LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  21 / 01 / 2022 „Działanie nie zawsze przynosi szczęście, ale nie ma szczęścia bez działania”- Benjamin Disraeli
Laureaci konkursów/ zawodów

Kolejny sukces Jowity Kubackiej, kl. 2D

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 16-01-2022
Kolejny sukces Jowity Kubackiej, kl. 2D

W dniu 18 grudnia 2021r. w Świdnicy odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w akrobatyce sportowej, Jowita Kubacka, uczennica klasy 2D, zdobyła na nich 1 miejsce w trójkach kobiet kategorii 11-16 lat  i tym samym została Mistrzynią Dolnego Śląska w swojej kategorii.
Serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów!

fotorelacja>>>

Wyniki konkursu Creative Writing

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 16-01-2022
Wyniki konkursu Creative Writing Oto laureatki grudniowego konkursu Creative Writing:
1.miejsce : Katarzyna Nowak kl. 3G4
2.miejsce : Hanna Wójcik kl. 3E4 
3.miejsce Zofia Roszkowska kl. 1D

Konkurs jak zawsze mial wyłonić osoby biegle piszące w języku angielskim, a do tego potrafiące ciekawie podejść do tematu i zaintrygować czytelnika. Laureatkom serdecznie gratulujemy, że miały pomysł na rozwinięcie tematu i stworzenie nieszablonowej fabuły.
Organizatorki konkursu Creative Writing: Ewa Toporek -Niemczyk i Wioletta Ejlak -Borowiak

Sukces Jowity Kubackiej z kl. 2D – złoty medal w akrobatyce sportowej!

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 04-12-2021
Sukces Jowity Kubackiej z kl. 2D – złoty medal  w  akrobatyce sportowej!

Miło nam poinformować, że w dniu 6.11.2021r. na Miedzywojewódzkich Mistrzostwach "Miasta Leszna" w akrobatyce sportowej Jowita Kubacka zdobyła złoto w konkurencji trójek żeńskich kat. AGE 11-16.
Serdecznie Gratulujemy i życzymy dalszych , tak spektakularnych sukcesów!!!

fotorelacja>>>

Sukces w konkursie "Historyczne kominy"

autor: Renata Pysiewicz-Jedrusik,data: 02-12-2021
Sukces w konkursie

Gratulacje i brawa dla uczniów naszej szkoły za świetne wyniki  w Ogólnopolskim Konkursie „Historyczne kominy” organizowanym w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej na rzecz czystszego powietrza – „Czy wiesz czym oddychasz?” przez Uniwersytet Wrocławski i Instytut Geografii.  Zadaniem uczniów było sfotografować i dokładnie opisać historyczny komin czyli taki, który powstał przed 1989 rokiem. W kategorii szkoły ponadpodstawowe II miejsce zajął Tymoteusz Tomaszewski z klasy 3E4 a wyróżnienie otrzymali Paulina Malec z klasy 2E oraz Jakub Błasiak z klasy 3F4. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Sukces Siedemnastkowiczów na międzyszkolnym konkursie recytatorskim poezji Tadeusza Różewicza!

autor: J.Nogaj,data: 08-11-2021
Sukces Siedemnastkowiczów na międzyszkolnym konkursie recytatorskim poezji Tadeusza Różewicza! Z radością i dumą informujemy, że w międzyszkolnym konkursie recytatorskim poezji Tadeusza Różewicza, który odbył się 5 listopada w LO nr XII, nasi uczniowie triumfowali. Zosia Popadeńczuk zajęła 1. miejsce, a Wiktoria Podborowska i Janek  Wróbel - 3. ex aequo.
Zosię doceniono za przejmującą recytację wiersza „W środku życia”, Wiktorię za piękną interpretację tekstu „Bocca della verita”, a Janka za brawurowe wykonanie „Sukcesu i prośby”.

Gratulujemy serdecznie!

Przewodnicząca jury pani dr Monika Braun podkreśliła, że poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki, a młodzież (17. uczestników z wrocławskich szkół średnich) doskonale poradziła sobie z niełatwymi wierszami Tadeusza Różewicza i ze zrozumieniem odnalazła swoje rozterki i problemy w jego tekstach.

Konkurs recytatorski poezji Tadeusza Różewicza - etap szkolny

autor: L.Grochocka,data: 19-10-2021
Konkurs recytatorski poezji Tadeusza Różewicza - etap szkolny Etap szkolny Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego poezji Tadeusza Różewicza za nami. Spośród 10. uczestników jury musiało wybrać trzech, którzy będą reprezentować szkołę w LO nr XII. Decyzja była szalenie trudna, ponieważ wszyscy reprezentowali bardzo wysoki poziom.
Oto wyniki:
1. miejsce - Zosia Puzio, kl. 1E
2. miejsce – Zosia Popadeńczuk, kl. 3 E4
3. miejsce - Wiktoria Podborowska, kl. 3 E3

Wyróżnienia zostały przyznane: Janowi Wróblowi z kl. 3 E4, Julii Głowackiej z kl. 3 E3 i Natalii Wojtowicz z kl. 3 E4.

Ponadto za udział w konkursie dziękujemy: Karolinie Miśkowicz i Zosi Ziółkowskiej z kl. 1E, Ksaweremu Chwiedziukowi z kl. 2E i Jakubowi Jagielskiemu z kl. 3 E4.

Wszystkim serdecznie gratulujemy, a reprezentantom naszej szkoły życzymy powodzenia w finale konkursu, który odbędzie się 5 listopada o godz. 9.00 w LO nr XII.

Szkolny konkurs literacko-plastyczny rozstrzygnięty!

autor: L.Grochocka,data: 15-10-2021
Szkolny konkurs literacko-plastyczny rozstrzygnięty! We wtorek 12 października na długiej przerwie w bibliotece nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu literacko-plastycznego i uroczyste wręczenie nagród.
W kategorii na portret Agnieszki Osieckiej na podium znaleźli się:
I  miejsce - Patrycja Hajbos z kl. 1E  
II miejsce - Filip Andrunyk z kl. 3B3
III miejsce - Monika Krzysztoń z kl. 3H4
Natomiast nagrodę za pracę plastyczną inspirowaną wierszem poetki „Serce z kamienia”  otrzymał Mateusz Perechubko z kl. 1E.
Dziękujemy również Milenie Jaroszewicz z kl. 3A3, Hani Buczek z kl. 3E3 i Mateuszowi Michalskiemu z kl. 3H4 za udział w konkursie.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Nagroda za II miejsce w konkursie "Szkoła Promująca Turystykę"

autor: Renata Pysiewicz-Jedrusik,data: 24-09-2021
Nagroda za II miejsce w konkursie 24.09.2021 roku odebraliśmy nagrodę za zajęcie II miejsca w XIX edycji konkursu "Szkoła promująca turystykę". Nagroda została nam przyznana za działania w roku szkolnym 2020/2021.
Tytuł tej edycji to "Ogrody i parki Wrocławia". Nasze opracowania dotyczyły Parku Zachodniego. Serdeczne gratulacje dla uczniów zaangażowanych w opracowanie monografii parku, trasy turystycznej, gry terenowej, oraz opracowanie konkursu wiedzy o wrocławskich parkach.

Sukces Jagody Pawlik z kl. 3E3 w Sopocie

autor: Admin,data: 20-08-2021
Sukces Jagody Pawlik z kl. 3E3 w Sopocie Ogromny sukces! W Sopocie, podczas festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej" w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej, Jagoda Pawlik, uczennica trzeciej klasy teatralnej XVII LO we Wrocławiu, otrzymała wyróżnienie za wykonanie utworów Agnieszki Osieckiej "Piosenka o  ostatnim Doboszu" z muzyką Krzysztofa Żesławskiego, multiinstrumentalisty i  nauczyciela muzyki w Siedemnastce,  oraz "Ballada o Chmielnej" z muz. J. Abramowa. Na Jagodę czekają październikowe spektakle w Teatrze Nowym w Poznaniu. Serdecznie gratulujemy!

Sukces uczennicy 1A w jeździectwie

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 22-06-2021
Sukces uczennicy 1A w jeździectwie

Wielkie gratulacje dla naszej uczennicy z klasy 1A Weroniki Gosztyły! Triumfowała w Jaszkowie na zawodach ogólnopolskich dla dzieci i młodzieży, zajmując 1 miejsce w finale gr. C (wysokość przeszkód do 95cm), 3 miejsce w konkursie dwufazowym (80cm) i 2 miejsce w konkursie na styl (90cm). W ten weekend była w Wolicy, powtarzając sukces i pokonując finał gr. C bezbłędnie, zajmując 1 miejsce oraz 2 miejsce w konkursie na styl (90cm). Weronika wspomina,  że nie udałoby się to mojego wspaniałego kucyka, Penelopy.  A finałowymi przejazdami zdobyłam kwalifikację do halowego pucharu Polski. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy! 

 


Sukces uczennicy 1A

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 22-06-2021

Natalia Świech  zajęła II miejsce za formacje oraz III miejsce za mini formację w tanecznym konkursie XDance w Mysłowicach, III miejsce w mini formacjach w Ogólnopolskim konkursie tanecznym rhythmstyle.

Gratulujemy! 

Sukces ucznia 1A

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 22-06-2021
Sukces ucznia 1A

Filozof Franciszek uczeń klasy 1A wraz z drużyną zajęli 1 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Baseball zorganizowanym przez Ogólnopolska Federacja Sportu oraz
1 miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Baseball w Polskim Związku Baseballu i Softballu
Gratulujemy! 

Rozdanie nagród lauretom konkursu "Master of Speed"

autor: Wojciech Berek,data: 16-06-2021
Rozdanie nagród lauretom konkursu

9 czerwca w bibliotece szkolnej odbyło się wręczenie nagród lauretom konkursu "Master of Speed".

Sukces Pauliny Malec z klasy 1e

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 16-06-2021
Sukces Pauliny Malec z klasy 1e Paulina Malec z klasy 1e zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski w Teakwon-Do w Oleśnicy, pokonując trzy zawodniczki z czarnymi pasami.

Sukces Filipa Musiałowicza z klasy 1e

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 16-06-2021
Sukces Filipa Musiałowicza z klasy 1e Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły, Filip Musiałowicz z klasy 1e, jest finalistą Otwartych Mistrzostw Polski w tańcu towarzyskim.

II miejsce w Konkursie "Szkoła Promująca Turystykę"

autor: Renata Pysiewicz-Jedrusik,data: 13-06-2021
II miejsce w Konkursie Z radością informuję, że w XIX Wrocławskim Konkursie "Szkoła Promująca Turystykę", który odbywa się cyklicznie w ramach projektu "Magnum Praemium Weratislaviae" uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce. 
Była to 10 osobowa grupa uczniów z klas 2A4, 2D4, 2E4, 2F4 i 2H4, która w warunkach pandemicznych opracowała część zagadnień z regulaminu konkursu. 
W tym roku były to "Ogrody i Parki Wrocławia". Warunki były trudne, ponieważ w szkole realnie spotkaliśmy się dopiero 24.05.2021.
Opracowaliśmy:
1) Monografię Parku Zachodniego
2) Trasę turystyczną dwudniowej wycieczki po naszym mieście
3) Konkurs wiedzy o parkach Wrocławia w QUiZZiS
4) Opracowaliśmy grę terenową po Parku Zachodnim
5) Zaplanowaliśmy na wrzesień 2021 sprzątanie Parku Zachodniego
Serdecznie gratuluję Kamilowi Zdąbłaszowi, Łucji Herzog, Martynie Kalisz, Oli Seidel, Martynie Barańskiej, Kubie Wyciskowi, Kalinie Nagrodzkiej, Julii Głuszko, Natalii Mazur oraz Krzysztofowi Pasternakowi.

Wyniki Konkursu "Wrocław w fotografii"

autor: Renata Pysiewicz-Jedrusik,data: 06-06-2021
Wyniki Konkursu

Z radością informuję, że w konkursie fotograficznym "Wrocław na fotografii" w ramach XIII Powiatowego Projektu "Magnum Praemium Weratislaviae":uczniowie naszej szkoły zajęli:
II miejsce - Emilia Pieniążczak (klasa 1B) za zdjęcie "Zielona nostalgia"
III miejsce - Jakub Błasiak (klasa 2F4) za zdjęcie "Zatrzymaj się! Wiosna"
Wyróżnienie otrzymał Tymoteusz Tomaszewski (klasa 2E4) za zdjęcie "Japoński zielony przylądek we Wrocławiu"
Serdeczne gratulacje!

Uczennice Siedemnastki mistrzyniami recytacji!

autor: L.Grochocka,data: 17-05-2021
Uczennice Siedemnastki mistrzyniami recytacji! Z wielką radością informujemy, że uczennice naszej szkoły odniosły duży sukces w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim WĘDRÓWKI SZLAKIEM WARTOŚCI. Tematem tegorocznej edycji były POŻEGNANIA.
Wiktoria Podborowska z kl. 2 E3 - I  miejsce
Martyna Kalisz z kl. 2 E4 - III miejsce
Julia Bialik z kl. 2 G4 - wyróżnienie 
Katarzyna Gadomska z kl. 2 F4 - II miejsce w kategorii poezja śpiewana
Serdecznie gratulujemy!!!

Sukces uczennic w Powiatowym Konkursie Literackim

autor: L.Grochocka,data: 21-04-2021
Sukces uczennic w Powiatowym Konkursie Literackim Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły odniosły duży sukces w czternastej edycji Powiatowego Konkursu Literackiego X LO i Muzeum Narodowego we Wrocławiu poświęconego tym razem "Wrocławskim parkom i ogrodom". Serdecznie gratulujemy Julii Eilmes z kl. 3F, która zajęła II miejsce i Weronice Fater z kl. 2 F3 zdobywczyni III miejsca.

Wyniki konkursu szybkiego czytania z języka angielskiego "Master of Speed"

autor: Wojciech Berek,data: 20-04-2021
Wyniki konkursu szybkiego czytania z języka angielskiego

Znamy już zwycięzców konkursu szybkiego czytania z języka angielskiego "Master of Speed"!

Międzyszkolny konkurs znajomości przysłów angielskich A PIECE OF CAKE 2021 już za nami

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 19-04-2021
Międzyszkolny konkurs znajomości przysłów angielskich A PIECE OF CAKE 2021 już za nami

26.03.2021 roku 22 uczniów naszej szkoły wzięło udział w szkolnym etapie piątej już edycji międzyszkolnego konkursu "A piece of cake". W tym roku poziom był naprawdę wysoki i niestety żaden z uczniów LO nr XVII nie przeszedł do Wielkiego Finału, w którym mogło znaleźć się tylko 10 osób, a aż 354 uczniów szkół wrocławskich wzięło udział w konkursie.
Oto uczniowie naszej szkoły z najwyższymi wynikami:
1. Daria Gut z klasy 2G4 - 91,7%
2. Julia Głuszko z klasy 2A4 - 90%
3. Łucja Herzog z klasy 2D4 - 81,7%

Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i zdobytej wiedzy w czasie przygotowań do konkursu!
Opiekun szkolnego etapu konkursu: Joanna Dola-Niewiadomska

Sukces Jowity Kubackiej z klasy 1D

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 04-03-2021
Sukces Jowity Kubackiej z klasy 1D

Jowita Kubacka, uczennica klasy 1D, 20 lutego 2021 r. zdobyła złoty medal na Zawodach Mistrzostwa Dolnego Śląska w JUDO, zorganizowanych przez Dolnośląski Związek Judo w dniu 20.02. 2021 r. Jowita reprezentuje Stowarzyszenie Sportowe "ALTIUS" we Wrocławiu, a jej trenerem jest jej tato, Rafał Kubacki.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

fotorelacja>>>

III miejsce w Konkursie na "Opracowanie kampanii promującej województwo dolnośląskie".

autor: Renata Pysiewicz-Jedrusik,data: 28-02-2021
III miejsce w  Konkursie na Serdeczne gratulacje dla drużyny w składzie: Martyna Kalisz (2E4), Emilia Zalewa (2E4), Martyna Królikowska (2B4) i Krzysztof Pasternak (2H4) za zajęcie III miejsca w wojewódzkim konkursie na „Opracowanie Kampanii promującej województwo dolnośląskie w oparciu o zasoby informacyjne statystyki publicznej jako region atrakcyjny do życia”. Uczniowie przygotowali świetną prezentację oraz stronę internetową promującą Dolny Śląsk jako region atrakcyjny dla studentów. 

Sukcesy w jeździectwie

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 28-02-2021
Sukcesy w jeździectwie

Wielkie gratulacje dla naszej uczennicy z klasy 1A Weroniki Gosztyły! Dwa tygodnie temu triumfowała w Jaszkowie na zawodach ogólnopolskich dla dzieci i młodzieży, zajmując 1 miejsce w finale gr. C (wysokość przeszkód do 95cm), 3 miejsce w konkursie dwufazowym (80cm) i 2 miejsce w konkursie na styl (90cm). W ten weekend była w Wolicy, powtarzając sukces i pokonując finał gr. C bezbłędnie, zajmując 1 miejsce oraz 2 miejsce w konkursie na styl (90cm). Weronika wspomina,  że nie udałoby się to mojego wspaniałego kucyka, Penelopy.  A finałowymi przejazdami zdobyłam kwalifikację do halowego pucharu Polski, który odbędzie się w kwietniu, w Sopocie.
Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy! 

 


Ogłoszenie wyników Walentynkowego Konkursu Literackiego!

autor: L.Grochocka,data: 16-02-2021
Ogłoszenie wyników Walentynkowego Konkursu Literackiego! Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszej walentynkowej zabawy literackiej. Mamy nadzieję, że rozwiązując test dobrze się bawiliście. Spośród osób, które przysłały prawidłowe odpowiedzi, zostały wylosowane nagrody. Szczęście uśmiechnęło się do:
- Mai Lizak z kl. 2 B3 – gra planszowa „Mistrz słowa”
- Ani Podwysockiej z kl. 2 D4 – książka „Nie bój się życia”
- Ani Huk  z kl. 2 A3 – książka „Myśli na każdy dzień”
- Ani Pewniak z kl. 2 E3 – książka „ Złote myśli”
- Julii Eilmes z kl. 3F – książka „Jak mniej myśleć”
- Wiktorii Kusznir kl. 2 D4 – torba z logo LO XVII
- Aleksandry Janusz kl. 2 A4 – torba z logo LO XVII
Nagrody czekają na Was w bibliotece!

Składamy ogromne gratulacje uczennicom klasy 1D!!!

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 26-01-2021
Składamy ogromne gratulacje uczennicom klasy 1D!!!

Gratulujemy:
PAULINIE RUDZKIEJ, która 12.12.2020   wzięła udział w zawodach Taekwon-do. Były to Mistrzostwa Wielkopolski Mazovia Open Cup, które odbyły się w Legionowie. Organizatorem zawodów jest Akademia Sportów Walki Wataha. Paulina zdobyła ZŁOTY MEDAL w technikach specjalnych oraz SREBRNY MEDAL w tzw. walkach light-contact. Ponadto, 4-5.09.2020 Paulin uczestniczyła w zgrupowaniu kadry Klubu Sportowego Samuraj, podczas którego przygotowywała się do nowego sezonu zawodów oraz szlifowała różne techniki walki.

oraz

DARII ZAJĄC, która 06.12.2020 wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju Karate Koroko Cup 2020 i zdobyła ZŁOTY MEDAL w kategorii kumite full-contact. 03.10.2020 Daria wzięła również udział w Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa i zdobyła SREBRNY MEDAL w kategorii kumite.

Trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia na zawodach i życzymy jak najwięcej medali!

sukces Pauliny Rudzkiej>>>

sukces Darii Zając>>>

Sukces naszych uczennic w Powiatowym Konkursie Fotograficznym - „Bądź jak Movie Star” - ZDALNA BIBLIOTEKA

autor: J.Nogaj,data: 26-11-2020
Sukces naszych uczennic w Powiatowym Konkursie Fotograficznym - „Bądź jak Movie Star” - ZDALNA BIBLIOTEKA Z wielką przyjemnością informujemy, że w Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Bądź jak Movie Star” w kategorii szkół średnich, dwie uczennice naszej szkoły zajęły III miejsce ex aequo - Weronika Fater z kl. 2F3 („Czarny łabędź”) i Anna Huk z kl. 2A3 („Gnijąca panna młoda”).
Gratulujemy!!!

Sukces uczennic naszej szkoły w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim!

autor: L.Grochocka,data: 20-11-2020
Sukces uczennic naszej szkoły w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim!
Miło nam poinformować, że w 6. edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego, który odbywa się co roku w LO nr XII, tym razem poświęconemu poezji ks. Jana Twardowskiego, na podium stanęły uczennice naszej szkoły.. 
Wiktoria Podborowska z kl. 2 E3 zdobyła II  miejsce za piękną interpretację wiersza księdza Jana Tren, a Maja Tokarska z kl. 1E III miejsce za niezwykłą recytację Listu do Matki Boskiej.
Serdecznie gratulujemy!

„BĄDŹ JAK … MOVIE STAR” – rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego

autor: L.Grochocka,data: 04-11-2020
„BĄDŹ JAK … MOVIE STAR” – rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego

Z radością informujemy, że zakończył się szkolny etap konkursu fotograficznego „Bądź jak movie star”. Oto wyniki:
I  miejsce - Ania Huk z kl. 2 A3 za zdjęcie do filmu „Gnijąca panna młoda”
II miejsce ex aequo:
- Martyna Borys z kl. 2 B4 za zdjęcie do filmu „Alicja w krainie czarów”
- Marysia Koziarz z kl. 1B za zdjęcie do filmu „Czarny łabędź”
III miejsce - Paulina Malec z kl. 1E za zdjęcie do filmu „Czarownica 2”
                                                                                                          Gratulujemy!

Cenzurka na podium w Ogólnopolskim Konkursie na Gazetę Szkolną!

autor: L.Grochocka,data: 15-10-2020
Cenzurka na podium w Ogólnopolskim Konkursie na Gazetę Szkolną! Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza szkolna Cenzurka, niezależna gazetka młodzieży myślącej i twórczej, której redakcja mieści się w bibliotece szkolnej, zdobyła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Gazetę Szkolną „Nasza gazeta” organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach.

Wyniki konkursów plastycznych zw. z Dniem Agnieszki Osieckiej!

autor: J.Nogaj,data: 12-10-2020
Wyniki konkursów plastycznych zw. z  Dniem Agnieszki Osieckiej! Obok widzicie prace plastyczne, które zostały nagrodzone w konkursach plastycznych ogłoszonych z okazji obchodów Dnia Agnieszki Osieckiej. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy autorkom kreatywnych prac:
- Zuzannie Biziel z kl. 3C za kolaż zainspirowany wierszem „Okularnicy”,
- Martynie Rams z kl. 2F4, Hannie Buczek z kl. 2E3 i Emilii Tomaszewskiej z kl. 2B4 za ciekawe portrety naszej Patronki.


Wyniki konkursu dot. Sprzątania Świata

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 25-09-2020
Wyniki konkursu dot. Sprzątania Świata Dziękujemy wszystkich, którzy nadesłali odpowiedzi na pytania konkursowe.

WroCanSat - drużyna LO nr XVII w finale CanSat 2019/2020!

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 30-06-2020
WroCanSat - drużyna LO nr XVII w finale CanSat 2019/2020! Drużyna WroCanSat, w składzie Kamil Bouhaouli, Patryk Gazdecki, Witold Krupa (wszysycy z klasy 3C), pod opieką p. Anny Bukiewicz-Szul reprezentuje naszą szkołę w finale ogólnopolskiej edycji europejskiego konkursu CanSat. Organizatorem konkursu są Europejska Agencja Kosmiczna i Europejskie Biuro Edukacji Kosmicznej ESERO PL.
Przez cały rok szkolny tegoroczni maturzyści ciężko pracowali nad zaprojektowaniem oraz wykonaniem sondy kosmicznej, która będzie wykonywała konkretne badania.
Strona projektu: wrocansat.pl.
Uczniowie nauczyli się wielu nowych umiejętności, jak projektowanie płytek pcb, obsługę układu stm32, projektowania i szycia spadochronów, tworzenia konstrukcji mechanicznych, zaawansowanego programowania niskopoziomowego. Szkolili także sztukę prezentacji oraz zdobywania funduszy.
Ogromne podziękowania dla osób i firm wspierających drużynę WroCanSat: Mariusz Kubas, Dominik Liśkiewicz (Addman) oraz firmie Newind. Podziękowania także dla członków zespołu, którzy zrezygnowali z udziału w konkursie: Magdaleny Myjak, Szymona Grzybowskiego (3C) oraz Krzysztofa Klimka (2C).
Zobacz relację fotograficzną z przebiegu prac drużyny: tutaj

Martyna Kalisz z 1E4 gratulacje!

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 29-06-2020
Martyna Kalisz z 1E4 gratulacje!

Wyniki konkursu w języku angielskim Sławne Postaci Historyczne - Elvis Presley

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 24-06-2020
Wyniki konkursu w języku angielskim Sławne Postaci Historyczne - Elvis Presley W dniu 05 marca 2020 roku odbył się w naszej szkole coroczny konkurs języka angielskiego Sławne Postaci Historyczne. W tym roku zgłębialiśmy tajniki życia Elvisa Presleya.
Z wiadomych przyczyn nie mogłyśmy zrobić wspólnego zdjęcia zwycięzcom, co nie oznacza, że ich nie wyłoniono.
Niniejszym ogłaszamy więc wyniki konkursu zaznaczając jednocześnie, że nagrody dołączone są do świadectwa.

I miejsce - Ewa Jarosz kl. 1F3
II miejsce - Aleksandra Mlak kl. 2A
III miejsce - Kornel Lewandowski kl. 1H4

Dziękujemy wszystkim pozostałym uczniom za udział w konkursie, zwycięzcom bardzo serdecznie gratulujemy oraz zapraszamy wszystkich do przyszłorocznej edycji konkursu.
Niezapomnianych wakacji!!!
Organizatorki: Wioletta Ejlak-Borowiak, Ewa Toporek-Niemczyk

Wiosenny Turniej Szachów Szybkich Online o Puchar Dyrektora LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.

autor: R. Konieczny,data: 18-06-2020
Wiosenny Turniej Szachów Szybkich Online o Puchar Dyrektora LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.

24 kwietnia 2020 na platformie lichess.org został rozegrany Wiosenny Turniej Szachów Szybkich Online o Puchar Dyrektora LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.Rozegranych zostało 46 partii szachowych.Zwycięzcą turnieju został Radosław Dytman 2A.(2 miejsce Mateusz Wojciechowski 1B3, 3 miejsce Mateusz Rabenda 1H4).Gratulujemy zwycięzcom. Robert Konieczny 


Gratulacje dla Piotra Załupki za zajęcie II miejsca w konkursie translatorskim

autor: Admin,data: 10-06-2020
Gratulacje dla Piotra Załupki za zajęcie II miejsca w konkursie translatorskim Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 1C3 Piotr Załupka zdobył II miejsce (ex aequo) przyznane przez Jury Profesorskie (I miejsca nie przyznano) w konkursie translatorskim o nagrodę FanFila organizowanym przez Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ponadto został dodatkowo wyróżniony przez Jury Studenckie. Przedmiotem konkursu było tłumaczenie na język polski zabawnego, choć upiornego wierszyka Edwarda Goreya pt. "Gashlycrumb Tinies". Serdecznie gratulujemy!
Relacja z Gali Finałowej i treść wiersza: https://liblink.pl/NYWMkOExnR

Konkurs informatyczny

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 02-06-2020
Konkurs informatyczny Cyberbezpieczeństwo

Literacki sukces Julii Eilmes!

autor: J.Nogaj,data: 21-04-2020
Literacki sukces Julii Eilmes!
Z radością informujemy, że Julia Eilmes z kl. 2F otrzymała wyróżnienie w konkursie literackim Pod wieżą, na wieży, z wieży…, czyli historie, tajemnice i uroki zabytkowych i nowych wrocławskich drapaczy chmur.
Julia napisała opowiadanie, w którym niebagatelną rolę odgrywa Wieża Matematyczma Uniwersytetu Wrocławskiego. Nagrodzony tekst będzie można przeczytać w kolejnym numerze gazetki szkolnej Cenzurki.

Tomasz Smoleń z klasy 2A wygrał szkolny etap konkursu A PIECE OF CAKE

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 16-03-2020
Tomasz Smoleń z klasy 2A wygrał szkolny etap konkursu A PIECE OF CAKE Dnia 4 marca 2020 roku w naszej szkole odbył się pierwszy etap międzyszkolnego konkursu z języka angielskiego,A Piece of Cake. Uczniowie z rożnych klas zmagali się w nim z niełatwym testem sprawdzającym ich wiedzę na temat angielskich idiomów.
Niezmiernie miło jest nam poinformować wszystkich, że uczeń klasy 2A, Tomasz Smoleń, uzyskał najwyższą ilość punktów (po raz drugi z rzędu), a tym samym zakwalifikował się do eliminacji do drugiego, ostatecznego etapu, który to odbędzie się w kwietniu w VII LO we Wrocławiu. Trzymamy kciuki za Tomka i oczywiście szczerze mu gratulujemy.
Szkolny koordynator konkursu: Joanna Dola-Niewiadomska

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny Geo-Planeta

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 02-03-2020
Ogólnopolski Konkurs Geograficzny Geo-Planeta

Klaudiusz Krzyżanowski z klasy 2F uzyskał bardzo dobry wynik.

Gratulujemy sukcesu! 

Nie jest łatwo pokazywać świat wierszem!

autor: Admin,data: 20-02-2020
Nie jest łatwo pokazywać świat wierszem!

Dnia 06.02.2020 r. odbyły się eliminacje szkolne Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego WĘDRÓWKI SZLAKIEM WARTOŚCI w oparciu o myśl przewodnią: 

Moje podróże. "Świat jest księgą. Kto nie podróżuje, czyta tylko jedną jej stronę"- św. Augustyn.

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „English High Flier”

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 09-02-2020
Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „English High Flier”

12.12.2019 r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „English High Flier” organizowany corocznie w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Łowcy Talentów Jersz”. W konkursie wzięło udział 367 szkół oraz 9825 uczniów z całej Polski.Organizatorzy konkursu opublikowali Ogólnopolski Ranking Laureatów, w którym uczniowie naszej szkoły zajęli bardzo wysokie miejsca:>>>

Zwycięzcy konkursu Creative Wrting

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 09-02-2020
Zwycięzcy konkursu Creative Wrting W tegorocznej edycji Creative Writing wzięło udział ok. 40 młodych talentów literackich. Mistrzami pióra zostali następujący uczniowie:
I miejsce: Julia Janowska kl. 1A3
II miejsce: Ewa Jarosz kl. 1F3
III miejsce: Mateusz Wojciechowski kl. 1B3
Wyróżnienie: Zuzanna Pawłowicz kl. 2B
Gratulujemy wszystkim  zwycięzcom!
Organizatorki: Ewa Toporek-Niemczyk i Wioletta Ejlak-Borowiak

Sukces w konkursie LOP

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 07-02-2020
Sukces w konkursie LOP

Uczennica Martyna Kalisz z klasy 1E4

zajęła II miejsce w konkursie Ligii Ochrony Przyrody

"Las, który leczy"

Gratulujemy! 

Olimpiada Geograficzna

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 03-02-2020
Olimpiada Geograficzna


Maciek Bieroński oraz Mikołaj Bieroński

w 2 etapie

Olimpiady Geograficznej

KONKURS NA KALENDARZ ADWENTOWY

autor: K.Zielińska,data: 06-01-2020
KONKURS NA KALENDARZ ADWENTOWY 17 grudnia 2019 r. został rozstrzygnięty konkurs na kalendarz adwentowy, który stał się juz tradycją w naszej szkole. 

Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora XVII LO im. Agnieszki Osieckiej.

autor: R. Konieczny,data: 05-11-2019
Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora XVII LO im. Agnieszki Osieckiej.

Zwycięzcą szkolnego Turnieju Szachowego (na rok 2019) o Puchar Dyrektora LO Nr XVII  im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu został Wiktor Smyka z klasy 1C4. 
2. miejsce  Paweł Grzegory (1H4)
3. miejsce Dominik Zimnicki (1C3) 4. miejsce Mateusz Zawadzki (1C3)

Turniej został rozegrany systemem pucharowym w dniu 1 października 2019r. Puchar w kształcie figury gońca szachowego wraz z nagrodami za 2, 3 i 4  miejsce wręczyła pani dyrektor Małgorzata Iwankiewicz. Nagrody ufundowała  Rada Rodziców.
Zwycięzcom gratulujemy!
 
Robert Konieczny
Opiekun Szkolnego Koła Szachowego

Wyrecytowany sukces naszych uczennic!

autor: J.Nogaj,data: 29-10-2019
Wyrecytowany sukces naszych uczennic! 25 października w LO nr XII odbył się V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI poezji  „Pokolenia Kolumbów”. Miło nam poinformować, że Zosia Popadeńczuk z kl. 1E4 zajęła II miejsce za niezwykłą prezentację wiersza Modlitwa o koniec wojny W. Bojarskiego,  a Zosia Kalisz z kl. 2E III miejsce za  wzruszającą recytację utworu T. Borowskiego Wiesz, myślę coraz częściej… Siedemnastkę pięknie reprezentowała także Martyna Kalisz z kl. 1E4 z wierszem Umarli poeci T. Borowskiego.

Studium TALENT na Politechnice Wrocławskiej edycja 2018/2019

autor: R. Konieczny,data: 21-06-2019
Ogólnopolski Konkurs Studium TALENT na Politechnice Wrocławskiej.

Dominika Czuba (3C), Rafał Marecki (3C), Artur Sarna (3C), Joanna Rosowiecka (3C), Klaudia Dybaś (3C), Piotr Krupski (3C), Jakub Teresiński (3C) uczniowie klasy o profilu mat-fiz-inf, zostali laureatami Studium TALENT 2018/2019 z fizyki na Politechnice Wrocławskiej.
Jakub Rauk (3C), Tomasz Wojtuń (3C), Maurycy Niewczas (3C),  Mateusz Tofil (3C) i Jakub Teresiński (3C) zostali laureatami Studium TALENT z matematyki.

Laureaci konkursu otrzymują  dodatkowe punkty rekrutacyjne na Politechnikę Wrocławską.

Rafał Marecki  (3C) napisał egzamin z fizyki na ocenę 5.0.  Mateusz Tofil (3C) napisał egzamin z matematyki na ocenę 5.0.

(Laureaci, którzy uzyskali ocenę 5.0 lub 5.5 będą przyjmowani z pominięciem warunków rekrutacji na wszystkie kierunki studiów na Politechnice Wrocławskiej)

[WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI]
 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII