LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  05 / 06 / 2023 Umysł jest jak spadochron, nie działa, jeśli nie jest otwarty./Frank Zappa/
Fizyka

XXII Dolnośląski Festiwal Nauki w LO nr XVII.

W dniu 25 września uczniowie klas 1D4, 1G4, 2C i 3A uczestniczyli w wykładach i pokazach w ramach XXII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. 

W ramach wykładu  Uniwersytet Ekonomiczny przygotował temat: „W matematyce nie ma drogi dla królów. A dla humanistów?” Była to prezentacja przybliżająca postać Hugona Steinhausa-wybitnego matematyka związanego ze Lwowem i Wrocławiem. Politechnika Wrocławska przygotowała pokaz ”50 twarzy chemii” - Zaprezentowano eksperymenty zarówno te, które można przeprowadzić w domu, jak również te bardziej skomplikowane. Uniwersytet Medyczny przygotował pokaz pierwszej pomocy. Formuła pokazu sprowadziła się do praktycznych warsztatów z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

7 listopada 2019r. na spotkaniu podsumowującym XXII Dolnośląski Festiwal Nauki we Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli p. Dyrektor Małgorzata Iwankiewicz z rąk p. Ewy Przegoń (z-cy Dyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia) otrzymała dyplom – podziękowanie za zaangażowanie LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej w XXII DFN nauki.

 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII