LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  01 / 02 / 2023 Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: nic nie mów, nic nie rób - bądź nikim. /Arystoteles/
Informatyka

Finał konkursu World Space Week Junior Rover Cup w naszej szkole

14 grudnia 2018 aula naszej szkoły zmieniła się nie do poznania. Wszystko za sprawą organizatorów konkursu World Space Week Junior Rover Cup. LO nr XVII jako partner konkursu użyczyło aulę w celu organizacji finału konkursu. Pani Dyrektor Małgorzta Iwankiewicz otworzyła wydarzenie swoim wystąpieniem. 12 drużyn z całej Polski konkurowało ze sobą w 3 zadaniach finałowych. Pierwszym był przejazd po linii, po specjalnie przygotowanym torze. Ta konkurencja okazała się być jedną z trudniejszych. Wystarczyło niedokładnie skalibrować czujniki i niestety łazik nie chciał jechać jak należy. Jedynie 4 drużyny uzyskały punkty w 1 części. Drugie zadanie polegało na pokonaniu labiryntu. Zadanie w całości pokonało tylko kilka drużyn. Część popełniła kilka błędów, były też takie, które nie zdobyły punktów. Po dwóch zadaniach 6 drużyn przeszła do ścisłego finału. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie zderzaka i napisanie programu, który pozwoli łazikowi przewrócić 4 przeszkody ustawione na obrzeżach koła. Przez godzinę drużyny budowały, pisały i testowały. Większości drużyn udało się skutecznie przygotować i wykonać zadanie. Przed ogłoszeniem wyników wystąpiły dwa duże łaziki - Aleph1 - łazik koła Continuum UWr oraz Junior - mały łazik grupy Scorpio z PWr. Przedstawiciele kół opowiedzieli młodym jak to jest być twórcą dużego łazika i jakie przygody się z tym wiążą. 
Na koniec, zanim Jury ogłosiło wyniki, wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oraz upominki od organizatorów. Przyznano także nagrodę specjalną drużynie Star-wo-man z Poznania, za najlepszą pracę kreatywną w I etapie konkursu. III miejsce uzyskała drużyna Mayflower z Czeladzi, II miejce Marsjańscy badacze z Bochni, a zwycięzcami World Space Week Junior Rover Cup zostali Warriors z Jasła.
Gratulujemy wszystkim drużynom i ich opiekunom. Konkurs przebiegał na wysokim poziomie. Uczestnicy mieli za zadanie złożyć samodzielnie łazika, zaprogramować go i wykonać 3 zadanie finałowe. 
Atmosfera podczas konkursu była fantastyczna, uczestnicy pomagali sobie wzajemnie, podtrzymując na duchu, gratulując, a nawet pożyczając własnego łazika, gdy jeden uległ awarii. 
Głównym organizatorem konkursu było Stowarzyszenie WroSpace, którego członkiem Zarządu jest nauczycielka LO nr XVI, Anna Bukiewicz-Szul. Partnerami konkursu byli: ESERO PolskaLaboratorium KreatywnosciLiceum Ogólnokształcące nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu oraz Continuum Rover Team UWr. Konkurs był dofinansowany ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
Ogromne podziekowania dla uczniów klas 1c, 2c oraz 3a: Karoliny, Veroniki, Patryka, Witka, Igora, Pawła, Edyty, Agaty, Radka, Szymona, Magdy i Bartka, którzy pomagali w przygotowaniach i przebiegu konkursu. Nasi uczniowie jak zwykle stanęli na wysokości zadania.
Galeria zdjęć z finału: https://www.facebook.com/media/set/…
 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII