Dziś mamy:  26 / 09 / 2021 „Komputer ma nad mózgiem tę przewagę, że się go używa”- Gabriel Laub
Projekty astronomiczne

Szkolne obserwacje nieba - 8.06.2017

8 czerwca 2017 uczniowie LO nr XVII mieli okazję wziąć udział w szkolnych obserwacjach nieba. Obserwacje koordynowane były przez członków Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, mi.in. Agate Gorwę, Tomasza Kołodzieja oraz Adama Wiernasza. Na wydarzenie przybyło ok. 50 uczniów ze szkoły. Podczas obserwacji można było zobaczyć szczegóły Księżyca, Jowisza z czterema księżycami, Saturna z Tytanem, a także kilka obiektów głębokiego nieba. Mieliśmy okazję podziwiać przelot Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Dodatkową atrakcję stanowiły aż cztery deszcze meteorytów w zasięgu wzroku, szczęśliwcy mieli okazję zobaczyć "spadającą gwiazdę".

Akcja obserwacyjna zaabsorbowała również mieszkańców Wrocławia, którzy przebywali akurat na Wzgórzu Gajowickim. Część osób przybyło specjalnie, na skutek promocji wydarzenia w mediach społecznościach. Pokazuje to jak dużym zainteresowaniem cieszy się astronomia i jak potrzebna jest organizacja takich wieczorów.

Obserwacje koordynowała A. Bukiewicz-Szul.

Kolejne obserwacje już we wrześniu! Zapraszamy.

Zobacz galerię.