LO Nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  13 / 02 / 2016 "Urodzić się jak człowiek, to nie sztuka. Sztuką jest żyć jak CZŁOWIEK"
STRONA GŁÓWNA

   Zobacz szczegóły >>

Walentynkowy konkurs literacki!!!

autor: L.Grochocka,data: 13-02-2016
Walentynkowy konkurs literacki!!!

Biblioteka szkolna ogłasza już 3. edycję Walentynkowego konkursu literackiego. W poniedziałek 15. lutego zapraszamy do biblioteki po karty z pytaniami dotyczącymi sławnych par zakochanych w literaturze i pięknych cytatów o miłości. Wypełnione i podpisane testy należy przynieść do biblioteki do środy.

Rozstzrygnięcie konkursu i rozdanie nagród nastąpi w czwartek 18. lutego na długiej przerwie.
 

KONKURS RECYTATORSKI POEZJI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ DLA GIMNAZJALISTÓW

autor: K.Zielińska,data: 05-02-2016
KONKURS RECYTATORSKI POEZJI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ DLA GIMNAZJALISTÓW

25 lutego 2016r o godzinie 10.45 odbędzie sie w naszej szkole w auli KONKURS RECYTATORSKI POEZJI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ DLA GIMNAZJALISTÓW. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów gimnazjów wrocławskich i znajdujących sie poza Wrocławiem do udziału w naszym konkursie. Będziecie mogli zaprezentować swoje talenty i przy okazji wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplomy.
Bardzo prosimy o wczesniejsze przybycie, gdyz chcemy zacząć konkurs o czasie.

Czytaj więcej>>

Wykład dla maturzystów w języku angielskim SZTUKA AUTOPREZENTACJI

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 04-02-2016
Wykład dla maturzystów w języku angielskim SZTUKA AUTOPREZENTACJI Dnia 26.01.2016 klasy maturalne 3E,3F i 3G wzięły udział w szkoleniu w języku angielskim pt. O sztuce autoprezentacji, zorganizowanym przez Biuro Karier Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Celem szkolenia było m.in. przedstawienie czym jest autoprezentacja, dlaczego ważna jest umiejętność kreowania własnego wizerunku, działanie efektu pierwszego wrażenia oraz jakie są skuteczne techniki autoprezentacji.

Kolejna wizyta SU w szpitalu dziecięcym przy ulicy Koszarowej

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 31-01-2016
Kolejna wizyta SU w szpitalu dziecięcym przy ulicy Koszarowej Dnia 27.01.2016 odwiedziliśmy dziecięcy oddział rehabilitacyjny w szpitalu na Koszarowej. Chodzimy tam, żeby chociaż na chwilę sprawić radość małym pacjentom, dlatego staramy się, by czas spędzony z dziećmi był zarówno pożyteczny, jak i przyjemny. W szpitalu na Koszarowej byliśmy w następującym składzie: Ada Budakiewicz, Hania Gamoń, Michał Pietruszewicz (1E), Wiktor Leśniak (2C) oraz Opiekun Samorządu Uczniowskiego, p. Ewa Toporek-Niemczyk.
Hania Gamoń, Samorząd Uczniowski     

FERIE ZIMOWE 2016

autor: B.Bartnik,data: 30-01-2016
FERIE ZIMOWE 2016

Po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy przed nami oczekiwane ferie zimowe.  Dziękuję za dotychczasowy wysiłek i zachęcam do aktywnego spędzania czasu wolnego. Do poznawania nowych miejsc i ludzi, zdobywania nowych doświadczeń, a może- przeczytania odkładanej książki czy po prostu trochę (powtarzam- trochę!) poleniuchowania. Wróćcie do szkoły z nową energią do pracy w drugim semestrze.
Dyrektor szkoły
Roman Kowalczyk

P.S.
Bardzo Was lubię!

Uczniowie, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen w LO Nr XVII w I semestrze r. szk. 2015/2016

autor: B.Bartnik,data: 29-01-2016
Uczniowie, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen w LO Nr XVII w I semestrze r. szk. 2015/2016

ALICJA OLSZEWSKA uczennica klasy humanistycznej 3G uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole w pierwszym semestrze  r. szk. 2015/2016. Tuż za nią-  MAGDALENA BEDNAREK (3E) oraz  HANNA URBAN (2E).  więcej>>
Najwyższą średnią ocen 
uzyskała klasa teatralna 2E, której wychowawcą jest p. Anna Folta-Pisarczuk. 
Najlepszą frekwencję 
uzyskała klasa 1A z rozszerzonym nauczaniem języka angielskiego, której wychowawcą jest p. Edyta Cwynar.  Klasa w nagrodę otrzyma od Rady Rodziców 1000 zł. dofinansowania do wycieczki klasowej. 
Gratulujemy naszym szkolnym PRYMUSOM!

Dziękujemy Panie Tomaszu za teatr w "Siedemnastce"

autor: B.Bartnik,data: 29-01-2016
Dziękujemy Panie Tomaszu za teatr w W środę 27 stycznia 2016 dyrektor szkoły p. Roman Kowalczyk oraz nauczyciele LO NR XVII podziękowali p. Tomaszowi Sztonykowi za twórczą, pełną pasji i zaangażowania pracę w naszej szkole, za rozwijanie u młodzieży zdolności aktorskich i scenicznych, reżyserowanie fantastycznych spektakli, które wystawiane były w naszej szkole i na scenach  Opery Wrocławskiej, Filharmonii, Impartu, a także w historycznej sali BHP w Stoczni Gdańskiej i w hali Whirpool (POLAR).
„Życie to teatr, gdzie puentę piszę czas
Gdzie sen się miesza z jawą
Gdzie wciąż się czeka braw”
Z wyrazami wdzięczności za teatr w „Siedemnastce” i życzeniami powodzenia w nowym miejscu i w nowej roli- Społeczność „Siedemnastki”

Obóz naukowy do Włoch - ostatnie wolne miejsca!

autor: L.Grochocka,data: 29-01-2016
Obóz naukowy do Włoch - ostatnie wolne miejsca!

Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc na obóz naukowy do Włoch, który odbędzie się w dniach 21.05. - 28.05.16. Program przewiduje zwiedzanie takich znanych miejsc jak: Wenecja, Florencja, Rzym, Asyż i Mirabilandia. Włochy klasyczne dostarczą Wam niesamowitych wrażeń, dlatego zachęcamy do udziału w tej podróży.
Wszystkich chętnych prosimy o wpisywanie się na listę u pań: Barbary Cieśli, Margerity Niwelt i Renaty Gawrońskiej lub w bibliotece szkolnej.
Czekamy na Wasze zgłoszenia!!!
Program obozu do pobrania>>

Pożegnaliśmy Tomasza Surowca - legendę wrocławskiej Solidarności

autor: R.Pieńkowski,data: 28-01-2016
Pożegnaliśmy Tomasza Surowca - legendę wrocławskiej Solidarności

8 stycznia 2016 r. poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w pogrzebie Tomasza Surowca - legendy wrocławskiej "Solidarności". Uczniowie i nauczyciele XVII-tki mieli okazję poznać Go podczas odbywającego się u nas V Forum Historyczno-Patriotycznego w listopadzie 2009 r. W ramach projektu Civic Voices (Międzynarodowy Bank Pamięci o Demokracji) uczniowie XVII LO przeprowadzili w grudniu 2011 r. wywiad z Tomaszem Surowcem jako działaczem opozycji demokratycznej przed 1989 r.

W kolejnych latach szereg klas spotkało się z Nim podczas lekcji historii w byłej zajezdni MPK przy ul. Grabiszyńskiej w związku z opieką jaką młodzież naszej szkoły sprawuje nad znajdującą się tam tablicą Solidarności. W dniu dzisiejszym żegnały Pana Tomasza setki Wrocławian, m.in. Wojewoda Paweł Hreniak i Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz oraz delegacja Liceum Ogólnokształcącego Nr XVII: Paulina Mazur, Angelika Pawelec, Krzysztof Mindowicz z kl. 2A i Prof. Mariola Palcewicz, Stanisław Skotny i Robert Pieńkowski. Na fotografii klasa ówczesna kl. 1A pod tablicą Solidarności i w izbie pamięci na terenie zajezdni na spotkaniu z Tomaszem Surowcem w dniu 23 V 2013 oraz obecna kl. 2A.

DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH HOLOCAUSTU

autor: P.Zołotajkin,data: 28-01-2016
DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH HOLOCAUSTU 27 stycznia 2016 klasa 2F, w związku z Dniem Pamięci o Ofiarach Holocaustu, wzięła udział w warsztatach zorganizowanych przez Wrocławski Oddział IPN.
Celem zajęć było bliższe poznanie historii polskich Żydów w czasie ostatniej wojny. 
Zdjęcia

Najnowszy numer Cenzurki!

autor: L.Grochocka,data: 28-01-2016
Najnowszy numer Cenzurki!

 Cenzurka Nr 4/2015/2016 (52) Styczeń/luty

W związku z remontem biblioteki wersję papierową Cenzurki można pobrać w sekretariacie i na walentynkowym stoliku przy portierni.

POCZTA WALENTYNKOWA

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 26-01-2016
POCZTA WALENTYNKOWA Ze względu na ferie w tym roku Walentynki obchodzić będziemy 15 lutego. Dlatego już teraz rozpoczynamy akcję pt. Poczta Walentynkowa. Skrzynka na listy znajduje się na parterze  zaraz przy wejściu do szkoły i będzie tam stała do końca tego tygodnia tj. 29 stycznia. Zachęcamy do wysyłania walentynek swoim sympatiom i jednocześnie przypominamy, że każda walentynka powinna zawierać imię, nazwisko oraz klasę osoby do której jest adresowana.
Magdalena Urbaniak  Skarbnik SU
Aleksandra Sybidło  Wiceprzewodnicząca SU 

Podziękowania

autor: A.Popiołek,data: 26-01-2016
Podziękowania

Organizatorzy akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia" - Fundacja Studio Wschód i Kuratorium Oświaty we Wrocławiu - dziękują naszej szkole za udział w:
1.Zbiórce zniczy na kresowe cmentarze,
2.Kweście publicznej na dolnośląskich cmentarzach (zebraliśmy kwotę 682 zł 95 gr),
3.Zbiórce świątecznych darów dla naszych Rodaków na Kresach.
Wszystkim osobom, które włączyły się w podakcje serdecznie dziękuję.
Aneta Popiołek - opiekun projektu. 

Chór naszego liceum wystąpił w Narodowym Forum Muzyki

autor: B.Bartnik,data: 25-01-2016
Chór naszego liceum wystąpił w Narodowym Forum Muzyki

Chór Liceum Ogólnokształcącego nr XVII we Wrocławiu  pod kierunkiem p. Magdaleny Lipskiej  wziął udział w przepięknym koncercie Śpiewającego Wrocławia z piosenkami z bajek Walta Disneya „Emotikon smile” , który odbył się 22 grudnia 2015 r. w Narodowym Forum Muzyki. 

Konkurs w języku angielskim z cyklu: Słynne postaci historyczne: William Shakespeare

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 24-01-2016
Konkurs w języku angielskim z cyklu: Słynne postaci historyczne: William Shakespeare Dnia 23.02.2016 roku (wtorek) na 6 i 7 lekcji odbędzie się w naszej szkoły konkurs z cyklu: SŁYNNE POSTACI HISTORYCZNE: WILLIAM SHAKESPEARE. Można się zgłaszać indywidualnie bądź w parach u swoich nauczycieli języka angielskiego do 18.02.2016 roku.
Zapraszamy.

Konkurs Walentynkowy w języku angielskim

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 24-01-2016
Konkurs Walentynkowy w języku angielskim

Dnia 15.02.2016 roku (poniedziałek) na 5, 6 i 7 lekcji w auli odbędzie się w naszej szkole Konkurs Walentynkowy w języku angielskim. Uczniowie będą mieli okazję wziąć udział w czterech konkurencjach. Chętnych uczniów prosimy o zgłaszanie się do swoich nauczycieli języka angielskiego do dnia 27.01.2016.
Zapraszamy.

więcej informacji

Pielgrzymka Maturzystów - 11. marca 2016 r.

autor: B.Bartnik,data: 22-01-2016
Pielgrzymka Maturzystów - 11. marca 2016 r.

XVI Archidiecezjalna Pielgrzymka Maturzystów z Dolnego Śląska odbędzie się ona dnia 11. marca 2016 r. Kolejny raz maturzyści z naszej szkoły będą wspólnie pielgrzymować do Częstochowy i prosić o łaski potrzebne w dniach matur i dobre decyzje na dojrzałe życie.  Zapisy u katechetów do 26 lutego br. szczegóły>>

XX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej 2016

autor: B.Bartnik,data: 22-01-2016
XX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej 2016

Nie zwlekaj, masz czas do 20 lutego 2016 r., by podjąć decyzję o udziale w konkursie.
Uczyń pierwszy krok i zapoznaj się z regulaminem konkursu na stronie www.okwb.pl!
Etap szkolny konkursu odbędzie się 15 marca 2016 r.!
Zgłoszenia do konkursu u wszystkich katechetów. szczegóły>>

Sto dni przed maturą - czyli po STUDNIÓWCE

autor: B.Bartnik,data: 22-01-2016
Sto dni przed maturą - czyli po STUDNIÓWCE

Drodzy MATURZYŚCI!
Dziękuję za wspólną, udaną zabawę studniówkową i wspaniałą atmosferę, którą stworzyliście. Mam nadzieję, że ochłonęliście. Pora zabrać się do nauki, bardzo Was o to proszę. Matura- drzwi na wymarzone studia- to nie żarty. Sam talent i dobra pamięć nie wystarczą, trzeba kuć! Szczególnie intensywnie popracujcie w czasie ferii, na pewno się opłaci. Weźcie się w garść i do dzieła!
Ściskam dłonie. Dyrektor Roman Kowalczyk

Bartosz Lach- brązowym medalistą Mistrzostw Europy w KYOKUSHIN Karate

autor: B.Multan,data: 22-01-2016
Bartosz Lach- brązowym medalistą Mistrzostw Europy w KYOKUSHIN Karate

BARTOSZ LACH, zawodnik Siechnickiego Klubu Karate Kyokushin, uczeń klasy 1F został brązowym medalistą 29 Mistrzostw Europy w kategorii kata junior 16-17 lat, w wadze 65 kg. Mistrzostwa Europy odbyły się w Kohtle- Jarve(Estonia). Trenerem Bartka jest Ryszard Szuber.
Gratulujemy brązu i życzymy dalszych sukcesów.
Relacja w Gazecie Wrocławskiej>>

Konkurs Muzyczny 2016

autor: E.Kucharczyk,data: 21-01-2016
Konkurs Muzyczny 2016

W dn.12.01.2016 odbył się Konkurs Muzyczny „Sławni kompozytorzy obszaru niemieckojęzycznego”.

I miejsce zajął Bartłomiej Sambor (2E)
II miejsce zajęła Kalina Bienias (1B)
III miejsce zajął Jakub Sierenberg (2E)

Galeria zdjęć 

 

XV Ogólnopolski Młodzieżowy Przegląd Twórczości Agnieszki Osieckiej BARDZO WIELKA WODA 2016

autor: E.Cwynar,data: 18-01-2016
XV Ogólnopolski Młodzieżowy Przegląd Twórczości Agnieszki Osieckiej BARDZO WIELKA WODA 2016 W kwietniu 2016 roku odbędzie się w gościnnych progach naszej Szkoły XV edycja Ogólnopolskiego Młodzieżowego Przeglądu Twórczości Agnieszki Osieckiej BARDZO WIELKA WODA - 2016.

Dziękujemy Panie Marku!

autor: B.Bartnik,data: 18-01-2016
Dziękujemy Panie Marku!

W grudniu 2015 r. wieloletni kierownik gospodarczy Pan MAREK ŚLESAK przeszedł na emeryturę. Nauczyciele z dyrektorem szkoły p. Romanem Kowalczykiem na czele  podziękowali p. Markowi za wierne stanie na straży gospodarstwa, któremu na imię „Siedemnastka” podczas Rady Pedagogicznej, zaś pracownicy administracji i obsługi- podczas Wigilii. Panie Marku- bardzo dziękujemy i zapraszamy w gościnne progi wdzięcznej „Siedemnastki”.
Obowiązki kierownika gospodarczego od 1 stycznia 2016 r. pełni p. Joanna Chmiel.

Rusza 7.edycja akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia"

autor: A.Popiołek,data: 17-01-2016
Rusza 7.edycja akcji

W dniu 15.01.br w gmachu TVP Wrocław odbyło się spotkanie informacyjno-organizacyjne dotyczące 7.edycji akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia". Udział w spotkaniu wzięli: Dolnośląski Kurator Oświaty Pani Beata Pawłowicz, redaktor TVP Wrocław Pani Grażyna Orłowska Sondej oraz szkolni koordynatorzy projektu z regionu dolnośląskiego - z ramienia naszej szkoły Pani Aneta Popiołek. Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w projekcie, a w szczególności wakacyjnym wyjazdem na Kresy Wschodnie w ramach wolontariatu proszone są o zgłaszanie się do opiekuna projektu.

Plan lekcji w 2 semestrze roku szkolnego 2015/2016

autor: B.Bartnik,data: 17-01-2016
Od poniedziałku 18 stycznia br. obowiązuje nowy plan lekcji. zobacz>>

Studniówka 2016

autor: B.Multan,data: 17-01-2016
Studniówka 2016 W piątek 15 stycznia 2016 roku, w hotelu Haston, o godzinie 19.00 z  udziałem 275 uczestników, rozpoczął się Bal Studniówkowy 2016. Aby tradycji stało się zadość tegoroczni maturzyści odtańczyli Poloneza, którego poprowadził pan dyrektor Roman Kowalczyk. Wszyscy bawili się wspaniale do białego rana.
Fotorelacja Gazety Wrocławskiej>>
zdjęcia>>

WROCŁAW 2016 Europejska Stolica Kultury

autor: J.Nogaj,data: 15-01-2016
WROCŁAW 2016 Europejska Stolica Kultury      Już dziś we Wrocławiu rozpoczynają się trzydniowe obchody największego święta kulturalnego w historii miasta. Podczas Weekendu Otwarcia inaugurującego rok Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 odbędzie się prawie setka wydarzeń – wyśmienitych wystaw z dziedziny sztuki i architektury, a także koncertów i spektakli.
     Kultura opanuje przestrzeń miejską – wejdzie do galerii handlowych, na dworce, a nawet do szpitali. Wyspa Słodowa zamieni się w wyspę ognia, a Nowy Targ opanują foodtracki i pełen kultury namiot sferyczny. Oficjalnym rozpoczęciem roku ESK we Wrocławiu będzie niedzielne „Przebudzenie” - spektakularny pochód Czterech Duchów Wrocławia z widowiskowym finałem w Rynku. Wrocław przez trzy dni wypełniony będzie kulturą.

W bibliotece znajdziecie mnóstwo materiałów promujących Wrocław i wydarzenia, jakie będa miały miejsce w naszej  Europejskiej Stolicy Kultury.

Szczegóły na stronie http://www.wroclaw2016.pl/

KONKURS ZUS

autor: B.Cieśla,data: 14-01-2016

 MIŁO MI POINFORMOWAĆ, IŻ UCZNIOWIE NATALIA STEMPIN Z KLASY 1d, JAKUB WIGLUSZ Z KLASY 1b I PAWEŁ GRZESIK Z KLASY 1c ZAKWALIFIKOWALI SIĘ DO ETAPU OKRĘGOWEGO KONKURSU "WIEDZIEC WIECEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH".

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW. 

List Dyrektora szkoły w sprawie umieszczania informacji w szkolnych gablotach

autor: B.Bartnik,data: 13-01-2016

Drodzy Uczniowie!
12 stycznia 2016 r. w jednej ze szkolnych gablot pojawiły się materiały atakujące Unię Europejską, islam, a także niektóre media. Osoba, która je tam umieściła uczyniła to bez zgody władz szkoły i kadry pedagogicznej. W związku z tym przykrym wydarzeniem pragnę poinformować, że:
- poglądy  należy wyrażać w cywilizowany sposób w odpowiednim miejscu i czasie,
- do poglądów innych ludzi należy odnosić się z szacunkiem,
- kultura obowiązuje wszystkich,
- samowolne umieszczanie jakichkolwiek materiałów w szkolnych gablotach i na tablicach ogłoszeń nie może mieć miejsca,
- o umieszczaniu ogłoszeń i plakatów w gablotach i na tablicach informacyjnych decydują władze szkoły i kadra pedagogiczna.
Szkoła z zamykanymi na klucz gablotami oraz kamerami na korytarzach byłaby karykaturą szkoły rozumianej jako miejsce spotkania i wzajemnego szacunku, stałaby się swego rodzaju więzieniem. Pragnę aby LO Nr XVII im. A. Osieckiej, nasz wspólny dom, była szkołą normalną. Budujmy wszyscy wspólnotę zaufania, w której obowiązują zasady kultury oraz panuje ład i porządek.
Roman Kowalczyk
dyrektor szkoły
PS. Bardzo Was lubię!

Konkurs orygami

autor: A.Popiołek,data: 12-01-2016
Konkurs orygami

Zapraszam uczniów do udziału w konkursie na najciekawszą pracę wyonaną technikami orygami. Termin dostarczenia prac upływa z dniem 15.02.2016. Podpisane race przynosimy do sali 214.
Opiekun konkursu - Aneta Popiołek 

Wywiadówka śródroczna i konsultacje z nauczycielami wszystkich przedmiotów w najbliższą środę 13 stycznia 2016 r.

autor: B.Bartnik,data: 11-01-2016

W najbliższą środę 13 stycznia br. o godz. 17.00 odbędą się wywiadówki śródroczne na zakończenie I semestru.
Zapraszamy Rodziców uczniów wszystkich klas na zebrania z wychowawcami, na których będziecie mogli Państwo otrzymać szczegółowe informacje dotyczące postępów w nauce i frekwencji Waszych dzieci.
Po wywiadówkach zapraszamy na konsultacje  z nauczycielami wszystkich przedmiotów w godzinach 17.30 – 19.00 (w miarę potrzeby dłużej).
Będzie również okazja do dokonania wpłaty na fundusz Rady Rodziców u wychowawcy bądź w sekretariacie uczniowskim- s. 107 A.
Gorąco zapraszamy.
Przydział sal na wywiadówki>>
Przydział sal na konsultacje>>

Spotkanie w Oławie

autor: A.Popiołek,data: 11-01-2016
Spotkanie w Oławie W niedzielę 10.01.2016 na zaproszenie prezesa Towarzystwa Miłośników Ziemi Podhajeckiej Pana Ryszarda Wojciechowskiego uczennica Joanna Ferens z kl. 3G wraz z opiekunem Panią Anetą Popiołek wzięły udział w spotkaniu z członkami towarzystwa w Oławie.
Spotkanie rozpoczęła uroczysta Msza Św. koncelebrowana przez ks. Andrzeja Reminets z Brzeżan na Ukrainie. Po niej odbył się VII Krajowy Zjazd Towarzystwa połączony z opłatkiem i kolędowaniem. Spotkanie zakończyła zabawa taneczna.

KONKURS FOTOGRAFICZNY

autor: M.Hajder,data: 06-01-2016
KONKURS FOTOGRAFICZNY Uczennica kl.1E Aneta Cymbała zdobyła pierwsze miejsce w konkursie fotograficznym, będącym częścią projektu edukacyjno-historycznego pt." Reżim i dyktatura to nie polska struktura".W konkursie fotograficznym wzięło udział 
13 uczniów z klasy 1E z naszej szkoły, z tego do drugiego etapu zakwalifikowały się 4 osoby: Aneta Cymbała, Weronika Gwoździcka, Karolina Morawicka i Stanisław Woźniak. Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce 19 grudnia 2015 w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego (Rynek 58). Tego dnia otwarto też wystawę zdjęć wszystkich uczestników konkursu. Uczniom, którzy wzięli udział w konkursie z klasy 1E dziękuję za zaangażowanie, a Anecie Cymbale gratuluję wspaniałego sukcesu! 

Andrzej Manasterski

SOWA MATEMATYCZNA

autor: D.Florek,data: 06-01-2016

W czwartek,7 stycznia 2016r. w auli szkolnej odbędzie się konkurs SOWA MATEMATYCZNA.

Zapraszam wszystkich zgłoszonych uczniów z klas:1C,1F,2A,2C,3B i 3F.

koordynator Danuta Florek

Wyniki Olimpiady wiedzy Archimedes - Matematyka.plus

autor: A.Popiołek,data: 05-01-2016
Wyniki Olimpiady wiedzy Archimedes - Matematyka.plus

Znamy już wyniki Olimpiady wiedzy Archimedes - Martematyka.plus. W poszczególnych kategoriach zwyciężyły:
klasy pierwsze - Jagoda Wojnarowicz, kl.1F
klasy drugie - Klaudia Klimek, kl. 2G
klasy trzecie - Aleksandra Jarosik, kl.3A.
Gratulacje dla dziewczyn!
Informacje o wynikach pozostałych uczestników u opiekuna konkursu - Pani Anety Popiołek.
Dla wszystkich osób, które wzięły udział w konkursie organizator przesłał nagrody (do odbioru w sali 214).

Wizyta SU we Wrocławskim Centrum Seniora

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 05-01-2016
Wizyta SU we Wrocławskim Centrum Seniora

W piątek 18.12.2015 r. grupa uczniów z LO Nr XVII wystąpiła z koncertem kolęd na spotkaniu wigilijnym we Wrocławskim Centrum Seniora. Wspólne kolędowanie odbyło się w budynku WCS na Placu Dominikańskim, gdzie zebrało się ponad 40 osób. Nasza szkołę reprezentowali uczniowie z kl.2E: Magdalena Stefanowska, Joanna Sznerch i Bartłomiej Sambor. Gościnnie wystąpili z nami Tomasz Janik i Magdalena Popławska z LO Nr III. Zaśpiewaliśmy razem wiele przepięknych kolęd, a następnie zostaliśmy zaproszeni do wspólnej wigilii. Po niej przyszedł czas na prezenty. Byliśmy bardzo zaskoczeni, kiedy Mikołaj wręczył każdemu z nas podarunek. Wydarzeniu temu towarzyszyłwspaniały świąteczny klimat! Wystąpienie z koncertem kolęd we Wrocławskim Centrum Seniora było dla nas prawdziwym zaszczytem i cieszymy się, że mogliśmy tam zaśpiewać i zagrać.
Bartłomiej Sambor, Wiceprzewodniczący SU

XV Ogólnopolski Młodzieżowy Przegląd Twórczości Agnieszki Osieckiej BARDZO WIELKA WODA 2016

autor: E.Cwynar,data: 05-01-2016
XV Ogólnopolski Młodzieżowy Przegląd Twórczości Agnieszki Osieckiej BARDZO WIELKA WODA 2016

W kwietniu 2016 roku odbędzie się w gościnnych progach naszej Szkoły XV edycja Ogólnopolskiego Młodzieżowego Przeglądu Twórczości Agnieszki Osieckiej BARDZO WIELKA WODA -2016.

XXXI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

autor: D.Kowalczyk,data: 04-01-2016
XXXI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
Serdecznie zapraszam do udziału w XXXI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej.
Pierwszy etap odbędzie się 11 stycznia o godzinie 09:50 w sali 204, będzie on miał formę testu wyboru. 
Drugi etap odbędzie się w kwietniu, zaś ogólnopolski finał 5 czerwca w terminie Obchodów
Światowego Dnia Ochrony Środowiska.
Osoby zainteresowane proszę o przesłanie zgłoszenia na mail: d.kowalczyk@lo17.wroc.pl

Wieczór Kolęd w "Siedemnastce"

autor: B.Bartnik,data: 04-01-2016
Wieczór Kolęd w

Serdecznie zapraszam na WIECZÓR KOLĘD, który odbędzie się w piątek 8 stycznia 2016 r. o godz. 18.00  w auli Liceum Ogólnokształcącego Nr XVII im. A. Osieckiej przy ul. Tęczowej 60.
W programie Misterium Bożonarodzeniowe i koncert instrumentalny „Kolędy na jazzowo” w wykonaniu uczniów szkoły oraz wspólne śpiewanie kolęd. Zapraszamy także na słodkie co nieco przy kawie lub herbacie.
 
Z nadzieją na wspólne kolędowanie 
dyrektor szkoły Roman Kowalczyk

Wykład o Polskim Kodeksie Honorowym

autor: E.Cwynar,data: 03-01-2016
Wykład o Polskim  Kodeksie Honorowym
11 grudnia 2015r. klasa 1A miała przyjemność uczestniczyć w naszej  szkole w wykładzie prowadzonym prez pracownika naukowego Instytutu Historii Uniwersytetu Wrocławskiego pana doktora Grzegorza Kulkę na temat Polskiego Kodeksu Honorowego, niepisanego prawa obowiązującego w XXleciu międzywojennym w Polsce. W ciekawy sposób mogliliśmy dowiedzieć się, kto był uznawany za osoby honorowe,  jak się pojedynkowano i jak to robiono, by nikogo w takim pojedynku nie zabić, nie tracąc przy tym swego honoru.

Spotkanie wigilijne nauczycieli "Siedemnastki"

autor: R.Pieńkowski,data: 31-12-2015
Spotkanie wigilijne nauczycieli

22 grudnia 2015 r. odbyło się spotkanie wigilijne nauczycieli "Siedemnastki". Ksiądz Krzysztof Wojtkowiak odmówił modlitwę, a Pan Dyrektor Roman Kowalczyk złożył przybyłym najserdeczniejsze życzenia. Wszyscy przełamali się opłatkiem okazując sobie wzajemną sympatię. Czuć było wigilijny nastrój i zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Życzenia od Samorządu Uczniowskiego

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 22-12-2015
Życzenia od Samorządu Uczniowskiego Z okazji Świat Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski życzy wszystkim nauczycielom, uczniom oraz pracownikom LO Nr XVII pięknych chwil spędzonych w rodzinnym gronie, zdrowia, odpoczynku i pogody ducha, radości i uśmiechu, życzliwych ludzi wokół siebie oraz pomyślności w Nowym Roku.

Paulina Markowska
Przewodnicząca SU  

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia 2015

autor: B.Bartnik,data: 21-12-2015
Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia 2015

Życzymy pełnych ciepła, spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia,
a Nowy 2016 Rok niech obfituje w dobro, to otrzymywane i dawane.
Zespół Kierowniczy LO Nr XVII

 

Akcja "Kartka świąteczna dla Kresowian zakończona"

autor: A.Popiołek,data: 21-12-2015
Akcja

W dniu 21.12.2015 wszystkie wykonane przez uczniów kartki świąteczne dla Rodaków na Kresach Wschodnich zostały przekazane Wrocławskiemu Oddziałowi TVP. Dziękujemy za przepięknie wykonane prace będące wyrazem pamięci o rodzinach polskich, które pozostają za naszą wschodnią granicą.
Galeria kartek
Aneta Popiołek - opiekun projektu 

Konkurs recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej

autor: E.Kucharczyk,data: 20-12-2015
Konkurs recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej

W dn.10.12.2015 o godz. 16.30 w LO Nr V we Wrocławiu odbył się jak co roku Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej – etap międzyszkolny. W Konkursie udział wzięło 16 uczniów z wrocławskich szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Oliwia Malowaniec z kl.2B ( Heinz Erhardt  „Kinder”) i Ewelina Jatczak z kl.1D (Johann Wolfgang Goethe  „Erlkönig”) .

Galeria zdjęć 

Opiekunowie:
D.Milewska-Skotny
E.Kucharczyk

Konkurs Ortograficzny "Meister der Rechtschreibung"

autor: E.Kucharczyk,data: 20-12-2015
Konkurs Ortograficzny

W dn. 10.12.2015 w godzinach przedpołudniowych odbył się Konkurs Ortograficzny „Meister der Rechschreibung”. Uczniowie pisali tekst pochodzący z czasopisma niemieckiego „Der Spiegel”, który dotyczył ostatnich wydarzeń w Europie. Był to pierwszy etap Konkursu; drugi odbędzie się w LO Nr III w następnym semestrze.
Uczniowie: Oliwia Malowaniec (2B), Szymon Banak (2B) i Maciej Stęchły (3B) zakwalifikowali się do II etapu. 

Opiekunowie:
D.Milewska-Skotny
E.Kucharczyk 

Spektakl w języku niemieckim w Oratorium Marianum

autor: E.Kucharczyk,data: 20-12-2015
Spektakl w języku niemieckim w Oratorium Marianum

W dn. 10.12.2015 uczniowie klas 2B i 3B wraz z wychowawcami: p. Dorotą Milewską-Skotny, p. Elżbietą Kucharczyk,  obejrzeli sztukę teatralną – monodram w języku niemieckim „Curie_Meitner_Lamarr_unteilbar” w reżyserii Sandry Schüddekopf z Hanoweru

Galeria zdjęć 1.

Galeria zdjęć 2. 

Opiekunowie:
D.Milewska-Skotny
E.Kucharczyk

Wizyta w Szpitalu na Koszarowej

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 20-12-2015
Wizyta w Szpitalu na Koszarowej Dnia 18.12.2015 odwiedziliśmy dziecięcy oddział rehabilitacyjny w szpitalu na Koszarowej. Celem naszej wizyty było sprawienie radości małym pacjentom. Porozmawialiśmy z dziećmi, zagraliśmy w kalambury a na koniec wręczyliśmy własnoręcznie wykonane maskotki, które czekały na dzieci od dnia życzliwości. W szpitalu na Koszarowej byliśmy w następującym składzie: Asia Szmerch, Natalia Modzelewska, Natalia Majewska, Nadia Kałuża, Paulina Markowska i Michał Pietruszewicz oraz piekun Samorządu Uczniowskiego pani Ewa Toporek-Niemczyk.    
Paulina Markowska,
Przewodnicząca SU

WARSZTATY JĘZYKOWE W BIBLIOTECE GOETHEGO

autor: K.Zielińska,data: 19-12-2015
WARSZTATY JĘZYKOWE W BIBLIOTECE GOETHEGO

16 grudnia 2015r. grupa uczniów klasy 1B wzięła udział wraz z wychowawczynią - panią Katarzyną Zielińską w warsztatach językowych zorganizowanych przez pracowników Mediateki Języka Niemieckiego mieszczącej sie na Rynku Wrocławskim. Uczniowie mieli do wykonania różne zadania i zagrali w ciekawe gry planszowe, 

Czytaj więcej>> 

Konferencja DODN

autor: A.Popiołek,data: 19-12-2015
Konferencja DODN W dniu 18.12.2015 na zaproszenie Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu nauczycielki pani Aneta Popiołek i Pani Mariola Palcewicz wraz z uczennicami: Alicją Olszewską i Aleksandrą Siudek z kl. 3G oraz Sarą Wilk z kl. 3A (uczestniczkami lipcowej akcji ratowania polskich nekropolii na Kresach w ramach akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia) wzięły udział w konferancji "Pamięć o Kresach Wschodnich i jej edukacyjny wymiar". W wydarzeniu, które po raz pierwszy odbywało się we Wrocławiu uczestniczyli: przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Pan dr Tadeusz Samborski, przedstawiciel Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych i organizacji pozarządowych, nauczyciele i jako jedyni uczniowie naszej szkoły.
[WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI]
 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII