Dziś mamy:  17 / 09 / 2021 "Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia" - Seneka

BIG LIVE CLASSES w LO nr XVII

W roku szkolnym 2020/2021 podczas nauki zdalnej wydawnictwo Pearson we współpracy z BBC organizowało lekcje języka angielskiego z native speaker’ami. Projekt Pearson and BBC Live Classes otrzymał w 2020 międzynarodową nagrodę ELTons przyznawaną przez British Council w kategorii  Innovation in Learner Resources jako innowacyjny produkt wspierający uczniów i nauczycieli na całym świecie w uczeniu się i nauczaniu języka angielskiego.

Brytyjczycy prowadzący zajęcia online to Dan Shepherd, Michael Brand oraz Harry Waters. Zajęcia te w naszym liceum koordynowane były przez nauczycieli – panią  Katarzynę Suwalską oraz pana Wojciecha Berka, a tematy lekcji to miedzy innymi „Young entrepreneurs”, „Engaging with Nature”, „The cost of higher education” czy „Adventures of a Lifetime”. Lekcje trwały 60 minut i brali w nich udział uczniowie z całego świata.