LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  25 / 11 / 2017 "Edukacja ma gorzkie korzenie, ale jej owoce są słodkie" - Arystoteles
STRONA GŁÓWNA

KONKURS NA LOGO SZKOŁY

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 23-11-2017
KONKURS NA LOGO SZKOŁY Jesteś kreatywny? Masz bogatą wyobraźnię? Potrafisz malować?! Ten konkurs jest dla Ciebie!!!
Zaprojektuj LOGO szkoły!

Prace w wersji elektronicznej lub papierowej należy dostarczyć do 18 grudnia br. do pani Justyny Hełminiak-Nowak, która udzieli również wszystkich dodatkowych informacji. Technika wykonania dowolna. 

Co musi być:
- nazwa szkoły:  LO XVII lub XVII

Co może być:
- patronka szkoły lub Jej inicjały 

Czekamy na Wasze pomysły. Wpiszcie się do historii naszej szkoły. Zostańcie twórcami!!!

Zajęcia laboratoryjne na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego

autor: B.Kryjom,data: 23-11-2017
Zajęcia laboratoryjne na Wydziale Chemii  Uniwersytetu Wrocławskiego

23.11.2017 odbyły się kolejne zajęcia laboratoryjne z chemii na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego.Tym razem otrzymywaliśmy i  badaliśmy właściwości tlenków oraz wodorotlenków.Zajęcia były bardzo intensywne wykonaliśmy 11 doświadczeń!

 

Galeria zdjęć 

Wyniki Matura 2017

autor: E.Cwynar,data: 22-11-2017
Wyniki Matura 2017 Mamy przyjemność pochwalić się dobrą informacją:) Podczas konferencji dla dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych, zorganizowanej przez Departament Edukacji, przedstawiono zwięzłą informację o przebiegu i wynikach egzaminu maturalnego - Matura 2017. Wyświetlono po 5 liceów, które uzyskały najwyższe wyniki w kategorii język polski, matematyka i język angielski na poziomie podstawowym.  Znaleźliśmy się z naszym językiem polskim w gronie czołowych pięciu liceów (na zaszczytnym piątym miejscu)! Jesteśmy dumni z naszych uczniów! Oby tak dalej!

Licealiada w szachach z udziałem reprezentacji z naszej Szkoły.

autor: R. Konieczny,data: 22-11-2017
Licealiada w szachach z udziałem reprezentacji z naszej Szkoły.

W dniu 21 listopada 2017r. Drużyna szachowa z naszej szkoły pod opieką p. R.Koniecznego uczestniczyła w Licealiadzie w Szachach. Zespół w składzie: Jeremiasz Karwat (2C) – kapitan drużyny, Jan Zdaniewicz (3C), Artur Sarna (2C) i Natalia Sienkiewicz (2C) wywalczył 9 miejsce w drużynowych Mistrzostwach Wrocławia Młodzieży w szachach.
fotorelacja
Robert Konieczny
Opiekun Szkolnego Koła Szachowego.

 

Wyróżnienie w konkursie literckim dla Julii Czernikowskiej

autor: E.Cwynar,data: 22-11-2017
Wyróżnienie w konkursie literckim dla Julii Czernikowskiej Julia Czernikowska , uczennica klasy 3A,  otrzymała wyróżnienie w literackim konkursie "Wymiary wolności - pięć zdań o wolności" organizowaym przez Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczyieli. Jedną z nagród, poza rzeczowymi,  jest nagroda Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka  - edukacyjny wyjazd na Litwę ( Wilno, Piekleiszki, Zułów) w dniach 2-6 grudnia 2017r. Wyjazd jest realizowany w ramach projektu "150. rocznica urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego". Serdecznie gratulujemy!

Szkolne zajęcia laboratoryjne - reakcje charakterystyczne aldehydów i ketonów.

autor: D.Kowalczyk,data: 21-11-2017
Szkolne zajęcia laboratoryjne  - reakcje charakterystyczne aldehydów i ketonów.

W ubiegły czwartek uczniowie klasy 3D pod opieką p. Danuty Kowalczyk przeprowadzili kolejne szkolne laboratorium. Tym razem zajmowaliśmy się badaniem właściwości aldehdów i ketonów. Skupilismy się przed wszystkim na próbie Trommera i próbie Tollensa, które są typowymi reakcjami charakterystycznymi pozwalającymi wykryć aldehydy.
 

Klub Książki

autor: L.Grochocka,data: 21-11-2017
Klub Książki

W naszej bibliotece w poniedziałek 20 listopada odbyły się Międzypokoleniowe Warsztaty Czytelnicze. Spotkały się na nich trzy pokolenia czytelników, czyli seniorzy z Wrocławskiego Centrum Seniora, których serdecznie powitała pani dyrektor Małgorzata Iwankiewicz oraz młodzież ze szkolnego Klubu Książki  wraz z opiekunkami. Jako, że dorastaliśmy w różnych momentach dziejowych nasze doświadczenia czytelnicze i pierwsze spotkania z książką były inne. I o tym właśnie rozmawialiśmy, podróżując w przeszłość wspominaliśmy nasze czytelnicze początki. Było miło, zaskakująco i wzruszająco. 
Zdjęcia>>

Licealiada w badmintonie z udziałem Naszych drużyn

autor: M.Popowczak,data: 21-11-2017
Licealiada w badmintonie z udziałem Naszych drużyn

Dnia 9 listopada 2017r. drużyny z Naszej szkoły uczestniczyły w Licealiadzie w badmintonie. Zespół dziewcząt w składzie: Małgorzata Putkowska (2B), Sofja Kozik (2B) i Paulina Wnętrzak (2B) zajął 9 miejsce w Finale Strefy Wrocławskiej Licealiady. Podobne miejsce uzyskała drużyna chłopców, którą reprezentowali:  Szymon Siwek (2B), Hubert Iśkiewicz (2B) i Juliusz Wendelborn (2B). Opiekunem drużyn był Marek Popowczak. 

Fotorelacja>>

Weź dziś udział w szkolnych warsztatach przygotowujących do „Olimpiady Solidarności”

autor: R.Pieńkowski,data: 21-11-2017
Weź dziś udział w szkolnych warsztatach przygotowujących do „Olimpiady Solidarności”
21 listopada 2017 r. na 8 godzinie lekcyjnej w gabinecie 314 odbędą się warsztaty przygotowujące do Olimpiady. Zapraszamy.
 
Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w „Olimpiadzie Solidarności. Dwie dekady historii”. Zakres obowiązującego materiału obejmuje historię Polski lat 1970-1990. Etap szkolny odbędzie się 28 listopada 2017 r. na 3 i 4 godzinie lekcyjnej. Etap ten polega na rozwiązaniu testu składającego się z pytań zamkniętych. Do drugiego etapu (wojewódzkiego) z każdej szkoły awansuje dwóch uczniów.  Do wygrania cenne nagrody: indeksy na Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski; roczne stypendia naukowe, nagrody rzeczowe i bony na publikacje książkowe.
Chętni proszeni są o osobiste zgłaszanie się do Roberta Pieńkowskiego (nauczyciel koordynujący Olimpiadę, gab. 314), lub do Zofii Kuź (gab. 311). Można zgłaszać się także za pośrednictwem librusa. Wszystkie informacje dostępne są na stronie internetowej Olimpiady. 7, 14 i 21 listopada 2017 r. na 8 godzinie lekcyjnej odbędą się warsztaty przygotowujące do Olimpiady. Zapraszamy.

Zapraszamy do udziału w konkursie twórczego pisania CREATIVE WRIING

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 18-11-2017
Zapraszamy do udziału w konkursie twórczego pisania CREATIVE WRIING Jak co roku zapraszamy uczniów naszego liceum do udziału w konkursie twórczego pisania w języku angielskim CREATIVE WRITING, który odbędzie się 28 listopada 2017 roku na 5 i 6 lekcji w sali 303. Chętni uczniowie mogą zgłaszać się do swoich nauczycieli języka angielskiego do 27 listopada 2017 roku.
Zapraszamy.

Organizacja zajęć w czasie próbnej matury

autor: Admin,data: 17-11-2017
Organizacja zajęć w czasie próbnej matury

W dniach 21-24 listopada 2017 r. zostanie w naszej szkole przeprowadzona matura próbna dla uczniów klas trzecich.
W dniach 21,22 i 24  listopada (wtorek, środa i piątek)  próbny egzamin maturalny zostanie przeprowadzony na lekcjach 1-5. Od 6 lekcji klasy trzecie mają zajęcia według planu. Zaś w czwartek 23.11.br. próbny egzamin maturalny zostanie przeprowadzony na lekcjach 1-4. Od 5 lekcji klasy trzecie mają zajęcia według planu.

W klasach pierwszych i drugich zajęcia odbywają się zgodnie z planem. Lekcje, które odbywają się w salach na 3 piętrze oraz w czwartek- również na części 2 piętra-  zostały przeniesione do innych sal zgodnie z harmonogram.
Harmonogram zamiany sal podczas próbnej matury>>

Dzień Życzliwości

autor: E.Cwynar,data: 17-11-2017
Dzień Życzliwości W poniedziałek 20 listopada 2017 odbędą się wybory najżyczliwszych spośród nas. Każdy członek społeczności naszej Szkoły jest upoważniony do głosowania i każdy może zostać wybrany. Zapraszamy do urny na parterze pod telewizorem od drugiej przerwy. Komisja Wyborcza udzieli wszelkich koniecznych informacji na temat sposobu głosowania. Życzymy wszystkim sukcesu! Koordynator Kulturalnej Siedemnastki  p. Marzena Matschaj - Kacprzak

XII Międzynarodowy Konkurs Informatyczny BÓBR

autor: L.Skoczylas,data: 16-11-2017
XII Międzynarodowy Konkurs Informatyczny BÓBR 13 listopada 2017 roku czternastu uczniów z klasy 2C i 3C wzięło udział w największym w Polsce Konkursie Informatycznym BÓBR. Zarejestrowani uczestnicy pracowali w czasie rzeczywistym na bezpłatnej platformie edukacyjnej mCourser. Zmagania rozpoczęły się w samo południe i trwały jedną godzinę zegarową w pracowni komputerowej w obecności opiekuna, Lilianny Skoczylas.  Uczniowie, którzy podjęli wyzwanie, musieli wykazać się kreatywnością i rozwiązać skomplikowane zadania wymagające logicznego i analitycznego myślenia. Najlepszym w naszej szkole okazał się Kosma Miara z 3C, który zdobył 95/120 punktów. Drugie miejsce wywalczył Mateusz Tofil a trzecie Natalia Sienkiewicz z 2C. Zwycięzcom gratulujemy!                                             >>zdjęcia

14 listopada - DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA!

autor: D.Kowalczyk,data: 16-11-2017
14 listopada - DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA!

14 listopada, w Dniu Czystego Powietrza, w naszej szkole odbyły się specjalne zajęcia, podczas których uczniowie  mogli dowiedzieć się o przyczynach i skutkach zanieczyszczenia powietrza oraz poznać, w jaki sposób mogą wpływać na jakość powietrza w mieście. Celem akcji jest uświadomienie uczniom, a pośrednio ich rodzicom, że od naszych codziennych decyzji zależy poziom zanieczyszczenia powietrza, którym oddychamy. To czas na zastanowienie się jakie mamy przyzwyczajenia i czy możemy je zmienić.
Akcja odbyła sie pod patronatem Departamentu Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Listopadowe wydanie Cenzurki!

autor: L.Grochocka,data: 16-11-2017
Listopadowe wydanie Cenzurki! Cenzurka Nr 2 2017/2018 [62] Listopad
z dodatkiem specjalnym Kulturalna Siedemnastka

Zajęcia na I pracowni fizycznej w Instytucie Fizyki Doświadczalnej dla klasy 2C i 3C

autor: R. Konieczny,data: 13-11-2017
Zajęcia na I pracowni fizycznej  w Instytucie Fizyki Doświadczalnej dla klasy 2C  i 3C

W dniach 6 i 13 listopada 2017 r. klasa 2C i  grupa uczniów z klasy 3C pod opieką p. R.Koniecznego uczestniczyły w zajęciach na I pracowni fizycznej w Instytucie Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Realizowane ćwiczenia dotyczyły mechaniki i optyki. 

więcej zdjęć w galerii 

Tak świętowaliśmy Dzień Niepodległości 11 listopada 2017 r.

autor: Admin,data: 13-11-2017
Tak świętowaliśmy Dzień Niepodległości 11 listopada 2017 r.

W piątek 10 listopada 2017 r. o godzinie 18.00 w auli LO nr XVII odbyło się Wspólne Patriotyczne Śpiewanie "Patriotyzm we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku”. Śpiewanie pieśni i piosenek legionowych, partyzanckich i niepodległościowych poprowadził Dolnośląski Kurator Oświaty p. Roman Kowalczyk. Na pianinie akompaniował Leszek Stefanowski. Poezję z okresu okupacji przybliżyli p. Sonia Krok i p. Feliks  Kostecki. fotorelacja>>    Zobacz film>>
W sobotę 11 listopada 2017 r. poczet sztandarowy naszej szkoły z opiekunem p. Robertem Koniecznym o godz. 10.00 wziął udział w uroczystej Mszy Świętej w Bazylice Mniejszej pw. św. Elżbiety celebrowanej przez J.E. abp. Józefa Kupnego. Następnie bardzo liczna grupa uczniów i nauczycieli z "Siedemnastki" z biało-czerwonymi flagami i tarczami w dłoniach wzięła udział w Radosnej Paradzie Niepodległości, której przewodzili Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak oraz Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Galeria>>
Wszystkim, którzy wzięli udział we wspólnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości, pomimo niesprzyjającej aury, składam gorące wyrazy podziękowania.
Dyrektor Szkoły
Małgorzata Iwankiewicz

Występ „NIEPOKORNYCH” z XVII-tki w Centrum Kultury Impart

autor: Admin,data: 13-11-2017
Występ „NIEPOKORNYCH” z XVII-tki w Centrum Kultury Impart 8 listopada 2017 r. o godz. 19.00 w Centrum Kultury Impart we Wrocławiu z okazji 35-lecia Stowarzyszenia Solidarności Walczącej odbył się koncert „Prowadź nas Polsko”, w którym wystąpił zespół „Niepokorni” z LO nr XVII im. A. Osieckiej z koncertem pt. „Co zrobimy z naszą wolnością”.
Film Wojciecha Wybrańca>>

Wyniki Wielkiego Testu Kultury

autor: E.Cwynar,data: 13-11-2017
Wyniki Wielkiego Testu Kultury Już są wyniki Wielkiego Testu Kultury, który odbył się 30 października 2017r. Klasy pierwsze sprawdzały swoją wiedzę na temat bon tonu. Sprawdźcie wyniki tutaj>>>  Koordynator projektu: p. Marzena Matschaj - Kacprzak

Wywiadówka śródsemestralna i konsultacje w środę 15 listopada 2017 r.

autor: Admin,data: 13-11-2017
Wywiadówka śródsemestralna i konsultacje w środę 15 listopada 2017 r. Drodzy Rodzice!
W najbliższą środę - 15 listopada br. o godz. 17.00 zapraszamy Państwa na zebrania z wychowawcami klas oraz na konsultacje z nauczycielami wszystkich przedmiotów w godzinach: 17.30-19.00 (a w miarę potrzeby dłużej), a także z pedagogiem i psychologiem szkolnym. Na konsultacjach Rodzice będą mogli uzyskać informacje o efektach kształcenia swoich dzieci bezpośrednio od nauczycieli wykładających dany przedmiot.
Gorąco zapraszamy.
Przydział sal na wywiadówki>>
Przydział sal na konsultacje>>
Będzie również okazja do dokonania wpłaty na Radę Rodziców w sekretariacie uczniowskim (pokój 107 A).

Sukces w konkursie recytatorskim Oliwii Ratyńskiej z kl.1E

autor: E.Cwynar,data: 12-11-2017
Sukces w konkursie recytatorskim Oliwii Ratyńskiej z kl.1E

Miło nam poinformować, że Oliwia Ratyńska z klasy 1E otrzymała wyróżnienie w konkursie "Mag słowa", poświęconym jednemu z największych polskich poetów Tadeuszowi Różewiczowi. Oliwia startowała  w kategorii recytatorskiej, a jej interpretacja wiersza  została zauważona spośród sześcieszięciu innych uczestników konkursu. Organizatorem  8 edycji był Zespół Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej oraz Dolnośląska Biblioteka Publiczna. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 


Otrzęsiny 2017

autor: B.Kryjom,data: 12-11-2017
Otrzęsiny 2017 Dnia 29.09.2017 roku w naszej szkole odbyły się Otrzęsiny Klas Pierwszych pod hasłem Gala Oscarów, zorganizowane przez klasę 2D. Na sali gimnastycznej przygotowano czerwony dywan i dekoracje rodem z Hoolywood . Każda z klas pierwszych wykazała się wielką kreatywnością oraz zaanagażowaniem w przygotowaniu scenek i udziałem w quizach. Zwycięzcą tegorocznych Otrzęsiny Klas Pierwszych została klasa 1E.Serdecznie gratulujemy!!!
                                                         

Konkurs SZKOLNY POLIGLOTA już za nami

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 12-11-2017
Konkurs SZKOLNY POLIGLOTA już za nami Dnia 8 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Wrocławskiego Konkursu Poliglota organizowanego przez Liceum nr XII. Głównym Partnerem Konkursu jest Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu. Koordynatorem tego wydarzenia w naszej szkole jest pani Wioletta Ejlak-Borowiak.

WYJŚCIE DO KINA NA FILM

autor: K.Zielińska,data: 12-11-2017
WYJŚCIE DO KINA NA FILM 9 października 2017r klasa 1B wraz z opiekunkami - panią K. Zielińską i panią A. Witwicką udała się do kina Nowe Horyzonty na specjalny seans dla szkół. Uczniowie obejrzeli film  Kamienne serce w języku niemieckim,

Liga Szkół Ponadgimnazjalnych. Drugi, wygrany mecz koszykarzy

autor: M.Popowczak,data: 10-11-2017
Liga Szkół Ponadgimnazjalnych. Drugi, wygrany mecz koszykarzy

W 9 listopada 2017r. koszykarze rozegrali mecze w ramach II rundy rozgrywek. Nasza drużyna wygrała z koszykarzami z IX Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu (50:47). Naszą szkołę reprezentowali: Nowak Marcel (3F), Zdaniewicz Jan (3C), Lesisz Krzysztof (2F), Wendelborn Juliusz (2B), Patryk Wiszniewski (2B), Kamil Rudnicki (1B). Opiekunem był Marek Popowczak. 

Uczniowie LO nr XVII w Astro Pi

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 09-11-2017
Uczniowie LO nr XVII w Astro Pi

Uczniowie z klasy 1C zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu Astro Pi, organizowanego przez Europejską Agencję Kosmiczną. Konkurs polega na wykonaniu eksperymentu fizycznego przy pomocy specjalnego mikrokomputera Raspberry Pi, wyposażonego w zestaw czujników (do pomiarów temperatury, ciśnienia, wilgotności, żyroskop, magnetometr itd) na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Czytaj więcjej

Galeria "Na cegłach" w bibliotece

autor: J.Nogaj,data: 09-11-2017
Galeria Do naszej galerii szkolnych artystów dołączyła Maja Anna Nowakowska z kl. 1E. W czytelni prezentujemy także nowe prace Wiktorii Wiry z kl. 1E i Veroniki Reshetnikovej z kl. 1D.
 
Wszystkich uzdolnionych plastycznie uczniów  zachęcamy do podzielenia się swoją twórczością i przyniesienie do biblioteki rysunków, którymi chcecie się pochwalić. Prace te muszą być w formatach: A3, A4 lub 12x12 cm.
                                                                                                                                             Zapraszamy! 

XIII. Forum Historyczno-Patriotyczne pt. "Ojcowie Niepodległej Polski" - 10 XI 2017 r.

autor: R.Pieńkowski,data: 09-11-2017
XIII. Forum Historyczno-Patriotyczne pt.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XIII. Forum Historyczno-Patriotycznym pt. "Ojcowie Niepodległej Polski", które odbędzie się w piątek 10 listopada 2017 r., w przeddzień 99. rocznicy odzyskania niepodległości. Wśród naszych gości będą zarówno świadkowie historii: Stanisław Gebhardt, Stanisław Srokowski i Maria Woś jak i profesjonalni historycy z Uniwersytetu Wrocławskiego: Włodzimierz Suleja i Krzysztof Kawalec. Świadkowie historii to Stanisław Gebhardt (89 l.), w czasie II wojny światowej członek Szarych Szeregów, żołnierz Armii Krajowej, więzień obozów koncentracyjnych Gross-Rosen i Mauthausen (wyzwolony 8 V 1945 r.!). Stanisław Srokowski (81 l.) – pisarz, poeta i prozaik. Świadek zbrodni ludobójstwa dokonywanego przez ukraińskich nacjonalistów na Polakach na Wołyniu w 1943 r. Autor opowiadań, które stały się kanwą filmu W. Smarzowskiego "Wołyń" (2016). Pani redaktor Maria Woś (83 l.) to wieloletnia dziennikarka Radia Wrocław. Jako mieszkanka Lwowa od urodzenia do 1946 r. była świadkiem umierania jednego z najważniejszych polskich miast kresowych. Zaproszeni historycy: prof. Włodzimierz Suleja to autor wielu książek, m.in.  biografii Józefa Piłsudskiego. Prof. Krzysztof Kawalec napisał z kolei m.in. biografię Romana Dmowskiego. Wszystkie uczestniczące klasy i nauczyciele są wyszczególnione na plakatach i tutaj>>

Wspólne Śpiewanie Piosenek Niepodległościowych

autor: Admin,data: 07-11-2017
Wspólne Śpiewanie Piosenek Niepodległościowych

Serdecznie zapraszam na Wspólne Śpiewanie Piosenek Niepodległościowych w piątek 10 listopada br. w auli LO nr XVII we Wrocławiu o godz. 18:00. Po raz kolejny w ten sposób świętujemy we Wrocławiu rocznicę odzyskania niepodległości. Spotkanie poprowadzi Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk, któremu akompaniować będzie Leszek Stefanowski.
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Niepokorni z Siedemnastki ze spektaklem "Co zrobimy z naszą wolnością" na koncercie "Prowadź nas Polsko!"

autor: Admin,data: 07-11-2017
Niepokorni z Siedemnastki ze spektaklem

W najbliższą środę 8 listopada br. o godz. 19.00 w Centrum Sztuki Impart uczniowie klas teatralnych naszej szkoły zaprezentują spektakl „Co zrobimy z naszą wolnością” w ramach koncertu „Prowadź nas Polsko”, który uświetni uroczystość  obchodów 35. rocznicy powstania Solidarności Walczącej, zorganizowaną pod patronatem m. in. Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury. Wstęp wolny!

Ruszyła Liga Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówce chłopców

autor: M.Popowczak,data: 07-11-2017
Ruszyła Liga Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówce chłopców

Od wygranego meczu rozpoczęli koszykarze z LO XVII udział we Wrocławskiej Lidze Szkół Ponadgimnazjalnych w sezonie 2017/2018. W 26 października 2017 r. rozegrali mecz z koszykarzami ze Zespołu Szkół Nr 6 z ul. Nowodworskiej we Wrocławiu, odnosząc zwycięstwo 61:23. Naszą szkołę reprezentowali: Nowak Marcel (3F), Zdaniewicz Jan (3C), Serewa Igor (3B), Lesisz Krzysztof (2F), Wendelborn Juliusz (2B), Sudoł Marian (2A). Opiekunem był Marek Popowczak. 

Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

autor: K.Bojak,data: 06-11-2017
Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

W czwartek 9 llistopada przeprowadzony będzie szkolny etap Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Chętnych uczniów prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli matematyki lub pani Katarzyna Bojak sala 212 do środy.

Konkurs odbędzie się w godz. 9.40 -10.50 w sali 212.

 

OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 06-11-2017
OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO W Poniedziałek 13 listopada 2017 r. odbędzie się szkolny etap Olimpiady Języka Angielskiego. Chętni  proszeni są o zgłaszanie się do swoich nauczycieli języka angielskiego lub do pani Małgorzay Kowal. W poniedziałek godz. 8.50 uczniowie piszą pracę pisemną (test) w sali 207
Organizator Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego, ul. Św. Czesława 6A Poznań

Szkolna zbiórka zniczy zakończona

autor: A.Popiołek,data: 06-11-2017
Szkolna zbiórka zniczy zakończona Z dniem 31 października 2017 zakończyła się szkolna zbiórka zniczy na cele akcji "Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia". Zebraliśmy 21 zniczy, które zostaną przewiezione do siedziby TVP Wrocław, a nastepnie na polskie cmentarze na Kresach Wschodnich. Dziękuję klasom: 1B, 2D, 3C oraz ich wychowawcom za włączenie się do akcji. Szczególne podziękowania składam Panu Robertowi Pieńkowskiemu za osoboste zaangażowanie w tak szlachetne przedsięwzięcie.
Aneta Popiołek - opiekun akcji 

O Osieckiej w wersji jazzowej i pracy z młodzieżą w Siedemnastce mówi Krzysztof Żesławski

autor: Admin,data: 04-11-2017
O Osieckiej w wersji jazzowej i pracy z młodzieżą w Siedemnastce mówi Krzysztof Żesławski

O płycie „Osiecka jazzowo” , Natalii Lubrano- znakomitej wokalistce, muzykach którzy mu towarzyszyli przy jej nagraniu, koncertach, współpracy z Wolną Grupą Bukowina i pracy z młodzieżą w XVII LO we Wrocławiu muzyk, kompozytor, aranżer i … nauczyciel muzyki - KRZYSZTOF ŻESŁAWSKI opowiadał w Audycji Muzycznej Radia Rodzina 29 października 2017 r. tuż po godz. 19-tej. Posłuchajcie>>

Spotkanie partnerskie projektu M.S.A. w Bułgarii

autor: A.Popiołek,data: 03-11-2017
Spotkanie partnerskie projektu M.S.A. w Bułgarii W dniach 16 - 18.10.2017 r. odbyła się czwarta wizyta partnerska projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure". Nauczyciele z krajów partnerskich spotkali się w Sofii w Bułgarii, gdzie dyskutowali na tematy dotyczące realizacji projektu. Szkoła goszcząca "54 CY Iwan Rilski" przygotowała również bogaty program imprez towarzyszących obejmuący m.in. zwiedzanie stolicy, wizytę w Interaktywnym Muzeum Nauki "Muzeiko", wizytę w Dziecięcym Centrum Kultury, obserwację lekcji na temat tytoniu i pracy dzieci na plantacjach tytoniu, warsztaty z użyciem okularów rzeczywistości wirtualnej, wycieczkę fakultatywną do Kopriwszticy - miasta muzeum.
film
prezentacja
relacja
facebook

ALEKSANDA GWÓŹDŹ zajęła I miejsce w Regionalnym Konkursie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

autor: Admin,data: 03-11-2017
ALEKSANDA GWÓŹDŹ zajęła I miejsce w Regionalnym Konkursie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

ALEKSANDRA GWÓŹDŹ uczennica pierwszej klasy teatralnej wygrała Regionalny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, którego finał odbył się 30 października 2017 r. w ramach konferencji „Patriotyzm - od czasów Tadeusza Kościuszki do współczesności” w Podziemiach Ratusza w Oławie. Nagrodę wręczał Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk.
Oli gratulujemy!

OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

autor: K.Zielińska,data: 02-11-2017
OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO 6 listopada 2017r. odbędzie się w naszej szkole 41. Olimpiada Języka Niemieckiego. Zapraszam uczniów z klasy 1B, 2B i 3B, którzy zgłosili się do etapu okręgowego. Rozpoczynamy o godzinie 10.00 w sali 215.  
Życzę wszystkim połamania pióra! 

Klub Książki

autor: L.Grochocka,data: 02-11-2017
Klub Książki

Nie odkładajcie na później piosenek, egzaminów, dentysty,
a przede wszystkim nie odkładajcie na później miłości.

Agnieszka Osiecka

W poniedziałek 30 października o godz. 14:30 odbyło się kolejne spotkanie członków Klubu Książki. W tym właśnie miesiącu w naszej szkole obchodzimy dzień Agnieszki Osieckiej i w związku z tym czytaliśmy i rozmawialiśmy o poezji tej niezwykłej poetki. Patronka Siedemnastki w prostych słowach pisała o sprawach życia codziennego, o miłości, wierności, zdradzie, cierpieniu czy śmierci. Bohaterowie jej tekstów to zwyczajni ludzie, to po prostu ona. Po chwilach refleksji nadszedł czas na zabawę.  Ćwiczyliśmy giętkość i płynność myślenia tworząc w grupach zabawne bajki.

ZOFIA DĘBSKA i MARTA KUBIAK z pierwszej klasy teatralnej nagrodzone stypendiami

autor: Admin,data: 31-10-2017
ZOFIA DĘBSKA i MARTA KUBIAK z pierwszej klasy teatralnej nagrodzone stypendiami

Uczennice pierwszej  klasy teatralnej otrzymały na rok szkolny 2017/2018 Stypendia:
ZOFIA DĘBSKA
Stypendium Burmistrza Kamiennej Góry za wysokie wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie; zaś MARTA KUBIAK -Stypendium Artystyczne w ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Uczniów Gminy Kobierzyce.
Gratulujemy!

Zajęcia w Instytucie Fizyki Doświadczalnej na I pracowni fizycznej dla uczniów z klasy 2C i 3C

autor: R. Konieczny,data: 30-10-2017
Zajęcia w Instytucie Fizyki Doświadczalnej na I pracowni fizycznej dla uczniów  z klasy 2C i 3C

W dniu 30 października  grupa uczniów z klasy 2C i 3C o profilu mat-fiz-inf pod opieką p.R.Koniecznego uczestniczyła w zajęciach na I pracowni fizycznej w Instytucie Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Realizowane ćwiczenia dotyczyły optyki. 

więcej zdjęć w galerii 

Ogólnopolski Konkurs World of Languages Expert

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 29-10-2017
Ogólnopolski Konkurs World of Languages Expert 27 października 2017 roku w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs World of Languages Expert. Szkolnym koordynatorem tego przedsięwzięcia była pani Wioletta Ejlak-Borowiak.
Kilkoro śmiałków z drugiej i trzeciej klasy zmierzyło się z pytaniami badającymi ich umiejętności w zakresie posiadanego słownictwa, zwrotów, czytania ze zrozumieniem, komunikacji oraz gramatyki.
Na wyniki poczekamy do grudnia. Trzymamy kciuki!

Juvenes Translatores: rusza konkurs dla młodych tłumaczy

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 29-10-2017
Juvenes Translatores: rusza konkurs dla młodych tłumaczy

Mamy przyjemność poinformować, że nasza szkoła została wybrana do udziału w konkursie tłumaczeniowym Juvenes Translatores. W konkursie biorą udział uczniowie urodzeni w roku 2000. Eliminacje szkolne odbędą się 6 listopada 2017 na lekcji 7 w sali 207.
Koordynatorzy konkursu: Mariola Palcewicz i Ewa Toporek-Niemczyk

WYMIANA POLSKO-CZESKA w języku angielskim

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 29-10-2017
WYMIANA POLSKO-CZESKA w języku angielskim

W dniach 17.10-20.10.2017 gościliśmy w naszym liceum grupę młodzieży z Gymnazium Mozartova w Pardubicach. Tematem III etapu naszego wspólnego projektu była oferta edukacyjna szkolnictwa wyższego we Wrocławiu. Odwiedziliśmy Politechnikę Wrocławską, Wyższą Szkołę Bankową, Dolnośląską Szkołę Wyższą oraz Uniwersytet Wrocławski . Młodzi Czesi byli w Panoramie Racławickiej oraz w Hydropolis a także uczestniczyli w grze miejskiej Dwarf Hunt. W wymianie uczestniczyli następujacy uczniowie: Natalia Matysiok, Wiktoria Żuberek, Natalia Sokołowska, Dominika Ląd i Marianna Malska (1A) oraz Krzysztof Sawicki (3A), Stanisław Woźniak (3E), Zuzanna Jabczyk (2E), Joanna Koperska (1F) i Bartosz Trybała (3C). Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie.
Koordynatorki projektu : Mariola Palcewicz i Ewa Toporek-Niemczyk

galeria zdjęć>>>

26-27 X 2017 r. – wycieczka do Warszawy klasy 1F w ramach projektu „Edukacja w miejscach pamięci narodowej”

autor: R.Pieńkowski,data: 28-10-2017
26-27 X 2017 r. – wycieczka do Warszawy klasy 1F w ramach projektu „Edukacja w miejscach pamięci narodowej”
26-27 października 2017 r. klasa humanistyczna 1F wzięła udział w wycieczce do Warszawy w ramach projektu miasta Wrocławia „Edukacja w miejscach pamięci narodowej”. W czwartek 26 X udaliśmy się do Palmir, gdzie zwiedziliśmy Muzeum - miejsce upamiętniające ofiary co najmniej dwudziestu jeden masowych egzekucji przeprowadzonych przez Niemców w czasie II wojny światowej na terenie Puszczy Kampinoskiej. W muzeum przewodnik opowiedział nam m.in. o roli tego miejsca w świadomości historycznej Polaków. Następnie udaliśmy się na pobliski cmentarz, na którym spoczywają ofiary niemieckiego okupanta. Tablica przed wejściem na cmentarz informuje, że „Na cmentarzu w Palmirach spoczywa 2115 obywateli polskich … [którzy] zginęli za to że byli Polakami”. Uczniowie klasy 1F zapalili znicze ku czci pomordowanych, w tym Janusza Kusocińskiego (ur. 1907, zamordowany 21 VI 1940 - złoty medalista olimpijski z Los Angeles w 1932) i Macieja Rataja (ur. 1884 - zamordowany 21 VI 1940 r. - marszałek Sejmu I kadencji 1922-1927, pełniący obowiązki Prezydenta RP w 1922 i 1926 r.). Następnym punktem napiętego programu zwiedzania w tym dniu był kompleks gmachów Parlamentu. Zwiedzanie umożliwił nam...

Wycieczka klasy 1C w Góry Izerskie

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 28-10-2017
Wycieczka klasy 1C w Góry Izerskie
W dniach 20-21.10.2017 r. klasa 1C wraz z dwójką rodziców (Panią Agnieszką Szwec i Panem Danielem Kucnerem) oraz wychowawczynią Anną Bukiewicz-Szul, pojechali na wycieczkę edukacyjno-integracyjną w Góry Izerskie, do schroniska Orle. Podczas wyjazdu uczniowie brali udział w zajęciach z podstaw obserwacji astronomicznych oraz warsztatów z obrotową mapą nieba i przygotowaniem teleskopu do obserwacji, które poprowadził Pan dr Piotr Kierzkowski, członek Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.  Dzięki uprzejmości organizatorów (dr Sylwestra Kołomańskiego oraz Grzegorza Żakowicza) Pracowni Astronomicznej, zlokalizowanej w Schronisku Orle, mogliśmy skorzystać z sali warsztatowo-wykładowej oraz całego sprzętu do obserwacji nieba, który został tam zgromadzony...

Pani Alicja Witwicka i pan Robert Pieńkowski uhonorowani nagrodami z okazji Dnia Edukacji Narodowej

autor: Admin,data: 27-10-2017
Pani Alicja Witwicka i pan Robert Pieńkowski uhonorowani nagrodami z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W poniedziałek, 16 października 2017 r. z udziałem Prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło oraz Ministra Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej odbyła się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dyplom potwierdzający przyznanie nagrody za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz zaangażowanie w rozwój dolnośląskiej oświaty odebrała z rąk Ministra Edukacji Narodowej Pani ALICJA WITWICKA nauczycielka języka niemieckiego w LO nr XVII im. A. Osieckiej we Wrocławiu.
Również z tej okazji 19 października br. w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się uroczystość zorganizowana przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka.  W uznaniu zasług za codzienną pracę, pasję, oddanie i rzetelne wykonywanie powierzonych zadań  nagrodę otrzymał nauczyciel historii i WOS w naszej szkole pan ROBERT PIEŃKOWSKI.
Nagrodzonym gratulujemy!

Poeta uniwersalny - Leopold Staff - wyniki międzyszkolnego konkursu recytatorskiego

autor: J.Nogaj,data: 26-10-2017
Poeta uniwersalny - Leopold Staff - wyniki międzyszkolnego konkursu recytatorskiego 25 października w LO nr XII odbył się III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI  - Poeta uniwersalny - Leopold Staff. Wzięło w nim udział 21. uczestników z 7. wrocławskich liceów.
Miło nam poinformować, że Sara Walczak z kl. 1E otrzymała wyróżnienie za interpretację wiersza Upiór. Siedemnastkę pięknie reprezentowały także: Agnieszka Cioska z kl. 2F z wierszem Jeśli istnieje oraz Aleksandra Myśliwiec z kl. 1E, która przedstawiła wiersz List z jesieni.

Przewodniczącą jury konkursu była pani dr Monika Braun – aktorka, nauczycielka aktorstwa, reżyserii i metod pracy głosem.
                                                                                      
                                                                                        Serdecznie gratulujemy naszym zdolnym uczennicom!!!

Lekcja w Muzeum "Pana Tadeusza"

autor: E.Cwynar,data: 26-10-2017
Lekcja w Muzeum Jak najlepiej podsumować lekcje poświęcone lekturze "Pana Tadeusza" A. Mickiewicza? 25 października 2017r. uczniowie klasy 2E wraz z polonistką p.Edytą Cwynar powtarzali wiadomści uczestnicząc w lekcji muzealnej we wrocławskim  Muzeum "Pana Tadeusza". Młodzież wypełniała karty pracy sprawdzając swą wiedzę, poznawała stroje szlacheckie oraz próbowała odczytać rękopis epopei.

Dzień Patronki Szkoły Agnieszki Osieckiej

autor: E.Cwynar,data: 25-10-2017
Dzień Patronki Szkoły Agnieszki Osieckiej 9 października2017r. miał miejsce  się w naszej szkole Dzień Patronki  Agnieszki Osieckiej. W konkursie, którego tematem przewodnim było życie i twórczość poetki rywalizowały zespoły reprezentujące klasy pierwsze. Koordynatorem była p. Elżbieta Lisiak. Tegoroczni laureaci: I miejsce: kl.1E w składzie: Michał Osiński, Marta Kubiak, Marcel Mazur, Olga Wapieracz, II miejsce: 1C - Radosław Barnicki, Paweł Mróz, Lorenzo Marchese, Mateusz Ożóg, III miejsce kl. 1A - Wiktoria Zdziarska, Natalia Sokołowska, Wiktoria Żuberek, Marianna Malicka.
[WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI]
 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII