LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  17 / 09 / 2021 Nie proś świata, aby się zmienił, to TY zmień się pierwszy!- o. A. de Mello
Destianation Imagination

Relacja z XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywnosci Destiantion Imagination

W sumie prawo wyjazdu do Stanów Zjednoczonych na Olimpiadę Światową otrzymało 17 drużyn, spośród 245 drużyn, które wzięły udział w wydarzeniu. W tym gronie znalazło się 11 zespołów z Wrocławia oraz Drużyny z Warszawy, Giżycka, Gdyni, Augustowa, Słobódki i Żor.

Zdobywcy wszystkich pierwszych miejsc oraz czterech z ośmiu  Nagród Specjalnych szykują się teraz do udziału w Światowej Olimpiadzie Kreatywności DI w Knoxville w stanie Tennessee – która rozpocznie się już 23 maja. 

Olimpiada sama w sobie jest Wielkim Świętem Kreatywności. I choć każda z drużyn liczyła na zdobycie medali i nagród, nie one są tutaj najważniejsze. Staramy się, aby Olimpiada była dla uczestników niesamowitym przeżyciem, dobrą zabawą, czasem nawiązywania nowych przyjaźni, uczenia się od siebie nawzajem. Dlatego na uczestników czekało ponad 300 godzin warsztatów i kilka stanowisk edukacyjnych, prowadzonych przed edukatorów i animatorów z organizacji, firm i instytucji z całej Polski. Były eksperymenty fizyczne i chemiczne, zapoznawanie z kulturami świata, tworzenie architektury i miasta marzeń, budowanie prostych maszyn, zajęcia taneczne i ruchowe, warsztaty DJ-skie, projektowanie łazików marsjańskich i zmagania z językiem oraz specjalna Strefa Relaksu.

Specjalnie dla uczestników i gości Ceremonii Otwarcia Olimpiady niezwykły pokaz taneczno-akrobatyczny  przygotował Teatr Avatar  z Legnicy, a zaśpiewała półfinalistka programu The Voice Kids – Oliwia Kopiec. Uroczystą Ceremonię Zamknięcia Olimpiady rozpoczął natomiast magiczny pokaz malowania światłem przygotowany przez Galitsyna Art Group.

 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII