Dziś mamy:  26 / 09 / 2021 "Kto z nadzieją patrzy w przyszłość,cieszy się teraźniejszością”- Cyceron
Informatyka

W świecie INFO - XXI Dolnośląski Festiwal Nauki 2018

W dniu 25 września uczniowie klasy 3C uczestniczyli w wykładach i pokazach w ramach XXI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
W ramach wykładu Rozpoznawanie mowy i inżynieria języka naturalnego: naturalny sposób komunikacji człowieka z komputerem prowadzący, dr inż. Jerzy Sas, przedstawił podstawowe metody rozpoznawania mowy i rozumienia tekstu w języku naturalnym, coraz powszechniej stosowane jako metoda wygodnej interakcji człowieka z komputerem a także w sterowaniu innymi urządzeniami technicznymi. Zostały zademonstrowane ciekawe zastosowania techniki rozpoznawania mowy w komputerach stacjonarnych i na urządzeniach mobilnych oraz pokazane przyszłe zastosowania tych technik w otaczającym świecie.
Uczniowie wzięli również udział w grze miejskiej WIZ@ na IZet, zorganizowanej przez Samorząd Studencki Wydziału Informatyki i Zarządzania. Uczestnicy podzieleni na 4-5 osobowe zespoły, przy pomocy aplikacji mobilnej, rozwiązywali zagadki dotyczące ciekawostek kampusu Politechniki Wrocławskiej. Na zakończenie gry na wszystkich czekały sympatyczne nagrody!   >>galeria