liceum@lo17.wroc.pl

Dziś mamy:  26 / 09 / 2021 „Daleko trudniej jest żyć dla sprawy aniżeli dla niej umrzeć”- Hans Selye
Wychowanie fizyczne

Znowu II miejsce - Reprezentacja szkoły w piłce nożnej

W dniu 5 paździenika 2020 r. na Polach Marsowych we Wrocławiu odbyły się mecze piłki nożnej "stref Wrocławia" w piłce nożnej szkół średnich. Tak, jak w ubiegłym roku w strefie zachód nasza reprezentacja przegrała w finale ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego. W drodze po finał wygraliśmy z Zespołem Szkół Budowlanych 2-1 (2-0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli Jakub Hołoszkiewicz i Marcin Jarczyński. Następny mecz z LO nr VI wygraliśmy 4-1 (po dwie bramki zdobyli Piotr Załupka i Tymoteusz Tomaszewski). Bardzo dobry mecz rozegrał Piotr Załupka, który dwukrotnie pokonał bramkarza. Miał również dwie asysty podając do Tymoteusza Tomaszewskiego. Finał rozpoczął się dla nas bardzo dobrze. Dwukrotnie wygrywaliśmy mecz. Prowadzenie dał nam Piotr Załupka, a na 2-1 podwyższył Jakub Hołoszkiewicz. Do przerwy był remis i bardzo wyrównany mecz. W dramatycznej II połowie przegraliśmy mecz w ostatniej minucie 2-3. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Sałek (bramkarz), Jakub Hołoszkiewicz, Emil Książek, Nikodem Czupryna, Maciej Marut, Julian Szmaciński, Marcin Jarczyński, Piotr Załupka, Tymoteusz Tomaszewski. Opiekunem był Adam Szymanowski.