Dziś mamy:  01 / 02 / 2023 Żeby nauczyć Jasia matematyki- trzeba znać matematykę i Jasia!
Informatyka

Zajęcia z Arduino w LO nr XVII

W każdą środę uczniowie naszego LO mają możliwość uczestnictwa w zajęciach informatyczno-inżynieryjnych. Uczniowie budują układy elektroniczne oparte na modułach Arduino. Nauczycielka fizyki i informatyki Anna Bukiewicz-Szul dzięki współpracy z ESERO (jako Ambasador Kosmiczny pracujący dla ESERO) oraz Stowarzyszeniem WroSpace (jako członek Zarządu) pozyskała po 10 zestawów Arduino Uno oraz Nano, wraz z czujnikami. Uczniowie uczą się budowania prostych układów, połączęń szeregowych, równoległych i programują. Część uczniów realizuje projekt badawczy polegający na wykonywaniu pomiarów w stratosferze. LO nr XVII jest jedyną (lub jedną z niewielu) szkołą we Wrocławiu, która prowadzi zajęcia dodatkowe z użyciem Arduino.
Galeria zdjeć: tutaj