor LO nr XVII pani Małgorzaty Iwankiewicz

W piątek, 11 października br. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbyły się ogólnopolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej z udziałem Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego. Podczas uroczystości zasłużeni nauczyciele oraz pracownicy oświaty otrzymali odznaczenia państwowe, medale, nagrody Ministra Edukacji Narodowej. W tym roku wyróżnieniem tym za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej uhonorowana została Dyrektor LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej pani Małgorzata Iwankiewicz. Serdecznie gratulujemy!

Fotogaleria>> 

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

autor: Admin,data: 14-10-2019
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

"Nauczyciel ociera się o wieczność. Nigdy nie może stwierdzić, gdzie kończy się jego wpływ."
                                                                                                                    Henry Brooks Adams

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam całej Społeczności Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności. Niech trud włożony w działania edukacyjne i wychowawcze zaowocuje licznymi sukcesami i satysfakcją. Życzę ciągle nowych planów do zrealizowania oraz energii i wytrwałości w dążeniu do celu. Niech spełniają się marzenia!  

                                                                                                                                                        Małgorzata Iwankiewicz
                                                                                                                                                        Dyrektor Szkoły

                                                                                       

Ślubowanie klas pierwszych

autor: B.Szymańska -Pakos,data: 11-10-2019
Ślubowanie klas pierwszych

9 października 2019 r. odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej. W dniu patrona szkoły, delegaci klas pierwszych, ślubowali kochać Ojczyznę i przyczyniać się do jej rozwoju, czynić dobro i dążyć do prawdy, kierować się miłością i szacunkiem do każdego człowieka, swoją nauką i postawą rozsławiać dobre imię szkoły, rozwijać swoje talenty i wykorzystywać zdolności, poznawać i propagować twórczość patrona szkoły Agnieszki Osieckiej.

fotorelacja

 

Wrześniowo-październikowy numer Cenazurki!

autor: L.Grochocka,data: 11-10-2019
Wrześniowo-październikowy numer Cenazurki! Cenzurka Nr 1 2019/2020 [74] Wrzesień/Październik

Gra terenowa w języku angielskim

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 11-10-2019
Gra terenowa w języku angielskim

Dnia 10 października klasa 1B3 miała wielką przyjemność wzięcia udziału w grze terenowej w okolicach wrocławskiego ratusza. Celem zajęć było szlifowanie języka (wszystko odbyło się w j. angielskim) oraz, jak na klasę turystyczną przystało, zdobywanie wiedzy na temat miasta. Nie było łatwo. Zadania wymagały m.in. użycia spostrzegawczości i sprytu. Cóż to jednak jest dla klasy 1B3?;) Wszyscy cel osiągnęli i dużo frajdy przy tym mieli. Klasie towarzyszyły: wychowawczyni pani Wioletta Ejlak-Borowiak oraz pani Kamila Morawska.

fotogaleria>>>

Dzień patronki szkoły

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 08-10-2019
Dzień patronki szkoły

9 października, w dniu urodzin patronki szkoły Agnieszki Osieckiej zapraszam do obejrzenia wystaw poświęconych życiu  i twórczości słynnej poetki, dziennikarki, autorki niezapomnianych tekstów piosenek. Wystawy dostępne będą na parterze szkoły oraz w bibliotece.  

 

Klasa 1A3 na warsztatach językowych w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauk

autor: M.Niwelt,data: 08-10-2019
Klasa 1A3 na warsztatach językowych w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauk

20 września 2019 r. uczniowie klasy z poszerzonym programem nauczania języka angielskiego uczestniczyli w zajęciach pt. "Wykorzystanie nowoczesnych technologii w nauce języka angielskiego". Kilkugodzinne zajęcia prowadzone były przez pracowników  Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Wrocławskiego, panie Annę Kulczycką-Charustę i Karolinę Mańczyk.
fotorelacja>>>


 

Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna OLIMPUS

autor: Admin,data: 08-10-2019
Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna OLIMPUS Dnia 14.11.2019 r. w naszej szkole odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna OLIMPUS. Koszt uczestnictwa 10 zł. Serdecznie zapraszam! Anna Naskrent, polonistka
Szczegółowe informacje znajdują się >>

Koło szachowe w LO nr XVII.

autor: R. Konieczny,data: 08-10-2019
Koło szachowe w LO nr XVII. Zapraszam do udziału w zajęciach Szkolnego Koła Szachowego.
Termin i miejsce spotkania organizacyjnego: 22 października 2019r. (wtorek)– Sala 303, lekcja 8 i 9.
Zapisy przez Librusa lub indywidualnie proszę kierować do opiekuna szkolnego koła szachowego p. Roberta Koniecznego.

Trzecia wizyta partnerska projektu "Walk through Science" w Killorglin w Irlandii

autor: B.Szymańska -Pakos,data: 06-10-2019
Trzecia wizyta partnerska projektu

W dniach 22 - 27.10.2019 r. odbyła się trzecia wizyta partnerska projektu Erasmus+ "Walk through Science". Nauczyciele z krajów partnerskich spotkali się w Killorglin w Irlandii, gdzie oprócz realizacji działań projektowych, odkrywali piękno przyrody i poznawali kulturę gospodarzy.

facebook

 

Słowiańscy dżentelmeni

autor: M.Matschaj-Kacprzak,data: 06-10-2019
Młodzież klasy 3 teatralnej przygotowała oprawę artystyczną Biesiady w Jodłowym Młynie.

Zespół Lucky 17-teen na Leadership Festival w Berlinie

autor: Admin,data: 05-10-2019
Zespół Lucky 17-teen na Leadership Festival w Berlinie

Kreatywne dziewczyny z zespołu Lucky 17-teen wraz z opiekunką p. Margeritą Niwelt pozdrawiają z Berlina! Po zakończeniu wydarzeń w ramach Leadership Festival nadszedł czas na zwiedzanie miasta. Kilkudniowy wyjazd edukacyjny do Berlina był nagrodą w konkursie WrOpenUp pt.“Poznajmy się: nasze miasto, nasza szkoła, nasza kultura”, w którym drużyna  zaprezentowała swój przewodnik dla ucznia obcokrajowca, nad którym pracowała 4 miesiące.

Wycieczka kl.1F 4

autor: P.Zołotajkin,data: 04-10-2019
Wycieczka kl.1F 4
3 X 2019 r. klasa 1 F4 odbyła wycieczkę integracyjną do Opola.W związku z 350 rocznicą śmierci Rembrandta oglądnęła wystawę jego grafik w Muzeum Śląska Opolskiego. Poza tym będąc w tym mieście wypadało zwiedzić Muzeum Polskiej Piosenki.  Wykorzystaliśmy również kilkanaście minut na przyjrzeniu się znakomitemu przykładowi sztuki gotyckiej , a mianowicie Mauzoleum Piastów Opolskich.
 

Harmonogram na sobotę 5 października

autor: Admin,data: 04-10-2019
Harmonogram na sobotę 5 października W sobotę 5 października w LO nr XVII odbywają się wartsztaty w ramach Worls Space Week oraz odpracowujemy czwartek 2 stycznia 2020 r.. Zajęcia odbywają się według harmonogramu>>>

Literacko-fotograficzna zabawa SLEEVEFACE

autor: J.Nogaj,data: 02-10-2019
Literacko-fotograficzna zabawa SLEEVEFACE Zapraszamy pierwszoklasistów do udziału w literacko-fotograficznej zabawie SLEEVEFACE, która ma na celu promocję książek i zachęcenie do ich czytania. Trzeba tylko uruchomić wyobraźnię, wymyślić interesujące połączenie okładki książki z własną inwencją twórczą i zrobić oryginalne zdjęcie. Dzięki temu książka otrzyma charakter i zostanie „ożywiona”. 

List Ministra Edukacji Narodowej w rocznicę powstania Szarych Szeregów

autor: Admin,data: 01-10-2019
List Ministra Edukacji Narodowej w rocznicę powstania Szarych Szeregów

Szanowni  Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele,

zachęcamy do zapoznania sie z listem Ministra Edukacji Narodowej w rocznicę powstania Szarych Szeregów. Była to najliczniejsza młodzieżowa organizacja konspiracyjna, odwołująca się do tradycji harcerskich II Rzeczpospolitej. 

Przypominając o wartościach i ideałach, jakie wiążą się ze służbą w harcerstwie, minister Dariusz Piontkowski pragnie zwrócić uwagę na działalność tych organizacji, zachęcając do wspierania ich bieżącej aktywności. 

List tutaj>>>  

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców

autor: Admin,data: 01-10-2019
List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców

Szanowni Rodzice!

Zachęcamy do zapoznania się z listem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka skierowanym do Rodziców >>>

Wizyta nauczycieli z Republiki Czeskiej w Siedemnastce

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 30-09-2019
Wizyta nauczycieli z Republiki Czeskiej w Siedemnastce

W dniach 26 - 27 września 2019 roku gościliśmy w naszej szkole 14 nauczycieli z Republiki Czeskiej  w ramach unijnego projektu Cooperation as a tool in education, prowadzonego przez Gymnázium Olomouc-Hejčín. Szkoła ta nawiązała współpracę z LO nr XVII w zeszłym roku szkolnym. Nasi goście zapoznali się z systemem edukacji w Polce, zostali zaznajomieni ze strukturą LO nr XVII, zwiedzili szkołę oraz obserwowali zajęcia lekcyjne (język polski, język angielski, fizykę, chemię, dykcję i zajęcia teatralne).
Wizytę zagranicznych gości koordynowały nauczycielki języka angielskiego: M. Palcewicz i J. Dola-Niewiadomska

fotorelacja>>>

World Space Week Wrocław 2019 w terminie 5-6.10.2019 r.

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 28-09-2019
World Space Week Wrocław 2019 w terminie 5-6.10.2019 r.

5 i 6 października 2019 r. odbędzie się trzecia edycja ogólnopolskiej imprezy edukacyjnej World Space Week WrocławTo własnie w naszej szkole odbędzie się maraton warsztatów kosmiczno-astronomicznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych - w sobotę 5.10.2019 r. Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach: zapisy na darmowe zajęcia: tutaj6.10.2019 r. odbędzie się konferencja popularnonaukowa we Wrocławskim Centrum Kongresowym Hali StuleciaZAPRASZAMY!

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

autor: J.Nogaj,data: 25-09-2019
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Zapraszamy do udziału w 5. edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół średnich, którego bohaterami w tym roku są  poeci „Pokolenia Kolumbów”. Konkurs polega na recytacji wybranego wiersza K. K. Baczyńskiego, T. Gajcego,  W. Bojarskiego, A. Trzebińskiego,  A. Stroińskiego i T. Borowskiego lub wykonaniu wokalnym  jednego z  wierszy tych poetów. Każda szkoła może wytypować maksymalnie trzech uczestników. Konkurs odbędzie się w piątek 25 X 2019 r. w LO nr XII we Wrocławiu o godzinie 9.00. Zgłoszenia przyjmujemy w bibliotece do 15 października.     

27 IX 2019 r. - spotkanie informacyjne dla zainteresowanych Olimpiadą Historyczną oraz Olimpiadą Solidarności

autor: R.Pieńkowski,data: 23-09-2019
27 IX 2019 r. - spotkanie informacyjne dla zainteresowanych Olimpiadą Historyczną oraz Olimpiadą Solidarności

Zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych Olimpiadą Historyczną oraz Olimpiadą Solidarności do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się w najbliższy piątek 27 IX 2019 r. na długiej przerwie (godz. 11.30) w gabinecie 314. Wszystkie informacje na temat wspomnianych olimpiad dostępne są na stronie Olimpiady Historycznej i Olimpiady Solidarności, a w skrócie na szkolnym linku przedmiotowymHistoria.

IV Dzień Kresowy w LO nr XVII

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 23-09-2019
IV Dzień Kresowy w LO nr XVII 17 września Nasza Szkoła godnie uczciła  80 rocznicę zdradzieckiej napaści Związku Radzieckiego na Polskę, a zarazem Dzień Sybiraka. W naszej szkole o tradycjach kresowych już po raz czwarty zorganizowaliśmy w tym dniu prelekcję o Kresach. Naszym gościem był pisarz, dramaturg , dziennikarz i tłumacz Stanisław Srokowski - cudem ocalony z rzezi ukraińskiej. Prelegent przeprowadził niezwykłą lekcję historii, która na pewno zostanie zapamiętana przez młodzież na długo, a nauczycieli historii zainspiruje do podobnych pogaganek.
M.Palcewicz
Zdjęcia J.Dola-Niewiadomska i R.Pieńkowski

Wewnątrzszkolny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora LO Nr XVII we Wrocławiu.

autor: R. Konieczny,data: 16-09-2019
Wewnątrzszkolny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora LO Nr XVII we Wrocławiu.

Zapraszam do udziału w wewnątrzszkolnym Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora LO Nr XVII im. Agnieszki Osieckiej  we Wrocławiu.
Termin i miejsce: 1 października 2019r. – Sala 303, lekcja 8 i 9.
Tempo: 15 minut na partię. Bez zapisu. Turniej rozgrywany jest systemem pucharowym. Zgłoszenia przez Librusa lub indywidualnie proszę kierować do opiekuna szkolnego koła szachowego p. Roberta Koniecznego.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

autor: Admin,data: 13-09-2019
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 W poniedziałek 2 września br. uroczystym apelem na dziedzińcu szkolnym Dyrektor p. Małgorzata Iwankiewicz zainaugurowała  nowy rok szkolny 2019/2020. Szczególnie ciepło  w gościnnych progach  „Siedemnastki” powitała uczniów klas pierwszych, którzy  w tym roku będą uczyć się w czternastu oddziałach. Pani dyrektor zapewniła, że dla wszystkich jest miejsce w naszej szkole, życzyła dużo energii do wytężonej pracy, samych sukcesów i poczucia radości ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

Życzenia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty>>

Fotogaleria>>

Diagnoza z matematyki dla klas pierwszych.

autor: D.Kowalczyk,data: 09-09-2019
Diagnoza z matematyki dla klas pierwszych.

W środę, 11 września 2019r. na drugiej lub trzeciej godzinie lekcyjnej, odbędzie się DIAGNOZA „na wejściu” z matematyki.

Harmonogram diagnoz >> czytaj więcej

 

Wyprawka szkolna 2019/2020

autor: D.Makles,data: 06-09-2019
Uczniowie, którzy posiadają orzeczenie o kształceniu specjalnym mogą skorzystać z Programu "Wyprawka szkolna" - dofinansowanie do zakupu podręczników szkolnych. W związku z tym proszę, aby uczniowie klas pierwszych, którzy maja orzeczenia i chcą przystąpić do programu zgłosili się w dniu 9.09.2019 (poniedziałek) do godziny 13.00 do gabinetu pedagoga (011 na parterze).

Kiermasz podręczników do języków obcych

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 05-09-2019
Kiermasz podręczników do języków obcych W poniedziałek 9 września 2019 roku od 8.30  na parterze naszej szkoły odbędzie się coroczny kiermasz podręczników do języków obcych. Będzie możliwość zakupienia książek z rabatem. Kiermasz organizuje księgarnia Bookland z ulicy Odrzańskiej.
Zapraszamy.

Creative Summer w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII

autor: M.Niwelt,data: 04-09-2019
Creative Summer w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII

Zajęcia kreatywne w Siedemnastce trwały również w czasie wakacji.  Już po raz drugi pan Seth Compton zorganizował w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII letni program artystyczny pod nazwą Creative Summer

galeria>>> 

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

autor: K.Bańcer-Binduga,data: 04-09-2019
KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

Kiermasz podręczników odbędzie się 6 i 9 września na długiej przerwie (i kolejnych).
Podręczniki można przynosić po 2 lekcji do sali 09 ( szatnia przy siłowni), podpisane i wycenione.

Spotkanie z Rodzicami uczniów klas drugich i trzecich

autor: Admin,data: 03-09-2019
Spotkanie z Rodzicami uczniów klas drugich i trzecich W środę - 11 września br. o godz. 17.00 zapraszamy Rodziców uczniów klas drugich i trzecich LO nr XVII na spotkania z Wychowawcami klasWykaz sal na zebrania z Rodzicami>> 

Na spotkaniu przekazane zostaną informacje dotyczące organizacji pracy i nauki w roku szkolnym 2019/2020; będzie również możliwość dokonania wpłat na Radę Rodziców w sekretariacie uczniowskim (pokój 107A- I piętro). 
O godz. 18.00  odbędzie się zebranie Rady Rodziców. Prosimy Rodziców reprezentujących wszystkie klasy o przybycie na to ważne, inauguracyjne w tym roku szkolnym, spotkanie. 
Zapraszamy.

Spotkanie z Rodzicami uczniów klas pierwszych

autor: Admin,data: 03-09-2019
Spotkanie z Rodzicami uczniów klas pierwszych

W poniedziałek 9  września i wtorek 10 września br. zapraszamy Rodziców uczniów klas pierwszych LO nr XVII na spotkanie z Dyrektorem szkoły w auli (sala 300 - III piętro) zgodnie z poniższym harmonogramem:
>poniedziałek 9 września  godz. 17.00 – klasy: 1A3, 1B3, 1C3
> poniedziałek 9 września godz. 17.30 – klasy: 1D3, 1E3 i 1F3
>wtorek 10 września godz. 17.00 - klasy: 1A4, 1B4, 1C4, 1D4
>worek 10 września godz. 17.30 - klasy: 1E4, 1F4, 1G4, 1H4.

Po spotkaniu odbędą się zebrania z Wychowawcami klas w wyznaczonych salach.
Wykaz sal na zebrania z Rodzicami w poniedziałek 9.09.2019 r.>>
Wykaz sal na zebrania z Rodzicami we wtorek 10.09.2019 r.>>
Na spotkaniu przekazane zostaną informacje dotyczące organizacji pracy i nauki w naszej szkole, będzie również możliwość dokonania wpłat na Radę Rodziców w sekretariacie uczniowskim (pokój 107A - I piętro).
Zapraszamy

Wrocławskie obchody 39. rocznicy powstania NSZZ Solidarność

autor: R.Pieńkowski,data: 29-08-2019
Wrocławskie obchody 39. rocznicy powstania NSZZ Solidarność
W niedzielę 25 sierpnia 2019 r. delegacja społeczności Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej pod przewodnictwem Pani Wicedyrektor Edyty Cwynar uczestniczyła w uroczystościach 39. rocznicy powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.  Niedzielne obchody rozpoczęła msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia przy Alei Pracy. Następnie pod tablicą „Solidarności” na terenie dawnej zajezdni autobusowej przy ulicy Grabiszyńskiej w imieniu społeczności naszej szkoły została złożona wiązanka kwiatów. Warto dodać, że to historyczne miejsce od wielu lat jest otoczone szczególną opieką przez młodzież XVII-tki, która otoczenie tablicy utrzymuje w czystości, ale poznaje też historię oraz wkład Dolnośląskiej Solidarności w odzyskanie niepodległości i suwerenności w 1989 r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

autor: Admin,data: 28-08-2019
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Zapraszamy serdecznie na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020, które  odbędzie się 2 września o godz. 9.00 na dziedzińcu przed szkołą. Po inauguracji uczniowie udają się na spotkanie z wychowawcą do wyznaczonych sal>>>.

W razie deszczu - o godz. 9.00 uczniowie udają się  na spotkanie z wychowawcą w wyznaczinych salach>>>.
Do zobaczenia!

Delegacja LO nr XVII na obchodach 39. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”

autor: Admin,data: 22-08-2019
Delegacja LO nr XVII na obchodach 39. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”

W niedzielę 25 sierpnia 2019 r. reprezentacja naszej szkoły weźmie udział w uroczystych obchodach 39. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”.  O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Św. w kościele pw. św. Klemensa Dworzaka przy Alei Pracy, po której o godz. 13.30 odbędzie się uroczystość pod tablicą „Solidarności” przy Centrum Historii Zajezdnia. Serdecznie zapraszam nauczycieli, rodziców, uczniów do wzięcia udziału w uroczystości.
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Godziny pracy sekretariatu uczniowskiego w czasie wakacji

autor: Admin,data: 18-07-2019
Godziny pracy sekretariatu uczniowskiego w czasie wakacji

Uwaga! Godziny pracy sekretariatu uczniowskiego  w czasie wakacji ulegają zmianie. Będzie on czynny w następujących godzinach:
do 30.07 : w godz. 8.30-15.00
31.07 - 2.08: w godz. 8.30-14.00
5.08 - 20.08: proszę sprawdzać na bieżąco godziny pracy, gdyż mogą ulec zmianie
21.08 - 29.08: w godz. 8.30-15.00
30.08: w godz. 8.30-14.00.

Ze względu na prace remontowe komunikacja telefoniczna z sekretariatem w czasie wakacji może być utrudniona, bądź  niemożliwa. Za utrudnienia przepraszamy!

Uwaga! 12, 16, 19 sierpnia sekretariat będzie nieczynny!

Absolwenci "Siedemnastki" otrzymali świadectwa dojrzałości!

autor: B.Multan,data: 04-07-2019
Absolwenci

Trzy lata wytrwałej pracy w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII im. A. Osieckiej zaowocowało świadectwem dojrzałości, które otwiera drzwi wyższych uczelni! 4 lipca 2019 r. Wychowawcy klas wraz z Dyrekcją wręczali absolwentom świadectwa z wynikami egzaminu maturalnego. 

Gratulujemy Wam i życzymy powodzenia na kolejnych etapach kształcenia i w życiu osobistym!
Kochani, drzwi "Siedemnastki" są dla Was zawsze otwarte!

Rozdanie świadectw dojrzałości w LO nr XVII.

autor: B.Multan,data: 27-06-2019
Rozdanie świadectw dojrzałości w LO nr XVII.

W czwartek 4 lipca 2019 r. nastąpi przekazanie absolwentom LO nr XVII im. A. Osieckiej we Wrocławiu świadectw dojrzałości. Świadectwa wręczane będą przez wychowawców klas oraz dyrektora szkoły p. Małgorzatę Iwankiewicz i wicedyrektor p. Beatę Multan o godzinie 9.00 w przydzielonych salach.
Po świadectwo należy zgłosić się w stroju odświętnym!
Świadectwa maturalne oraz informacje o wynikach absolwentów z lat ubiegłych można będzie odebrać w sekretariacie uczniowskim od godziny 9.00.

W tym dniu bilblioteka szkolna będzie czynna od godz. 8.30 aby móc zwrócić książki. 

Życzenia wakacyjne!

autor: Admin,data: 26-06-2019
Życzenia wakacyjne!