Dziś mamy:  26 / 09 / 2021 …bądźcie zdecydowani iść pod prąd obiegowych poglądów i rozpropagowanych haseł!/JPII/

Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodzony jest Dzień Języka Ojczystego. Został ustanowiony przez UNESCO w celu wskazania różnorodności językowej świata, podkreślenia rangi języka dla tożsamości każdego narodu oraz zwrócenia uwagi na języki zagrożone zaniknięciem. Z tej okazji we wtorek 27 lutego 2018r. odbędą się trzy konkursy. "Spotkania w języku ojczystym" - prezentacje uczniów mających zagraniczne pochodzenie o swoim ojczystym języku (lekcja 3), "Wielkie Dyktando Siedemnastki" - rywalizacja uczniów wyłonionych z klas pierwszych i drugich w znajomości ortografii (lekcja 4), "Kreatywni w języku polskim" - zmagania językowe drużyn z klas drugich ( lekcja 5). Zapraszamy i życzymy udanej zabawy!