LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  29 / 05 / 2023 Problemem w wyścigu szczurów jest to, że nawet jeśli wygrasz, to ciągle jesteś szczurem- L. Tomlin
Wolontariat

"Spałam i śniłam, że życie jest samą przyjemnością, obudziłam się i spostrzegłam, że życie jest służbą na rzecz innych. Służyłam i zobaczyłam, że służba jest przyjemnością".

- Matka Teresa z Kalkuty 

Wolontariat szkolny zaprasza do współpracy!

autor: J.Pieńkowska,data: 05-09-2022
Wolontariat szkolny zaprasza do współpracy!

Drodzy uczniowie!

Zapraszam do zaangażowania się w działalność szkolnego koła wolontariatu przy LO XVII. Będziemy organizować akcje charytatywne, wyjścia do instytucji i zbiórki żywności. Czas poświęcony na wolontariat owocuje nabywaniem nowych znajomości, zwiększaniem poczucia wspólnoty oraz podnoszeniem umiejętności interpersonalnych.

Osoby zainteresowane zapraszam do współpracy i do kontaktu ze mną

                                                              Opiekun wolontariatu szkolnego - Janina Pieńkowska

Finał wrocławskiej edycji 29. Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”

autor: J.Pieńkowska,data: 22-05-2023
Finał wrocławskiej edycji 29. Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”
19 maja 2023 r. w  Starym Ratuszu odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników wrocławskiej edycji 29. Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, którego celem jest promocja młodzieżowych wolontariatów. Konkurs adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy aktywnie działają jako wolontariusze. Mottem tegorocznej edycji było hasło „Wolontariat ma MOC”. 
W kategorii „Ósemki-Grupy” nagrodzono cztery zespoły, w tym wolontariat Liceum Ogólnokształcącego nr XVII. Pomagać innym i być docenionym to podwójna satysfakcja. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zapraszamy do dalszej współpracy. 

Wsparliśmy Stowarzyszenie Medyczne Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”

autor: J.Pieńkowska,data: 30-11-2022
Wsparliśmy Stowarzyszenie Medyczne Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”
25 listopada 2022 w wypełnionej po brzegi auli odbył się Koncert Charytatywny na rzecz Stowarzyszenia Medycznego Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”. Na scenie wystąpiła finalistka programów The Voice of Poland i Must Be the Music Natalia Lubrano oraz uczniowie klas teatralnych LO XVII przy akompaniamencie Krzysztofa Żesławskiego. Koncert był wyrazem wsparcia dla podopiecznych Hospicjum i ich bliskich oraz podziękowaniem dla pracowników Stowarzyszenia. Każdy uczestnik Koncertu zyskał tytuł Superbohatera „Formuły Dobra”.

Uroczyste podsumowanie działań i zbiórki darów na rzecz pomocy dla Ukrainy z udziałem Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka

autor: J.Pieńkowska,data: 24-06-2022
Uroczyste podsumowanie działań i zbiórki darów na rzecz pomocy dla Ukrainy z udziałem Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka
22 czerwca 2022 r. w Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej odbyło się uroczyste podsumowanie działań i zbiórki darów na rzecz pomocy dla Ukrainy z udziałem Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. 
„Słowa nie są w stanie wyrazić wdzięczności jaką okazujemy wszystkim, którzy udzielili nam wsparcia w trudnym dla nas czasie wojennym”. Te podziękowania od mieszkańców Lwowa zostały przekazane przez  przedstawiciela Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowskiej Fundacji im. św. Jadwigi Kazimierza Pabisiaka do wszystkich, którzy wsparli akcje pomocowe dla Ukrainy, w tym także dla społeczności naszej szkoły, która z dużym zaangażowaniem włączyła się w tę akcję. 17-tkę podczas uroczystości reprezentowali wolontariusze: Zuzanna Pałys i Hanna Kucner z klasy 3H4 oraz koordynator szkolnego wolontariatu p. Janina Pieńkowska.

Uroczysty apel dla wolontariuszy zaangażowanych w prace w magazynach darów dla Uchodźców z Ukrainy

autor: J.Pieńkowska,data: 21-06-2022
Uroczysty apel dla wolontariuszy zaangażowanych w prace w magazynach darów dla Uchodźców z Ukrainy
13 czerwca 2022 r. na dziedzińcu Komendy Straży Miejskiej przy ul. Na Grobli odbył się uroczysty apel, w trakcie którego zostały wręczone imienne podziękowania Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka dla wolontariuszy zaangażowanych w prace w magazynach darów dla Uchodźców z Ukrainy przy ul. Świątnickiej. W imieniu  organizatorów wolontariuszom podziękował Komendant Straży Miejskiej Wrocławia Piotr Kościelny oraz Pan Kazimierza Pabisiak Prezes Fundacji Dortmundzko-Wrocławsko – Lwowskiej im. Św. Jadwigi. Siedmiu uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienia. Podczas uroczystości reprezentowali nas: Adrianna Wapińska, Aleksandra Seidel, Wojciech Mielcarek, Dzianis Piatrou oraz koordynator szkolnego wolontariatu Janina Pieńkowska. Wolontariuszom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za ich zaangażowanie w imieniu naszej szkoły.

Wolontariusze LO XVII w Centrum Inicjatyw Lokalnych "Czasoprzestrzeń"

autor: J.Pieńkowska,data: 12-06-2022
Wolontariusze LO XVII w Centrum Inicjatyw Lokalnych
3 czerwca 2022 r. grupa 13 uczniów z naszej szkoły pod opieką Janiny Pieńkowskiej udała się do Centrum Inicjatyw Lokalnych "Czasoprzestrzeń" przy ulicy Tramwajowej, które jest obecnie jednym z największych we Wrocławiu ośrodków wsparcia Uchodźców z Ukrainy. Uczennice z klasy 1D i 2D oraz 3A4 sortowały ubrania, chłopcy z klasy 3D4 układali palety a z 3H4 wprowadzali dane do elektronicznego systemu obsługi korzystających z pomocy. Młodzież uczestnicząca w tej akcji spisała się na medal!

Kiermasz kartek wielkanocnych - podsumowanie

autor: J.Pieńkowska,data: 20-04-2022
Kiermasz kartek wielkanocnych - podsumowanie

W dniach 11-12 IV 2022 r. odbył się kiermasz kartek wielkanocnych na podopiecznych Hospicjum Dzieci Dolnego Śląska „Formuła dobra”. Jest to Hospicjum domowe zapewniające opiekę ponad setce nieuleczalnie – terminalnie chorym dzieciom. Zebraliśmy 120 zł i kilka pakietów mokrych chusteczek. Wszystkim nabywcom kartek wielkanocnych - a zarazem darczyńcom w imieniu chorych dzieci i ich rodziców oraz wolontariatu LO XVII serdecznie dziękujemy.

 

Janina Pieńkowska - Opiekun Wolontariatu przy LO XVII

Kiermasz kartek wielkanocnych

autor: J.Pieńkowska,data: 07-04-2022
Kiermasz kartek wielkanocnych
Zapraszamy na kiermasz kartek wielkanocnych wykonanych przez uczniów LO XVII, który odbędzie się 11 i 12 kwietnia 2022 r. Uzyskane środki finansowe będą wsparciem dla podopiecznych Hospicjum Dzieci Dolnego Śląska „Formuła dobra”. Jest to Hospicjum domowe zapewniające opiekę ponad setce nieuleczalnie – terminalnie chorym dzieciom. Będziemy także zbierać nawilżone chusteczki, które zostaną również przekazane na potrzeby hospicjum. „Natychmiast – to najlepszy czas na czynienie dobra” – to motto zespołu opiekującego się podopiecznymi hospicjum.
Janina Pieńkowska - Opiekun Wolontariatu przy LO XVII

Wolontariusze na medal!

autor: J.Pieńkowska,data: 03-04-2022
Wolontariusze na medal!

Na początku marca 2022 r. Departament Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia i Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zwróciły się do wrocławskich szkół z prośbą o pomoc w sortowaniu darów dla Uchodźców z Ukrainy. Wolontariusze z naszej szkoły nie zawiedli. W punkcie przy ul. Świątnickiej ciężko pracowali uczniowie: Adrianna Wapińska, Klaudia Majczak, Karolina Adamczewska, Maja Piotrowska i Radek Kras z klasy 3F3 oraz Ola Seidel z klasy 3E4 oraz Dzianis Piatrou z klasy 2C.  Zaangażowanym w tą akcję Wolontariuszom  serdecznie dziękujemy!

Bądźmy solidarni z Ukrainą!

Janina Pieńkowska - Opiekun Wolontariatu przy LO XVII  

Bądźmy solidarni z Ukrainą! LO XVII kontynuuje akcję „Dary dla Ukrainy”

autor: J.Pieńkowska,data: 28-03-2022
Bądźmy solidarni z Ukrainą! LO XVII kontynuuje akcję „Dary dla Ukrainy”
W imieniu koordynatora zbiórki darów dla Ukrainy (Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego) pragnę wyrazić wdzięczność Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję. Aktualnie wsparcia potrzebują Uchodźcy przebywający we Wrocławiu. Dlatego apelujemy o kontynuowanie działań pomocowych. W tej chwili najbardziej potrzebne są następujące rzeczy:
A) produkty dla dzieci,
B) żywność trwała,
C) produkty higieny osobistej dla dorosłych,
D) środki czystości.
Przynoszone rzeczy będą składowane tak jak poprzednio w pomieszczeniu na przeciwko portierni, które będzie udostępniać pracownik portierni.

Prosimy również o wsparcie finansowe. Prosimy o dokonywanie wpłat na konto Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowskiej Fundacji im. Świętej Jadwigi: 49 1020 5242 0000 2902 0118 0504 z dopiskiem “Pomoc dla Ukrainy”

Bądźmy solidarni z Ukrainą!
Janina Pieńkowska - Opiekun Wolontariatu przy LO XVII

Jesteśmy solidarni z Ukrainą! Dary społeczności LO XVII pojechały już na Ukrainę!

autor: J.Pieńkowska,data: 09-03-2022
Jesteśmy solidarni z Ukrainą! Dary społeczności LO XVII pojechały już na Ukrainę!
Moi Drodzy!
 
7 marca 2022 r. przekazaliśmy pierwszą transzę darów na rzecz potrzebujących na Ukrainie. Z Waszych darów przygotowaliśmy około 30 dużych paczek. Serdecznie dziękujemy darczyńcom oraz wolontariuszom, którzy musieli włożyć sporo pracy w segregację przyniesionej pomocy rzeczowej oraz przygotowanie paczek do transportu. Zbiórkę prowadzimy nadal! 
 
Janina Pieńkowska
Opiekun Wolnontariatu LO XVII     Fotogaleria tu:>>>

Bądźmy solidarni z Ukrainą! LO XVII przeprowadzi akcję „Dary dla Ukrainy”

autor: J.Pieńkowska,data: 25-02-2022
Bądźmy solidarni z Ukrainą! LO XVII przeprowadzi akcję „Dary dla Ukrainy”
Moi Drodzy!
W związku z dramatyczną sytuacją na Ukrainie nasza szkoła (we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego) od poniedziałku 28 lutego rozpocznie zbiórkę darów na rzecz osób potrzebujących na Ukrainie. Po konsultacjach z naszymi Przyjaciółmi ze Lwowa i Kijowa wiemy, czego od nas potrzebują. Zbierane będą:
-żywność długoterminowa (makaron, ryż, konserwy itd.),
-śpiwory oraz koce,
-środki higieny osobistej (pasty do zębów, bielizna, pieluchy, w tym pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe),
-świece,
-baterie,
-zapalniczki,
-apteczki.

Prosimy nie dostarczać przedmiotów spoza tej listy!
Przynoszone rzeczy będą składowane w pomieszczeniu na przeciwko portierni, które będzie udostępniać pracownik portierni.
Bądźmy solidarni z Ukrainą
Janina Pieńkowska
Opiekun Wolnontariatu LO XVII

Wolontariat szkolny zaprasza do współpracy!

autor: J.Pieńkowska,data: 03-12-2021
Wolontariat szkolny zaprasza do współpracy!
W imieniu wolontariuszy LO XVII zwracamy się z prośbą o włączenie się w inicjatywę w ramach współpracy z Fundacją "Zobacz mnie", która m.in. wspiera dzieci z chorobą nowotworową. Prosimy o wykonanie kartki bożonarodzeniowej i dostarczenie jej do biblioteki szkolnej. Kartki będą rozprowadzane podczas kiermaszu, który odbędzie się w naszej szkole 6 i 7 grudnia 2021 r.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na spełnienie marzeń podopiecznych Fundacji. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy, by w ten sposób pomóc dzieciom. Kartki prosimy przynosić do szkolnej biblioteki najpóźniej we wtorek. Ilustrację niniejszej informacji stanowią już dostarczone pocztówki wykonane przez wolontariuszkę LO XVII Emilię Jasińską z kl. 1B. Będą do nabycia podczas kiermaszu.

                                       Janina Pieńkowska i Adrianna Mańczak

Wolontariat szkolny zaprasza do współpracy!

autor: J.Pieńkowska,data: 09-09-2021
Wolontariat szkolny zaprasza do współpracy! „Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia” (A. Einstein)
 
Jeśli dostrzegacie potrzeby innych i lubicie pomagać, to proponujemy abyście włączyli się w działalność wolontariatu w naszej szkole. Będziemy wspólnie organizować akcje charytatywne i przedsięwzięcia o charakterze społecznym. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy.
 
                                                              Opiekunowie wolontariatu szkolnego
                                                                                 Janina Pieńkowska i Adrianna Mańczak

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI PO WIGILIACH KLASOWYCH

autor: K.Zielińska,data: 07-01-2020
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI PO WIGILIACH KLASOWYCH 20 grudnia 2019 r. odbyła się w naszej szkole ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI.

FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI W NASZEJ SZKOLE

autor: K.Zielińska,data: 07-01-2020
FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI W NASZEJ SZKOLE 6 grudnia 2019 r. odbył sie w naszej szkole finał SZLACHETNEJ PACZKI, akcji pomocy potrzebującej rodzinie. W tym roku wsparliśmy rodzinę, w której mama samotnie wychowuje czwórkę dzieci. 

IV. FORUM WOLONTARIATU

autor: K.Zielińska,data: 06-01-2020
IV. FORUM WOLONTARIATU 4 grudnia 2019 r. odbyło się w naszej szkole IV. FORUM WOLONTARIATU. Uczniowie w przeciągu czterech godzin lekcyjnych spotkali się z ciekawymi ludźmi, którzy opowiedzieli o działalności swoich fundacji. 

WIZYTA W SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

autor: K.Zielińska,data: 01-12-2019
WIZYTA W SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT 29 listopada 2019r. uczniowie - wolontariusze z klas 1A3, 1C4, 1F4 i 2C w liczbie 30 osób udali się z wizytą do SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT przy ulicy Slazowej 2. Opiekunkami młodzieży były panie Katarzyna Zielińska i Mariola Palcewicz.

AKCJA ZBIERANIA KARMY DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT ZAKOŃCZONA !!!!!!

autor: K.Zielińska,data: 01-12-2019
AKCJA ZBIERANIA KARMY DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT ZAKOŃCZONA !!!!!! 28 listopada 2019r. zakończona została w naszej szkole akcja zbierania karmy, kocy, zabawek dla bezdomnych zwierząt w schronisku przy ul. Ślazowej we Wrocławiu. W akcję włączyła się w tym roku bardzo duża ilość uczniów oraz nauczyciele. Nazbieraliśmy ogromną ilość karmy i ciepłych kocy, za co serdecznie wszystkim dziękuję. Zwierzaki dzięki Waszej pomocy będą dobrze odżywione, a dostarczone koce choś trochę przypomną im ciepło domowego ogniska.

Pomoc zwierzętom w schronisku

autor: K.Zielińska,data: 14-10-2019
Pomoc zwierzętom w schronisku
Drodzy uczniowie!
W szkole zostanie przeprowadzona akcja charytatywna, która będzie miała na celu pomoc zwierzętom we wrocławskim schronisku.
Zbieramy suchą karmę dla zwierząt, karmę w puszkach, miski do picia i jedzenia i różne zabawki i inne akcesoria głównie dla psów i kotów. 

ZAPROSZENIE DO WSPÓŁPRACY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2019/2020

autor: K.Zielińska,data: 28-09-2019
ZAPROSZENIE DO WSPÓŁPRACY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Drodzy uczniowie!
Zapraszam Was serdecznie do zaangażowania się w działalność wolontariatu na terenie naszej szkoły i poza nią. Jak co roku będziemy mieć wiele akcji charytatywnych, wyjść do instytucji, zbiórek żywności. W naszej szkole działa wolontariat akcyjny, więc staramy się zawsze zmobilizować nasze siły przed jakimś przedsięwzięciem.
Osoby zainteresowane zapraszam do współpracy i do osobistego kontaktu ze mną

Opiekun wolontariatu szkolnego - pani Katarzyna Zielińska (sala 215) 

AKCJA SPRZEDAŻY CIAST W SZKOLE "DLA ZIEMOWITA"

autor: K.Zielińska,data: 20-01-2019
AKCJA SPRZEDAŻY CIAST W SZKOLE

Kochani!
Jak wiecie koncert charytatywny dla Ziemowita, który miał się odbyć w piątek został przeniesiony z powodu żałoby narodowej. Uczniowie z klasy 1E sprzedawali jednak pyszne ciasta upieczone przez naszych wolontariuszy.
Również jutro tzn. w poniedziałek 21 stycznia i być może we wtorek 22 stycznia będziemy dalej sprzedawać nasze wypieki. Zapraszam do zakupu, gdyż ciasta są naprawdę pyszne!

P.S. Termin koncertu zostanie ustalony w najbliższym czasie i podany do Waszej wiadomości.

ZBIERANIE ŻYWNOŚCI PO WIGILACH KLASOWYCH - FINAŁ

autor: K.Zielińska,data: 15-01-2019
ZBIERANIE ŻYWNOŚCI PO WIGILACH KLASOWYCH - FINAŁ 21 grudnia2018 r. odbyła się w naszej szkole AKCJA ZBIERANIA ŻYWNOSCI PO WIGILIACH KLASOWYCH. Wzięły w niej udział wszystkie klasy, które po skończonej wigillii z wychowawcami pzrynosiły pozostałą żywność, która została spakowana w kartony i zawieziona do domu dla bezdomnych mężczyzn w Jugowicach.

KONCERT CHARYTATYWNY "GRAMY DLA ZIEMOWITA"

autor: K.Zielińska,data: 14-01-2019
KONCERT CHARYTATYWNY

18 stycznia 2019 r. o godzinie 17.00 w auli szkolnej zostanie zorganizowany KONCERT CHARYTATYWNY dla naszego absolwenta ZIEMOWITA, który jest ciężko chory. 

AKCJA SPRZEDAŻY CIAST DLA ZIEMOWITA

autor: K.Zielińska,data: 14-01-2019
AKCJA SPRZEDAŻY CIAST DLA ZIEMOWITA 9 stycznia 2019 r. w trakcie zebrań rodziców została przeprowadzona w naszej szkole AKCJA SPRZEDAŻY pysznych CIAST upieczonych przez naszych uczniów. 

RELACJA WOLONTARIUSZA Z TEGOROCZNEGO WRĘCZENIA SZLACHETNEJ PACZKI

autor: K.Zielińska,data: 19-12-2018
RELACJA WOLONTARIUSZA Z TEGOROCZNEGO WRĘCZENIA SZLACHETNEJ PACZKI

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

 

 

5 GRUDNIA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

autor: K.Zielińska,data: 16-12-2018
5 GRUDNIA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA 5 grudnia obchodzony jest co roku MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA. Został on ustanowiony w 1985 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

FINAŁ ŚWIĄTECZNEJ ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI

autor: K.Zielińska,data: 16-12-2018
FINAŁ ŚWIĄTECZNEJ ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI

Serdeczne podziękowania dla wolontariuszy z naszej szkoły biorących  udział w akcji zbierania żywności organizowanej przez Wrocławski Bank Żywności w sklepach Lidl i T&J w dniach 30.11 - 1.12.2018 r. 

Świąteczna Zbiórka Żywności - ZAKOŃCZONA!!!  

FINAŁ AKCJI "SZLACHETNA PACZKA"

autor: K.Zielińska,data: 16-12-2018
FINAŁ AKCJI 6 grudnia 2018 r. miał miejsce w szkole już po raz kolejny finał akcji "SZLACHETNA PACZKA". LO nr XVII, a właściwie wszyscy uczniowie naszej szkoły, angażują się co roku w przygotowanie paczki dla wybranej rodziny, która potrzebuje pomocy materialnej. W tym roku pomogliśmy samotnemu panu Zbigniewowi. 

III. FORUM WOLONTARIATU W SZKOLE

autor: K.Zielińska,data: 16-12-2018
III. FORUM WOLONTARIATU W SZKOLE 5 grudnia 2018 r. odbyło się w auli szkolnej III. FORUM WOLONTARIATU. Dzień został wybrany nieprzypadkowo, gdyż właśnie 5 grudnia jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. 

POMOC DLA MICHAŁA!!!!!

autor: K.Zielińska,data: 25-11-2018
POMOC DLA MICHAŁA!!!!!

Drodzy uczniowie i rodzice!!!!
Zwracam sie do Was z gorącą prośbą o pomoc dla Michała Pawlaka, chłopca, który ma dopiero 16 lat, a który jest bardzo chory na serce. 

SZLACHETNA PACZKA

autor: K.Zielińska,data: 24-11-2018
SZLACHETNA PACZKA Jak co roku będzie organizowana w naszej szkole akcja "Szlachetna Paczka", w czasie której zbierzemy produkty i artykuły, które są niezbędne dla rodziny.

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

autor: K.Zielińska,data: 24-11-2018
ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

Świąteczna Zbiórka Żywności we Wrocławiu!!!
Zaangażuj się w akcję i pomóż zbierać żywność dla potrzebujących rodzin! 
TERMIN AKCJI: 30 listopada - 1 grudnia 2018 r. 

WYJŚCIE Z KLASĄ NA CMENTARZ OSOBOWICKI

autor: K.Zielińska,data: 24-11-2018
WYJŚCIE Z KLASĄ NA CMENTARZ OSOBOWICKI 15 listopada 2018 r. uczniowie klasy 2A wraz z opiekunkami wolontariatu - panią Katarzyna Zielińską i panią Mariolą Palcewicz udali się na Cmentarz Osobowicki,

"Więc chodź pomaluj mój świat"

autor: Admin,data: 20-06-2018

Dnia 11.05.2018 r. uczniowie klasy 2A udali się na Warsztaty Terapii Zajęciowej we Wrocławiu z projektem z zakresu integracji społecznej "Więc chodź pomaluj mój świat".  Wspólne zajęcia językowe, taneczne i plastyczne miały zintegrować naszą młodzież z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Niesamowite spotkanie trwało kilka godzin, ale przyniosło niezapomniane wrażenia dla jednych i drugich. Nasi uczniowie świetnie sprawdzili się w roli nauczycieli i instruktorów tańca, a i sami przy tej okazji nauczyli się tańczyć cha che:)
To doświadczenie pokazało, jak pięknie można nawiązać ciepłe relacje z osobami niepełnosprawnymi, dobrze się bawić i zrobić coś bezinteresownego dla drugiego człowieka!
Opiekunowie Warsztatów byli zachwyceni naszą obecnością i entuzjazmem, który udzielił się wszystkim uczestnikom projektu!

Pączek dla Afryki!

autor: A.Pluta,data: 23-02-2018
Pączek dla Afryki! W dniu 01.03.2018 r. serdecznie zapraszamy do akcji "Pączek dla Afryki"

Wigilijne przysmaki dla bezdomnych.

autor: A.Pluta,data: 31-01-2018
Wigilijne przysmaki dla bezdomnych. Dnia 22.12.2017 r. w naszej szkoły odbyły się klasowe Wigilie, po których młodzież zbierała żywność, by podzielić się z bezdomnymi mężczyznami.

Szlachetna Paczka 2017 - FINAŁ

autor: A.Pluta,data: 31-01-2018
Szlachetna Paczka 2017 - FINAŁ

 

Wrocławska Rodzina obdarowana 27 paczkami i lodówką.
Dziękujemy WSZYSTKIM DARCZYŃCOM za wspólne dzieło SZLACHETNEJ PACZKI!

DO ZOBACZENIA ZA ROK!!! 

II Forum Wolontariatu - Warto pomagać!

autor: A.Pluta,data: 06-12-2017
II Forum Wolontariatu - Warto pomagać! Podczas tegorocznego II Forum Wolontariatu - Warto pomagać! udało nam się - z pośród kilku wybranych - zaprosić przedstawiciela jednej organizacji. Dlaczego tak mało? Organizacje w te grudniowe dni, intensywnie pracują, organizując różnorakie spotkania, ewenty i zbiórki. 

PODZIĘKOWANIE

autor: A.Pluta,data: 06-12-2017
PODZIĘKOWANIE

Wszystkim wolontariuszom akcji: Świąteczna Zbiórka Żywności, pragnę podziękować za trud, ofiarowany czas i radość z pomagania:)

 

Świąteczna Zbiórka Żywności 2017

autor: A.Pluta,data: 22-11-2017
Świąteczna Zbiórka Żywności 2017

AKCJA: Świąteczna Zbiórka Żywności we Wrocławiu!!!

Przyjdź i pomóż uzbierać żywność dla potrzebujących rodzin! 

TERMIN AKCJI: Grudniowy weekend 1-3.12.2017 r. 

Szlachetna Paczka 2017

autor: A.Pluta,data: 22-11-2017
Szlachetna Paczka 2017

Kochani ruszamy do działań!

Zapraszamy całą społeczność szkolną do pomocy w akcji Szlachetnej Paczki. Wybraliśmy wrocławską Rodzinę i pragniemy dla niej zorganizować świąteczną paczkę tak, aby ten radosny czas, również stał się udziałem Tych, którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji!

 

Ruszamy do akcji:)

autor: A.Pluta,data: 21-09-2017
Ruszamy do akcji:)

Kochani Wolontariusze!

 Serdecznie witam Was w nowym roku szkolnym 2017/2018 i zapraszam do różnych wolontaryjnych akcji, które przynoszą wiele dobra osobistego i społecznego.

Finał w zbiórce nakrętek!

autor: A.Pluta,data: 31-05-2017
Finał w zbiórce nakrętek! Drodzy Wolontariusze!
W czerwcu kończymy zbiórkę nakrętek dla Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci:)

Wspólne kolędowanie.

autor: A.Pluta,data: 01-02-2017
Wspólne kolędowanie. Dnia 26.01.2017r. wolontariusze klasy 1A poprowadzili wspólne kolędowanie z uczniami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 we Wrocławiu przy ul. Wejherowskiej. 

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

autor: K.Zielińska,data: 13-12-2016
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 5 grudnia obchodzony jest każdego roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Został on ustanowiony w 1985 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych w dowód uznania dla wielu ochotników, którzy swój czas i umiejętności podarowują innym. 

Forum wolontaryjne - Dlaczego warto pomagać?

autor: A.Pluta,data: 05-12-2016
Forum wolontaryjne - Dlaczego warto pomagać?

Serdecznie zapraszamy społeczność szkolną na spotkanie z wolontariuszami pracującymi w hospicjum, na misjach i z bezdomnymi. 

Forum wolontaryjne dnia 06.12.2016 r. - Dlaczego warto pomagać? - przyjdź i przekonaj się, że pomaganie wzmacnia!!! 

Żonkile zostały zasadzone!

autor: K.Zielińska,data: 27-11-2016
Żonkile zostały zasadzone!

Pod koniec października została przeprowadzona akcja sadzenia żonkili na rabatce przed naszą szkołą, która odbywała się w ramach programu "Pola nadziei". Uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do niej i wykonali to zadanie najlepiej jak potrafili.

Galeria>> 

Świąteczna Zbiórka Żywności.

autor: A.Pluta,data: 21-11-2016
Świąteczna Zbiórka Żywności. Zbieramy żywność dla potrzebujących w ramach Świątecznej Zbiórki Żywności w pobliskich sklepach! Zapisz się na dyżur!!!

Szlachetna Paczka

autor: A.Pluta,data: 21-11-2016
Szlachetna Paczka

Już dziś dołącz do Szlachetnej Paczki!

Kochani! Mobilizujemy siły i zbieramy produkty żywieniowe, środki czystości, słodycze, ciuchy i wszystko, co się da, by sprawić radość na Święta Bożego Narodzenia tym, którzy są w potrzebie!

[WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI]
 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII