LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  08 / 06 / 2023 Skoro ludzie umierają bohatersko jak bracia, mogą też żyć razem jak ludzie- H. Truman
Mój pierwszy biznes przed 20tką

Gala finałowa projektu "Mój pierwszy biznes przed 20tką"

autor: M.Hajder,data: 30-08-2017
Gala finałowa projektu 22 czerwca 2017 w auli Wyższej Szkoły Bankowej odbyło się uroczyste zakończenie i podsumowanie V edycji projektu "Mój pierwszy biznes przed 20tką". Finałowe prezentacje były ukoronowaniem wytężonej ośmiomiesięcznej pracy uczestników projektu. W kategorii "Gra planszowa" nasza drużyna w składzie Natalia Stempin, Grzegorz Jacewicz, Jakub Wiglusz zdobyła trzecie miejsce.  
wywiad <<

III miejsce - Gra „Aloha War” zespół z Liceum Ogólnokształcącego nr XVII

autor: M.Hajder,data: 11-06-2017
III miejsce - Gra „Aloha War” zespół z Liceum Ogólnokształcącego nr XVII
Reprezentacja naszej szkoły w składzie Natalia Stempin, Grzegorz Jacewicz 2D, Jakub Wiglusz 2F zajęła III miejsce w konkursie w kategorii gra planszowa w V edycji projektu "Mój pierwszy biznes przed 20tką". Uczniowie zaprezentowali grę "Aloha War", którą stworzyli podczas warsztatów organizowanych przez WSB w roku szkolnym 2016/2017. Gra nawiązuje do mitologii hawajskiej jej celem jest zdobycie wulkanu i uzyskanie wpływów nad hawajskimi wyspami.

GIEŁDA BANKOWA

autor: M.Hajder,data: 31-03-2017
GIEŁDA BANKOWA

Jak funkcjonuje bank – mogli zobaczyć, wrocławscy uczniowie, uczestnicy Giełdy Bankowej zorganizowanej w ramach projektu „Mój pierwszy biznes przed 20-tką”.

29 marca w siedzibie Regionalnego Oddziału Detalicznego PKO Banku Polskiego we Wrocławiu (budynek Sky Tower) odbyła się Giełda Bankowa, podczas której uczniowie mogli zapoznać się z funkcjonowaniem banku. W giełdzie uczestniczyli uczniowie reprezentujący naszą szkołę w tym projekcie Natalia Stempin 2D, Grzegorz Jacewicz 2D, Jakub Wiglusz 2F, Maciej Hupa 2B oraz opiekun projektu Małgorzata Hajder. Na specjalnie przygotowanych stoiskach pod okiem ekspertów bankowych młodzież dowiedziała się m.in. o nowoczesnych narzędziach finansowych, kredytach dla firm oraz funkcjonowaniu młodych ludzi w przestrzeni bankowej. Spotkanie zakończył konkurs.

Gala czwartej edycji projektu "Mój pierwszy biznes przed 20-tką"

autor: M.Hajder,data: 23-06-2016
Gala czwartej edycji projektu

31 maja 2016 odbyła się uroczysta gala czwartej edycji konkursu "Mój pierwszy biznes przed 20-tką". Gala była podsumowaniem rocznej pracy podczas, której przedstawiciele 16 wrocławskich szkół ponadgimnazjalnych w sposób praktyczny uczyli się realizować własne pomysły i rozpoczynać działalność gospodarczą. Zespół z naszej szkoły w tym roku stworzył autorski produkt w postaci gry planszowej pt. "Zmierzch bogów" nawiązujący do mitologii słowiańskiej. W projekcie brali udział Aleksandra Sybidło 1D, Hanna Gamoń 1E, Kacper Nowakowski 1A i Krystian Radomski 1C. Projekt ten realizowany jest przez Wyższą Szkołę Bankową, Urząd Miasta Wrocławia oraz PKO Bank Polski.

zdjęcia 

WARSZTATY Z AUTOPREZENTACJI

autor: M.Hajder,data: 20-04-2016
WARSZTATY Z AUTOPREZENTACJI Dnia 20 kwietnia 2016 grupa uczniów biorących udział w projekcie "Mój pierwszy biznes przed 20tką" wzięła udział w warsztatach zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Bankową, podczas których uczniowie zdobywali wiedzę na temat autoprezentacji. Już 13 maja nasz zespół w składzie Hanna Gamoń, Aleksandra Sybidło, Kacper Nowakowski, Krystian Radomski przystąpi do konkursu finałowego z własną grą planszową,

GIEŁDA BANKOWA

autor: M.Hajder,data: 06-03-2016
GIEŁDA BANKOWA

 W siedzibie Banku PKO BP we Wrocławiu 1 marca 2016 odbyła się Giełda Bankowa, w  której uczestniczyli uczniowie biorący udział w programie „Mój pierwszy biznes przed 20-tką”.

Pracownicy banku przedstawili młodzieży możliwości pozyskiwania kapitału na rozpoczęcie  działalności gospodarczej, oraz ogólne informacje jak zostać pracownikiem banku i jak założyć swoje pierwsze konto bankowe. Pod koniec giełdy uczniowie nasi uczestniczyli w konkursie, w którym Aleksandra Sybidło i Kacper Nowakowski otrzymali nagrody w postaci podwójnych biletów do Narodowego Forum Muzyki.

Wykład "Aktywne i pasywne formy walki z bezrobociem"

autor: M.Hajder,data: 02-01-2016
Wykład

 W dniu 16 12 2015 uczniowie naszej szkoły w ramach projektu "Mój pierwszy bizes przed 20tką" wysłuchali wykładu profesora Mariana Nogi pt. "Aktywne i pasywne sposoby walki z bezrobociem". Profesor omówił problem bezrobocia w naszym kraju i na świecie. Przedstawił również sposoby aktywizowania osób bezrobotnych i skutki jakie niesie za sobą długotrwałe bezrobocie. Wykład odbył sie w XV LO we Wrocławiu. 

 

 

Kolejna edycja projektu "Mój pierwszy biznes przed 20tką"

autor: M.Hajder,data: 24-11-2015
Kolejna edycja projektu To już trzecia edycja programu " Mój pierwszy biznes przed 20tką",w której  udział bierze nasza szkoła. Jak co roku zajęcia prowadzone są przez młodych i doświadczonych pracowników naukowych Wyższej Szkoły Bankowej. W tym roku drużyna z  naszej szkoły zajmuje się opracowaniem koncepcji i mechanizmu gry planszowej, z którą w miesiącu maju przystąpi do finałowego konkursu w ramach tego projektu. LO Nr XVII reprezentują Hanna Gamoń 1E, Aleksandra Sybidło 1D, Kacper Nowakowski 1A i Krystian Radomski 1C.

SUKCES MŁODYCH PRZEDSIĘBIORCÓW Z "SIEDEMNASTKI"

autor: M.Hajder,data: 22-11-2015

27 czerwca 2015  w Wyższej Szkole Bankowej odbyła się uroczysta gala finałowa III edycji konkursu "Mój pierwszy biznes przed 20tką". Drużyna z naszej szkoły w składzie Katarzyna Demków 2C, Bartłomiej Sambor 1E, Szymon Gocyk i Aleksander Kowalczuk 1 C zajęła II miejsce w kategorii "E -sklep". Sukces ten jest uwieńczeniem 10 miesięcznej pracy zespołowej naszych uczniów, a w nagrodę uczniowie otrzymali smartfony.

galeria 

Giełda Bankowa w ramach projektu "Mój pierwszy biznes przed 20tką".

autor: M.Hajder,data: 15-02-2015
Giełda Bankowa w ramach projektu

W czwartek 12 lutego w siedzibie Regionalnego Oddziału Detalicznego PKO Banku Polskiego we Wrocławiu (budynek Sky Tower) odbyła się Giełda Bankowa, podczas której uczniowie biorący udział w programie „Mój pierwszy biznes przed 20-tką” mogli zapoznać się z funkcjonowaniem Banku.

 

"Wejście Polski do strefy euro" - wykład w ramach projektu.

autor: M.Hajder,data: 11-12-2014
4 grudnia 2014 roku uczniowie klasy 1 C wzięli udział w wykładzie Pana Profesora Mariana Nogi realizowanym w ramach projektu "Mój pierwszy biznes przed 20tką". Prof. zw. dr hab. Marian Noga to ekonomista, senator IV i V kadencji, od 2004 do 2010 roku członek Rady Polityki Pieniężnej. Autor ponad 120 publikacji naukowych z dziedziny ekonomii. Temat wykładu "Wejście Polski do strefy euro" wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów. W spotkaniu wzięli również udział przedstwiciele sponsora strategicznego projektu PKO BP oraz Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Zaproszeni goście omawiali finansowanie młodych przedsiębiorców i źródła wsparcia dla nowych biznesów.

"Mój pierwszy biznes przed 20tką "- następna edycja.

autor: M.Hajder,data: 28-10-2014
21 września 2014 odbyły się w naszej szkole zajęcia w ramach projektu "Mój pierwszy biznes przed 20tką". W spotkaniu uczestniczyło 14 szkół ponadgimnazjalnych z Wrocławia. Warsztaty poprowadzili pracownicy naukowi Wyższej Szkoły Bankowej. Nasza szkoła już po raz drugi bierze udział w tym projekcie, tym razem reprezentują nas uczniowie z klasy 1C Aleksander Kowalczuk i Szymon Gocyk, z 1E Bartłomiej Sambor i z 2C Katarzyna Demków.

Wykład pana prof. Mariana Nogi pt. „Racjonalność i efektywność gospodarowania. Przedsiębiorczość”

autor: R. Konieczny,data: 22-10-2014
Wykład pana prof. Mariana Nogi pt. „Racjonalność i efektywność gospodarowania. Przedsiębiorczość” 28 stycznia 2014 r. w naszej szkole odbył się wykład pana prof. Mariana Nogi pt. „Racjonalność i efektywność gospodarowania. Przedsiębiorczość”. Był on zorganizowany w ramach projektu „Mój pierwszy biznes przed 20tką”, w którym nasze liceum bierze aktywny udział.
Fotorelacja>>

Sukces BIZNESMENÓW przed 20-tką z "Siedemnastki"

autor: B.Bartnik,data: 21-10-2014
Sukces BIZNESMENÓW przed 20-tką z

5 czerwca 2014 w auli Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu odbyła się uroczystość kończąca II edycję projektu "Mój pierwszy biznes przed 20tką". W wydarzeniu tym brało udział wielu znakomitych gości ze świata biznesu i finansów. Kulminacyjnym punktem było wręczenie nagród dla drużyn, które przez osiem miesięcy tworzyły projekt i swoje własne biznesy. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie Małgorzata Krupa 2DWeronika Żarnowska 1B, Krzysztof Koczan 1C oraz Alan Pilus 1G. Grupa ta wywalczyła II miejsce otrzymując w nagrodę tablety. Specjalne wyróżnienie w postaci stażu otrzymał Krzysztof Koczan od sponsora projektu Banku PKO. Koordyntorem projektu jest p. Małgorzata Hajder.
Serdecznie gratulujemy naszym młodym przedsiębiorcom.
Fotorelacja>> 

Zajęcia warsztatowe w ramach projektu - "Mój pierwszy biznes przed 20tką"

autor: B.Bartnik,data: 21-10-2014
Zajęcia warsztatowe w ramach projektu -

W dniu 11.02.2014 we wtorek odbyło się kolejne spotkanie uczestników projektu " Mój pierwszy biznes przed 20tką". Tym razem to nasza szkoła organizowała zajęcia, w których uczestniczyło 14 zespołów z wrocławskich placówek. Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby: Małgorzata Krupa, Weronika Żarnowska, Krzysztof Koczan i Alan Pilus. Fotorelacja  

Młodzi BIZNESMENI przed 20- tką z "Siedemnastki"

autor: B.Bartnik,data: 21-10-2014
Młodzi BIZNESMENI przed 20- tką z

„E-sklep, czyli Mój pierwszy biznes przed 20-tką” to projekt innowacyjny w skali całego kraju. Młodzi ludzie uczą się zarządzać biznesem, a efektem końcowym jest internetowy sklep, który z powodzeniem może od razu startować z działalnością. Nasza szkoła została zakwalifikowana do II edycji tego projektu objętego Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Wrocławia. Do projektu zgłosiło się 20 szkół ponadgimnazjalnych, a z nich wytypowanych zostało 80 uczniów.

Naszą szkołę reprezentuje czworo uczniów: Małgorzata Krupa z klasy 2D, Weronika Żarnowska z klasy 1B, Krzysztof Koczan z klasy 1C i Alan Pilus z klasy 1G. Uczniowie nasi wraz z opiekunem p. Małgorzatą Hajder biorą udział w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli akademickich z Wyższej Szkoły Bankowej. Projekt ten łączy kształcenie konkretnych umiejętności biznesowych z zainteresowaniami i zdolnościami uczniów, stwarza im okazję do poszerzenia o biznes działań w wirtualnej przestrzeni.  Efektem końcowym dla naszych uczniów będzie stworzenie w sieci firmy gotowej do działań. Wszyscy uczestnicy przedsięwzięcia zostali wyposażeni na czas projektu w laptopy. Życzymy sukcesów!

Wchodzimy w projekt "Mój pierwszy biznes przed 20tką"

autor: B.Bartnik,data: 21-10-2014
Wchodzimy w projekt  

Projekt „Mój pierwszy biznes przed 20tką” to atrakcyjna oferta dla wrocławskiej młodzieży ponadgimnazjalnej przygotowana przez Urząd Miasta-ZOJM i Wyższą Szkołę Bankową. Projekt jest unikalny, gdyż bezpośrednio łączy obszary: edukacji, wyższej uczelni, rynku finansowego i przedsiębiorców. Tegoroczna edycja projektu została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Wrocławia, ze względu na wysoką wartość merytoryczną i wspieranie proinnowacyjnych postaw wśród młodzieży.
Szczegóły>>

 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII