LO Nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  01 / 12 / 2015 „Człowiek, który nie zmierza do jakiegoś celu, nie osiągnie żadnego”- Anatole France
STRONA GŁÓWNA
   Zobacz szczegóły >>

24. Wro­cławskie Targi Do­brych Ksią­żek

autor: L.Grochocka,data: 01-12-2015
24. Wro­cławskie Targi Do­brych Ksią­żek

Zbliża się największe święto miłośników książek! Już za kilka dni będziemy cieszyć się obecnością najlepszych wydawnictw z całej Polski i uczestniczyć w licznych spotkaniach z pisarzami. Wszystko to w ramach 24. Wrocławskich Targów Dobrych Książek – jednej z największych tego typu imprez w kraju (obok Tar­gów Książ­ki w Kra­ko­wie i War­szaw­skich Tar­gów Książ­ki). Jest to wydarzenie o cha­rak­te­rze kier­ma­szo­wo-pro­mocyj­nym, któ­rego za­daniem jest pro­pa­gowanie li­te­ra­tu­ry o wy­so­kich wa­lo­rach li­te­rac­kich oraz ar­ty­stycz­nych i ty­po­gra­ficz­nych. W ubiegłym roku w tym niezwykłym święcie literatury wzięło udział ponad trzydzieści pięć tysięcy osób. Od 2010 roku targi or­ga­ni­zu­je Miej­ska Bi­blio­te­ka Pu­blicz­na we Wro­cławiu wraz z Biu­rem Pro­mocji Do­brych Ksią­żek.

                  W tym roku Wro­cławskie Targi Do­brych Ksią­żek obędą się w dniach 3 - 6 grudnia w nowej prze­strzeni
                                                          – we Wro­cławskim Cen­trum Kon­gre­sowym Hali Stu­le­cia.

Szczegóły imprezy na stronie organizatora

Projekt "Matma nie gyzie". Spotkanie 2.

autor: A.Popiołek,data: 30-11-2015
Projekt W dniu 30.11. 2015 w naszej szkole odbył się drugi z trzech wykładów realizowanych w ramach projektu "Matma nie gryzie". Organizatorem wydarzenia jest Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego. W spotkaniu z Panem Michałem Śliwińskim nt "Ile jest matematyki w języku?" wzięły udział klasy 1A i 1B. Ostatni z wykładów już wkrótce...
więcej

Wyniki Wielkiego Testu Kultury

autor: E.Cwynar,data: 30-11-2015
Wyniki Wielkiego Testu Kultury

Już znane są wyniki Wielkiego Testu Kultury! Najwięcej punktów otrzymała klasa 1D - serdecznie gratulujemy wysokiego pozomu znajomości zasad bon tonu! Oto wyniki>> Sprawdźcie jak prezentują się wyniki poszczególnych klas po dwóch rywalizacjacjach - wyniki>> Jesteśmy po stronie kultury!

Sukces Roksany Siedleckiej w XVII Ogólnopolskim Turnieju Recytatorskim

autor: E.Cwynar,data: 30-11-2015
Sukces Roksany Siedleckiej w XVII Ogólnopolskim Turnieju Recytatorskim
Miło nam poinformować,że uczennica klasy 2D Roksana Siedlecka zajęła drugie miejsce w XVII Ogólnopolskim Turnieju  Recytatorskim "Promuj Śląsk" organizowanym przez Chorzowskie Centrum Kultury,  Lekki Teatr Przenośny. Roksanę wspierała merytorycznie p. Marzena Matschaj - Kacprzak, która nie tylko pomagała uczennicy pracować nad przygotowaniem recytacji, interpretacją, ale także zawiozła ją do Chorzowa. Serdecznie gratulujemy!

Religie współczesnego świata - wystawa w bibliotece

autor: J.Nogaj,data: 30-11-2015
Religie współczesnego świata - wystawa w bibliotece Zapraszamy do  biblioteki, gdzie tym razem proponujemy książki, które pozwolą poznać różne religie współczesnego świata. Prezentujemy także wypowiedzi i książki przywódców duchowych - św. Jana Pawła II, Franciszka, Dalajlamy i innych, którzy swoimi działaniami, gestami i słowami próbowali i nadal próbują szukać wspólnej płaszczyzny pomiędzy religiami, bo tylko to może nam pomóc w pokonaniu niepotrzebnych podziałów.


Wyniki konkursu Creative Writing 2015

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 29-11-2015
Wyniki konkursu Creative Writing 2015 Pisać to znaczy zaciekawić... i takie były prace uczestników konkursu Creative Writing. Jury po gorących obradach zdecydowało jednomyślnie , że w każdej kategorii tematycznej zostaną przyznane 3 miejsca.
Oto najlepsi młodzi pisarze:
I Its a freezing cold night.Your character finds a homeless family on his doorstep and invites them into his home to sleep. But in the morning , the family doesnt leave.
1. Magdalena Ferens 2D, 2. Aleksandra Kopala 1A, 3. Julia Cichecka 1F
II Incorporate the following 3 elements into your story :a bottle of champagne, a BMW, and a nun.
1. Marcin Piotrowski 3A, 2. Xawery Gawłowski 3E, 3. Piotr Olbert 1A
III Never a dull moment when youre a taxi driver.Just the other this guy gets in...
1. Paweł Horbanowicz 2A, 2. Michał Wróblewski 1A, 3. Alina Pytluk 1D
Dnia 27.11.2015 odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznej edycji konkursu i zapraszamy za rok.     
Organizatorki : Zuzanna Oksiuta-Kramarczyk, Ewa Toporek-Niemczyk, Wioletta Ejlak-Borowiak 

LEKCJA JĘZYKA NIEMIECKIEGO Z NATIV SPEAKEREM

autor: K.Zielińska,data: 27-11-2015
LEKCJA JĘZYKA NIEMIECKIEGO Z NATIV SPEAKEREM 26 listopada 2015r. gościem specjalnym na lekcji języka niemieckiego był Pan Friedrich Gubsch - Niemiec od kilku lat mieszkający i pracujący w Polsce. 

Kalendarz Kresowy

autor: A.Popiołek,data: 27-11-2015
Kalendarz Kresowy

Kuratorium Oświaty we Wrocławiu wraz z TVP Wrocław - organizatorzy akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia" - zwracają się do szkół wrocławskich z prośną o rozpropagowanie Kalendarzy Kresowych na rok 2016. Każdy kalendarz jest cegiełką na cele akcji: dary dla Kresowian, opiekę socjalną i zdrowotną, odnowienie cmentarzy, transport darów, umożliwienie powrotu do Polski repatriantów. Pragnę zachęcić uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników administracji i obsługi naszej szkoły do wsparcia akcji również w tej formie. Kalendarz zawiera informacje i zdjęcia z pobytu naszej młodzieży na Ukrainie w lipcu 2015. Kalendarze można obejrzeć i nabyć u opiekuna projektu.
Aneta Popiołek - koordynator

Organizacja zajęć podczas próbnej matury

autor: B.Bartnik,data: 27-11-2015
W dniach 30.11.-02.12.2015 r. zostanie przeprowadzona w naszej szkole próbna matura z języka polskiego, matematyki i języka obcego. W tym czasie w klasach pierwszych i drugich odbywają się lekcje zgodnie z planem. Proszę zapoznać się z zamianą sal ze względu na organizację próbnej matury tutaj>>

Obóz naukowy "Włochy klasyczne"

autor: B.Cieśla,data: 27-11-2015
W dniach 21.05 - 28.05.16 nasza szkoła organizuje ośmiodniowy obóz naukowy do Włoch. Program przewiduje zwiedzanie takich znanych miejsc jak: Wenecja, Florencja, Rzym, Asyż i Mirabilandia. Włochy klasyczne dostarczą Wam niesamowitych wrażeń, dlatego zachęcamy do udziału w tej podróży.
Wszystkich chętnych prosimy o wpisywanie się na listę u koordynatorów wprawy pani Barbary Cieśli i pani Margerity Niwelt lub w bibliotece szkolnej.

Program obozu do pobrania>>

"Fizyka zabawek" - wystawa w sali 303.

autor: R. Konieczny,data: 26-11-2015

W dniu 26 listopada 2015 r. zespół nauczycieli fizyki zorganizował w sali 303 wystawę pt. "Fizyka zabawek’’.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mieli okazję obejrzeć z bliska, a nawet wypróbować nietypowe zabawki, przy konstrukcji których wykorzystano ciekawe zjawiska fizyczne. Były więc m.in. fontanna ciepła, lewitujący ptak, kula plazmowa, bączek magnetyczny, pijący ptak, sprężynka schodząca po schodach, odrzutowa wyścigówka czy też pojazd lodówkowy. Pokazy obejmowały zjawiska z prawie każdej dziedziny fizyki, m.in. z optyki, elektryczności, magnetyzmu, mechaniki, grawitacji, hydrostatyki. Każde ze stoisk wzbudzało spore zainteresowanie zwiedzających.  Zainteresowane osoby mogły pobawić się także klasycznymi pomocami z fizyki m.in. maszyną elektrostatyczną, zestawami do budowy prostych obwodów elektrycznych, modelem elektrowni wiatrowej, zestawem do optyki geometrycznej i przyrządem do zamiany pracy w ciepło. Dużym zainteresowaniem cieszył się drut z pamięcią kształtu oraz  lewitujący kawałek kwarcu pirolitycznego w polu magnetycznym.
Prezentacji na poszczególnych stanowiskach dokonywali uczniowie klasy 2G, którzy swoim kolegom objaśniali zasady działania niektórych zabawek fizycznych.

więcej zdjęć w galerii

Mikołajki już tuż,tuż, czapkę, szalik szybko włóż!

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 26-11-2015
Mikołajki już tuż,tuż, czapkę, szalik szybko włóż! Pyszny prezent czekać będzie 4 grudnia na klasę, która w ten wyjątkowy dzień podczas wizyty świętego Mikołaja zaśpiewa lub wyrecytuje świąteczną piosenkę lub wiersz, oczywiście własnego AUTORSTWA! Jury wybierze najbardziej oryginalne dzieło a nagroda główna zostanie przyznana TYLKO JEDNEJ KLASIE!
Ale zanim to nastąpi  czekamy w piątek  4 grudnia już od rana na Mikołajów przebierańców, którzy wraz z naszym Mikołajem przywódcą powędrują w ten wyjątkowy dzień odwiedzić  wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły!
Paulina Markowska
Przewodnicząca SU   

Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life

autor: M.Hajder,data: 26-11-2015
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life W dniu 19.11.15r. klasa 3D wraz z nauczycielami wychowania fizycznego udała się na wystawę "BODY WORLDS & The Cycle of Life" aurostwa dr Gunthera von Hagen. Uczniowie z klasy biologiczno-chemicznej mogli pogłębić swoją wiedzę na temat anatomi, biologii i fizjologii człowieka oraz spojrzeć na ludzkie ciało pod względem naukowym.  

Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej Halowej

autor: A.Folta-Pisarczuk,data: 26-11-2015
Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej Halowej

W dniu 23.11.2015 odbył się ostatni już mecz piłki nożnej halowej między kl.1A i 1F.

W wyniku rywalizacji najlepszą drużyną wśród klas pierwszych okazała się reprezentacja klasy 1A.

Gratulujemy! 

Kartka świąteczna w ramach akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia"

autor: A.Popiołek,data: 26-11-2015
Kartka świąteczna w ramach akcji

Trwa świąteczna akcja pomocy rodakom na Kreasach Wschodnich w ramach akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia". Zwracamy się z prośbą do uczniów naszej szkoły o wykonanie kartki świątecznej, która wraz z odzieżą i zabawkami przekazana zostanie polskim rodzinom na Ukrainie, Litwie i Białorusi. Zeszłoroczna akcja Kartki Świątecznej przeszła najśmielsze oczekiwania. Mamy nadzieję na równie duże zaangażowanie i w tym roku. Wykonane prace przynosimy do sali 214 do opiekuna projektu Pani Anety Popiołek.
 

Program pt „Reżim i dyktatura to nie polska struktura”.

autor: M.Hajder,data: 26-11-2015
Program pt „Reżim i dyktatura to nie polska struktura”.

Dnia 27 października bieżącego roku klasa 1E pod opieką p. Andrzeja Manasterskiego brała udział w programie „Reżim i dyktatura to nie polska struktura”. Jest on realizowany przez Fundację Pokoleń Banku Zachodniego WBK SA. Młodzież poznała zasady podejmowania decyzji i wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce w 1981 roku oraz metod działań opozycji.

 Zdjęcia >>> 

Rusza w szkole akcja "SZLACHETNA PACZKA"

autor: K.Zielińska,data: 25-11-2015
Rusza w szkole akcja Informuję wszystkich Państwa, a szczególnie wychowawców klas, że rozpoczęła się w szkole akcja "SZLACHETNA PACZKA", której finał nastąpi 9 grudnia.

Szkolny konkurs literacki

autor: L.Grochocka,data: 25-11-2015
Szkolny konkurs literacki

 
Biblioteka szkolna ogłasza konkurs  czytelniczy na podstawie książki Johna Greena „Gwiazd naszych wina”.
Od 14 grudnia będzie można pobrać w bibliotece karty z pytaniami dotyczącymi treści tej bardzo popularnej
powieści młodzieżowej, poruszającej trudny temat choroby i śmierci. Wypełniony test składający się z 14. pytań
należy złożyć w bibliotece do 17 grudnia.
Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród nastąpi w piątek 18 grudnia na długiej przerwie.  
                                                                                                      Zapraszamy do udziału w konkursie.

Zajęcia laboratoryjne na Wydziale Chemii UW

autor: B.Kryjom,data: 25-11-2015
Zajęcia laboratoryjne na Wydziale Chemii UW
           
W dniu 6 listopada 2015 r. klasa 3D o profilu biologiczno-chemicznym udała się wraz z p. B.Kryjom na  zajęcia laboratoryjne odbywające się na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Kolejna edycja projektu "Mój pierwszy biznes przed 20tką"

autor: M.Hajder,data: 24-11-2015
Kolejna edycja projektu To już trzecia edycja programu " Mój pierwszy biznes przed 20tką",w której  udział bierze nasza szkoła. Jak co roku zajęcia prowadzone są przez młodych i doświadczonych pracowników naukowych Wyższej Szkoły Bankowej. W tym roku drużyna z  naszej szkoły zajmuje się opracowaniem koncepcji i mechanizmu gry planszowej, z którą w miesiącu maju przystąpi do finałowego konkursu w ramach tego projektu. LO Nr XVII reprezentują Hanna Gamoń 1E, Aleksandra Sybidło 1D, Kacper Nowakowski 1A i Krystian Radomski 1C.

KONKURS NA PLAKAT I LOGO PRZEKRĘTU ZAKOŃCZONY

autor: M.Hajder,data: 23-11-2015
KONKURS NA PLAKAT I LOGO PRZEKRĘTU ZAKOŃCZONY
Został rozstrzygnięty konkurs na plakat i logo Przekrętu.
I miejsce zajęła uczennica z klasy 1A- Agnieszka Balska . To właśnie jej praca będzie reprezentowała XXV Przegląd Kultury Młodych Przekręt.

KOMUNIKAT Samorządu Uczniowskiego

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 23-11-2015
Samorząd Uczniowski zwraca się do wszystkich uczniów z prośba o nadsyłanie zdjęć ze swoim wizerunkiem (1 uczeń-1zdjecie) na adres mailowy: mrrrugala@gmail.com
Ze zdjęć tych zostanie przygotowane logo naszej szkoły w formie mozaiki zdjęciowej. Logo to będzie można wykorzystywać do wszelkich plakatów szkolnych oraz jako tło do nowopowstałego fanpage LO Nr XVII. Czekamy do 30 listopada 2015r.
Przewodnicząca SU
Paulina Markowska   

VII EDYCJA KONKURSU CREATIVE WRITING za nami!

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 23-11-2015
VII EDYCJA KONKURSU CREATIVE WRITING za nami!

19 listopada 2015r. odbył się w naszej szkole Konkurs Twórczego Pisania Creative Writing, w którym wzięło udział 39 uczniów z klas 1-3. Uczniowie mieli za zadanie napisać opowiadanie  w języku angielskim. Liczył się dobry pomysł, fantazja i umiejętności językowe.

czytaj więcej                                                                                            galeria zdjęć<<<

 

Kolejny sukces naszych młodych poetów na Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim

autor: L.Grochocka,data: 23-11-2015
Kolejny sukces naszych młodych poetów na Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim

Alicja Stożek, Paulina Markowska i Michał Pietruszewicz otrzymali wyróżnienia na Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O złoty karton III LO”.
                                                                                                  Gratulujemy!

Zbiórka odzieży i zabawek na Kresy

autor: A.Popiołek,data: 23-11-2015
Zbiórka odzieży i zabawek na Kresy

W miesiącach listopad i grudzień w naszej szkole organizowana jest zbiórka darów na Kresy w ramach akcji Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia. Proszę o przynoszenie odzieży i zabawek do sali 214. Podarowane rzeczy zostaną w styczniu przekazane polskim rodzinom zamieszkującym Ukrainę, Białoruś i Litwę. Apeluję o czystą odzież oraz nieuszkodzone zabawki.
Aneta Popiołek - koordynator projektu 
Apel Dolnoślaskiej Kurator Oświaty Pani Beaty Pawłowicz

Konkurs Translatorski

autor: E.Kucharczyk,data: 22-11-2015
Konkurs Translatorski

W dn.16.11.2015 odbył się w LO nr XII we Wrocławiu Konkurs Translatorski Poezji Niemieckojęzycznej. Naszą szkołę reprezentowali: Izabela Agatowska (3B), Nina Zagrabski (1B) oraz Nikodem Dyja (2B).

Czytaj więcej

Wymiana POLSKO-CZESKA w języku angielskim

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 22-11-2015
Wymiana POLSKO-CZESKA w języku angielskim

W dniach 12.11-16.11.2015 LO Nr XVII i Gymnazium Mozartova z Pardubic uczestniczyły we wspólnym projekcie „Polsko-czechosłowacka solidarność - co nas łączyło, co nas dzieliło’’. Przedsięwzięcie miało na celu przybliżenie młodemu pokoleniu jakie były losy naszych krajów , min. w latach 70 i 80 XX wieku. Najważniejszym punktem programu był wykład dra Jiri Friedla z Wydziału Historii na Uniwersytecie w Brnie pt. ”Od inwazji wojsk Układu Warszawskiego w 1968 po Aksamitną Rewolucję1989” , wygłoszony w języku czeskim i polskim. Nasza szkołę reprezentowali uczniowie z kl. 1A - Katarzyna Urbanowicz, kl. 2A - Alicja Dominas, Angelika Pawelec, Krzysztof Mindowicz, Anna Milczanowska oraz kl.3B - Aleksandra Garaszczuk, Maciej Trybała i Maciej Stęchły. Wizyta naszej młodzieży w czeskiej szkole była nie tylko lekcja historii, ale również okazją do nawiązania wspólnych kontaktów z rówieśnikami. Uczestnicy porozumiewali się między sobą w języku angielskim.
Koordynatorki: Mariola Palcewicz , Ewa Toporek-Niemczyk                                                                    galeria zdjęć<<<

Wymiana polsko - belgijska

autor: A.Popiołek,data: 20-11-2015
Wymiana polsko - belgijska

Zapraszam uczniów do udziału w projekcie wymiany polsko – belgijskeij pomiędzy naszą szkołą, a szkołą średnią w Waregem. Już w marcu w dniach 14 - 18 grupa 15 uczniów oraz dwóch nauczycieli ze szkoły belgijskiej gościć będzie we Wrocławiu.  Wkrótce ustalony zostanie termin wyjazdu naszej młodzieży do Belgii.
Szczegółowe informacje i zapisy u opiekuna grupy Pani Anety Popiołek.

WYNIKI KONKURSU NA „NAJMILSZĄ ŻYCZLIWĄ MASKOTKĘ”

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 20-11-2015
WYNIKI KONKURSU NA „NAJMILSZĄ ŻYCZLIWĄ MASKOTKĘ”

Konkurs Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły na „Najmilszą Życzliwą Maskotkę” został zakończony. Zasady były proste: każda klasa miała za zadanie własnoręcznie, z dowolnych materiałów, wykluczając grafikę komputerową, stworzyć życzliwą maskotkę, nazwać ją i oddać do 16 listopada. Klasy, które nie wzięły udziału w konkursie, do mikołajek wciąż mogą oddać swoją maskotkę – nie weźmie ona już udziału w naszych zawodach, gdyż te zostały rozstrzygnięte, ale wraz z innymi wyruszy jako prezent do domu dziecka. Oto i wyniki:
I miejsce:
„Zbysia” klasy 1B – ta popielata panienka o ogromnych oczach i gustownej niebieskiej kokardce jest naszą zwyciężczynią!
II miejsce: „Wąż” klasy 1A

III miejsce (remis): „Brązowy Misiu” klasy 2D oraz „Zielony Miś” klasy 3E

Nagrodą dla zwycięskiej 1B jest, oprócz chwały z wygranej, pyszne ciasto. Dla pozostałych klas, które zostały tu wyróżnione, przeznaczono cukierki.

Tutaj możecie nacieszyć oko milutkimi maskotkami
                                           Stanisław Woźniak kl. 1E

 

SOWA MATEMATYCZNA

autor: D.Florek,data: 19-11-2015
SOWA MATEMATYCZNA Ruszyły zapisy do VII edycji SOWY MATEMATYCZNEJ-zapraszam do sali 213.

Projekt MATMA NIE GRYZIE. Spotkanie 1.

autor: A.Popiołek,data: 18-11-2015
Projekt MATMA NIE GRYZIE. Spotkanie 1. W dniu 17.11. 2015 w naszej szkole odbył się pierwszy z trzech wykładów realizowanych w ramach projektu "Matma nie gryzie". Organizatorem wydarzenia jest Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego. W spotkaniu z Panem Tomaszem Elsnerem nt "Ziemia jest okrągła i co ztego wynika" wzięły udział klasy 2A i 2B. Kolejne wykłady już wkrótce...
więcej

Tak świętowaliśmy Dzień Niepodległości 11 listopada 2015

autor: B.Bartnik,data: 18-11-2015
Tak świętowaliśmy Dzień Niepodległości 11 listopada 2015

Świętowanie niepodległości reprezentacja naszej szkoły rozpoczęła o godz. 10.00 od udziału w uroczystej Mszy Świętej w Bazylice Mniejszej pw. św. Elżbiety celebrowanej przez J.E. Abp. Józefa Kupnego. Wśród pocztów sztandarowych wrocławskich szkół obecny był poczet z LO Nr XVII w składzie: Anna Klementowska, Magdalena Urbaniak i Krzysztof Mindowicz z opiekunem p. Stanisławem Skotnym.
Następnie liczna grupa uczniów i nauczycieli z "Siedemnastki" z biało-czerwonymi flagami i tarczami w dłoniach wzięła udział w Radosnej Paradzie Niepodległości, której przewodził prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. fotorelacja>>

Olimpiada języka niemieckiego za nami!

autor: K.Zielińska,data: 18-11-2015
Olimpiada języka niemieckiego za nami! 6 listopada 2015r. uczniowie z klasy 1B, 2B, 3B i 3D wzięli udział w szkolnym etapie 39.OLIMPIADY JĘZYKA NIEMIECKIEGO. W czasie 2 godzin lekcyjnych dziewięciu uczniów zmagało sie z zadaniami, które wcale nie były takie proste. Na wyniki trzeba będzie jeszcze jednak poczekać.

3...2...1..Start!

autor: E.Cwynar,data: 18-11-2015
3...2...1..Start! Ruszyła tegoroczna edycja Kulturalnej Siedemnastki! Dzisiaj, 18 listopada br. uczniowie klas pierwszych wykażą się znajomością bon tonu wypełniając Wielki Test Kultury przygotowany przez koordynatorkę p.Marzenę Matschaj - Kacprzak i liderkę projektu Karinę Kos. Osoby w największą liczbą  punktów będą wiosną rywalizować o tytuł Damy i Dżentelmena Siedemnastki! Życzymy powodzenia! I pamiętajcie - jesteśmy po stronie kultury !

OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO - etap szkolny już za nami

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 17-11-2015
OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO - etap szkolny już za nami

16 listopada 2015 roku odbył się w naszej szkole etap szkolny Olimpiady Języka Angielskiego. Ponad 30 chętnych uczniów trudziło się nad zawiłościami zagadnień gramatyczno-leksykalnych języka Szekspira.

Koordynatorem konkursu była Pani Małgorzata Kowal.

galeria zdjęć

Spotkanie organizacyjne dotyczące wyjazdu do Włoch na obóz naukowy

autor: B.Cieśla,data: 16-11-2015

Spotkanie organizacyjne z przedstawicielem biura podróży dotyczące wyjazdu do Włoch na obóz naukowy w dniach 21.05-28.05.2016, odbędzie się w czwartek 19.11.2015 o godzinie 18:00 w auli na trzecim piętrze. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wraz z rodzicami.

Zapisy u koordynatorów: Barbary Cieśli, Margerity Niwelt. 

Program obozu naukowego>>

Wywiadówka śródsemestralna i konsultacje w środę 18 listopada 2015 r.

autor: B.Bartnik,data: 16-11-2015

Drodzy Rodzice!
W najbliższą środę- 18 listopada br. o godz. 17.00 zapraszamy Państwa na zebrania z wychowawcami klas oraz na konsultacje z nauczycielami wszystkich przedmiotów w godzinach: 17.30-19.00
(a w miarę potrzeby dłużej), a także z pedagogiem i psychologiem szkolnym. Na konsultacjach Rodzice będą mogli uzyskać informacje o efektach kształcenia swoich dzieci bezpośrednio od nauczycieli wykładających dany przedmiot.
Gorąco zapraszamy.
Przydział sal na wywiadówki>>
Przydział sal na konsultacje>>
Będzie również okazja do dokonania wpłaty na Radę Rodziców w sekretariacie uczniowskim (pokój 107 A).

Konkurs Lekcje z ZUS

autor: B.Cieśla,data: 15-11-2015
Etap szkolny konkursu LEKCJE Z ZUS odbędzie się 16.11.2015 o godzinie 10:00 w sali 111.

XXVI Olimpiada Teologii Katolickiej pod hasłem „Święty Jan Paweł II – wychowawca młodych pokoleń”

autor: B.Bartnik,data: 13-11-2015
XXVI Olimpiada Teologii Katolickiej pod hasłem „Święty Jan Paweł II – wychowawca młodych pokoleń”

Etap szkolny OTK zostanie przeprowadzony w naszej szkole we wtorek 17 listopada 2015 r. o godz. 10.00 (3 lekcja) w sali 217.  Zgłoszenia u katechetów.  Koordynator ks. Łukasz Saczyński. szczegóły>>

XI Forum Historyczno-Patriotyczne

autor: B.Bartnik,data: 10-11-2015
XI Forum Historyczno-Patriotyczne 10 listopada 2015 r. w naszej szkole odbędzie się XI Forum Historyczno-Patriotyczne pod hasłem "Polska rewolucja - SOLIDARNOŚĆ". Gośćmi forum będą świadkowie historii: prof. Włodzimierz Suleja, Kazimierz Kimso, Krzysztof Grzelczyk i Roman Kowalczyk. Muzycznym akcentem forum będzie koncert "Przystanek Niepodległość" w wykonaniu Grupy44.
Szczegółowy program>>
Kordynatorem forum jest p. Andrzej Manasterski

Olimpiada wiedzy Archimedes - Matematyka.plus

autor: A.Popiołek,data: 09-11-2015
Olimpiada wiedzy Archimedes - Matematyka.plus W dniu 6.11. 2015 odbyła się w naszej szkole Olimpiada wiedzy Archimedes Matematyka.plus. W zawodach wzięli udział uczniowie klas: 1A, 1C, 1F, 2G, 3A, 3E, 3G. Konkurs został rozegrany w trzech kategoriach odpowiednich do wieku uczestników. Wyniki olimpiady ogłoszone będą w grudniu.
Aneta Popiołek - koordynator

Wycieczka do DREZNA

autor: K.Zielińska,data: 08-11-2015
Wycieczka do DREZNA Mamy jeszcze trochę wolnych miejsc na wyjazd do DREZNA. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych uczniów, którzy chcieliby pojechać na JARMARK BOŻONARODZENIOWY do DREZNA w dniu 18 grudnia (piątek)

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI już wkrótce

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 06-11-2015
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI już wkrótce

Z tej okazji samorząd Uczniowski ma dla Was nie lada wyzwanie... Każda z klas ma za zadanie własnoręcznie, z dowolnych materiałów, wykluczjąc grafikę komputerową, stworzyć "życzliwą maskotkę". Koniecznie wybierzcie jej/jemu imię i zadbajcie, by naprawdę cieszyła oko. Te najbardziej przyjazne powędrują w formie życzliwego prezentu do Domu Dziecka, a jednej z klas zostanie wręczona nagroda w postaci słodkiego domowego wypieku!
Jury liczy na Waszą pomysłowość i zaangażowanie.
Termin oddania maskotki upływa 16 listopada 2015 roku (sala 320 - w czasie przerw). Ogłoszenie wyników i wręczenie nagrody nastąpi w dniu obchodów Dnia Życzliwości w naszej szkole, czyli 20 listopada 2015 roku.
P.S. Bądźmy życzliwi nie tylko od święta :)

Przewodnicząca SU: Paulina Markowska

Jubileusz Cenzurki

autor: J.Nogaj,data: 06-11-2015
Jubileusz Cenzurki      Uff, jak ten czas szybko leci - to już 50. wydanie naszej gazetki. Zaczęliśmy w styczniu 2008 roku, (archiwalne numery można obejrzeć w zakładce Gazetka szkolna). Redaktorami i współpracownikami gazetki byli zawsze kreatywni i twórczy uczniowie, jedni odchodzili, przychodzili nowi, z innymi pomysłami i inną energią. Nie zmieniało się jedno - Cenzurka zawsze była miejscem, gdzie młodzi ludzie mogli zaprezentować swoją twórczość i swoje pasje - poezję, opowiadania, przemyślenia i refleksje, rysunki i zdjęcia. I tak będzie nadal.
    Obok na zdjęciu aktualna ekipa Cenzurkowiczów, oczywiście nie cała, bo niezwykle trudno zebrać wszystkich. Dziękujemy wszystkim Czytelnikom za wsparcie i dobre słowo oraz zapraszamy do czytania i oglądania kolejnych wydań naszej gazetki.
                                                                                                                          Lucyna Grochocka i Jolanta Nogaj
                                                                                                                                             - opiekunki gazetki

Listopadowa Cenzurka

autor: J.Nogaj,data: 06-11-2015
Listopadowa Cenzurka Cenzurka 2 2015/2016 [50] Listopad

Spotkanie w Bari we Włoszech

autor: A.Popiołek,data: 05-11-2015
Spotkanie w Bari we Włoszech
W dniach 25.10 - 31.10 uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem Panią Anetą Popiołek przebywali w Bari we Włoszech w ramach wymiany polsko - włoskiej. Uczestnikami spotkania była również grupa belgijska w liczbie piętnastu uczniów i dwóch nauczycieli. Program wizyty obejmował m.in. zajęcia w szkole włoskiej Instituto Istruzione Secondaria Superiore "Ettore Majorana" (integracyjne, sportowe, projektowe) oraz wycieczki fakultatywne (zwiedzanie Bari, Castel del Monte, Trani, Giovinazzo, Ostuni, Molfetta, Alberobello).

Konkurs CREATIVE WRITING

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 05-11-2015
Konkurs CREATIVE WRITING

Dnia 19 listopada 2015 roku na lekcji 6 i 7 w naszej szkole odbędzie się konkurs Creative Writing. Chętni mogą się zgłaszać do pani Zuzanny Oksiuty-Kramarczyk lub swoich nauczycieli języka angielskiego do 16.11.2015 roku.

ZAPRASZAMY!

OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO - etap szkolny

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 04-11-2015
OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO - etap szkolny

Olimpiada Języka Angielskiego odbędzie się 16 listopada 2015r. (poniedziałek) o godz. 9:00. Test będzie trwać 60 minut. Przykładowe testy dostępne są na stronie WSJO, tam jest platforma, na którą można się zalogować i samemu poćwiczyć.

Chętnych zapraszamy do Pani Małgorzaty Kowal (sala nr 106).

przykładowe testy

Kwesta listopadowa na cmentarzach wrocławskich

autor: A.Popiołek,data: 04-11-2015
Kwesta listopadowa na cmentarzach wrocławskich
W dniu 1 listopada w województwach: dolnośląskim, opolskim i łódzkim przeprowadzona została zbiórka publiczna w ramach akcji Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia. 11 wolontariuszy z klasy 3G naszego liceum aktywnie włączyło się w działanie kwestując na cmentarzach: Klecina (Julia Jaworska, Tomasz Mach, Aleksandra Walczak), Pracze Odrzańskie (Jakub Janczura, Pola Pajtak), ul. Grabiszyńska (Grzegorz Czyżewski, Alicja Olszewska, Alan Pilus, Marcin Przybyła), Pawłowice (Maks Kowalski), Osobowice (Anna Giemza, Krystian Senderek, Sebastian Wójcik). Zebrane środki przeznaczone zostaną na pokrycie kosztów zawiezienia na porządkowane przez młodzież kresowe cmentarze ok. 100. tys. zniczy zebranych przez szkoły w miesiącu październiku oraz na zakup okoliczznościowych wiązanek.
Aneta Popiołek - koordynator projektu
 

OLIMPIADA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

autor: K.Zielińska,data: 03-11-2015
OLIMPIADA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO 6 listopada (piątek) o godz. 10.00 w sali 215 odbędzie się OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO. Zapraszam uczniów, którzy zgłosili się do pisania olimpiady i życzę wszystkim powodzenia.
[WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI]
 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII