LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  05 / 06 / 2023 Jeśli nie wiesz czego chcesz, to masz to czego nie chcesz- Chuck Palahniuk
Erasmus+

Czat na eTwinning

autor: A.Popiołek,data: 06-02-2017
Czat na eTwinning W dniu 06.02.2017 na platformie eTwinning odbył się drugi czat uczniów z krajów partnerskich projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure". Spotkanie online było świetną okazją do nawiązania bliższych kontaktów z rówieśnikami z zagranicy. Uczestnicy czatu już 27.02 b.r. spotykają się w Finlandii w ramach drugiej wizyty partnerskiej.

Szkolny konkurs na "Mathematical Kaleidoscope" rozstrzygniety

autor: A.Popiołek,data: 29-01-2017
Szkolny konkurs na Praca uczennicy kl. 2D Julii Gierachy najlepszą pracą konkursu na "Mathematical Kaleidoscope"! Zwycięski kalejdoskop wraz z nadesłanymi na konkurs pracami jest częścią kalejdoskopu powstającego w ramach międzynarodowej współpracy uczniów z krajów partnerskich projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure".
Jury konkursu: Aneta Popiołek, Danuta Kowalczyk
praca zbiorowa projektu M.S.A.

Konkurs na "Mathematical Kaleidoscope"

autor: A.Popiołek,data: 09-01-2017
Konkurs na Zapraszam uczniów do udziału w konkursie "Mathematical Kaleidoscope" będący częścią projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure". Prace wykonane w programie Power Point według załączonego szablonu należy przesyłać do dnia 20.01.2017 włącznie do koordynatora projektu.
szablon

Konkurs na esej w projekcie Erasmus+ M.S.A. rozstrzygnięty

autor: A.Popiołek,data: 09-01-2017
Konkurs na esej w projekcie Erasmus+ M.S.A. rozstrzygnięty

Praca uczennicy kl. 2D Eweliny Jatczak najlepszą pracą konkuru na esej "Where can studying Mathematics take you?"!
Na konkurs nadesłano łącznie 15 prac. Wszystkim uczestnikom dziękujemy a zwycięzcy gratulujemy!!!
zwycięski esej
Jury konkursu: Aneta Popiołek, Danuta Kowalczyk 

M.S.A. na stronie Komisji Europejskiej

autor: A.Popiołek,data: 15-12-2016
M.S.A. na stronie Komisji Europejskiej

Komisja Europejska udostępniła przestrzeń internetową dla projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure". Przestrzeń ta służy miedzynarodowemu upowszechnianiu projektu i jego rezultatów. Zapraszam do jej odwiedzania.
link
Aneta Popiołek - eurokoordynator projektu

Lekcja chemii w Afrykarium.

autor: D.Kowalczyk,data: 03-12-2016
Lekcja chemii  w Afrykarium.

Dnia 27 listopada 2016 roku, klasa 2D razem z nauczycielem chemii panią Danutą Kowalczyk udała się do Afrykarium które znajduje się na terenie Zoo we Wrocławiu. Głównym zadaniem uczniów było odszukanie informacji o składzie chemicznym meduzy oraz w jakiej temperaturze i w jakim pH żyją zwierzęta wodne. Uczniowie mieli bazować na mieszkańcach Rafy koralowej, Morza Czerwonego, rzeki Nil, krainy Wielkich Rowów Afrykańskich, Kanału Mozambickiego, plaż Wybrzeża Szkieletów inaczej nazywanego Namibią oraz dżungli dorzecza Kongo. Kolejnym  zadaniem było sfotografowanie wodnych stworzeń. Na podstawie zebranych zdjęć i informacji, uczniowie muszą przygotować prezentację multimedialną. Podczas zdobywania materiałów wszyscy bardzo dobrze się bawili oraz dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o istotach które zamieszkują podwodny świat.                                                                                                                                                                             
                                                                                                - relacja Patrycji  z klasy 2

Prezentacje uczniów na zakończenie lekcji warsztatowej  w Afrykarium:

Prezentacja nr 1 
Prezentacja nr 2
Prezentacja nr 3
Prezentacja nr 4

Konkurs na esej "Where can studying Mathematics take you?"

autor: A.Popiołek,data: 01-12-2016
Konkurs na esej Zapraszam uczniów do udziału w konkursie na esej "Where can studying Mathematics take you?" będący częścią pojektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure". Prace nie przekraczające jednej strony formatu A4, zredagowane w dokumencie Word należy przesyłać do dnia 20.12.2016 do koordynatora projektu.

Logo projektu M.S.A.

autor: A.Popiołek,data: 27-11-2016
Logo projektu M.S.A. W konkursie na logo projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure", który odbył się na Cyprze w ramach programu wizyty partnerskiej wyłoniono zwycięskie logo. Spośród 12 propozycji najlepsza okazała się praca węgierskiego partnera.
Gratulujemy!

Wizyta partnerska projektu M.S.A. na Cyprze

autor: A.Popiołek,data: 27-11-2016
Wizyta partnerska projektu M.S.A. na Cyprze

W dniach 21-25 listopada 2016 r. odbyła się pierwsza wizyta partnerska projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure". Nauczyciele i uczniowie z krajów partnerskich spotkali się w Nikozji na Cyprze, gdzie oprócz realizacji działań projektowych poznawali kulturę i zabytki gospodarzy, Cypryjska szkoła średnia Saint Georgios Lyceum Lakatamia przygotowała bogaty program obejmujący: ceremonię powitania, konkurs na logo projektu, przedstawienie teatralne o Archimedesie, warsztaty komputerowe, pokazy eksperymentów fizycznych i quizy matematyczne, naukę tańca greckiego oraz zwiedzanie Nikozji, Larnaki, Lefkary i Paphos. Naszą szkołę na wyjeździe reprezentowały Pani Aneta Popiołek oraz uczennice z klasy 2A: Kinga Radzikowska, Agnieszka Balska oraz Alicja Kurzyńska.

film
prezentacja
relacja Kingi Radzikowskiej
facebook 

Czat na eTwinning

autor: A.Popiołek,data: 18-11-2016
Czat na  eTwinning W dniu 15.11.2016 na platformie eTwinning odbył się czat uczniów z krajów partnerskich projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure". Spotkanie online było świetną okazją do nawiązania bliższych kontaktów z rówieśnikami z zagranicy. Uczestnicy czatu już 20 listopada b.r. spotykają się na Cyprze w ramach pierwszej wizyty partnerskiej

Szkolny konkurs na "Gallery of Famous Scientists" rozstrzygnięty

autor: A.Popiołek,data: 25-10-2016
Szkolny konkurs na

Praca uczennicy kl. 2A Gabrieli Więckowskiej najlepszą pracą konkursu na "Gallery of Famous Scientists"! Zwycięska galeria wraz z nadesłanymi na konkurs pracami jest częścią galerii powstającej w ramach międzynarodowej współpracy uczniów z krajów partnerskich projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure".
Jury konkursu: Aneta Popiołek, Danuta Kowalczyk
Praca zbiorowa projektu M.S.A.

 

Zwycięskie logo M.S.A. w etapie szkolnym konkursu

autor: A.Popiołek,data: 16-10-2016
Zwycięskie logo M.S.A. w etapie szkolnym konkursu

Szkolny etap konkursu na logo projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure" został rozstrzygnięty. I miejsce w konkursie zajęła praca wykonana przez Kingę Radzikowską z kl.2A, II miejsce Anna Zakrzewska kl.2A,  III miejsce Gabriela Więckowska kl. 2A.
Na konkurs nadesłano łącznie 9 propozycji loga, które można obejrzeć tutaj. W konkursie wzięły udział klasy 2A i 2D.
Loga Kingi i Ani wezmą udział w międzynarodowym konkursie na logo projektu M.S.A. na Cyprze.
Zwycięzcy gratulujemy!
Jury konkursu: Aneta Popiołek, Danuta Kowalczyk

 

Lekcja chemii w Ogrodzie Japońskim

autor: D.Kowalczyk,data: 11-10-2016
Lekcja chemii  w Ogrodzie Japońskim

Dnia 10 października 2016 roku klasa 2e razem z panią Danutą Kowalczyk wybrała się na lekcję chemii w terenie, do wrocławskiego Ogrodu Japońskiego. Podczas lekcji szukaliśmy japońskich roślin, których specyficzny skład chemiczny pozwala na zastosowanie ich  w medycynie  Mimo nienajlepszej pogody wszyscy wspaniale się bawili. Rośliny zostały znalezione a ich skład pierwiastkowy przeanalizowany. Czekamy na więcej takich zajęć.  Fotorelacja >>                                                                                                                                                      

 

 

Prezentacje uczniów na zakończenie lekcji warsztatowej  w Ogrodzie japońskim:

Prezentacja  nr 1
Prezentacja  nr 2
Prezentacja  nr 3
Prezentacja  nr 4 

Szkolny konkurs na "Gallery of Famous Scientists" w projekcie M.S.A.

autor: A.Popiołek,data: 10-10-2016
Szkolny konkurs na Zapraszam uczniów do udziału w konkursie na "Gallery of Famous Scientists" bedącego częścią projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure". Prace wykonane według załączonego szablonu zawierające minimum 10 naukowców z zakresu przedmiotów: matematyka, fizyka, chemia, technologia informacyjna należy przesyłać w formie elektronicznej do dnia 20.10.2016 włącznie do koordynatora projektu.
szablon

Szkolny konkurs na logo projektu M.S.A.

autor: A.Popiołek,data: 02-10-2016
Szkolny konkurs na logo projektu M.S.A.

Zapraszam uczniów do udziału w konkursie na logo projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure". Praca musi być wykonana techniką komputerową przy użyciu dowolnego narzędzia czy programu. Ma zawierać: logo programu Erasmus+, pełną nazwę projektu, kraje partnerskie.
Propozycje przekazujemy w formie elektronicznej koordynatorowi projektu do dnia 15.09.2016 włącznie.

M.S.A. na Facebooku

autor: A.Popiołek,data: 29-09-2016
M.S.A. na Facebooku
Na Facebooku powstała grupa o nazwie M.S.A. skupiająca nauczycieli i uczniów pracujących w projekcie Erasmus+ "Maths and Science Adventure". Odwiedź nasz profil, dołącz do grupy i stań się jednym z nas.
Serdecznie zapraszamy!

Piszą o nas na stronach Państwowego Instytutu Geologicznego i Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

autor: D.Kowalczyk,data: 27-09-2016
Piszą o  nas na stronach Państwowego Instytutu Geologicznego i Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

W ramach Projektu Erasmus + nasza młodzież uczestnicznyła w grze geologicznej zorganizowanej przez Państwowy Instytut Geologiczny. Praca  i zaangażowanie uczniów były tak wielkie, iż napisano o nas na stronach Państwowego Instytutu Geologicznego i Dolnośląskiego Festowalu Nauki. Oto fragmentu artykułu:
"(...) W zabawie wzięła udział młodzież z dwóch wrocławskich szkół: klasy 3. Gimnazjum nr 9 pod opieką Bożeny Broś i klasy 2. Liceum Ogólnokształcącego nr 17 pod opieką Danuty Kowalczyk. Każda z klas została podzielona na trzy współzawodniczące ze sobą grupy. Ich zadaniem było odnalezienie przy użyciu ręcznych odbiorników GPS jak największej liczby spośród dziesięciu wyznaczonych w terenie punktów, w których były ukryte pytania quizu geologicznego oraz zadania do wykonania. Punktacji podlegały: liczba odnalezionych punktów, liczba prawidłowo wykonanych zadań i poprawnych odpowiedzi oraz kolejność pojawienia się na mecie. Jedna z drużyn z LO nr 17 wykazała się szczególnym poświęceniem. Zawodnicy tej drużyny, będąc już niemal na finiszu, wysłali jeszcze umyślnego, by zapisał nazwę ostatniego, brakującego im, punktu terenowego, co ostatecznie przeważyło szalę zwycięstwa na ich korzyść. (...)"      Zobacz artykuł IG >>          Zobacz artykuł DFN >>

Konkursy w projekcie M.S.A.

autor: A.Popiołek,data: 26-09-2016
Konkursy w projekcie M.S.A.

Zapraszam uczniów klas pierwszych i drugich do udziału w konkursach projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure" w roku szkolnym 2016/2017 według harmonogramu
Szczegółowe informacje i wytyczne na temat prac powiawiać się będą na bieżąco.
Aneta Popiołek - koordynator projektu 

Wyjazdy zagraniczne uczniów w ramach projektu M.S.A.

autor: A.Popiołek,data: 23-09-2016
Wyjazdy zagraniczne uczniów w ramach projektu M.S.A.

W ramach projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure" odbędą się trzy wyjazdy zagraniczne uczniów: kolejno na Cypr, do Finlandii oraz na Węgry. Uczniowie zainteresowani udziałem w spotkaniach partnerskich proszeni są o zapoznanie się z regulaminem kwalifikowania na wyjazd oraz zarejestrowanie się poprzez formularz zgłoszeniowy.
regulamin
formularz
Aneta Popiołek - koordynator projektu 

Lekcja chemii w terenie.

autor: D.Kowalczyk,data: 20-09-2016
Lekcja chemii w terenie. Dnia 16 września 2016 roku klasa 2D wraz z panią Danutą Kowalczyk wybrała się na zajęcia z chemii pt.  "Geologia bez tajemnic - woda i skały", którą poprowadzili pracownicy Oddziąłu Dolnośląskiego Państwowego Instytutu Geologiczneg. Uczniowie uczestniczyli  w zajęciach podczas których zaopatrzeni w GPS musieli odnaleźć punkty, gdzie m.in. musieli dokonać pomiarów z wykorzystaniem pH-metru, sprawdzić na jakiej głębokości pod ziemią znajduje się woda oraz posłuchać ciekawego wykładu o skałach. Podczas zdobywania nowych doświadczeń i wiedzy wszyscy bardzo dobrze się bawili. Zajęcia odbyły się w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki  Galeria zdjęć>>

Strona projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure" na platformie eTwinning

autor: A.Popiołek,data: 19-09-2016
Strona projektu Erasmus+

Zapraszam uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników administracji i społeczność lokalną do regularnego odwiedzania strony projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure" na platformie eTwinning. Strona prowadzona jest w języku angielskim. Wszelkie nowości i uaktualnienia pojawiać się tu będą na bieżąco.
link 

Konferencja online partnerów projektu M.S.A.

autor: A.Popiołek,data: 12-09-2016
Konferencja online partnerów projektu M.S.A. Dnia 3.09.2016 za pomocą narzędzia Adobe Connect Pro odbyła się międzynarodowa konferencja online z udziałem partnerów projektu Erasmus+ "Maths and Science Adventure". Przypomniano zasady partnerstwa i omówiono organizację działań projektowych na rok 2016/2017. Konferencję zorganizowali nauczyciele z Finlandii:  Pani Elina Alaspaa oraz Pan Antti Pekkala. Konferencji przewodniczyła nauczycielka naszej szkoły - Pani Aneta Popiołek.

Siedemnastka w programie Erasmus+

autor: A.Popiołek,data: 06-09-2016
Siedemnastka w programie Erasmus+

We wrześniu 2016 w ramach programu unijnego Erasmus+ rusza w naszej szkole nowy matematyczno-przyrodniczy projekt "Maths and Science Adventure"! Krajami partnerskimi są: Polska - koordynator, Finlandia, Cypr, Portugalia, Bułgaria oraz Węgry. Językiem projektu jest język angielski. Informacje na temat planowanych i aktualnych działań bedą pojawiały się na bieżąco na stronie internetowej szkoły. Zapraszam uczniów do udziału w projekcie.
plakat
ulotka
Aneta Popiołek - koordynator

 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII