LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  08 / 06 / 2023 Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali /JPII/
Sukcesy absolwentów

Marika Klarman, absolwentka klasy tetralnej w obsadzie pierwszej wirtualnej premiery Teatru Polskiego we Wrocławi

autor: Admin,data: 01-02-2021
Marika Klarman, absolwentka klasy tetralnej w obsadzie pierwszej wirtualnej premiery Teatru Polskiego we Wrocławi Marika Klarman, absolwentka klasy teatralnej LO nr XVII w obsadzie pierwszej w historii Teatru Polskiego wirtualnej premiery sztuki opartej na twórczości Izaaka Babla w reżyserii Jana Szurmieja. W miniony weekend, siedząc na własnej kanapie, można było uczestniczyć w prezentowanej on-line realizacji pt. "Zmierzch-świtem" pełnej barwnych kostiumów i dynamicznych scen. Wśród trzydziestoosobowej obsady znalazła się Marika, która już wilelokrotnie prezentowała na deskach teatralnych swój talent wokalny i taneczny. Cieszymy się z sukcesów naszej absolwentki i czekamy na możliwośc obejrzenia spektaklu z jej udziałem na żywo.

Marika Klarman, tegoroczna absolwentka klasy teatralnej na deskach teatru i w serialu telewizyjnym!

autor: Admin,data: 27-05-2019
Marika Klarman, tegoroczna absolwentka klasy teatralnej na deskach teatru i w serialu telewizyjnym!

O talencie tegorocznej absolwentki klasy teatralnej, Mariki Klarman mogliśmy przekonać się wielokrotnie. Utalentowaną muzycznie, aktorsko i  gimanstycznie wielokrotnie mogliśmy podziwiać w różnych przedsięwzięciach i projektach. Ostatnio występowała na deskach  Teatru Polskigo we Wrocławiu w spektaklu "Filadelfijska Opowieść", w którym wcieliła się w rolę młodszej, niesfornej siosty głównej bohaterki.Reportaż o spektaklu w TV Wrocław tutaj>>

Marika gra także z powodzeniem w serialu "Lombard. Życie pod zastaw.", emitowanym w TV Puls. Trzymamy kciuki za dalszą karierę Mariki i  z niecierpliwością czekamy na kolejne projekty z jej udziałem!

Krzysztof Szczepaniakw w roli Hamleta na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie!

autor: Admin,data: 19-03-2019
Krzysztof Szczepaniakw w roli Hamleta na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie!

Krzysztof Szczepaniak, absolwent klasy teatralnej LO nr XVII, zagrał Hamleta na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie! Reżyser spektakluTadeusz Bradecki deklarował, że zdecydował się na sztukę Szekspira właśnie ze względu na osobowość Krzysztofa Szczepaniaka. Ten niezwykle utalentowany aktor z dużym powodzeniem  wciela się w role zarówno komediowe, jak i dramatyczne. Można go podziwiać na deskach teatru, ale także m. in. w produkcji La La Poland TVP. Krzysiek gościł w naszej szkole wielokrotnie, był jurorem w "Przekręcie", a w już niebawem zasiądzie jako juror w XVIII Młodzieżowym Konkursie Piosenki Artystycznej Bardzo Wielka Woda 2019, zaśpiewa także dla nas piosenkę.
Wywiad z Krzysztofem można przeczytać tutaj>>
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy częściej w gościnne progi Siedemnastki!

 

 

Marysia Lewandowska wydała swoją pierwszą debiutancką płytę "Kręcę się"!

autor: Admin,data: 28-09-2018
Marysia Lewandowska wydała swoją pierwszą debiutancką płytę

MARYSIA, absolwentka Siedemnastki w klasie humanistycznej, od szóstego roku życia uzależniona od śpiewu i tańca. Laureatka wielu konkursów, aktualnie rozpoczyna promocję debiutanckiej EP’ki pt. „Kręcę się”, którą wydaje wraz z Luna Music. Premiera na krajowej scenie muzycznej EP’ka zawiera 5 autorskich piosenek, które artystka nagrała we współpracy z gitarzystą i producentem Marcinem Karelem (powiązany z: Kasią Kowalską, Fruhstuck, Endym Yden’em)- prywatnie od niedawna mężem Marysi już teraz po mężu - Karel.
Zobacz i posłuchaj piosenek w wykonaniu Marysi:
XIV Wrocławski Festiwal Form Muzycznych 2017
KARUZELA- Zimowa Giełda Piosenki 2018
Dear Future Husband (Meghan’s Trainor cover)
Scena i sława" (14.10.2018) wywiad w Radio Opole

Marysiu jak miło Cię znowu usłyszeć. Gratulujemy i zapraszamy na scenę Siedemnastki!

Magdalena Stefanowska laureatką Grand Prix XVI ogólnopolskiego konkursu piosenki KUMAK

autor: Admin,data: 06-09-2018
Magdalena Stefanowska laureatką Grand Prix XVI ogólnopolskiego konkursu piosenki KUMAK

MAGDA STEFANOWSKA, absolwentka klasy teatralnej Siedemnastki, obecnie studentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, zdobyła główną nagrodę Grand Prix na XVI Ogólnopolskim Konkursie Piosenki KUMAK; zachwyciła Jury cudownym, klimatycznym  wykonaniem piosenki „I Believe In You”. Posłuchajcie>>
Magda brała również udział w IV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Musicalowej im. George’a Gershwina oraz 48. FESTIWALU FAMA.
Gratulujemy!

 

Krzysztof Szczepaniak - zwycięzcą pierwszego odcinka „Twoja Twarz Brzmi Znajomo 2018”

autor: Admin,data: 05-03-2018
Krzysztof Szczepaniak - zwycięzcą pierwszego odcinka „Twoja Twarz Brzmi Znajomo 2018”

KRZYSZTOF SZCZEPANIAK w pierwszym odcinku programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo 2018”odegrał rolę Shirley Bassey i wykonał kultowe „Big Spender”.  Zrobił to fenomenalnie i zwyciężył! Gratulujemy!
Swoją nagrodę - 10 000 zł. -  Krzysztof przekazał wrocławskiej Fundacji „Na ratunek” na leczenie dzieci z chorobami nowotworowymi.
Zobacz, dlaczego Krzysztof zgodził się na udział w tym programie tutaj>
Przypomnę, że Krzysztof- aktor Teatru Dramatycznego w Warszawie - jest absolwentem klasy teatralnej naszej szkoły, a w minionym roku był  jurorem w konkursie teatralnym Przekrętu.

Patryk Ołdziejewski w roli Wacława w Zemście Fredry

autor: Admin,data: 22-02-2018
Patryk Ołdziejewski w roli Wacława w Zemście Fredry

W Teatrze Dramatycznym w Białymstoku już w sobotę 24.02.br. premiera spektaklu "Zemsta" w reżyserii Henryka Talara. W spektaklu role męskie zagrają kobiety, jedynie w Wacława wcieli się PATRYK OŁDZIEJEWSKI - aktor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, absolwent Siedemnastki. Patryk skomponował również muzykę do tego spektaklu – i jak sądzą po obejrzanych na próbie medialnej fragmentach przedstawienia, będzie to mocna część spektaklu.
Patryk jest absolwentem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Na scenie Białostockiego Teatru Dramatycznego można Go oglądać w wielu spektaklach.
Gratulujemy Patryku! Zapraszamy do Siedemnastki! Już 12 marca rusza kolejny Przekręt!

Krzysztof Szczepaniak weźmie udział w 9 edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"!

autor: Admin,data: 27-01-2018
Krzysztof Szczepaniak weźmie udział w 9 edycji programu

KRZYSZTOF SZCZEPANIAK – absolwent klasy teatralnej Siedemnastki, obecnie aktor Teatru Dramatycznego w Warszawie weźmie udział w 9 edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"!  Już w marcu na antenie Polsatu rusza kolejna edycja tego programu. Krzysztofa i pozostałych uczestników programu czeka 10 tygodni ogromnego wysiłku podczas prób i metamorfozy w  szalonym tempie. Gratulujemy Krzysztofowi i trzymamy kciuki!

Kamil Szeptycki, absolwent Siedemnastki, nominowany do Telekamer

autor: Admin,data: 19-12-2017
Kamil Szeptycki, absolwent Siedemnastki, nominowany do Telekamer

Piszą o Nim, że „ma w sobie coś, co sprawia, że nie sposób go nie polubić!”.  Dar do zjednywania sobie ludzi miał również młody medyk Piotr Szuma, którego zagrał Kamil  w serialu „Lekarze na start”. Kamil zagrał też w „Listach do M. 3”, Kamieniach na szaniec i innych filmach. W Siedemnastce pamiętamy Kamila z wielu ról na scenie naszego liceum, szczególnie z niezapomnianej roli Tewjego w "Skrzypku na dachu".
Talent aktorski Kamila został doceniony nominacją do Telekamer w kategorii „Nadzieja telewizji”.
Głosuj na Kamila tutaj>>
Wyślij SMS o treści TK.M5 na numer 7265
Kamil gratulujemy! Zapraszamy do Siedemnastki!

Julka Kulpa z zespołem KAGYUMA laureatem I Nagrody w Konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej"

autor: Admin,data: 10-10-2017
Julka Kulpa z zespołem KAGYUMA laureatem I Nagrody w Konkursie

Kwartet KAGYUMA, w którym śpiewa absolwentka klasy teatralnej LO XVII - JULKA KULPA został laureatem I Nagrody w XX Ogólnopolskim Konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej” 2017!
II Nagrodę
zdobyła MARIKA KLARMAN uczennica 2 klasy teatralnej LO nr XVII. Radość Siedemnastki jest więc podwójna! Gratulujemy!!!
Werdykt Jury>>
Koncert Finalistów 20. Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej"

Sabina Bieleszuk-Rewucka tańczy w zespole Tańca Irlandzkiego "ELLORIEN"

autor: Admin,data: 26-04-2017
Sabina Bieleszuk-Rewucka tańczy w zespole Tańca Irlandzkiego

SABINA BIELESZUK-REWUCKA, absolwentka klasy reklama-plastyka (rocznik 2000-2004), tańczy w  Zespole Tańca Irlandzkiego "ELLORIEN". Zespół powstał we Wrocławiu w 2004 roku. Na stylistykę ich choreografii miała wpływ współpraca z Sarah Clark TCRG (solistką spektakli tanecznych "Lord of the Dance" oraz "Feet of Flames"). Zespół koncertował m.in. na Festiwalu "Zamek" w Będzinie, dla Ambasady Irlandii, miał pokazy w TVP Poznań i TVP Wrocław, pojawił się też w programie "Familiada". Zagranicą występował w Czechach i na Słowacji.
Od kilku lat współtworzą multimedialny spektakl "Eachtra" wraz z zespołem JRM z Poznania, z którym odwiedzili filharmonie i teatry m.in.: w Warszawie, Poznaniu, Koninie, Lublinie, Zakopanem, Słupsku, Szczecinie, Bielsko-Białej, Krakowie, Tarnowie, Kielcach. Zespół współpracował z takimi zespołami muzycznymi jak: Stonehenge, Banshee, Caledonia.  Obecnie stale współpracują z zespołem JRM.  Facebook>
Tajniki tańca irlandzkiego w Pytaniu na śniadanie TVP2>
Gratulujemy Sabinie pasji i zapraszamy do Siedemnastki.

Natasza Sołtanowicz ma pomysł na siebie

autor: Admin,data: 28-01-2017
Natasza Sołtanowicz ma pomysł na siebie

NATASZĘ SOŁTANOWICZ pamiętamy z energetycznych interpretacji piosenek, które okraszała grą na skrzypcach oraz niekonwencjonalnego spektaklu na Studniówce. Zachwyciła jurorów Must Be The Music w 2013 roku.  Można było posłuchać Nataszy na ulicach Wrocławia i Wenecji. zobacz>> 
Etiudy i spektakle w reżyserii Nataszy przyciągają uwagę widzów i jurorów. Etiuda filmowa "Wiolonczelistka" to piętnastominutowa bajka o zakazanym instynkcie, odebranym dzieciństwie i sile drzemiącej w młodej artystce. Reżyseria, scenariusz Natasza Sołtanowicz
Do tegorocznej - międzynarodowej - edycji SzekspirOFFu zgłosiło się ponad 40 zespołów z Polski i zagranicy. Spośród zgłoszeń wybrano 28 wydarzeń, które są swoistym przekrojem przez wszystkie dziedziny artystyczne oraz prezentują różnorodne inspiracje twórczością Szekspira. W ramach festiwalu Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. L. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu zaprezentuje spektakl Laboratorium Formy pt. „Sen nocy letniej” w reżyserii Nataszy Sołtanowicz.

Follow Rivers- muzyczny balsam dla duszy

autor: Admin,data: 27-01-2017
Follow Rivers- muzyczny balsam dla duszy

Follow Rivers tworzą PAPUSZ (wokal) i ARIES (gitara), a jeszcze nie tak dawno uczniowie klasy teatralnej Siedemnastki- PATRYCJA GLISZCZYŃSKA i KRZYSZTOF PACHÓLSKI.  Czasem można ich usłyszeć na Rynku i w różnych zakątkach naszego miasta. Biorą z muzycznego świata to, co bardziej lub mniej znane i oddają to bogatsze o swoją interpretację, styl i wrażliwość.  Balsam dla duszy!  posłuchaj>>

Marzenia się spełniają

autor: Admin,data: 23-01-2017
Marzenia się spełniają Adrian od początku wiedział, że chce zostać ratownikiem medycznym. Nie był w klasie biologiczno-chemicznej, ale w barwnej i twórczej klasie o profilu "reklama-plastyka". Zawsze miał przy sobie podręczną apteczkę, a Jego fachowa pomoc zadziwiała niejednych przypadkowych "pacjentów". ADRIAN DOMECKI, bo o Nim mowa, jest uznanym ratownikiem medycznym. Możemy Go oglądać w paradokumentalnym serialu "NA RATUNEK 112"

Maciej Podgórski- bezuBEZUstanku- bawi się dźwiękami!

autor: B.Bartnik,data: 11-05-2016
Maciej Podgórski- bezuBEZUstanku- bawi się dźwiękami!

MACIEJ PODGÓRSKI- absolwent klasy reklama-plastyka w naszym liceum cudownie bawi się dźwiękami. Mówi o sobie: „Nie ma nic bardziej wciągającego niż zabawa dźwiękami i selekcja bitów/nagrań. Złapałem bakcyla rapu przed 2000 i tak się rozwija do dziś. bez przerwy, stale, wciąż, ciągle – bez ustanku”. Stąd ksywa bezuBEZUstanku.
Posłuchaj:
Wrocławski wiatr>>
Kunszt>>
Zdjęcia do clipów są autorstwa MARTY MIĘTKIEWICZ, również absolwentki klasy reklama-plastyka.
Hiphop trip>>   i    Hip-hop Chill>>
Dziękujemy Maćku za klimatyczne kawałki. Pozdrawiamy i zapraszamy do Siedemnastki! 
Już niedługo- 8 października 2016- spotkanie absolwentów! Zapraszamy!

Filip Niżyński czyta dzieciom

autor: B.Bartnik,data: 11-05-2016
Filip Niżyński czyta dzieciom

Współczesne Sztuki dla Dzieci czytają i animują upcyclingowe formy lalkowe, do muzyki na żywo, aktorzy- lalkarze i ich Wrocławscy Przyjaciele. Wśród aktorów- absolwent Siedemnastki- FILIP NIŻYŃSKIzobacz>> 

Julka Kulpa z koleżankami z zespołu KAGYUMA zachwyciły Jury w drugim odcinku Must Be The Music 11

autor: B.Bartnik,data: 14-04-2016
Julka Kulpa z koleżankami z zespołu KAGYUMA zachwyciły Jury w drugim odcinku Must Be The Music 11

Od ponad dwóch lat zespół KAGYUMA to cztery młode artystki połączone pasją do muzyki: Agata Majewska, Kamila Salach, Marta Mackiewicz, Julia Kulpa. Cztery żywioły- Cztery barwy- Cztery głosy zachwycają autorskimi aranżacjami i niezwykłym wykonaniem. Wśród nich nasza absolwentka JULKA KULPA. Dziewczęta odnos duże sukcesy:
- zachwyciły  Jury Must Be The Music 11 piosenką My Favourite Things  
- zdobyły Grand Prix  XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Interpretacji Piosenki Aktorskiej w Bydgoszczy
- otrzymały Nagrodę Główną Prezydenta Miasta Torunia im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w wysokości 15 000 złotych oraz statuetkę Złotego Jabłka na VI Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu.

Julce i  Koleżankom gratulujemy! Zapraszamy na scenę Siedemnastki! 

Adrian Kąca - Muszkieterem!

autor: B.Bartnik,data: 14-04-2016
Adrian Kąca - Muszkieterem!

Z radością i dumą śledzimy karierę Adriana, absolwenta klasy teatralnej Siedemnastki. Ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu. Od III roku studiów związany był z Teatrem Muzycznym Capitol. Od pięciu lat jest etatowym aktorem Capitolu. Możemy Go oglądać w większości spektakli wystawianych w Capitolu, podziwiać Jego wszechstronność w różnych artystycznych wcieleniach; ostatnio jako przystojnego Aramisa w TRZECH MUSZKIETERACH. Gratulujemy Adrianie i powtarzamy zaproszenie do Siedemnastki!

Kamil Szeptycki – w najnowszym serialu rodzinnym „Aż po sufit”

autor: B.Bartnik,data: 01-10-2015
Kamil Szeptycki – w najnowszym serialu rodzinnym „Aż po sufit”

"Aż po sufit" to współczesna saga rodzinna. Bez lukrów i ideałów. To słodko-gorzka opowieść o blaskach i cieniach życia, o rodzinnych więzach i relacjach, o konfrontacji marzeń z rzeczywistością. Czym się wyróżnia>>

KAMIL SZEPTYCKI wcielił się w rolę syna- Tomka, który teoretycznie opuścił rodzinne gniazdo.  Mieszka jednak tuż obok rodziców. Wieczny Piotruś Pan – żyje tu i teraz, bez większych planów i zobowiązań. Więcej>>

KRZYSZTOF SZCZEPANIAK laureatem 18. Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej"

autor: B.Bartnik,data: 01-10-2015
KRZYSZTOF SZCZEPANIAK laureatem 18. Konkursu

Krzysztof Szczepaniak brał udział w 18. Konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej". W edycji sopockiej konkursu Krzysztof zdobył II Nagrodę i Nagrodę Publiczności.
Po finałowej rozgrywce w Warszawie KRZYSZTOF SZCZEPANIAK otrzymał Nagrodę Specjalną 18. Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" przyznawaną przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Krzysztof jurorów i publiczność porwał brawurowym wykonaniem utworów: "Tamta pani mnie inspiruje", muz. Jan Pietrzak oraz "Orszaki dworaki", muz. Jerzy Satanowski.
Werdykt Jury 18. Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej">>

Krzysztofowi gratulujemy i zapraszamy w gościnne progi „Osieckiej” do Wrocławia.

Kzysztof Szczepaniak- mistrzem dubbingu!!!

autor: B.Bartnik,data: 17-09-2015
Kzysztof Szczepaniak- mistrzem dubbingu!!!

Krzysztof Szczepaniak to obiecujący aktor młodego pokolenia. Absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie oraz LO Nr XVII im. A. Osieckiej we Wrocławiu.  Związany z Teatrem Dramatycznym m.st. Warszawy. Użycza głosu postaciom z kreskówek, śpiewa w zespole piosenki aktorskiej Robodrom i występuje w warszawskich teatrach.
zobacz i posłuchaj- Przyjdzie czas (Król Lew) >>

Wywiad w Polskim Radio>>

Scena "Siedemnastki" tęskni i zaprasza!

FILIP ADAMIOK- uhonorowany za swe liczne sukcesy w Kickboxingu na arenie krajowej i międzynarodowej

autor: B.Bartnik,data: 29-06-2015
FILIP ADAMIOK- uhonorowany za swe liczne sukcesy w Kickboxingu na arenie krajowej i międzynarodowej

Miniony rok dla FILIPA ADAMIOKA- absolwenta klasy mat-fiz-inf w LO Nr XVII, zawodnika klubu Puncher Wrocław, był bardzo pracowity i obfitował we wspaniałe osiągnięcia m.in. tytuł wicemistrza Świata w Kickboxingu w Rimini (Włochy) i zdobycie Pucharu Świata na Węgrzech.
W bieżącym roku Filip po raz kolejny zdobył Mistrzostwo Polski w Kickboxingu Low kick w kat. junior starszy -75.

FILIP, już po raz drugi- za wybitne wyniki sportowe osiągnięte w 2014 r. otrzymał nagrodę prezydenta Wrocławia. Gala, podczas której wręczono listy gratulacyjne najlepszym sportowcom naszego Miasta odbyła się 23 kwietnia 2015 r. w sali Sesyjnej Rady Miasta Wrocławia.

Zarząd Województwa Dolnośląskiego, doceniając wyniki Filipa na sportowej arenie międzynarodowej, również przyznał Jemu nagrodę w postaci stypendium sportowego. Uroczystość odbyła się 10.03.2015 w Sali Prasowej na Stadionie Wrocław.

Gratulujemy! Życzymy sukcesów na wielu międzynarodowych arenach!
Jesteśmy dumni, że wybrałeś „Siedemnastkę”! Zapraszamy w gościnne progi!

Michał Kozłowski- najlepszy w kategorii "literatura" !!!

autor: B.Bartnik,data: 13-02-2015
Michał Kozłowski- najlepszy w kategorii

MICHAŁ KOZŁOWSKI na co dzień pisze piosenki na zamówienie i prowadzi portal tekstydopiosenek.pl, na którym oferuje własne teksty i uczy pisania początkujących. Ale nominację, a finalnie nagrodę, przyniósł mu tomik "Gadane" - To prosta, zdyscyplinowana poezja o "wszystkim" rozpadającym się codziennie na nieproste gesty, niejasne znaczenia - ocenił go juror Karol Maliszewski.
Cała społeczność LO Nr XVII im. Agnieszki Osieckiej przesyła gratulacje! Cieszymy się, że nasza patronka- „tekściarka” ma w osobie Michała  kontynuatora.  Życzymy  Michałowi wielu sukcesów i zapraszamy w gościnne progi „Siedemnastki”!
relacja>>

Absolwent "Siedemnastki" nominowany do nagrody WARTO w kategorii Literatura

autor: B.Bartnik,data: 11-02-2015
Absolwent Już po raz siódmy wręczone zostaną Nagrody Kulturalne WARTO, czyli laury wrocławskiej redakcji „Gazety Wyborczej” promujące Wrocławskie ARTystyczne Odkrycia. Nominowani zostali autorzy najciekawszych artystycznych zdarzeń minionego roku, a laureatów wybierają przedstawiciele kapituł złożonych ze specjalistów z dziedziny muzyki, teatru, literatury, sztuk wizualnych oraz filmu. Wśród nich MICHAŁ KOZŁOWSKI, absolwent LO Nr XVII, nominowany w kategorii Literatura.
"Michał Kozłowski, jestem zawodowym tekściarzem, od ponad 7 lat zajmuję się pisaniem tekstów do piosenek, współpracowałem z wieloma zespołami, piosenkarzami, artystami, firmami, osobami prywatnymi, zarówno działającymi zawodowo, jak i amatorsko. Jestem laureatem Złotego Pióra Sopotu (2008), dwukrotnym finalistą konkursu poetyckiego im. Jacka Bierezina w Łodzi (2008 i 2013), a także zdobywcą III nagrody w konkursie poetyckim im. Macieja Słomczyńskiego w Krakowie (2014). W roku 2014 ukazał się mój debiut poetycki pt.: "Gadane" (Księgarnia Akademicka, Kraków 2014)." Portal tekstydopiosenek.pl>>

KLARA BRODA w finale Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki na 35. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej!!!

autor: B.Bartnik,data: 23-03-2014
KLARA BRODA w finale Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki na 35. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej!!!

Siedem wokalistek znalazło się w finale Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki. Wśród finalistów znalazła się absolwentka klasy teatralnej LO Nr XVII KLARA BRODA. Gratulujemy  Klarze i życzymy wygranej!!!

Szczegóły>>    

Magda "Jazzy" Dzięgiel na światowych scenach

autor: B.Bartnik,data: 11-02-2014
Magda

I-Grades to dwie dziewczyny: Magda "Jazzy" Dzięgiel i Basia "eM" Miedzińska. Grały z Mrozem, Mesajah czy Kamilem Bednarkiem. Potem szybko utorowały sobie wejście na światowe sceny. Wystąpiły na Wembley obok Major Lazera i grupy Magnetic Man. zobacz>>przeczytaj>>

Magdę- absolwentkę klasy biologiczno-chemicznej naszej szkoły mogliśmy zobaczyć i posłuchać w Chórkach z Mesajahem podczas Sylwestra2013 w Polsacie. Facebook Maddaleny>>


 

Nowa świetna piosenka Mroza!

autor: B.Bartnik,data: 25-12-2013
Nowa świetna piosenka Mroza! „Jak nie my to kto” - to 3 singiel zapowiadający nowy album Mroza, który pojawi się w marcu 2014! Gratulujemy!

Łukasz Mróz w jednym z wywiadów wspomina m. in. lata nauki w klasie teatralnej LO Nr XVII im. A.Osieckiej- zobacz i posłuchaj>>

Justyna Woźniak laureatką Nagrody Głównej XL Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”

autor: B.Bartnik,data: 25-12-2013
Justyna Woźniak laureatką Nagrody Głównej XL Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” JUSTYNA WOŹNIAK absolwentka klasy teatralnej naszej szkoły otrzymała Nagrodę Główną im. Agnieszki Osieckiej dla Najwybitniejszej Indywidualności XL Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję". Gratulujemy!!!

Ogłoszenie werdyktu jury XL Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję">>

Relacja z koncertu laureatów>>

Janek Jurkowski i interesujacy projekt Grupa Filmowa DARWIN

autor: administrator,data: 06-11-2013

JAN JURKOWSKI i Marek Hucz są załoźycielami Grupy Filmowej DARWIN. Zajmują się pisaniem i produkowaniem własnych krótkich filmików internetowych o charakterze komediowym! Jest to pierwsza taka inicjatywa studencka w Polsce! Janek jest oczywiście absolwentem klasy teatralnej w LO Nr XVII!!!
Gratulujemy pomysłu i wykonania!

Kamil Szeptycki gra jedną z głównych ról w filmie „Kamienie na Szaniec”

autor: administrator,data: 07-10-2013
Absolwent "Siedemnastki" KAMIL SZEPTYCKI wcielił się w postać Alka w filmie „Kamienie na Szaniec” w reź. Roberta Glińskiego.

Pamiętamy Kamila z wielu ról na scenie naszego liceum, szczególnie z niezapomnianej roli Tewjego w "Skrzypku na dachu".
Z konferencji "Kamieni na szaniec">> Na planie "Kamieni na szaniec">>
Kamil gratulujemy!!! Zapraszamy w gościnne progi Siedemnastki.

Danutę Randzisty moźemy podziwiać w wielu spektaklach i koncertach.

autor: administrator,data: 16-06-2013
DANUTA RANDZISTY absolwentka klasy teatralnej naszej szkoły brawurowo odtworzyła postać legendarnej Janis Joplin w dyplomowym spektaklu dramatyczno-muzycznym "Gwiazdopack".

Na scenie Siedemnastki królowała w zespole "Voices" interpretując piosenki Osieckiej- wspomnienie>> Danusia uświetniła swoim występem spektakl muzyczny „Piosenka jest dobra na wszystko” na gali VIII Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda zobacz >> i jeszcze to>> i to>>
Danuta gra w Teatrze Muzycznym CAPITOL m.in. W spektaklach: "Hair", "Ścigając zło" czy "Idiota". Zapraszamy na spektakle, a Danusię zapraszamy do „Siedemnastki”

Wojan Trocki na scenach teatru i w filmie

autor: administrator,data: 19-05-2013
"Pamiętamy o ogrodach" i Wojana niespodziewany występ z kabaretem, no i tę poezję przez Niego interpretowaną. WOJAN TROCKI- absolwent klasy teatralnej LO Nr XVII- Ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. Śpiewał piosenki Marka Grechuty w spektaklu "Świecie nasz", brał udział m.in. w Nocnych Spotkaniach Literacko-Muzycznych i w PPA. Moźna Go oglądać na deskach teatrów w Warszawie, w filmach i klubach.

Gratulujemy Wojan i zapraszamy do "Siedemnastki"!

Miłosz Konieczny w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora

autor: administrator,data: 19-05-2013
...próby są chyba w tej pracy najwaźniejsze. One stwarzają okazję, źeby odpowiedzieć sobie na kluczowe pytania...- tak uwaźa MIŁOSZ KONIECZNY- absolwent klasy teatralnej "Siedemnastki", którego moźna zobaczyć i usłyszeć na scenie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki.

Miłosz w kilku odsłonach, ale zawsze w paski

Miłosz o swojej pracy>>
Miłosz pamiętamy Twoje monodramy i nie tylko. Zapraszamy do "Siedemnastki"!

Grzegorz Twaróg (vel Grzegorz Goch)

autor: administrator,data: 04-03-2012
Piszą o Nim: „Przystojny i utalentowany absolwent wrocławskiej PWST.”

Grzegorz Twaróg- absolwent klasy tatralnej naszego liceum- zagrał główną rolę męską w filmie „Na dobry początek”. Moźemy oglądać Go równieź na małym ekranie, m. in. w serialu „Barwy szczęścia” jako Gabriela, partnera Kingi.
Filmografia>> GRZEGORZ GOCH REEL >>
Grzegorz promuje nasze miasto: Reklama " Wroclaw the meeting place" i występuje w teledyskach: Neony - Gorący Styczeń oraz TEDE "Dokąd idziesz Polsko".
Pamiętamy Jego kreacje na scenie XVII LO, szczególnie te kabaretowe.
Nowa scena„Siedemnastki” jest do Twojej Grzegorz dyspozycji! Zapraszamy!

Marcin Kalisz aktorem Teatru Starego w Krakowie.

autor: administrator,data: 04-03-2012
Marcin jest absolwentem klasy teatralnej w XVII LO. W 2005 ukończył Państwową Wyźszą Szkołę Teatralną w Krakowie. W latach 2005-2008 pracował w krakowskim Teatrze Ludowym. Od 2008 gra na deskach Starego Teatru w Krakowie.
Marcin reźyseruje czytania dramatów w krakowskich klubach, dyskotekach. Prowadzi warsztaty teatralne z amatorami i zajęcia z adeptami sztuki aktorskiej ze w dramastudio.
Marcinie gratulujemy i zapraszamy w gościnne progi "Siedemnastki"! Wszak niedługo Przekręt!

Zespół Magdaleny Pasierskiej i Michała Majerana - Me, Myself & I uhonorowany Wrocławską Nagrodą Muzyczną w kategorii muzyka popularna

autor: administrator,data: 22-11-2011
21 listopada we Wrocławskim Teatrze Współczesnym prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz wręczył Wrocławskie Nagrody Teatralne i Muzyczne.
Zespół Me, Myself & I, czyli MAGDALENA PASIERSKA i MICHAŁ MAJERAN otrzymał Wrocławską Nagrodę Muzyczną w kategorii Muzyka rozrywkowa za debiutancką płytę "Takadum!" - dzieło pełne radości, spójne i pieczołowicie zrealizowane przez muzyków, których jedynym instrumentem jest głos.

Wokalistka Magda (przypomnę- absolwentka klasy teatralnej LO Nr XVII im. A. Osieckiej) cieszyła się, źe grupa została dostrzeźona. „Od początku od kiedy istnieje zespół trąbimy o tym, źe jesteśmy z tego świetnego miasta. Kultura jest cudownie źyczliwa dla nas. A dziś Dzień Źyczliwości.” Magdzie i Michałowi gratulujemy i zapraszamy w gościnne progi „Siedemnstki”!
o Magdzie>>
więcej>>

Ola Pawlik pięknie śpiewa i odnosi sukcesy

autor: administrator,data: 22-09-2011
Aleksandra Pawlik, absolwentka klasy teatralnej "Siedemnastki"- to polska wokalistka wykonująca muzykę z pogranicza Rocka i Bluesa oraz Poezję Śpiewaną. Znana głównie jako frontmenka i wokalistka zespołu HWSC, gdzie łączy swoje zamiłowania zarówno do Rock&Rolla, jak i poezji śpiewanej oraz piosenki aktorskiej.
Od 5 roku źycia związana z muzyką, brała aktywny udział w konkursach i przeglądach piosenek. Przez 6 lat była związana z wrocławską sceną Poezji Śpiewanej. Dzięki swojemu talentowi i cięźkiej pracy została laureatką wielu konkursów, między innymi: Ogólnopolski Konkurs Recytatorski 2007 w kategorii Poezji Śpiewanej w tym równieź Nagroda Polskiego Radia Wrocław, Bardzo Wielka Woda 2008, Oceany 2008, Wybryk 2008.

Od 2009 roku gra takźe koncerty solowe jako Ola Pawlik i Przyjaciele, gdzie prezentuje materiał akustyczny na który składają się głównie największe przeboje polskiego rocka i bluesa, ale takźe utwory Nicka Cave czy Jacquesa Brela.
VIII Przegląd Muzyki i Piosenki VENA 2010>>
posłuchaj>>

Natalia Cyran otrzymała stypendium od polskiego kosmonauty generała Mirosława Hermaszewskiego

autor: administrator,data: 26-04-2011
W niedzielę 11 lipca generał Mirosław Hermaszewski na lotnisku w Szymanowie, na którym 50 lat temu po raz pierwszy wzbił się w powietrze, wręczył 20-letniej wrocławiance i absolwentce klasy teatralnej LO Nr XVII NATALII CYRAN, stypendium, by mogła doskonalić umiejętności lotnicze. Natalia jest jedną z dwóch dziewczyn, które uczą się latać szybowcami we wrocławskim aeroklubie.
Natalia razem z Generałem Hermaszewskim oraz Jej instruktor Pan Jerzy Musiał równieź z Generałem

Słowa Natalii: „Wszystko co z lataniem zawdzięczam mojemu instruktorowi, nie udałoby się to gdyby nie Pan Jerzy Musiał….. Do kosmosu to moźe niekoniecznie, ale chciałabym być pilotem śmigłowca ratowniczego.”
Gratulujemy Natalii i źyczymy spełnienia planów.
relacja>> czytaj teź>>

Michał Paszczyk - polski aktor, konferansjer oraz artysta kabaretowy

autor: administrator,data: 29-03-2011


MICHAŁ PASZCZYK jest absolwentem LO Nr XVII (rocznik 1995). Ukończył Wydział Aktorski PWST we Wrocławiu (rocznik 2000). Artysta kabaretów K.O.P.P., Pralka, Neo-Nówka (2005–07), a od 2008 roku związany z kabaretem Paranienormalni. Przez kilka lat był DJ-em wrocławskiej rozgłośni Radia Eska.
Z kabaretem Neo-Nówka zdobył prawie wszystkie nagrody jakie do zdobycia były w kabaretowym świecie: II miejsce na festiwalu PAKA, I na Lidzbarskich Wieczorach Satyry i Humoru, dwukrotnie tytuł Debeściaka na festiwalu w Dąbrowie Górniczej, doceniany takźe w aktorskim fachu.
Na koncie ma niezliczoną ilość realizacji telewizyjnych.
Jako konferansjer prowadził i rozbawiał publiczność od kameralnych spotkań dla 30 osób jaki i dla wielkich imprezach dla tysięcy osób.
Bez zadęcia lecz z napięciem, nie z pośpiechem a z uśmiechem i olbrzymią dawką dobrego humoru - to charakterystyka jego działań konferansjerskich, w czasie których prezentuje swoje monologi, piosenki i wciąga do zabawy autorskimi konkursami.
Potrafi tez niekonwencjonalnie zaprezentować produkt pisząc scenariusz "na miarę"?.
Michał Paszczyk- profesjonalizm, humor i łamanie schematów na imprezach.
Fotobiografia Paszczyka>>
Zapraszamy (bez zadęcia lecz z uśmiechem) w gościnne progi "Siedemnastki".

Krzysztof Szczepaniak, zdobywca Tukanów Publiczności i Dziennikarzy na 32. PPA

autor: administrator,data: 28-03-2011
Tukan Publiczności i Tukan Dziennikarzy powędrował do KRZYSZTOFA SZCZEPANIAKA, wrocławianina studiującego na II roku Akademii Teatralnej w Warszawie. Publiczność i dziennikarzy ujął piosenkami Macieja Zembatego "W prosektorium" i "Ostatnią posługą".

Zobacz wręczenie nagród>>

Krzysztof Szczepaniak jest Wrocławianinem i tak się znakomicie składa, źe jest równieź absolwentem LO Nr XVII im. A. Osieckiej! (Wspominamy Jego kreacje, np, Forum Romanum!>>). Śpiewa, bo lubi, i sprawia mu to duźą frajdę – choć otoczeniu nie zawsze. Uwielbia musicale, operetki i wszelkie muzyczne przedsięwzięcia.
Gratulujemy sukcesu!
Krzysztof, zapraszamy na X Bardzo Wielką Wodę juź 1 kwietnia (i to nie jest Prima-Aprilis).

Magdalena "Jazzy" Dzięgiel

autor: administrator,data: 28-03-2011
Absolwentka klasy biologiczno-chemicznej Magdalena "Jazzy" Dzięgiel święci tryumfy na scenach całego kraju. Podziwiamy Jej rewelacyjny głos i ... urodę.


Czytaj o Magdalenie>>
Zdobyła II nagrodę w III edycji BWW w 2004 r. i III Nagrodę w IX edycji Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej w 2006 r. posłuchaj>>
Świat Ordonki, śpiewa Magdalena Dzięgiel>>
Gratulujemy! Zapraszamy na naszą "siedemnastkową" scenę.

Piotr Czyszkowski redaktor Wiadomości TVP1

autor: administrator,data: 24-03-2011
Absolwenta naszej szkoły Piotra Czyszkowskiego moźemy oglądać w TVP1 we "Wiadomościach". Był równieź dziennikarzem "Misji specjalnej"- programu cieszącego się duźą oglądalnością.

Gratulujemy świetnej pracy i zapraszamy do "Siedemnastki".

Adrian Kąca gra główną rolę w musicalu HAIR

autor: administrator,data: 24-03-2011
Adrian Kąca absolwent klasy teatralnej "Siedemnastki" zagrał rolę głównego bohatera Claude’a Bukowski w - jak oceniali krytycy- porywającym, poruszającym, momentami wybitnym musicalu HAIR wystawionym we wrocławskim Teatrze Muzycznym CAPITOL. Adrian gra równieź w spektaklach: "Czarnoksięźnik z Krainy Oz" i „Ścigając zło”.

Teatr Adriana>>
Adrianowi gratulujemy i zapraszamy w gościnne progi naszego liceum. Adrian razem z Łukaszem Mrozem na scenie LO Nr XVII- czyli kabaret "Suchy wafel">>

Magdalena Pasierska absolwentka klasy teatralnej naszej szkoły razem z zespołem "Me Myself And I" w finale "Mam Talent"

autor: administrator,data: 31-10-2010

„Takiego talentu nie powstydziłaby się nawet Urszula Dudziak!”
„Są młodzi, pręźni i właśnie rozkręcają się ze swoimi pomysłami na nowe brzmienia. Na niezbadanych ścieźkach muzyki prowadzą ich: improwizacja, human beatbox i wokalne klimaty Czarnego Lądu.”

„My Myself And I” to projekt wokalny bazujący na ludzkim głosie. Zespół powstał w 2006 r. z inicjatywy Magdaleny Pasierskiej. W skład wokalnego trio wchodzą: Magdalena Pasierska, Michał Majeran i Piotr Saulik. Zobacz występ w ostatnim programie „Mam Talent”>>
Magdzie i Kolegom z zespołu gratulujemy i źyczymy sukcesu w finale!

Julia Wargin – ex-uczennica „Siedemnastki” - Miss Polonia Wroclawia 2010

autor: administrator,data: 26-06-2010
JULIA WARGIN - uczennica klasy humanistycznej F rocznik 2005-2008, której wychowawcą była p. Elźbieta Lisiak, została wybrana tegoroczną Miss Polonia Wrocławia – podczas Wielkiego Finału, zorganizowanego w ekskluzywnych wnętrzach Domu Handlowym RENOMA.
Kandydatki do tytułu Miss Polonia Wrocławia uchwycił obiektyw JUSTYNY ŁUCJI BIEŃ (równieź absolwentka naszej szkoły- klasa BP rocznik 2008, wychowawca p. Dorota Milewska-Skotny), która na stałe współpracuje z Rekreatywa Group – organizatorem wyborów.

Na zdjęciach JULIA WIRGIN i JUSTYNA BIEŃ


Julii i Justynie gratulujemy i źyczymy wielu sukcesów w źyciu!!!

Szczegóły>>
Zobacz film Miss Polonia Wrocław 2010 casting>>

Kuba Czekaj laureatem głównej nagrody w Konkursie Młodego Kina w 2009 i w 2010 roku!

autor: administrator,data: 04-05-2010
W konkursie "Talenty Trójki" roku 2009 w kategorii "Film" zwycięzcą został Jakub Czekaj (absolwent klasy teatralnej naszej szkoły) - autor filmu "Ciemnego pokoju nie trzeba się bać". Za ten film Kuba Czekaj w Konkursie Młodego Kina w 2009 r. podczas 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał główną nagrodę.

Kuba Czekaj studiował reźyserię na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Był teź stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Narodowego Centrum Kultury. List gratulacyjny Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach>>
Czytaj więcej>> Zobacz filmy Kuby>> Wywiad z Kubą>>
Z ostatniej chwili!
Kuba Czekaj po raz drugi otrzymał główną nagrodę w Konkursie Młodego Kina w 2010 r. podczas 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za film „Twist & Blood".
Za ten film Kuba nagrodzony został takźe Srebrnym Lajkonikiem w Konkursie Polskim podczas zakończonego w niedzielę 50. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.
Kubie gratulujemy, jesteśmy dumni i zapraszamy w gościnne progi "Siedemnastki".

Łukasz Ciona - reporter, prowadzacy wrocławske "Faktów"

autor: administrator,data: 26-10-2009
Łukasz jest równieź absolwentem klasy aktorskiej w "Siedemnastce". Przygodę z mediami rozpoczął w radiu studenckim Uniwersytetu Wrocławskiego „UniRadio”. Potem był radiowy talk–show, póżniej Telewizja Polska w Katowicach, która jest dla niego nie tylko miejscem pracy, ale teź największym zawodowym wyzwaniem.

Po pół rocznym transferze na Górny Śląsk i przygodzie z „Aktualnościami”, powrócił na ten rodzinny, Dolny. W „Faktach” zajmuje się wszystkim tym, co ciekawe, niezwykłe i waźne dla ludzi.

W wolnych chwilach oddaje się kilku źyciowym pasjom: piłce noźnej, grom komputerowym, literaturze i kinie sf i fantasy oraz śpiewaniu i brzdąkaniu na basie. Poza tym rodzinny i przyjacielski charakter sprawia, źe najwięcej wolnego czasu pochłaniają mu spotkania z rodziną i przyjaciółmi.
A więc zapraszamy do "przyjacielskiej" szkoły.
Więcej>>

Paweł Rańda- szlakowy polskiej osady "na medal"!

autor: administrator,data: 26-10-2009
Wrocławski wioślarz Paweł Rańda poprowadził w Pekinie polską czwórkę bez sternika wagi lekkiej do srebrnego medalu olimpijskiego.

Paweł był uczniem Technikum Mechanicznego w naszej szkole. Mieliśmy przyjemność gościć Go w naszej szkole dwukrotnie i wszyscy uczniowie LO Nr XVII mogli jeszcze raz przeźywać pod wodzą Szlakowego fantastyczne chwile wielkiego olimpijskiego sukcesu! Swoim młodszym kolegom Paweł powiedział, źe droga do sukcesu w sporcie wiedzie przez cięźką pracę, ścisłą dietę, wytrwałość i - szczególnie w sporcie zespołowym- dobre relacje.
My źyczymy Pawłowi Rańdzie sukcesów w sporcie i w źyciu w ogóle. Dziękujemy i zapraszamy!
Oficjalny serwis Pawła Rańdy>>

MAGDALENA PASIERSKA jest duszą zespołu Me Myself And I

autor: administrator,data: 26-10-2009
Absolwentka klasy aktorskiej "Siedemnastki"- Magda Pasierska to energetyczny wulkan zespołu Me Myself And I, który wylewa się na publiczność w kolejnych erupcjach improwizacji. Czytaj o zespole>>

9 grudnia 2008 Me Myself And I miało zaszczyt poprzedzić swoim koncertem spotkanie mieszkańców Wrocławia z XIV Dalajlamą.
Zespół gościliśmy równieź w naszej szkole, ale tym razem nie koncertował tylko wcielił się w rolę Jurorów Przekrętowych konkursów piosenki.
Chętnie Was zobaczymy i posłuchamy. Zapraszamy do nas!

Mrozu dalej miesza na polskiej scenie muzycznej!

autor: administrator,data: 25-10-2009
Jest przystojny, energiczny, ma fascynujący głos i wspaniale prezentuje się na scenie- tak o Łukaszu moźna było przeczytać po jego występie na Sopot Hit Festiwal 2009 w Operze Leśnej.

Jego muzyka to atrakcyjna mieszanka popu, nowych brzmień, r’n’b i soulu. Nie opadł jeszcze kurz po ogromnym sukcesie tytułowego utworu debiutanckiej płyty Mroza „Miliony monet”, a juź artysta „puszcza do obiegu” najnowszy singiel pod tytułem „Femme Fatale”. Kibicujemy Łukaszowi i zapraszamy Absolwenta do "Siedemnastki" na promocyjny koncert. trochę wspomnień>>
strona Mroza>>
A jak Mrozu zdawał maturę... >>
[WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI]
 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII