Dziś mamy:  18 / 09 / 2021 Człowiek nigdy nie zazna szczęścia kosztem drugiego człowieka /JPII/
Fizyka

Żaden sportowiec jeszcze nie żałował, że uczył się fizyki, a fizyk, że uprawiał sport!

Taekwon-do jest koreańską sztuką walki bazującą w głównej mierze na technikach nożnych. Jest też dyscypliną olimpijską. Na zawodach Taekwon-do rywalizuje się w następujących konkurencjach:
1. układach formalnych (tul) oddzielnie dla posiadaczy stopni uczniowskich (kolorowe pasy) i mistrzowskich (czarne pasy)
2. walce sportowej z podziałem na kategorie wiekowe, wagowe oddzielnie dla posiadaczy stopni uczniowskich (kolorowe pasy) i mistrzowskich (czarne pasy)
3. testach siły – rozbicia desek (tylko seniorzy
4. technikach specjalnych

W dniu 17 listopada 2019r. w Kątach Wrocławskich odbył się Otwarty Puchar Polski Taekwon-do ITF zorganizowany przez Polskie Zrzeszenie Taekwon-do ITF HQ Korea oraz UKS KO-DANG. Jednym z reprezentantów Polskiego Stowarzyszenia Taekwon-do był Robert Konieczny, nauczyciel fizyki w LO nr XVII . Startował w kategorii Czarne pasy, Seniorzy 35+ w czterech konkurencjach Taekwon-do: Walki, Testy siły, Techniki specjalne i Układy formalne. W konkurencji Układy formalne został złotym medalistą, w konkurencji Walki został srebrnym medalistą, drugi srebrny medal zdobył w konkurencji Testy Siły oraz brązowy medal w konkurencji Techniki specjalne. (Rok temu na Mistrzostwach Europy w Taekwon-do zdobył dwa srebrne medale) Z relacji p.Koniecznego: „W testach siły i technikach specjalnych przydała się elementarna wiedza z fizyki  (zasady dynamiki – testy siły, pęd i zasięg rzutu – techniki specjalne), zgodnie z powiedzeniem profesora fizyki Krzysztofa Ernsta: „Żaden sportowiec jeszcze nie żałował, że uczył się fizyki, a fizyk, że uprawiał sport”.
W 2016r. w Strzegomiu Leszek Sajewicz z klasy p. Roberta Koniecznego 3G (mat-fiz-inf), obecnie  student Politechniki Wrocławskiej, został Złotym medalistą Otwartych Mistrzostw Europy Taekwon-do w konkurencji: Seniorzy - układy tradycyjne (niebieskie – czerwone pasy) oraz Brązowym medalistą  w konkurencji: Walki seniorów 71-80kg.

Od trzech lat w Siedemnastce w poniedziałki i środy w godz. 19.00 - 20.30 są prowadzone treningi Taekwon-do. Treningi prowadzi Grand Master Wojciech Dolny IX Dan, na które serdecznie zaprasza.