START KONKURSY INFO FOTO&VIDEO KONTAKT
 
     

 

 
 
 
AKTUALNOŚCI
 
  
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
 
 
     
  
..............................

 

Ogłoszenie wyników wszystkich konkursów nastąpi w piątek 23 marca na Uroczystym zakończeniu XXI Przeglądu kultury Przekręt o godz. 10.00 w auli szkolnej.

..............................

 

Przekrętowa reporterka - dzień czwarty.

KONKURS PIOSENKI AKTORSKIEJ


Dzisiaj, 22.03.2012 w ramach XXI Przekrętu odbył się Konkurs Piosenki Aktorskiej. Już od godziny 9:00 mieliśmy okazję podziwiać najzdolniejszą młodzież z najróżniejszych zakątków Dolnego Śląska, z Wrocławia, i oczywiście z naszego liceum. Uroczystość otworzyło przemówienie pani dyrektor Małgorzaty Iwankiewicz, które zamknęła starą, mądrą sentencją: ‘śpiewać każdy może, czasem lepiej, czasem gorzej.’

Następnie prowadzący z klasy teatralnej zapoznali nas z jurorami konkursu. Występy młodych wykonawców ocenia Jury w składzie:  pani Monika Baranowska (absolwentka politologii i współproducenta takich seriali jak np. ‘Pierwsza Miłość'), pani  Agnieszka Bogdan (aktorka Teatru Muzycznego Capitol), pani Monika Dawidziuk, pan Mikołaj Woubishet (aktor) oraz pan Martjin Krale (holenderski muzyk). Po prezentacji szanownej komisji  usłyszeliśmy jedną z piosenek z musicalu ‘Królowa Śniegu’ w genialnym wykonaniu pani Agnieszki Bogdan. Bardziej wzruszającego wstępu do konkursu nikt nie mógł sobie wymarzyć.

Zmagania naszych kolegów i koleżanek rozpoczął Daniel Misiek z piosenką ‘Jesteśmy na wczasach’, którą do łez rozbawił zgromadzoną publiczność.  Burzą braw nagrodziliśmy także występy Kamili Rojewskiej, Klaudii Ziobro i Magdy Smoczyńskiej. Dziewczyny śpiewały wręcz rewelacyjnie! Trzeba przyznać, poziom artystyczny konkursu piosenki  roku na rok się poprawia J.

Podsumowując:  tegoroczny Konkurs Piosenki Aktorskiej może nie obfitował w niespodzianki, ale w momenty wzruszeń jak najbardziej.  Szkoda, że następny dopiero za rok…

Joanna Jaskóła
Marta Ochocka
3f

 

KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJOdbył się 22.03.2012 o godzinie 12:00, już po zakończeniu Konkursu Aktorskiego. Chyba nie muszę mówić, że była to impreza, na którą zdecydowana większość publiczności z utęsknieniem czekała.

Na początek usłyszeliśmy kilka słów powitania z ust pani dyrektor Barbary Bartnik, oraz poznaliśmy Jury. W komisji konkursowej zasiadały: pani Monika Baranowska, pani Agnieszka Oryńska (aktorka), pani Beth Miller (angielska studentka) oraz pani Zuzanna Oksiuta (nauczyciela angielskiego w naszym liceum).

Po uroczystej prezentacji jurorów, na scenie pojawiła się pani Miller, która ‘śpiewajaco’ rozpoczęła wspominany konkurs.

Teraz może nieco o jego formie. Mam nadzieję, że większość czytelników kojarzy takie muzyczne show jak ‘Must be the Music” albo „x-Factor”? Mieliśmy więc okazję uczestniczyć w podobnym show, o tytule ‘Must be the Factor”.  Było jury złożone z ‘gwiazd estrady’ i dużo dobrej muzyki.

Na szczególną uwagę zasługują: Marysia Lewandowska, Sybilla Sobczyk, Ela Przerada, uczennica naszego LO Iza Możdżeń a także Maja Pietrowska i Wojtek Żurawski. Utwory, z którymi zaprezentowali się w konkursie robiły wielkie wrażenie. Miłym akcentem na zakończenie był występ wrocławskiego zespołu „Slava”, który moim zdaniem wypadł bardzo ale to bardzo ciekawie (moją opinię chyba podzielała publiczność, gdyż owacjami na stojąco nagrodziła występ chłopaków).

I tak Dzień Piosenki XXI Przeglądu Kultury Młodych ‘Przekręt’ dobiegł końca. Wspaniałe występy, dobra muzyka i niepowtarzalna atmosfera na długo zapadną nam w pamięć. Przynajmniej do Przekrętu 2013.

Marta Ochocka
Joanna Jaskóła
3f

 

..............................

 

Przekrętowa reporterka - dzień trzeci.

KONKURS TANECZNY


21 marca 2012r. na „Przekręcie” mieliśmy niecodzienną przyjemność podziwiać zmagania młodych i zdolnych tancerzy . Przed o wiele mniejszą publicznością lecz z o wiele większym zaangażowaniem artyści przedstawiali nam wszelkie możliwe formy tańca: mogliśmy zobaczyć zarówno elementy jazzu , hip-hop’u, jak i taniec brzucha  a także interpretacje własne , bo w końcu nikt nie powiedział, że taniec musi mieć konkretny styl. W przerywnikach czas umilali nam uczniowie z naszej szkoły swoimi wyczynami tanecznymi czy występami chłopców w spódnicach. Każdy z uczestników prezentował wszystko to co potrafił najlepiej , nie obyło się bez kilku wpadek i pomyłek ale możemy o tym zapomnieć. Stres nerwy lub wadliwy sprzęt , to przecież ludzka rzecz. Życzymy wszystkim i każdemu z osobna rozwijania umiejętności i zwycięstwa w „Przekręcie” ! ;)

Marta Sworowska

 

..............................

 

Przekrętowa reporterka - dzień drugi.

KONKURS TEATRALNY

 

RELACJA PORANNA:

Drugi dzień Przekrętu - aula pełna, uczniowie krzyczą, lekcji nie ma, goście przychodzą, szkoła odmieniona, trzecie piętro zajęte - jak co roku.
Drugi dzień Przekrętu - dzień przedstawień i ukulturalniania się, innymi słowy - konkurs teatralny, jury, aktorzy u bram!
Pierwszy był Teatr Dziesiątka, który w spektaklu "Oświadczyny" w sposób zabawnie wyolbrzymiony ukazywał, jak to spory rodzinne i kłótliwość - cecha jakże pospolita
wśród Polaków - są przeszkodą w realizacji planów - w tym przypadku spór o ziemię i wyższość jednego psa nad drugim prawie zniweczyły plany małżeńskie dziewiętnastowiecznych sąsiadów.
Drugie przedstawienie, "Antykomedia w Bolkowie" - historia dzieci żyjących na blokowiskach, narażonych na złe wpływy rówieśników – okazała się infantylną próbą moralizowania i przestrzegania przed narkotykami, alkoholem i nienawiścią . Świetne widowisko, w sam raz do wystawiania w gimnazjum. Nie jest to chyba zresztą tylko moja opinia, dobrze słyszalne były dźwięki wciskanych klawiszy w telefonach - nie ma się co dziwić, trzeba było zabić jakoś nudę wiejąca ze sceny.
Kolejnymi gośćmi na scenie byli uczniowie z Gimnazjum nr 1. Przedstawienie zatytułowane "Burza" ukazywało historię dziewczynki, której rodzice mieszkali w teatrze, i którzy za sprawą magicznej szafy zmienili się w okrutną parę królewską, zaczęli traktować źle swoją córkę i uwielbiać zaczarowaną lalkę. Naprawdę dobre przedstawienie  traciło jednak na swym uroku z powodu niefortunnego doboru imienia pacynki należącej do błazna - opiekuna teatru, które to imię wywoływało śmiech publiczności przy każdym wypowiedzeniu.
Ostatnią sztuką którą dane mi było obejrzeć, były fragmenty "Makbeta" Williama Shakespeare'a w wykonaniu klasy teatralnej z LO17. Fragmenty te skupiały się na wiedźmach - ich przepowiedniach i czarach. Dużo muzyki i tańców, wprawiających widza w nastrój niepokoju i grozy. Spektakl ten wyróżniał się na tle pozostałych, widać było, że klasa teatralna o wiele więcej daje swoim uczniom niż jakieś pozalekcyjne kółka teatralne. Nie ma w tym może nic dziwnego, w końcu uczą się grać na co dzień, jednak zestawiając ze sobą te wszystkie przedstawienia różnica ta była naprawdę odczuwalna. Co ciekawe, reżyserem tej sztuki nie był żaden nauczyciel, tylko uczeń klasy 3E - Kamil Pilarski, któremu należą się z tego tytułu szczere gratulacje.
No cóż, moja warta skończyłą się o godzinie dwunastej, swoją pracę pokazało jeszcze kilka grup, jednakże o nich napiszą urocze koleżanki z kl. 2F.

Igor Kulawiński

 

RELACJA POPOŁUDNIOWA:

20 marca 2012 roku - dzień, w którym Liceum nr 17 żyje  tylko „Przekrętem”. Mieliśmy dziś okazję oglądać wiele mniej lub bardziej zachwycających występów młodych i zdolnych (chociaż nie zawsze).
W popołudniowej części prezentacji teatralnych zobaczyliśmy między innymi, na czym polega „Infantylność  dorosłości ” pokazana przez aktorów z Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka. Dwie rodziny królewskie nie potrafiące pogodzić się z wzajemna miłością swoich dzieci, kłócą się i prowadza bezsensowna „bitwy”, szpiegują  i oskarżają się nawzajem, co prowadzi do ucieczki dzieci a w efekcie do ich samobójstwa (?) - tak przynajmniej można wnioskować , ponieważ nikt do końca nie wie jak zakończyła się ta historia. Wynika to z nieudolność teatru, czy złego odbioru owej „sztuki” przez publiczność ? Oceńcie sami.
Kolejne przedstawienie było  dziełem Gimnazjum nr 18. Mogliśmy się poczuć niczym na parodii „Harry'ego Pottera”, ponieważ aktorzy zaserwowali nam postacie o tych identycznych imionach, tę samą muzykę i historię o złych czarownicach, biednych dzieciach i niczego nieświadomych rodzicach. Tym razem jednak zakończenie było oczywiste i szczęśliwe, jednak czy nie zbyt oczywiste ?
Na sam koniec uczniowie z Gimnazjum nr 16, czyli kabaret „Enerdowskie Pływaczki” z występem pt. „Pod prąd” Rozbawili publiczność do łez a nawet wzbudzali okrzyki zachwytu wśród damskiej części widowni. Przedstawili „3 zawody, jakie według jednej z gazet podniecają  Kobiety i dlaczego”: hydraulik, lekarz i ratownik. Pokazali jak należy pisać maturę, chociaż miejmy nadzieję, że żaden z tegorocznych maturzystów nie potraktuje tak egzaminatorów. A w razie problemów z maturą pokazali też jak ciekawie może być w wojsku, mimo ogromnego zróżnicowania osób, które do niego trafiły ;)
Teraz tylko czas na wyniki i dalsze emocje.

Marta Sworowska

 

..............................

Przekrętowa reporterka - dzień pierwszy.

KONKURS TEATRALNY

Dnia 19.03.2012 roku o godzinie 12 w Liceum Ogólnokształcącym numer 17 Pan Dyrektor Roman Kowalczyk oficjalnie otworzył XXI Przegląd Kultury Młodych - Przekręt. Wydarzenie to rozpoczął serdecznie witając przybyłych gości oraz wszystkich zgromadzonych w auli. Następnie zaprosił na spektakl "Zemsta" Aleksandra Fredry przygotowany przez uczniów klasy teatralnej.
Jednak zanim widzowie mogli obejrzeć ową sztukę, na scenie pojawił się chór szkolny, który brawurowo wykonał kilka utworów.

Nadszedł czas na premierę. Młodzi aktorzy fenomenalnie odegrali dobrze znaną wszystkim komedię, ukazując jej zupełnie nowe oblicze. Ich wysiłek został nagrodzony przez publiczność burzą braw.

Kolejnym punktem programu był występ Marty Oczkowskiej, która zaprezentowała monodram pt. "Lament paranoika". Widowisko to wywołało wiele emocji, gdyż pokazywało zagubionego i zlęknionego człowieka, który nie potrafi odnaleźć się w toksycznej rzeczywistości.

Po tak poważnej tematyce przyszedł czas na rozluźnienie atmosfery. Dlatego jako kolejny na scenie pojawił się kabaret O Mało Co wraz z programem kabaretowym "Pół żartem, pół serio". Ich występ wywołał salwy śmiechu.

Na zakończenie widzowie mieli okazję zobaczyć spektakl pt. "Kołysanka - czyli uroczy wieczór z poezją grozy" w wykonaniu teatru Bez Sensu. Przedstawienie to było niebanalne i bardzo interesujące. W piękny sposób zakończyło pierwszy dzień przekrętowych poczynań. Przed nami jeszcze cztery dni najróżniejszych artystycznych działań, a po tak znakomitym początku nie mam żadnych wątpliwości, że bardzo udanych artystycznych działań.

 

PATRYCJA NOWOSIADŁA

 

 

..............................

 

Uwaga! Wszystkie osoby które zgłosiły swój udział w konkursie tanecznym i teatralnym zostały zakwalifikowane do konkursu.

 

Szczegółowy plan występów zostanie podany wkrótce.(będzie dostępny na naszej facebookowej stronie TUTAJ)

 

 

 

..............................

 

Lista osób zakwalifikowanych do finałowego etapu konkursu muzycznego jest już dostępna na stronie.

TUTAJ

 

 

..............................

 

I ETAP KONKURSU MUZYCZNGO

"Informujemy iż przesłuchania do konkursu piosenki aktorskiej i angielskiej odbędą się 7 marca 2012r. o godz. 16:00 w auli Liceum Ogólnokształcącego nr XVII we Wrocławiu przy ul. Tęczowej 60.". Zapraszamy.

 

Osoby które z różnych przyczyn nie mają możliwości pojawienia się na przesłuchaniu mogą wysłać nagranie utworu z wokalem (szczegółowe informacje w podstronie konkursu).

 

..............................

 

Czekamy na wasze zgłoszenia do 7 marca !

 

Uwaga! Nastąpiły zmiany w regulamianach konkursów. Prosimy o zapoznanie się z poprawkami.

 

..............................

 

Zaczynamy XXI Przekręt.