LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  29 / 11 / 2021 Skoro ludzie umierają bohatersko jak bracia, mogą też żyć razem jak ludzie- H. Truman
WOS

56. edycja Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Zapraszamy do wzięcia udziału w 56. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, której tegoroczne hasło przewodnie brzmi: "Rola ONZ w kształtowaniu ładu międzynarodowego". Zawody szkolne odbędą się w piątek 28 listopada 2014 r. o godz. 8.00.

Zainteresowani proszeni są o zgłaszanie się do Piotra Zołotajkina.  

Regulamin Olimpiady>> 

Nagrody uprawnienia laureatów i finalistów>>

 Witaj Olimpijczyku!

Gratulujemy wyboru uczestnictwa w jednej z najstarszych i najważniejszych Olimpiad przedmiotowych organizowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej – Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

Historia Olimpiady sięga roku 1959, kiedy to redakcja "Dookoła Świata" przeprowadziła Ogólnopolską Olimpiadę Szkolnych Lig Quizowych. Od 1991 r. organizuje ją Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie do 2013 r. realizowana była przez Instytut Nauk Politycznych, a od roku szkolnego 2013/2014 organizację Olimpiady przejął Instytut Europeistyki.

Dzięki hojności sponsorów Laureaci i Finaliści rokrocznie otrzymują liczne nagrody finansowe i rzeczowe.Najważniejszym jednakże uznaniem dla Laureatów Olimpiady – 30 najlepszych uczestników – są indeksy niemal wszystkich Uniwersytetów w Polsce, otwierające im drogę na wiele kierunków społecznych, ekonomicznych, na prawo a także na kierunkach humanistycznych. Niektóre uczelnie uznają również kompetencje Finalistów. Stając się Olimpijczykiem Jesteś członkiem wielkiej Rodziny Olimpijczyków. 
Dotychczasowe doświadczenia przekonują, że uczestnicy Olimpiady bardzo dobrze sprawdzają się później w roli studentów, a po ukończeniu studiów są liczącymi się uczestnikami życia naukowego oraz wielu sfer życia publicznego. 
Życzymy sukcesów w zawodach Olimpiady – niech w szlachetnej konkurencji zwyciężają najlepsi.

Powodzenia!

Prof. dr hab. Konstanty Adam Wojtaszczyk 
Przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII