LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  20 / 10 / 2020 "Bądź co dzień lepszą wersją wczorajszego JA"
STRONA GŁÓWNA
                   
Srebrna szkoła 2018
"Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że Liceum Ogólnokształcące nr XVII im. Agnieszki Osieckiej
we Wrocławiu jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników
PERSPEKTYWY 2020
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020"
 
     

Zasady organizacji pracy i funkcjonowania LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej w związku z zagrożeniem epidemicznym

autor: Admin,data: 31-08-2020
Zasady organizacji pracy i funkcjonowania LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej w związku z zagrożeniem epidemicznym Zasady organizacji pracy i funkcjonowania LO nr XVII im. Agnieszi Osieckiej w związku z zagrożeniem epidemicznym>>

Cenzurka na podium w Ogólnopolskim Konkursie na Gazetę Szkolną!

autor: L.Grochocka,data: 15-10-2020
Cenzurka na podium w Ogólnopolskim Konkursie na Gazetę Szkolną! Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza szkolna Cenzurka, niezależna gazetka młodzieży myślącej i twórczej, której redakcja mieści się w bibliotece szkolnej, zdobyła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Gazetę Szkolną „Nasza gazeta” organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach.

Życzenia ministra Dariusza Piontkowskiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej

autor: Admin,data: 14-10-2020
Życzenia ministra Dariusza Piontkowskiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej

List ministra Dariusza Piontkowskiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej czytaj tutaj>>

Życzenia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej

autor: Admin,data: 14-10-2020
Życzenia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej Życzenia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka czytaj tutaj>>

Życzenia Prezydenta Wrocławia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

autor: Admin,data: 14-10-2020
Życzenia Prezydenta Wrocławia z okazji Dnia Edukacji Narodowej Życzenia Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka z okazji Dnia Edukacji Narodowej dostępne tutaj>> 
 

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

autor: Adrianna Mańczak,data: 13-10-2020
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom szkoły życzymy pomyślności oraz spełnienia wszelkich planów i pragnień zawodowych. Dziękujemy za trud podejmowanej na co dzień pracy, za całą przekazaną wiedzę, za wyrozumiałość, a także za motywację, inspirację i siłę do stawiania czoła nowym wyzwaniom. Życzymy, aby aktywna i twórcza postawa znajdowała uznanie w oczach uczniów i ich rodziców oraz była źródłem osobistej satysfakcji. W imieniu całej społeczności uczniowskiej życzenia składa Samorząd Uczniowski.


Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej

autor: Admin,data: 13-10-2020
Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Jak co roku, 14 października świętujemy Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku z grona pedagogicznego Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej wyróżnienia otrzymali następujący nauczyciele:

Nagroda Ministra Edukacji Narodowej- v-ce dyr.Beata Multan

Nagroda Dolnośląskiego Kuratora Oświaty- Zofia Kuź

Nagroda Prezydenta Wrocławia- Beata Kryjom

Nagroda Dyrektora Szkoły- Anna Bukiewicz-Szul, Barbara Cieśła, v-ce dyr. Edyta Cwynar, Danuta Florek, Anna Folta-Pisarczuk, Robert Konieczny, Wiesława Kowalik, Mirosław Lewandowski, Dorota Makles, Marzena Matschaj-Kacprzak, Dorota Milewska-Skotny, Margerita Niwelt, Mariola Palcewicz, Marek Popowczak, Grażyna Schick, Bożena Szymańska-Pakos, Ewa Toporek-Niemczyk.
Wyróżnionym nauczycielom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

 

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

autor: Admin,data: 13-10-2020
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam całej Społeczności Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności. Dziękuję za trud włożony w działania edukacyjne i wychowawcze, niech zaowocują one licznymi sukcesami i satysfakcją. Życzę zdrowia i wiary, że ten trudny dla wszystkich czas przeminie i nastaną dobre dni. Odkrywajcie w sobie nowe talenty, poszukujcie nowych pasji i podejmujcie nowe wyzwania! Niestrudzenie dążcie do celu! Wszystkiego najlepszego!

Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Nowy numer Cenzurki!

autor: L.Grochocka,data: 12-10-2020
Nowy numer Cenzurki!

Cenzurka Nr 1 2020/2021 [80] Wrzesień/Październik

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy serdeczne życzenia wielu sukcesów zawodowych,
aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania,
a przede wszystkim dużo zdrowia w tym trudnym dla wszystkich czasie.


Redakcja Cenzurki

Nagroda II stopnia dla Wyróżniających się Nauczycieli przyznana p. Annie Bukiewicz-Szul

autor: Admin,data: 08-10-2020
Nagroda II stopnia dla Wyróżniających się Nauczycieli przyznana p. Annie Bukiewicz-Szul

Z przyjemnością  informujemy, że nauczycielka fizyki i informatyki w LO nr XVII p. Anna Bukiewicz-Szul otrzymała nagrodę II stopnia dla Wyróżniających się Nauczycieli przyznaną przez Kapitułę Nagród Polskiego Towarzystwa Fizyków. Pani Anna Bukiewicz-Szul została doceniona "za odkrywanie uczniowskich talentów i rozbudzanie zainteresowań fizyką, astronomią i techniką". Uroczyste wręczenie Nagrody uświetni inaugurację XLVI Nadzwyczajnego Zjazdu Fizyków Polskich w Warszawie 16 pażdziernika br. Serdecznie gratulujemy!

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2020

autor: Kamila Morawska,data: 07-10-2020
Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2020 ’’Nic o was bez was’’ powiedział Prezydent Clinton podczas wizyty w Sejmie RP w 1994 roku. Kierując się powyższym mottem w dniach 1-2.10.2020 r. w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII we Wrocławiu przeprowadzono wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyniku głosowania uczniowskiego w skład SU w nowym roku szkolnym 2020/2021 wchodzą: przewodniczący Karolina Homik z klasy 2B4 i zastępca Martyna Kalisz z klasy 2E4. W bieżącym roku szkolnym ekipę Samorządu Uczniowskiego wspierać będzie również Dawid Wójcik z klasy 2E3.

Dzień Agnieszki Osieckiej - patronki naszego liceum

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 06-10-2020
Dzień Agnieszki Osieckiej - patronki naszego liceum

9 października 1936 roku urodziła się Agnieszka Osiecka, patronka naszego liceum, wybitna poetka, autorka tekstów piosenek, pisarka, dziennikarka, reżyserka teatralna i telewizyjna. W ramach obchodów Dnia Agnieszki Osieckiej serdecznie zapraszamy na wystawę poświęconą życiu i twórczości poetki, którą będzie można zobaczyć ma I piętrze. 
Źródło zdjęcia https://okularnicy.org.pl/agnieszka/biografia-agnieszki-osieckiej/

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Rodzinie w roku szkolnym 2020/2021

autor: J.Pieńkowska,data: 05-10-2020
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Rodzinie w roku szkolnym 2020/2021 Zapraszam do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie. Zainteresowanych odsyłam do Janiny Pieńkowskiej - nauczyciela wdż w LO XVII oraz na link przedmiowy.

Lekcje przyrodnicze na terenie Ogrodu Botanicznego.

autor: D.Kowalczyk,data: 03-10-2020
Lekcje przyrodnicze na terenie Ogrodu Botanicznego.
W ubiegłym tygodniu uczniowie z klas 2D4 i 2F3 uczestniczyli w lekcjach przyrody na terenie Ogrodu Botanicznego. Uczniowie podziwiali piękne okazy kwiatów, krzewów i drzew znajdujących  się w ogrodzie, przy okazji odznaczając kolejne punkty z kart pracy. Tematem była charakterystyka sukulentów, mezofitów i hydrofitów. 

Klasa 2B3 zwiedziła STARY CMENTARZ ŻYDOWSKI

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 25-09-2020
Klasa 2B3 zwiedziła STARY CMENTARZ ŻYDOWSKI 24 września 2020 roku klasa 2B3 wraz z wychowawczynią p. Wiolettą Ejlak-Borowiak odwiedziła jedno z piękniejszych miejsc we Wrocławiu - Stary Cmentarz Żydowski.
Nekropolia ta stanowi miejsce pochówku wielu znanych Żydów nie tylko z Wrocławia, ale i z Europy. Spacer tam to wspaniała lekcja historii oraz uczta dla oka. Zerknijcie do galerii, a sami przekonacie się o tym.

fotogaleria>>>

Projekt "EarthKAM " Mamy już kody dostępu do misji!

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 25-09-2020
Projekt

71 misja rozpoczyna się wkrótce- ZAPRASZAMY do udziału w  bardzo ciekawym projekcie organizowanym przez NASA. To Sally Ride EarthKAM. Polega on na fotografowaniu powierzchni Ziemi za pomocą kamery umieszczonej na orbitalnej stacji ISS. 

 

Lekcja geografii w Zagłębiu Wałbrzyskim

autor: J.Krajewski,data: 24-09-2020
Lekcja geografii w Zagłębiu Wałbrzyskim

Właśnie tam, gdzie wydobywano kiedyś węgiel postanowiła pojechać klasa językowo-geograficzna 3B, by na własne oczy przekonać się jak to działalność przemysłu na wielką skalę może przeobrazić naturalny krajobraz. Zagłębie Wałbrzyskie było jeszcze do niedawna jednym z większych, a także najstarszych okręgów przemysłowych w Polsce. 

XXIII Dolnośląski Festiwal Nauki w LO nr XVII.

autor: R. Konieczny,data: 23-09-2020
XXIII Dolnośląski Festiwal Nauki w LO nr XVII.

W dniu 23 września uczniowie klas 2A4, 2C4, 2G4, 2F4, 3C i PRa uczestniczyli w wykładach i warsztatach zorganizowanych w ramach XXIII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Podczas warsztatów zatytułowanych „Czy chleb brązowy jest zdrowy?”...

27. Akcja Sprzątanie Świata-Polska

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 17-09-2020
27. Akcja Sprzątanie Świata-Polska Sprzątanie świata – Polska to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Zapraszamy do udziału w konkursie. Szczegóły w zakładce-Konkursy

 

 

Klasa 2B4 już w terenie!

autor: J.Krajewski,data: 16-09-2020
Klasa 2B4 już w terenie!

Korzystając z pięknej letniej pogody klasa językowo-geograficzna 2B4 zaliczyła pierwszą lekcję geografii i historii w terenie w bieżącym roku szkolnym. Czego się dowiedzieliśmy wchodząc na Kocie Góry i zwiedzając Trzebnicę? 

DIAGNOZA „na wejściu” z matematyki

autor: D.Florek,data: 08-09-2020
DIAGNOZA „na wejściu” z matematyki

W środę, 9 września, na drugiej godzinie lekcyjnej odbędzie się DIAGNOZA „na wejściu” z matematyki. Harmonogram diagnoz:
1A- G. Sobota- sala 117
1B- R. Pieńkowski- sala 314
1C- A. Popiołek- sala 214
1D- D. Kowalczyk/G. Schick- sala  02/5
1E- R. Gawrońska- sala 104
1F- F. Marek- sala 317

Koordynator: Danuta Florek

Kiermasz podręczników do języków obcych

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 07-09-2020
Kiermasz podręczników do języków obcych

Jak co roku na parterze szkoły księgarnia BOOKLAND będzie sprzedawać podręczniki do języka angielskiego i niemieckiego z rabatem. Kiermasz odbędzie się 9 i 10 września 2020 roku (środa i czwartek) od 9.00 do 13.00.

Zapraszamy.

Pożegnanie przechodzącego na emeryturę nauczyciela Edukacji dla Bezpieczeństwa p. Jerzego Dudzica

autor: Admin,data: 07-09-2020
Pożegnanie przechodzącego na emeryturę nauczyciela Edukacji dla Bezpieczeństwa p. Jerzego Dudzica 1 września br. podczas posiedzenia rady pedagogicznej miało miejsce uroczyste pożegnanie wieloletniego nauczyciela  Siedemnastki pana Jerzego Dudzica, który przeszedł na emeryturę. Dyrektor Szkoły pani Małgorzata Iwankiewicz złożyła serdeczne podziekowania za trud włożony w pracę z młodzieżą, dbałość o nasze bezpieczeństwo oraz uśmiech.  Życzymy wszelkiej pomyślności i zapraszamy w goscinne progi Siedemnastki! Do zobaczenia!

Witajcie w nowym roku szkolnym 2020/2021!

autor: Admin,data: 03-09-2020
Witajcie w nowym roku szkolnym 2020/2021!

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!
Rozpoczynamy nowy rok szkolny. Niewiadomy i pełen wyzwań. Ale przecież życie, które jest przed nami, zawsze jest niewiadome. Dlatego życzę nam wszystkim umiejętności skupienia się na tym, co Tu i Teraz. Na chwili obecnej w jej pełnej intensywności. Wykonujmy z odpowiedzialnością powierzone nam zadania, przestrzegajmy wytycznych w związku z epidemią i cieszmy się naszym szkolnym życiem, które na tyle miesięcy zamarło.
Drodzy Uczniowie!
Możliwość zdobywania wykształcenia to wielka wartość i wielka szansa.
Wykorzystajcie jak najlepiej czas w Siedemnastce! Uczcie się pilnie, rozwijajcie swoje pasje, poznawajcie nowych przyjaciół!
Witam serdecznie w progach naszej Szkoły uczniów klas pierwszych! Cieszę się, że jesteście z nami. Rozgośćcie się tak, aby już za chwilę poczuć się jak w domu.
Całej społeczności szkolnej życzę wszystkiego najlepszego, wielu sukcesów i spełnienia marzeń!
Małgorzata Iwankiewicz

Dyrektor Szkoły

Życzenia Dolnosląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka>>

Spotkania z Rodzicami

autor: Admin,data: 02-09-2020
Spotkania z Rodzicami

1.Wywiadówki dla klas pierwszych odbędą się w formie tradycyjnej 7.09. 2020 r. według następującego harmonogramu:
Klasy A, B godz. 17.00 - spotkanie  w auli z Dyrekcją szkoły, następnie spotkanie z wychowawcą klasy;
Klasy C, D godz. 17.30 - spotkanie  w auli z Dyrekcją szkoły, następnie spotkanie z wychowawcą klasy;
Klasy E, F godz. 18.00 - spotkanie  w auli z Dyrekcją szkoły, następnie spotkanie z wychowawcą klasy.
Wykaz sal na spotkania dla Rodziców uczniów klas pierwszych>>
2.Wywiadówki dla klas 2 i 3 odbędą się   9.09.2020 r.- szczegóły zostały podane w dzienniku Librus.
Inauguracyjne spotkanie Rady Rodziców odbędzie się 16.09.2020 r. w auli szkolnej o godz.17.00.
Wykaz sal na spotkania z Rodzicami uczniów klas drugich i trzecich>>
Serdecznie zapraszamy!

XIX Młodzieżowy Konkurs Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2020

autor: B.Kryjom,data: 01-09-2020
XIX Młodzieżowy Konkurs Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2020

Z uwagi na trwający stan epidemiczny związany z SARS-CoV-2 z przykrością informujemy, że XIX Młodzieżowy Konkurs Piosenki Artystycznej  im.Agnieszki Osieckiej "Bardzo Wielka Woda" nie odbędzie się! Mamy nadzieję, że uda nam się zorganizować imprezę w naszym  corocznym kwietniowym terminie.

                                                             Pozdrawiamy ciepło, Organizatorzy

 

 

26 VIII 2020 r. - Uczciliśmy Bohaterów Solidarności

autor: R.Pieńkowski,data: 01-09-2020
26 VIII 2020 r. - Uczciliśmy Bohaterów Solidarności
W 1980 r. powstał Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”. Masowe strajki robotnicze w konsekwencji po latach przyniosły Polsce niepodległość i walnie przyczyniły się do upadku komunizmu w Europie oraz do rozpadu systemu jałtańskiego. Wrocław był również bardzo ważnym miejscem w procesie tworzenia "Solidarności". Zajezdnia nr VII przy ul. Grabiszyńskiej była pierwszym miejscem w Polsce, gdzie 26 sierpnia 1980 r. postanowiono rozpocząć strajk solidarnościowy, popierając całkowicie postulaty gdańskie. 26 sierpnia – czterdzieści lat później w uroczystościach upamiętniających tamte wydarzenia pod tablicą udział wzięła delegacja LO XVII w składzie: Dyrektor Małgorzata Iwankiewicz, Joanna Dola-Niewiadomska, Adam Szymanowski i Robert Pieńkowski (foto: J. Dola-Niewiadomska, R. Pieńkowski i A. Szymanowski). Fotorelacja>>

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

autor: Admin,data: 27-08-2020
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej 1 września 2020 r. na inaugurację roku szkolnego 2020/2021. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na dziedzińcu szkoły, uczniowie spotykają się z wychowawcami klas w salach według harmonogramu:

godz. 9.00 klasy: 1A, 1B, 1C, 1D, 1E, 1F, 2A4, 2B4, 2C4, 2D4, 2E4, 2F4, 2G4, 2H4  tutaj wykaz sal>>

godz.10.00 klasy: 2A3, 2B3, 2C3, 2D3, 2E3, 2F3, 3A, 3B, 3C, 3D, 3E,3F   tutaj wykaz sal>>.
Dyrekcja spotka sie z uczniami klas pierwszych w najbliższym czasie.

Uczniowie oraz pracownicy szkoły zobowiązani są do zakrywania ust i nosa w przestrzeniach wspólnych szkoły (korytarze, toalety, sekretariaty, pomieszczenia administracji i obsługi).

 

List Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego

autor: Admin,data: 25-08-2020
List Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski i Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas skierowali do Rodziców specjalny list, w którym zachęcili do zainstalowania w telefonach komórkowych aplikacji Protego Safe.Zachęcamy do zapoznania się z listem tutaj>>

Wyniki rekrutacji

autor: Admin,data: 12-08-2020
Wyniki rekrutacji Wyniki rekrutacji do LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej

Przekazanie świadectw dojrzałości w LO nr XVII.

autor: B.Multan,data: 03-08-2020
Przekazanie świadectw dojrzałości w LO nr XVII.

We wtorek 11 sierpnia 2020 r. nastąpi przekazanie absolwentom LO nr XVII im. A. Osieckiej we Wrocławiu świadectw dojrzałości. Świadectwa wręczane będą wg harmonogramu w sekretariacie ogólnym oraz bibliotece. Podczas przekazania świdectw dojrzałości należy zachowywać zasady dystansu społecznego, posiadać maseczkę lub przyłbicę zakrywającą nos i usta, posiadać własny długopis. Po świadectwo należy zgłosić się w stroju odświętnym!
Świadectwa maturalne oraz informacje o wynikach absolwentów z lat ubiegłych można będzie odebrać w sekretariacie ogólnym od godziny 14.00- 15.00.

Harmonogram przekazania świadctw dojrzałości TUTAJ 

Przed odbiorem świadectwa dojrzałości należy rozliczyć się z niezwróconych do biblioteki książek.

XIX Młodzieżowy Konkurs Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2020

autor: B.Kryjom,data: 03-07-2020

Z powodu obecnej  dynamicznej sytuacji epidemiologicznej, informuję o zmianie terminu organizacji Młodzieżowego Konkursu Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej „Bardzo Wielka Woda”.

Przesłuchania odbędą się 4.09.2020 o godz.10.00 w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII im. Agnieszki Osieckiej, ul. Tęczowa 60, Wrocław.

Konkurs odbędzie się 22.09.2020 o godz. 10.00 w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII im. Agnieszki Osieckiej, ul. Tęczowa 60, Wrocław.

Gala Finałowa odbędzie się 22.09.2020 o godz.19.00 w Sali Teatralnej Impartu, ul. Mazowiecka 17 Wrocław.

    pozdrawiamy serdecznie Organizatorzy

 

 

                                                                                                                           

Wyniki sprawdzianu uzdolnień kierunkowych do klasy teatralnej

autor: Admin,data: 01-07-2020
Wyniki sprawdzianu uzdolnień kierunkowych do klasy teatralnej

Lista osób, które pozytywnie przeszły sprawdzian uzdolnień kierunkowych (w kolejności alfabetycznej) tutaj>>>

Dziękujemy wszystkim kandydatom, niestety ilość miejsc w klasie jest ograniczona. Życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu swojej pasji i talentów.

Klasa teatralna została stworzona dla uczniow zainteresowanych szeroko rozumianą sztuką wyrażoną przez teatr i muzykę. Realizacja programu stwarza warunki do nabycia przez młodzież wiedzy i umiejętności z zakresu teatru i muzyki oraz ekspozycji, promocji własnych osiągnięć, kształtowania kompetencji interpersonalnych, kreatywności i poczucia własnej wartości. Zajęcia teatralne prowadzone są na profesjonalnej scenie przez artystów scen wrocławskich oraz muzyka i kompozytora. Cennym doświadczeniem dla młodzieży uczęszczającej do klas teatralnych jest możliwośc występu na scenach teatrów zawodowych, udział w warsztatach teatralnych, lekcjach teatralnych w Teatrze Muzycznym Capitol oraz spotkaniach z aktorami i reżyserami.

Drużyna WroCanSat z LO nr XVII w finale CanSat!

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 30-06-2020
Drużyna WroCanSat z LO nr XVII w finale CanSat! Drużyna WroCanSat, w składzie Kamil Bouhaouli, Patryk Gazdecki, Witold Krupa (wszysycy z klasy 3C), pod opieką p. Anny Bukiewicz-Szul reprezentuje naszą szkołę w finale ogólnopolskiej edycji europejskiego konkursu CanSat. Organizatorem konkursu są Europejska Agencja Kosmiczna i Europejskie Biuro Edukacji Kosmicznej ESERO PL.
Przez cały rok szkolny tegoroczni maturzyści ciężko pracowali nad zaprojektowaniem oraz wykonaniem sondy kosmicznej, która będzie wykonywała konkretne badania.
Strona projektu: wrocansat.pl.
Uczniowie nauczyli się wielu nowych umiejętności, jak projektowanie płytek pcb, obsługę układu stm32, projektowania i szycia spadochronów, tworzenia konstrukcji mechanicznych, zaawansowanego programowania niskopoziomowego. Szkolili także sztukę prezentacji oraz zdobywania funduszy.
Ogromne podziękowania dla osób i firm wspierających drużynę WroCanSat: Mariusz Kubas, Dominik Liśkiewicz (Addman) oraz firmie Newind. Podziękowania także dla członków zespołu, którzy zrezygnowali z udziału w konkursie: Magdaleny Myjak, Szymona Grzybowskiego (3C) oraz Krzysztofa Klimka (2C).

Zobacz relację fotograficzną z przebiegu prac drużyny: tutaj

Egzaminy poprawkowe w LO nr XVII.

autor: B.Multan,data: 29-06-2020
Egzaminy poprawkowe w LO nr XVII.

Egzaminy poprawkowe w LO nr XVII w roku szkolnym 2019/2020 odbędą się 26  sierpnia 2020 r. (środa ). Część pisemna egzaminów poprawkowych rozpocznie się o godzinie 8.00 wg ustalonego harmonogramu. W części ustnej uczeń w czasie 15 minut przygotowuje się do odpowiedzi, która trwa 20 minut. 

UWAGA: na egzamin poprawkowy z matematyki uczniowie przynoszą kalkulatory proste.

 Harmonogram egzaminów poprawkowych TUTAJ

 Zasady bezpieczeństwa sanitarnego obowiązujące na egzaminie poprawkowym TUTAJ


Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

autor: Admin,data: 29-06-2020
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
26 czerwca 2020 r. zakończył się  rok szkolny 2019/2020. Rok szczególny, niełatwy, naznaczony koronawirusem i zamieniający codzienne spotkania w budynku LO nr XVII na szkołę zdalną. Nie było uroczystego pożegnania na dziedzińcu szkolnym, uścisków, gratulacji, wręczania nagród. Nie wszyscy zdecydowali się na odbiór świadectw w reżimie sanitarnym, wielu z Was wolało poczekać do września. Pragniemy podziękować wszystkim za wytężoną pracę i życzyć słonecznych wakacji i nabierania energii do pracy. Powtarzając za Winstonem Churchillem: " Pokonane trudności są zdobytymi szansami"!
Gratulujemy sukcesów dużych i małych, a szczególnie wyróżnić chcielibyśmy uczniów,  którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i frekwencji oraz laureatów konkursów i zawodów, a także  tych, którzy nie szczędzili sił dla społeczności szkolnej udzielając się m.in. w Samorządzie Uczniowskim. Najwyższą średnią ocen w klasach 1 i 2 trzyletniego liceum w roku szkolnym 2019/2020 uzyskała uczennica klasy 2C Edyta Kubiak (5,33), natomiast w liceum czteroletnim uczennica klasy 1E4 Łucja Grzegorek (4,94)Świadectwa z biało-czerwonym paskiem uzyskali uczniowie>> Wyróżnić należy także  uczniów, którzy nie opuścili ani jednej godziny w całym roku szkolnym>>
Najwyższą średnią ocen osiągnęła klasa 2E, której wychowawcą jest p. Bożena Szymańska-Pakos, a najlepszą frekwencję miała klasa 1H4, której wychowawcą jest p. Sylwia Sikorska-Hahn.
Gratulujemy wszystkim i życzymy zasłużonego wakacyjnego odpoczynku!
 

Witajcie Wakacje!

autor: Admin,data: 26-06-2020
Witajcie Wakacje!

Drodzy Uczniowie!
Przed nami upragnione wakacje! Grono pedagogiczne oraz pracownicy szkoły składają życzenia w nieco innej formie>>
Także Samorząd Uczniowski przesyła pozdrowienia>>
Udanych wakacji i do zobaczenia! 


Wakacyjne życzenia

autor: Admin,data: 26-06-2020
Wakacyjne życzenia

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!
Rok szkolny 2019/2020 dobiega końca. To dobrze - chciałoby się powiedzieć. Ale przecież pozostało tyle spraw niedokończonych, tyle projektów niezrealizowanych, tyle imprez się nie odbyło. Jest nam tego wszystkiego ogromnie żal. W jednej chwili trzeba było porzucić to, co stanowiło istotę szkolnego życia - współistnienia w murach naszej Siedemnastki. Zdalna Szkoła to przecież tylko namiastka Szkoły. A jednak, aby mogła ona w takiej formie funkcjonować, trzeba było ogromnego trudu po stronie Grona Pedagogicznego, Uczniów i Rodziców. Była to wręcz niewyobrażalna praca do wykonania dla kogoś, kto potraktował to zadanie poważnie.
Pragnę więc dzisiaj złożyć serdeczne podziękowania Nauczycielom za trud włożony w zdalne nauczanie, a Uczniom w zdalną naukę. Rodzicom za wsparcie, którego udzielali swoim dzieciom i za dobry kontakt ze szkołą. Dziękuję za wszystkie opinie i wnioski, pomysły i dobre rady. Dzięki nim można było rozwiązywać bieżące problemy.
Przed nami upragnione wakacje. Co zobić z tym wspaniałym czasem w dobie pandemii i licznych ograniczeń? Wierzę, że tuż za miedzą też jest wiele do zobaczenia. Może jakiś piękny las, po którym przechadza się Święty Jeleń niczym w "Puszczy Jodłowej" Stefana Żeromskiego, a może staw tajemniczy jak Jezioro Łabędzie?
Może jeszcze nie byliśmy nad Morzem Bałtyckim, które zachwyca mieszkańców krajów południowych swym pięknem i dzikością dającą poczucie wolności. A może, jak w piosence "Słodkiego, miłego życia" - jest tyle gór do zdobycia! Tych naszych, na Dolnym Śląsku. Wierzę, że otwarte już muzea też zaciekawią nas swymi skarbami.
Przeczytajmy wreszcie te książki przekładane z półki na półkę z powodu natłoku zadań niecierpiących zwłoki. Obcowanie z naturą i kulturą, z dala od przestrzeni wirtualnej, to właśnie to, o czym w chwili obecnej wszyscy marzymy. Niech się to zatem spełnia!
I niech nastanie znów dobry czas na nasze wspólne życie w Siedemnastce, na dokończenie tego, co niedokończone i na Nowe, które jest nadzieją związaną ściśle z nowym rokiem szkolnym.
Wracajcie do szkoły cali i zdrowi!
Niech starożytne Pompeje zastygłe pod wulkaniczną lawą na nowo zatętnią życiem.
Wszystkiego Najlepszego! Siedemnastka czeka!
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły 

Wyniki konkursu w języku angielskim Sławne Postaci Historyczne - Elvis Presley

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 24-06-2020
Wyniki konkursu w języku angielskim Sławne Postaci Historyczne - Elvis Presley W dniu 05 marca 2020 roku odbył się w naszej szkole coroczny konkurs języka angielskiego Sławne Postaci Historyczne. W tym roku zgłębialiśmy tajniki życia Elvisa Presleya.Z wiadomych przyczyn nie mogłyśmy zrobić wspólnego zdjęcia zwycięzcom, co nie oznacza, że ich nie wyłoniono. Niniejszym ogłaszamy więc wyniki konkursu zaznaczając jednocześnie, że nagrody dołączone są do świadectwa.

Sprawdzian uzdolnień kierunkowych

autor: Admin,data: 24-06-2020
Sprawdzian uzdolnień kierunkowych

Listy kandydatów na sprawdzian uzdolnień kierunkowych 25.06.2020 r. (czwartek)>>
Listy kandydatów na sprawdzian uzdolnień kierunkowych 26.06.2020 r. (piątek)>>

Początek przesłuchań o godz. 11.00, sala 300 (3 pietro, aula). Czas przewidziany na sprawdzian w obecnej sytuacji epidemicznej to około 5 min. Kandydaci powinni przybyć poł godziny przed czasem (zgodnie z kolejnością na liście, po przeliczeniu, na którą godzinę wypada jego kolej-bez przerwy między kandydatami), zaopatrzeni w maseczkę i rękawiczki (po wejściu do auli, gdzie odbywają się przesłuchania, mogą zdjąć maseczkę) udają się na trzecie piętro, gdzie oczekują na swoją kolej w wyznaczonych miejscach zachowując dystans społeczny 2 m. Szkoła zaopatrzona będzie zgodnie z wytycznymi GIS w środki ochrony (płyn do dezynfekcji i zapasowe maseczki). Kandydaci mogą przybyć do szkoły w obecności jednej osoby towarzyszącej, która nie wchodzi na egzamin z kandydatem. Nie będzie możliwości zwiedzenia budynku szkoły!
Powodzenia!

Harmonogram odbioru świadectw 26.06.2020 r.

autor: Admin,data: 22-06-2020
Harmonogram odbioru świadectw 26.06.2020 r. Harmonogram odbioru świadectw>>

Żaden sportowiec jeszcze nie żałował, że uczył się fizyki, a fizyk, że uprawiał sport!

autor: Admin,data: 16-06-2020
Żaden sportowiec jeszcze nie żałował, że uczył się fizyki, a fizyk, że uprawiał sport!

30 maja 2020 r. odbyły się Otwarte e-Mistrzostwa Świata w Sztukach Walk. Jednym z reprezentantów Polski był p.Robert Konieczny (nauczyciel fizyki w LO Nr XVII) p. Robert Konieczny reprezentował Polskie Zrzeszenie Taekwon-Do (ITF HQ Korea).  W kategorii Układów Indywidualnych (hard forms – Masters Taekwon-do) zajął 3 miejsce i zdobył brązowy medal. Serdecznie gratulujemy!

 

Gratulacje dla Piotra Załupki za zajęcie II miejsca w konkursie translatorskim

autor: Admin,data: 10-06-2020
Gratulacje dla Piotra Załupki za zajęcie II miejsca w konkursie translatorskim Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 1C3 Piotr Załupka zdobył II miejsce (ex aequo) przyznane przez Jury Profesorskie (I miejsca nie przyznano) w konkursie translatorskim o nagrodę FanFila organizowanym przez Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ponadto został dodatkowo wyróżniony przez Jury Studenckie. Przedmiotem konkursu było tłumaczenie na język polski zabawnego, choć upiornego wierszyka Edwarda Goreya pt. "Gashlycrumb Tinies". Serdecznie gratulujemy!
Relacja z Gali Finałowej i treść wiersza: https://liblink.pl/NYWMkOExnR

Matura inaczej…

autor: Admin,data: 09-06-2020
Matura inaczej…

W poniedziałek 8 czerwca br. w Siedemnastce, jak i w całej Polsce, rozpoczął się egzamin maturalny. W tym roku w nietypowych okolicznościach i inaczej niż zazwyczaj. Tegorocznym Maturzystom życzymy powodzenia, trzymamy kciuki i przestrzegamy rygorów sanitarnych. I choć przekwitły już kasztany, wierzymy, że ten czas też jest dobry, by odnieść sukces.
Wszystkiego Najlepszego!
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Postawa godna naśladowania

autor: K.Bojak,data: 05-06-2020
Postawa godna naśladowania

Informujemy, że uczeń klasy 2C Kacper Abram uczestniczył w akcji społecznej Daję głowę. Akcja polega na przekazaniu własnych włosów, oczywiście odpowiednio długich i zadbanych, fundacji która wykonuje z nich peruki naturalne dla pań które straciły własne włosy w wyniku choroby nowotworowej. Kacper zapuszczał włosy przez 2 lata, i w tym tygodniu został ostrzyżony w zakładzie fryzjerskim Finezja współpracującym z akcją Daję głowę. Teraz ma krótką, sportową fryzurę i dyplom uznania, a co najważniejsze jego włosy będą służyć komuś kto ich potrzebuje. W imieniu całej społeczności szkolnej gratulujemy Kacprowi dojrzałej i mądrej decyzji. Wychowawca Katarzyna Bojak

 

XIX Młodzieżowy Konkurs Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2020

autor: Admin,data: 05-06-2020
XIX Młodzieżowy Konkurs Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2020

W związku z sytuacją epidemiologiczną, odwołane zostają przesłuchania do XIX Młodzieżowego Konkurusu Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2020, które miały się odbyć w dniu 8.06.2020.Nowy termin i miejsce zostaną wkrótce podane na stronie szkoły (na chwilę obecną planowany jest wrzesień).

Organizatorzy

Majowo-czerwcowy numer Cenzurki!

autor: L.Grochocka,data: 04-06-2020
Majowo-czerwcowy numer Cenzurki! Cenzurka Nr 6 2019/2020 [79} Maj/Czerwiec

Finaliści w Mistrzostwach Dolnego Śląska w SUDOKU

autor: B.Szymańska -Pakos,data: 30-05-2020
Finaliści w Mistrzostwach Dolnego Śląska w SUDOKU

11 marca bieżącego roku odbyły się w naszym liceum eliminacje do Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku, którego organizatorem jest Politechnika Wrocławska. Do konkursu zgłosili się uczniowie z klas: 1C3, 1D4, 2D, 2E, 2F oraz 3D. 25 maja Politechnika Wrocławska ogłosiła progi kwalifikacyjne (24 pkt. - licea). Do finału dostała się trójka uczniów z naszego LO: 1. Paulina Shulc(1C3) 29 pkt., 2. Malwina Padula (2E) 25 pkt., 3. Leon Kempiński (2E) 25 pkt. GRATULUJEMY! Finał odbędzie się prawdopodobnie we wrześniu na Politechnice Wrocławskiej. Więcej na stronie http://sudoku.pwr.edu.pl/edycja-2020/harmonogram.

Liga chemiczna 2020 - wyniki

autor: D.Kowalczyk,data: 25-05-2020
Liga chemiczna 2020 - wyniki

Miło nam poinformować, że tegoroczną Ligę chemiczną wygrała Anna Huk - uczennica klasy 1A3. Poniżej prezentujemy całe podium:
1. Anna Huk - klasa 1A3
2. Hubert Skrzynecki - klasa 1C3
3. Oliwia Caban - klasa 1D4 
Dziękujemy wszystkim za udział i nadesłanie pięknych prac :)  galeria>>

Jury: nauczyciele chemii 

Padlet wychowanie fizyczne

autor: M.Hajder,data: 20-05-2020
Padlet wychowanie fizyczne

Trudny czas, który wymaga od nas kreatywności i poszukiwania zdalnego kontaktu ucznia z nauczycielem. Stąd pomysł na utworzenie padletu. Bedziemy systematycznie umieszczać ciekawe filmy, quizy, podzielimy sie swoimi propozycjami. Zachęcamy wszystkich do wrzucania ciekawych propozycji zwiazanych z aktywnością fizyczną, waszych planów treningowych, filmików itp.
Pozdrawiamy nauczyciele wychowania fizycznego.
https://padlet.com/kbancer/tbbgjitoq991krnm
 

[WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI]
 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII