Dziś mamy:  17 / 09 / 2021 „Im więcej praw, tym mniej sprawiedliwości”- Cyceron

Uczniowie kl. 2C3 zdobywali wiedzę o lokalnym samorządzie

16 czerwca 2021 r. uczniowie klasy 2C3 pod opieką Roberta Pieńkowskiego i Janiny Pieńkowskiej wzięli udział w projekcie Rady Miejskiej Wrocławia „Edukacja samorządowa”. Prosto ze szkoły udaliśmy się do Nowego Ratusza, którego drugie piętro służy Radzie Miejskiej Wrocławia. Tu przywitał nas Wicedyrektor Biura Rady Miejskiej Wrocławia Marcin Frąckiewicz. Uczniowie kl. 2C3 zasiedli na miejscu radnych w Sali Sesyjnej, gdzie zapadają wszystkie najważniejsze decyzje dotyczące mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. O dziejach samorządu i współczesności Wrocławia opowiedział nauczyciel historii i WOS w LO nr XVII, a zarazem radny Rady Miejskiej Wrocławia Robert Pieńkowski. Wizyta w Rynku była również okazją do zwiedzenia najważniejszych zabytków wrocławskiego Starego Miasta (m.in. Starego Ratusza, kościoła św. Elżbiety, Gmachu Głównego Uniwersytetu Wrocławskiego i kościoła św. Marii Magdaleny).