LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  28 / 01 / 2022 To niesamowite, ile można osiągnąć, jeśli nie zależy nam na tym, komu przypadną zasługi- H.Truman
Wolontariat

"Spałam i śniłam, że życie jest samą przyjemnością, obudziłam się i spostrzegłam, że życie jest służbą na rzecz innych. Służyłam i zobaczyłam, że służba jest przyjemnością".

- Matka Teresa z Kalkuty 

Wolontariat szkolny zaprasza do współpracy!

autor: J.Pieńkowska,data: 03-12-2021
Wolontariat szkolny zaprasza do współpracy!
W imieniu wolontariuszy LO XVII zwracamy się z prośbą o włączenie się w inicjatywę w ramach współpracy z Fundacją "Zobacz mnie", która m.in. wspiera dzieci z chorobą nowotworową. Prosimy o wykonanie kartki bożonarodzeniowej i dostarczenie jej do biblioteki szkolnej. Kartki będą rozprowadzane podczas kiermaszu, który odbędzie się w naszej szkole 6 i 7 grudnia 2021 r.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na spełnienie marzeń podopiecznych Fundacji. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy, by w ten sposób pomóc dzieciom. Kartki prosimy przynosić do szkolnej biblioteki najpóźniej we wtorek. Ilustrację niniejszej informacji stanowią już dostarczone pocztówki wykonane przez wolontariuszkę LO XVII Emilię Jasińską z kl. 1B. Będą do nabycia podczas kiermaszu.

                                       Janina Pieńkowska i Adrianna Mańczak

Wolontariat szkolny zaprasza do współpracy!

autor: J.Pieńkowska,data: 09-09-2021
Wolontariat szkolny zaprasza do współpracy! „Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia” (A. Einstein)
 
Jeśli dostrzegacie potrzeby innych i lubicie pomagać, to proponujemy abyście włączyli się w działalność wolontariatu w naszej szkole. Będziemy wspólnie organizować akcje charytatywne i przedsięwzięcia o charakterze społecznym. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy.
 
                                                              Opiekunowie wolontariatu szkolnego
                                                                                 Janina Pieńkowska i Adrianna Mańczak

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI PO WIGILIACH KLASOWYCH

autor: K.Zielińska,data: 07-01-2020
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI PO WIGILIACH KLASOWYCH 20 grudnia 2019 r. odbyła się w naszej szkole ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI.

FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI W NASZEJ SZKOLE

autor: K.Zielińska,data: 07-01-2020
FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI W NASZEJ SZKOLE 6 grudnia 2019 r. odbył sie w naszej szkole finał SZLACHETNEJ PACZKI, akcji pomocy potrzebującej rodzinie. W tym roku wsparliśmy rodzinę, w której mama samotnie wychowuje czwórkę dzieci. 

IV. FORUM WOLONTARIATU

autor: K.Zielińska,data: 06-01-2020
IV. FORUM WOLONTARIATU 4 grudnia 2019 r. odbyło się w naszej szkole IV. FORUM WOLONTARIATU. Uczniowie w przeciągu czterech godzin lekcyjnych spotkali się z ciekawymi ludźmi, którzy opowiedzieli o działalności swoich fundacji. 

WIZYTA W SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

autor: K.Zielińska,data: 01-12-2019
WIZYTA W SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT 29 listopada 2019r. uczniowie - wolontariusze z klas 1A3, 1C4, 1F4 i 2C w liczbie 30 osób udali się z wizytą do SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT przy ulicy Slazowej 2. Opiekunkami młodzieży były panie Katarzyna Zielińska i Mariola Palcewicz.

AKCJA ZBIERANIA KARMY DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT ZAKOŃCZONA !!!!!!

autor: K.Zielińska,data: 01-12-2019
AKCJA ZBIERANIA KARMY DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT ZAKOŃCZONA !!!!!! 28 listopada 2019r. zakończona została w naszej szkole akcja zbierania karmy, kocy, zabawek dla bezdomnych zwierząt w schronisku przy ul. Ślazowej we Wrocławiu. W akcję włączyła się w tym roku bardzo duża ilość uczniów oraz nauczyciele. Nazbieraliśmy ogromną ilość karmy i ciepłych kocy, za co serdecznie wszystkim dziękuję. Zwierzaki dzięki Waszej pomocy będą dobrze odżywione, a dostarczone koce choś trochę przypomną im ciepło domowego ogniska.

Pomoc zwierzętom w schronisku

autor: K.Zielińska,data: 14-10-2019
Pomoc zwierzętom w schronisku
Drodzy uczniowie!
W szkole zostanie przeprowadzona akcja charytatywna, która będzie miała na celu pomoc zwierzętom we wrocławskim schronisku.
Zbieramy suchą karmę dla zwierząt, karmę w puszkach, miski do picia i jedzenia i różne zabawki i inne akcesoria głównie dla psów i kotów. 

ZAPROSZENIE DO WSPÓŁPRACY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2019/2020

autor: K.Zielińska,data: 28-09-2019
ZAPROSZENIE DO WSPÓŁPRACY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Drodzy uczniowie!
Zapraszam Was serdecznie do zaangażowania się w działalność wolontariatu na terenie naszej szkoły i poza nią. Jak co roku będziemy mieć wiele akcji charytatywnych, wyjść do instytucji, zbiórek żywności. W naszej szkole działa wolontariat akcyjny, więc staramy się zawsze zmobilizować nasze siły przed jakimś przedsięwzięciem.
Osoby zainteresowane zapraszam do współpracy i do osobistego kontaktu ze mną

Opiekun wolontariatu szkolnego - pani Katarzyna Zielińska (sala 215) 

AKCJA SPRZEDAŻY CIAST W SZKOLE "DLA ZIEMOWITA"

autor: K.Zielińska,data: 20-01-2019
AKCJA SPRZEDAŻY CIAST W SZKOLE

Kochani!
Jak wiecie koncert charytatywny dla Ziemowita, który miał się odbyć w piątek został przeniesiony z powodu żałoby narodowej. Uczniowie z klasy 1E sprzedawali jednak pyszne ciasta upieczone przez naszych wolontariuszy.
Również jutro tzn. w poniedziałek 21 stycznia i być może we wtorek 22 stycznia będziemy dalej sprzedawać nasze wypieki. Zapraszam do zakupu, gdyż ciasta są naprawdę pyszne!

P.S. Termin koncertu zostanie ustalony w najbliższym czasie i podany do Waszej wiadomości.

ZBIERANIE ŻYWNOŚCI PO WIGILACH KLASOWYCH - FINAŁ

autor: K.Zielińska,data: 15-01-2019
ZBIERANIE ŻYWNOŚCI PO WIGILACH KLASOWYCH - FINAŁ 21 grudnia2018 r. odbyła się w naszej szkole AKCJA ZBIERANIA ŻYWNOSCI PO WIGILIACH KLASOWYCH. Wzięły w niej udział wszystkie klasy, które po skończonej wigillii z wychowawcami pzrynosiły pozostałą żywność, która została spakowana w kartony i zawieziona do domu dla bezdomnych mężczyzn w Jugowicach.

KONCERT CHARYTATYWNY "GRAMY DLA ZIEMOWITA"

autor: K.Zielińska,data: 14-01-2019
KONCERT CHARYTATYWNY

18 stycznia 2019 r. o godzinie 17.00 w auli szkolnej zostanie zorganizowany KONCERT CHARYTATYWNY dla naszego absolwenta ZIEMOWITA, który jest ciężko chory. 

AKCJA SPRZEDAŻY CIAST DLA ZIEMOWITA

autor: K.Zielińska,data: 14-01-2019
AKCJA SPRZEDAŻY CIAST DLA ZIEMOWITA 9 stycznia 2019 r. w trakcie zebrań rodziców została przeprowadzona w naszej szkole AKCJA SPRZEDAŻY pysznych CIAST upieczonych przez naszych uczniów. 

RELACJA WOLONTARIUSZA Z TEGOROCZNEGO WRĘCZENIA SZLACHETNEJ PACZKI

autor: K.Zielińska,data: 19-12-2018
RELACJA WOLONTARIUSZA Z TEGOROCZNEGO WRĘCZENIA SZLACHETNEJ PACZKI

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

 

 

5 GRUDNIA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

autor: K.Zielińska,data: 16-12-2018
5 GRUDNIA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA 5 grudnia obchodzony jest co roku MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA. Został on ustanowiony w 1985 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

FINAŁ ŚWIĄTECZNEJ ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI

autor: K.Zielińska,data: 16-12-2018
FINAŁ ŚWIĄTECZNEJ ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI

Serdeczne podziękowania dla wolontariuszy z naszej szkoły biorących  udział w akcji zbierania żywności organizowanej przez Wrocławski Bank Żywności w sklepach Lidl i T&J w dniach 30.11 - 1.12.2018 r. 

Świąteczna Zbiórka Żywności - ZAKOŃCZONA!!!  

FINAŁ AKCJI "SZLACHETNA PACZKA"

autor: K.Zielińska,data: 16-12-2018
FINAŁ AKCJI 6 grudnia 2018 r. miał miejsce w szkole już po raz kolejny finał akcji "SZLACHETNA PACZKA". LO nr XVII, a właściwie wszyscy uczniowie naszej szkoły, angażują się co roku w przygotowanie paczki dla wybranej rodziny, która potrzebuje pomocy materialnej. W tym roku pomogliśmy samotnemu panu Zbigniewowi. 

III. FORUM WOLONTARIATU W SZKOLE

autor: K.Zielińska,data: 16-12-2018
III. FORUM WOLONTARIATU W SZKOLE 5 grudnia 2018 r. odbyło się w auli szkolnej III. FORUM WOLONTARIATU. Dzień został wybrany nieprzypadkowo, gdyż właśnie 5 grudnia jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. 

POMOC DLA MICHAŁA!!!!!

autor: K.Zielińska,data: 25-11-2018
POMOC DLA MICHAŁA!!!!!

Drodzy uczniowie i rodzice!!!!
Zwracam sie do Was z gorącą prośbą o pomoc dla Michała Pawlaka, chłopca, który ma dopiero 16 lat, a który jest bardzo chory na serce. 

SZLACHETNA PACZKA

autor: K.Zielińska,data: 24-11-2018
SZLACHETNA PACZKA Jak co roku będzie organizowana w naszej szkole akcja "Szlachetna Paczka", w czasie której zbierzemy produkty i artykuły, które są niezbędne dla rodziny.

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

autor: K.Zielińska,data: 24-11-2018
ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

Świąteczna Zbiórka Żywności we Wrocławiu!!!
Zaangażuj się w akcję i pomóż zbierać żywność dla potrzebujących rodzin! 
TERMIN AKCJI: 30 listopada - 1 grudnia 2018 r. 

WYJŚCIE Z KLASĄ NA CMENTARZ OSOBOWICKI

autor: K.Zielińska,data: 24-11-2018
WYJŚCIE Z KLASĄ NA CMENTARZ OSOBOWICKI 15 listopada 2018 r. uczniowie klasy 2A wraz z opiekunkami wolontariatu - panią Katarzyna Zielińską i panią Mariolą Palcewicz udali się na Cmentarz Osobowicki,

"Więc chodź pomaluj mój świat"

autor: Admin,data: 20-06-2018

Dnia 11.05.2018 r. uczniowie klasy 2A udali się na Warsztaty Terapii Zajęciowej we Wrocławiu z projektem z zakresu integracji społecznej "Więc chodź pomaluj mój świat".  Wspólne zajęcia językowe, taneczne i plastyczne miały zintegrować naszą młodzież z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Niesamowite spotkanie trwało kilka godzin, ale przyniosło niezapomniane wrażenia dla jednych i drugich. Nasi uczniowie świetnie sprawdzili się w roli nauczycieli i instruktorów tańca, a i sami przy tej okazji nauczyli się tańczyć cha che:)
To doświadczenie pokazało, jak pięknie można nawiązać ciepłe relacje z osobami niepełnosprawnymi, dobrze się bawić i zrobić coś bezinteresownego dla drugiego człowieka!
Opiekunowie Warsztatów byli zachwyceni naszą obecnością i entuzjazmem, który udzielił się wszystkim uczestnikom projektu!

Pączek dla Afryki!

autor: A.Pluta,data: 23-02-2018
Pączek dla Afryki! W dniu 01.03.2018 r. serdecznie zapraszamy do akcji "Pączek dla Afryki"

Wigilijne przysmaki dla bezdomnych.

autor: A.Pluta,data: 31-01-2018
Wigilijne przysmaki dla bezdomnych. Dnia 22.12.2017 r. w naszej szkoły odbyły się klasowe Wigilie, po których młodzież zbierała żywność, by podzielić się z bezdomnymi mężczyznami.

Szlachetna Paczka 2017 - FINAŁ

autor: A.Pluta,data: 31-01-2018
Szlachetna Paczka 2017 - FINAŁ

 

Wrocławska Rodzina obdarowana 27 paczkami i lodówką.
Dziękujemy WSZYSTKIM DARCZYŃCOM za wspólne dzieło SZLACHETNEJ PACZKI!

DO ZOBACZENIA ZA ROK!!! 

II Forum Wolontariatu - Warto pomagać!

autor: A.Pluta,data: 06-12-2017
II Forum Wolontariatu - Warto pomagać! Podczas tegorocznego II Forum Wolontariatu - Warto pomagać! udało nam się - z pośród kilku wybranych - zaprosić przedstawiciela jednej organizacji. Dlaczego tak mało? Organizacje w te grudniowe dni, intensywnie pracują, organizując różnorakie spotkania, ewenty i zbiórki. 

PODZIĘKOWANIE

autor: A.Pluta,data: 06-12-2017
PODZIĘKOWANIE

Wszystkim wolontariuszom akcji: Świąteczna Zbiórka Żywności, pragnę podziękować za trud, ofiarowany czas i radość z pomagania:)

 

Świąteczna Zbiórka Żywności 2017

autor: A.Pluta,data: 22-11-2017
Świąteczna Zbiórka Żywności 2017

AKCJA: Świąteczna Zbiórka Żywności we Wrocławiu!!!

Przyjdź i pomóż uzbierać żywność dla potrzebujących rodzin! 

TERMIN AKCJI: Grudniowy weekend 1-3.12.2017 r. 

Szlachetna Paczka 2017

autor: A.Pluta,data: 22-11-2017
Szlachetna Paczka 2017

Kochani ruszamy do działań!

Zapraszamy całą społeczność szkolną do pomocy w akcji Szlachetnej Paczki. Wybraliśmy wrocławską Rodzinę i pragniemy dla niej zorganizować świąteczną paczkę tak, aby ten radosny czas, również stał się udziałem Tych, którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji!

 

Ruszamy do akcji:)

autor: A.Pluta,data: 21-09-2017
Ruszamy do akcji:)

Kochani Wolontariusze!

 Serdecznie witam Was w nowym roku szkolnym 2017/2018 i zapraszam do różnych wolontaryjnych akcji, które przynoszą wiele dobra osobistego i społecznego.

Finał w zbiórce nakrętek!

autor: A.Pluta,data: 31-05-2017
Finał w zbiórce nakrętek! Drodzy Wolontariusze!
W czerwcu kończymy zbiórkę nakrętek dla Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci:)

Wspólne kolędowanie.

autor: A.Pluta,data: 01-02-2017
Wspólne kolędowanie. Dnia 26.01.2017r. wolontariusze klasy 1A poprowadzili wspólne kolędowanie z uczniami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 we Wrocławiu przy ul. Wejherowskiej. 

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

autor: K.Zielińska,data: 13-12-2016
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 5 grudnia obchodzony jest każdego roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Został on ustanowiony w 1985 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych w dowód uznania dla wielu ochotników, którzy swój czas i umiejętności podarowują innym. 

Forum wolontaryjne - Dlaczego warto pomagać?

autor: A.Pluta,data: 05-12-2016
Forum wolontaryjne - Dlaczego warto pomagać?

Serdecznie zapraszamy społeczność szkolną na spotkanie z wolontariuszami pracującymi w hospicjum, na misjach i z bezdomnymi. 

Forum wolontaryjne dnia 06.12.2016 r. - Dlaczego warto pomagać? - przyjdź i przekonaj się, że pomaganie wzmacnia!!! 

Żonkile zostały zasadzone!

autor: K.Zielińska,data: 27-11-2016
Żonkile zostały zasadzone!

Pod koniec października została przeprowadzona akcja sadzenia żonkili na rabatce przed naszą szkołą, która odbywała się w ramach programu "Pola nadziei". Uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do niej i wykonali to zadanie najlepiej jak potrafili.

Galeria>> 

Świąteczna Zbiórka Żywności.

autor: A.Pluta,data: 21-11-2016
Świąteczna Zbiórka Żywności. Zbieramy żywność dla potrzebujących w ramach Świątecznej Zbiórki Żywności w pobliskich sklepach! Zapisz się na dyżur!!!

Szlachetna Paczka

autor: A.Pluta,data: 21-11-2016
Szlachetna Paczka

Już dziś dołącz do Szlachetnej Paczki!

Kochani! Mobilizujemy siły i zbieramy produkty żywieniowe, środki czystości, słodycze, ciuchy i wszystko, co się da, by sprawić radość na Święta Bożego Narodzenia tym, którzy są w potrzebie!

Akcja "POLA NADZIEI"

autor: K.Zielińska,data: 22-09-2016
Akcja

Drodzy uczniowie!

W tym roku szkolnym pragniemy jako szkoła przystąpić do akcji charytatywnej "Pola nadziei", której organizatorem jest Wrocławskie Hospicjum dla dzieci. Polega ona na sadzeniu żonkili na terenie szkoły, a następnie ich sprzedaży. Pieniądze są zbierane na ciężko chore dzieci.
Bez waszego zaangażowania i chęci pomocy ta akcja nie będzie mogła dojść do skutku.
GORĄCO ZACHĘCAM DO UDZIAŁU!!!
Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się jak najszybciej do pani Katarzyny Zielińskiej (sala 215) i pani Angeli Pluty(sala 08). LICZYMY NA WASZĄ POMOC I OBECNOŚĆ, GDYŻ AKCJA ZACZYNA SIĘ W PAŹDZIERNIKU.

AKCJA: Podziel się posiłkiem!

autor: A.Pluta,data: 07-09-2016
AKCJA: Podziel się posiłkiem! W dniach 23-24 września 2016 r. przystępujemy do wolontaryjnych działań poza szkołą, na rzecz potrzebujących rodzin.

FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI

autor: K.Zielińska,data: 12-12-2015
FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI 9 grudnia 2015r. odbył sie w naszej szkole finał SZLACHETNEJ PACZKI. Wolontariusze pakowali w kartony produkty przyniesione przez poszczególne klasy. W pomoc zaangażowała się młodzież z klasy 1B, która od rana do godzin popołudniowych pomagała w przygotowaniu paczki, 

WARSZTATY Z WOLONTARIATU

autor: K.Zielińska,data: 12-12-2015
WARSZTATY Z WOLONTARIATU 4 grudnia 2015r. zostały zorganizowane w naszej szkole dla młodzieży warsztaty z wolontariatu. Organizatorkami tego przedsięwzięcia były pani pani A.Pluta i pani K.Zielińska. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klasy 1B i 2E. Na początku prowadząca z Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci opowiedziała młodzieży, na czym polega wolontariat i jakie są jego rodzaje.

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI W SKLEPACH

autor: K.Zielińska,data: 08-12-2015
ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI W SKLEPACH

W dniach 04-06.12.2015 r. wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Świątecznej Zbiórce Żywności dla potrzebujących. Zebraliśmy wraz z innymi wolontariuszami tonaż w liczbie: 863,68 kg 

Rusza w szkole akcja "SZLACHETNA PACZKA"

autor: K.Zielińska,data: 25-11-2015
Rusza w szkole akcja Informuję wszystkich Państwa, a szczególnie wychowawców klas, że rozpoczęła się w szkole akcja "SZLACHETNA PACZKA", której finał nastąpi 9 grudnia.

Bank Żywności

autor: K.Zielińska,data: 10-10-2015
Bank Żywności W dniach 25-26.09.2015r. przeprowadzona została w sklepach "Biedronka" przy ul. Bystrzyckiej 55 i "T&J Delikatesy" przy ul Jemiołowej akcja zbiórki żywności

Podziękowanie dlla maturzystów

autor: K.Zielińska,data: 18-04-2015
Podziękowanie dlla maturzystów

 "Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie reagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością" - Thomas Jefferson


KONCERT CHARYTATYWNY - 12 lutego 2015r.

autor: K.Zielińska,data: 26-02-2015
KONCERT CHARYTATYWNY - 12 lutego 2015r. Dnia 12 lutego 2015r. o godz.17.30 odbył się w naszej szkole w auli KONCERT CHARYTATYWNY. Pieniądze były zbierane na leczenie pani Magdy,

KONCERT CHARYTATYWNY

autor: K.Zielińska,data: 09-02-2015
KONCERT CHARYTATYWNY

12 lutego 2015r. o godzinie 17.30 odbędzie się w auli KONCERT CHARYTATYWNY.

czytaj więcej>

CHARYTATYWNY KONCERT ROCKOWY

autor: K.Zielińska,data: 04-02-2015
CHARYTATYWNY KONCERT ROCKOWY Dzisiaj 4 lutego 2015r. o godz. 11.50 odbył sie w naszej szkole CHARYTATYWNY KONCERT ROCKOWY zespołu BHP.

ZBIERANIE ŻYWNOŚCI DLA BEZDOMNYCH

autor: K.Zielińska,data: 22-12-2014
ZBIERANIE ŻYWNOŚCI DLA BEZDOMNYCH 19 grudnia 2014r. odbywały się w naszej szkole WIGILIE KLASOWE. Uczniowie wraz z wychowawcami i wychowawcami pomocniczymi świętowali w swoim gronie tą uroczystość. 
[WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI]
 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII