Dziś mamy:  17 / 09 / 2021 „Człowiek jest tak zajęty zarabianiem na życie, że zapomina żyć”- Margaret Fuler
Podstawy przedsiębiorczości

Warsztaty we Wrocławskim Parku Technologicznym.

Warsztaty o biznesie mogą wydać się zbyt daleko przyszłościowe dla licealistów, ale zastanawiając się nad tym dłużej możemy dojść do wniosku, że przyszłość szybko przeobraża się w teraźniejszość. W warsztatach brały udział dwie klasy - 1f oraz 2c pod opieką pani Barbary Cieśli. Rozpoczęły się wykładem, który miał nam uświadomić, jak działają osoby, które chcą stworzyć własny biznes. Drugie zajęcia prowadziła Pani, która zachęcała do przyjrzenia się Wrocławskiemu Parkowi Technologicznemu i zastanowienia się nad korzyściami pracy w inkubatorze. Ostatnia część, zdaniem uczniów była najciekawsza, bo polegała na pracy w grupach, a uczniowie musieli wykazać się  sprytem i kreatywnością. Każda z grup otrzymała zadanie, które miało za cel zachęcenie klienta do kupna produktu lub skorzystania z usługi.

Podsumowując całość, uważam, że warsztaty były bardzo pouczające i w większości ciekawe. Dały do zrozumienia, jak trudno jest otworzyć własny biznes, ale przekonały także, że z pomysłem i planem wszystko da się zrobić. Być może nawet kogoś przekonały do pracy w inkubatorze lub działania na własną rękę. Bo najważniejsze jest  dążenie do wytyczonego celu i nie pozostawanie w miejscu.

Link do wywiadu:

Link do zdjęć: