LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  02 / 10 / 2022 „Im więcej praw, tym mniej sprawiedliwości”- Cyceron
Język angielski

Agnieszka Cichy-Wiśniewska 

 Małgorzata Kowal Mariola Palcewicz
 Joanna Dola- Niewiadomska
 Adrianna Mańczak Katarzyna Suwalska
 Wioletta Ejlak-Borowiak Kamila Morawska Ewa Toporek-Niemczyk
 Aneta Fiśkiewicz Margerita Niwelt 

 

 

 

 

 

 

 

XXV Dolnośląski Festiwal Nauki: Debata Oksfordzka

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 23-09-2022
XXV Dolnośląski Festiwal Nauki: Debata Oksfordzka

19 września 2022 roku klasa 2A wraz z nauczycielkami języka angielskiego, Mariolą Palcewicz i Joanną Dolą-Niewiadomską, wzięła udział w jednej z wiodących imprez organizowanych tradycyjnie na PWr w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki czyli debacie oksfordzkiej na temat „W setną rocznicę śmierci Ignacego Łukasiewicza – czy grozi nam katastrofa energetyczna?”. Klasa mogła posłuchać dwóch stron: drużyny z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu oraz XIV Liceum Ogólnokształcącego z Wrocławia. Rolę marszałka debaty pełnił mistrz słowa, prof. Jan Miodek.
W Debacie Oksfordzkiej najważniejsza jest kultura słowa i szacunek dla oponenta. Nie ma tu miejsca na potyczki niskich lotów. Naprzeciwko siebie stają tylko i wyłącznie wiedza, elokwencja, dobre przygotowanie merytoryczne i wysoka kultura osobista.

fotorelacja>>>

Udział klasy 1G w językowym wydarzeniu z okazji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 21-09-2022
Udział klasy 1G w językowym wydarzeniu z okazji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

Dnia 16.09.2022 uczniowie z klasy 1G uczestniczyli w zajęciach z języka angielskiego pt. Zacne dwójki, które zostały zorganizowane  w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Następnie udaliśmy się do biblioteki American Corner, gdzie młodzież mogła dowiedzieć się jakie wydarzenia są organizowane w celu pogłębiania wiedzy o Stanach Zjednoczonych przez American Corner oraz poznać księgozbiór biblioteki.
Ewa Toporek-Niemczyk

fotorelacja>>>

Bądżcie gotowi na nowy rok szkolny 2022/2023

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 29-08-2022
Bądżcie gotowi na nowy rok szkolny 2022/2023

W roku szkolnym 2022/2023 zespół nauczycieli języka angielskiego zaprasza uczniów Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. A. Osieckiej do wzięcia udziału w następujących przedsięwzięciach:
- kino w oryginalnej wersji językowej
- wykłady i warsztaty w języku angielskim
- konkurs CREATIVE WRITING
- konkurs SZKOLNY POLIGLOTA
- OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO
- szkolny konkurs z cyklu SŁYNNE POSTACI HISTORYCZNE
- szkolny konkurs „English around the World”
- szkolny konkurs "A Master of Speed"
- międzyszkolny konkurs POKAŻ JĘZYK
- międzyszkolny konkurs "A Piece of Cake"
- warsztaty w języku angielskim WrOpenUp
Zapraszamy!

Wreszcie wakacje!

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 23-06-2022
Wreszcie wakacje!

Drodzy uczniowie!
Zespół nauczycieli języka angielskiego życzy Wam radosnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.
See you in September!

Specjalny pokaz filmu Jurassic World: Dominion

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 23-06-2022
Specjalny pokaz filmu Jurassic World: Dominion

13 czerwca 2022 roku klasa 1A uczestniczyła w  wyjątkowym pokazie filmu Jurassic World: Dominion z udziałem prelegenta Krzysztofa Poznańskiego z kanału YouTube -Naukowo TV.  Była to świetna okazja do tego, by na zakończenie roku szkolnego wejść w świat olbrzymich stworzeń pod okiem pasjonata pana Krzysztofa i poznać kilka ciekawostek.

Mariola Palcewicz, Joanna Dola-Niewiadomska

American Slang and Accents – warsztaty językowe w języku angielskim

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 12-06-2022
American Slang and Accents – warsztaty językowe w języku angielskim

9 czerwca 2022 roku klasa 1A wzięła udział w warsztatach w języku angielskim pt. „American Slang and Accents”, a spotkanie poprowadziła Cullen O’Leary z USA. Zajęcia odbyły się w American Corner we Wrocławiu.
Mariola Palcewicz

fotorelacja>>>

Wykład w języku angielskim w Wyższej Szkole Handlowej

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 25-05-2022
Wykład w języku angielskim w Wyższej Szkole Handlowej 16 maja 2022 roku klasy 1A, 2B i 3E4 wraz z nauczycielkami języka angielskiego, paniami: Mariolą Palcewicz, Ewą Toporek-Niemczyk, Adrianną Mańczak oraz Joanną Dolą-Niewiadomską, udały się do Wyższej Szkoły Handlowej na wykład Roba Davidsona na temat Generation Z. Słuchacze mieli okazję dowiedzieć się czym różnią się pokolenia X, Y i Z oraz poznać zasady organizowania konferencji i innych wydarzeń w obecnych czasach.

Krzysztof Pasternak z klasy 3H4 wygrał szkolny etap konkursu A PIECE OF CAKE

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 29-04-2022
Krzysztof Pasternak z klasy 3H4 wygrał szkolny etap konkursu A PIECE OF CAKE  Dnia 4 kwietnia 2022 roku w naszej szkole odbył się pierwszy etap międzyszkolnego konkursu z języka angielskiego,A Piece of Cake. Uczniowie z rożnych klas pod okiem  szkolnego koordynatora, p. Joanny Dola-Niewiadomskiej, zmagali się w nim z niełatwym testem sprawdzającym ich wiedzę na temat angielskich idiomów.
Niezmiernie miło jest nam poinformować wszystkich, iż uczeń klasy 3H4, Krzysztof Pasternak, uzyskał najwyższą ilość punktów, a tym samym zakwalifikował się do eliminacji do drugiego, ostatecznego etapu, który to odbędzie się  w VII LO we Wrocławiu. Trzymamy kciuki za Krzysztofa i oczywiście szczerze mu gratulujemy.

DZIEŃ OTWARTY w LO nr XVII - język angielski

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 28-04-2022
DZIEŃ OTWARTY w LO nr XVII - język angielski Dziękujemy licznym gościom i kandydatom, którzy odwiedzili salę języka angielskiego w czasie Drzwi Otwartych naszego liceum.
fotorelacja>>>

Warsztaty w języku angielskim o starożytnej Grecji

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 28-04-2022
Warsztaty w języku angielskim o starożytnej Grecji 30.03.2022 roku grupa pasjonatów historii z kl.1A oraz 2B uczestniczyła w warsztatach historycznych w języku angielskim organizowanych przez American Corner we Wrocławiu. Tematem tych zajęć była historia starożytnej Grecji, a w szczególności dzieje igrzysk olimpijskim oraz bogowie Olimpu. Zajęcia prowadziła w języku angielskim studentka pedagogiki z Aten.

Wyróżnienie dla Zofii Szabały w konkursie literackim BEING...AGATHA CHRISTIE

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 28-04-2022
Wyróżnienie dla Zofii Szabały w konkursie literackim BEING...AGATHA CHRISTIE Z radością informujemy, że uczennica pani Małgorzaty Kowal, Zofia Szabała z klasy 3A4, zdobyła wyróżnienie w szesnastej edycji konkursu literackiego w języku angielskim Being...Agatha Christie, którego organizatorem było LO nr III we Wrocławiu.
Gratulujemy sukcesu!

Wyniki konkursu Sławne Postaci Historyczne

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 24-04-2022
Wyniki konkursu Sławne Postaci Historyczne Jak co roku z cyklu Sławne Postacie Historyczne odbył się konkurs o Walcie Disneyu. Konkurs dotyczył życia i twórczości Walta Disneya, twórcy cudownych bohaterów filmów animowanych, które zawojowały cały świat. Oto zwycięzy konkursu :
1 miejsce  Alisa Rykunova kl. 3H4
2 miejsce  Jakub Zyto kl. 3D4 i Mateusz Michalski kl. 3H4
3 miejsce  Zofia Trzcińska kl. 3G4
Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!
Organizatorki: Wioletta Ejlak-Borowiak i Ewa Toporek-Niemczyk

1A na projekcji filmu THE GREEN BOOK oraz na spacerze po Wrocławiu

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 22-04-2022
1A na projekcji filmu THE GREEN BOOK oraz na spacerze po Wrocławiu

13.04.2022 roku klasy 1A i 2B wraz z nauczycielkami języka angielskiego: p. M. Palcewicz i J. Dolą-Niewiadomską, uczestniczyły w projekcji w języku angielskim pt.: " The Green Book" poświęconym problemowi segregacji rasowej w Stanach Zjednoczonych w latach 60-tych ubiegłego stulecia. Film  zdobył 3 Oskary i 3 Złote Globy. Po zakończonym seansie młodzież klasy 1A  wraz z wychowawcą - panią M.Palcewicz odbyła spacer po Wrocławiu szlakiem wrocławskich pomników od ul .Świdnickiej  do Ostrowa Tumskiego.

fotorelacja>>>

Zajęcia online z native speakerem o świecie zwierząt

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 22-04-2022
Zajęcia online z native speakerem o świecie zwierząt

02.03.2022 roku klasa1A uczestniczyła w zajęciach z native speakerem online za pomocą platfromy Zoom . Lekcja dotyczyła zwierząt i ich zachowań. Organizatorem  zajęć był Project Travel z Katowic.

fotorelacja>>>

Spacer historyczny – szlakiem prezydenta USA Johna Quincy’ego Adamsa

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 10-04-2022
Spacer historyczny – szlakiem prezydenta USA Johna Quincy’ego Adamsa

23.03.2022 roku klasa 1 A wzięła udział w historycznym spacerze po Wrocławiu szlakiem prezydenta USA, Johna Quincy’ego Adamsa, zorganizowanym przez American Corner - bibliotekę amerykańską. Mało kto wie, że wybitny amerykański polityk, szósty prezydent USA John Quincy Adams odwiedził Dolny Śląsk. Co więcej, był nim zachwycony! Dowiedzieliśmy się  więcej na temat historii miasta oraz losów polsko-amerykańskiej dyplomacji. Spacer powiódł nas zaułkami miasta związanymi z postaciami ważnymi dla historii obu narodów.
Mariola Palcewicz i Joanna Dola-Niewiadomska

fotorelacja>>>

Niecodzienna lekcja

autor: Wojciech Berek,data: 10-03-2022
Niecodzienna lekcja Niecodzienna lekcja Uczniowie z klasy 3D3 na dzisiejszej lekcji angielskiego spotkali się z Hiszpanią, Włochami, Chrowacją, a nawet Hong Kongiem.

Warsztaty z design thinking - myślenia projektowego już 5 marca 2022 r.

autor: M.Niwelt,data: 27-02-2022
Warsztaty z design thinking - myślenia projektowego już 5 marca 2022 r.
Design Thinking (myślenie projektowe) to nowoczesna metoda, którą wykorzystuje się do tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie ważne jest uwzględnienie i dopasowanie ich do potrzeb użytkowników. Powstała na gruncie biznesowym, jednak jej potencjał jest o wiele większy – założenia tej metody z powodzeniem można stosować także w edukacji. Prezentujemy podręcznik, który pokaże Wam, jak za pomocą tej metody mierzyć się z codziennymi wyzwaniami w szkole.

Sobota - 05.03.2022 r. - 10.00 - 14.00
Zapisy do środy, do godziny. 18.00.
 
Tak, jak poprzednio, zapisujesz się sam/sama wypełniając:
 
 

W rubryce nazwa szkoły/opiekun wpisz:

LO nr XVII im. A. Osieckiej

Margerita Niwelt

 
Potem otrzymasz link do spotkania.

Międzyszkolny konkurs wyrażeń idiomatycznych w języku angielskim: „A Piece of Cake"

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 22-02-2022
Międzyszkolny konkurs wyrażeń idiomatycznych w języku angielskim: „A Piece of Cake

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w VI edycji międzyszkolnego konkursu wyrażeń idiomatycznych w języku angielskim: „A Piece of Cake". Organizatorem konkursu jest Liceum Ogólnokształcące nr VII we Wrocławiu. Konkurs jest adresowany do uczniów wrocławskich szkół ponadpodstawowych. Jest to konkurs językowy sprawdzający znajomość idiomów języka angielskiego w formie pisemnej na etapie szkolnym oraz w formie ustnej w Wielkim Finale międzyszkolnym.
Etap szkolny w macierzystej szkole odbędzie się: 6 kwietnia 2022 r. o godz. 9:00 Etap finałowy we wrześniu odbędzie się w Liceum Ogólnokształcącym Nr VII we Wrocławiu, ul. Krucza 49 Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie szkoły: http://www.lo7.wroc.pl/ w zakładce: Uczniowie »» Konkursy.

tutaj>>>

Chętni uczniowie mogą zgłaszać się do 20 marca 2022 roku do p. Joanny Doli-Niewiadomskiej w sali nr 7.

FINANCE FOR THE FUTURE - HOW TO BECOME FINANCE NINJA już wkrótce!

autor: M.Niwelt,data: 13-02-2022
FINANCE FOR THE FUTURE - HOW TO BECOME FINANCE NINJA już wkrótce!

Zapraszam do zapisów na warsztaty z finansów

FINANCE FOR THE FUTURE - HOW TO BECOME FINANCE NINJA,

które odbędą się w sobotę, 19 lutego 2022 r.

o godz. 10 - 13.00.

Fromularz zgłoszeniowy wypełniasz sam/sama - https://tiny.pl/9pdvn

 Termin zapisów - do g.12.00 w czwartek,  17.02.

W rubryce nazwa szkoły/opiekun wpisz:

LO nr XVII im. A. Osieckiej

Margerita Niwelt

Celem warsztatów jest podniesienie umiejętności finansowych: jak oszczędzać i mądrze wydawać pieniądze. Jednym słowem – jak zostać Finansowym Ninja! Podczas warsztatów uczniowie nauczą się także pisać kosztorysy oraz planować budżet. Głównymi tematem zajęć jest inwestowanie, inflacja oraz podstawowe zagadnienia z bankowości. Warsztaty pozwalają zagłębić się w rynek kapitałowy i wskazują różne możliwości inwestycyjne.

autor: Aneta Saja,data: 19-01-2022

Wyniki konkursu Creative Writing

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 16-01-2022
Wyniki konkursu Creative Writing Oto laureatki grudniowego konkursu Creative Writing:
1.miejsce : Katarzyna Nowak kl. 3G4
2.miejsce : Hanna Wójcik kl. 3E4 
3.miejsce Zofia Roszkowska kl. 1D

Konkurs jak zawsze mial wyłonić osoby biegle piszące w języku angielskim, a do tego potrafiące ciekawie podejść do tematu i zaintrygować czytelnika. Laureatkom serdecznie gratulujemy, że miały pomysł na rozwinięcie tematu i stworzenie nieszablonowej fabuły.
Organizatorki konkursu Creative Writing: Ewa Toporek -Niemczyk i Wioletta Ejlak -Borowiak

Klasa 1A wzięła udział w zajęciach online w języku angielskim: Pearson and BBC BIG Live Lesson

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 04-12-2021
Klasa 1A wzięła udział w zajęciach online w języku angielskim: Pearson and BBC BIG Live Lesson

24 listopada 2021 roku klasa 1A wraz z nauczycielkami języka angielskiego, panią Mariolą Palcewicz i Joanną Dolą-Niewiadomską, wzięła udział w lekcji języka angielskiego na platformie Zoom zorganizowanej przez wydawnictwo Pearson i BBC. Temat zajęć "Social Media: Creativity vs. Anxiety" dotyczył pozytywnych i negatywnych stron używania mediów społecznościowych. W lekcji brali udział uczniowie z wielu krajów europejskich, a zajęcia prowadził native speaker, Dan Shepherd.

fotorelacja>>>

Szkolny Poliglota XIV edycja. Etap I – szkolny.

autor: M.Niwelt,data: 29-11-2021
Szkolny Poliglota XIV edycja. Etap I – szkolny. 7 listopada 2021 r. na lekcji 6 i 7, 19 szkolnych poliglotów zmagało się z testami gramatyczno-leksykalnymi z dwóch języków angielskim i niemieckim.

1. Aleksandra Krajewska - 3A3
2. Patrycja Dasiewicz - 2A
3. Weronika Jurczak - 2A
4. Anastazja Krajewska - 3A4
5. Julia Rączka - 3A4
6. Julia Głuszko - 3A4
7. Marcella Ciempa - 2B
8. Karolina Moczkodan - 2B
9. Maja Piotruk - 2B
10. Błażej Mendyk - 2B
11. Oliwia Mikołajczak - 2B
12. Maja Adamczyk -2B
13. Aleksandra Siemasz - 2B
14. Olga Waleron - 3E3
15. Roksana Szymańska - 3E3
16. Jagoda Pawlik - 3E3
17. Karolina Pędzik -2F
18. Polina Voronina 2F
19. Maja Migdał - 2F

Szkolna Komisja Konkursowaw składzie:

Margerita Niwelt -język angielski i

Włodzimierz Gańko - język niemiecki

wyłoniła trzy osoby, które zdobyły najwyższą liczbę punktów z obu testów łącznie.

Do etapu drugiego Wrocławskiego Konkursu "Szkolny Poliglota" przechodzą:

1. Olga Waleron z kl. 3E3

2. Anastazja Krajewska z kl. 3A4

3. Karolina Pędzik z kl. 2F

Gratulujemy!


Piąta edycja warsztatów WrOpenUp

autor: M.Niwelt,data: 14-11-2021
Piąta edycja warsztatów WrOpenUp

W sezonie 2021/2022 odbędą się cztery warsztaty w ramach projektu WrOpenUp Future Leaders. Towarzyszy im konkurs,

a nagrodą będzie możliwość realizacji wybranego przez uczniów projektu.

Firmy zatrudniające trenerów WrOpenUp - w większości zdecydowali się na pracę zdalną, dlatego w tym roku również warsztaty będą się odbywały online.

Wszystkie warsztaty prowadzone są w języku angielskim.

 W semestrze pierwszym odbędą się warsztaty pt. Cross Cultural Competences /warsztaty kompetencji międzykulturowej/

W dalszej kolejności, w pierwszym kwartale 2022 roku odbędą się:

 - Finance for the future - NOWOŚĆ! - projekt realizowany we współpracy z ekspertami bankowości

- Myślenie projektowe (design thinking) 

- Zarządzanie projektem (project management)

 Wszystkie warsztaty WrOpenUp odbywają się w soboty, w godzinach przedpołudniowych.

 Zapisy u pani Margerity Niwelt.


Serdecznie zapraszam do udziału w warsztatach oraz w konkursie!

Klasa 3A3 z wychowawcą na targach edukacyjnych

autor: M.Niwelt,data: 14-11-2021
Klasa 3A3 z wychowawcą na targach edukacyjnych

14 października 2021r. udaliśmy się do Hotelu Mercure na organizowane przez Baltic Council for International Education Dni Edukacji Międzynarodowej. Targi te poświęcone edukacji zagranicznej były okazją do spotkania się z przedstawicielami zagranicznych szkół wyższych i uniwersytetów  m.in. z Holandii, Wielkiej Brytanii, USA, Szwecji, Francji czy Włoch.
Interesowały nas  zagraniczne uniwersytety i szkoły wyższe - studia licencjackie i magisterskie oraz informacje o stypendiach i niższych opłatach za studia dla obywateli UE.

Mieliśmy możliwość uzyskania wielu ciekawych informacji na temat procesu aplikacji (wymagania, testy wstępne, platformy aplikacyjne), dofinansowania nauki (stypendia, kredyty studenckie, darmowa edukacja za granicą) oraz praktycznych aspektów wyjazdu za granicę. W programie były również:

•    Darmowe seminaria i prezentacje dotyczące nauki za granicą.
•    Spotkania z absolwentami zagranicznych uniwersytetów.
•    Darmowy Przewodnik po karierze.
•    Bezpłatne konsultacje z doradcami Baltic Council i pomoc w aplikacji na zagraniczne uniwersytety, do liceum i na wyjazdy językowe.  

Międzyszkolny konkurs na małą formę literacką w języku angielskim „Being .... Agatha Christie”

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 04-11-2021
Międzyszkolny konkurs na małą formę literacką w języku angielskim „Being .... Agatha Christie” Zapraszamy uczniów do udziału w szesnastej edycji konkursu na małą formę literacką w języku angielskim
pod nazwą ‘Being .... Agatha Christie’.

Przedmiot konkursu:
Samodzielnie napisany tekst literacki w języku angielskim należący do gatunku tzw „crime/mistery/fantasy
story”. Cechą charakterystyczną tych opowiadań jest brak drastycznych opisów scen przemocy, obecność
inteligentnego i przenikliwego detektywa rozwiązującego problem na drodze logicznego rozumowania.
Tematy konkursowe:
Wybierz jeden z trzech tematów i rozwiń go zgodnie z zasadami konkursu:
1. Napisz opowiadanie zatytułowane „Time heals all wounds”.
2. Napisz opowiadanie kończące się słowami:
"Finally it’s all over”, he whispered to himself in relief, "Never again should I come back to this case.”

3. Napisz opowiadanie, w którym odegrają rolę następujące elementy:
London Eye, broken street lamp, dilapidated building, quiant back street, brazen candlestick

Forma tekstu:
1)Tekst powinien mieścić się w objętości 700 do 1000 słów.
2)Prace konkursowe są opatrzone pseudonimem autora i tytułem w temacie 2 i 3 (koniecznie!);
(formularze zgłoszenia udziału w konkursie oraz pracy konkursowej są do pobrania ze strony
http://lo3.wroc.pl).
3)Prace konkursowe w imieniu ucznia przesyła Nauczyciel na adres: arymarczuk@lo3.wroc.pl, w temacie
wiadomości proszę podać: Being Agatha Christie.
➢ Termin zgłaszania prac: 31 stycznia 2021;
➢ Wysłanie prac oznacza automatycznie, że uczestnik i jego nauczyciel-opiekun zapoznał się z regulaminem
Konkursu i wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych dla celów realizacji Konkursu
(USTAWA z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych)
➢ Ogłoszenie wyników konkursu (orientacyjnie): połowa kwietnia 2022 roku.

1A i wrocławskie krasnale

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 25-10-2021
1A i wrocławskie krasnale 11.10.2021 klasa 1A wraz z wychowawcą, panią Mariolą Palcewicz, udała się na samodzielne poszukiwanie krasnali zlokalizowanych wokół rynku. Do poszukiwania wykorzystali specjalną aplikację google w języku angielskim.Trzy zwycieskie drużyny, które znalazły najwięcej krasnali otrzymały mapki z krasnalami.

Klasa 2C wzięła udział w grze miejskiej w języku angielskim

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 14-10-2021
Klasa 2C wzięła udział w grze miejskiej w języku angielskim

11 października 2021 roku klasa 2C wraz nauczycielkami języka angielskiego, paniami Wiolettą Ejlak-Borowiak i Joanną Dolą-Niewiadomską, wzięła udział w grze miejskiej w języku angielskim. Uczniowie poznali ciekawostki wrocławskie, poszukiwali krasnali i rozwiązywali zadania wymagające wiedzy o Stolicy Dolnego Śląska.

fotorelacja>>>

Integracja klasy 1C - gra miejska w języku angielskim

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 14-10-2021
Integracja klasy 1C - gra miejska w języku angielskim
Dnia 1.10.2021 roku klasa 1C była na wycieczce integracyjnej w Rynku. Uczniowie uczestniczyli w Grze Miejskiej w języku angielskim "Poszukiwanie Krasnali ". Dopisała nam pogoda, było dużo dobrych wrażeń i , a przy okazji można było poszerzyć wiedzę o wrocławskich krasnalach :)
Ewa Toporek-Niemczyk
Wychowawca kl. 1C

fotorelacja>>>

Gra miejska w języku angielskim w Dzielnicy Czterech Świątyń

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 07-10-2021
Gra miejska w języku angielskim w Dzielnicy Czterech Świątyń

06.10.2021 klasa 3H4 wzięła udział w grze miejskiej w języku angielskim po Dzielnicy Czterech Świątyń. Podczas gry uczniowie sprawdzili swoją spostrzegawczość i umiejętność orientacji w terenie oraz mieli okazję podszkolić angielski. Zadanie zostało wykonane, hasło odgadnięte. Było ciekawie!

fotorelacja>>>

Gra miejska w języku angielskim - szukanie wrocławskich krasnali

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 07-10-2021
Gra miejska w języku angielskim - szukanie wrocławskich krasnali

1B rusza w miasto!
06 października 2021 roku klasa 1B wraz z paniami Wiolettą Ejlak-Borowiak oraz Margeritą Niwelt wzięła udział w grze miejskiej pt. ,,Znajdź krasnala. Choć nie wszystkie punkty gry były proste do spełnienia, zdecydowana większość uczestników poradziła sobie z wyzwaniem. Zabawa była przednia. Zobaczcie zresztą sami:)

fotorelacja>>>

 

KL 3A3 językowa na wystawie pt " Cyprian Kamil Norwid - artysta totalny"

autor: M.Niwelt,data: 01-10-2021
KL 3A3 językowa na wystawie pt

Czy Cyprian Kamil Norwid był artystą totalnym? Odpowiedź na to pytanie poznała klasa 3A3, która 30 września  obejrzała wystawę dzieł literackich i artystycznych C. K. Norwida z okazji rocznicy 200-lecia urodzin poety. W zbiorach Ossolineum znalazły się rysunki, grafiki, a także jeden z zaledwie czterech istniejących obrazów olejnych –  Jutrznia. Nie wiedzieliśmy, że Norwid był tak wszechstronnym artystą plastykiem – stosującym różnorakie techniki (olej na płótnie,  rysunek kredą, tuszem, ołówkiem, litografia) i poruszającym szeroki zakres tematyczny (religijny, krytyka polityczna, karykatura).

Dział Rękopisów zaprezentował autografy wierszy „Spartakus” oraz „ Czemu w konfederatce: odpowiedź” a także refleksje historyczne. Obejrzeliśmy również pierwodruki poematu Promethidion, (wydanego w Paryżu w roku 1851), jedyny wydany za życia zbiór poezji Norwida, czy też pięć tomów Pism zebranych z 1911 roku opracowanych i opatrzonych wstępem przez Zenona Przesmyckiego (Miriama). To właśnie Przesmycki przyczynił się do odkrycia twórczości Norwida przez Młodą Polskę.

Część druga naszej wycieczki do Ossolineum to zapoznanie się z historią Zakładu Narodowego im. Ossolińskich (ZNiO) i  zespołu klasztornego oraz spacer po malowniczym ogrodzie.

Z wyjściem edukacyjnym związne jest polecenie typu maturalnego do zredagowania w języku angielskim.

Problemy współczesnego świata omawiane po angielsku

autor: M.Niwelt,data: 01-10-2021
Problemy współczesnego świata omawiane po angielsku 13 września, klasa 3A3 obejrzała w Czasoprzestrzeni wystawę Janiny Ochojskiej pt. "Pontonem przez morze. Jak Europa wita uchodźców?"

Witajcie w nowym roku szkolnym 2021/2022

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 29-08-2021
Witajcie w nowym roku szkolnym 2021/2022 W roku szkolnym 2021/2022 zespół nauczycieli języka angielskiego zaprasza uczniów Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. A. Osieckiej do wzięcia udziału w następujących przedsięwzięciach (odbędą się one w zależności od sytuacji epidemicznej):
- wymiana polsko-czeska w języku angielskim (on-line)
- kino w oryginalnej wersji językowej
- wykłady i warsztaty w języku angielskim w Dolnośląskiej Szkole Wyższej
- konkurs CREATIVE WRITING
- konkurs SZKOLNY POLIGLOTA
- OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO
- szkolny konkurs z cyklu SŁYNNE POSTACI HISTORYCZNE
- szkolny konkurs „English around the World”
- szkolny konkurs "A Master of Speed"
- międzyszkolny konkurs "Great Poles" - Helena Modrzejewska
- międzyszkolny konkurs POKAŻ JĘZYK
- warsztaty w języku angielskim WrOpenUp

Serdecznie zapraszamy

Życzenia wakacyjne od zespołu anglistów

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 29-06-2021
Życzenia wakacyjne od zespołu anglistów

For all the students and teachers we wish wonderful holidays! See you in September!

                                                                                                      Your English teachers

BIG LIVE CLASSES w LO nr XVII

autor: Wojciech Berek,data: 23-06-2021
BIG LIVE CLASSES w LO nr XVII

BIG LIVE CLASSES w LO nr XVII razem z uczniami z całego świata

Wrocław stolicą murali, czyli Sztuka na ulicy

autor: Wojciech Berek,data: 23-06-2021
Wrocław stolicą murali, czyli Sztuka na ulicy 2 czerwca br. klasa 2B4 z wychowawcą Panią Katarzyną Suwalską i Panią Kamilą Morawską udała się na wycieczkę po Wrocławiu w języku angielskim zatytułowaną „Wrocław stolicą murali, czyli Sztuka na ulicy”.

„1000 lat Wrocławia” w Pałacu Królewskiego po angielsku

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 21-06-2021
„1000 lat Wrocławia” w Pałacu Królewskiego po angielsku

W piątek 18 czerwca 2021 roku klasa 2B4 z wychowawczynią, Panią Katarzyną Suwalską oraz Panią Kamilą Morawską zwiedzała Pałac Królewski z przewodnikiem w języku angielskim. Tematem wycieczki było 1000 lat Wrocławia. Ta ekspozycja jest jedną z najnowocześniejszych ekspozycji muzealnych w Polsce, na której historyczne dziedzictwo Wrocławia spotyka się z najnowszą technologią wystawienniczą.  W jej ramach zgromadzono ponad 3000 obiektów ilustrujących dzieje Wrocławia od wczesnego średniowiecza po czasy współczesne. Znalazły się tu rzeczy wyjątkowe i cenne, duża część z nich nie była nigdy wcześniej prezentowana we Wrocławiu. Wystawa prezentuje najważniejsze wydarzenia z dziejów miasta.

fotorelacja>>>

Edukacja filmowa w języku angielskim

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 21-06-2021
Edukacja filmowa w języku angielskim 2 i 17 czerwca 2021 roku klasy 2E4, 2G4, 2A4 i 2G3  byly na seansach filmowych w kinie Nowe Horyzonty. Z domowych ekranow laptopów lub komputerów mieliśmy okazję przenieść się na duży ekran i zobaczyc dwa doskonale filmy.
Pierwszy obraz to zdobywca Oscara NOMADLAND, przedstawiający gorzki obraz Ameryki widziany oczami społeczności nomadow, których skromne dochody zmuszają ich do życia wiecznego wloczegi. Drugi film to urocza wersja Cruelli ze zjawiskową Emmą Stone i posagową Emmą Thompson. Obydwa filmy dostarczyly nam wszystkim niepowtarzalnych wrażeń i miło było powrócić do prawdziwego kina.
Małgorzata Kowal, Adrianna Manczak i Ewa Toporek-Niemczyk

Angielski stacjonarnie?

autor: M.Niwelt,data: 19-06-2021
Angielski stacjonarnie?

Temat lekcji: Trzeci tryb warunkowy - magiczna piątka.

Klasa 1A  wybrała lekcję na świeżym powietrzu.  Nareszcie książki i ćwiczenia w wersji papierowej. Tablico interaktywna precz!

Klasa 2A3 na wystawie w Muzeum Narodowym, 17 czerwca 2021 r.

autor: M.Niwelt,data: 19-06-2021
Klasa 2A3 na wystawie w Muzeum Narodowym, 17 czerwca 2021 r.

„Galeria mody” – czyli związki mody i sztuki.

Co strój wnosi do malarstwa? Ubiór nierzadko zajmuje połowę powierzchni obrazu i wpływa na ekspresję artystyczną dzieła. Komunikuje także wielorakie przesłania: symboliczne, ceremonialne, społeczne, psychologiczne, religijne, polityczne, erotyczne, międzykulturowe. /źródło: mnwr.pl

Lekcja muzealna >>>

Oto galeria mody 2A3 >>>

 

Gra terenowa w języku angielskim „Diabeł tkwi w szczegółach”.

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 18-06-2021
Gra terenowa w języku angielskim „Diabeł tkwi w szczegółach”.

10 czerwca 2021 roku klasa 1D wzięła udział w grze terenowej w języku angielskim zatytułowanej „Diabeł tkwi w szczegółach”. Trzeba było podnieść głowy do góry i wytężyć wzrok, chwilę pogłówkować, wszystko po to, aby znaleźć odpowiedzi na pytania i odkryć na Rynku to, co wcześniej było dla wielu niezauważalne. Uczniowie rozwiązywali zadania w grupach, ćwicząc przy tym język angielski. Wszystkie grupy poradziły sobie świetnie z zadaniami i odnalazły wskazanego w zadaniu krasnala. Gratulujemy!

fotorelacja >>>

Klasa 1B wzięła udział w zajęciach online w języku angielskim: Pearson and BBC BIG Live Lesson

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 11-05-2021
Klasa 1B wzięła udział w zajęciach online w języku angielskim: Pearson and BBC BIG Live Lesson 29 kwietnia 2021 roku uczniowie klasy 1B wraz z nauczycielkami języka angielskiego, panią Mariolą Palcewicz i Joanną Dolą-Niewiadomską, wzięli udział w lekcji języka angielskiego na platformie Zoom zorganizowanej przez wydawnictwo Pearson i BBC. Temat zajęć "The high cost of a university education"dotyczył sytuacji ekonomicznej studentów w Wielkiej Brytanii. W lekcji brali udział uczniowie z wielu krajów europejskich, a zajęcia prowadził native speaker, Dan Shepherd.

Międzyszkolny konkurs znajomości przysłów angielskich A PIECE OF CAKE 2021 już za nami

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 19-04-2021
Międzyszkolny konkurs znajomości przysłów angielskich A PIECE OF CAKE 2021 już za nami

26.03.2021 roku 22 uczniów naszej szkoły wzięło udział w szkolnym etapie piątej już edycji międzyszkolnego konkursu "A piece of cake". W tym roku poziom był naprawdę wysoki i niestety żaden z uczniów LO nr XVII nie przeszedł do Wielkiego Finału, w którym mogło znaleźć się tylko 10 osób, a aż 354 uczniów szkół wrocławskich wzięło udział w konkursie.
Oto uczniowie naszej szkoły z najwyższymi wynikami:
1. Daria Gut z klasy 2G4 - 91,7%
2. Julia Głuszko z klasy 2A4 - 90%
3. Łucja Herzog z klasy 2D4 - 81,7%

Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i zdobytej wiedzy w czasie przygotowań do konkursu!
Opiekun szkolnego etapu konkursu: Joanna Dola-Niewiadomska

Międzyszkolny konkurs znajomości idiomów angielskich A PIECE OF CAKE

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 31-01-2021
Międzyszkolny konkurs znajomości idiomów angielskich A PIECE OF CAKE

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół średnich do wzięcia udziału w piątej już edycji międzyszkolnego konkursu "A piece of cake", który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży ponadgimnazjalnej. W tym roku ponownie zachęcamy uczniów klas pierwszych i drugich do nauki przysłów angielskich - ich lista obowiązująca jest dostępna u nauczycieli języka angielskiego.

Konkurs objęty jest honorowym patronatem Instytutu Filologii Angielskiej oraz Rady Rodziców Liceum Ogólnokształcącego nr VII im. K.K. Baczyńskiego i składa się z dwóch etapów - szkolnego, który odbędzie się  26 marca 2021 r. oraz kwietniowego Wielkiego Finału, w którym 10 najlepszych uczestników będzie walczyć o rzeczowe nagrody specjalne. Na wszystkich finalistów czekają drobne upominki!

Zgłoszenie szkoły odbywa się drogą elektroniczną, poprzez wysłanie na adres mailowy azawistowska@lo7.wroc.pl wypełnionej karty uczestnictwa (dostępnej w załączniku regulaminu) w dniach 22.02-01.03.2021 r. Ze względu na RODO prosimy także o wypełnienie zgody na udział w konkursie oraz finalistów - na wypełnienie zgody na publikację wizerunku dostępnej w załączniku nr 9b.

Szczegóły konkursu dostępne są w regulaminie.

Chętni uczniowie mogą zgłaszać się do swoich nauczycieli języka angielskiego.

Wysłuchanie wykładu on-line w języku angielskim o Świętym Mkołaju

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 07-12-2020
Wysłuchanie wykładu on-line w języku angielskim o Świętym Mkołaju Dnia 4.12.2020 roku klasy 1B i 3A wysłuchały porywającego wykładu on-line w języku angielskim pt. From Saint Nicholas to Santa Claus. Słuchacze zostali zabrani przez profesora Leszka Berezowskiego z Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego w niezwykłą podróż śladami Świętego Mikołaja w historii Europy i Ameryki Północnej.
Wydarzenie koordynowały nauczycielki języka angielskiego: pani Mariola Palcewicz i pani Joanna Dola-Niewiadomska

American Film Festival 2020

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 27-11-2020
American Film Festival 2020

13 listopada br. klasa 2B4 z Panią Kamilą Morawską i Panią Katarzyną Suwalską wzięła udział w American Film Festival. Ze względu na szczególną sytuację epidemiczną festiwal w tym roku odbył się głównie online. Uczniowie obejrzeli film „Tesla”, który przedstawia Nikolę Teslę, słynnego wynalazcę serbsko-amerykańskiego pochodzenia, w odmienny niż dotychczas sposób – ukazuje zarówno historyczną rolę tego wizjonera i twórcy wielu wciąż stosowanych rozwiązań, jak i skalę jego popkulturowego oddziaływania.
Wspólne oglądanie filmu online było dla wszystkich nowym i ciekawym doświadczeniem.
Organizator: Katarzyna Suwalska

Witajcie w nowym roku szkolnym 2020/2021

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 07-09-2020
Witajcie w nowym roku szkolnym 2020/2021

W roku szkolnym 2020/2021 zespół nauczycieli języka angielskiego zaprasza uczniów Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. A. Osieckiej do wzięcia udziału w następujących przedsięwzięciach (odbędą się one w zależności od sytuacji epidemicznej):
- wymiana polsko-czeska w języku angielskim (on-line)
- kino w oryginalnej wersji językowej
- wykłady i warsztaty w języku angielskim w Dolnośląskiej Szkole Wyższej
- konkurs CREATIVE WRITING
- konkurs SZKOLNY POLIGLOTA
- OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO
-  konkurs z cyklu SŁYNNE POSTACI HISTORYCZNE
- konkursy w ramach DNIA ANGIELSKIEGO W SZKOLE
- międzyszkolny konkurs POKAŻ JĘZYK
- międzyszkolny konkurs „Being .... Agatha Christie”
- dolnośląski konkurs krasomówczy w języku angielskim International Public Speaking
Serdecznie zapraszamy

HAPPY SUMMER HOLIDAYS!

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 29-06-2020
HAPPY SUMMER HOLIDAYS!

Drodzy Uczniowie,
właśnie skończył się dosyć dziwny, pełny migających ekranów komputera czy smartphona, rok szkolny. Na  rozpoczynające się wakacje polecamy czytanie w języku angielskim - wybierzcie interesującą Was lekturę, relaksujcie się i delektujcie językiem Szekspira. W ten sposób utrwalicie konstrukcje gramatyczne, poznacie nowe słownictwo i zaczniecie myśleć w języku angielskim.
Miłej lektury i radosnych wakacji życzy Zespół Anglistów :)

Odbiór świadectw 26.06. 2020 r.

autor: M.Niwelt,data: 26-06-2020
Odbiór świadectw 26.06. 2020 r.

Do zobaczenia we wrześniu!

Ale przed nami jeszcze... Creative Summer 2020.

[WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI]
 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII