LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  16 / 10 / 2021 „Im więcej praw, tym mniej sprawiedliwości”- Cyceron
STRONA GŁÓWNA
                   
Srebrna szkoła 2018
"Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że Liceum Ogólnokształcące nr XVII im. Agnieszki Osieckiej
we Wrocławiu jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników
PERSPEKTYWY 2021
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2021"
 
     

Zasady bezpiecznego powrotu do szkoły w roku szkolnym 2021/2022

autor: Admin,data: 23-08-2021
Zasady bezpiecznego powrotu do szkoły w roku szkolnym 2021/2022 Procedura organizacji pracy i funkcjonowania w LO nr XVII w roku szkolnym 2021/2022 w związku z zagrożeniem epidemmicznym SARS-CoV-2>>

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

autor: Admin,data: 14-10-2021
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

List ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka  tutaj>>

Życzenia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka tutaj>>

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

autor: Admin,data: 14-10-2021
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam całej Społeczności Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności. Niech trud włożony w działania edukacyjne i wychowawcze zaowocuje licznymi sukcesami i satysfakcją. Życzę ciągle nowych planów do zrealizowania oraz energii i wytrwałości w dążeniu do celu. Niech spełniają się marzenia!   Małgorzata Iwankiewicz, Dyrektor Szkoły

Klasa 2C wzięła udział w grze miejskiej w języku angielskim

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 14-10-2021
Klasa 2C wzięła udział w grze miejskiej w języku angielskim

11 października 2021 roku klasa 2C wraz nauczycielkami języka angielskiego, paniami Wiolettą Ejlak-Borowiak i Joanną Dolą-Niewiadomską, wzięła udział w grze miejskiej w języku angielskim. Uczniowie poznali ciekawostki wrocławskie, poszukiwali krasnali i rozwiązywali zadania wymagające wiedzy o Stolicy Dolnego Śląska.

fotorelacja>>>

Integracja klasy 1C - gra miejska w języku angielskim

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 14-10-2021
Integracja klasy 1C - gra miejska w języku angielskim
Dnia 1.10.2021 roku klasa 1C była na wycieczce integracyjnej w Rynku. Uczniowie uczestniczyli w Grze Miejskiej w języku angielskim "Poszukiwanie Krasnali ". Dopisała nam pogoda, było dużo dobrych wrażeń i , a przy okazji można było poszerzyć wiedzę o wrocławskich krasnalach :)
Ewa Toporek-Niemczyk
Wychowawca kl. 1C

fotorelacja>>>

Turniej szachowy online.

autor: R. Konieczny,data: 14-10-2021
Turniej szachowy online.

W dniach 13-16 padziernika 2021 odbywać się będzie piąta edycja światowego wydarzenia Erasmus Days. Jest to wydarzenie, które pozwala zaprezentować i rozpowszechniać efekty realizacji programu Erasmus+. Z okazji Erasmus Days zapraszam wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Turnieju Szachowym Online. Szczegółowe informacje i formularz rejestracyjny znajdziecie na stronie: https://erasmusplus.org.pl/erasmusdays-2021

Robert Konieczny

Ślubowanie uczniów klas pierwszych na sztandar szkoły

autor: Admin,data: 14-10-2021
Ślubowanie uczniów klas pierwszych na sztandar szkoły W środę 6 października br. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych na sztandar szkoły. Mlodziez zlozyla przysięgę stając się pełnoprawnymi członkami społeczności Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej. Część artystyczna uroczystości przygotowana została przez klasę 2E, wspieraną przez p. Krzysztofa Żesławskiego i p. Renatę Gawrońską. W spektaklu wykorzystano listy i piosenki Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory oraz wprowadzenie autorstwa Magdy Umer z książki pt. "Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory listy na wyczerpanym papierze", wyd. Agora. Twórcy spektaklu pragną podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do jego realizacji, a w szczególności p. Małgorzacie Szeptyckiej i p. Markowi Szydło - za pomoc i cenne wskazówki.

Fotogaleria>>

Kategorie szachowe dla Adama i Marcela.

autor: R. Konieczny,data: 14-10-2021
Kategorie szachowe dla Adama i Marcela.

Chciałbym poinformować, że Polski Związek Szachowy dzisiaj zatwierdził V kategorie szachowe dla Adama Urbaniaka z 3C4 i Marcela Cisek z 3C3. Adam i Marcel uzyskali normę na kategorie szachowe na Szkolnym Turnieju Szachowym w dniu 24 czerwca 2021r.

Robert Konieczny 

Niezwykły spacer po Narodowym Forum Muzyki

autor: M.Niwelt,data: 13-10-2021
Niezwykły spacer po Narodowym Forum Muzyki

11 października 2021 r. klasa 3A3 wybrała się do Narodowego Forum Muzyki na wycieczkę edukacyjną.  Nie była to dla nas pierwsza w wizyta w tej świątyni muzyki.  Przychodziliśmy tu grupowo z panem Mirosławem Lewandowskim, by wysłuchać koncertów w wykonaniu najlepszych orkiestr i solistów. Z  wychowawczynią, panią Margeritą Niwelt, obejrzeliśmy NFM od kulis!

Wycieczka do Radkowa 3G4

autor: M.Hajder,data: 13-10-2021
Wycieczka do Radkowa 3G4

W dniach 4 – 6 10 2021  klasa 3G4 wraz z wychowawcą - panią  Małgorzatą Hajder i  panią Katarzyną Bańcer Bindugą odbyła wycieczkę integracyjno- krajoznawczą do Radkowa. Udało nam się zdobyć Szczeliniec Wielki oraz podziwiać panoramę i formacje skalne Gór Stołowych, odwiedziliśmy również Ząbkowice Śląskie i Polanice Zdrój. Wycieczka była bardzo udana i na pewno pozostanie wszystkim w pamięci.

Pierwsze w tym roku szkolnym wydanie Cenzurki!

autor: L.Grochocka,data: 12-10-2021
Pierwsze w tym roku szkolnym wydanie Cenzurki! Cenzurka Nr 1 2021/2022 [86] Wrzesień/Październik

II miejsce Jagody Pawlik w 24. Festiwalu PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ w Teatrze Nowym w Poznaniu

autor: Admin,data: 11-10-2021
II miejsce Jagody Pawlik w 24. Festiwalu PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ w Teatrze Nowym w Poznaniu

W piątek 9 października br. w Teatrze Nowym w Poznaniu Jagoda Pawlik, uczennica klasy teatralnej 3 E3, wzięła udzial w 24. Festiwalu PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ. Już samo zakwalifikowanie się do konkursu było ogromnym sukcesem, tymczasem jury w składzie Paweł Dampc, Janusz Grzywacz, Maja Kleczewska, Agata Passent, Jan Wołek przyznało Jagodzie SREBRO - II miejsce! Jagoda wykonała przepięknie "Piosenkę o ostatnim Doboszu "do tekstu Agnieszki Osieckiej z muzyką skomponowaną przez nauczyciela muzyki w LO nr XVII Krzysztofa Żesławskiego. Ogromne gratulacje zarówno dla uczennicy, jak i nauczyciela! Mamy nadzieję, że usłyszymy Jagodę na światowych scenach!

Występ Jagody Pawlik tutaj>> 

Wyrazy współczucia dla p. Roberta Koniecznego z powodu śmierci ojca

autor: Admin,data: 11-10-2021
Wyrazy współczucia dla p. Roberta Koniecznego z powodu śmierci ojca Najszczersze wyrazy współczucia i słowa otuchy Panu Robertowi Koniecznemu z powodu śmierci ojca składa  społeczność szkolna Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki  Osieckiej we Wrocławiu.

Dzień Agnieszki Osieckiej, patronki naszego liceum

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 09-10-2021
Dzień Agnieszki Osieckiej, patronki naszego liceum

W poniedziałek 11 października br. w naszej szkole odbędą się różne inicjatywy związane ze wspólnym świętowaniem urodzin Agnieszki Osieckiej. Zapraszamy do obejrzenia wystawy (I piętro i biblioteka) oraz do odwiedzenia stanowiska, które zostało przygotowane przez uczniów klasy...

 

 

Lekcja geografii w Parku Szczytnickim

autor: J.Krajewski,data: 08-10-2021
Lekcja geografii w Parku Szczytnickim

Z drzewami spotykać się zawsze warto. Może jesienią jest to jeszcze piękniejsze. To właśnie uczyniła klasa językowo-turystyczna 2B. Każda strefa klimatyczna ma swoje preferencje -o tym na lekcji geografii się dowiecie. Na pewno znacie takie drzewa jak dęby, klony, brzozy, czy też buki -ale surmia, miłorząb, żywotnik, cypryśnik błotny…to może już niekoniecznie. Po lekcji geografii w Parku Szczytnickim nie pomylimy już buka z grabem, jodły ze świerkiem klonu z paklonem lub też akacji z robinią akacjową. W Parku Szczytnickim spotkaliśmy więcej gatunków drzew niż było nas wszystkich razem na tej ciekawej wycieczce.  

Gra miejska w języku angielskim w Dzielnicy Czterech Świątyń

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 07-10-2021
Gra miejska w języku angielskim w Dzielnicy Czterech Świątyń

06.10.2021 klasa 3H4 wzięła udział w grze miejskiej w języku angielskim po Dzielnicy Czterech Świątyń. Podczas gry uczniowie sprawdzili swoją spostrzegawczość i umiejętność orientacji w terenie oraz mieli okazję podszkolić angielski. Zadanie zostało wykonane, hasło odgadnięte. Było ciekawie!

fotorelacja>>>

Gra miejska w języku angielskim - szukanie wrocławskich krasnali

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 07-10-2021
Gra miejska w języku angielskim - szukanie wrocławskich krasnali

1B rusza w miasto!
06 października 2021 roku klasa 1B wraz z paniami Wiolettą Ejlak-Borowiak oraz Margeritą Niwelt wzięła udział w grze miejskiej pt. ,,Znajdź krasnala. Choć nie wszystkie punkty gry były proste do spełnienia, zdecydowana większość uczestników poradziła sobie z wyzwaniem. Zabawa była przednia. Zobaczcie zresztą sami:)

fotorelacja>>>

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

autor: Adrianna Mańczak,data: 06-10-2021
Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

Informujemy, iż w wyniku wyborów do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2021/2022 przewodniczącą szkoły została Łucja Grzegorek z klasy 3E4. Z równą ilością głosów wiceprzewodniczącymi zostały: Martyna Kalisz kl. 3E4 oraz Maja Lemieszek kl. 3D4. Działania Samorządu wspierają również Karolina Homik kl. 3B4 oraz Jakub Jagielski kl. 3E4.

Wszystkim dziękujemy za oddane głosy.

 

SU 2021/2022

Warsztaty praktyczne "Technologia w badaniach sportowców"

autor: M.Popowczak,data: 06-10-2021
Warsztaty praktyczne 4.10. 2021 r. młodzież Naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach praktycznych dotyczących zastosowania nowoczesnych technologii w diagnozowaniu możliwości percepcyjnych i potencjału motorycznego sportowców. Warsztaty praktyczne odbyły się w budynku P5 Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Ponadto młodzież szkolna zrealizowała testy z wykorzystaniem najlepszych narzędzi diagnostycznych. 

Mistrzyni Świata Nadia Rosiak 1F

autor: Kamila Morawska,data: 06-10-2021
Mistrzyni Świata Nadia Rosiak 1F

Z ogromną dumą i radością  informujemy, że uczennica naszej szkoły Nadia Rosiak z klasy 1F została Mistrzynią Świata w IDF WORLD DANCE CHAMPIONSHIP 2021 w DANCE SHOW JAZZ oraz CLASSICAL BALLET SOLO FEMALE. Nadia, jesteś mistrzynią a świat to dla Ciebie za mało! Gratulujemy!!! 

 

 

 

 

 

Fotorelacja >>> 

Wycieczka do Świebodzic i Doliny Pełcznicy

autor: Renata Pysiewicz-Jedrusik,data: 05-10-2021
Wycieczka do Świebodzic i Doliny Pełcznicy
Odpracowywanie piątku w sobotę może być bardzo przyjemne zwłaszcza gdy pogoda dopisuje i jest się na wycieczce. 
Tak było 2 października w sobotę kiedy to klasy 2F i 1B wraz z opiekunami udały się na wycieczkę do Doliny Pełcznicy. 
Dowiedzieliśmy się jaka była historia Książa i kim była Daisy, z czego słynie cis Bolko, kto i dlaczego wybudował Stary Książ. Poznaliśmy ścieżkę Hochbergów, zobaczyliśmy wąwozy i przełomy Pełcznicy oraz przeszliśmy przez Diabelskie Mostki.
Był też czas na relaks i leżenie na łące z pięknym widokiem na Góry Wałbrzyskie i nasz następny cel czyli... Chełmiec. 

Wizyta klasy 1A w ZOO

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 02-10-2021
Wizyta klasy 1A w ZOO

W dniu 24 września 2021 roku klasa 1A wraz ze swoją wychowaczynią, panią Mariolą Palcewicz, poszła na swój pierwszy integracyjny wypad do ZOO we Wrocławiu. Pogoda była znośna i humory dopisywały. To był naprawdę dobrze spędzony wspólnie czas.

fotorelacja>>>

Śladami lodowca

autor: J.Krajewski,data: 30-09-2021
Śladami lodowca

Każdy kto choć trochę uczy się geografii wie z pewnością,  jak bardzo znaczącą rolę w rzeźbie i krajobrazie sporej części Polski odegrał lodowiec. Epoka lodowcowa chwilowo za nami, ale ślady po niej pozostały. Zbadać taki obszar i przyjrzeć się mu z bliska postanowiła klasa geograficzna 2B. Wzgórza Trzebnickie, bo o nich tu mowa, to pozostałość moren glacjotektonicznych zlodowacenia środkowopolskiego. 

Poczet sztandarowy LO XVII uczestniczył w uroczystości prezentacji sztandaru 16 DBOT im. ppłk. Ludwika Marszałka, ps. „Zbroja”

autor: Admin,data: 30-09-2021
Poczet sztandarowy LO XVII uczestniczył w uroczystości prezentacji sztandaru 16 DBOT im. ppłk. Ludwika Marszałka, ps. „Zbroja”

27 września 2021 r., w dniu Święta Wojsk Obrony Terytorialnej przypadającego w rocznicę powstania Służby Zwycięstwu Polski – polskiej organizacji konspiracyjnej powstałej 27 IX 1939 r. na wrocławskim Placu Wolności odbyła się piękna uroczystość prezentacji sztandaru nadanego 16. Dolnośląskiej Brygadzie Wojsk Obrony Terytorialnej przez Prezydenta RP, a następnie miała miejsce uroczysta przysięga. W uroczystości wzięli udział m.in. szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski, kombatanci oraz poczty sztandarowe wrocławskich szkół. Liceum Ogólnokształcące nr XVII reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Martyna Kamrowska z kl. 3D4, Aleksandra Siemasz z kl. 2B oraz Jakub Surowiec z kl. 3C3 pod opieką Roberta Pieńkowskiego i Adama Szymanowskiego.

Zajęcia integracyjno-edukacyjne klasy 1F i 3B4

autor: Kamila Morawska,data: 30-09-2021
Zajęcia integracyjno-edukacyjne klasy 1F i 3B4 W poniedizałek 27.09.2021 r. klasy 1F oraz 3B4 uczestniczyły w spacerze edukacyjnym dotyczącym historii Placu Wolności we Wrocławiu oraz życia i śmierci pułkownika Witolda Pileckiego. Uczniowie wraz z nauczycielami zapalili znicz przy pomniku poświęconym pamięci Rotmistrza. Następnie wraz z wychowawcami udały się na zajęcia integracyjne w SkyBowling.

Stypendystki Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych - PROMOVERE TALENTA

autor: Admin,data: 29-09-2021
Stypendystki Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych - PROMOVERE TALENTA

Z dumą i radością informujemy, że nasze trzy uczennice: Julia Głuszko z klasy 2 A4, Wiktoria Podborowska oraz Olga Waleron z klasy 3 E3 zostały stypendystkami Wrocławskiego program wspierania uzdolnionych - PROMOVERE TALENTA za szczególne osiągnięcia w nauce (co najmniej pięć ocen celujących) oraz sukcesy w konkursach w roku szkolnym 2020/2021. Serdecznie gratulujemy!

Wycieczka po Wrocławiu klasy 1B

autor: Renata Pysiewicz-Jedrusik,data: 26-09-2021
Wycieczka po Wrocławiu klasy 1B Początek turystycznej przygody klasy 1b miał miejsce 23.09.2021 roku. Spacerowaliśmy wzdłuż fosy miejskiej, Promenadą Staromiejską
i poznawaliśmy historię i zabytki naszego miasta... po polsku i niemiecku. 

Nagroda za II miejsce w konkursie "Szkoła Promująca Turystykę"

autor: Renata Pysiewicz-Jedrusik,data: 24-09-2021
Nagroda za II miejsce w konkursie 24.09.2021 roku odebraliśmy nagrodę za zajęcie II miejsca w XIX edycji konkursu "Szkoła promująca turystykę". Nagroda została nam przyznana za działania w roku szkolnym 2020/2021.
Tytuł tej edycji to "Ogrody i parki Wrocławia". Nasze opracowania dotyczyły Parku Zachodniego. Serdeczne gratulacje dla uczniów zaangażowanych w opracowanie monografii parku, trasy turystycznej, gry terenowej, oraz opracowanie konkursu wiedzy o wrocławskich parkach. 

Dookoła Jeziora Mietkowskiego

autor: J.Krajewski,data: 24-09-2021
Dookoła Jeziora Mietkowskiego

 

Ani się człowiek obejrzał, a tu już jesień się zaczęła. Tymczasem my wspominamy wrześniowe, szkolne, ale jeszcze letnie dni, czyli lekcję geografii w terenie, którą odbyła klasa 3B4 wędrując wokół Jeziora Mietkowskiego. Ta lekcja była dobrym podsumowaniem tematyki „Wpływ człowieka na środowisko naturalne”. Zbiornik w Mietkowie jest klasycznym przykładem wpływu człowieka na hydrosferę, ale też jest to zarazem największe jezioro na Dolnym Śląsku. Warto więc było się zapoznać z tym obiektem i przyjrzeć się funkcjom jakie on pełni zarówno dla człowieka, jak i dla środowiska naturalnego. Piękna, letnia, słoneczna pogoda niewątpliwe sprzyjała naszym obserwacjom. 

Wyjście integracyjne klasy 1E

autor: Adrianna Mańczak,data: 23-09-2021
Wyjście integracyjne klasy 1E

Klasa 1E wraz z wychowawczynią swój dzień integracyjny postanowiła spędzić aktywnie - grając w kręgle. Mieliśmy okazję lepiej się poznać poza murami szkoły oraz porywalizować ze sobą w przyjaznej atmosferze.  Fotorelacja znajduje się w linku poniżej. 

Fotorelacja>>> 

Klasa medialna 1F uczestnikiem Debaty Oksfordzkiej

autor: Admin,data: 23-09-2021
Klasa medialna 1F uczestnikiem Debaty Oksfordzkiej 20. 09. 2021 roku klasa medialna IF pod kierunkiem polonistki pani Doroty Czai uczestniczyła w Debacie Oksfordzkiej, która odbyła się na PWr w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. W dyskusji na temat „Dokąd zmierza sztuczna inteligencja?” wzięli udział uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu oraz Liceum Ogólnokształcącego nr VII im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego we Wrocławiu. Spotkanie poprowadził prof. Piotr Lewiński, językoznawca wykładający na Uniwersytecie Wrocławskim.

Dolnośląski Festiwal Nauki z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

autor: M.Popowczak,data: 23-09-2021
Dolnośląski Festiwal Nauki z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

W dniach 21-23 września 2021r. nauczyciele oraz uczniowie Naszej szkoły uczestniczyli w trzech wykładach przeprowadzonych on-line przez pracowników Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Szczecińskiego w ramach XXIV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego

autor: M.Hajder,data: 21-09-2021
Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego

20 września 2021 na Stadionie Miejskim w Oleśnicy odbyła się Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego. Nasza szkoła wraz z I LO z Legnicy, LO nr III z Wrocławia, LO nr X z Wrocławia, SMS Junior z Wrocławia oraz LO nr IX  z Wrocławia znalazła się wśród Laureatów Współzawodnictwa Sportowego na Dolnym Śląsku. W kategorii Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży w roku szkolnym 2020/2021 zajęliśmy V lokatę. W programie imprezy, która odbyła się w Oleśnicy miały miejsce: defilada najlepszych szkół, oficjalne otwarcie Sportowego Roku Szkolnego z udziałem władz samorządowych, oświatowych i wybitnych dolnośląskich sportowców - Olimpijczyków, Festiwal Sztafet Lekkoatletycznych, w których pobiegli nasi ucniowie. Reprezentacji szkoły kibicowały: Pani dyrektor Małgorzata Iwankiewicz, wicedyrektor Beata Multan i  nauczyciele wychowania fizycznego Małgorzata Hajder i Katarzyna Bańcer.

fotorelacja >>

Sukces Martyny Sidorenko z klasy 3A4

autor: M.Hajder,data: 21-09-2021
Sukces Martyny Sidorenko z klasy 3A4 19 września 2021 uczennica klasy 3A4 Martyna Sidorenko wzięła udział w Eliminacjach do Mistrzostw Europy Karate Shinkyokushin w Ełku, gdzie zajęła pierwsze miejsce zapewniając, sobie tym  start na Mistrzostwach Europy w Rumunii w bieżącym roku.

Jesienny Turniej Szachów Szybkich o Puchar Dyrektora LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.

autor: R. Konieczny,data: 12-09-2021
Jesienny Turniej Szachów Szybkich o Puchar Dyrektora LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu. Zapraszamy do udziału w turnieju szachowym. Cel turnieju:

- popularyzacja sportu szachowego 

- umożliwienie uzyskania/podwyższenia kategorii szachowych i podnoszenia umiejętności

- integracja środowiska szachowego w LO nr XVII

Turniej będzie zgłoszony do Polskiego Związku Szachowego.

Robert Konieczny

Wolontariat szkolny zaprasza do współpracy!

autor: J.Pieńkowska,data: 06-09-2021
Wolontariat szkolny zaprasza do współpracy!
„Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia” (A. Einstein) 
 
Jeśli dostrzegacie potrzeby innych i lubicie pomagać, to proponujemy abyście włączyli się w działalność wolontariatu w naszej szkole. Będziemy wspólnie organizować akcje charytatywne i różne przedsięwzięcia o charakterze społecznym. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy. 
 
                                                                 Opiekunowie wolontariatu szkolnego
                                                                      Janina Pieńkowska i Adrianna Mańczak

Spotkania z Rodzicami

autor: Admin,data: 03-09-2021
Spotkania z Rodzicami 1.Wywiadówki dla klas pierwszych odbędą się w formie tradycyjnej we wtorek 7.09. 2021 r. według następującego harmonogramu:

Klasy A, B godz. 17.00 - spotkanie  w auli z Dyrekcją szkoły, następnie spotkanie z wychowawcą klasy;
Klasy C, D godz. 17.30 - spotkanie  w auli z Dyrekcją szkoły, następnie spotkanie z wychowawcą klasy;
Klasy E, F godz. 18.00 - spotkanie  w auli z Dyrekcją szkoły, następnie spotkanie z wychowawcą klasy.
Wykaz sal na spotkania dla Rodziców uczniów klas pierwszych>>
2.Wywiadówki dla klas 2 i 3 odbędą się  w formie tradycyjnej w środę  8.09.2021 r.-
Wykaz sal na spotkania z Rodzicami uczniów klas drugich i trzecich>>
3. Inauguracyjne spotkanie Rady Rodziców odbędzie się 15.09.2021 r. w sali 117 o godz.17.00.
Serdecznie zapraszamy!

Kiermasz podręczników do języków obcych

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 03-09-2021
Kiermasz podręczników do języków obcych W środę 8 września 2021 roku od 9.00 do 14.30 na parterze naszej szkoły odbędzie się coroczny kiermasz podręczników do języków obcych. Będzie możliwość zakupienia książek z rabatem. Będzie możliwa płatność kartą i gotówką. Kiermasz organizuje księgarnia Bookland z Opola.
Zapraszamy.

Obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej

autor: R.Pieńkowski,data: 02-09-2021
Obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej
   Poczet Sztandarowy Liceum Ogólnokształcącego nr XVII wziął udział 1 września 2021 r. w centralnych dolnośląskich obchodach 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Cmentarzu Żołnierzy Polskich przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu. Uroczystościom towarzyszyła Wojskowa Asysta Honorowa, Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych we Wrocławiu, pododdziały reprezentacyjne: Policji, Służby Celno-Skarbowej, Straży Miejskiej Wrocławia oraz poczty sztandarowe szkół i organizacji kombatanckich. Organizatorami uroczystości byli Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski  oraz Dowódca Garnizonu Wrocław gen. bryg. Dariusz Krzywdziński.
   Poczet Sztandarowy LO XVII stanowili: Jakub Surowiec, kl. 3C3 oraz Julia Gałuszko i Natalia Mazur z kl. 3A4 pod opieką Roberta Pieńkowskiego.

Udział reprezentacji LO nr XVII we wrocławskich uroczystościach 41.rocznicy Porozumień Sierpniowych

autor: Admin,data: 02-09-2021
Udział reprezentacji LO nr XVII we wrocławskich uroczystościach 41.rocznicy Porozumień Sierpniowych

29 sierpnia 2021 r. delegacja Liceum Ogólnokształcącego nr XVII  z Panią Dyrektor Małgorzatą Iwankiewicz na czele wzięła udział we wrocławskich uroczystościach 41.rocznicy Porozumień Sierpniowych. Na uroczystościach pojawiły się liczne delegacje związkowe z przewodniczącym Kazimierzem Kimso oraz Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, abp. Józef Kupny, wicewojewoda Bogusław Szpytma, wicemarszałek Marcin Krzyżanowski i Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk.

 

Kiermasz podręczników

autor: Adrianna Mańczak,data: 02-09-2021
Kiermasz podręczników W dniach 07.09.21 - 09.09.21 na parterze odbędzie się kiermasz podręczników. Wszystkich chętnych do sprzedaży swoich książek prosimy o przynoszenie ich do sali nr 8. Każdy podręcznik powinien być podpisany imieniem, nazwiskiem oraz ceną. 

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

autor: Admin,data: 01-09-2021
Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

W środę 1 września br. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. Tym razem, w obawie przed deszczem, który jeszcze dzień wcześniej ulewnie padał,  społecznośc LO nr XVII nie spotkała się na dziedzińcu szkoły. Uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami do poszczególnych klas. Zespół kierowniczy z panią dyrektor Małgorzatą Iwankiewicz na czele odwiedził wszystkie klasy pierwsze, by szczególnie ciepło  w gościnnych progach  „Siedemnastki” powitać nowych członków naszej szkolnej współnoty.
Samorząd Uczniowski złożył pani dyrektor Malgorzacie Iwankiewicz gratulacje z powodu rozpoczynającej się właśnie dzisiaj drugiej pięcioletniej kadencji na stanowisku Dyrektora Szkoły. Wśród serdecznych życzeń nie obyło się bez podziękowań "za każdą dobrą radę, każdy uśmiech oraz okazaną pomoc i wsparcie".
Życzymy wszystkim dużo zdrowia,  energii do wytężonej pracy, samych sukcesów i poczucia radości ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.
Życzenia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty>>

 

Pożegnanie przechodzących na emeryturę nauczycielek p. Elżbiety Kucharczyk i p. Zofii Kuź

autor: Admin,data: 01-09-2021
Pożegnanie przechodzących na emeryturę nauczycielek p. Elżbiety Kucharczyk i p. Zofii Kuź 31 sierpnia br. podczas posiedzenia rady pedagogicznej miało miejsce uroczyste pożegnanie wieloletnich nauczycielek Siedemnastki pani Elżbiety Kucharczyk, uczącej języka niemieckiego, oraz pani Zofii Kuż, uczącej historii i WOSu, które przeszły na zasłużoną emeryturę. Dyrektor Szkoły pani Małgorzata Iwankiewicz złożyła serdeczne podziekowania za trud włożony w budowanie wizerunku i przyjaznej atmosfery szkoły, wielkie serce dla młodzieży i ofiarność w wykonywaniu obowiązków. Życzymy wszelkiej pomyślności i zapraszamy w goscinne progi Siedemnastki! Do zobaczenia!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

autor: Admin,data: 24-08-2021
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się w środę 1 września br. o godz. 9.00 na dziedzińcu szkoły, nastepnie uczniowie udadzą się na spotkanie z wychowawcami do wyznaczonych sal według harmonogramu sprawdź tutaj>>.
W razie deszczu- uczniowie udają się od razu do wyznaczonych sal. Dyrekcja odwiedzi wszystkie klasy pierwsze, aby powitać uczniow w nowej szkole. Do zobaczenia!

Sukces Jagody Pawlik z kl. 3E3 w Sopocie

autor: Admin,data: 20-08-2021
Sukces Jagody Pawlik z kl. 3E3 w Sopocie

Ogromny sukces! W Sopocie, podczas festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej" w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej, Jagoda Pawlik, uczennica trzeciej klasy teatralnej XVII LO we Wrocławiu, otrzymała wyróżnienie za wykonanie utworów Agnieszki Osieckiej "Piosenka o  ostatnim Doboszu" z muzyką Krzysztofa Żesławskiego, multiinstrumentalisty i  nauczyciela muzyki w Siedemnastce,  oraz "Ballada o Chmielnej" z muz. J. Abramowa. Na Jagodę czekają październikowe spektakle w Teatrze Nowym w Poznaniu. Serdecznie gratulujemy!

Rekrutacja uzupełniająca na rok szkolny 2021/2022

autor: Admin,data: 16-08-2021
Rekrutacja uzupełniająca na rok szkolny 2021/2022

Lista kandydatów przyjętych>>

Lista kandydatów niezakwalifikowanych>>

Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022

autor: Admin,data: 22-07-2021
Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022

- Lista kandydatów przyjętych do LO nr XVII>>

-Lista kandydatów nieprzyjętych do LO nr XVII>>

Świadectwa dojrzałości odebrane!

autor: Admin,data: 14-07-2021
Świadectwa dojrzałości odebrane!

5 lipca tegoroczni Maturzyści otrzymali świadectwa dojrzałości, które wręczyli wychowawcy klas.  Gratulujemy! Świadectwo dojrzałości to bilet na dalszą edukacyjną podróż. Życzymy dobrych wyborów, powodzenia w realizacji planów i spełnienia marzeń.
Nie zapominajcie o Siedemnastce! My zachowamy Was na zawsze w pamięci. Wracajcie do nas wspomnieniem i odwiedzajcie często!

Wręczenie świadectw maturalnych w LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej.

autor: B.Multan,data: 30-06-2021
Wręczenie świadectw maturalnych w LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej.

Wręczenie świadectw maturalnych w LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się 5 lipca 2021 r. wg harmonogramu zamieszczonego TUTAJ
Proszę o zapoznanie się z informacjami oraz o przestrzeganie wszelkich zasad sanitarnych.
Do zobaczenia!!! 


Harmonogram egzaminów poprawkowych.

autor: B.Multan,data: 30-06-2021
Harmonogram egzaminów poprawkowych.

Egzaminy poprawkowe w LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej odbędą się 26 sierpnia 2021 r. (czwartek) wg harmonogamu zamieszczonego w linku TUTAJ.
Zdającym życzymy powodzenia!!!

Zasady sanitarne TUTAJ 

[WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI]
 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII