LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  04 / 08 / 2020 „Bez wiary potykamy się o źdźbło słomy, z wiarą przenosimy góry”- Søren Kierkegaard
STRONA GŁÓWNA
                   
Srebrna szkoła 2018
"Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że Liceum Ogólnokształcące nr XVII im. Agnieszki Osieckiej
we Wrocławiu jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników
PERSPEKTYWY 2020
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020"
 
     

Zawieszenie zajęć w szkole

autor: Admin,data: 11-03-2020
Zawieszenie zajęć w szkole

Zgodnie z komunikatem zamieszczonym  na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach informuję, że od jutra, to jest od dnia 12.03.2020 r. do 25.03.2020 r. zostały odwołane wszystkie zajęcia w szkołach ponadpodstawowych i uczniowie zobowiązani są do pozostania w domach. Nauczyciele będą pozostawać  w gotowości do pracy. O dalszych szczegółach będę informować na bieżąco.
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Odwołanie Drzwi Otwartych w dniu 11 marca 2020 r.

autor: Admin,data: 10-03-2020
Odwołanie Drzwi Otwartych w dniu 11 marca 2020 r.

Informuję, że Drzwi Otwarte w dniu 11 marca br. zostały odwołane. Zgodnie z planem kolejny termin Drzwi Otwartych w LO nr XVII przypada na 18 kwietnia 2020 r. Wszelkie informacje o rekrutacji dostepne są na stronie szkoły w zakładce: Dla kandydatów/rekrutacja.
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Akademia Samorządów Uczniowskich marzec 2020

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 09-03-2020
Akademia Samorządów Uczniowskich marzec 2020 Samorząd Uczniowski reprezentowany przez Wiktorię Kusznir i Aleksandrę  Kaczor z kl. 1G4 oraz Przewodniczący MRMW, Nikodem Czupryna z kl. 1F wzięli udział w Akademii Samorządów Uczniowskich, która odbyła się 4.03.2020 w siedzibie Stowarzyszenia Tratwa przy ul.Legnickiej. Tematem warsztatów było m.in propagowanie idei samorządności i społeczeństwa obywatelskiego oraz wzrost zaangażowania młodych ludzi w działania na rzecz społeczności lokalnych.
Ewa Toporek-Niemczyk, Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Warsztaty w języku angielskim w Dolnośląskiej Szkole Wyższej na temat migracji ludności we wspołczesnym świecie

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 09-03-2020
Warsztaty w języku angielskim w Dolnośląskiej Szkole Wyższej na temat migracji ludności we wspołczesnym świecie

Dnia 9 marca 2020 roku klasa 2A została zaproszona do Dolnosląskiej Szkoły Wyższej  na warsztaty w języku angielskim na temat migracji ludności we współczesnym świecie. Zajęcia zostały przeprowadzone przez  pochodzącą z Azerbejdżanu (wyedukowaną w USA) stażystkę, Könül Cəfərova (Konul Jafarova), która zajmuje się naukowo badaniem migracji. Posiada ona również bogate doświadczenie w pracy z migrantami.
Warsztaty składały się z dwóch części: pierwsza część dotyczyła prawidłowej terminologii, druga zaś poświęcona była faktom i mitom związanym z migracjami.
Koordynatorkami współpracy LO nr XVII i DSW są: Mariola Palcewicz i Joanna Dola-Niewiadomska

 fotorelacja>>>

Szkolna Konferencja Klimatyczna

autor: D.Kowalczyk,data: 09-03-2020
Szkolna Konferencja Klimatyczna

6 marca 2020 roku kilkoro uczniów Siedemnastki pod opieka p. Danuty Kowalczyk wzięło udział  w Szkolnej Konferencji Klimatycznej. Seria wykładów miała miejsce w Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Wydarzenie zostało objęte honorowych Patronatem Prezydenta Miasta Wrocławia  a także patronatem wrocławskiej Fundacji Eko Rozwoju. Cykl prelekcji poprowadzonych przez ekspertów z dziedzin związanych  z ekologią pozwolił słuchaczom na znaczne pogłębienie wiedzy na ten temat.

Wywiadówka śródsemestralna 11.03.020 r.

autor: Admin,data: 09-03-2020
Wywiadówka śródsemestralna 11.03.020 r. Drodzy Rodzice!
W najbliższą środę 11 marca br. o godz. 17.00 zapraszamy Państwa na zebrania z wychowawcami klas oraz na konsultacje z nauczycielami wszystkich przedmiotów w godzinach: 17.30-19.00, a także z psychologiem  szkolnym. Na konsultacjach Rodzice będą mogli uzyskać informacje o efektach kształcenia swoich dzieci bezpośrednio od nauczycieli wykładających dany przedmiot. Dyżur z ramienia Dyrekcji pełnić będzie  wicedyrektor Beata Multan w s. 205. Gorąco zapraszamy!
Przydział sal na wywiadówki>>
Przydział sal na konsultacje>>
Będzie również okazja do dokonania wpłaty na Radę Rodziców w sekretariacie uczniowskim (pokój 107 A).

Warsztaty praktyczne z piłki siatkowej w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

autor: M.Popowczak,data: 09-03-2020
Warsztaty praktyczne z piłki siatkowej w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu 4 marca 2020 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach praktycznych nt. „Sposoby poruszania się w ataku i obronie w piłce siatkowej” w ramach współpracy szkoły z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Zajęcia ruchowe poprowadziła Karolina Pancewicz (zawodniczka Volley Wrocław, zespołu Ligi Siatkówki Kobiet) oraz dr Marcin Ściślak. Warsztaty praktyczne odbyły się w Sali Gier w budynku P5 Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Siatkarki i siatkarze mieli możliwość poszerzyć zakres wiedzy o grze obronnej i umiejętności ruchowych w działaniach zespołowych. W warsztatach uczestniczyli....

X Wojewódzki Konkurs Recytatorski rozstrzygnięty!

autor: A.Naskrent,data: 08-03-2020
X Wojewódzki Konkurs Recytatorski rozstrzygnięty!

Dnia 04.03.2020 r. w LO nr X we Wrocławiu odbył się X Wojewódzki Konkurs Recytatorski WĘDRÓWKI SZLAKIEM WARTOŚCI.

Recytatorów oceniało jury, w którego skład  weszli poloniści, aktorzy, twórcy kultury wrocławskiej i przedstawiciele organizatorów.

 

Fotogaleria: >>>

Przełożenie konkursów w ramach XXIX Konkursu Twórczości Scenicznej Młodych "Przekręt"

autor: Admin,data: 07-03-2020
Przełożenie konkursów w ramach XXIX Konkursu Twórczości Scenicznej Młodych Z uwagi na bardzo dynamiczną sytuację i potrzebę zminimalizowania ewentualnego zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Dyrekcja Siedemnastki podjęła decyzję o przełożeniu konkursów w ramach XXIX Konkursu Twórczości Scenicznej Młodych Przekręt. Nowy termin przedsięwzięcia zostanie ustalony w zależności od rozwoju sytuacji.
Jednakże w poniedziałek 9.marca o godz, 10.00 zostanie przedstawiony spektakl inauguracyjny przygotowany na tę okoliczność przez uczniów klas teatralnych LO nr XVII, który obejrzą uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście m. in. z Urzędu Miejskiego i Kuratorium Oświaty.

2 III 2020 r. - Wieczór Pamięci Żołnierzy Wyklętych w LO XVII

autor: R.Pieńkowski,data: 03-03-2020
2 III 2020 r. - Wieczór Pamięci Żołnierzy Wyklętych w LO XVII

2 marca 2020 r. w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu odbył się „Wieczór Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w ramach wrocławskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Spotkanie poprowadził Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk. W programie wieczornicy było historyczne wprowadzenie prof. Roberta Pieńkowskiego i wspólne śpiewanie piosenek partyzanckich z okresu II wojny światowej oraz Drugiej Konspiracji. Na widowni wypełnionej do ostatniego miejsca zasiedli stali bywalcy i zupełnie nowi uczestnicy. We wspólnym śpiewaniu udział wzięła m.in. Pani Krystyna Adaśko - dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołowie, od 2019 r. członek Kapituły ds. Profesorów Oświaty przy Ministrze Edukacji Narodowej. Koordynatorem przedsięwzięcia był nauczyciel historii LO XVII Robert Pieńkowski. Więcej czytaj tu>>> Fotogaleria: >>>

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym Geo-Planeta

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 02-03-2020
Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym Geo-Planeta

Klaudiusz Krzyżanowski uzyskał bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym Geo-Planeta. Gratulacje! 

Konkurs "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro"

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 28-02-2020
Konkurs
Zapraszam uczniów do udziału w XXI edycji konkursu z cyklu:
"Nasza Ziemia  - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś  i jutro"  

Wieczór Pamięci Żołnierzy Wykletych

autor: Admin,data: 27-02-2020
Wieczór Pamięci Żołnierzy Wykletych

Szanowni Państwo!
Dyrekcja  Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej serdeczie zaprasza w poniedziałek 2 marca br. o godz. 18.00 do auli Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu na organizowany w ramach wrocławskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Wieczór Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Spotkanie poprowadzi Roman Kowalczyk Dolnosląski Kurator Oświaty. W programie historyczne wprowadzenie i wspólne śpiewanie piosenek partyzanckich oraz z okresu Drugiej Konspiracji. Warto przyjść z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi. Wstęp wolny.

Plakat>>>

XIX Młodzieżowy Konkurs Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2020

autor: B.Kryjom,data: 26-02-2020
XIX Młodzieżowy Konkurs Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2020

Z powodu kierowanych do Organizatora próśb, przedłużony został termin przyjmowania zgłoszeń do XIX Młodzieżowego Konkursu Piosenki Artystycznej Bardzo Wielka Woda 2020.Zgłoszenia wraz z nagraniami wykonywanych piosenek należy przesyłać do czwartku 5.03.2020 na adres bww@lo17.wroc.pl

Serdecznie zapraszamy:) 

Diagnoza z matematyki dla klas drugich

autor: D.Kowalczyk,data: 26-02-2020
Diagnoza z matematyki dla klas drugich W czwartek 27.02 odbędzie się diagnoza z matematyki dla klas drugich. Podczas diagnozy uczniowie mogą korzystać z kalkulatorów prostych i tablic (tablice zapewni szkoła).

koordynator: p. Katarzyna Bojak

„Za wolność naszą i waszą – Par mūsu un jūsu brīvību - w 100-lecie relacji łotewsko-polskich

autor: R.Pieńkowski,data: 25-02-2020
„Za wolność naszą i waszą – Par mūsu un jūsu brīvību - w 100-lecie relacji łotewsko-polskich
25 lutego 2020 r. uczniowie klasy 1E3 pod opieką prof. Roberta Pieńkowskiego wzięli udział w otwarciu wystawy z okazji stulecia relacji między Łotwą a Polską pt. „Między Warszawą a Rygą zawsze panowało pełne zrozumienie” przygotowaną przez Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością JE Ambasador Łotwy Edgars Bondars. Wystawa prezentuje współpracę Polski i Łotwy w takich dziedzinach, jak: wojskowość, edukacja, sport, kultura, przemysł i handel. Po otwarciu wystawy rozpoczęła się konferencja historyczna nawiązująca do setnej rocznicy defilady 5 Pułku Piechoty Legionów w Dyneburgu (22 lutego 1920 r.). Młodzież XVII-tki wysłuchała interesującego wykładu prof. dr hab. Jerzego Maronia z Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego i dr Venty Kocere - dyrektor Biblioteki Akademickiej Uniwersytetu Łotewskiego. Fotorelacja>> Więcej o wystawie i konferencji >>

Dzień Języka Ojczystego

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 25-02-2020
Dzień Języka Ojczystego

28 lutego br. w naszej szkole odbędą się obchody Dnia Języka Ojczystego. Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w konkursach (obowiązują wcześniejsze zapisy) i odwiedzenia stanowisk informacyjnych (parter-"Język ojczysty dla maturzysty", piętro II i III). 

 

 

Zajęcia w ramach współpracy ze Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych UW.

autor: M.Niwelt,data: 25-02-2020
Zajęcia w ramach współpracy ze Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych UW.  25 lutego 2020 r. uczniowie klasy 1A3 z poszerzonym programem nauczania języka angielskiego uczestniczyli w warsztatach pt. "Fresh modern English to achieve your life goals. Stereotypes debate". To kolejne zajęcia dedykowane naszej klasie i prowadzone   przez pracowników  Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Wrocławskiego, panie Annę Kulczycką-Charustę i Karolinę Mańczyk.

Szkolny konkurs z cyklu Sławne Postaci Historyczne - ELVIS PRESLEY

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 25-02-2020
Szkolny konkurs z cyklu Sławne Postaci Historyczne - ELVIS PRESLEY Jak co roku zespół nauczycieli języka angielskiego zaprasza uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie Sławne Postaci Historyczne. Tym razem naszym bohaterem będzie  Elvis Presley. Konkurs odbędzie się w  czwartek 05.03.2020 na 6 i 7 lekcji w sali 207. Na początku uczestnicy zobaczą film, a potem  rozwiążą test dotyczący filmu. Proszę się zgłaszać indywidualnie do wtorku 3 marca 2020 do swoich nauczycieli języka angielskiego. Ilość miejsc jest ograniczona.
Zapraszamy.

Olimpiada Geograficzna w Opolu

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 24-02-2020
Olimpiada Geograficzna w Opolu

8 lutego o 11.00 w całej Polsce uczniowie rozpoczęli zmagania geograficzne. Uczniowie klasy 2A - Maciej Bieroński i Mikołaj Bieroński reprezentowali naszą szkołę na Olimpiadzie Geograficznej, która odbywała się w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr II w Opolu. Przewodniczącym Komitetu był prof. dr hab. Zdzisław Jary z Instytutu Geografii Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wykład popularnonaukowy prof. AWF dr hab. Jarosława Domaradzkiego

autor: M.Popowczak,data: 24-02-2020
Wykład popularnonaukowy prof. AWF dr hab. Jarosława Domaradzkiego

30 stycznia 2020r. w auli naszej szkoły odbył się wykład prof. AWF dr hab. Jarosława Domaradzkiego pt. " Lectio anatomiae - o budowie organizmu człowieka" w ramach współpracy szkoły z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Uczestniczyli w nim nauczyciele oraz uczniowie klas: 3D, 2D, 1D3, 1E3 i 1F3.

Drzwi Otwarte w 2020r.

autor: Admin,data: 23-02-2020
Drzwi Otwarte w 2020r. Drodzy UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH!
W środę 11. marca 2020 r. w godzinach 14.30-16.30 odbędą się pierwsze w tym roku Drzwi Otwarte. Będzie można obejrzeć szkołę, uzyskać informacje oraz materiały reklamowe, a także porozmawiać z uczniami i nauczycielami. Serdecznie zapraszam!
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Telekamera dla serialu z udziałem nauczycielki dykcji z Siedemnastki p. Małgorzaty Szeptyckiej

autor: Admin,data: 23-02-2020
Telekamera dla serialu z udziałem nauczycielki dykcji z Siedemnastki p. Małgorzaty Szeptyckiej 3.02.2020 r.  podczas uroczystej gali w Warszawie nagrodę w plebiscycie Telekamery 2020 otrzymał serial fabularno-dokumentalny  "Lombard. Życie pod zastaw", w którym gra nauczycielka dykcji z Siedemnastki, pani Małgorzata Szeptycka oraz absolwentka klasy teatralnej Marika Klaman. Serdecznie gratulujemy!

Spotkanie z historią - „Solidarność w historii i pieśni”.

autor: Admin,data: 23-02-2020
Spotkanie z historią - „Solidarność w historii i pieśni”.

W poniedziałek 27 stycznia br. uczniowie klas pierwszych mieli możliwość wziąć udział w niecodziennej lekcji historii. W ramach   programu "Spotkanie ze świadkiem historii" gościliśmy p. Romana Kowalczyka Dolnośląskiego Kuratora Oświaty oraz p. Stanisława Skotnego, byłego nauczyciela języka polskiego w LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej. Stanisław Skotny opowiedział uczniom o swojej działalności opozycyjnej i internowaniu w okresie stanu wojennego w Grodkowie. Roman Kowalczyk Dolnośląski Kurator Oświaty wygłosił komentarz historyczny na temat utworzonego w 1980 roku Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" i jego roli w odzyskaniu przez Polskę wolności w 1989 r.  Pan Kurator wykonał także pieśni i ballady solidarnościowe przy akompaniamencie p. Krzysztofa Żesławskiego, nauczyciela muzyki w naszym liceum.

Fotogaleria >>>

Walentynki 2020

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 12-02-2020
Walentynki 2020 Samorząd Uczniowski zorganizował 7.02.2020 Walentynki. Wyprzedziliśmy kalendarzową datę Walentynek, bo wypadała w ferie:)
Konkursy walentynkowe składały się z trzech części: 1.Jaka to melodia? 2. Kalambury, 3. Opowiedz mi historię...
W Walentynkach uczestniczyły zaproszone klasy pierwsze i drugie. Impreza została uświetniona występem Elvisa Presleya, który specjalnie na tą okazję przyleciał do Siedemnastki! Profesjonalną konferansjerką zajęły się Oliwia Durczak, kl. 2E i Karolina Homik, kl. 1B4. Walentynki były bardzo udane i wszyscy dobrze się bawili. Ewa Toporek-Niemczyk, opiekun SU
fotorelacja>>>

Nie jest łatwo pokazywać świat wierszem!

autor: A.Naskrent,data: 09-02-2020
Nie jest łatwo pokazywać świat wierszem!

Dnia 06.02.2020 r. odbyły się eliminacje szkolne Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego WĘDRÓWKI SZLAKIEM WARTOŚCI w oparciu o myśl przewodnią: 

Moje podróże. "Świat jest księgą. Kto nie podróżuje, czyta tylko jedną jej stronę"- św. Augustyn.

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „English High Flier”

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 09-02-2020
Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „English High Flier”

12.12.2019 r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „English High Flier” organizowany corocznie w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Łowcy Talentów Jersz”. W konkursie wzięło udział 367 szkół oraz 9825 uczniów z całej Polski.Organizatorzy konkursu opublikowali Ogólnopolski Ranking Laureatów, w którym uczniowie naszej szkoły zajęli bardzo wysokie miejsca: JĘDRZEJ STYPUŁKOWSKI, kl. 2C został Laureatem konkursu zajmując PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE DOLNOŚLĄSKIM oraz DRUGIE MIEJSCE W KRAJU i otrzymał nagrodę rzeczową. Konstancja Kurowska, kl. 2F, Martyna Kamińska, kl. 2E, Sylwia Cieślik, kl. 2C, Emilia Michailidou-Gunia, kl. 3D uplasowali się w pierwszej dwudziestce w województwie dolnośląskim i otrzymali Dyplomy.

fotogaleria>>>

Zwycięzcy konkursu Creative Wrting

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 09-02-2020
Zwycięzcy konkursu Creative Wrting W tegorocznej edycji Creative Writing wzięło udział ok. 40 młodych talentów literackich. Mistrzami pióra zostali następujący uczniowie:
I miejsce: Julia Janowska kl. 1A3
II miejsce: Ewa Jarosz kl. 1F3
III miejsce: Mateusz Wojciechowski kl. 1B3
Wyróżnienie: Zuzanna Pawłowicz kl. 2B
Gratulujemy wszystkim  zwycięzcom!
Organizatorki: Ewa Toporek-Niemczyk i Wioletta Ejlak-Borowiak

Konkurs Ligii Ochrony Przyrody

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 07-02-2020
Konkurs Ligii Ochrony Przyrody

Z ogromną radością informuję, że uczennica Martyna Kalisz z klasy 1E4 zajęła II miejsce w konkursie: "Las, który leczy". Gratulujemy! 

Wrocławska Kampania Antysmogowa

autor: Admin,data: 07-02-2020
Wrocławska Kampania Antysmogowa

Miasto Wrocław w ostatnim czasie podejmuje wiele działań mających na celu ochronę powietrza w ramach Kampanii Wrocław Bez Smogu. 
Zachęcamy do zapoznania sie z listem  przygotowanym przez Departament Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miasta tutaj>>

Ferie zimowe 2020

autor: Admin,data: 07-02-2020
Ferie zimowe 2020

Przed nami upragnione i zasłużone ferie! Życzę udanego odpoczynku  po trudach półrocznej nauki i pracy. To będzie  dobry czas na  poznawanie nowych miejsc i ludzi, zdobywanie doświadczeń, ale też  na nadrobienie zaległości w różnych obszarach życia. Życzę dużo śniegu, tęgich mrozów, grubej pokrywy lodowej na ewolucje, wspaniałych  biegów i zjazdów na nartach, sankach i innych śnieznych pojazdach. Niech każdy ulepi radosnego bałwanka z marchewkowym noskiem!
Wróćmy do szkoły z nową energią do działania i gotowi na powitanie wiosny!

Małgorzata Iwankiewicz

Dyrektor Szkoły

Najnowszy numer Cenzurki!

autor: L.Grochocka,data: 05-02-2020
Najnowszy numer Cenzurki! Cenzurka Nr 4 2019/2020 [77]Styczeń/luty

Piłkarki ręczne z LO XVII uczestniczyły w warsztatach praktycznych w AWF we Wrocławiu

autor: M.Popowczak,data: 03-02-2020
Piłkarki ręczne z LO XVII uczestniczyły w warsztatach praktycznych w AWF we Wrocławiu

29 stycznia 2020 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach praktycznych nt. „Działania ruchowe w ataku i obronie w piłce ręcznej” w ramach współpracy szkoły z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Zajęcia ruchowe poprowadził dr Andrzej Dudkowski i odbyły się w Wielofunkcyjnej Hali Sportowej Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Konkurs kreatywnego pisania CREATIVE WRITING 2020

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 01-02-2020
Konkurs kreatywnego pisania CREATIVE WRITING 2020 30.01.2020 tradycyjnie odbył się w naszej szkole konkurs z języka angielskiego Creative Writing. 42 talentów pisarskich stoczyło bój o miano mistrza pióra. Uczestnicy mięli do wyboru trzy tematy, w których mogli zaskoczyć nas swoją wyobraźnią. Co z tego wyniknie? - zobaczymy. Ogłoszenie wyników wkrótce.
Organizatorki: Ewa Toporek-Niemczyk, Wioletta Ejlak-Borowiak

Kampania Ekologiczna 17.

autor: M.Matschaj-Kacprzak,data: 30-01-2020
Kampania Ekologiczna 17.
   Klasa 1E3 rozpoczyna Kampanię Ekologiczną 17. "Zróbmy coś dla świata".

Podziekowanie za studniówkę

autor: Admin,data: 30-01-2020
Podziekowanie za studniówkę Składam serdeczne podziękowania  za wspólną zabawę na balu studniówkowym, który odbył się  10 stycznia 2020 r. w hotelu Haston. Dziękuję  Dolnośląskiemu Kuratorowi Oświaty, panu Romanowi Kowalczykowi, wieloletniemu dyrektorowi Siedemnastki, iż wspólnie z nami świętował 100 dni przed maturą. Dziękuję za radosną atmosferę, zabawę na parkiecie, za fantastyczny  program artystyczny, za wdzięczną konferansjerkę i za pomysłowe filmy prezentujące tegoroczne klasy maturalne. Dziękuję Komitetowi Studniówkowemu za zorganizowanie tej szczególnej uroczystości. Nade wszystko jednak dziękuję za to, że mogliśmy przeżyć wspólnie te radosne chwile.
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Charytatywna sprzedaż ciast na rzecz Patryka i ofiar pożarów w Australii

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 28-01-2020
Charytatywna sprzedaż ciast na rzecz Patryka i ofiar pożarów w Australii W dniach 22 - 23.01.2019 Samorząd Uczniowski zorganizował charytatywna sprzedaż ciast na rzecz pomocy Patrykowi, chłopcu choremu na rdzeniowy zanik mięśni oraz ofiarom pożarów w Australii. Kwota ze sprzedaży ciast, ok 700 zł, została równo podzielona na obydwa szczytne działania.
Ewa Toporek-Niemczyk, Adrianna Mańczak, Samorząd Uczniowski

Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna OLIMPUS

autor: A.Naskrent,data: 18-01-2020
Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna OLIMPUS

Z przyjemnością informujemy, że w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej OLIMPUS najwyższy wynik w naszej szkole otrzymała Julia Głuszko z klasy 1A4 - 198 pkt. na 238 możliwych, zajmując 21. miejsce w Polsce spośród 785 uczestników.

Serdecznie gratulujemy!!! 

Wyniki pozostałych uczestników olimpiady >>

XXXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

autor: D.Kowalczyk,data: 16-01-2020
XXXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej Z przyjemnością informuję, że Martyna Kalisz z klasy 1E4 uzyskała ponad 80% poprawnych odpowiedzi  w pierwszym etapie Olimpiady Wiedzy Ekologicznej i tym samym awansowała do  drugiego, okręgowego etapu. Serdecznie gratulujemy! 

Studniówka 2020

autor: K.Bańcer-Binduga,data: 15-01-2020
Studniówka 2020

10 stycznia bieżącego roku w hotelu Haston, zgodnie z tradycją staropolską, odbył się bal studniówkowy. 
Maturzyści wspólnie z kadrą pedagogiczną świętowali w radosnej atmosferze ostatnie 100 dni przed maturą. Fantastyczna zabawa na parkiecie trwała do rana, wykwintne potrawy oraz program artystyczny w wykonaniu klasy 3 E przyczyniły się do tego, że tegoroczna studniówka z pewnością będzie niezapomniana.

 

 

Spotkanie z Rodzicami uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich

autor: Admin,data: 13-01-2020
Spotkanie z Rodzicami uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich Drodzy Rodzice!
W najbliższą środę-15 stycznia br. o godz. 17.00 zapraszamy Państwa na zebrania z wychowawcami klas oraz na konsultacje z nauczycielami wszystkich przedmiotów w godzinach: 17.30-19.00, a także z psychologiem szkolnym. Na konsultacjach Rodzice będą mogli uzyskać informacje o efektach kształcenia swoich dzieci bezpośrednio od nauczycieli wykładających dany przedmiot. Po zebraniach zapraszamy do biblioteki szkolnej, gdzie zaprezentowana zostanie literatura psychologiczno-pedagogiczna dla Rodziców oraz nowe książki kupione pod koniec 2019 roku
Gorąco zapraszamy!
Przydział sal na wywiadówki>>
Przydział sal na konsultacje>>
Będzie również okazja do dokonania wpłaty na Radę Rodziców w sekretariacie uczniowskim (pokój 107 A).

XIX Młodzieżowy Konkurs Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2020

autor: B.Kryjom,data: 12-01-2020
XIX Młodzieżowy Konkurs Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2020

 Strefa Kultury Wrocław i Liceum Ogólnokształcące nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu   zapraszają uczniów VII i VIII klasy szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych do udziału w XIX edycji   Młodzieżowego Konkursu Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej "Bardzo Wielka Woda".

 Zgłoszenia wraz z dwiema nagranymi piosenkami oraz zgodą na udział w Konkursie przyjmowane są mailowo do 26 lutego na adres: bww@lo17.wroc.pl 

OLIMPIADA GEOGRAFICZNA

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 07-01-2020
OLIMPIADA GEOGRAFICZNA

Miło nam poinformować, że uczniowie naszego liceum Mikołaj Bieroński i Maciej Bieroński zostali zakwalifikowani do II etapu XLVI Olimpiady Geograficznej. Gratulujemy!

Powodzenia!

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI PO WIGILIACH KLASOWYCH

autor: K.Zielińska,data: 07-01-2020
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI PO WIGILIACH KLASOWYCH 20 grudnia 2019 r. odbyła się w naszej szkole ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI. 

FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI W NASZEJ SZKOLE

autor: K.Zielińska,data: 07-01-2020
FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI W NASZEJ SZKOLE 6 grudnia 2019 r. odbył sie w naszej szkole finał SZLACHETNEJ PACZKI, akcji pomocy potrzebującej rodzinie.

IV. FORUM WOLONTARIATU

autor: K.Zielińska,data: 06-01-2020
IV. FORUM WOLONTARIATU 4 grudnia 2019 r. odbyło się w naszej szkole IV. FORUM WOLONTARIATU. Uczniowie w przeciągu czterech godzin lekcyjnych spotkali się z ciekawymi ludźmi, którzy opowiedzieli o działalności swoich fundacji.

KONKURS NA KALENDARZ ADWENTOWY

autor: K.Zielińska,data: 06-01-2020
KONKURS NA KALENDARZ ADWENTOWY 17 grudnia 2019 r. został rozstrzygnięty konkurs na kalendarz adwentowy, który stał się juz tradycją w naszej szkole.

Konkurs Twórczości Scenicznej Młodych „Przekręt 2020”

autor: M.Hajder,data: 04-01-2020
Konkurs Twórczości Scenicznej Młodych „Przekręt 2020”

XXIX edycja  Konkursu Twórczości Scenicznej Młodych „PRZEKRĘT 2020” , którego organizatorem jest Liceum Ogólnokształcące nr XVII  im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu rusza już w marcu. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych (kl. VI-VIII), szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych oraz amatorskie grupy teatralne i taneczne działające przy instytucjach  kultury do wzięcia udziału  w konkursie.

Zaprezentuj swój talent, pomysł, pokaż pasję! Konkurs odbędzie się  w dniach 9-13 marca 2020, a młodzież prezentować  będzie swoje dokonania w dwóch kategoriach : teatralnej  i tanecznej.

Zgłoszenia przyjmowane są do 24 lutego 2020 r. na adres: przekret@lo17.wroc.pl

Zgłoszenie do konkursu i inne druki można pobrać klikając czytaj więcej

Zapraszamy do odwiedzania nowej strony Przekrętu 2020tutaj  

PRZEKRĘT 2020 konkurs na plakat

autor: M.Hajder,data: 04-01-2020
PRZEKRĘT 2020 konkurs na plakat

Został rozstrzygnięty konkurs na plakat tegorocznego Konkursu Twórczości Scenicznej Młodych "Przekręt 2020". 
Najlepszą pracą  okazał‚ się plakat Karoliny Karczewskiej z klasy 1E3, drugie miejsce zajęła praca Anny Pewniak z klasy 1E3,
trzecie miejsce zajęła Julia Kopeć z klasy 1E4. Wyróżnienie zostało przyznane Wiktorii Kusznir z klasy 1G4. Gratulujemy.

Dominika Borkowska stypendystką Prezesa Rady Ministrów

autor: Admin,data: 02-01-2020
Dominika Borkowska stypendystką Prezesa Rady Ministrów Uczennica trzeciej  klasy teatralnej Dominika Borkowska otrzymała na rok szkolny 2019/2020 stypendium Prezesa Rady Ministrów za wysokie wyniki w nauce. Uroczystość uhonorowania najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych Dolnego Śląska miała miejsce w  gmachu Donośląskiego Urzędu Wojewódzkiego 29.11.2019 r.. Dominika miała zaszczyt podziękować w imieniu wszystkich nagrodzonych oraz zaprezentować  swój talent wokalny śpiewając utwór Agnieszki Osieckiej "Okularnicy". Serdecznie gratulujemy!

Koncert uczniów LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu dla Niezłomnych

autor: R.Pieńkowski,data: 31-12-2019
Koncert uczniów LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu dla Niezłomnych

12 grudnia 2019 r. w sali teatralnej wrocławskiego Impartu po raz dziewiąty zostały wręczone odznaczenia „Niezłomni” za bohaterską działalność w podziemnej Solidarności po wprowadzeniu stanu wojennego. O tym jak wielkim hartem ducha trzeba się było wówczas wykazać mówił przewodniczący Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ “Solidarność” Kazimierz Kimso, a wyrazy szacunku odznaczonym złożył również wiceprezydent Wrocławia Jakub Mazur. Po uroczystości wręczenia odznaczeń z koncertem dla Niezłomnych pt. „Pytaj o Polskę!" wystąpili uczniowie klas teatralnych LO nr XVII  im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu. Spektakl wyreżyserowali Małgorzata  Szeptycka i  Marek  Szydło, utwory  muzycznie opracował i zaaranżował Krzysztof Żesławski.   Fotorelacja>>>   Więcej o uroczystości>>>

Jasełka 2019

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 20-12-2019
Jasełka 2019

W dniu 18.12.2019 klasa 1 E3 pod opieką Pani Marzeny Matschaj-Kacprzak wystawiła Jasełka oraz klasa 1 E4 pod opieką Pani Sylwii Sikorskiej-Hahn zaśpiewała kolędy w języku niemieckim. Występy uczniów były dla wszystkich miłą ucztą duchową. W uroczystości uczestniczyła Pani Dyrektor Małgorzata Iwankiewicz, Pani Wicedyrektor Beata Multan, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły oraz przedstawiciele klas. Radę Rodziców reprezentowała Pani Martyna Kalisz. Uroczystość prowadzili: Oliwia Durczak i Igor Toporowski z kl. 2E. Ewa Toporek-Niemczyk i Adrianna Mańczak, Samorząd Uczniowski
fotorelacja i video>>>

Symboliczne wsparcie na rzecz Schroniska św.Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 20-12-2019
Symboliczne wsparcie na rzecz Schroniska św.Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet

19 grudnia 2019 roku Martyna Kalisz (kl. 1 E4) i Maksymilian Lech (kl. 1 C4) zawieźli artykuły pierwszej potrzeby do Schroniska św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet. Produkty zostały zakupione ze sprzedaży ciast świątecznych, którą Samorząd Uczniowski organizował 16 - 17.12.2019. Pozostała część kwoty zostanie przelana na Grupę Pomocy Zwierzętom RATUJ.
Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom zaangażowanym w zorganizowanie tego przedsięwzięcia.
Ewa Toporek-Niemczyk, opiekun Samorządu Uczniowskiego
fotorelacja>>>

Udział Oliwii Łukowskiej z kl. 1B3 w BRAVE KIDS

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 20-12-2019
Udział Oliwii Łukowskiej z kl. 1B3 w BRAVE KIDS Chcielibyśmy ogłosić wszem i wobec, iż w kl. 1 B3 znajduje się osoba, która para się niezwykłym zajęciem. Jest to Oliwia Łukowska, która od 3 lat w formie wolontariatu prowadzi zajęcia cyrkowe dla dzieci z tak zwanego ,,trójkąta" oraz ze szkoły dla dzieci niesłyszących i niedosłyszących. Grupa ta funkcjonuje pod nazwą ,,Kids New Circus", a zajęcia prowadzone są według zasady ,,dzieci uczą dzieci" zapożyczonej z Brave Kids...

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

autor: Admin,data: 20-12-2019
Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Niech nadchodzące  Święta Bożego Narodzenia
będą niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu,
w atmosferze radości i życzliwości,
a Nowy Rok przyniesie spełnienie marzeń i dużo pozytywnej energi

 
życzą
Dyrekcja, grono pedagogiczne 
oraz uczniowie 
Liceum Ogólnokształcącego nr XVII 
im. Agnieszki Osieckiej

Świąteczny Kiermasz

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 19-12-2019
Świąteczny Kiermasz W dniach 16 - 17.12.2019 Samorząd Uczniowski zorganizował sprzedaż ciast na cele charytatywne. Zbiórka pieniędzy była przeznaczona na zakup produktów spożywczych na rzecz Schroniska św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet oraz wsparcie finansowe dla Grupy Pomocy Zwierzętom RATUJ. Akcją kierowała Martyna Kalisz (kl. 1E4) oraz Maksymilian Lech ( kl. 1E3).
Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i rodzicom, którzy upiekli ciasta na kiermasz.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego, Ewa Toporek-Niemczyk

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk wziął udział w XV Forum Historyczno-Patriotycznym pt. „Drogi do wolności”

autor: R.Pieńkowski,data: 15-12-2019
Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk wziął udział w XV Forum Historyczno-Patriotycznym pt. „Drogi do wolności”

29 listopada 2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu odbyło się jubileuszowe XV Forum Historyczno-Patriotyczne pt. „Drogi do wolności”, którym uczczono 101. rocznicę odzyskania Niepodległości w 1918 r. Gościem specjalnym był Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, który otwierając nasze jubileuszowe XV Forum powiedział:

„Aby wspólnie budować piękny i mądry Wrocław, potrzebna jest nam pamięć oraz szacunek dla przeszłości. Liceum Ogólnokształcące nr XVII im. Agnieszki Osieckiej jest na wrocławskiej mapie edukacyjnej szkołą, która w sposób szczególny dba o te sprawy. Bardzo za to dziękuję”. 

W trakcie Forum młodzież XVII-tki i przybyli goście obejrzeli spektakl słowno-muzyczny młodzieży klas teatralnych pt. „Pytaj o Polskę!"Forum przygotował, koordynował i prowadził Robert Pieńkowski. Wsparli go Zofia Kuź, Robert Konieczny, Janina Pieńkowska oraz Dawid Raczkowski. Fotorelacja tu:>>>   Więcej o Forum tu>>>

Dwudniowa wycieczka klasy 2E w Dreźnie

autor: B.Szymańska -Pakos,data: 14-12-2019
Dwudniowa wycieczka klasy 2E w Dreźnie Od 5 do 6 grudnia 2019 r. klasa 2E, wraz z wychowawcą p. Bożeną Szymańską-Pakos oraz nauczycielem historii, p. Robertem Pieńkowskim, przebywała na wycieczce w położonym malowniczo nad rzeką Łabą Dreźnie - w stolicy Saksonii, gdzie zwiedziliśmy kilka muzeów, a także piękne zabytki z czasów Augusta II Mocnego i Augusta III Sasa. Mieszkaliśmy w dzielnicy Neustadt, która jest artystyczna, tętni życiem nawet po zmroku, po prostu arcyciekawa. W XIX wieku w Neustadt mieszkał Józef Ignacy Kraszewski, którego dom, dziś muzeum również mieliśmy przyjemność zwiedzić.

Rocznica Stanu Wojennego

autor: A. Szymanowski,data: 14-12-2019
Rocznica Stanu Wojennego

 

W 38 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, w katedrze wrocławskiej została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji ofiar stanu wojennego i ich rodzin. Eucharystii przewodniczył arcybiskup Józef Kupny. Udział w niej wzięli m.in. przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Kazimierz Kimso, Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk i Robert Pieńkowski reprezentujący Radę Miejską Wrocławia. W gronie licznych delegacji wrocławskich szkół znalazł się także nasz poczet sztandarowy. Opiekunem był Adam Szymanowski.

 

NASK DAY

autor: A. Szymanowski,data: 14-12-2019
NASK DAY

 

13 grudnia 2019 r. klasa 1 c 3 uczestniczyła w NASK DAY na wydziale Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Studenci i pracownicy uczelni oraz Naukowej Akademickiej Sieci Komputerowej wygłosili wykłady i prelekcje. Uczestnicy mogli zapoznać się m. in. z: cyberbezpieczeństwem, najnowszymi badaniami i innowacjami w dobie rewolucji cyfrowej, ofertą edukacyjną i karierą zawodową. Wzięli też udział w przygotowanych konkursach i grach.

 

AKCJA SERCA

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 13-12-2019
AKCJA SERCA Aleksandra Rostkowska z kl .3F zorganizowała z własnej inicjatywy akcję pomocy mikołajkowej na rzecz Stowarzyszenia Misja Dworcowa im. ks. J.Schneidera. Celem akcji była zbiórka rzeczy dla samotnych matek. Samorząd Uczniowski dołączył do tej zbiórki, ofiarowując pluszaki, zebrane przez naszych uczniów na Dzień Pluszowego Misia.
Ewa Toporek-Niemczyk, opiekun Samorządu Uczniowskiego

LO nr XVII dla Kresów

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 13-12-2019
LO nr XVII dla Kresów

9 grudnia 2019 zakończyła się w naszej szkole kolejna edycja  zbiórki  darów dla Polaków na Kresy . Akcja ta, jak co  roku,  była organizowana w naszej szkole we współpracy  z  licznym organizacjami pozarządowymi:  Departamentem  Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia, Strażą Miejską Wrocławia, Zarządem Regionu NSZZ „Solidarność” .W tym roku w akcji uczestniczyły wszystkie klasy pierwsze  4-letniego LO. Odzew był wspaniały. Zebraliśmy 4 ogromne paczki i 2 mniejsze.                    fotorelacja>>>

Mikołajki w Siedemnastce

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 12-12-2019
Mikołajki w Siedemnastce

Jak co roku nasza szkołę odwiedził Mikołaj, hojnie częstując naszych drogich uczniów cukierkami. Karolina Homik (kl.  1B4) wystąpiła w roli szefowej grupy Mikołajów, a towarzyszyli jej Korina Drąg (kl. 1D4), Bartek Małek (kl.1H4), Dawid Wojcik (kl. 1E3) i Maciek Wdowiak (kl. 1C4), wszyscy w fantastycznych strojach.
Ewa Toporek-Niemczyk, opiekun SU

fotorelacja>>>

Świąteczny numer Cenzurki!

autor: L.Grochocka,data: 12-12-2019
Świąteczny numer Cenzurki!

Cenzurka Nr 3 2019/2020 [76] Grudzień

Szczęśliwych, kojących, przeżytych w zgodzie ze światem i z sobą samym,
pełnych życia i miłości świąt Bożego Narodzenia
życzy
Redakcja Cenzurki

DZIEŃ CZYTANIA W SZKOLE.

autor: M.Matschaj-Kacprzak,data: 11-12-2019
DZIEŃ CZYTANIA W SZKOLE. 10.12.2019 w ramach Dnia Czytania w Szkole uczniowie klasy 3E prezentowali wybrane utwory Olgi Tokarczuk, po wystąpieniach prelegentów rozmawialiśmy na temat uniwersalnych wartości zawartych w twórczości Noblistki.

Wręczenie Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018 dla Olgi Tokarczuk już jutro, wtorek 10.12.2019 r.

autor: Admin,data: 09-12-2019
Wręczenie Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018 dla Olgi Tokarczuk już jutro, wtorek 10.12.2019 r.

Olga Tokarczuk, pisarka,Noblistka, Honorowa Obywatelka Wrocławia już jutro 10.12.2019 r. odbierze Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018. Zachęcamy do zapoznania się z noblowskim wykładem "Czuły narrator", który pisarka wygłosiła w siedzibie Akademii Szwedzkiej w Sztokholmie pełny tekst tutaj>>
Transmisję online z wręczenia nagrody będzie można oglądać na telebimie na wrocławskim Rynku we wtorek 10.12.br. w godz. 15.30-18.00, lub online na stronie www.wroclaw.pl . Zachęcamy do udziału w tym ważym wydarzeniu!

 

 

Sztuka jest językiem, który trzeba poznać!

autor: Admin,data: 09-12-2019
Sztuka jest językiem, który trzeba poznać! 20 listopada 2019 r. uczniowie klasy 1A4 wraz z wychowawcą p. Anną Naskrent oraz p. Adrianną Mańczak wybrali się do Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Wspólnie odkrywaliśmy tajemnice obrazów, a także omawialiśmy różne gatunki malarskie, m.in. pejzaż ze sztafażem, martwą naturę, portret czy wedutę. Nasze zajęcia miały charakter interaktywny i zawierały elementy warsztatowe. Jak odczytać ukryte treści w dziełach sztuki- teraz już wiemy!

Współpraca Siedemnastki z Dolnośląską Szkołą Wyższą

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 08-12-2019
Współpraca Siedemnastki z Dolnośląską Szkołą Wyższą

W 1 semestrze w ramach współpracy z Dolnośląską Szkołą Wyższą odbyły się następujące projekty:
- oprowadzanie po Wrocławiu studentów amerykańskich oraz uczestników programu Erasmus z różnych krajów europejskich (29 września i 5 października 2019 roku) - uczniowie z klas 2A i 2E;
- warsztaty w języku angielskim w gmachu DSW ze studentami amerykańskimi na temat tradycji świątecznych w USA i Polsce (28 listopada 2019 roku) - klasa 2A.
Współpracę LO nr XVII z DSW koordynują: Mariola Palcewicz i Joanna Dola-Niewiadomska
fotorelacja>>>

International High School Teacher Programme 2019 - międzynarodowa warsztaty dla nauczycieli w CERN

autor: Admin,data: 06-12-2019
International High School Teacher Programme 2019 - międzynarodowa warsztaty dla nauczycieli w CERN Co robią nauczyciele w wakacje? Różne rzeczy, wypoczywają, regenerują siły, ale też dokształcają się. Anna Bukiewicz-Szul, nauczycielka fizyki oraz informatyki w LO nr XVII spędziła 2 tygodnie w największym na świecie ośrodku badań cząstek elementarnych: Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN. Jako jedyna Polka, brała udział w międzynarodowym szkoleniu dla nauczycieli International High School Teacher Programme 2019, wraz z 44 innymi nauczycielami z całego świata.

15th ASEF Classroom Network Conference

autor: Admin,data: 06-12-2019
15th ASEF Classroom Network Conference Nauczycielka fizyki i informatyki w LO nr XVII  we Wrocławiu, pani Anna Bukiewicz-Szul otrzymała zaproszenie do udziału w konferencji Asia-Europe Foundation - ASEF: "Education for Sustainable Development and AI: The Role and Readiness of Teachers”. W dniach 25-29.11.2019 reprezentowała Polskę i naszą szkołę na międzynarodowej konferencji w Tokio!

43.OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO - ETAP SZKOLNY

autor: K.Zielińska,data: 05-12-2019
43.OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO - ETAP SZKOLNY Z wielką radością pragnę poinformować, że 2 uczennice naszej szkoły - Patricia Hahn z klasy 3B i Amelia Włodarczyk z klasy 2B przeszły I etap olimpiady z języka niemieckiego i dostały się do etapu okręgowego, który odbędzie się w naszej szkole 10 stycznia.
Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i życzymy połamania pióra podczas kolejnych rozgrywek językowych.

Interesujące zajęcia w Muzeum Architektury

autor: R.Pieńkowski,data: 03-12-2019
Interesujące zajęcia w Muzeum Architektury
3 grudnia 2019 r. uczniowie klasy 2A oraz grupa uczniów z klasy 2B i 3E pod opieką Janiny i Roberta Pieńkowskich w ramach „Szkoły w Mieście” wzięli udział w zajęciach muzealnych we wrocławskim Muzeum Architektury, gdzie pracownice Działu Edukacyjnego wygłosiły trzy interesujące wykłady uzupełnione bogatym materiałem ilustracyjnym, w których zaprezentowały historię, cechy i najciekawsze przykłady stylów romańskiego, gotyckiego i renesansowego. Fotorelacja>>>

1 XII 2019 r. otwarcie wystawy "Zanim upadł Berliński Mur..." poświęconej Solidarności Walczącej i Kornelowi Morawieckiemu z udziałem młodzieży XVII-tki

autor: R.Pieńkowski,data: 02-12-2019
1 XII 2019 r. otwarcie wystawy

W niedzielę 1 grudnia 2019 r. młodzież LO XVII (z kl. 2B, 2F, 3E i 3F) pod opieką Janiny i Roberta Pieńkowskich wzięła udział w Berlinie w oficjalnym otwarciu wystawy "Zanim upadł Berliński Mur..." przy Unter den Linden 72 z udziałem m.in. Ambasadora RP prof. dr hab. Andrzeja Przyłębskiego, Wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Gosiewskiej i Marty Morawieckiej, córki ś.p. Kornela Morawieckiego.  Następnie w Instytucie Polskim przy Burgstrasse  wysłuchała wystąpienia Ambasadora A. Przyłębskiego i wykładu dr. Hanny Labrenz-Weiss z Instytutu Gaucka. Obecność młodzieży XVII-tki w Berlinie została zauważona przez Wiadomości TVP1 (informacja od 16 min. i 40 sek.), a także odnotowana przez Ambasadę RP w Berlinie. Fotorelacja tu: >>>

WIZYTA W SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

autor: K.Zielińska,data: 01-12-2019
WIZYTA W SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT 29 listopada 2019r. uczniowie - wolontariusze z klas 1A3, 1C4, 1F4 i 2C w liczbie 30 osób udali się z wizytą do SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT przy ulicy Slazowej 2. Opiekunkami młodzieży były panie Katarzyna Zielińska i Mariola Palcewicz.

AKCJA ZBIERANIA KARMY DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT ZAKOŃCZONA !

autor: K.Zielińska,data: 01-12-2019
AKCJA ZBIERANIA KARMY DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT ZAKOŃCZONA ! 28 listopada 2019r. zakończona została w naszej szkole akcja zbierania karmy, kocy, zabawek dla bezdomnych zwierząt w schronisku przy ul. Ślazowej we Wrocławiu. W akcję włączyła się w tym roku bardzo duża ilość uczniów oraz nauczyciele. Nazbieraliśmy ogromną ilość karmy i ciepłych kocy, za co serdecznie wszystkim dziękuję. Zwierzaki dzięki Waszej pomocy będą dobrze odżywione, a dostarczone koce choś trochę przypomną im ciepło domowego ogniska.

Zmiany w organizacji ruchu-utrudnienia dla pasażerów!

autor: Admin,data: 01-12-2019
Zmiany w organizacji ruchu-utrudnienia dla pasażerów!

Szanowni Państwo! W związku z powstawaniem Trasy Autobusowo-Tramwajowej z placu Orląt Lwowskich na Nowy Dwór i wprowadzeniem nowej organizacji ruchu od 30.11.2019 r., zachęcamy do zapoznaia sie ze szczegółami tutaj>>>. 

Mapka>> 

Plakat>> 

TYDZIEŃ FILMU NIEMIECKIEGO

autor: K.Zielińska,data: 01-12-2019
TYDZIEŃ FILMU NIEMIECKIEGO 25 listopada 2019r. uczniow z klas 3B, 1H i z fakultetu z rozszerzonym j. niemieckim wraz z nauczycielkami - panią K. Zielińska, A. Witwicką i S. Sikorską - Hahn

Zabrakło szczęścia naszym siatkarzom w Licealiadzie

autor: M.Popowczak,data: 29-11-2019
Zabrakło szczęścia naszym siatkarzom w Licealiadzie
28 listopada 2019r. siatkarze Naszej szkoły rozegrali trzy mecze w rundzie eliminacyjnej w ramach Licealiady (w strefie Wrocław Zachód). W turnieju udział brały cztery drużyny z: LO VII, Zespołu Szkół nr 3, Szkoły Mistrzostwa Sportowego Junior oraz LO XVII. Zespół SMS Junior wygrał wszystkie mecze zajmując I miejsce w turnieju. Pozostałe drużyny rozegrały wyrównane mecze, w których o zwycięstwie decydował ostatni z trzech setów. Naszym siatkarzom oraz drużynie z LO VII brakło szczęścia w ostatnich chwilach meczu (w tie-breaku). Przegraliśmy z ZS nr 3 w ostatnim secie 13:15. (wynik końcowy meczu 1:2). Natomiast w meczu z siatkarzami z LO VII ulegliśmy w tie-breaku 15:17 (wynik końcowy meczu 1:2).

Sukces siatkarek z naszej szkoły

autor: M.Popowczak,data: 29-11-2019
Sukces siatkarek z naszej szkoły
27 listopada 2019r. siatkarki z naszej szkoły rozegrały mecze w ramach Licealiady (strefy Wrocław Zachód). Wygrały z drużyną Technikum nr 15 (2:0, w setach 25:13, 25:23) oraz przegrały z siatkarkami LO VII (0:2, w setach 14:25, 10:25). W turnieju zajęły 2 miejsce i awansowały do II rundy rozgrywek (baraży). Naszą drużynę reprezentowały: Aleksandra Głowik (2D), Edyta Gorczyca (2D), Anna Grzegorowska (2D), Pamela Kubicka (2D), Julia Mlak (2D), Aleksandra Wesołowska (2D), Zuzanna Zając (2D), Anna Huk (1A3), Julia Jaworska (1A3), Aleksandra Kozak (1A3), Paulina Szulc (1C3), Julia Wolny (1F4). Opiekunem był Marek Popowczak.

 

Warsztaty teatralne klasy 2E w Teatrze Polskim z aktorem - Marcinem Piejasiem

autor: B.Szymańska -Pakos,data: 29-11-2019
Warsztaty teatralne klasy 2E w Teatrze Polskim z aktorem - Marcinem Piejasiem

26 listopada klasa teatralna 2E uczestniczyła, wraz z wychowawcą p. Bożeną Szymańską-Pakos, w warsztatch teatralnych w Teatrze Polskim, prowadzonych przez aktora - Marcina Piejasia (http://www.teatrpolski.wroc.pl/speakers/marcin-piejas/). Warsztaty teatralne skupiały się się wokół improwizacji aktorskiej. Uczestnicy poznali elementy warsztatu aktorskiego i próbowali własnych sił w improwizacji aktorskiej opartej na tekstach. Młodzież była bardzo zadowolona. Zajęcia były finansowane z projektu - Szkoła w Mieście.

Tydzień Życzliwości

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 29-11-2019
Tydzień Życzliwości Samorząd Uczniowski zorganizował Tydzień Życzliwości w dniach 8 - 22.11.2019. Uczniowie naszej szkoły mieli okazje napisać do siebie życzliwe liściki i włożyć je do magicznej skrzynki na parterze. Następnie w kolejnym tygodniu życzliwe liściki były roznoszone do obdarowanych osób.
Karolina Homik kl.1B4, Wiceprzewodnicząca SU

XV Forum Historyczno-Patriotyczne pt. „Drogi do wolności”

autor: R.Pieńkowski,data: 27-11-2019
XV Forum Historyczno-Patriotyczne pt. „Drogi do wolności”
W piątek 29 listopada 2019 r. odbędzie się w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu jubileuszowe XV Forum Historyczno-Patriotyczne pt.Drogi do wolności, które odbędzie się dla uczczenia 101. rocznicy odzyskania Niepodległości. W trakcie forum młodzież XVII-tki spotka się ze świadkiem historii, wysłucha dwóch prelekcji i obejrzy film dokumentalny. Najbardziej spektakularnym punktem forum będzie z pewnością spektakl słowno-muzyczny młodzieży klas teatralnych XVII-tki pt. „Pytaj o Polskę!. Gościem specjalnym forum będzie Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, który pierwszy raz zaszczyci swoją obecnością naszą szkołę, dokona otwarcia tegorocznej uroczystości i obejrzy spektakl. Program całości w załączniku.

Konferencja Samorządów Uczniowskich

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 26-11-2019
Konferencja Samorządów Uczniowskich Samorząd uczniowski w składzie Karolina Homik (1B4), Wiktoria Kusznir (1G4), Kuba Jagielski (1E4) i Nikodem Czupryna (2F) uczestniczyli w Konferencja Samorządów Uczniowskich. Na warsztatach dyskutowano m.in. dlaczego warto być dobrym liderem, wykorzystanie mediów społecznościowych jako narzędzie komunikacji w społeczności szkolnej oraz jak ubiegać się o mikrogranty. Ewa Toporek-Niemczyk-Opiekun SU

27 XI 2019 r. VII edycja "Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii”

autor: R.Pieńkowski,data: 26-11-2019
27 XI 2019 r. VII edycja
Zapraszamy do wzięcia udziału w etapie szkolnym kolejnej - VII edycji „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii”. Etap szkolny olimpiady odbędzie się w najbliższą środę 27 listopada 2019 r. na skróconych lekcjach 6 i 7. Osoby zainteresowane startem proszone są o zgłoszenie się w środę do gabinetu 311 o godzinie o 11.35. Zakres obowiązującego materiału obejmuje wiedzę na temat historii najnowszej Polski (lata 1970-1990) - test. W miarę możliwości proszę o potwierdzenie swojego udziału pocztą librusową, lub osobiście u Pani Zofii Kuź, lub Roberta Pieńkowskiego.

OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

autor: K.Zielińska,data: 24-11-2019
OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO 8 listopada 2019r. odbył się szkolny etap 43. Olimpiady Języka Niemieckiego. W olimpiadzie wzięlo udział 6 uczniów z klasy 3B, 2B i 2F. Uczniowie przez 1,5 godziny  rozwiązywali zadania przygotowane przez organizatora czyli Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego. Teraz należy uzbroić się w cierpliwość i czekać na wyniki. Trzymamy kciuki za naszych uczniów. 

Wyjście do Ogrodu Zoologicznego

autor: K.Zielińska,data: 24-11-2019
Wyjście do Ogrodu Zoologicznego 18 listopada 2019r. klasa 1D3 udała się wraz z wychowawcą do Ogrodu Zoologicznego. Wyjście odbywało się w ramach projektu organizowanego dla klas "Szkoła w mieście". Wyjście miało charakter edukacyjny, a uczniowie klasy biologiczno - chemicznej z ciekawością obserwowali zachowania zwierząt mieszkających we wrocławskim ZOO.

Żaden sportowiec jeszcze nie żałował, że uczył się fizyki, a fizyk, że uprawiał sport!

autor: Admin,data: 22-11-2019
Żaden sportowiec jeszcze nie żałował, że uczył się fizyki, a fizyk, że uprawiał sport! W dniu 17 listopada 2019r. w Kątach Wrocławskich odbył się Otwarty Puchar Polski Taekwon-do ITF zorganizowany przez Polskie Zrzeszenie Taekwon-do ITF HQ Korea oraz UKS KO-DANG. Robert Konieczny, nauczyciel fizyki w LO nr XVII w  konkurencji Układy formalne został złotym medalistą, w konkurencji Walki został srebrnym medalistą, drugi srebrny medal zdobył w konkurencji Testy Siły oraz brązowy medal w konkurencji Techniki specjalne. Rok temu na Mistrzostwach Europy w Taekwon-do zdobył dwa srebrne medale. Serdecznie gratulujemy!

Wrocław po angielsku- zwiedzanie Panoramy Racławickiej

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 22-11-2019
Wrocław po angielsku- zwiedzanie Panoramy Racławickiej 20-go listopada 2019 roku klasa 1 B3 wraz z wychowawczynią p. Ejlak-Borowiak oraz p. Morawską wybrała się na ostatnie w tym semestrze wyjście w ramach wycieczek Wrocław po Angielsku. Tym razem była to Panorama Racławicka.
Tego wybitnego dzieła Jana Styki i Wojciecha Kossaka nie trzeba nikomu zachwalać. My również byliśmy pod wielkim wrażeniem.
nasza fotorelacja>>>

Licealiada 2019 w szachach z udziałem reprezentacji z naszej Szkoły.

autor: R. Konieczny,data: 19-11-2019
Licealiada 2019 w szachach z udziałem reprezentacji z naszej Szkoły.

W dniu 19 listopada 2019r. Drużyna szachowa z naszej szkoły pod opieką p. R.Koniecznego uczestniczyła w Licealiadzie w Szachach. Zespół w składzie: Radosław Dytman (2A), – kapitan drużyny, Mateusz Wojciechowski (1B3), Dominik Zimnicki (1C3), Mateusz Zawadzki (1C3) i Martyna Wejman (1B3)  po zaciętej walce w bardzo silnie obsadzonym turnieju w 7 rundach wywalczył 2 zwycięstwa (z ZS nr 2 i Ekonomikiem Drukarska), 3 remisy (EZN, LO 13 i LO X), uległ zawodnikom z LO VII  i zespołowi z ZSE-A Worcella.
Robert Konieczny-Opiekun Szkolnego Koła Szachowego.

ORGANIZACJA ZAJĘĆ PODCZAS PRÓBNEJ MATURY 19-22 LISTOPADA 2019 r.

autor: B.Multan,data: 18-11-2019
ORGANIZACJA ZAJĘĆ PODCZAS PRÓBNEJ MATURY 19-22 LISTOPADA 2019 r.

W dniach 19- 22 listopada 2019r. w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII im. A. Osieckiej odbędzie się próbny egzamin maturalny dla klas trzecich. W tych dniach zmieni się organizacja zajęć dla wszystkich klas.
Informacja o organizacji lekcji do wglądu tutaj.

V Turniej Debat Historycznych

autor: R.Pieńkowski,data: 15-11-2019
V Turniej Debat Historycznych
Instytut Pamięci Narodowej serdecznie zaprasza młodzież ze szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w V edycji Turnieju Debat Historycznych! Poprzez wykorzystanie metody debaty oksfordzkiej projekt uczy samodzielnego myślenia, budowania logicznej argumentacji, słuchania innych, a także brania odpowiedzialności za wypowiedziane przez siebie słowa. Uczestnicy mają >>> 
Robert Pieńkowski - koordynator w LO XVII  

Jesienne wydanie Cenzurki!

autor: L.Grochocka,data: 15-11-2019
Jesienne wydanie Cenzurki! Cenzurka Nr 2 2019/2020 [75] Listopad

Promocja klasy teatralnej

autor: M.Matschaj-Kacprzak,data: 14-11-2019
Promocja klasy teatralnej Grupa teatralna z klasy 2E pod wiele mówiącą nazwą "Niezręczne milczenie" zaprezentowała dzisiaj spektakl "Chodź człowieku, coś Ci powiem" w szkole podstawowej nr 53.

Mam Talent Mam Hobby

autor: M.Matschaj-Kacprzak,data: 14-11-2019
Mam Talent Mam Hobby Za nami I etap projektu Mam Talent, Mam Hobby. Przesłuchania utalentowanych uczniów naszej szkoły odbyły się 6 listopada 2019roku. Przed uczestnikami konkursu zaśpiewała Eliza Mark uczennica klasy 2E.

XXII Dolnośląski Festiwal Nauki w LO nr XVII.

autor: R. Konieczny,data: 13-11-2019
XXII Dolnośląski Festiwal Nauki w LO nr XVII.

W dniu 25 września uczniowie klas 1D4, 1G4, 2C i 3A uczestniczyli w wykładach i pokazach w ramach XXII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. W ramach wykładu  Uniwersytet Ekonomiczny przygotował temat: „W matematyce nie ma drogi dla królów. A dla humanistów?” Była to >>

Radosne obchody Narodowego Święta Niepodległości

autor: Admin,data: 12-11-2019
Radosne obchody Narodowego Święta Niepodległości W poniedziałek 11 listopada 2019 r.  liczna grupa uczniów i nauczycieli z "Siedemnastki" z biało-czerwonymi flagami i tarczami w dłoniach wzięła udział w Radosnej Paradzie Niepodległości. Maszerowaliśmy ulicami Wrocławia spod Centrum Historii Zajezdnia na plac Wolności, gdzie odbywały się dalsze uroczystości. Organizacją szkolnej reprezentacji wzorowo dowodził p. Jerzy Dudzic.
Galeria>>
Wszystkim, którzy wzięli udział we wspólnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości składam gorące wyrazy podziękowania.

Dyrektor Szkoły
Małgorzata Iwankiewicz

Wywiadówka śródsemestralna i konsultacje w środę 13 listopada 2019 r.

autor: Admin,data: 11-11-2019
Wywiadówka śródsemestralna i konsultacje w środę 13 listopada 2019 r. Drodzy Rodzice!
W najbliższą środę-13 listopada br. o godz. 17.00 zapraszamy Państwa na zebrania z wychowawcami klas oraz na konsultacje z nauczycielami wszystkich przedmiotów w godzinach: 17.30-19.00, a także z pedagogiem szkolnym. Na konsultacjach Rodzice będą mogli uzyskać informacje o efektach kształcenia swoich dzieci bezpośrednio od nauczycieli wykładających dany przedmiot.
Gorąco zapraszamy!
Przydział sal na wywiadówki>>
Przydział sal na konsultacje>>
Będzie również okazja do dokonania wpłaty na Radę Rodziców w sekretariacie uczniowskim (pokój 107 A).

Wspólne śpiewanie hymnu z okazji Narodowego Święta Niepodległości

autor: Admin,data: 08-11-2019
Wspólne śpiewanie hymnu z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W piątek 8.11 br. nasza szkoła wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu”. To inicjatywa Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. Jej celem jest włączenie się w obchody Narodowego Święta Niepodległości i wspólne odśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego. O symbolicznej godz. 11:11  nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie LO nr XVII zebrali się na dziedzińcu szkolnym, by wspólnie odśpiewać  "Mazurka Dąbrowskiego". Pani Dyrektor Małgorzata Iwankiewicz wydała komendę "Do hymnu", a zawiadywał wszystkim p. Jerzy Dudzic. Później był czas na pamiatkowe zdjęcie i  utworzenie  flagi z kartek trzymanych w rękach członków szkolnej społeczności.
Fotorelacja p. Janusza Krajewskiego>>>
Tak śpiewaliśmy>>>
Próba utworzenia flagi>>>

Wrocław po angielski - wizyta klasy 1B3 w Dzielnicy Czterech Świątyń

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 08-11-2019
Wrocław po angielski - wizyta klasy 1B3 w Dzielnicy Czterech Świątyń

W ramach cyklu Wrocław po angielsku 7 listopada klasa 1B3 wraz z paniami, Wiolettą Ejlak-Borowiak oraz Ewą Toporek-Niemczyk, odwiedziła Dzielnicę Czterech Wyznań - symbol różnorodności i tolerancji religijnej oraz kulturowej Wrocławia. Oto nasza fotorelacja z tego wydarzenia.

fotorelacja>>>

KONKURS NA KALENDARZ ADWENTOWY

autor: K.Zielińska,data: 06-11-2019
KONKURS NA KALENDARZ ADWENTOWY Czas Adwentu zbliża się do nas wielkimi krokami, dlatego też jak co roku zachęcam was drodzy uczniowie do wzięcia udziału w konkursie na Kalendarz Adwentowy, który stał się już tradycją w naszej szkole.  

Prelekcja „Wrocław i Dolny Śląsk w kadrze filmowym”

autor: J.Nogaj,data: 05-11-2019
Prelekcja „Wrocław i Dolny Śląsk w kadrze filmowym” W poniedziałek 4 listopada klasy humanistyczno-medialne (1F3, 1F4, 2F) miały okazję wysłuchać prelekcji na temat: „Wrocław i Dolny Śląsk w kadrze filmowym”. Prelegentem był przewodnik miejski i najsłynniejszy w Polsce znawca serialu „Stawka większa niż życie” Pan Bogdan Bernacki. Podczas spotkania omówił i zaprezentował zdjęcia plenerów filmów i seriali, m.in.: „Najlepszy"...

Delegacja LO nr XVII pożegnała Kornela Morawieckiego

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 31-10-2019
Delegacja LO nr XVII pożegnała Kornela Morawieckiego

W sobotę 5 października 2019 na Wojskowych Powązkach w Warszawie, cała Polska pożegnała Wielkiego Bohatera naszych czasów, twórcę Solidarności Walczącej - KORNELA MORAWIECKIEGO. Solidarność Walcząca dla mojego pokolenia - to jak Armia Krajowa w czasach  II wojny światowej, a Kornel Morawiecki jest dla moich rówieśników Generałem Grotem Polskiej Solidarności...

fotogaleria>>>

Warsztaty teatralne klasy 2E w Teatrze Polskim z aktorką Martyną Witowską

autor: B.Szymańska -Pakos,data: 31-10-2019
Warsztaty teatralne klasy 2E w Teatrze Polskim z aktorką Martyną Witowską

24 pażdziernika klasa teatralna 2E uczestniczyła, wraz z wychowawcą p. Bożeną Szymańską-Pakos, w warsztatach teatralnych w Teatrze Polskim, prowadzonych przez aktorkę - Martynę Witowską (http://www.teatrpolski.wroc.pl/speakers/martyna-witowska/). Warsztaty teatralne skupiały się się wokół improwizacji aktorskiej. Uczestnicy poznali elementy warsztatu aktorskiego i próbowali własnych sił w improwizacji aktorskiej opartej na tekstach. Młodzież była bardzo zadowolona. Zajęcia były finansowane z projektu - Szkoła w Mieście.

Wieczór poetycki "W drodze.."

autor: L.Grochocka,data: 31-10-2019
Wieczór poetycki
Droga to życie
Jack Kerouac

„W drodze…” to temat przewodni naszego, bardzo udanego wieczoru poetyckiego, który odbył się w czwartek 24 października. Choć o poezji niewiele się mówi, to jednak wiele osób chce jej słuchać i się nią dzielić. Potwierdziło się to na naszym wieczorze. W gronie recytujących było wielu uczniów z klas pierwszych, co szczególnie cieszy. Posłuchać mogliśmy nostalgicznych, bardzo przejmujących i pełnych emocji utworów. Całość z humorem poprowadził Kacper Konieczny. Spotkaniu towarzyszyła wystawa fotografii Kai Kubicz „Srebro dla zuchwałych”.

Galeria>>

Wycieczka klasy 1C4 na Ślężę.

autor: R. Konieczny,data: 31-10-2019
Wycieczka klasy 1C4 na Ślężę.

Mimo mglistego poranka w pierwszym jesiennym chłodzie, na skalistych stokach góry Ślęży integrowała się klasa matematyczno-nformatyczna 1C4. Pod opieką swojego wychowawcy p.R.Koniecznego, oraz p.E.Lisiak i p.B.Szymańskiej-Pakos w radosnym nastroju zdobyła szczyt Ślęży. Były piękne widoki (wiatr przegonił mgłę), było ognisko na Przełęczy Tąpadła, były kiełbaski, muzyka i wesoła zabawa.

Wyrecytowany sukces naszych uczennic!

autor: J.Nogaj,data: 29-10-2019
Wyrecytowany sukces naszych uczennic! 25 października w LO nr XII odbył się V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI poezji  „Pokolenia Kolumbów”. Miło nam poinformować, że Zosia Popadeńczuk z kl. 1E4 zajęła II miejsce za niezwykłą prezentację wiersza Modlitwa o koniec wojny W. Bojarskiego,  a Zosia Kalisz z kl. 2E III miejsce za  wzruszającą recytację utworu T. Borowskiego Wiesz, myślę coraz częściej… Siedemnastkę pięknie reprezentowała także Martyna Kalisz z kl. 1E4 z wierszem Umarli poeci T. Borowskiego.
Przewodniczącą jury konkursu była pani dr Monika Braun – aktorka, nauczycielka aktorstwa, reżyserii i metod pracy głosem.  Serdecznie gratulujemy naszym zdolnym uczennicom!

Samorząd Uczniowski 2019/2020

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 28-10-2019
Samorząd Uczniowski 2019/2020 W dniach 21 i 22.10.19 odbyły się wybory do SU. Oddawanie głosów nadzorowali uczniowie klasy 1E4: Łucja Grzegorek i Jakub Filizof. Następnie komisja wyborcza w składzie: Ł. Grzegorek, A. Klima, E. Toporek-Niemczyk i A. Mańczak policzyła głosy składane na poszczególnych kandydatów.

Ogłaszamy konkurs na projekt logo i plakatu " PRZEKRĘT 2020".

autor: M.Hajder,data: 27-10-2019
Ogłaszamy konkurs na projekt logo i plakatu Ogłaszamy konkurs na projekt logo i plakatu " PRZEKRĘT 2020".
Logo Przekrętu musi zawierać nazwę imprezy PRZEKRĘT, z co najmniej jedną przekręconą literką.
Projekty logo i plakatu proszę dostarczyć na nośnikach cyfrowych
do  p. Zofii Kuź do 15 listopada 2019.
Hasło przewodnie brzmi „ Niezwykły jest ten świat”. 

Uczniowie z klasy teatralnej 2E na spektaklu "Liżę twoje serce" w Teatrze Muzycznym Capitolu

autor: B.Szymańska -Pakos,data: 26-10-2019
Uczniowie z klasy teatralnej 2E na spektaklu

24.10.2019 r. klasa 2E wraz ze swoją wychowawczynią p. Bożeną Szymańską-Pakos, zagościła w Teatrze Muzycznym Capitolu, gdzie miała przyjemność obejrzeć spektakl,, Liżę twoje serce’’, w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Uczniowie, po wieczorze pełnym wrażeń, uwiecznieni zostali na zdjęciach.  tekst: Eliza Mark z kl. 2E

Miliony publikacji dostępne w bibliotece szkolnej LO nr XVII!

autor: J.Nogaj,data: 24-10-2019
Miliony publikacji dostępne w bibliotece szkolnej LO nr XVII! Miło nam poinformować, że od dnia 24 października 2019 r. Czytelnicy biblioteki LO nr XVII uzyskali dostęp do platformy Academica, na której jest obecnie ponad 3 miliony publikacji – w tym najnowsze podręczniki, monografie, czasopisma specjalistyczne, a także lektury na olimpiady przedmiotowe. Przeglądać katalog i wyświetlać zbiory, które nie podlegają ochronie prawnoautorskiej lub które zostały udostępnione na odpowiednich licencjach, można z dowolnego komputera z dostępem do internetu na stronie academica.edu.pl. Natomiast publikacje, które wciąż są chronione prawem autorskim można przeglądać w naszej szkolnej bibliotece na przeznaczonym do tego celu komputerze. Zapraszamy serdecznie!

Wrocław po angielsku - zwiedzanie stolicy Dolnego Śląska przez klasę 1B3

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 23-10-2019
Wrocław po angielsku - zwiedzanie stolicy Dolnego Śląska przez klasę 1B3

Czy wiecie jakie kary stosowano w średniowiecznym Wrocławiu? Za jakie przewinienia karano? Jak wyglądało życie kata i jego rodziny? Wszystko to oraz wiele innych ciekawostek usłyszała od pani przewodnik klasa 1B3 podczas kolejnej wędrówki po Wrocławiu w ramach wyjść Wrocław po angielsku. Dziś (23.10) byli to Kaci i czarownice, czyli jak karano we Wrocławiu. Uczniom towarzyszyła wychowawczyni - pani Wioletta Ejlak-Borowiak oraz pani Kamila Morawska. Ps. Ciąg dalszy nastąpi...

fotorelacja>>>

Edukacja Prawna

autor: P.Zołotajkin,data: 22-10-2019
Edukacja Prawna 21 X klasa 3C odbyła wizytę w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu. W trakcie spotkania pani sędzia wyjaśniła młodzieży istotę istnienia władzy sądowniczej w państwie. Następnie byliśmy obecni na rozpoczęciu rozprawy sądowej o zabójstwo. Na końcu klasa weszła na teren aresztu śledczego. Miała tam możliwość poznania warunków życia w świecie za murami.

Edukacja Samorządowa

autor: P.Zołotajkin,data: 22-10-2019
Edukacja Samorządowa 18 X klasa 1F4, w ramach projektu "Edukacja Samorządowa", złożyła wizytę w Sejmiku Wojewódzkim. Podczas spotkania młodzież uzyskała informacje o funkcjonowanie tego organu władzy lokalnej oraz jego znaczeniu w życiu publicznym naszego kraju.

Spotkanie z noblistką Olgą Tokarczuk

autor: Admin,data: 20-10-2019
Spotkanie z noblistką Olgą Tokarczuk

W niedzielne popołudnie, 20 października 2019 r.  silna reprezentacja LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej (około sześciedziesiąt osób, choć na zdjęciu zaledwie garstka) wzięła udział w pierwszym po otrzymaniu Literackiej Nagrody Nobla spotkaniu Olgi Tokarczuk z czytelnikami. Spotkanie zostało zaplanowane już dawno jako punkt programu kończącego się właśnie we Wrocławiu festiwalu Brunona Schulza. W trakcie powitania pisarki we Wrocławiu Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk wręczył Oldze Tokarczuk symboliczne klucze do miasta, a sekretarz poprzedniej Noblistki, Wisławy Szymborskiej, Michał Rusinek podarował  prezent z mieszkania Szymborksiej-drewnianego kota "aby nie był już sam w pustym mieszkaniu". To był zaszczyt i wielka przyjemnośc powitać Noblistkę w naszym mieście!

Transmisja spotkania >>

Koncert w wykonaniu uczniów Siedemnastki na uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej i wręczeniu Nagród Prezydenta Wrocławia

autor: Admin,data: 20-10-2019
Koncert w wykonaniu uczniów Siedemnastki na uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej i wręczeniu Nagród Prezydenta Wrocławia

14 września 2019 r. w Centrum Kongresowym przy Hali Sulecia odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz wręczenie Nagród Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Część artystyczną przygotowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr XVII, którzy zaprezentowali koncert "A ich piosenki wciąż brzmią...", który miał swoją premierę 5 kwietnia 2019 r. podczas gali finałowej XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda. Koncert przygotowali nauczyciele przedmiotów artystycznych Siedemnastki pani  Małgorzata Szeptycka oraz pan Marek Szydło, a kierownictwo muzyczne objął nauczyciel muzyki pan Krzysztof Żesławski.

Podziękowania za organizację uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej

autor: Admin,data: 20-10-2019
Podziękowania za organizację uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Serdeczne podziękowania składam Radzie Rodziców  za przygotowanie słodkiego poczęstunku w trakcie uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się w szkolnej auli 15 października 2019 r.. Radę Rodziców reprezentowały  panie Agnieszka Kalisz oraz Katarzyna Georgiou. Słowa uznania  należą się także nauczycielkom, które czuwały nad przebiegiem imprezy, opiekunowi Samorządu Uczniowskiemu, pani Ewie Toporek-Niemczyk oraz pani Adriannie Mańczak. Z przyjemnością mogliśmy podziwiać talenty wokalne i muzyczne naszych uczniów, przygotowanych przez nauczyciela muzyki, p. Krzysztofa Żesławskiego. Pięknie dziękuję za program artystyczny, który uświetnił to wyjątkowe święto wszystkich członków szkolnej społeczności.

Małgorzata Iwankiewicz

Dyrektor Szkoły 

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej w LO nr XVII

autor: Admin,data: 20-10-2019
Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej w LO nr XVII

15 października 2019 r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej w szkolnej auli miała miejsce uroczystość, w trakcie której Dyrektor Szkoły p. Małgorzata Iwankiewicz wręczyła  nagrody wyróżnionym nauczycielom. Słodki poczęstunek przygotowały panie z Rady Rodziców. Był także "poczęstunk dla duszy" - przedstawicielka Rady Rodziców, poetka Katarzyna Georgiou zaprezentowała swój wiersz oraz własne tłumaczenie wiersza angielskiego poety. Uczniowie, pod kierunkiem opiekunki Samorządu Uczniowskiego pani Ewy Toporek-Niemczyk oraz pani Adrianny Mańczak,  przygotowali program artystyczny.  Uroczystość prowadzili  Lidia Prabucka i Nikodem Czupryna.

Nagroda Dolnośląskiego Kuratora Oświaty dla nauczycielki j. angielskiego p. Joanny Doli-Niewiadomskiej

autor: Admin,data: 20-10-2019
Nagroda Dolnośląskiego Kuratora Oświaty dla nauczycielki j. angielskiego p. Joanny Doli-Niewiadomskiej

21 października br. okazji Dnia Edukacji Narodowej  w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się uroczystość zorganizowana przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka.  W uznaniu za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz zaangażowanie w rozwój dolnośląskiej oświaty nagrodę otrzymała nauczycielka języka angielskiego  w LO nr XVII  pani Joanna Dola-Niewiadomska. Serdecznie gratulujemy!

Fotogaleria>>

Uczniowie z klasy teatralnej 2E na prapremierze spektaklu "Tatuś" w Teatrze Polskim

autor: B.Szymańska -Pakos,data: 20-10-2019
Uczniowie z klasy teatralnej 2E na prapremierze spektaklu W piątkowy wieczór 18 października br. grupa uczniów z klasy 2E, uczestniczyła w prapremierze spektaklu „Tatuś” w Teatrze Polskim we Wrocławiu, dzięki zaproszeniu pana Juliusza Lichwy, z tegoż teatru. Uczniowie byli wraz z wychowawcą – panią Bożeną Szymańską–Pakos i panią Anetą Popiołek. Po spektaklu odbyło się ciekawe spotkanie z reżyserem panem Sebastianem Majewskim oraz aktorami panią Teresą Sawicką i panem Mariuszem Kiljanem.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Rodzinie w roku szkolnym 2019/2020

autor: J.Pieńkowska,data: 18-10-2019
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Rodzinie w roku szkolnym 2019/2020 Zapraszam do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie. Termin zawodów szkolnych: 28 XI 2019 r. Nagrodą główną dla zwycięskiej drużyny jest tygodniowy wyjazd do Chorwacji lub do Włoch! Więcej informacji na stronie: www.uwm.edu.pl/owor/

Zapisy do etapu szkolnego najpóźniej do 20 listopada 2019 r. przyjmuje nauczyciel WDŻ Janina Pieńkowska, która udzieli zainteresowanym wszelkich informacji.

Zajęcia terenowe z geografii

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 18-10-2019
Zajęcia terenowe z geografii

Dzisiaj grupa uczniów z klas drugich, która realizuje geografię na poziomie rozszerzonym wybrała się do Parku Grabiszyńskiego, aby sprawdzić swoje umiejętności w praktyce. Pogoda dopisała. Spędziliśmy pracowicie zajęcia. 


Fotogaleria>>

Nagroda Ministra Edukacji dla nauczyciela historii p. Roberta Pieńkowskiego

autor: Admin,data: 18-10-2019
Nagroda Ministra Edukacji dla nauczyciela historii p. Roberta Pieńkowskiego

15 padziernika br. w Karpaczu miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na której nauczyciel historii w LO nr XVII p. Robert Pieńkowski został wyróżniony nagrodą Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Dyplom w imieniu Ministra Edukacji wręczył Dolnośląski Kurator Oświaty p. Roman Kowalczyk. Serdecznie gratulujemy!

Fotogaleria>>

WrOpenUp Expedtion 3-6.10.2019 r.

autor: M.Niwelt,data: 14-10-2019
WrOpenUp Expedtion 3-6.10.2019 r.

3 października 2019 r. nasza Drużyna Lucky 17-teen miała okazję pojechać do Berlina, a wszystko to dzięki wygranej w konkursie WrOpenUp. Mogłyśmy zwiedzić ulice alternatywnego Berlina, zobaczyć najbardziej znane zabytki czy spróbować lokalnego jedzenia. Głównym celem naszej podróży był jednak Leadership Festival. W tym wyjątkowym wydarzeniu towarzyszyła nam Pani Margerita Niwelt- opiekun zwycięskiej grupy.

 fotorelacja>>>

Nagroda Ministra Edukacji Narodowej dla Dyrektor LO nr XVII pani Małgorzaty Iwankiewicz

autor: Admin,data: 14-10-2019
Nagroda Ministra Edukacji Narodowej dla Dyrektor LO nr XVII pani Małgorzaty Iwankiewicz

W piątek, 11 października br. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbyły się ogólnopolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej z udziałem Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego. Podczas uroczystości zasłużeni nauczyciele oraz pracownicy oświaty otrzymali odznaczenia państwowe, medale, nagrody Ministra Edukacji Narodowej. W tym roku wyróżnieniem tym za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej uhonorowana została Dyrektor LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej pani Małgorzata Iwankiewicz. Serdecznie gratulujemy!

Fotogaleria>> 

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

autor: Admin,data: 14-10-2019
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

"Nauczyciel ociera się o wieczność. Nigdy nie może stwierdzić, gdzie kończy się jego wpływ."
                                                                                                                    Henry Brooks Adams

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam całej Społeczności Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności. Niech trud włożony w działania edukacyjne i wychowawcze zaowocuje licznymi sukcesami i satysfakcją. Życzę ciągle nowych planów do zrealizowania oraz energii i wytrwałości w dążeniu do celu. Niech spełniają się marzenia!  

                                                                                                                                                        Małgorzata Iwankiewicz
                                                                                                                                                        Dyrektor Szkoły

                                                                                       

Ślubowanie klas pierwszych

autor: B.Szymańska -Pakos,data: 11-10-2019
Ślubowanie klas pierwszych

9 października 2019 r. odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej. W dniu patrona szkoły, delegaci klas pierwszych, ślubowali kochać Ojczyznę i przyczyniać się do jej rozwoju, czynić dobro i dążyć do prawdy, kierować się miłością i szacunkiem do każdego człowieka, swoją nauką i postawą rozsławiać dobre imię szkoły, rozwijać swoje talenty i wykorzystywać zdolności, poznawać i propagować twórczość patrona szkoły Agnieszki Osieckiej.

fotorelacja

 

Wrześniowo-październikowy numer Cenazurki!

autor: L.Grochocka,data: 11-10-2019
Wrześniowo-październikowy numer Cenazurki! Cenzurka Nr 1 2019/2020 [74] Wrzesień/Październik

Gra terenowa w języku angielskim

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 11-10-2019
Gra terenowa w języku angielskim

Dnia 10 października klasa 1B3 miała wielką przyjemność wzięcia udziału w grze terenowej w okolicach wrocławskiego ratusza. Celem zajęć było szlifowanie języka (wszystko odbyło się w j. angielskim) oraz, jak na klasę turystyczną przystało, zdobywanie wiedzy na temat miasta. Nie było łatwo. Zadania wymagały m.in. użycia spostrzegawczości i sprytu. Cóż to jednak jest dla klasy 1B3?;) Wszyscy cel osiągnęli i dużo frajdy przy tym mieli. Klasie towarzyszyły: wychowawczyni pani Wioletta Ejlak-Borowiak oraz pani Kamila Morawska.

fotogaleria>>>

Dzień patronki szkoły

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 08-10-2019
Dzień patronki szkoły

9 października, w dniu urodzin patronki szkoły Agnieszki Osieckiej zapraszam do obejrzenia wystaw poświęconych życiu  i twórczości słynnej poetki, dziennikarki, autorki niezapomnianych tekstów piosenek. Wystawy dostępne będą na parterze szkoły oraz w bibliotece.  

 

Klasa 1A3 na warsztatach językowych w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauk

autor: M.Niwelt,data: 08-10-2019
Klasa 1A3 na warsztatach językowych w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauk

20 września 2019 r. uczniowie klasy z poszerzonym programem nauczania języka angielskiego uczestniczyli w zajęciach pt. "Wykorzystanie nowoczesnych technologii w nauce języka angielskiego". Kilkugodzinne zajęcia prowadzone były przez pracowników  Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Wrocławskiego, panie Annę Kulczycką-Charustę i Karolinę Mańczyk.
fotorelacja>>>


 

Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna OLIMPUS

autor: Admin,data: 08-10-2019
Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna OLIMPUS Dnia 14.11.2019 r. w naszej szkole odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna OLIMPUS. Koszt uczestnictwa 10 zł. Serdecznie zapraszam! Anna Naskrent, polonistka
Szczegółowe informacje znajdują się >>

Koło szachowe w LO nr XVII.

autor: R. Konieczny,data: 08-10-2019
Koło szachowe w LO nr XVII. Zapraszam do udziału w zajęciach Szkolnego Koła Szachowego.
Termin i miejsce spotkania organizacyjnego: 22 października 2019r. (wtorek)– Sala 303, lekcja 8 i 9.
Zapisy przez Librusa lub indywidualnie proszę kierować do opiekuna szkolnego koła szachowego p. Roberta Koniecznego.

Trzecia wizyta partnerska projektu "Walk through Science" w Killorglin w Irlandii

autor: B.Szymańska -Pakos,data: 06-10-2019
Trzecia wizyta partnerska projektu

W dniach 22 - 27.10.2019 r. odbyła się trzecia wizyta partnerska projektu Erasmus+ "Walk through Science". Nauczyciele z krajów partnerskich spotkali się w Killorglin w Irlandii, gdzie oprócz realizacji działań projektowych, odkrywali piękno przyrody i poznawali kulturę gospodarzy.

facebook

 

Słowiańscy dżentelmeni

autor: M.Matschaj-Kacprzak,data: 06-10-2019
Młodzież klasy 3 teatralnej przygotowała oprawę artystyczną Biesiady w Jodłowym Młynie.

Zespół Lucky 17-teen na Leadership Festival w Berlinie

autor: Admin,data: 05-10-2019
Zespół Lucky 17-teen na Leadership Festival w Berlinie

Kreatywne dziewczyny z zespołu Lucky 17-teen wraz z opiekunką p. Margeritą Niwelt pozdrawiają z Berlina! Po zakończeniu wydarzeń w ramach Leadership Festival nadszedł czas na zwiedzanie miasta. Kilkudniowy wyjazd edukacyjny do Berlina był nagrodą w konkursie WrOpenUp pt.“Poznajmy się: nasze miasto, nasza szkoła, nasza kultura”, w którym drużyna  zaprezentowała swój przewodnik dla ucznia obcokrajowca, nad którym pracowała 4 miesiące.

Wycieczka kl.1F 4

autor: P.Zołotajkin,data: 04-10-2019
Wycieczka kl.1F 4
3 X 2019 r. klasa 1 F4 odbyła wycieczkę integracyjną do Opola.W związku z 350 rocznicą śmierci Rembrandta oglądnęła wystawę jego grafik w Muzeum Śląska Opolskiego. Poza tym będąc w tym mieście wypadało zwiedzić Muzeum Polskiej Piosenki.  Wykorzystaliśmy również kilkanaście minut na przyjrzeniu się znakomitemu przykładowi sztuki gotyckiej , a mianowicie Mauzoleum Piastów Opolskich.
 

Harmonogram na sobotę 5 października

autor: Admin,data: 04-10-2019
Harmonogram na sobotę 5 października W sobotę 5 października w LO nr XVII odbywają się wartsztaty w ramach Worls Space Week oraz odpracowujemy czwartek 2 stycznia 2020 r.. Zajęcia odbywają się według harmonogramu>>>

Literacko-fotograficzna zabawa SLEEVEFACE

autor: J.Nogaj,data: 02-10-2019
Literacko-fotograficzna zabawa SLEEVEFACE Zapraszamy pierwszoklasistów do udziału w literacko-fotograficznej zabawie SLEEVEFACE, która ma na celu promocję książek i zachęcenie do ich czytania. Trzeba tylko uruchomić wyobraźnię, wymyślić interesujące połączenie okładki książki z własną inwencją twórczą i zrobić oryginalne zdjęcie. Dzięki temu książka otrzyma charakter i zostanie „ożywiona”. 

List Ministra Edukacji Narodowej w rocznicę powstania Szarych Szeregów

autor: Admin,data: 01-10-2019
List Ministra Edukacji Narodowej w rocznicę powstania Szarych Szeregów

Szanowni  Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele,

zachęcamy do zapoznania sie z listem Ministra Edukacji Narodowej w rocznicę powstania Szarych Szeregów. Była to najliczniejsza młodzieżowa organizacja konspiracyjna, odwołująca się do tradycji harcerskich II Rzeczpospolitej. 

Przypominając o wartościach i ideałach, jakie wiążą się ze służbą w harcerstwie, minister Dariusz Piontkowski pragnie zwrócić uwagę na działalność tych organizacji, zachęcając do wspierania ich bieżącej aktywności. 

List tutaj>>>  

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców

autor: Admin,data: 01-10-2019
List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców

Szanowni Rodzice!

Zachęcamy do zapoznania się z listem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka skierowanym do Rodziców >>>

Wizyta nauczycieli z Republiki Czeskiej w Siedemnastce

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 30-09-2019
Wizyta nauczycieli z Republiki Czeskiej w Siedemnastce

W dniach 26 - 27 września 2019 roku gościliśmy w naszej szkole 14 nauczycieli z Republiki Czeskiej  w ramach unijnego projektu Cooperation as a tool in education, prowadzonego przez Gymnázium Olomouc-Hejčín. Szkoła ta nawiązała współpracę z LO nr XVII w zeszłym roku szkolnym. Nasi goście zapoznali się z systemem edukacji w Polce, zostali zaznajomieni ze strukturą LO nr XVII, zwiedzili szkołę oraz obserwowali zajęcia lekcyjne (język polski, język angielski, fizykę, chemię, dykcję i zajęcia teatralne).
Wizytę zagranicznych gości koordynowały nauczycielki języka angielskiego: M. Palcewicz i J. Dola-Niewiadomska

fotorelacja>>>

World Space Week Wrocław 2019 w terminie 5-6.10.2019 r.

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 28-09-2019
World Space Week Wrocław 2019 w terminie 5-6.10.2019 r.

5 i 6 października 2019 r. odbędzie się trzecia edycja ogólnopolskiej imprezy edukacyjnej World Space Week WrocławTo własnie w naszej szkole odbędzie się maraton warsztatów kosmiczno-astronomicznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych - w sobotę 5.10.2019 r. Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach: zapisy na darmowe zajęcia: tutaj6.10.2019 r. odbędzie się konferencja popularnonaukowa we Wrocławskim Centrum Kongresowym Hali StuleciaZAPRASZAMY!

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

autor: J.Nogaj,data: 25-09-2019
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Zapraszamy do udziału w 5. edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół średnich, którego bohaterami w tym roku są  poeci „Pokolenia Kolumbów”. Konkurs polega na recytacji wybranego wiersza K. K. Baczyńskiego, T. Gajcego,  W. Bojarskiego, A. Trzebińskiego,  A. Stroińskiego i T. Borowskiego lub wykonaniu wokalnym  jednego z  wierszy tych poetów. Każda szkoła może wytypować maksymalnie trzech uczestników. Konkurs odbędzie się w piątek 25 X 2019 r. w LO nr XII we Wrocławiu o godzinie 9.00. Zgłoszenia przyjmujemy w bibliotece do 15 października.     

27 IX 2019 r. - spotkanie informacyjne dla zainteresowanych Olimpiadą Historyczną oraz Olimpiadą Solidarności

autor: R.Pieńkowski,data: 23-09-2019
27 IX 2019 r. - spotkanie informacyjne dla zainteresowanych Olimpiadą Historyczną oraz Olimpiadą Solidarności

Zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych Olimpiadą Historyczną oraz Olimpiadą Solidarności do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się w najbliższy piątek 27 IX 2019 r. na długiej przerwie (godz. 11.30) w gabinecie 314. Wszystkie informacje na temat wspomnianych olimpiad dostępne są na stronie Olimpiady Historycznej i Olimpiady Solidarności, a w skrócie na szkolnym linku przedmiotowymHistoria.

IV Dzień Kresowy w LO nr XVII

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 23-09-2019
IV Dzień Kresowy w LO nr XVII 17 września Nasza Szkoła godnie uczciła  80 rocznicę zdradzieckiej napaści Związku Radzieckiego na Polskę, a zarazem Dzień Sybiraka. W naszej szkole o tradycjach kresowych już po raz czwarty zorganizowaliśmy w tym dniu prelekcję o Kresach. Naszym gościem był pisarz, dramaturg , dziennikarz i tłumacz Stanisław Srokowski - cudem ocalony z rzezi ukraińskiej. Prelegent przeprowadził niezwykłą lekcję historii, która na pewno zostanie zapamiętana przez młodzież na długo, a nauczycieli historii zainspiruje do podobnych pogaganek.
M.Palcewicz
Zdjęcia J.Dola-Niewiadomska i R.Pieńkowski

Wewnątrzszkolny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora LO Nr XVII we Wrocławiu.

autor: R. Konieczny,data: 16-09-2019
Wewnątrzszkolny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora LO Nr XVII we Wrocławiu.

Zapraszam do udziału w wewnątrzszkolnym Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora LO Nr XVII im. Agnieszki Osieckiej  we Wrocławiu.
Termin i miejsce: 1 października 2019r. – Sala 303, lekcja 8 i 9.
Tempo: 15 minut na partię. Bez zapisu. Turniej rozgrywany jest systemem pucharowym. Zgłoszenia przez Librusa lub indywidualnie proszę kierować do opiekuna szkolnego koła szachowego p. Roberta Koniecznego.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

autor: Admin,data: 13-09-2019
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 W poniedziałek 2 września br. uroczystym apelem na dziedzińcu szkolnym Dyrektor p. Małgorzata Iwankiewicz zainaugurowała  nowy rok szkolny 2019/2020. Szczególnie ciepło  w gościnnych progach  „Siedemnastki” powitała uczniów klas pierwszych, którzy  w tym roku będą uczyć się w czternastu oddziałach. Pani dyrektor zapewniła, że dla wszystkich jest miejsce w naszej szkole, życzyła dużo energii do wytężonej pracy, samych sukcesów i poczucia radości ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

Życzenia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty>>

Fotogaleria>>

Diagnoza z matematyki dla klas pierwszych.

autor: D.Kowalczyk,data: 09-09-2019
Diagnoza z matematyki dla klas pierwszych.

W środę, 11 września 2019r. na drugiej lub trzeciej godzinie lekcyjnej, odbędzie się DIAGNOZA „na wejściu” z matematyki.

Harmonogram diagnoz >> czytaj więcej

 

Wyprawka szkolna 2019/2020

autor: D.Makles,data: 06-09-2019
Uczniowie, którzy posiadają orzeczenie o kształceniu specjalnym mogą skorzystać z Programu "Wyprawka szkolna" - dofinansowanie do zakupu podręczników szkolnych. W związku z tym proszę, aby uczniowie klas pierwszych, którzy maja orzeczenia i chcą przystąpić do programu zgłosili się w dniu 9.09.2019 (poniedziałek) do godziny 13.00 do gabinetu pedagoga (011 na parterze).

Kiermasz podręczników do języków obcych

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 05-09-2019
Kiermasz podręczników do języków obcych W poniedziałek 9 września 2019 roku od 8.30  na parterze naszej szkoły odbędzie się coroczny kiermasz podręczników do języków obcych. Będzie możliwość zakupienia książek z rabatem. Kiermasz organizuje księgarnia Bookland z ulicy Odrzańskiej.
Zapraszamy.

Creative Summer w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII

autor: M.Niwelt,data: 04-09-2019
Creative Summer w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII

Zajęcia kreatywne w Siedemnastce trwały również w czasie wakacji.  Już po raz drugi pan Seth Compton zorganizował w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII letni program artystyczny pod nazwą Creative Summer

galeria>>> 

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

autor: K.Bańcer-Binduga,data: 04-09-2019
KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

Kiermasz podręczników odbędzie się 6 i 9 września na długiej przerwie (i kolejnych).
Podręczniki można przynosić po 2 lekcji do sali 09 ( szatnia przy siłowni), podpisane i wycenione.

Spotkanie z Rodzicami uczniów klas drugich i trzecich

autor: Admin,data: 03-09-2019
Spotkanie z Rodzicami uczniów klas drugich i trzecich W środę - 11 września br. o godz. 17.00 zapraszamy Rodziców uczniów klas drugich i trzecich LO nr XVII na spotkania z Wychowawcami klasWykaz sal na zebrania z Rodzicami>> 

Na spotkaniu przekazane zostaną informacje dotyczące organizacji pracy i nauki w roku szkolnym 2019/2020; będzie również możliwość dokonania wpłat na Radę Rodziców w sekretariacie uczniowskim (pokój 107A- I piętro). 
O godz. 18.00  odbędzie się zebranie Rady Rodziców. Prosimy Rodziców reprezentujących wszystkie klasy o przybycie na to ważne, inauguracyjne w tym roku szkolnym, spotkanie. 
Zapraszamy.

Spotkanie z Rodzicami uczniów klas pierwszych

autor: Admin,data: 03-09-2019
Spotkanie z Rodzicami uczniów klas pierwszych

W poniedziałek 9  września i wtorek 10 września br. zapraszamy Rodziców uczniów klas pierwszych LO nr XVII na spotkanie z Dyrektorem szkoły w auli (sala 300 - III piętro) zgodnie z poniższym harmonogramem:
>poniedziałek 9 września  godz. 17.00 – klasy: 1A3, 1B3, 1C3
> poniedziałek 9 września godz. 17.30 – klasy: 1D3, 1E3 i 1F3
>wtorek 10 września godz. 17.00 - klasy: 1A4, 1B4, 1C4, 1D4
>worek 10 września godz. 17.30 - klasy: 1E4, 1F4, 1G4, 1H4.

Po spotkaniu odbędą się zebrania z Wychowawcami klas w wyznaczonych salach.
Wykaz sal na zebrania z Rodzicami w poniedziałek 9.09.2019 r.>>
Wykaz sal na zebrania z Rodzicami we wtorek 10.09.2019 r.>>
Na spotkaniu przekazane zostaną informacje dotyczące organizacji pracy i nauki w naszej szkole, będzie również możliwość dokonania wpłat na Radę Rodziców w sekretariacie uczniowskim (pokój 107A - I piętro).
Zapraszamy

Wrocławskie obchody 39. rocznicy powstania NSZZ Solidarność

autor: R.Pieńkowski,data: 29-08-2019
Wrocławskie obchody 39. rocznicy powstania NSZZ Solidarność
W niedzielę 25 sierpnia 2019 r. delegacja społeczności Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej pod przewodnictwem Pani Wicedyrektor Edyty Cwynar uczestniczyła w uroczystościach 39. rocznicy powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.  Niedzielne obchody rozpoczęła msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia przy Alei Pracy. Następnie pod tablicą „Solidarności” na terenie dawnej zajezdni autobusowej przy ulicy Grabiszyńskiej w imieniu społeczności naszej szkoły została złożona wiązanka kwiatów. Warto dodać, że to historyczne miejsce od wielu lat jest otoczone szczególną opieką przez młodzież XVII-tki, która otoczenie tablicy utrzymuje w czystości, ale poznaje też historię oraz wkład Dolnośląskiej Solidarności w odzyskanie niepodległości i suwerenności w 1989 r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

autor: Admin,data: 28-08-2019
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Zapraszamy serdecznie na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020, które  odbędzie się 2 września o godz. 9.00 na dziedzińcu przed szkołą. Po inauguracji uczniowie udają się na spotkanie z wychowawcą do wyznaczonych sal>>>.

W razie deszczu - o godz. 9.00 uczniowie udają się  na spotkanie z wychowawcą w wyznaczinych salach>>>.
Do zobaczenia!

Delegacja LO nr XVII na obchodach 39. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”

autor: Admin,data: 22-08-2019
Delegacja LO nr XVII na obchodach 39. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”

W niedzielę 25 sierpnia 2019 r. reprezentacja naszej szkoły weźmie udział w uroczystych obchodach 39. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”.  O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Św. w kościele pw. św. Klemensa Dworzaka przy Alei Pracy, po której o godz. 13.30 odbędzie się uroczystość pod tablicą „Solidarności” przy Centrum Historii Zajezdnia. Serdecznie zapraszam nauczycieli, rodziców, uczniów do wzięcia udziału w uroczystości.
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Godziny pracy sekretariatu uczniowskiego w czasie wakacji

autor: Admin,data: 18-07-2019
Godziny pracy sekretariatu uczniowskiego w czasie wakacji

Uwaga! Godziny pracy sekretariatu uczniowskiego  w czasie wakacji ulegają zmianie. Będzie on czynny w następujących godzinach:
do 30.07 : w godz. 8.30-15.00
31.07 - 2.08: w godz. 8.30-14.00
5.08 - 20.08: proszę sprawdzać na bieżąco godziny pracy, gdyż mogą ulec zmianie
21.08 - 29.08: w godz. 8.30-15.00
30.08: w godz. 8.30-14.00.

Ze względu na prace remontowe komunikacja telefoniczna z sekretariatem w czasie wakacji może być utrudniona, bądź  niemożliwa. Za utrudnienia przepraszamy!

Uwaga! 12, 16, 19 sierpnia sekretariat będzie nieczynny!

Absolwenci "Siedemnastki" otrzymali świadectwa dojrzałości!

autor: B.Multan,data: 04-07-2019
Absolwenci

Trzy lata wytrwałej pracy w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII im. A. Osieckiej zaowocowało świadectwem dojrzałości, które otwiera drzwi wyższych uczelni! 4 lipca 2019 r. Wychowawcy klas wraz z Dyrekcją wręczali absolwentom świadectwa z wynikami egzaminu maturalnego. 

Gratulujemy Wam i życzymy powodzenia na kolejnych etapach kształcenia i w życiu osobistym!
Kochani, drzwi "Siedemnastki" są dla Was zawsze otwarte!

Rozdanie świadectw dojrzałości w LO nr XVII.

autor: B.Multan,data: 27-06-2019
Rozdanie świadectw dojrzałości w LO nr XVII.

W czwartek 4 lipca 2019 r. nastąpi przekazanie absolwentom LO nr XVII im. A. Osieckiej we Wrocławiu świadectw dojrzałości. Świadectwa wręczane będą przez wychowawców klas oraz dyrektora szkoły p. Małgorzatę Iwankiewicz i wicedyrektor p. Beatę Multan o godzinie 9.00 w przydzielonych salach.
Po świadectwo należy zgłosić się w stroju odświętnym!
Świadectwa maturalne oraz informacje o wynikach absolwentów z lat ubiegłych można będzie odebrać w sekretariacie uczniowskim od godziny 9.00.

W tym dniu bilblioteka szkolna będzie czynna od godz. 8.30 aby móc zwrócić książki. 

Życzenia wakacyjne!

autor: Admin,data: 26-06-2019
Życzenia wakacyjne!

Szanowni Rodzice,  Drodzy Uczniowie!
Pracownicy LO nr XVII im. A. Osieckiej we Wrocławiu!


Serdecznie dziękuję za całoroczną współpracę, za wszystkie wspólnie podejmowane działania na rzecz Naszej Szkoły. Dziękuję za chwile radosne, przyjemne i te trudne. Po roku wytężonej pracy życzę Wszystkim udanego wypoczynku: gorącego słońca, przychylnych wiatrów, orzeźwiającej wody, czasu dla siebie, szalonych przygód i wędrówki bez końca... A u kresu wakacji stęsknieni powróćmy do "Siedemnastki"!
Do zobaczenia 2 września!

Dyrektor Szkoły
Małgorzata IwankiewiczPożegnanie Pani Liliany Skoczylas, nauczyciela przechodzącego na emeryturę

autor: Admin,data: 26-06-2019
Pożegnanie Pani Liliany Skoczylas, nauczyciela przechodzącego na emeryturę

25 czerwca br. podczas podczas posiedzenia Rady Pedagogicznej  Dyrektor Szkoły Małgorzata Iwankiewicz złożyła wyrazy uznania i serdeczne podziękowania nauczycielce informatyki  Pani Liliannie Skoczylas, która z nowym rokiem szkolnym kończy pracę w LO nr XVII i przechodzi na emeryturę. 
W imieniu społeczności szkolnej dziękujemy za wieloletnią rzetelną  pracę, życzymy powodzenia  na nowych ścieżkach życia i zapraszamy w gościnne progi „Siedemnastki”.

Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

autor: Admin,data: 20-06-2019
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
19 czerwca 2019 r. na dziedzińcu szkolnym odbyła się  uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019. Dyrektor Szkoły Małgorzata Iwankiewicz podsumowała miniony rok, nawiązując do słów wyrytych na pamiątkowej tablicy poświęconej patronce szkoły Agnieszce Osieckiej. Podziękowała wszystkim za wytężoną pracę i życzyła słonecznych wakacji, odkrywania świata i nabierania energii do pracy. Następnie zostały rozdane nagrody i dyplomy uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i frekwencji oraz laureatom konkursów i zawodów, a także tym, którzy nie szczędzili sił dla społeczności szkolnej udzielając się m.in. w Samorządzie Uczniowskim. Najwyższą średnią ocen w klasach 1 i 2 w roku szkolnym 2018/2019 uzyskała uczennica klasy drugiej teatralnej DOMINIKA BORKOWSKA (4,89).  Świadectwa z biało-czerwonym paskiem otrzymały również: Edyta Kubiak (1C), Aleksandra Rosiak (1D) oraz  Oliwia Ratyńska, Wiktoria Wira (2E).
Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy nie opuścili ani jednej godziny w całym roku szkolnym: Zuzanna Biziel, Paweł Krupiarz (1C) i  Patryk Gazdecki (2C). 
Najwyższą średnią ocen osiągnęła klasa 1D, której wychowawcą jest p. Wiesława Kowalik, a najlepszą frekwencję miała klasa 1C,której wychowawcą jest p. Katarzyna Bojak.
Gratulujemy wszystkim i życzymy zasłużonego wakacyjnego odpoczynku!

Egzaminy poprawkowe- sierpień 2019.

autor: B.Multan,data: 19-06-2019
Egzaminy poprawkowe- sierpień 2019.

Egzaminy poprawkowe w LO nr XVII w roku szkolnym 2018/2019 odbędą się                    26 i 27 sierpnia 2019 r. (poniedziałek i wtorek). Część pisemna egzaminów poprawkowych rozpocznie się o godzinie 8.00 wg ustalonego harmonogramu. W części ustnej uczeń w czasie 15 minut przygotowuje się do odpowiedzi, która trwa 20 minut. 

UWAGA: na egzamin poprawkowy z matematyki uczniowie przynoszą kalkulatory proste.

 Harmonogram egzaminów poprawkowych

 Egzamin maturalny w sesji poprawkowej odbędzie się 20 sierpnia 2019 roku. Maturzyści, którzy mogą przystąpić do egzaminu poprawkowego muszą złożyć w sekretariacie uczniowskim oświadczenie o zamiarze przystąpienia do w/w egzaminu do 11 lipca 2019 r. Stosowne druki znajdują się w sekretariacie uczniowskim.

Nie było maków na Monte Cassino 29 maja 2019.

autor: M.Niwelt,data: 18-06-2019
Nie było maków na Monte Cassino 29 maja 2019.

60 uczestników tegorocznego obozu edukacyjnego do Włoch przeżyło smutną i bolesną lekcję historii w 75-tą rocznicę tragicznych wydarzeń w najstarszym w Europie klasztorze na Monte Cassino.
Po wakacjach ukażą się w "Cenzurce" nasze relacje z kolejnych dni Obozu Naukowego do Włoch.

album p. Helenki Milanowskiej

MISTRZOSTWA SZKOŁY W RATOWNICTWIE I PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

autor: J.Dudzic,data: 18-06-2019
MISTRZOSTWA SZKOŁY W RATOWNICTWIE I PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

Rywalizacja między klasami pierwszymi została zakończona. Uwzględniając część teoretyczną jak i praktyczną Mistrzostw: I miejsce zajęła klasa 1E, II miejsce zajęła klasa 1D, III miejsce zajęła klasa 1C. Bardzo dziękuję wszystkim biorącym udział w rywalizacji szkolnej. Przyznam się, że miłym dla mnie było to, że biorący udział w zamierzeniu robili to z dużym zapałem, dzielili się swoimi opiniami,doświadczeniem, wiedzą jak i  znajomością regulaminu Mistrzostw. Dziękuję wychowawcom klas za ich zaangażowanie w problematykę Mistrzostw. Gratuluję zwycięzcom, chwała zwyciężonym.  Jerzy Dudzic,nauczyciel EDB

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

autor: Admin,data: 18-06-2019
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019Opis: Opis: GRADUATE odbędzie się w środę 19 czerwca 2019 r. o godz. 9.00 na dziedzińcu szkolnym. Serdecznie zapraszam wszystkich Uczniów, Rodziców i przyjaciół szkoły!
UWAGA!
 W razie deszczu - wręczenie nagród i świadectw nastąpi zgodnie z harmonogramem:
- o godz. 9.00
- klasy drugie oraz wyróżnieni uczniowie z klas pierwszych  udają się do auli, gdzie nastąpi wręczenie nagród

- klasy pierwsze  udają się na spotkania z wychowawcami do wyznaczonych sal.

Małgorzata Iwankiewicz

Dyrektor Szkoły


 

Uczniowie XVII-tki zdobywali wiedzę o lokalnym samorządzie

autor: R.Pieńkowski,data: 17-06-2019
Uczniowie XVII-tki zdobywali wiedzę o lokalnym samorządzie
31 maja 2019 r. uczniowie klasy 2E i 2F pod opieką Roberta Pieńkowskiego i Marka Popowczaka wzięli udział w projekcie Rady Miejskiej Wrocławia „Edukacja samorządowa”. Wizytę w Rynku rozpoczęliśmy od spaceru szlakiem najważniejszych zabytków Starego Miasta. Przed wejściem do Starego Ratusza przywitał nas zastępca Dyrektora Biura Rady Miejskiej Wrocławia Marcin Frąckiewicz. Następnie zwiedziliśmy jeden z najwspanialszych klejnotów świeckiej architektury gotyckiej środkowo-wschodniej Europy. Z kolei udaliśmy się do neogotyckiego Nowego Ratusza, którego drugie piętro służy Radzie Miejskiej Wrocławia. Tu w Sali Sesyjnej stanowione jest lokalne prawo – zapadają wszystkie najważniejsze decyzje dotyczące mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. ...

Żaden sportowiec jeszcze nie żałował, że uczył się fizyki, a fizyk, że uprawiał sport!

autor: Admin,data: 17-06-2019
Żaden sportowiec jeszcze nie żałował, że uczył się fizyki, a fizyk, że uprawiał sport!

W dniach 8-9 czerwca 2019 r. odbył się szachowy Turniej Klasyfikacyjny FIDE o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Organizatorem turnieju był Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy oraz Urząd Miasta Bydgoszczy. Jednym z reprezentantów naszego województwa był Robert Konieczny, nauczyciel fizyki w XVII LO

Szkolne drzewko "Agniecha"

autor: D.Kowalczyk,data: 17-06-2019
Szkolne drzewko

W słoneczną niedzielę 16 czerwca 2019r. reprezentanci samorządu uczniowskiego: Maja Anna Nowakowska, Joanna Koperska, Nikodem Czupryna oraz uczniowie z klasy 2D: Adam Bujek, Tomasz Opałka, Julia Miałkowska, Monika Komarnicka, Wiktoria Bronkowska, Mateusz Czerniak i Łukasz Biernat wybrali się na sadzenie nowego szkolnego drzewka

galeria zdjęć >> 

W poniedziałek i wtorek zapraszamy do auli na przedwakacyjny „Przegląd Filmów Historycznych” w XVII LO

autor: R.Pieńkowski,data: 14-06-2019
W poniedziałek i wtorek zapraszamy do auli na przedwakacyjny „Przegląd Filmów Historycznych” w XVII LO

W poniedziałek 17 czerwca 2019 r. obejrzymy:
Godz. 8.00-10.00: "Kamienie na szaniec", reż. Robert Gliński, 107 min.
Godz. 10.00-12.25: "Cristiada", reż. Dean Wright, 145 min.

We wtorek 18 czerwca 2019 r.: godz. 8.00-10.45, "Żelazna Dama", reż. Phyllidy Lloyd, 105 min.

Wstęp wolny – wszyscy uczniowie mile widziani!

Wyrazy współczucia z powodu śmierci absolwenta Sebastiana Tubka

autor: Admin,data: 14-06-2019
Wyrazy współczucia z powodu śmierci absolwenta Sebastiana Tubka

Z przykrością informujemy o tragicznej śmierci naszego absolwenta Sebastiana Tubka (2016r., klasa F, wychowawca p. Margerita Niwelt). Wyrazy głebokiego współczucia składamy Rodzinie i bliskim.     

                                                                                                             Społeczność LO nr XVII 

 

 

Przedwakacyjny numer Cenzurki!

autor: L.Grochocka,data: 13-06-2019
Przedwakacyjny numer Cenzurki!

Życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień.
Redakcja Cenzurki

bezpiecznych podróży, słonecznej pogody i niezapomnianych wrażeń przeżytych podczas wszystkich niezwykłych wakacyjnych przygód. (http://uksdebogorze.futbolowo.pl)

Cenzurka Nr 7 [73] 2018/2019 Czerwiec

Wizyta klasy 2A w schronisku dla bezdomnych zwierząt we Wrocławiu

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 12-06-2019
Wizyta klasy 2A w schronisku dla bezdomnych zwierząt we Wrocławiu 11 czerwca 2019 roku uczniowie klasy 2A wraz z opiekunami udali się do schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ulicy Ślazowej we Wrocławiu. Uczniowie przekazali 30 kg karmy dla zwierząt, którą kupili za specjalnie zebrane na ten cel pieniądze  w kwocie 350 zł. Była to całkowicie inicjatywa społeczności klasy 2A. W ramach podziękowania schronisko przygotowało dyplom dla klasy.
Mariola Palcewicz, wychowawczyni klasy 2A

Skrócone lekcje z powodu upałów

autor: Admin,data: 11-06-2019

UWAGA! UWAGA! UWAGA!

W dnaich 12-14.06.2019 r.  z powodu wysokich temperatur zajęcia lekcyjne, począwszy od lekcji pierwszej, będą trwać 30 minut i odbędą się według  harmonogramu>>>

 

Zespół Lucky 17-teen najlepszy wśród szkół ponadpodstawowych!

autor: M.Niwelt,data: 10-06-2019
Zespół Lucky 17-teen najlepszy wśród szkół ponadpodstawowych!

W  sobotę, 8 czerwca 2019 r., w kinie Nowe Horyzonty Drużyna Lucky 17-teen w składzie:Kaja Kubicz - kl. 1F, Julia Adryjanek - kl. 1E, Oliwia Opalska- kl. 2E, Katarzyna Chuda - kl. 2E, Veronika Reshetnikova - kl.2C, Trener - Margerita Niwelt wystąpiła na Gali konkursu WrOpenUp pt.“Poznajmy się: nasze miasto, nasza szkoła, nasza kultura”, prezentując swój przewodnik dla ucznia obcokrajowca oraz 4-miesięczną pracę nad projektem.Nasz występ spodobał się Jury, która doceniła kreatywność i niestandardowe podejście do prezentacji scenicznej. Drużyna zdobyła główną nagrodę, którą jest kilkudniowy wyjazd edukacyjny we wrześniu 2019 r.

Sukces Oli Rostkowskiej w Powiatowym Konkursie Literackim!

autor: L.Grochocka,data: 10-06-2019
Sukces Oli Rostkowskiej w Powiatowym Konkursie Literackim! Miło nam poinformować, że Aleksandra Rostkowska z klasy 2F zdobyła 2. miejsce na XII Powiatowym Konkursie Literackim w kategorii poezja, którego temat przewodni brzmiał  "Jadę tramwajem przez Wrocław... i czekam, co się wydarzy." Na gali finałowej w środę 5 czerwca 2019 r. w Muzeum Narodowym, które wraz z LO nr X jest współorganizatorem konkursu, nasza uczennica otrzymała cenne nagrody książkowe i dyplom.
Nagrodzony wiersz ukaże się w czerwcowym numerze Cenzurki wraz z opowiadaniem Ani Grzegorowskiej z kl. 1D, która również spróbowała swoich sił w konkursie.

Wewnątrzszkolny Turniej Szachowy w Szachach Szybkich.

autor: R. Konieczny,data: 10-06-2019
Wewnątrzszkolny Turniej Szachowy w Szachach Szybkich.

Zapraszam do udziału w wewnątrzszkolnym Turnieju Szachowym w Szachach Szybkich.
Miejsce: sala 303
Termin: Czwartek 13 czerwca 2019r. Lekcja 7 i 8.
Tempo: 10 minut na partię. Bez zapisu.Turniej rozgrywany jest systemem pucharowym. Zgłoszenia przez Librusa lub indywidualnie proszę kierować do opiekuna szkolnego koła szachowego p. Roberta Koniecznego.

Yuri’s Night Wrocław - trzecia edycja w naszym LO!

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 09-06-2019
Yuri’s Night Wrocław - trzecia edycja w naszym LO! Już po raz trzeci w naszej szkole odbyła się impreza edukacyjna Yuri’s Night Wrocław. Celem wydarzenia jest popularyzacja wiedzy o historii technologii kosmicznych oraz ich przyszłości. Termin imprezy wyznaczony jest na rocznicę pierwszego lotu człowieka w Kosmos. W tym roku minęło 58 lat od tego wydarzenia. Organizatorem było stowarzyszenie WroSpace, którego jednym z założycieli jest nauczycielka szkoły Anna Bukiewicz-Szul.

Kosmiczna wycieczka w LO nr XVII

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 09-06-2019
Kosmiczna wycieczka w LO nr XVII

W dniach 14-16 marca 2019 r. uczniowie LO nr XVII, społecznej szkoły ARKA i Liceum Salezjańskiego wzięli udział w edukacyjnej wycieczce do Monachium. Główymi punktami wycieczki były wizyty w najnowocześniejszym planetarium w Europie: ESO Supernova oraz ośrodku Niemieckiej Agencji Kosmicznej: GSOC.

Konkurs "Szkoła wolna od używek" - nagrodzony film naszych uczniów!

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 09-06-2019
Konkurs Uczniowie klas teatralnych 1e oraz 2e wzięli udział w konkursie organizowanym przez Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu pt. Szkoła wolna od używek. Praca naszych artystów została wyróżniona, a jej twórcy otrzymali nagrody.

Klasa teatralna 1E w „Świecie Kultury” z projektu „Szkoła w mieście”

autor: B.Szymańska -Pakos,data: 07-06-2019
Klasa teatralna 1E w „Świecie Kultury” z projektu „Szkoła w mieście”

Klasa 1E z wychowawcą p. Bożeną Szymańską-Pakos, 30 maja udała się do Galerii Sztuki Filmowej – Movie Gate. Jest to jedyna galeria w Europie z oryginalnymi rekwizytami z Hollywood, znajdująca się w pomieszczeniach dawnego niemieckiego bunkru, na placu Solnym we Wrocławiu.

Kolejny obóz naukowy za nami!

autor: M.Niwelt,data: 07-06-2019
Kolejny obóz naukowy za nami!

W niedzielę, 2 czerwca 2019 r. 52 uczniów z klas 1, 2 i 3 wróciło z Włoch z 9-dniowego obozu naukowego. W programie tegorocznej wyprawy było dziewięć niezwykłych miejsc.

nasza galeria>

Akademia Samorządów Uczniowskich

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 06-06-2019
Akademia Samorządów Uczniowskich Dnia 4.06.2019 Samorząd Uczniowski reprezentowany przez Maję Nowakowską, Przewodniczą SU, kl.2E  oraz Joannę Koperską, kl. 2F uczestniczył w wydarzeniu Akademia Samorządów Uczniowskich zorganizowanym w LO nr V przez Młodzieżową Radę Miejską pod patronatem Prezydenta Wrocławia. Z ramienia LO nr XVII MRM reprezentowała Lidia Prabucka, kl.1D.  Ewa Toporek-Niemczyk, opiekun SU

Klub Książki

autor: J.Nogaj,data: 06-06-2019
Klub Książki W poniedziałek 3 czerwca  o 14.30 miało miejsce ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie Klubu Książki w bibliotece. Jako że dzień był upalny, rozpoczęliśmy pobudzającym umysł testem na ćwiczenie pamięci. Następnie poznaliśmy niezwykłą historię muzy paryskiej bohemy z początku XX wieku, tzw. Nieznajomej z Sekwany

Ostatnia wywiadówka w roku szkolnym 2018/2019

autor: Admin,data: 05-06-2019
Ostatnia wywiadówka w roku szkolnym 2018/2019 W najbliższy czwartek 6 czerwca 2019 r. o godz. 17.00 odbędą się wywiadówki przed zakończeniem roku szkolnego 2018/2019.  Zapraszamy Rodziców uczniów wszystkich klas na zebrania z wychowawcami, na których będziecie mogli Państwo poznać propozycje ocen rocznych z poszczególnych przedmiotów. 
Gorąco zapraszamy na ostatnią w tym roku szkolnym wywiadówkę. 
Przydział sal na wywiadówki>> 

Wyniki Konkursu Informatycznego

autor: L.Skoczylas,data: 03-06-2019
Wyniki Konkursu Informatycznego 3 czerwca 2019 r. został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Informatyczny. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy 2C: I Bartosz Szewczyk-2 716 000 pkt, II Jędrzej Stypułkowski-1 785 000 pkt, III Piotr Cywiński-1 603 000 pkt. W konkursie, opartym o projekt Liga Niezwykłych Umysłów, wzięło udział 40. uczniów. Przez cały rok szkolny 2018/2019, na udostępnionej webowej platformie, uczniowie rozwiązywali różnorodne zadania z zakresu programowania, zdobywając kolejne neurony (specjalne punkty). Opiekun: Lilianna Skoczylas.

Lista osób zakwalifikowanych do dalszej rekrutacji do klasy teatralnej po sprawdzianie uzdolnień kierunkowych

autor: Admin,data: 03-06-2019
Lista osób zakwalifikowanych do dalszej rekrutacji do klasy teatralnej po sprawdzianie uzdolnień kierunkowych

Lista osób (uczniów szkół podstawowych i gimazjów) zakwalifikowanych do dalszej rekrutacji do klasy teatralnej ( w kolejności alfabetycznej) >>>

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy w gościnne progi Siedemnastki!

Zespół Lucky 17-teen zakwalifikował się do kolejnego etapu konkursu WrOpenUp.

autor: M.Niwelt,data: 03-06-2019
Zespół Lucky 17-teen zakwalifikował się do kolejnego etapu konkursu WrOpenUp.
“Poznajmy się: nasze miasto, nasza szkoła, nasza kultura”. Tegorocznym zadaniem konkursowym było opracowanie przewodnika - zbioru praktycznych informacji dla nowych uczniów naszej szkoły, którzy dopiero przyjechali do Wrocławia z innego kraju oraz zaproponowanie, w jaki sposób szkoła może się stać bardziej przyjazna dla nowych uczniów. Przed nami prezentacja na dużym ekranie podczas Gali 8 czerwca o godzinie 10:00  w sali nr 8 (II piętro) w Kinie Nowe Horyzonty.

Wymiana polsko-czeska w języku angielskim z Gymnázium Přípotoční - nasza wizyta w Pradze

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 02-06-2019
Wymiana polsko-czeska w języku angielskim z Gymnázium Přípotoční - nasza wizyta w Pradze

W dniach 29 - 31 maja 2019 roku uczniowie klas 1A, 2A i 2F pojechali do Republiki Czeskiej  w ramach wymiany polsko-czeskiej w języku angielskim  z Gymnázium Přípotočni w Pradze. Nasza młodzież miała okazję zwiedzić najciekawsze miejsca w stolicy Czech, poznali zwyczaje i kulturę naszych sąsiadów oraz wzięli udział w wideokonferencji w partnerskiej szkole z NASA (USA). Wymianę polsko-czeską koordynowały nauczycielki języka angielskiego: Mariola Palcewicz i Joanna Dola-Niewiadomska

fotorelacja>>>

Obóz naukowy do Włoch 2019

autor: L.Grochocka,data: 31-05-2019
Obóz naukowy do Włoch 2019 Serdeczne pozdrowienia z obozu naukowego do Włoch przesyłają uczniowie i opiekunowie. 

Klasa 1A w galerii Movie Gate

autor: A.Popiołek,data: 28-05-2019
Klasa 1A w galerii Movie Gate 24.05 b.r. klasa 1A wraz z wychowawczynią Panią Anetą Popiołek zwiedziła jedyną w Europie galerię z oryginalnymi rekwizytami z Hollywood "Movie Gate" mieszczącą się na Placu Solnym we Wrocławiu. W galerii odbyły sie także Pokazy Szalonego Naukowca. Byliśmy świadkami magi doswiadczeń z ciekłym azotem. A wszystko to w ramach projektu "Szkoła w Mieście". Zachęcamy pozostałe klasy do udziału w przedsięwzięciu. Naprawdę warto!

FESTYN SPORTOWO-REKREACYJNY PN. „PRZEWIETRZ SIĘ NA OLIMPIJSKIM Z AWF WE WROCŁAWIU”

autor: M.Popowczak,data: 22-05-2019
FESTYN SPORTOWO-REKREACYJNY PN. „PRZEWIETRZ SIĘ NA OLIMPIJSKIM Z AWF WE WROCŁAWIU”

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zaprasza pracowników szkoły, uczniów oraz rodziców do udziału w Festynie Sportowo-Rekreacyjnym pn. „PRZEWIETRZ SIĘ NA OLIMPIJSKIM Z AWF WE WROCŁAWIU”. Wydarzenie odbędzie się 25 maja 2019 r. (w sobotę) w godzinach 10:00-14:00 na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (Stadion Olimpijski).

Więcej o festynie >>

Spotkanie z dyrekcją, psychologiem i pedagogiem oraz wychowawcami klas w związku z bezpieczeństwem na terenie szkoły

autor: Admin,data: 21-05-2019
Spotkanie z dyrekcją, psychologiem i pedagogiem oraz wychowawcami klas w związku z bezpieczeństwem na terenie szkoły

Szanowni Rodzice!
Dnia 22 maja br. o godz. 17.00 w auli szkolnej odbędzie się spotkanie z dyrekcją, psychologiem i pedagogiem oraz wychowawcami klas, w celu przedstawienia procedur bezpieczeństwa obowiązujących na terenie placówki oraz osób i instytucji, do których można się zgłosić o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno-pedagogicznej i wychowawczej. Do zorganizowania zebrania szkoły zostały zobligowane przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Serdecznie zapraszam!
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Uroczystość nadania parkowi przy ul. Kolejowej imienia mjr. dr. Lesława Wegrzynowskiego

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 19-05-2019
Uroczystość nadania parkowi przy ul. Kolejowej imienia mjr. dr. Lesława Wegrzynowskiego

W dniu 14 maja 2019 roku odbyła się zgodnie z ceremoniałem wojskowym Uroczystość nadania Parkowi Miejskiemu sąsiadującego z LO nr XVII imienia mjr. dr. Lesława Ignacego Węgrzynowskiego - pseudonim „Barosz”.  Uczniowie klasy 1A wraz z nauczycielkami, M. Palcewicz i J. Dolą-Niewiadomską, wzięli udział w tej doniosłej uroczystości.
fotorelacja>>>

Nowy numer Cenzurki!

autor: L.Grochocka,data: 17-05-2019
Nowy numer Cenzurki! Cenzurka Nr 6 [72] 2018/2019 Kwiecień/Maj

Wywiadówka i konsultacje w środę 15.05.2019 r.

autor: Admin,data: 13-05-2019
Wywiadówka i konsultacje w środę 15.05.2019 r. Drodzy Rodzice!
W najbliższą środę - 15 maja br. o godz. 17.00 zapraszamy Państwa na zebranie śródsemestralne z wychowawcami klas oraz na konsultacje z nauczycielami wszystkich przedmiotów w godzinach: 17.30-19.00 (a w miarę potrzeby dłużej), a także z pedagogiem i psychologiem szkolnym. Na konsultacjach Rodzice będą mogli uzyskać informacje o efektach kształcenia swoich dzieci bezpośrednio od nauczycieli wykładających dany przedmiot.
Gorąco zapraszamy.

Przydział sal na wywiadówki>>
Przydział sal na konsultacje>>

Będzie również okazja do dokonania wpłaty na Radę Rodziców w sekretariacie uczniowskim (pokój 107 A).

Galeria "Na cegłach" w bibliotece szkolnej

autor: L.Grochocka,data: 13-05-2019
Galeria

Kolejny już raz zapraszamy do oglądania naszej  szkolnej galerii "Na cegłach" w bibliotece, ponieważ pojawiły się na niej nowe prace znanych nam już szkolnych artystów: Natalii Matysiok z kl. 2A, Veroniki Reshetnikovej z kl. 2C, Oliwii Wróbel z kl. 1A oraz Pawła Sołtysa z kl. 1F. Tym razem do ich grona dołączył tegoroczny maturzysta Michał Hetnar z kl. 3C.

 

Sukces Kamila Bouhaouli z klasy 2C

autor: A.Popiołek,data: 13-05-2019
Sukces Kamila Bouhaouli z klasy 2C

Kamil Bouhaouli z klasy 2C (profil mat-fiz-inf) został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Studium Talent 2018/2019 na Politechnice Wrocławskiej w zakresie przedmiotu matematyka.
Uczeń otrzymuje dodatkowe punkty rekrutacyjne na Politechnikę Wrocławską.
Gratulujemy!!!
 

7 maja 2019 r. pożegnaliśmy tegorocznych Abiturientów LO nr XVII

autor: Admin,data: 12-05-2019
7 maja 2019 r. pożegnaliśmy tegorocznych Abiturientów LO nr XVII
We wtorek  7 maja  2019 r. po trzech latach wytężonej pracy, Abiturienci LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Najwyższą średnią ocen na świadectwie ukończenia szkoły (z trzech lat nauki) uzyskała uczennica klasy teatralnej Joanna Gaj, która otrzymała statuetkę i dyplom PRIMUS INTER PARES 2019 
Podczas uroczystości w auli Prymusi oraz wyróżnieni uczniowie odebrali zasłużone dyplomy i nagrody. Serdeczne i motywujące słowa wraz z najlepszymi życzeniami na dalszą drogę skierowała do uczniów Dyrektor Szkoły Małgorzata Iwankiewicz. Uroczystość uświetnił występ Chóru LO nr XVII oraz spektakl  w wykonaniu uczniów klasy pierwszej i drugiej teatralnej. Uroczystość prowadzili Maja Nowakowska i Krzysztof , a nad całością czuwała opiekunka Samorządu Uczniowskiego p. Ewa Toporek-Niemczyk.
Gratulujemy Absolwentom i życzymy wielu sukcesów!

Wyniki Konkursu w ramach XVIII edycji Młodzieżowego Konkursu Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2019

autor: B.Kryjom,data: 12-05-2019
Wyniki Konkursu w ramach XVIII edycji Młodzieżowego Konkursu Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2019

XVIII Młodzieżowy Konkurs Piosenki Artystycznej im.Agnieszki Osieckiej "Bardzo Wielka Woda"przeprowadzony został 5 kwietnia 2019r. w Sali Audytoryjnej w Centrum Kongresowym w Hali Stulecia.W ramach Konkursu wykonano 22 piosenki.W Konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Wrocławia i Dolnego Śląska.Wszystkim młodym wykonawcom serdecznie gratulujemy! Zapraszamy w gościnne progi XVII LO w przyszłym roku.

Wyniki Konkursu 

Zapraszamy Gimnazjalistów i Ósmoklasistów zainteresowanych doskonaleniem swoich talentów aktorskich i wokalnych!

autor: Admin,data: 08-05-2019
Zapraszamy Gimnazjalistów i Ósmoklasistów zainteresowanych doskonaleniem swoich talentów aktorskich i wokalnych! Do 24 maja 2019 r. można składać w sekretariacie szkoły pisemne zgłoszenia na sprawdzian uzdolnień kierunkowych do klasy teatralnej.

Klasa teatralna została stworzona dla uczniow zainteresowanych szeroko rozumianą sztuką wyrażoną przez teatr i muzyke. Realizacja programu stwarza warunki do nabycia przez młodzież wiedzy i umiejętności z zakresu teatru i muzyki oraz ekspozycji, promocji własnych osiągnięć, kształtowania kompetencji interpersonalnych, kreatywności i poczucia własnej wartości.
Zajęcia teatralne prowadzone są na profesjonalnej scenie przez artystów scen wrocławskich oraz muzyka i kompozytora. Cennym doświadczeniem dla młodzieży uczęszczającej do klas teatralnych jest możliwośc występu na scenach teatrów zawodowych, udział w warsztatach teatralnych, lekcjach teatralnych w Teatrze Muzycznym Capitol oraz spotkaniach z aktorami i reżyserami.

Sprawdzian uzdolnień kierunkowych do klasy teatralnej odbedzie się w następujących  terminach:
- dla Gimnazjalistów - 28 i 29 maja 2019 r.
- dla Ósmoklasistów - 30 i 31 maja 2019 r.

Początek przesłuchań o godz. 16.00.

Zgłoszenie na sprawdzian do klasy teatralnej po gimnazjum>>
Zgłoszenie na sprawdzian do klasy teatralnej po szkole podstawowej>>

Lista uczniów na sprawdzian uzdolnień 29.05.2019 r.>>

Lista uczniów na sprawdzian uzdolnień 30.05.2019 r.>>

Lista uczniów na sprawdzian uzdolnień 31.05.2019 r.>>

 

UWAGA! Lista osób zakwalifikowanych do rekrutacji po sprawdzianie będzie dostępna na stronie szkoły i w sekretariacie 3.06.2019 r.

Zakończenie szkoły i rozdanie świadectw dla Maturzystów

autor: Admin,data: 06-05-2019
Zakończenie szkoły i rozdanie świadectw dla Maturzystów Uroczystość zakończenia edukacji w LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej (z wręczeniem nagród wyróżniającym się uczniom) nastąpi dnia 7 maja br. w auli szkolnej w dwóch turach:
godz. 13:00 - klasy 3A,3B,3E
godz. 14:30 - klasy 3C,3D,3F
.
Następnie odbędą się spotkania pożegnalne z wychowawcami klas w wyznaczonych salach, gdzie zostaną wręczone świadectwa ukończenia Szkoły.
Serdecznie  zapraszamy Nauczycieli oraz Rodziców na ceremonię pożegnania Maturzystów.

Organizacja lekcji podczas egzaminów maturalnych MATURA 2019

autor: B.Multan,data: 29-04-2019
Organizacja lekcji podczas egzaminów maturalnych MATURA 2019

- w dniach 6,7,8 maja 2019 r. w czasie trwania pisemnych egzaminów maturalnych uczniowie klas 1 i 2 nie mają zajęć szkolnych;
- zajęcia dla nich rozpoczynają się w czwartek 9 maja br.wg aktualnego planu lekcji;
- w okresie od 29 kwietnia do 10 maja br. wyłączona będzie z zajęć dydaktycznych sala gimnastyczna (lekcje wf odbywać się będą na innych obiektach sportowych);
- w okresie od 9 maja do 23 maja br. lekcje z sal na 3 piętrze zostaną przeniesione do innych sal;
- w dniu 13 maja wyłączona będzie część I piętra (za szklanymi drzwiami)                
w zw. z przebiegiem egzaminu z informatyki;
- w dniach 15 i 20 maja br. wyłączona będzie część II piętra (za szklanymi drzwiami)          
w zw. z egzaminami maturalnymi;
- podczas trwania egzaminu maturalnego w dniach 9- 23 maja br. wyłączone będą szkolne dzwonki

Maturzystom życzymy powodzenia!!!!

Wymiana polsko-czeska w języku angielskim z Gymnázium Přípotoční w Pradze

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 28-04-2019
Wymiana polsko-czeska w języku angielskim z Gymnázium Přípotoční w Pradze

W dniach 24 -26 kwietnia 2019 roku gościliśmy w naszej szkole 8 uczennic z Gymnázium Přípotoční w Pradze. Opiekę nad nimi sprawowała ich nauczycielka, Hana Dědková. Uczennice z klasy 1A i 2A gościły czeskie koleżanki u siebie w domach. Wymianę polsko-czeską koordynowały nauczycielki języka angielskiego: Mariola Palcewicz i Joanna Dola-Niewiadomska
fotorelacja>>>

Dzień Niemiecki

autor: K.Zielińska,data: 25-04-2019
Dzień Niemiecki 25 marca 2019r. miał miejsce w naszej szkole DZIEŃ NIEMIECKI. W ramach tego dnia odbyły się 2 konkursy: Quiz wiedzy o Niemczech i konkurs plastyczny.

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

autor: Admin,data: 17-04-2019
Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych Wielu radosnych i spokojnych chwil na Święta Wielkanocne,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół,
budujących rozmów, miłych gestów, wszelkiej pomyślności
oraz wiosennego optymizmu życzy
Pracownikom, Uczniom i Rodzicom
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Kolejne Drzwi Otwarte za nami!

autor: Admin,data: 17-04-2019
Kolejne Drzwi Otwarte za nami!

W sobotę 13. kwietnia odbyły się kolejne Drzwi Otwarte w naszej szkole. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem młodzieży oraz ich rodziców. Mieli oni sposobność obejrzenia naszej szkoły, zajrzenia do klas, zapoznania się z ofertą i porozmawiania z nauczycielami oraz uczniami Siedemnastki. Serdeczne podziękowania składam pracownikom szkoły, którzy zaangażowali się w promocję LO nr XVII oraz uczniom, którzy tak chętnie opowiadali o Siedemnastce. Do zobaczenia w gościnnych progach naszego liceum!
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Dzień Kultury Chrześcijańskiej

autor: Admin,data: 15-04-2019
Dzień Kultury Chrześcijańskiej

We wtorek 16 kwietnia br. odbędzie się w naszym Liceum Dzień Kultury Chrześcijańskiej. W imieniu księdza Łukasza Saczyńskiego serdecznie zapraszamy!
Program>>

 

Wizyta partnerska projektu Walk through Science w Szwecji

autor: A.Popiołek,data: 10-04-2019
Wizyta partnerska projektu Walk through Science w Szwecji W dniach 01-05.04.2019 r. odbyła się druga wizyta partnerska projektu Erasmus+ "Walk through Science". Nauczyciele i uczniowie z krajów partnerskich spotkali się w Sollentuna w Szwecji, gdzie oprócz realizacji działań projektowych poznawali kulturę i zabytki gospodarzy.
facebook

Wideokonferencja w języku angielskim ze szkołą w Pradze

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 05-04-2019
Wideokonferencja w języku angielskim ze szkołą w Pradze 03.04.2019 o godzinie 12:00 odbyła się wideokonferencja z młodzieżą i koordynatorkami wymiany polsko-czeskiej z Gymnazium Pripotocni, Praha 10 Vrsovice: Hana Dedkova i Joanna Barta. Z naszej strony strony szkołę  reprezentowały uczestniczki wymiany uczennica kl.2A (Natalia Sokołowska, Jagoda Wersocka, Pola Lewicka, Aleksandra Szczęśniak, Alicja Kozłowska, Dominika Ląd), a 1A reprezentowała Zuzanna Berny. Koordynatorem wymiany jest Mariola Palcewicz.
Fotoreportaż przygotował Dominik Podwika z kl.2A.
fotorelacja>>>

Wywiadówki

autor: Admin,data: 04-04-2019
Wywiadówki

W najbliższy piątek tj. 5 kwietnia br. odbędzie się wywiadówka o godz. 17:00 dla rodziców uczniów klas trzecich. Zapraszamy.

Wykaz sal>>

Trzecie Warsztaty WrOpenUp "Sztuka prezentacji"

autor: M.Niwelt,data: 03-04-2019
Trzecie Warsztaty WrOpenUp

Warsztaty dotyczące  sztuki prezentacji odbędą się  w sobotę 6 kwietnia w godzinach 10.00 -14.00

Miejsce:  biura firmy Objectivity - patrz mapka

Objectivity Bespoke Software Specialists Sp. z o. o.

ul. Strzegomska 142a.

Wyśpiewany sukces Dominiki Borkowskiej!

autor: J.Nogaj,data: 29-03-2019
Wyśpiewany sukces Dominiki Borkowskiej!

Z radością informujemy, że Dominika Borkowska z kl. 2E zajęła 2. miejsce  w kategorii poezja śpiewana na IX Międzyszkolnym konkursie recytatorskim poezji mówionej i śpiewanej Czesława Miłosza dla uczniów starszych klas szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Dominika pięknie wykonała utwór A jednak, przy akompaniamencie gitary Michała Wolańskiego. Naszą szkołę reprezentowała także - w kategorii poezja mówiona - Oliwia Ratyńska z kl. 2E z wierszem Biedny chrześcijanin patrzy na getto.

Spotkanie kultur - wizyta młodzieży z Rumunii

autor: M.Niwelt,data: 29-03-2019
Spotkanie kultur - wizyta młodzieży z Rumunii 27 marca udało nam się zorganizować niezwykłe spotkanie. Odwiedziło nas 14 uczniów i dwie nauczycielki, którzy przebywali we Wrocławiu w ramach programu koordynowanego przez #FuturumCoordinationofEUProjects.

Wieczór poetycki "Mój głos wewnętrzny"

autor: L.Grochocka,data: 28-03-2019
Wieczór poetycki

W poniedziałek 25 marca 2019 r. o godz. 19.00 Klub Książki zorganizował w bibliotece szkolnej wieczór poetycki pod hasłem Mój głos wewnętrzny.... Aura nam nie sprzyjała, ponieważ za oknem wiało i padał deszcz, jednak miłośnicy poezji mimo wszystko nie zniechęcili się i przybyli na to niezwykle miłe spotkanie. 

 Galeria>>

Olimpiada ZUS

autor: B.Cieśla,data: 27-03-2019
Olimpiada ZUS
Z ogromną przyjemnością informuję, że 15.03.2019 r. zespół w składzie Marysia Miękus z klasy 2F i Agata Skulska z klasy 1F reprezentowały szkołę w Olimpiadzie ZUS "Wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Dziewczęta rywalizowały z 21 zespołami, zajmując 11 miejsce.
Gratulujemy.
Opiekun zespołu - Barbara Cieśla.

Sukces w konkursie elektrycznym na Politechnice Wrocławskiej

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 27-03-2019
Sukces w konkursie elektrycznym na Politechnice Wrocławskiej W dniu 26.03.2019 r. trójka uczniów z klasy 2C: Kamil Bouhaouli, Patryk Gazdecki oraz Szymon Grzybowski wzięło udział w konkursie elektrycznym podczas Wrocławskiego Dnia Młodego Elektryka, organizowanego przez Politechnikę Wrocławską. 
Zobacz galerię zdjęć: tutaj

Uczniowie XVII-tki obejrzeli spektakl „Filadelfijska opowieść”

autor: R.Pieńkowski,data: 27-03-2019
Uczniowie XVII-tki obejrzeli spektakl „Filadelfijska opowieść”
21 marca 2019 r. dwie klasy humanistyczne (I F i II F) miały okazję uczestniczyć w otwartej próbie spektaklu „Filadelfijska opowieść”, który wystawiany jest na deskach Sceny Kameralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu. 
 

Jury XVIII edycji Młodzieżowego Konkursu Piosenki Artystycznej im.Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2019

autor: B.Kryjom,data: 26-03-2019
Jury XVIII edycji Młodzieżowego Konkursu Piosenki Artystycznej im.Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2019
 
W XVIII edycji Młodzieżowego Konkursu Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda w Jury Konkursu gościć bedziemy Krzysztofa Szepaniaka,Karolinę Gonerę,Katarzynę Harabin - Żesławską,Kacpra Siekirkę oraz Dominika Jarockiego.
 
Jury BWW 2019 cz.1                                                                                                                                                                                     

Yuri’s Night już po raz trzeci! Zapraszamy 13.04.2019 r.

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 25-03-2019
Yuri’s Night już po raz trzeci! Zapraszamy 13.04.2019 r. Czy jesteś entuzjastą kosmosu i astronomii? Już 13.04.2019 r., w godzinach 14:30-20:30 przyjdź i baw się z innymi miłośnikami przestrzeni! W tym roku świętujemy Yuri’s Night po raz trzeci we Wrocławiu. Jak we wszystkich poprzednich edycjach, impreza odbędzie się w gościnnych murach Liceum Ogólnokształcącego nr XVII we Wrocławiu.  Jeśli chcesz zaangażować się w pracę wolontariacką przy projekcie, przyjdź w środę na długiej przerwie 27.03.2019 r. do sali 113 na spotkanie organizacyjne. Jeśli chcesz wystąpić na tym wydarzeniu, zapraszam do kontaktu poprzez e-dziennik Librus (p. Anna Bukiewicz-Szul).

Podziekowania dla organizatorów "Przekrętu"

autor: Admin,data: 22-03-2019
Podziekowania dla organizatorów

Sładam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie XXVII Konkursu Twórczości Scenicznej Młodych Przekręt 2019. To był cudowny czas, który przeniósł nas w klimat lat 20, 30... Wspaniałe spotkanie teatralne, występy taneczne, urocza kawiarenka, piekne dekoracje i stroje z epoki, profesjonalnie opracowana strona internetowa. Wszystko wymagało rzetelnego przygotowania i poświęcenia czasu.
Dziękuję uczniom klas teatralnych, w szczególności uczniom klasy 2E, a także 2F za prowadzenie kawiarenki oraz wszystkim, którzy indywidualnie włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia. 
Dziękuję koordynatorowi imprezy p. Małgorzacie Hajder oraz wszystkim zaangażowanym nauczycielom: Zofii Kuź, Marzenie Matschaj-Kacprzak, Elżbiecie Lisiak, Justynie Hełminiak-Nowak, Katarzynie Bańcer-Bindudze, Janinie Pieńkowskiej i Robertowi Pieńkowskiemu.  Na Wasze ręce składam gratulacje i podziekowania, które odebrałam od odwiedzających nas uczestników i gości.
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Bilety na Galę Finałową XVIII Młodzieżowego Konkursu Piosenki Artystycznej im. Agnieszko Osieckiej „Bardzo wielka Woda”

autor: Admin,data: 21-03-2019
Bilety na Galę Finałową XVIII Młodzieżowego Konkursu Piosenki Artystycznej im. Agnieszko Osieckiej „Bardzo wielka Woda”

Bilety na Galę Finałową XVIII Młodzieżowego Konkursu Piosenki Artystycznej im. Agnieszko Osieckiej „Bardzo wielka Woda” można odbierać od wtorku 26.03.2019 r. w sekretariacie LO nr XVII im.  Agnieszki Osieckiej (p. 107A) w godzinach 8.00 – 15.00 lub zamówić poprzez zgłoszenie na adres bww@lo17.wroc.pl. W celu złożenia zamówienia należy podać nazwisko oraz ilość zamawianych biletów. Bilety będą do odbioru w foyer Wrocławskiego Centrum Kongresowego 05.04.2019 r. od godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy!!!

Zaproszenie na wieczór poetycki w bibliotece szkolnej

autor: J.Nogaj,data: 21-03-2019
Zaproszenie na wieczór poetycki w bibliotece szkolnej

W poniedziałek 25 marca 2019 r. o godz. 19.00 Klub Książki organizuje w bibliotece szkolnej wieczór poetycki po hasłem Mój głos wewnętrzny..., na którym swoje wiersze zaprezentują nasi szkolni poeci.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej szkoły.

autor: M.Niwelt,data: 21-03-2019
Zapraszamy do odwiedzenia naszej szkoły.

13 marca - obfitował w ważne wydarzenia.

Trzeci dzień  >>>"Przekrętu" oraz  >>>Drzwi Otwarte.


Wyniki przesłuchań w ramach XVIII edycji Młodzieżowego Konkursu Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2019

autor: B.Kryjom,data: 20-03-2019
Wyniki przesłuchań w ramach XVIII edycji Młodzieżowego Konkursu Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2019

W dniu 19.03.2019r. odbyły się przesłuchania w ramach  XVIII edycji Młodzieżowego Konkursu Piosenki Artystycznej im.Agnieszi Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2019.Piosenki polskich twórców wykonało 121 młodych pasjonataów śpiewu.Wszystkim młodym wykonawcom gratulujemy.                                                                                                                                                                                                                                                                 Organizatorzy

  Wyniki przesłuchań tutaj 

 

Warsztaty pt. "Zarządzanie projektem".

autor: M.Niwelt,data: 20-03-2019
Warsztaty pt. Odbędą się w biurach firmy IBM w sobotę 23 marca w godzinach 10.00 -14.00.
Adres:
IBM Global Services Delivery Centre Polska Sp. z o.o.
ul Muchoborska 8
Koordynator w IBM: Ewa Gonczar

 

Koncert Charytatywny Wiosna, ach to TY

autor: Admin,data: 19-03-2019
Koncert Charytatywny Wiosna, ach to TY Szanowni Państwo!
Jak co roku w murach Siedemnastki odbędzie się (tym razem jubileuszowy - 15) Koncert Charytatywny Wiosna, ach to TY.
22 marca br. o godz. 18.00 na scenie naszej szkolnej auli wystąpią pracownicy wrocławskich placówek edukacyjnych śpiewając piosenki, deklamując wiersze, prezentując twórczość własną i nie tylko.
Imprezie towarzyszyć będzie kiermasz wielkanocnych upominków przygotowanych przez dzieci z wrocławskich placówek oświatowych.
W uroczej kawiarence będzie można napić się kawy i herbaty oraz zjeść pyszne ciastko.
Dochód z biletów - cegiełek (w cenie 10 zł) zostanie przeznaczony dla wychowanków Rodzinnych Pogotowi Rodzinnych.
Z Siedemnastki swym talentem podzielą się z nami  w tegorocznej edycji nauczycielki Danuta Kowalczyk i Bożena Szymańska-Pakos oraz pracownik administracji Dariusz Psyk. Serdecznie zapraszam!
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

PRZEKRĘT 2019 już za nami !

autor: M.Hajder,data: 19-03-2019
PRZEKRĘT 2019 już za nami !

Z przyjemnością informujemy, że XXVIII Konkurs Twórczości Scenicznej Młodych
Przekręt 2019 został zakończony. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursów i zapraszamy na następne zmagania w przyszłym roku. Informacje o laureatach, galeria zdjęć na stronie PRZEKRĘTU.

 strona PRZEKRĘTU 

Global Education: jak aplikować na studia zagranicą?

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 19-03-2019
Global Education: jak aplikować na studia zagranicą? Dnia 18.03.2019 klasa 3A uczestniczyła w szkoleniu Jak aplikować na studia zagranicą? zorganizowanym przez organizację studencką Global Education specjalizującą się w doradztwie dotyczącym takich wyjazdów (głównie Anglia i Holandia). Ekspertki z Global Education pokazały młodzieży na czym polega cały proces aplikacyjny, jak powinien wyglądać list motywacyjny i rekomendacje, które są bardzo istotne przy ubieganiu się na uczelnie zagraniczne.    
Małgorzata Kowal i Ewa Toporek-Niemczyk

Urszula Żmuda oraz Anna Grzegorowska wyróżnione w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim

autor: J.Nogaj,data: 19-03-2019
Urszula Żmuda oraz Anna Grzegorowska wyróżnione w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim

Z radością informujemy, że Urszula Żmuda z kl. 3F oraz Anna Grzegorowska z kl. ID zostały wyróżnione w IV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O złoty karton III LO”. Gratulujemy serdecznie! Finał konkursu odbył się 15 marca w LO nr III, jego tegoroczne hasło brzmiało: Klatka na oścież. Do poetyckich zmagań zgłosiło się 48. młodych twórców z całej Polski, w tym 4. z naszej szkoły. Poza Ulą i Anią swoje wiersze zaprezentowały: Magdalena Drozdowska z kl. 3A i Weronika Miłkowska z kl. 3F. Zwyciężczynią konkursu została uczennica LO nr XIII.

Zdjęcia

Dzień Edukacji Prawnej

autor: P.Zołotajkin,data: 18-03-2019
Dzień Edukacji Prawnej     15 III uczniowie z kilku klas wzięli udział, w organizowanym przez Sąd Okręgowy we Wrocławiu, Dniu Edukacji Prawnej. Podczas spotkania młodzież była świadkiem symulacji rozprawy sądowej , a następnie uczestniczyła w dyskusji na temat "mowy nienawiści". Była to pożyteczna lekcja z wos-u.

XVIII Młodzieżowy Konkurs Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2019

autor: B.Kryjom,data: 17-03-2019
XVIII Młodzieżowy Konkurs Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2019

 Szanowni Państwo, 

Z uwagi na ogromne zainteresowanie Konkursem oraz bardzo dużą liczbę zgłoszeń informuję,że Przesłuchania w dniu19 marca odbędą się w dwóch turach.Ponadto informuję, że piosenki będą wykonywane a’cappella.O możliwości wprowadzenia zmian stanowi  §11 pkt 2 Regulaminu Konkursu.

Tura I  w godz 8.00 do 13.30
Tura II w godz od 14.00 do 19.30 

Lista uczestników przesłuchania tutaj>>

Zuzanna z 2 b w Radiu Wrocław!

autor: ,data: 15-03-2019
Zuzanna z 2 b w Radiu Wrocław!

W dniu 13 marca 2019 r. w ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Łączy Pokolenia Inspiracje Flamenco, w sali koncertowej Radia Wrocław odbył się koncert Flamenco i Muzyka Świata. Wśród występujących muzyków, tancerzy i wokalistów była Zuzanna Rudownik z kl. 2 b, tancerka zespołu Viento del Flamenco (pod kier. p. Anny Patkiewicz z MDK Wrocław-Krzyki). Gratulujemy.

Doceniamy tancerzy

autor: ,data: 15-03-2019
Doceniamy tancerzy W naszej szkole są uczniowie, którzy w wolnych chwilach od zajęć lekcyjnych poświęcają się pasji tańca. Wśród najlepszych Jakub Kycia z klasy 1 f i Aleksandra Staszak z klasy 3 b.

Zaproszenie na spektakl „Uciechy staropolskie”

autor: L.Grochocka,data: 15-03-2019
Zaproszenie na spektakl „Uciechy staropolskie”

Dyrekcja szkoły i uczniowie klas teatralnych zapraszają gorąco wszystkich chętnych na specjalne popremierowe pokazy spektaklu „Uciechy staropolskie”.  Spektakl odbędzie się w poniedziałek 18 marca 2019 r. o godz. 18:00 i we wtorek 19 marca o godz. 17.00. Można przyprowadzić rodzinę, przyjaciół, znajomych.
Wstęp wolny!

Konkurs na zdjęcie lub filmik.

autor: M.Niwelt,data: 14-03-2019
Konkurs na zdjęcie lub filmik. "Czym jest dla ciebie WrOpenUp? Jakie ma dla ciebie znaczenie?
Fundacja WrOpenUp zaprasza wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie. Szczegóły na plakacie.
Termin do 7.04.2019 r.

Spektakl "Kain"

autor: P.Zołotajkin,data: 14-03-2019
Spektakl  13 III uczniowie z kilku klas mieli możliwość oglądnięcia spektaklu "Kain". Nie było by w tym nic nadzwyczajnego poza tym,że  odbył się on na terenie więzienia  we Wrocławiu przy ul. Kleczkowskiej. Jego ideą było ukazanie odwiecznego problemu zła tkwiącego w człowieku. Widzowie byli pod wrażeniem przekazu, atmosfery miejsca, poziomu grających, którymi byli więźniowie. Po zakończeniu każdy mógł porozmawiać z artystami i wymienić się wrażeniami. Była to wartościowa lekcja z wiedzy o sztuce i życia.

Leon Kempiński z kl. 1E w finale VIII Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku

autor: B.Szymańska -Pakos,data: 12-03-2019
Leon Kempiński z kl. 1E w finale VIII Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku

Uprzejmie informuję, że 30 marca o godz. 10.00 w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej odbędzie się finał VIII Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku. Do finału zakwalifikował się jeden uczeń naszej szkoły - Leon Kempiński z kl. 1E. GRATULUJĘ!! Opiekun konkursu: Bożena Szymańska-Pakos

Wyniki konkursu w języku angielskim SŁAWNE POSTACI HISTORYCZNE

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 12-03-2019
Wyniki konkursu w języku angielskim SŁAWNE POSTACI HISTORYCZNE Z ogromną radością informujemy wszystkich, iż tegoroczna edycja konkursu Sławne Postaci Historyczne zdominowana została przez klasę 1E. Choć brały w nim udział 34 osoby z różnych klas, uczestnicy z 1E wykazali się największą wiedzą dotyczącą Ludwiga van Beethovena i wyeliminowali wszelkie inne klasy z podium.

Ogólnopolski Konkurs Studium TALENT na Politechnice Wrocławskiej.

autor: R. Konieczny,data: 12-03-2019
Ogólnopolski Konkurs Studium TALENT na Politechnice Wrocławskiej.

Dominika Czuba (3C), Rafał Marecki (3C), Artur Sarna (3C), Joanna Rosowiecka (3C), Klaudia Dybaś (3C), Piotr Krupski (3C), Jakub Teresiński (3C) uczniowie klasy o profilu mat-fiz-inf, zostali laureatami Studium TALENT 2018/2019 z fizyki na Politechnice Wrocławskiej. Jakub Rauk (3C), Tomasz Wojtuń (3C), Maurycy Niewczas (3C), Mateusz Tofil (3C) i Jakub Teresiński (3C) zostali laureatami Studium TALENT z matematyki. Laureaci konkursu otrzymują  dodatkowe punkty rekrutacyjne na Politechnikę Wrocławską. Rafał Marecki  (3C) napisał egzamin z fizyki na ocenę 5.0. Mateusz Tofil (3C) napisał egzamin z matematyki na ocenę 5.0. (Laureaci, którzy uzyskali oceną 5.0 lub 5.5 będą przyjmowani z pominięciem warunków rekrutacji na wszystkie kierunki studiów na Politechnice Wrocławskiej)

Gratulujemy!!!

Sukces Mikołaja Werwińskiego z klasy 2A

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 10-03-2019
Sukces Mikołaja Werwińskiego z klasy 2A Z radością informujemy, że Mikołaj  Werwiński z klasy 2A, uczeń pani Marioli Palcewicz, zdobył CERTIFICATE in ADVANCED ENGLISH. Certyfikat Uniwersytetu Cambridge potwierdza, że uczeń prezentuje poziom języka angielskiego na poziomie C1.
Serdecznie gratulujemy Mikołajowi.

Pierwsze warsztaty WrOpenUp dotyczące kompetencji międzykulturowej.

autor: M.Niwelt,data: 10-03-2019
Pierwsze warsztaty WrOpenUp dotyczące kompetencji międzykulturowej. 9 marca odbyły się pierwsze w tegorocznej edycji warsztaty WrOpenUp dotyczące kompetencji międzykulturowej zorganizowane w siedzibie DXC Technology przy ul. Piotra Skargi 3. Wzięło w nich udział 18 uczniów naszej szkoły.

Piłkarze ręczni z LO XVII uczestniczyli w warsztatach praktycznych w AWF we Wrocławiu

autor: M.Popowczak,data: 08-03-2019
Piłkarze ręczni z LO XVII uczestniczyli w warsztatach praktycznych w AWF we Wrocławiu

27 lutego i 6 marca 2019 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach praktycznych nt. „Sposoby poruszania się w ataku i obronie w piłce ręcznej” w ramach współpracy szkoły z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Zajęcia ruchowe poprowadził dr Andrzej Dudkowski oraz słuchacze kursu trenersko-instruktorskiego i odbyły się w Wielofunkcyjnej Hali Sportowej Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Piłkarze ręczni mieli możliwość przygotować się  do Mistrzostw Wrocławia szkól ponadgimnazjalnych.

Wywiadówka i konsultacje 13.03.2019 r.

autor: Admin,data: 08-03-2019
Wywiadówka i konsultacje 13.03.2019 r. Drodzy Rodzice!

W najbliższą środę - 13 marca br. o godz. 17.00 zapraszamy Państwa na zebrania z wychowawcami klas oraz na konsultacje z nauczycielami wszystkich przedmiotów w godzinach: 17.30-19.00 (a w miarę potrzeby dłużej), a także z pedagogiem i psychologiem szkolnym. Na konsultacjach Rodzice będą mogli uzyskać informacje o efektach kształcenia swoich dzieci bezpośrednio od nauczycieli wykładających dany przedmiot.
Gorąco zapraszamy.
Przydział sal na wywiadówki>>
Przydział sal na konsultacje>>

Będzie również okazja do dokonania wpłaty na Radę Rodziców w sekretariacie uczniowskim (pokój 107 A).

Ranking aktywności sportowej. 10 miejsce Naszej szkoły we Wrocławiu

autor: M.Popowczak,data: 08-03-2019
Ranking aktywności sportowej. 10 miejsce Naszej szkoły we Wrocławiu

Nasza szkoła w połowie roku szkolnego 2018/2019 zajmuje 10 miejsce w międzyszkolnej rywalizacji sportowej. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przyczynili się poprzez udział w zawodach sportowych do uzyskania dobrego miejsca w rywalizacji sportowej wrocławskich szkół ponadgimnazjalnych.

Ranking 

Marcowy numer Cenzrki!

autor: L.Grochocka,data: 08-03-2019
Marcowy numer Cenzrki! Cenzurka Nr 5 [71] 2018/2019 Marzec

EarthKAM jesień 2018 i zima 2019

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 08-03-2019
EarthKAM jesień 2018 i zima 2019

W dwóch kampaniach projektu edukacyjnego Sally Ride EarthKAM, uczniowie LO nr XVII wykonali niesamowite zdjęcia Ziemi. Kolory, które przedstawiają są wprost niewiarygodne. Gratulujemy uczniom klas pierwszych tak udanych zdjęć.
Projekt EarthKAM polega na zlecaniu wykonania zdjęć wybranych miejsc na Ziemi, które znajdują się blisko śladu trajektorii Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Zdjęcia robione są aparatem znajdującym się na orbicie naszej planety. Projekt realizowany jest we współpracy z NASA.
Koordynatorką jest p. Anna Bukiewicz-Szul.
Zobacz galerię zdjęć: tutaj

Zwiedzanie Panoramy Racławickiej z przewodnikiem w języku angielskim

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 07-03-2019
Zwiedzanie Panoramy Racławickiej z przewodnikiem w języku angielskim  Dnia 7 marca 2019 roku klasa 1A z rozszerzonym programem języka angielskiego wraz z nauczycielkami języka angielskiego p. Mariolą Palcewiczl i p. Joanną Dolą-Niewiadomską zwiedziła Panoramę Racławicką i wysłuchała przewodnika w języku angielskim. Była to dogodna okazja poznania historii niezwykłego obrazu i ćwiczenia umiejętności rozumienia ze słuchu.

XIV Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności DI

autor: M.Niwelt,data: 06-03-2019
XIV Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności DI

XIV Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności DI w telegraficznym skórcie >>>
(Obejrzyj uważnie, gdyż oko kamery dosięgło Bastionu)
Szczegóły na stronie Drużyny DI Ostatni Bastion Kreatywności FB>>>
Wkrótce wiecej szczegółów!

Warsztaty WrOpenUp 9 marca (kompetencja międzykulturowa) w biurach DXC w godzinach: 10.00-14.00

autor: M.Niwelt,data: 06-03-2019
Warsztaty WrOpenUp 9 marca (kompetencja międzykulturowa) w biurach DXC w godzinach: 10.00-14.00

Warsztaty kompetencji międzykulturowej dla naszej grupy odbędą się w biurach firmy DXC.
Kiedy - sobota 9 marca w godzinach 10.00 -14.00
Gdzie - ul. Piotra Skargi 3 - budynek B

 

Wizyta w sądzie i areszcie śledczym

autor: P.Zołotajkin,data: 05-03-2019
Wizyta w sądzie i areszcie śledczym 4 III klasa 3 F miała okazję odbyć niecodzienną lekcję z wos-u. Najpierw w miało miejsce spotkanie z sędziami , cywilistą i karnistą . Przekazali oni uczniom informacje związane z funkcjonowaniem sądów powszechnych. Na wybranych przykładach pokazali jak czasem, niestety, można łatwo wpaść w konflikt z prawem. Ukazali niebezpieczeństwa, które mogą czyhać na młodych ludzi. Następnie klasa udała się na teren aresztu śledczego , gdzie miał sposobność zapoznać się z rzeczywistością życia po tamtej stronie muru. 

Ruszamy z warsztatami!

autor: M.Niwelt,data: 05-03-2019
Ruszamy z warsztatami!

Pierwsze warsztaty dotyczące kompetencji międzykulturowej odbędą się już w tę sobotę 9 marca w godzinach 10.00 - 14.00.  Znaszja szkoły zapisanych jest 20 uczniów.
Gdzie? Wszystkie warsztaty będą odbywały się w centrum Wrocławia (siedziby firm, kilka lokalizacji partnerów Fundacji WrOpenUp). Wkrótce podam szczególy.

Szkolne Eliminacje do VIII Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku

autor: B.Szymańska -Pakos,data: 03-03-2019
Szkolne Eliminacje do VIII Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku

18 lutego bieżącego roku odbyły się w naszym liceum eliminacje do VIII Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku, którego organizatorem jest Politechnika Wrocławska. Do konkursu zgłosiło się 28 uczniów z różnych klas z: 1A, 1B, 1E, 2C, 2D, 3B oraz 3C. Najlepsza trójka, to uczniowie z klasy teatralnej 1E :
Leon Kempiński, Igor Toporowski i Malwina Padula.
  GRATULACJE!!!
Opiekun konkursu: Bożena Szymańska-Pakos 

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w LO nr XVII

autor: R.Pieńkowski,data: 01-03-2019
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w LO nr XVII
Z okazji obchodów „Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – polskiego święta państwowego poświęconego upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia gościł w naszej szkole 28 lutego 2019 r. Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk, który podczas dwóch godzin lekcyjnych spotkał się z dwunastoma klasami i kilkunastoma nauczycielami. Koordynacją przedsięwzięcia zajmowali się Robert Pieńkowski i Zofia Kuź.

XIV OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA KREATYWNOŚCI Destination Imagination 1-3.03.2019 r.

autor: M.Niwelt,data: 28-02-2019
XIV OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA KREATYWNOŚCI Destination Imagination 1-3.03.2019 r.

W ciągu trzech dni ponad 200 drużyn z Polski i całego świata zaprezentuje wyniki swojej pracy nad Wyzwaniem Drużynowym oraz przystępi do nieznanego wcześniej Wyzwania Na Już.
Naszą szkołę reprezentuje Ostatni Bastion Kreatywności w składzie: Weronika Kowalczyk 3E, Veronika Reshetnikova 2C, Zuzanna Trzaska 2E, Marcel Werocy 1, Jakub Sadowski 2E, Kamil Bouhaouli 2C, Michał Wolański 2E wraz z Asystentkami Patrycją Szuszkiewicz 3D i Emmą Koziel 3A oraz trenerka DI pani Margerita Niwelt.
Więcej informacji na naszej stronie >>>
oraz na stroni szkoły w zakładce Projekty/Wymiany - Destination Imagination.

Solarygrafia w LO nr XVII

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 27-02-2019
Solarygrafia w LO nr XVII

Uczniowie klasy 2c zrealizowali projekt z Solarygrafii. Będąc w 1 klasie zbudowali własne aparaty otworkowe, wyposażone w papier światłoczuły. 30 aparatów zostało zainstalowanych na dachu szkoły, aby przez następne 6 miesięcy rejestrowały ścieżki Słońca. Po upływie tego czasu uczniowie wydobyli z aparatów gotowe zdjęcia. Efekty są spektakularne! Piękne ścieżki Słońca na tle wrocławskiego Skytowera.
Dziękuję Szymonowi Grzybowskiemu za obróbkę zarejestrowanych zdjęć. Koordynatorem projektu była p. Anna Bukiewicz-Szul. Galeria zdjęć: tutaj.

Telekamera dla serialu z udziałem nauczycielki dykcji z Siedemnastki p. Małgorzaty Szeptyckiej

autor: Admin,data: 26-02-2019
Telekamera dla serialu z udziałem nauczycielki dykcji z Siedemnastki p. Małgorzaty Szeptyckiej W poniedziałek 25.02.2019 r.  podczas uroczystej gali w Warszawie nagrodę w plebiscycie Telekamery 2019 otrzymał serial fabularno-dokumentalny  "Lombard. Życie pod zastaw", w którym gra nauczycielka dykcji z Siedemnastki, pani Małgorzata Szeptycka. Serdecznie gratulujemy!

Zaproszenie na wspólne śpiewanie piosenek z Dolnośląskim Kuratorem Oświaty Romanem Kowalczykiem

autor: Admin,data: 26-02-2019
Zaproszenie na wspólne śpiewanie piosenek z Dolnośląskim Kuratorem Oświaty Romanem Kowalczykiem

Zapraszam w czwartek 28 lutego 2019 r. o godz. 18.00 do auli Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Tęczowej 60 na  „Wieczór Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w ramach wrocławskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie historyczne wprowadzenie i wspólne śpiewanie piosenek partyzanckich oraz z okresu Drugiej Konspiracji, które poprowadzi Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk. Zapraszamy!
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Drzwi Otwarte w 2019 r.

autor: Admin,data: 26-02-2019
Drzwi Otwarte w 2019 r.

Drodzy GIMNAZJALIŚCI i UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH!
W sobotę 13. kwietnia 2019 r. w godzinach 9.00-13.00 odbędą się Drzwi Otwarte. W związku z trwającą akcją strajkową pracowników oświaty ich formuła będzie nieco inna, niż zaplanowano. Będzie można obejrzeć szkołę, uzyskać informacje oraz materiały reklamowe, a także porozmawiać z osobami wyznaczonymi do promocji szkoły. Serdecznie zapraszam!
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

KONKURS RECYTATORSKI POEZJI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ DLA GIMNAZJALISTÓW I UCZNIÓW KLASY VII I VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ

autor: K.Zielińska,data: 24-02-2019
KONKURS RECYTATORSKI POEZJI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ DLA GIMNAZJALISTÓW I UCZNIÓW KLASY VII I VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ 15 lutego 2019 r. odbył się w nasze szkole już po raz jedenasty KONKURS RECYTATORSKI POEZJI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ DLA GIMNAZJALISTÓW  I UCZNIÓW KLASY VII I VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ.

Pierwsza wizyta partnerska projektu "Walk through Science" na Reunion - zamorskim terytorium Francji

autor: A.Popiołek,data: 23-02-2019
Pierwsza wizyta partnerska projektu W dniach 04 - 08.02.2019 r. odbyła się pierwsza wizyta partnerska projektu Erasmus+ "Walk through Science". Nauczyciele z krajów partnerskich spotkali się na Reunion, francuskiej wyspie na Oceanie Indyjskim, gdzie oprócz realizacji działań projektowych odkrywali piękno przyrody i poznawali kulturę gospodarzy.. Naszą szkołę na wyjeździe reprezentowała Pani Aneta Popiołek.
facebook

Galeria "Na cegłach" w bibliotece szkolnej

autor: L.Grochocka,data: 21-02-2019
Galeria

W naszej szkolnej galerii "Na cegłach" już po raz kolejny w tym roku szkolnym zmieniły się prace plastyczne. Możemy zobaczyć nowe rysunki Natalii Matysiok z kl. 2A i Zuzanny Biziel z kl. 1C, a do grona szkolnych artystów dołączył Paweł Sołtys z kl. 1F.
Zapraszamy do oglądania! Wszystkich uzdolnionych plastycznie uczniów zachęcamy do podzielenia się swoją twórczością i przyniesienie do biblioteki rysunków, którymi chcecie się pochwalić.

KONKURS WALENTYNKOWY 2019

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 21-02-2019
KONKURS WALENTYNKOWY 2019

Dnia 14.02.2019 Samorząd Uczniowski zorganizował Walentynki w konwencji romantyczno-humorystycznej. Była randka w ciemno, w której trzech chłopców wybierało dziewczynę życia, potem odwrotnie trójka dziewcząt wybierała wymarzonego chłopaka. Była również  konkurencja  Idealna Para, w której kandydaci mieli się dobrać na podstawie niezwykłych pytań i odpowiedzi.
Maja Anna Nowakowska, Przewodnicząca SU

fotorelacja>>>

Ruszyły zapisy na warsztaty WrOpenUp

autor: M.Niwelt,data: 15-02-2019
Ruszyły zapisy na warsztaty WrOpenUp

Zajęcia prowadzone są przez wolontariuszy, obcokrajowców w języku angielskim oraz przez osoby polskojęzyczne, które, w razie potrzeby pomogą w komunikacji.
Szkolenie odbywa się w soboty w godzinach 10.00-14.00 w siedzibach współpracujących z Fundacją WrOpenUp firm.
Harmonogram:
09 marca - Warsztaty kompetencji międzykulturowej
23 marca - Warsztaty z zarządzania projektem.
06 kwietnia - Warsztaty z prezentacji.
Zapisy do 28 lutego u pani Margerity Niwelt. Więcej informacji - tu>>>
foto. WrOpenUp FB

 

Co słychać w Ostatnim Bastionie Kreatywności?

autor: M.Niwelt,data: 15-02-2019
Co słychać w Ostatnim Bastionie Kreatywności?

Drużyna DI Ostatni Bastion Kreatywności zaprasza do odwiedzenia i POLUBIENIA stronyFB.

  #OstatniBastionKreatywnosciDILOXVII

Finał "Walentynkowego konkursu literackiego" w bibliotece szkolnej

autor: J.Nogaj,data: 15-02-2019
Finał

Od 11 do 13 lutego w bibliotece trwała szósta edycja "Walentynkowego konkursu literackiego". W tym roku uczestnicy musieli zmierzyć sie z 12. pytaniami dotyczącymi znanych historii miłosnych. W zabawie wzięło udział ok. 40. uczniów, z czego 22. oddało wypełnione kartki, jednak tylko 10. z nich odpowiedziało poprawnie na wszystkie pytania konkursowe. 14 lutego w bibliotece na długiej przerwie odbyło się ogłoszenie wyników konkursu. Pani wicedyrektor Beata Multan wręczała zwycięzcom nagrody, natomiast wszyscy mogli poczęstować się walentynkowymi słodkościami. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia

Konkurs SŁAWNE POSTACI HISTORYCZNE - Ludwig van Beethoven

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 12-02-2019
Konkurs SŁAWNE POSTACI HISTORYCZNE - Ludwig van Beethoven Jak co roku zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie Sławne Postaci Historyczne. W tym roku będziemy mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę dotyczącą kompozytora wszech czasów - Ludwiga van Beethovena, poznać jego utwory oraz niebanalne życie.
Konkurs odbędzie się 28 lutego na 4 i 5 lekcji w sali 207.
Szczegóły oraz zapisy u pani Wioletty Ejlak-Borowiak (sala 305) lub u swoich anglistów. Czekamy na Was do 22 lutego.

Odwołanie koncertu charytatywnego "Gramy dla Ziemowita"

autor: Admin,data: 12-02-2019
Odwołanie koncertu charytatywnego

Z uwagi na ogłoszoną żałobę narodową  koncert charytatywny "Gramy dla Ziemowita", który miał sie odbyć w piątek 15.02.2019r., został odwołany! Mamy nadzieję, że uda się ustalić kolejny termin tego wydarzenia. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.
Dyrekcja LO nr XVII

Wyrazy współczucia z powodu śmierci współmałżonka dla p. Marii Pitury

autor: Admin,data: 06-02-2019
Wyrazy współczucia z powodu śmierci współmałżonka dla p. Marii Pitury
Łącząc się w żałobie i smutku z powodu śmierci Męża  pani Marii Pitury, wieloletniej kierownik gospodarczej w naszej placówce,   najszczersze wyrazy współczucia i słowa otuchy składa  społeczność szkolna Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki  Osieckiej we Wrocławiu.
Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 7 lutego 2019 r. o godz. 13.20 na Cmentarzu przy ul. Osobowickiej we Wrocławiu.

Zapisy na wycieczkę do Monachium

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 05-02-2019
Zapisy na wycieczkę do Monachium

W dniach 14-16 marca 2019 r. odbędzie się wycieczka do Monachium przez Pragę. Celem wycieczki jest udział w zajęciach (pokaz, warsztaty, wystawa stała) w najnowocześniejszym planetarium w Europie - ES0 Supernova oraz siedzibie Niemieckiej Agencji Kosmicznej ESOC. Zajęcia w tych obiektach są dla nas darmowe. Po drodze zwiedzimy Pragę.

 

Zapraszamy do oglądania odcinka z udziałem naszej młodzieży

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 02-02-2019
Zapraszamy do oglądania odcinka z udziałem naszej młodzieży

2 lutego 2019 roku o godzinie 17:00 w TVP Polonia odbędzie się emisja odcinka programu Słownika polsko@polskiego z udziełem naszej młodzieży z klasy humanistyczno-medialnej. Serdecznie zapraszamy do ogladania. 

Zobacz 

Sukces uczniów LO nr XVII w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Deutschfreund

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 26-01-2019
Sukces uczniów LO nr XVII w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Deutschfreund Ponad 6 tys. uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zmierzyło się dnia 14 listopada 2018 z zadaniami Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Deutschfreund zorganizowanego w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego Łowimy Talenty 2018/2019, a realizowanego przez Łowców Talentów Jersz. 
Koordynatorką konkursu była p. Alicja Witwicka. 
Gratulujemy!

Ferie zimowe 2019

autor: Admin,data: 25-01-2019
Ferie zimowe 2019

Przed nami 2 tygodnie wolnego! Życzę udanych ferii, odpoczynku po trudach półrocznej nauki i pracy. Ferie to dobry czas do poznawania nowych miejsc i ludzi, zdobywania nowych doświadczeń, ale też  na nadrobienie zaległości.   Wróćcie do szkoły z nową energią do pracy.
Małgorzata Iwankiewicz

Dyrektor Szkoły

Srebrna Tarcza dla Siedemnastki!

autor: Admin,data: 25-01-2019
Srebrna Tarcza dla Siedemnastki!

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!
Mam wielki zaszczyt poinformować, że w najnowszym  Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019 szkole naszej przyznano Srebrną Tarczę! Oznacza to, że znajdujemy się w gronie najlepszych szkół w Polsce. W rankingu brane są pod uwagę wyniki egzaminów maturalnych oraz sukcesy w olimpiadach przedmiotowych.

Dnia 24.01.2019 r. w Auli Politechniki Wrocławskiej odbyła się gala Dolnosląskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019. Uczestniczyła w niej delegacja z Siedemnastki w składzie: Dyrektor  p. Małgorzata Iwankiewicz, Wicedyrektor  p. Beata Multan oraz Nauczyciele p. Elżbieta Lisiak i p. Robert Konieczny wraz z Uczniami z klasy 3C.

Dziekuję wszystkim za wytężoną pracę dydaktyczną i wychowawczą, a naszym absolwentom za dobre wyniki na egzaminie maturalnym. To nasz wspólny sukces! Zachęcam do dalszego działania!
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Festiwal piosenki angielskiej

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 24-01-2019
Festiwal piosenki angielskiej Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w szkolnych eliminacjach do Festiwalu Piosenki Angielskiej, który odbędzie się w LO nr XI 5 kwietnia 2019 roku. Chętni mogą zgłaszać się do końca lutego 2019 u swoich nauczycieli języka angielskiego lub koordynatora szkolnych eliminacji, pani Wioletty Ejlak-Borowiak.

Styczniowo-lutowe wydanie Cenzurki!

autor: L.Grochocka,data: 24-01-2019
Styczniowo-lutowe wydanie Cenzurki! Cenzurka Nr 4 [70] 2018/2019 Styczeń/Luty

Zmiana w Samorządzie Uczniowskim

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 24-01-2019
Informujemy, ze w drugim semestrze roku szkolnego 2018/19 funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego będzie pełnić Maja Anna Nowakowska z kl. 2E. Składam podziękowania dotychczasowej przewodniczącej SU, Aleksandrze Rostkowskiej z kl. 2F, za pełnienie tej funkcji.  
Samorząd Uczniowski będzie nadal pracować w tym samym składzie. Życzymy owocnej pracy i dalszych sukcesów.
Ewa Toporek-Niemczyk, Opiekun Samorządu Uczniowskiego i społeczność szkolna Siedemnastki

Akcja charytatywna dla Ziemowita

autor: Admin,data: 22-01-2019
Akcja charytatywna dla Ziemowita

Dnia 18.01.2019 r. w LO nr XVII w miejsce koncertu charytatywnego "Gramy dla Ziemowita", odwołanego w związku z ogłoszoną przez Prezydenta RP żałobą narodową oraz zarządzeniem Prezydenta Wrocławia, odbyła się akcja charytatywna polegająca na sprzedaży ciast przygotowanych przez uczniów naszej szkoły.
Pragnę gorąco podziękować wszystkim, którzy z tak wielkim zaangażowaniem przygotowali to piątkowe wydarzenie: p. Krzysztofowi Żesławskiemu i uczniom klas teatralnych, p. Katarzynie Zielińskiej i   p. Bożenie Szymańskiej-Pakos, klasie 1E za pomoc w sprzedaży ciast oraz wolontariuszom, którzy upiekli ciasta.
Wierzę, że nadarzy się jeszcze raz sposobność do zorganizowania tego koncertu!

Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Udział LO nr XVII w akcji Wędka

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 22-01-2019
Udział LO nr XVII w akcji Wędka

Dnia 12.01.2019 w Parku im. Staszica na Nadodrzu odbył się finał akcji WĘDKA, której celem było podarowanie osobom bezdomnym używanych ubrań za symboliczne sprzątanie śmieci w parku. W imieniu naszej szkoły w akcji uczestniczyli Krzysztof Gogoj i Michał Osiński z kl 2E oraz Nikodem Czupryna z kl. 1F.  
Krzysztof Gogoj, wiceprzewodniczący SU

fotorelacja>>>

Stop językowi nienawiści...

autor: J.Nogaj,data: 21-01-2019
Stop językowi nienawiści...

Na pierwszym piętrze obok biblioteki znajduje się wystawa „Powiedz stop mowie nienawiści”, na której prezentowane są materiały definiujące tak obecnie powszechne zjawiska hejtu, mowy nienawiści, czy przestępstwa z nienawiści oraz wyjaśniające, jak na nie reagować i sobie z nimi radzić. Zapraszamy!!!

AKCJA SPRZEDAŻY CIAST W SZKOLE "DLA ZIEMOWITA"

autor: K.Zielińska,data: 20-01-2019
AKCJA SPRZEDAŻY CIAST W SZKOLE

Kochani!
Jak wiecie koncert charytatywny dla Ziemowita, który miał się odbyć w piątek został przeniesiony z powodu żałoby narodowej. Uczniowie z klasy 1E sprzedawali jednak pyszne ciasta upieczone przez naszych wolontariuszy.
Również jutro tzn. w poniedziałek 21 stycznia i być może we wtorek 22 stycznia będziemy dalej sprzedawać nasze wypieki. Zapraszam do zakupu, gdyż ciasta są naprawdę pyszne!

P.S. Termin koncertu zostanie ustalony w najbliższym czasie i podany do Waszej wiadomości.

Koncert charytatywny ODWOŁANY! Przeniesiony na inny termin!

autor: Admin,data: 18-01-2019
Koncert charytatywny ODWOŁANY! Przeniesiony na inny termin! Dzisiejszy KONCERT CHARYTATYWNY dla naszego absolwenta ZIEMOWITA jest PRZENIESIONY na inny termin z powodu żałoby narodowej! Termin koncertu zostanie podany wkrótce.

Studniówka 2019

autor: K.Bańcer-Binduga,data: 18-01-2019
Studniówka 2019

4 stycznia bieżącego roku w hotelu Haston, zgodnie z tradycją staropolską, odbył się bal studniówkowy. 
Maturzyści wspólnie z kadrą pedagogiczną świętowali w radosnej atmosferze ostatnie sto dni przed maturą. Fantastyczna zabawa na parkiecie przy muzyce na żywo oraz wykwintne potrawy przyczyniły się do tego, że tegoroczna studniówka z pewnością będzie niezapomniana.

 

 

fotorelacja 

 

Podziękowanie za Studniówkę

autor: Admin,data: 18-01-2019
Podziękowanie za Studniówkę Składam serdeczne podziękowanie  społeczności Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. A. Osieckiej we Wrocławiu za wspaniały Bal Studniówkowy, który odbył się  4 stycznia 2019 r. w hotelu Haston. Dziękuję  Dolnośląskiemu Kuratorowi Oświaty, panu Romanowi Kowalczykowi, wieloletniemu dyrektorowi Siedemnastki, iż wspólnie z nami świętował 100 dni przed maturą. Dziękuję za radosną atmosferę, zabawę na parkiecie, za fantastyczny  program artystyczny, za wdzięczną konferansjerkę i za pomysłowe filmy prezentujące tegoroczne klasy maturalne. Dziękuję Komitetowi Studniówkowemu za zorganizowanie tej szczególnej uroczystości. Nade wszystko jednak dziękuję za to, że mogliśmy przeżyć wspólnie te radosne chwile.
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Konkurs Twórczości Scenicznej Młodych „Przekręt 2019”

autor: M.Hajder,data: 17-01-2019
Konkurs Twórczości Scenicznej Młodych „Przekręt 2019”

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych (kl. VII- VIII), gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz amatorskie grupy teatralne i taneczne działające przy instytucjach kultury do  udziału w 28 edycji Konkursu Twórczości Scenicznej Młodych „Przekręt”, którego organizatorem jest Liceum Ogólnokształcące nr XVII  im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.

Konkurs odbędzie się  w dniach 11-14 marca 2019, a młodzież prezentować  będzie swoje dokonania w dwóch kategoriach : teatralnej  i tanecznej.
Zgłoszenia przyjmowane są mailowo do 6 marca 2019 na adres: przekret2019@lo17.wroc.pl 

HARMONOGRAM KONKURSU TANECZNEGO

HARMONOGRAM KONKURSU TEATRALNEGO

Strona "Przekrętu">>>

WYNIKI KONKURSU TANECZNEGO

WYNIKI KONKURSU TEATRALNEGO

Zagospodarowana wnęka na 2 pietrze

autor: Admin,data: 16-01-2019
Zagospodarowana wnęka na 2 pietrze

Drodzy Uczniowie!
Zagospodarowano dla Was na nowo przestrzeń na 2 piętrze we wnęce obok pomieszczenia radiowęzła. Projekt powstał przy współudziale  uczniów. Życzę Wam dobrego odpoczynku na korytarzach szkolnych i w stworzonych dla Was kącikach. Jednocześnie wyrażam nadzieję, że będziecie dbali o naszą wspólną Szkołę tak, abyśmy mogli za pozyskiwane fundusze doposażać ją w kolejne służące Wam sprzęty, zamiast dokonywać remontów zniszczonego mienia.
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Klub Książki

autor: L.Grochocka,data: 16-01-2019
Klub Książki W poniedziałkowe popołudnie - 14 stycznia, odbyło się kolejne, bardzo sympatyczne spotkanie Klubu Książki. Tym razem pobawiliśmy się w kalambury, gdzie głównym tematem zgadywanek były tytuły książek i filmów oraz przysłowia. Uwierzcie, nie było łatwo. 
Potem tradycyjnie rozmawialiśmy o książkach, które są najważniejszym powodem, dla którego raz w miesiącu się spotykamy.
Na koniec przeczytaliśmy piękną opowieść R.J. Palacio „Cudowny chłopak. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi”.Jej bohater to chłopiec, który jest "inny". Akceptuje swoją odmienność, lecz rani go niezrozumienie innych. Jest to książka z przesłaniem, skłania do głębokich przemyśleń i refleksji na temat tolerancji, a przecież „Ziemia jest wystarczająco duża, by pomieścić nas wszystkich”.

XVIII Młodzieżowy Konkurs Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2019

autor: B.Kryjom,data: 15-01-2019
XVIII Młodzieżowy Konkurs Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda 2019

Hala Stulecia i Liceum Ogólnokształcące nr XVII im.Agnieszki Osieckiej we Wrocłaiu zapraszają uczniów VII i VIII klasy szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych do udziału w XVIII edycji  Młodzieżowego Konkursu Piosenki Artystycznej im.Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda.

 Zgłoszenia przyjmowane są mailowo do 15 marca na adres: bww@lo17.wroc.pl

Klasa humanistyczno-medialna w programie "Słownik polsko@polski"

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 14-01-2019
Klasa humanistyczno-medialna w programie

W sobotę 12 stycznia 2019 roku o godzinie 11:00 uczniowie z klasy humanistyczno-medialnej w składzie Kaja Kubicz, Paweł Sołtys oraz Maurycy Szkolnicki wraz z polonistką p. Justyna Hełminiak-Nowak gościli w programie poświęconym kulturze języka polskiego pt: "Słownik polsko@polski". Zapraszamy do oglądania emisji odcinka 2 lutego o godzinie 17:00 w Telewizji Polonia.

 

Zapis z nagrania  

 

 

KONCERT CHARYTATYWNY "GRAMY DLA ZIEMOWITA"

autor: K.Zielińska,data: 14-01-2019
KONCERT CHARYTATYWNY

18 stycznia 2019 r. o godzinie 17.00 w auli szkolnej zostanie zorganizowany KONCERT CHARYTATYWNY dla naszego absolwenta ZIEMOWITA, który jest ciężko chory. 

AKCJA SPRZEDAŻY CIAST DLA ZIEMOWITA

autor: K.Zielińska,data: 14-01-2019
AKCJA SPRZEDAŻY CIAST DLA ZIEMOWITA 9 stycznia 2019 r. w trakcie zebrań rodziców została przeprowadzona w naszej szkole AKCJA SPRZEDAŻY pysznych CIAST upieczonych przez naszych uczniów.

Awans drużyny dziewcząt do Mistrzostw Wrocławia w piłce nożnej halowej

autor: M.Popowczak,data: 14-01-2019
Awans drużyny dziewcząt do Mistrzostw Wrocławia w piłce nożnej halowej

W hali MCS w dniu 14 stycznia 2019r. odbyły się eliminacje do Mistrzostw Wrocławia szkół ponadgimnazjalnych w piłce nożnej halowej dziewcząt. Nasza drużyna wygrała trzy mecze zajmując 1 miejsce w grupie w rundzie eliminacyjnej. Pierwszy mecz piłkarki nożne wygrały 1:0 z drużyną z LO II. W drugim meczu dziewczęta uzyskały wynik 3:0 przeciwko LO III, a w trzeci meczu pokonały drużynę z LO IV 1:0. Reprezentacja wystąpiła w składzie: Oliwia Józefczyk (3B), Paulina Wnętrzak (3B), Radzikowska Julia (3B), Kamila Piechura (3E), Emilia Skrok (3E), Aleksandra Piątkowska (3A), Mikoś Weronika (1F), Pleszkun Wanessa (1E), Przybylska Diana (1F), opiekunem był Adam Szymanowski.


Runda finałowa Mistrzostw Wrocławia odbędzie się w dniu 17 stycznia 2019r. w hali MCS (ul. Parkowa) od 8:30. Zapraszamy

XXXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

autor: D.Kowalczyk,data: 13-01-2019
XXXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej Z przyjemnością informuję, że Alicja Sączawa  z klasy 2D uzyskała ponad 80% poprawnych odpowiedzi  w pierwszym etapie Olimpiady Wiedzy Ekologicznej i tym samym awansowała do  drugiego, okręgowego etapu. Serdecznie gratulujemy! 

Joanna Gaj otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów!

autor: D.Kowalczyk,data: 08-01-2019
Joanna Gaj otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów!

Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów to święto tych dolnośląskich uczniów, którzy dzięki swojej rzetelnej pracy, odpowiedzialności i wytrwałości osiągnęli sukces i najlepsze wyniki w swojej szkole.  Dyplomy wręczał Dolnośląski Kurator Oświaty p. Roman Kowalczyk, który w swoim wystąpieniu przekazał stypendystom gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.  Miło nam poinformować, że z LO nr XVII Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała JOANNA GAJ uczennica 3 klasy teatralnej

Asi gratulujemy i życzymy powodzenia na maturze!  

Wywiadówka śródsemestralna i konsultacje w środę 9 stycznia 2019 r.

autor: Admin,data: 08-01-2019
Wywiadówka śródsemestralna i konsultacje w środę 9 stycznia 2019 r.

Drodzy Rodzice!
W najbliższą środę - 9 stycznia br. o godz. 17.00 zapraszamy Państwa na zebrania z wychowawcami klas oraz na konsultacje z nauczycielami wszystkich przedmiotów w godzinach: 17.30-19.00 (a w miarę potrzeby dłużej), a także z pedagogiem i psychologiem szkolnym. Na konsultacjach Rodzice będą mogli uzyskać informacje o efektach kształcenia swoich dzieci bezpośrednio od nauczycieli wykładających dany przedmiot.
Po zebraniach zapraszamy do biblioteki szkolnej, gdzie zaprezentowana zostanie literatura psychologiczno-pedagogiczna dla Rodziców oraz nowe książki zakupione z funduszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Gorąco zapraszamy.
Przydział sal na wywiadówki>>
Przydział sal na konsultacje>>

Będzie również okazja do dokonania wpłaty na Radę Rodziców w sekretariacie uczniowskim (pokój 107 A).

Ostatni Bastion Kreatywności Drużyna DI LO XVII

autor: M.Niwelt,data: 07-01-2019
Ostatni Bastion Kreatywności Drużyna DI LO XVII

Ostatni Bastion Kreatywności - tegoroczna Drużyna Destination Imagination - życzy całej Społeczności ’Siedemnastki"

Szczęśliwego Nowego Roku!

 Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony na FB.

PRZEKRĘT 2019 konkurs na plakat

autor: M.Hajder,data: 07-01-2019
PRZEKRĘT 2019 konkurs na plakat Został rozstrzygnięty konkurs na plakat tegorocznego Konkursu Twórczości Scenicznej Młodych "Przekręt 2019". Najlepszą pracą  okazał‚ się plakat Julii Adryjanek z klasy 1E, drugie miejsce zajęła praca Agaty Lasek z klasy 1C, trzecie miejsce zajęła Ania Kosiarczyk z klasy 1C. Wyróżnienie zostało przyznane Klaudiuszowi Krzyżanoskiemu z klasy 1F.Gratulujemy !!!

Kornelia Makowska z kl. 3E zajęła I miejsce na Turnieju Tańca Nowoczesnego w Warszawie.

autor: D.Kowalczyk,data: 29-12-2018
Kornelia Makowska z kl. 3E zajęła I miejsce na Turnieju Tańca Nowoczesnego w Warszawie. Miło nam poinformować, że Kornelia Makowska, uczennica klasy trzeciej o profilu teatralnym, zdobyła Pierwsze Miejsce w kategorii duety jazz/modern 15+,  na Ogólnopolskim III Bielańskim Turnieju Tańca Nowoczesnego w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :) 

Świąteczne życzenia

autor: E.Cwynar,data: 20-12-2018
Świąteczne życzenia

Świąt wypełnionych radością i miłością,
niosących spokój i odpoczynek.
Nowego Roku spełniającego
wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, 
wiary, szczęścia i powodzenia

 
życzą
Dyrekcja, grono pedagogiczne 
oraz uczniowie 
Liceum Ogólnokształcącego nr XVII 
im. Agnieszki Osieckiej

Tomasz Smoleń z klasy 1A wygrał szkolny etap konkursu A PIECE OF CAKE

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 20-12-2018
Tomasz Smoleń z klasy 1A wygrał szkolny etap konkursu A PIECE OF CAKE Dnia 13 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbył się pierwszy etap międzyszkolnego konkursu z języka angielskiego,A Piece of Cake. Uczniowie z rożnych klas pod okiem naszego szkolnego koordynatora, pani Wioletty Ejlak-Borowiak, zmagali się w nim z niełatwym testem sprawdzającym ich wiedzę na temat angielskich idiomów.
Niezmiernie miło jest nam poinformować wszystkich, iż uczeń klasy 1A, Tomasz Smoleń, uzyskał najwyższą ilość punktów, a tym samym zakwalifikował się do eliminacji do drugiego, ostatecznego etapu, który to odbędzie się w marcu w VII LO we Wrocławiu. Trzymamy kciuki za Tomka i oczywiście szczerze mu gratulujemy.

RELACJA WOLONTARIUSZA Z TEGOROCZNEGO WRĘCZENIA SZLACHETNEJ PACZKI

autor: K.Zielińska,data: 19-12-2018
RELACJA WOLONTARIUSZA Z TEGOROCZNEGO WRĘCZENIA SZLACHETNEJ PACZKI Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Udział Siedemnastki w obchodach 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

autor: Admin,data: 19-12-2018
Udział Siedemnastki w obchodach 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

13. grudnia 1981 roku został wprowadzony na terenie całej Polski stan wojenny. W wielu zakładach pracy spontanicznie podejmowano strajki. Specjalne oddziały milicji oraz wojsko brutalnie tłumiły wszelkie protesty. Tak było we Wrocławiu, tak było na Górnym Śląsku, gdzie podczas pacyfikacji kopalni Wujek zginęło dziewięciu górników, tak było w całej naszej Ojczyźnie. Podczas ciemnego dla Polski czasu zginęło około 100 osób. Wielu ludzi odniosło rany fizyczne i psychiczne. LO nr XVII im. Agnieszki  Osieckiej jak co roku włączyło się w obchody 37.  rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. 10. grudnia br. podczas uroczystości wręczania odznaczeń państwowych Krzyży Wolności i Solidarności uczniowie Siedemnastki  przedstawili widowisko słowno-muzyczne pt. "Pamiętnik".

12. grudnia br. w Sali Audytoryjnej Hali Stulecia odbyła się podniosła ceremonia wręczenia medali "NIEZŁOMNI" za działalność opozycyjną 1981-1989 przyznanych w imieniu dolnośląskiej "Solidarności". W części artystycznej  uczniowie klas teatralnych naszej szkoły zaprezentowali koncert „Kadr pełen muzyki” w oparciu o piosenki z polskich filmów i seriali. Twórcami wyżej wymienionych widowisk są nauczyciele przedmiotów artystycznych w LO nr XVII,  p. Małgorzata Szeptycka, p. Marek Szydło oraz p. Krzysztof Żesławski. W uroczystościach, oprócz osób odznaczonych, wzięli udział przedstawiciele władz rządowych, samorządowych i związkowych. Obecni byli m.in. Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, Dolnośląski Wicekurator Oświaty Janusz Wrzal, Dyrektor Departamentu Edukacji Jarosław Delewski, przewodniczący Regionu NSZZ "Solidarność" Kazimierz Kimso, posłowie na Sejm i przedstawiciele środowisk kombatanckich i wielu instytucji. Ponadto koncert "Kadr pełen muzyki" odbył się przy liczącej tysiąc miejsc widowni, na której zasiedli uczniowie wrocławskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Była to dla nich żywa lekcja historii połączona z artystycznym przeżyciem. W ceremonię wręczania medali włączyli się uczniowie klasy 2F w charakterze wolontariatu, pod opieką wychowawcy p. Roberta Pieńkowskiego. 

 

13. grudnia br. w 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego  o godz. 18.30 reprezentacja szkoły wraz z Pocztem Sztandarowym wzięła udział we Mszy św. w Katedrze pw. św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu. Szkołę reprezentowali  Averkova Maryna, Szarwaryn Natalia, Wręczycka Joanna, Brzeziński Karol (2B), Bagińska Małgorzata i Szymański Adam (2C) pod opieką p. Marka Popowczaka.

 

Dyrektor Szkoły Małgorzata Iwankiewicz składa serdeczne podziękowania uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w obchody 37.  rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Fotogaleria (fotografował p. Robert Pieńkowski) >>  

Świąteczna zbiórka dla Domu Opieki Seniorów w Brzuchowicach pod Lwowem

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 17-12-2018
Świąteczna zbiórka dla Domu Opieki Seniorów w Brzuchowicach pod Lwowem Jak co roku Samorząd Uczniowski uczestniczył w akcji p. Marioli Palcewicz, której celem była zbiórka produktów żywnościowych i środków czystości na rzecz Domu Opieki Seniorów w Brzuchowicach pod Lwowem. Dziękujemy nauczycielom i uczniom,którzy przyłączyli się do tej chlubnej akcji.
Pamiętajmy o naszych rodakach żyjących z dala od Ojczyzny.
Ewa Toporek-Niemczyk,opiekun SU i Mariola Palcewicz, koordynator akcji

Sukcesy wokalne Darii Englot z kl. 1E

autor: Admin,data: 17-12-2018
Sukcesy wokalne Darii Englot z kl. 1E Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach wokalnych Darii Englot, uczennicy pierwszej klasy teatralnej. W listopadzie 2018 r. otrzymała główne wyróżnienie za bajkowy, musicalowy głos w XXIX Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Licealisty "Wybryk",  w XV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Europejskiej "Nutka Poliglotka" zajęła III miejsce jako najmłodsza spośród starujących w kategorii 16-19 lat, inny język niż angielski śpiewając w języku niemieckim. Otrzymała także nagrodę specjalną w postaci nominacji na międzynarodowe festiwale zagraniczne (Bułgaria, Malta, Włochy, Niemcy, Litwa, Gruzja, Czechy) oraz główne zaproszenie na festiwal w Gruzji w 2019 r. Doceniono perfekcyjną wymowę niemiecką Darii, czego efektem jest zaproszenie jednego z jurorów konkursu do udziału w różnych wydarzeniach kulturalnych. Daria podkreśla wdzięczność za pomoc w przygotowaniu piosenki nauczycielce j. niemieckiego z  Siedemnastki, p. Alicji Witwickiej. Serdecznie gratulujemy Darii i życzymy dalszych sukcesów!

Balon stratosferyczny w naszym liceum!

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 17-12-2018
Balon stratosferyczny w naszym liceum!
15 grudnia 2018 r wspólnie z Klub Łączności Ratunkowej SP6ZWR, w szczególności Włodzimierzem Tarnowskim przeprowadziliśmy misję balonu stratosferycznego. Na pokładzie, oprócz standardowych urządzeń służących do nadawania telemetrii, nadajników oraz kamer rejestrujących przebieg misji, znalazły się: Krasnal Niepodległy (Valdemar Plusa), wiersze Tuwima i opłatek (Valdemar Plusa) oraz samodzielnie przygotowany przez uczniów Liceum Ogólnokształcące nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu w ramach szkolnego koła naukowego, eksperyment oparty na Arduino, który wykonywał pomiary ciśnienia (oraz wysokości) oraz temperatury. Opiekunem koła jest p. Anna Bukiewicz-Szul, a liderem grupy uczeń klasy 2C - Kamil Bouhaouli. Podczas misji nadawane także były obrazki okolicznościowe poprzez system SSTV, które odbierali krótkofalowcy nawet poza granicami naszego kraju...

Zajęcia z Arduino w naszej szkole!

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 17-12-2018
Zajęcia z Arduino w naszej szkole! W każdą środę uczniowie naszego LO mają możliwość uczestnictwa w zajęciach informatyczno-inżynieryjnych. Uczniowie budują układy elektroniczne oparte na modułach Arduino. Nauczycielka fizyki i informatyki Anna Bukiewicz-Szul dzięki współpracy z ESERO oraz Stowarzyszeniem WroSpace pozyskała po 10 zestawów Arduino Uno oraz Nano, wraz z czujnikami. Uczniowie uczą się budowania prostych układów, połączęń szeregowych, równoległych i programują. Część uczniów realizuje projekt badawczy polegający na wykonywaniu pomiarów w stratosferze. LO nr XVII jest jedyną (lub jedną z niewielu) szkołą we Wrocławiu, która prowadzi zajęcia dodatkowe z użyciem Arduino.
Galeria zdjeć: tutaj

Finał konkursu World Space Week Junior Rover Cup w naszej szkole

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 16-12-2018
Finał konkursu World Space Week Junior Rover Cup w naszej szkole
14 grudnia 2018 aula naszej szkoły zmieniła się nie do poznania. Wszystko za sprawą organizatorów konkursu World Space Week Junior Rover Cup. LO nr XVII jako partner konkursu użyczyło aulę w celu organizacji finału konkursu. Pani Dyrektor Małgorzata Iwankiewicz otworzyła wydarzenie swoim wystąpieniem. Uczniowie klas 1c, 2c oraz 3a pomagali w przygotowaniach i przebiegu konkursu. 12 drużyn z całej Polski konkurowało ze sobą w 3 zadaniach finałowych. Pierwszym był przejazd po linii, po specjalnie przygotowanym torze. Ta konkurencja okazała się być jedną z trudniejszych. Wystarczyło niedokładnie skalibrować czujniki i niestety łazik nie chciał jechać jak należy. Jedynie 4 drużyny uzyskały punkty w 1 części. Drugie zadanie polegało na pokonaniu labiryntu. Zadanie w całości pokonało tylko kilka drużyn...

Finał KONKURSU NA KALENDARZ ADWENTOWY

autor: K.Zielińska,data: 16-12-2018
Finał KONKURSU NA KALENDARZ ADWENTOWY Z przyjemnością pragnę poinformować, że został rozstrzygnięty tegoroczny konkurs na KALENDARZ ADWENTOWY. Uczniowie przynosili kalendarze wykonane przez siebie dowolną techniką do pani K. Zielińskiej i pani A. Witwickiej, które w dniu 12 grudnia dokonały ich oceny wyłaniając laureatów.

WYJAZD DO DREZNA

autor: K.Zielińska,data: 16-12-2018
WYJAZD DO DREZNA 7 grudnia 2018 r. uczniowie klasy 2B, 2E i 2D wraz z opiekunami, panią Alicja Witwicką, panią Katarzyną Zielińska, panią Zofia Kuź i panią Katarzyną Bańcer - Bindugą, pojechali na jednodniową wycieczkę DO DREZNA na JARMARK BOŻONARODZENIOWY. 

FINAŁ AKCJI "SZLACHETNA PACZKA"

autor: K.Zielińska,data: 16-12-2018
FINAŁ AKCJI 6 grudnia 2018 r. miał miejsce w szkole już po raz kolejny finał akcji "SZLACHETNA PACZKA". LO nr XVII, a właściwie wszyscy uczniowie naszej szkoły, angażują się co roku w przygotowanie paczki dla wybranej rodziny, która potrzebuje pomocy materialnej. 

III. FORUM WOLONTARIATU W SZKOLE

autor: K.Zielińska,data: 16-12-2018
III. FORUM WOLONTARIATU W SZKOLE 5 grudnia 2018 r. odbyło się w auli szkolnej III. FORUM WOLONTARIATU. Dzień został wybrany nieprzypadkowo, gdyż właśnie 5 grudnia jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. 

Ostatni Bastion Kreatywności Drużyna DI LO XVII

autor: M.Niwelt,data: 16-12-2018
Ostatni Bastion Kreatywności Drużyna DI LO XVII

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony na FB.

Polubienia mile widziane!

Świąteczny numer Cenzurki!

autor: J.Nogaj,data: 14-12-2018
Świąteczny numer Cenzurki!

Redakcja wraz z grudniowym numerem Cenzurki składa serdeczne życzenia radosnych, ciepłych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz samych szczęśliwych dni w nowym roku. Miłego czytania!

Cenzurka Nr 3 [69] 2018/2019 Grudzień

1. Urodziny Centrum Innowacji PRZEJŚCIE

autor: L.Skoczylas,data: 13-12-2018
1. Urodziny Centrum Innowacji PRZEJŚCIE Centrum Innowacji Przejście we Wrocławiu świętowało w dniach 7 i 8 grudnia swoje Pierwsze Urodziny. Z tej okazji uczniowie uczestniczący w projekcie "Wrocław Koduje 2.0" oraz użytkownicy Ligi Niezwykłych Umysłów mogli brać udział w konkursach a także uczestniczyć w darmowych lekcjach nauki programowania w Pythonie.
Uczniowie naszej szkoły Tomasz Wojtuń i Mateusz Tofil z klasy 3C brali udział w konkursie na najszybsze rozwiązanie zadań z mikro-kursu Pythona. Za najszybsze rozwiązanie zadań otrzymali nagrody książkowe.

37. rocznica wproadzenia stanu wojennego

autor: L.Grochocka,data: 13-12-2018
37. rocznica wproadzenia stanu wojennego

Z okazji 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce biblioteka szkolna prezentuje książki i albumy, które przybliżają najważniejsze wydarzenia z tego tragicznego czasu dla naszego narodu w wymiarze ogólnopolskim i regionalnym.

Zapraszamy do biblioteki!

Finał konkursu World Space Week Junior Rover Cup w naszej szkole już w piątek!

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 12-12-2018
Finał konkursu World Space Week Junior Rover Cup w naszej szkole już w piątek!

14 grudnia w godzinach 10:00-16:00 w auli LO nr XVII odbędzie się finał ogólnopolskiego konkursu robotycznego World Space Week Junior Rover Cup. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. 13 drużyn będzie rywalizowało w 3 zadaniach finałowych: jazda po linii, labirynt oraz zadanie niespodzianka, którego treść drużyny poznają podczas zawodów. Drużyny na drodze selekcji w I etapie konkursu, awansem do finału stały się właścicielami zestawu robotycznego, które zapewnił organizator - Stowarzyszenie WroSpace, twórca World Space Week Wrocław. Uczniowie musieli samodzielnie zbudować pojazd, zlutować niektóre elementy, a także zaprogramować go do samodzielnej jazdy podczas finału.
Goścmi specjalnymi będą robotyczne koła studenckie: Continuum z UWr oraz Scorpio z PWr.
Nasza szkoła jest partnerem wydarzenia.
Projekt jest dofinansowany ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018.  

 

Galeria "Na cegłach" w bibliotece szkolnej

autor: L.Grochocka,data: 12-12-2018
Galeria

W naszej galerii "Na cegłach" pojawiły się nowe prace plastyczne Oliwii Wróbel z kl. 1A, Zuzi Biziel z kl. 1C, Julii Górz z kl. 3A i Veroniki Reshetnikovej z kl. 2C oraz Natalii Matysiok z kl. 2A, która dołączyła do grona szkolnych artystów.

Zapraszamy do oglądania!

Wszystkich uzdolnionych plastycznie uczniów zachęcamy do podzielenia się swoją twórczością i przyniesienie do biblioteki rysunków, którymi chcecie się pochwalić.

Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora LO Nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.

autor: R. Konieczny,data: 11-12-2018
Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora LO Nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.

  Zwycięzcą szkolnego Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora LO Nr XVII  im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu został Radosław Dytman z klasy 1A.
2. miejsce Jeremiasz Karwat (3C)
3. miejsce Natalia Sienkiewicz (3C) i Maurycy Niewczas (3C)
Turniej został rozegrany systemem pucharowym w dniu 10 grudnia 2018r. Puchar w kształcie króla szachowego wraz z nagrodami za 2 i 3 miejsca wręczyła pani wicedyrektor Beata Multan. Nagrody ufundowała  Rada Rodziców.
Zwycięzcom gratulujemy!
 
Robert Konieczny
Opiekun Szkolnego Koła Szachowego

 

MIKOŁAJKI 2018

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 10-12-2018
MIKOŁAJKI 2018

W dniu 6.12.2018 Samorząd Uczniowski zorganizował tradycyjne Mikołajki. Mikołaj wraz ze swoja drużyną odwiedził drogich nauczycieli i zespoły klasowe hojnie częstując cukierkami. Każdej wizycie towarzyszyły rozmaite zagadki i quizy, jednym słowem było wesoło...
Krzysztof Gogoj, wiceprzewodniczący Samorządu Uczniowskiego.

fotogaleria>>>

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

autor: D.Kowalczyk,data: 09-12-2018
Olimpiada Wiedzy Ekologicznej Serdecznie zapraszam do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej 2019. Pierwszy etap odbędzie się 10 stycznia 2019 roku o godzinie 10:00 w naszej szkole, będzie on miał formę testu wyboru. Eliminacje Olimpiady sa trzystopniowe. Drugi etap odbędzie się w kwietniu, zaś ogólnopolski finał w czerwcu w terminie Obchodów Światowego Dnia Ochrony środowiska.Finaliści zyskuja prawo wstępu na uczelnie wyższe w kraju (60 uczelni) bez postępowania kwalifikacyjnego a dla najlepszych przewidywane są cenne nagrody :) Tematyka Olimpiady obejmuje  i poszerza wiedzę z treści podstaw programowych biologii, chemii, fizyki i geografii oraz wiadomości związanych  z szeroko pojętą ekologią a także z ochroną i kształtowaniem środowiska. uczestnicy muszą  wykazac się znajomością bieżących podstaw prawnych oraz aktualności prasowych, radiowych i telewizyjnych związanych  z ekologią i środowiskiem przyrodnicznym  w Polsce i na świecie. Zainteresowane osoby proszę o kontakt via Librus lub drogą mailową: d.kowalczyk@lo17.wroc.pl

III etap projektu z edukacji zdrowotnej w ramach współpracy z AWF we Wrocławiu

autor: M.Popowczak,data: 07-12-2018
III etap projektu z edukacji zdrowotnej w ramach współpracy z AWF we Wrocławiu

7, 10 i 13 grudnia odbędzie się III etap projektu pt. "Aktywność fizyczna i edukacja żywieniowa w profilaktyce chorób cywilizacyjnych – aspekty teoretyczne i implikacje praktyczne dla programu szkolnego wychowania fizycznego w szkole ponadgimnazjalnej" realizowanego w ramach współpracy Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Uczniowie będą uczestniczyć w wykładach z edukacji żywieniowej, badaniach sprawności fizycznej oraz pomiarach składu ciała.

Harmonogram wydarzenia (data, miejsce, czas trwania, uczniowie z klasy): >>>>

XIII Międzynarodowy Konkurs Informatyczny BÓBR w LO nr XVII

autor: L.Skoczylas,data: 06-12-2018
XIII Międzynarodowy Konkurs Informatyczny BÓBR w LO nr XVII 8 listopada 2017 roku trzynastu uczniów z klasy 2C i 3C wzięło udział w największym w Polsce Konkursie Informatycznym BÓBR. Do tegorocznej edycji przystąpiło 27188 uczniów reprezentujących 2942 szkoły. Zarejestrowani uczestnicy pracowali w czasie rzeczywistym na bezpłatnej platformie edukacyjnej mCourser. Zmagania rozpoczęły się w samo południe i trwały jedną godzinę zegarową w pracowni komputerowej w obecności opiekuna, Lilianny Skoczylas.  Uczniowie, którzy podjęli wyzwanie, musieli wykazać się kreatywnością i rozwiązać skomplikowane zadania wymagające logicznego i analitycznego myślenia. Najlepszym w naszej szkole okazał się Jędrzej Stypułkowski z 2C, który zdobył 77,25/120 punktów. Drugie  miejsce wywalczył Jakub Krasiński a trzecie Natalia Sienkiewicz z 3C. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu! Organizatorzy mają nadzieję, że wszyscy bawili się dobrze rozwiązując zadania oraz że doświadczenia z tego konkursu będą przydatne w życiu prywatnym, naukowym i zawodowym!

"Szukając słów..." - wieczór poetycki w bibliotece

autor: J.Nogaj,data: 05-12-2018

W poniedziałkowy wieczór 3 grudnia 2018 r. nasza biblioteka szkolna stała się refleksyjnym i pełnym emocji miejscem spotkania ludzi, którzy kochają poezję. Mieliśmy ogromną przyjemność, przy blasku zapalonych świec, wysłuchać wierszy naszych szkolnych poetów: Oli Myśliwiec, Uli Żmudy, Asi Teodorowicz, Agnieszki Cioski, Lilji Hadj-Said, Julii Barzyckiej oraz absolwenta Siedemnastki Staszka Woźniaka. Pełne wrażliwości teksty ubrane w piękne słowa wybrzmiały niezwykle prawdziwie i dostarczyły wszystkim słuchającym wielu wzruszeń. Dopełnieniem wieczoru był występ Dominiki Borkowskiej, która zaśpiewała piosenkę do słów Zbigniewa Herberta Szeptem. Wieczór zorganizowany został przez Klub Książki, a przede wszystkim przez Agnieszkę Cioskę i Lilję Hadj-Said, która prowadziła spotkanie i zapowiadała wykonawców.

Zdjęcia

WIZYTA W SEJMIKU WOJEWÓDZKIM

autor: P.Zołotajkin,data: 05-12-2018
WIZYTA W SEJMIKU WOJEWÓDZKIM     30 XI klasa 3F, w ramach projektu"Lekcje z samorządem",złożyła wizytę w siedzibie sejmiku dolnośląskiego. Podczas spotkania uczniowie poznali strukturę tego organu władzy samorządowej, jego zadania oraz osiągnięcia. Była to pożyteczna lekcja przedmiotu "Wiedza o społeczeństwie"

Projekt: „Opieka nad tablicą Solidarności przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu”

autor: R.Pieńkowski,data: 04-12-2018
Projekt: „Opieka nad tablicą Solidarności przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu”
Liceum Ogólnokształcące nr XVII im. Agnieszki Osieckiej od roku 2009 uczestniczy w projekcie „Opieka nad tablicą Solidarności” przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu. Co roku młodzież XVII-tki (wybrane klasy pierwsze i drugie) udają się na ulicę Grabiszyńską, gdzie obok dawnej zajezdni MPK znajduje się pamiątkowa tablica (odsłonięta 30 VIII 1981 r.) upamiętniająca strajk, który wybuchł w tym miejscu 26 VIII 1980 r. z następującym napisem: TU RODZIŁA SIĘ WROCŁAWSKA SOLIDARNOŚĆ. W DNIACH 26 VIII – 1 IX 1980 ROKU MIĘDZYZAKŁADOWY KOMITET STRAJKOWY KIEROWAŁ STĄD AKCJĄ ROBOTNICZEGO PROTESTU NA DOLNYM ŚLĄSKU”. W późniejszym czasie na murze zajezdni odsłonięto również tablicę z postulatami Gdańskiego Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego ogłoszonymi 16-17 sierpnia 1980 r. 28 listopada 2018 r. uczniowie kl. 1E oraz członkowie Solidarności Oświatowej w XVII LO: koordynator projektu prof. Robert Pieńkowski i wychowawca klasy 1E prof. Bożena Szymańska-Pakos dokonali gruntownych porządków w otoczeniu tablicy, a następnie udali się do Centrum Historii Zajezdnia, gdzie z przewodnikiem zwiedzili wystawę główną „Wrocław 1945-2016”. Zygmunt Staszewski (współorganizator strajków sierpniowych we Wrocławiu) na profilu facebookowym Centrum Historii Zajezdnia tak napisał o projekcie realizowanym przez młodzież XVII-tki: „Dziękuję w imieniu tych, którzy strajkowali w otoczonej kordonem ZOMO Zajezdni w Sierpniu 1980 r.”

Wizyta Mateusza Jakimowa, pomysłodawcy akcji WĘDKA

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 04-12-2018
Wizyta Mateusza Jakimowa, pomysłodawcy akcji WĘDKA Dnia 29.11.2018 gościliśmy Mateusza Jakimowa, wiceprzewodniczącego Samorządu Uczniowskiego z XIII LO. Mateusz jest pomysłodawcą akcji Wędka, której celem jest pomoc dla bezdomnych w niekonwencjonalny sposób, m.in. za wykonanie jakiejś pracy porządkowej osoba bezdomna otrzymuje ubrania. Mateusz Jakimow  organizuje akcję Wędka po raz trzeci, a nasza szkoła włączy się do współpracy już po raz drugi.
Oby było więcej takich osób jak Mateusz, których pomysły mogą być inspiracja do działania dla młodych ludzi.  
Aleksandra Rostkowska, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego

„Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” - rozstrzygnięcie etapu szkolnego 26 XI 2018 r.

autor: R.Pieńkowski,data: 04-12-2018
„Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” - rozstrzygnięcie etapu szkolnego 26 XI 2018 r.

26 listopada 2018 r. odbyły się szkolne eliminacje „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii” Zakres obowiązującego materiału obejmował wiedzę na temat historii najnowszej Polski (lata 1970-1990). Do etapu okręgowego (wojewódzkiego) zakwalifikowały się Maria Miękus z klasy 2F i Małgorzata Rajczakowska z kl. 2E. Zwyciężczyniom gratulujemy!

Warsztaty kreatywności z panem Sethem Comptonem

autor: M.Niwelt,data: 03-12-2018
Warsztaty kreatywności z panem Sethem Comptonem 3 grudnia 2018 r. odbyły się warsztaty kreatywności prowadzone przez pana Setha Comptona, którego fundacja realizuje program nauczania sztuki w szkołach i wspiera realizację produkcji teatralnych. 

Co to jest kreatywność? Dlaczego jest ważna? Jaka jest waga i znaczenie sztuki? Na te i inne pytania odpowiadał nasz gość. Kreatywność jest kluczowa nie tylko w edukacji dzieci, ale również w życiu dorosłych. Twórcze myślenie sprawia, że jesteśmy bardziej elastyczni i empatyczni. Wszyscy mamy wrodzoną kreatywność,  należy ją tylko uaktywnić poprzez zajęcia artystyczne.
Warto tu przy okazji przypomnieć, że letni program artystyczny Creative Summer zorganizowany przez fundację w lipcu 2018 r. miał miejsce w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII.
W części drugiej warsztatów wzięliśmy udział w treningu, na który złożyły się przykładowe ćwiczenia z zajeć dramowych Creative Summer.

Zobacz, jak pracowaliśmy>>>


 

Tydzień Życzliwości 27 - 30.11.2018

autor: E.Toporek-Niemczyk,data: 03-12-2018
Tydzień Życzliwości 27 - 30.11.2018

W dniach 27 -30.11.2018 Samorząd Uczniowski zorganizował Tydzień Życzliwości pod hasłem Bądźmy dla siebie życzliwi i mili na co dzień. Dlatego uczniowie mogli obdarować się miłymi liścikami za pośrednictwem Życzliwej Poczty. Z tej okazji w bufecie szkolnym znalazły się mandarynki, jabłka i gruszki. Działał również Życzliwy Radiowęzeł :)
Wyniki plebiscytu na Życzliwego Nauczyciela i Ucznia będą ogłoszone w późniejszym terminie.
Maja Anna Nowakowska, wiceprzewodnicząca Samorządu Uczniowskiego

fotogaleria>>>

Laureaci konkursu CREATIVE WRITING 2018

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 03-12-2018
Laureaci konkursu CREATIVE WRITING 2018 Creative Writing to konkurs, w którym młodzi miłośnicy pisania mają szansę wykazać się lekkim piórem i wyjątkową wyobraźnią.
Oto laureaci tegorocznej edycji konkursu Creative Writing:
I miejsce: Martyna Kamińska   kl. 1E
II miejsce: Emilia Michajlidan-Gunia kl. 2D
III miejsce: Adam Bujak kl. 2D
Wyróznienia: Natalia Żabińska kl. 3D, Oliwier Stempiń kl. 1B oraz Tomasz Smoleń kl. 1A
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Organizatorki: Ewa Toporek-Niemczyk oraz Wioletta Ejlak-Borowiak

Laboratorium w naszej szkole

autor: D.Kowalczyk,data: 02-12-2018
Laboratorium w naszej szkole

Z wielkim zapałem rozpoczęliśmy pierwsze w tym roku zajęcia laboratoryjne w naszej szkole. Uczniowie klasy 2D badali właściwości chemiczne tlenków metali i niemetali. Pracy i wrażeń było co niemiara :) 

2D podczas laboratorium >> 

Uczniowie LO nr XVII ponownie w konkursie Astro Pi

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 01-12-2018
Uczniowie LO nr XVII ponownie w konkursie Astro Pi
Uczniowie i uczennice klasy 1C zakwalifikowali się do 3 etapu konkursu Astro Pi. Drużyna Mathemos w składzie: Edyta Kubiak, Zuzanna Biziel, Paweł Fornal, Paweł Krupiarz, Igor Piotrowski i Bartłomiej Miazek rozpoczęli już pracę nad programem, który napiszą w Pythonie. Program ma na celu przeprowadzenie doświadczeń fizycznych, wykonanie pomiarów przy użyciu mikrokomputera Raspberry Pi, na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Drużyna planuje zbadać wegetację na obszarach zeskanowanych przez kamerę w bliskiej podczerewieni, a także odtworzyć ślad trasy ISS podczas wykonywania badań, dzięki użyciu magnetometru oraz innych czujników wspomagających eksperyment. Konkurs organizowany jest przez Europejską Agencję Kosmiczną. 
Uczniowie klasy 1C aktualnie uczą sie programowania w Pythonie, poznają Raspberry Pi, a także pogłębiają wiedzę związaną z Międzynarodową Stacją Kosmiczną m.in. z jej orbitą, prędkością czy warunkami panującymi w jej wnętrzu. Opiekunką drużyny jest p. Anna Bukiewicz-Szul. Dzięki udziale uczniów LO nr XVII w konkursie Astro Pi, szkoła może się poszczycić posiadaniem już dwóch zestawów mikrokomutera Raspberry Pi z płytką Sense Hat.

Wykład popularnonaukowy prof. nadzw. dr hab. Jarosława Domaradzkiego

autor: M.Popowczak,data: 30-11-2018
Wykład popularnonaukowy prof. nadzw. dr hab. Jarosława Domaradzkiego

26 listopada 2018r. w auli naszej szkoły odbył się wykład prof. nadzw. dr hab. Jarosława Domaradzkiego pt. "Trendy w rozwoju biologicznym człowieka: jakie były, są i będą" w ramach współpracy szkoły z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Uczestniczyli w nim nauczyciele i uczniowie klas: 3D, 2D, 1D oraz uczniowie realizujący zajęcia z zakresu biologii. Prof. nadzw. dr hab. Jarosława Domaradzkiego zaprezentował zagadnienia dotyczące rozwoju morfofunkcjonalnego człowieka w ontogenezie i modulatorów rozwoju społecznego. Natomiast przedstawiony hipotetyczny wizerunek człowieka w przyszłości wzbudził dużo emocji wśród uczestników wykładu.

Sukces uczennicy klasy 2B

autor: A.Witwicka,data: 30-11-2018
Sukces uczennicy klasy 2B

9 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnych eliminacjach 42. Olimpiady Języka Niemieckiego. Uczennica klasy 2B Patricia Hanh zakwalifikowała się do drugiego etapu olimpiady (do etapu okręgowego). Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Hals- und Beinbruch Patricia! 

Grecja w obiektywie Weroniki Kowalczyk z kl. 3E

autor: M.Niwelt,data: 28-11-2018
Grecja w obiektywie Weroniki Kowalczyk z kl. 3E

Zapraszam do obejrzenia kolejnego filmu autorstwa Weroniki. Tym razem jest to relacja z projektu " Grecja - obóz naukowy 26.05-3.06.2018".

link do filmu tutaj >>

foto. M. Niwelt

Film promujący szkołę

autor: E.Cwynar,data: 27-11-2018
Film promujący szkołę Na szkolnym kanale YouTube zamieszczony został nowy film promujący szkołę przygotowany przez uczennice klasy 3 teatralnej Weronikę Kowalczyk i Aleksandrę Urbańską. Zachęcamy do obejrzenia tutaj>>>

Polonia Restituta - XIV Forum Historyczno-Patriotyczne w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości

autor: R.Pieńkowski,data: 26-11-2018
Polonia Restituta - XIV Forum Historyczno-Patriotyczne w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości

Z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości we wtorek 27 listopada 2018 r. odbędzie się w naszej szkole kolejne, już XIV Forum Historyczno-Patriotyczne zatytułowane Polonia Restituta. Wśród wydarzeń, w których  wezmą udział wyznaczone klasy wraz z nauczycielami jest spektakl słowno-muzyczny klas teatralnych XVII-tki, prelekcje historyka Marka Gadowicza z Instytutu Pamięci Narodowej oraz absolwenta naszego liceum Macieja Szwaby. Na kolejnych lekcjach odbędzie się spotkanie z historykiem, świadkiem historii i obecnym Dolnośląskim Kuratorem Oświaty w jednej osobie Romanem Kowalczykiem. Szczegółowy program tu>>>                 

 
Relacja z XIV Forum Historyczno-Patriotycznego i zjęcia w Tygodniku Katolickim Niedziela

 

POMOC DLA MICHAŁA!!!!!

autor: K.Zielińska,data: 25-11-2018
POMOC DLA MICHAŁA!!!!! Drodzy uczniowie i rodzice!!!!
Zwracam sie do Was z gorącą prośbą o pomoc dla Michała Pawlaka, chłopca, który ma dopiero 16 lat, a który jest bardzo chory na serce.

WYJŚCIE DO KINA NOWE HORYZONTY

autor: K.Zielińska,data: 24-11-2018
WYJŚCIE DO KINA NOWE HORYZONTY 19 listopada 2018 r. klasa 2B udała się z panią Katarzyną Zielińską, do kina Nowe Horyzonty na film organizowany w ramach Tygodnia Filmu Niemieckiego dla młodzieży licealnej. 

SZLACHETNA PACZKA

autor: K.Zielińska,data: 24-11-2018
SZLACHETNA PACZKA Jak co roku będzie organizowana w naszej szkole akcja "Szlachetna Paczka", w czasie której zbierzemy produkty i artykuły, które są niezbędne dla rodziny.

Wyjście na Cmentarz Osobowicki

autor: K.Zielińska,data: 24-11-2018
Wyjście na Cmentarz Osobowicki 15 listopada 2018 r. uczniowie klasy 2A wraz z opiekunkami wolontariatu - panią Katarzyna Zielińską i panią Mariolą Palcewicz udali się na Cmentarz Osobowicki,  

„Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” - etap szkolny 26 XI 2018 r. o godz. 10.00

autor: R.Pieńkowski,data: 21-11-2018
„Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” - etap szkolny 26 XI 2018 r. o godz. 10.00

Etap szkolny VI. edycji „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii” odbędzie się w najbliższy poniedziałek 26 listopada 2018 r. o godzinie 10.00 (3 i 4 godzina lekcyjna) w gab. 314. Olimpiada ma charakter ogólnopolski, a jest organizowana przez Fundację Centrum Solidarności z Gdańska. Zakres obowiązującego materiału obejmuje wiedzę na temat historii najnowszej Polski (lata 1970-1990). Osoby zainteresowane startem proszone o zgłaszanie się do Roberta Pieńkowskiego lub Zofii Kuź za pomocą librusa, lub bezpośrednio w poniedziałek o 9.50 w sali 314. Niezbędne informacje znajdują się na stronie internetowej olimpiady.

Udział Siedemnastki w Radosnej Paradzie Niepodległości

autor: Admin,data: 20-11-2018
Udział Siedemnastki w Radosnej Paradzie Niepodległości

W niedzielę 11 listopada 2018 r. poczet sztandarowy naszej szkoły z opiekunem p. Robertem Koniecznym o godz. 10.00 wziął udział w uroczystej Mszy Świętej w Bazylice Mniejszej pw. św. Elżbiety celebrowanej przez J.E. abp. Józefa Kupnego. W tym czasie bardzo liczna grupa uczniów i nauczycieli z "Siedemnastki" z biało-czerwonymi flagami i tarczami w dłoniach wzięła udział w Radosnej Paradzie Niepodległości, która w tym roku mała nieco inną formułę. Maszerowaliśmy ulicami Wrocławia spod Centrum Historii Zajezdnia na plac Wolnosci, gdzie wspólnie odśpiewalismy  Hymn Polski podczas Uroczystego Apelu Niepodległości. Organizacją szkolnej reprezentacji wzorowo dowodził p. Jerzy Dudzic.
Galeria>>
Wszystkim, którzy wzięli udział we wspólnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości składam gorące wyrazy podziękowania.

Dyrektor Szkoły
Małgorzata Iwankiewicz

Warsztaty o ekologii w języku angielskim dla uczniów klas 1A i 2A

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 20-11-2018
Warsztaty o ekologii w języku angielskim dla uczniów klas 1A i 2A

Dnia 19 listopada 2018 roku gościliśmy w naszej szkole profesora Timothyego Mahoneya z  Millersville University w stanie Tennessee. Przeprowadził on dla uczniów klasy 1A i 2A warsztaty języku angielskim na temat ekologii. Zajęcia trwały trzy godziny lekcyjne, a młodzież miała okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat wpływu zanieczyszczenia środowiska naturalnego na życie ludzi i zwierząt, jak i wziąć udział w dyskusji o tym, jak sami mogą dbać o naszą planetę. Warsztay odbyły się w ramach współpracy z Dolnośląską Szkołą Wyższą.
Mariola Palcewicz, Joanna Dola-Niewiadomska

fotogaleria>>>

Wspólne śpiewanie hymnu narodowego

autor: E.Cwynar,data: 17-11-2018
Wspólne śpiewanie hymnu narodowego

9 listopada 2018 r. o godz. 11.11 nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”.
W ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zaśpiewalismy wspólnie 4-zwrotkowy hymn narodowy. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami wyszli na korytarze, a  melodia hymnu  narodowego rozbrzmiała przez radiowęzeł szkolny. Nad sprawnym przebiegiem czuwał niezastąpiony p. Jerzy Dudzic, który wydawał komendy poprzez głośniki.  

Fotorelacja >>
Tak śpiewamy>>

Organizacja zajęć w czasie próbnej matury

autor: E.Cwynar,data: 17-11-2018
Organizacja zajęć w czasie próbnej matury

W dniach 20-23 listopada 2018 r. zostanie w naszej szkole przeprowadzona matura próbna dla uczniów klas trzecich. 
W dniach 20,21 i 23  listopada (wtorek, środa i piątek)  próbny egzamin maturalny zostanie przeprowadzony na lekcjach 1-5. Od 6 lekcji klasy trzecie mają zajęcia według planu. W czwartek 22.11.br. próbny egzamin maturalny zostanie przeprowadzony na lekcjach 1-4Od 5 lekcji klasy trzecie mają zajęcia według planu.

W klasach pierwszych i drugich zajęcia odbywają się zgodnie z planem. Lekcje, które odbywają się w salach na 3 piętrze oraz w czwartek- również na części 2 piętra-  zostały przeniesione do innych sal zgodnie z harmonogram.
W związku z licznymi zastępstwami na zajęciach, proszę o monitorowanie wiadomości w dzienniku Librus.

Harmonogram zamiany sal podczas próbnej matury w piątek 23.11 >>

Sukcesy Bartka Polańskiego, ucznia trzeciej klasy teatralnej

autor: E.Cwynar,data: 13-11-2018
Sukcesy Bartka Polańskiego, ucznia trzeciej klasy teatralnej Z przyjemnością chwalimy się sukcesami naszych uczniów, którzy pomimo intensywnej nauki znajdują czas na pasje. Bartek Polański z trzeciej klasy teatralnej kocha taniec towarzyski i odnosi wiele sukcesów w tej dyscyplinie. Bartek i Natalia Laska tańczą razem od roku w Klubie Tańca Iglica Wrocław. Ich debiutem była wygrana Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego w Głogowie, gdzie zajęli 1 miejsce na 6 par. Następnie zajęli 15 miejsce na 38 par na Pucharze Polski w Klasach. Ostatnim sukcesem jest 1 miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego pod patronatem Marszałka województwa dolnośląskiego. Szykują się na kolejne turnieje i przede wszystkim na bardzo ważne wydarzenie taneczne w grudniu - Turniej Tańca im. prof Mariana Wieczystego w Krakowie. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Wywiadówka śródsemestralna i konsultacje w środę 14 listopada 2018 r.

autor: Admin,data: 13-11-2018
Wywiadówka śródsemestralna i konsultacje w środę 14 listopada 2018 r. Drodzy Rodzice!
W najbliższą środę - 14 listopada br. o godz. 17.00 zapraszamy Państwa na zebrania z wychowawcami klas oraz na konsultacje z nauczycielami wszystkich przedmiotów w godzinach: 17.30-19.00 (a w miarę potrzeby dłużej), a także z pedagogiem i psychologiem szkolnym. Na konsultacjach Rodzice będą mogli uzyskać informacje o efektach kształcenia swoich dzieci bezpośrednio od nauczycieli wykładających dany przedmiot.
Gorąco zapraszamy.
Przydział sal na wywiadówki>>
Przydział sal na konsultacje>>
Będzie również okazja do dokonania wpłaty na Radę Rodziców w sekretariacie uczniowskim (pokój 107 A).

KONKURS NA KALENDARZ ADWENTOWY - INFORMACJA

autor: K.Zielińska,data: 11-11-2018
KONKURS NA KALENDARZ ADWENTOWY - INFORMACJA Czas Adwentu zbliża się do nas wielkimi krokami, dlatego też jak co roku zachęcam was drodzy uczniowie do wzięcia udziału w konkursie na Kalendarz Adwentowy, który stał się już tradycją w naszej szkole.  

42. OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

autor: K.Zielińska,data: 11-11-2018
42. OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO 9 listopada 2018r. odbył się etap szkolny 42.Olimpiady Języka Niemieckiego organizowanej co roku przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Lindego w Poznaniu. 

WYCIECZKA DO GÖRLITZ

autor: K.Zielińska,data: 11-11-2018
WYCIECZKA DO GÖRLITZ 19 pażdziernika 2018r. klasa 2B wraz z nauczycielkami języka niemieckiego - panią K.Zielińską i p. A. Witwicką udała się na wycieczkę do Görlitz. Wyjechaliśmy 0 6:00 pociągiem i już około godziny 9:30 rozpoczęliśmy zwiedzanie tego pięknego miasta. 

Listopadowa Cenzurka!

autor: J.Nogaj,data: 09-11-2018
Listopadowa Cenzurka!

Miłego czytania i oglądania
życzy
Redakcja

Cenzurka Nr 2 2018/2019 [68] Listopad

31 X 2018 r. - porządkowanie grobów ofiar terroru komunistycznego z lat 1945-1956 na Cmentarzu Osobowickim

autor: R.Pieńkowski,data: 08-11-2018
31 X 2018 r. - porządkowanie grobów ofiar terroru komunistycznego z lat 1945-1956 na Cmentarzu Osobowickim
31 października 2018 r. uczniowie klasy 2F pod opieką Roberta Pieńkowskiego i Janiny Pieńkowskiej porządkowali na Cmentarzu Osobowickim na polu cmentarnym 81A i 120 groby polskich bohaterów – ofiar terroru komunistycznego z lat 1945-1956, w tym żołnierzy Armii Krajowej, Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, Narodowych Sił Zbrojnych, Batalionów Chłopskich i innych organizacji niepodległościowych uwięzionych, torturowanych, a następnie zamordowanych przez sowieckie i polskie władze komunistyczne. Uczniowie XVII-tki uczestniczyli też w akcji „Ocalamy” organizowanej przez Wojewodę Dolnośląskiego Pawła Hreniaka i Instytut Pamięci Narodowej polegającej na znakowaniu grobów bohaterów walczących o niepodległość Polski. Insygnia zostały umieszczone na grobach: Aleksandra Weraksy – uczestnika wojny polsko – bolszewickiej wyróżnionego Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari oraz Krzyżem Walecznych oraz mjr Alfonsa Jabłońskiego – Żołnierza Wyklętego, organizatora szkolenia Szarych Szeregów i szefa sztabu obszaru AK Lwów. W uroczystości oprócz młodzieży LO XVII brali również udział Wojewoda Dolnośląski, dyrektor oddziału IPN we Wrocławiu Andrzej Drogoń i dowódca Garnizonu Wrocław płk. Dariusz Krzywdziński oraz kombatanci. Przejdź do galerii>>

42. OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

autor: K.Zielińska,data: 08-11-2018
42. OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO Zapraszam uczniów do udziału w Olimpiadzie Języka Niemieckiego, która odbędzie się 9 listopada 2018r. w godzinach 9.30 - 11.00 w sali 215. 

Rekord dla Niepodległej

autor: E.Cwynar,data: 07-11-2018
Rekord dla Niepodległej 9 listopada 2018 r. o godz. 11.11 nasza szkoła weźmie udział w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”. W ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, chcemy wspólnie zaśpiewać 4-zwrotkowy hymn narodowy! 

Zabawa literacko-fotograficzna sleeveface!

autor: J.Nogaj,data: 07-11-2018
Zabawa literacko-fotograficzna sleeveface! We wrześniu pierwszoklasiści w ramach projektu Kulturalna Siedemnastka otrzymali zadanie wykonania od 1 do 3 zdjęć sleeveface, czyli takich, których elementem jest okładka książki wmontowana w obraz w taki sposób, że widoczna jest część twarzy, ciała czy sylwetki. W gablocie na pierwszym piętrze naprzeciw biblioteki szkolnej można zobaczyć efekt ich pracy - wybrane najlepsze zdjęcia. Obok fotografia wykonane przez klasę 1E.
                                                                                                               Zapraszamy do oglądania!

Konkurs recytatorski "Wolność kocham i rozumiem"

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 06-11-2018
Konkurs recytatorski 14.11.2018 r. o godzinie 12:40 w auli LO nr XVII odbędzie się konkurs recytatorski "Wolność kocham i rozumiem". Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie udziału w przeglądzie i przygotowanie odpowiedniego repretuaru.

Tak powstawała Niepodległa...

autor: J.Nogaj,data: 05-11-2018
Tak powstawała Niepodległa...

Zapraszamy na pierwsze piętro, gdzie przed biblioteką znajduje się wystawa
 TAK POWSTAWAŁA NIEPODLEGŁA.

Prezentujemy na niej 11 plansz poświęconych procesowi odzyskiwania przez Polskę niepodległości oraz dorobkowi II Rzeczypospolitej. Tematy plansz:

Walka o polską tożsamość do 1918 roku.
Polska budowana od nowa, czyli listopad 1918.
Polska mozaika.
Administracja i samorządność w pierwszych latach niepodległości.
Wyzwania systemu edukacji.
Nad książką, w kinie i przy radioodbiorniku.
Sportowy duch.
Piękne rzeczy.
Zdrowie i opieka medyczna.
Architektura.
W drodze ku nowoczesności, czyli inwestycje i rozwój.

Natomiast  w bibliotece prezentujemy wystawę poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu oraz wydarzeniom, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Zapraszamy do wypożyczania albumów, biografii, publikacji IPN i innych książek związanych z niełatwą historią naszego kraju. Szczególnie polecamy tytuł „100 na 100. Antologię komiksu na stulecie odzyskania niepodległości.” Jest to wyjątkowa publikacja zawierająca kilkanaście komiksów, przeznaczonych dla każdego, kto chciałby w mądry i przyjemny sposób przenieść się do czasów, w których Polska wracała na mapę Europy.
                                                                                                        
Żródło plansz: https://niepodlegla.gov.pl

Zapraszamy do udziału w konkursie twórczego pisania CREATIVE WRIING

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 05-11-2018
Zapraszamy do udziału w konkursie twórczego pisania CREATIVE WRIING Jak co roku zapraszamy wszystkich z wyobraźnią, lekkim piórem oraz chęcią do wzięcia udziału w konkursie twórczego pisania Creative Writing.
Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do swoich anglistów do czwartku 08.11. Konkurs odbędzie się w piątek 09.11. na 5 i 6 lekcji w sali 207. Zapraszamy.

Wyrazy współczucia dla pani Katarzyny Zielińskiej

autor: E.Cwynar,data: 31-10-2018
Wyrazy współczucia dla pani Katarzyny Zielińskiej

Łącząc się w żałobie i smutku z powodu śmierci Ojca, składamy  serdeczne wyrazy współczucia pani Katarzynie Zielińskiej, nauczycielce języka niemieckiego.
 
Społeczność szkolna Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki  Osieckiej we Wrocławiu.

Szkolny konkurs o Powstaniu Warszawskim został rozstrzygnięty!

autor: R.Pieńkowski,data: 31-10-2018
Szkolny konkurs o Powstaniu Warszawskim został rozstrzygnięty!

30 października 2018 r. odbył się finał szkolny konkursu o Powstaniu Warszawskim. W eliminacjach wzięło udział 35 osób, z których do ustnego finału zakwalifikowało się 11 osób. Konkurs został przeprowadzony przez nauczycieli historii Roberta Pieńkowskiego i Zofię Kuź. W efekcie finałowej rozgrywki największą wiedzą dotyczącą Powstania Warszawskiego wykazała się Ola Rymowicz z kl. 2F. Kolejne miejsce zajęła Ola Chabros również z kl. 2F. Ola Rymowicz wraz ze zwycięzcami konkursu z innych szkół w nagrodę pojedzie na trzydniową wycieczkę studyjną do Warszawy. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Odra-Niemen i Ministerstwo Obrony Narodowej. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za wzięcie udziału i gratulujemy olbrzymiej wiedzy historycznej. Przejdź do galerii>>

Licealiada 2018 w szachach z udziałem reprezentacji z naszej Szkoły.

autor: R. Konieczny,data: 30-10-2018
Licealiada 2018 w szachach z udziałem reprezentacji z naszej Szkoły.

W dniu 30 października 2018r. Drużyna szachowa z naszej szkoły pod opieką p. R.Koniecznego uczestniczyła w Licealiadzie w Szachach. Zespół w składzie: Radosław Dytman (1A), – kapitan drużyny, Jeremiasz Karwat (3C), Filip Batko (3C) i Natalia Sienkiewicz (3C) wywalczył 9 miejsce (na 22 szkoły) w drużynowych Mistrzostwach Młodzieży Wrocławia w szachach.

Konkurs na plakat i logo Przekrętu.

autor: M.Hajder,data: 30-10-2018
Konkurs na plakat i logo Przekrętu.

Ogłaszamy konkurs na logo i plakat "Przekrętu 2019".
Plakat obowiązkowo musi zawierać :
-zaprojektowane logo
-pełną nazwę - 28 Konkurs Twórczości Scenicznej Młodych" Przekręt"
-termin Przekrętu 11-14 03 2019
-pełną nazwę naszej szkoły (Liceum Ogólnokształcące nr XVII im. Agnieszki Osieckiej ul. Tęczowa 60 53-603 Wrocław liceum@lo17.wroc.pl
-informacje o zaplanowanych konkursach, które odbędą się podczas imprezy czyli konkurs teatralny, konkurs taneczny.
Inspiracją tegorocznego Przekrętu są lata 20 i 30 XX wieku, a motyw przewodni brzmi "Lata dwudzieste...lata trzydzieste.."

Logo musi zawierać nazwę imprezy PRZEKRĘT, z co najmniej jedną przkręconą literką. Projekty logo i plakatu proszę przesłać na adres przekret2019@lo17.wroc.pl  do 15 listopada 2018, opisany w nastepujący sposób: klasa, imię i nazwisko 

Organizatorzy konkursu:
Zofia Kuź, Małgorzata Hajder, Justyna Hełminiak-Nowak

Sukces naszych uczniów w konkursie „English Ace”

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 30-10-2018
Sukces naszych uczniów w konkursie „English Ace” W marcu 2018 kilkunastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „English Ace” organizowanym corocznie w ramach programu edukacyjnego „Łowimy Talenty”. Organizatorzy konkursu opublikowali Ogólnopolski Ranking Laureatów, w którym dwóch uczniów naszej szkoły JĘDRZEJ STYPUŁKOWSKI, kl. 2C oraz JAKUB KRUCZEK, kl. 2D uplasowali się w czołówce najwyższych wyników Laureatów wśród szkół ponadgimnazjalnych w klasach pierwszych. W marcu 2018 r.  w konkursie wzięło udział  5 460 uczniów (234 szkół).
SERDECZNIE GRATULUJEMY SUKCESU  i trzymamy kciuki za kolejne, tak spektakularne osiągnięcia!!!
Konkurs koordynowała Aneta Fiśkiewicz
Czytaj więcej http://jersz.pl/contest,8,tab_114.html