Dziś mamy:  29 / 11 / 2021 Żeby nauczyć Jasia matematyki- trzeba znać matematykę i Jasia!

Klasa medialna 1F uczestnikiem Debaty Oksfordzkiej

20. 09. 2021 roku klasa medialna IF uczestniczyła w Debacie Oksfordzkiej, która odbyła się na PWr w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

W dyskusji na temat „Dokąd zmierza sztuczna inteligencja?” wzięli udział uczniowie

II Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu

oraz Liceum Ogólnokształcącego nr VII im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego we Wrocławiu.

Spotkanie poprowadził prof. Piotr Lewiński, językoznawca wykładający na Uniwersytecie Wrocławskim.

W Radzie Mędrców, oceniającej wypowiedzi uczniów, zasiedli:

• prof. Przemysław Wiszewski, rektor Uniwersytetu Wrocławskiego,
  • prof. Jarosław Bosy, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego,
  • prof. Arkadiusz Wójs, rektor Politechniki Wrocławskiej,
  • prof. Wojciech Bożejko, Wydział Elektroniki, Politechnika Wrocławska,
  • Taras Lukaniuk, dyrektor Europejskiego Centrum Oprogramowania i Inżynierii Nokii we Wrocławiu, członek Rady Uczelni Politechniki Wrocławskiej.

Dzięki debacie przekonaliśmy się, że można ze sobą dyskutować kulturalnie, rzeczowo, z zachowaniem zasad savoir-vivre’u – bez agresji, argumentów ad personam, z szacunkiem dla rozmówcy i jego poglądów, często odmiennych od naszych.

Dorota Czaja