LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  22 / 10 / 2019 „Bądźcie samoukami, nie czekajcie aż was nauczy życie”- Stanisław Jerzy Lec
STRONA GŁÓWNA
                   
Srebrna szkoła 2018
"Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że Liceum Ogólnokształcące nr XVII im. Agnieszki Osieckiej
we Wrocławiu jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników
PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019"
 
     

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

autor: Admin,data: 14-10-2019
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

"Nauczyciel ociera się o wieczność. Nigdy nie może stwierdzić, gdzie kończy się jego wpływ."
                                                                                                                    Henry Brooks Adams

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam całej Społeczności Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności. Niech trud włożony w działania edukacyjne i wychowawcze zaowocuje licznymi sukcesami i satysfakcją. Życzę ciągle nowych planów do zrealizowania oraz energii i wytrwałości w dążeniu do celu. Niech spełniają się marzenia!  

                                                                                                                                                        Małgorzata Iwankiewicz
                                                                                                                                                        Dyrektor Szkoły

                                                                                       

Nagroda Ministra Edukacji Narodowej dla Dyrektor LO nr XVII pani Małgorzaty Iwankiewicz

autor: Admin,data: 14-10-2019
Nagroda Ministra Edukacji Narodowej dla Dyrektor LO nr XVII pani Małgorzaty Iwankiewicz

W piątek, 11 października br. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbyły się ogólnopolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej z udziałem Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego. Podczas uroczystości zasłużeni nauczyciele oraz pracownicy oświaty otrzymali odznaczenia państwowe, medale, nagrody Ministra Edukacji Narodowej. W tym roku wyróżnieniem tym za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej uhonorowana została Dyrektor LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej pani Małgorzata Iwankiewicz. Serdecznie gratulujemy!

Fotogaleria>> 

Nagroda Ministra Edukacji dla nauczyciela historii p. Roberta Pieńkowskiego

autor: Admin,data: 18-10-2019
Nagroda Ministra Edukacji dla nauczyciela historii p. Roberta Pieńkowskiego

15 padziernika br. w Karpaczu miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na której nauczyciel historii w LO nr XVII p. Robert Pieńkowski został wyróżniony nagrodą Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Dyplom w imieniu Ministra Edukacji wręczył Dolnośląski Kurator Oświaty p. Roman Kowalczyk. Serdecznie gratulujemy!

Fotogaleria>>

Naroda Dolnośląskiego Kuratora Oświaty dla nauczycielki j. angielskiego p. Joanny Doli-Niewiadomskiej

autor: Admin,data: 20-10-2019
Naroda Dolnośląskiego Kuratora Oświaty dla nauczycielki j. angielskiego p. Joanny Doli-Niewiadomskiej

21 października br. okazji Dnia Edukacji Narodowej  w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się uroczystość zorganizowana przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka.  W uznaniu za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz zaangażowanie w rozwój dolnośląskiej oświaty nagrodę otrzymała nauczycielka języka angielskiego  w LO nr XVII  pani Joanna Dola-Niewiadomska. Serdecznie gratulujemy!

Fotogaleria>>

Podziękowania za organizację uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej

autor: Admin,data: 20-10-2019
Podziękowania za organizację uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Serdeczne podziękowania składam Radzie Rodziców  za przygotowanie słodkiego poczęstunku w trakcie uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się w szkolnej auli 15 października 2019 r.. Radę Rodziców reprezentowały  panie Agnieszka Kalisz oraz Katarzyna Georgiou. Słowa uznania  należą się także nauczycielkom, które czuwały nad przebiegiem imprezy, opiekunowi Samorządu Uczniowskiemu, pani Ewie Toporek-Niemczyk oraz pani Adriannie Mańczak. Z przyjemnością mogliśmy podziwiać talenty wokalne i muzyczne naszych uczniów, przygotowanych przez nauczyciela muzyki, p. Krzysztofa Żesławskiego. Pięknie dziękuję za program artystyczny, który uświetnił to wyjątkowe święto wszystkich członków szkolnej społeczności.

Małgorzata Iwankiewicz

Dyrektor Szkoły 

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej w LO nr XVII

autor: Admin,data: 20-10-2019
Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej w LO nr XVII

15 października 2019 r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej w szkolnej auli miała miejsce uroczystość, w trakcie której Dyrektor Szkoły p. Małgorzata Iwankiewicz wręczyła  nagrody wyróżnionym nauczycielom. Słodki poczęstunek przygotowały panie z Rady Rodziców. Był także "poczęstunk dla duszy" - przedstawicielka Rady Rodziców, poetka Katarzyna Georgiou zaprezentowała swój wiersz oraz własne tłumaczenie wiersza angielskiego poety. Uczniowie, pod kierunkiem opiekunki Samorządu Uczniowskiego pani Ewy Toporek-Niemczyk oraz pani Adrianny Mańczak,  przygotowali program artystyczny.  Uroczystość prowadzili  Lidia Prabucka i Nikodem Czupryna.

Edukacja Prawna

autor: P.Zołotajkin,data: 22-10-2019
Edukacja Prawna   21 X klasa 3C odbyła wizytę w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu. W trakcie spotkania pani sędzia wyjaśniła młodzieży istotę istnienia władzy sądowniczej w państwie. Następnie byliśmy obecniu na rozpoczęciu rozprawy sądowej o zabójstwo. Na końcu klasa weszł na teren aresztu śledczego. Miała tam możliwość poznania warunków życia w świecie za murami.

Edukacja Samorządowa

autor: P.Zołotajkin,data: 22-10-2019
Edukacja Samorządowa       18 X klasa 1F4, w ramach projektu "Edukacja Samorządowa" złożyła wizytę w Sejmiku Wojewódzkim. Podczs spotkania młodzież uzyskała informacje o funkcjonowanie tego organu władzy lolalnej oraz jego znaczeniu w życiu publicznym naszego kraju.

Spotkanie z noblistką Olgą Tokarczuk

autor: Admin,data: 20-10-2019
Spotkanie z noblistką Olgą Tokarczuk

W niedzielne popołudnie, 20 października 2019 r.  silna reprezentacja LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej (około sześciedziesiąt osób, choć na zdjęciu zaledwie garstka) wzięła udział w pierwszym po otrzymaniu Literackiej Nagrody Nobla spotkaniu Olgi Tokarczuk z czytelnikami. Spotkanie zostało zaplanowane już dawno jako punkt programu kończącego się właśnie we Wrocławiu festiwalu Brunona Schulza. W trakcie powitania pisarki we Wrocławiu Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk wręczył Oldze Tokarczuk symboliczne klucze do miasta, a sekretarz poprzedniej Noblistki, Wisławy Szymborskiej, Michał Rusinek podarował  prezent z mieszkania Szymborksiej-drewnianego kota "aby nie był już sam w pustym mieszkaniu". To był zaszczyt i wielka przyjemnośc powitać Noblistkę w naszym mieście!

Transmisja spotkania >>

Koncert w wykonaniu uczniów Siedemnastki na uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej i wręczeniu Nagród Prezydenta Wrocławia

autor: Admin,data: 20-10-2019
Koncert w wykonaniu uczniów Siedemnastki na uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej i wręczeniu Nagród Prezydenta Wrocławia

14 września 2019 r. w Centrum Kongresowym przy Hali Sulecia odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz wręczenie Nagród Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Część artystyczną przygotowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr XVII, którzy zaprezentowali koncert "A ich piosenki wciąż brzmią...", który miał swoją premierę 5 kwietnia 2019 r. podczas gali finałowej XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Artystycznej im. Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda. Koncert przygotowali nauczyciele przedmiotów artystycznych Siedemnastki pani  Małgorzata Szeptycka oraz pan Marek Szydło, a kierownictwo muzyczne objął nauczyciel muzyki pan Krzysztof Żesławski.

Uczniowie z klasy teatralnej 2E na prapremierze spaktaklu "Tatuś" w Teatrze Polskim

autor: B.Szymańska -Pakos,data: 20-10-2019
Uczniowie z klasy teatralnej 2E na prapremierze spaktaklu W piątkowy wieczór 18 października br. grupa uczniów z klasy 2E, uczestniczyła w prapremierze spektaklu „Tatuś” w Teatrze Polskim we Wrocławiu, dzięki zaproszeniu pana Juliusza Lichwy, z tegoż teatru. Uczniowie byli wraz z wychowawcą – panią Bożeną Szymańską–Pakos i panią Anetą Popiołek. Po spektaklu odbyło się ciekawe spotkanie z reżyserem panem Sebastianem Majewskim oraz aktorami panią Teresą Sawicką i panem Mariuszem Kilijanem.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Rodzinie w roku szkolnym 2019/2020

autor: J.Pieńkowska,data: 18-10-2019
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Rodzinie w roku szkolnym 2019/2020 Zapraszam do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie. Termin zawodów szkolnych: 14 XI 2019 r. Nagrodą główną dla zwycięskiej drużyny jest tygodniowy wyjazd do Chorwacji lub do Włoch! Więcej informacji na stronie: www.uwm.edu.pl/owor/

Zapisy do etapu szkolnego najpóźniej do 30 października 2019 r. przyjmuje nauczyciel WDŻ Janina Pieńkowska, która udzieli zainteresowanym wszelkich informacji.

Zajęcia terenowe z geografii

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 18-10-2019
Zajęcia terenowe z geografii

Dzisiaj grupa uczniów z klas drugich, która realizuje geografię na poziomie rozszerzonym wybrała się do Parku Grabiszyńskiego, aby sprawdzić swoje umiejętności w praktyce. Pogoda dopisała. Spędziliśmy pracowicie zajęcia. 


Fotogaleria>>

Klasa turystyczna w Górach Bardzkich

autor: J.Krajewski,data: 18-10-2019
Klasa turystyczna w Górach Bardzkich Dolny Śląsk, czyli nasz region, słynie z wyjątkowo wielu atrakcji turystycznych. Dużym nagromadzeniem walorów przyrodniczych i kulturowych odznacza się rejon Sudetów. Tam właśnie klasa językowo-turystyczna 1B4 zainaugurowała cykl lekcji geografii w terenie. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy były Góry Bardzkie. Uczniowie dowiedzieli się jak piętrzyły się Sudety, jak powstał niezwykle widowiskowy przełom Nysy Kłodkiej i w jaki sposób nastąpił ogromny obryw nad Bardem Śląskim. Klasa zdobyła też sporą garść wiedzy kulturowej o miasteczku i okolicy. Warto dodać, że z racji zasług kulturowych, honorowym mieszkańcem Barda Śląskiego jest noblistka Olga Tokarczuk.

WrOpenUp Expedtion 3-6.10.2019 r.

autor: M.Niwelt,data: 14-10-2019
WrOpenUp Expedtion 3-6.10.2019 r.

3 października 2019 r. nasza Drużyna Lucky 17-teen miała okazję pojechać do Berlina, a wszystko to dzięki wygranej w konkursie WrOpenUp. Mogłyśmy zwiedzić ulice alternatywnego Berlina, zobaczyć najbardziej znane zabytki czy spróbować lokalnego jedzenia. Głównym celem naszej podróży był jednak Leadership Festival. W tym wyjątkowym wydarzeniu towarzyszyła nam Pani Margerita Niwelt- opiekun zwycięskiej grupy.

 fotorelacja>>>

Ślubowanie klas pierwszych

autor: B.Szymańska -Pakos,data: 11-10-2019
Ślubowanie klas pierwszych

9 października 2019 r. odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej. W dniu patrona szkoły, delegaci klas pierwszych, ślubowali kochać Ojczyznę i przyczyniać się do jej rozwoju, czynić dobro i dążyć do prawdy, kierować się miłością i szacunkiem do każdego człowieka, swoją nauką i postawą rozsławiać dobre imię szkoły, rozwijać swoje talenty i wykorzystywać zdolności, poznawać i propagować twórczość patrona szkoły Agnieszki Osieckiej.

fotorelacja

 

Wrześniowo-październikowy numer Cenazurki!

autor: L.Grochocka,data: 11-10-2019
Wrześniowo-październikowy numer Cenazurki! Cenzurka Nr 1 2019/2020 [74] Wrzesień/Październik

Gra terenowa w języku angielskim

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 11-10-2019
Gra terenowa w języku angielskim

Dnia 10 października klasa 1B3 miała wielką przyjemność wzięcia udziału w grze terenowej w okolicach wrocławskiego ratusza. Celem zajęć było szlifowanie języka (wszystko odbyło się w j. angielskim) oraz, jak na klasę turystyczną przystało, zdobywanie wiedzy na temat miasta. Nie było łatwo. Zadania wymagały m.in. użycia spostrzegawczości i sprytu. Cóż to jednak jest dla klasy 1B3?;) Wszyscy cel osiągnęli i dużo frajdy przy tym mieli. Klasie towarzyszyły: wychowawczyni pani Wioletta Ejlak-Borowiak oraz pani Kamila Morawska.

fotogaleria>>>

Dzień patronki szkoły

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 08-10-2019
Dzień patronki szkoły

9 października, w dniu urodzin patronki szkoły Agnieszki Osieckiej zapraszam do obejrzenia wystaw poświęconych życiu  i twórczości słynnej poetki, dziennikarki, autorki niezapomnianych tekstów piosenek. Wystawy dostępne będą na parterze szkoły oraz w bibliotece.  

 

Klasa 1A3 na warsztatach językowych w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauk

autor: M.Niwelt,data: 08-10-2019
Klasa 1A3 na warsztatach językowych w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauk

20 września 2019 r. uczniowie klasy z poszerzonym programem nauczania języka angielskiego uczestniczyli w zajęciach pt. "Wykorzystanie nowoczesnych technologii w nauce języka angielskiego". Kilkugodzinne zajęcia prowadzone były przez pracowników  Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Wrocławskiego, panie Annę Kulczycką-Charustę i Karolinę Mańczyk.
fotorelacja>>>


 

Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna OLIMPUS

autor: Admin,data: 08-10-2019
Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna OLIMPUS Dnia 14.11.2019 r. w naszej szkole odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna OLIMPUS. Koszt uczestnictwa 10 zł. Serdecznie zapraszam! Anna Naskrent, polonistka
Szczegółowe informacje znajdują się >>

Koło szachowe w LO nr XVII.

autor: R. Konieczny,data: 08-10-2019
Koło szachowe w LO nr XVII. Zapraszam do udziału w zajęciach Szkolnego Koła Szachowego.
Termin i miejsce spotkania organizacyjnego: 22 października 2019r. (wtorek)– Sala 303, lekcja 8 i 9.
Zapisy przez Librusa lub indywidualnie proszę kierować do opiekuna szkolnego koła szachowego p. Roberta Koniecznego.

Trzecia wizyta partnerska projektu "Walk through Science" w Killorglin w Irlandii

autor: B.Szymańska -Pakos,data: 06-10-2019
Trzecia wizyta partnerska projektu

W dniach 22 - 27.10.2019 r. odbyła się trzecia wizyta partnerska projektu Erasmus+ "Walk through Science". Nauczyciele z krajów partnerskich spotkali się w Killorglin w Irlandii, gdzie oprócz realizacji działań projektowych, odkrywali piękno przyrody i poznawali kulturę gospodarzy.

facebook

 

Słowiańscy dżentelmeni

autor: M.Matschaj-Kacprzak,data: 06-10-2019
Młodzież klasy 3 teatralnej przygotowała oprawę artystyczną Biesiady w Jodłowym Młynie.

Zespół Lucky 17-teen na Leadership Festival w Berlinie

autor: Admin,data: 05-10-2019
Zespół Lucky 17-teen na Leadership Festival w Berlinie

Kreatywne dziewczyny z zespołu Lucky 17-teen wraz z opiekunką p. Margeritą Niwelt pozdrawiają z Berlina! Po zakończeniu wydarzeń w ramach Leadership Festival nadszedł czas na zwiedzanie miasta. Kilkudniowy wyjazd edukacyjny do Berlina był nagrodą w konkursie WrOpenUp pt.“Poznajmy się: nasze miasto, nasza szkoła, nasza kultura”, w którym drużyna  zaprezentowała swój przewodnik dla ucznia obcokrajowca, nad którym pracowała 4 miesiące.

Wycieczka kl.1F 4

autor: P.Zołotajkin,data: 04-10-2019
Wycieczka kl.1F 4
3 X 2019 r. klasa 1 F4 odbyła wycieczkę integracyjną do Opola.W związku z 350 rocznicą śmierci Rembrandta oglądnęła wystawę jego grafik w Muzeum Śląska Opolskiego. Poza tym będąc w tym mieście wypadało zwiedzić Muzeum Polskiej Piosenki.  Wykorzystaliśmy również kilkanaście minut na przyjrzeniu się znakomitemu przykładowi sztuki gotyckiej , a mianowicie Mauzoleum Piastów Opolskich.
 

Harmonogram na sobotę 5 października

autor: Admin,data: 04-10-2019
Harmonogram na sobotę 5 października W sobotę 5 października w LO nr XVII odbywają się wartsztaty w ramach Worls Space Week oraz odpracowujemy czwartek 2 stycznia 2020 r.. Zajęcia odbywają się według harmonogramu>>>

Klasa teatralna zintegrowana

autor: J.Krajewski,data: 04-10-2019
Klasa teatralna zintegrowana W tych pięknych okolicznościach przyrody, w pierwszym jesiennym chłodzie, na skalistych stokach magicznej góry Ślęży integrowała się klasa teatralna 1E4. Nasza uzdolniona młodzież pod opieką swojego wychowawcy p.E.Lisiak, oraz p.R.Koniecznego i p.J.Krajewskiego nie dała ujarzmić się kapryśnej pogodzie i w radosnym nastroju zdobyła szczyt Ślęży. Były piękne widoki...mgliste, było ognisko i były śpiewy, muzyka i wesoła zabawa.

Literacko-fotograficzna zabawa SLEEVEFACE

autor: J.Nogaj,data: 02-10-2019
Literacko-fotograficzna zabawa SLEEVEFACE Zapraszamy pierwszoklasistów do udziału w literacko-fotograficznej zabawie SLEEVEFACE, która ma na celu promocję książek i zachęcenie do ich czytania. Trzeba tylko uruchomić wyobraźnię, wymyślić interesujące połączenie okładki książki z własną inwencją twórczą i zrobić oryginalne zdjęcie. Dzięki temu książka otrzyma charakter i zostanie „ożywiona”. 

List Ministra Edukacji Narodowej w rocznicę powstania Szarych Szeregów

autor: Admin,data: 01-10-2019
List Ministra Edukacji Narodowej w rocznicę powstania Szarych Szeregów

Szanowni  Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele,

zachęcamy do zapoznania sie z listem Ministra Edukacji Narodowej w rocznicę powstania Szarych Szeregów. Była to najliczniejsza młodzieżowa organizacja konspiracyjna, odwołująca się do tradycji harcerskich II Rzeczpospolitej. 

Przypominając o wartościach i ideałach, jakie wiążą się ze służbą w harcerstwie, minister Dariusz Piontkowski pragnie zwrócić uwagę na działalność tych organizacji, zachęcając do wspierania ich bieżącej aktywności. 

List tutaj>>>  

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców

autor: Admin,data: 01-10-2019
List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców

Szanowni Rodzice!

Zachęcamy do zapoznania się z listem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka skierowanym do Rodziców >>>

Wizyta nauczycieli z Republiki Czeskiej w Siedemnastce

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 30-09-2019
Wizyta nauczycieli z Republiki Czeskiej w Siedemnastce

W dniach 26 - 27 września 2019 roku gościliśmy w naszej szkole 14 nauczycieli z Republiki Czeskiej  w ramach unijnego projektu Cooperation as a tool in education, prowadzonego przez Gymnázium Olomouc-Hejčín. Szkoła ta nawiązała współpracę z LO nr XVII w zeszłym roku szkolnym. Nasi goście zapoznali się z systemem edukacji w Polce, zostali zaznajomieni ze strukturą LO nr XVII, zwiedzili szkołę oraz obserwowali zajęcia lekcyjne (język polski, język angielski, fizykę, chemię, dykcję i zajęcia teatralne).
Wizytę zagranicznych gości koordynowały nauczycielki języka angielskiego: M. Palcewicz i J. Dola-Niewiadomska

fotorelacja>>>

World Space Week Wrocław 2019 w terminie 5-6.10.2019 r.

autor: Anna Bukiewicz-Szul,data: 28-09-2019
World Space Week Wrocław 2019 w terminie 5-6.10.2019 r.

5 i 6 października 2019 r. odbędzie się trzecia edycja ogólnopolskiej imprezy edukacyjnej World Space Week WrocławTo własnie w naszej szkole odbędzie się maraton warsztatów kosmiczno-astronomicznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych - w sobotę 5.10.2019 r. Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach: zapisy na darmowe zajęcia: tutaj6.10.2019 r. odbędzie się konferencja popularnonaukowa we Wrocławskim Centrum Kongresowym Hali StuleciaZAPRASZAMY!

Lekcja geografii nie tylko o gospodarce leśnej

autor: J.Krajewski,data: 26-09-2019
Lekcja geografii nie tylko o gospodarce leśnej Czy można zajmować się gospodarką leśną nie rozpoznając leśnej fauny i flory? To nie żart, bo to ponoć zawodowym leśniczym nie rzadko się zdarza. My postanowiliśmy się rozstać z tą niewiedzą, dlatego w ramach lekcji geografii odwiedziliśmy jedno z najbardziej zielonych miejsc Wrocławia, czyli Park Szczytnicki. Tutaj właśnie grupa szturmowa z rozszerzenia geograficznego miała za zadanie rozpoznać i opisać gatunki drzew, które spotkamy w Polsce, a także w innych częściach świata. W tej wyjątkowo edukacyjnej wędrówce po parku towarzyszyły nam różne gatunki ptaków, a wśród nich taki rarytas jak zimorodek, zaliczany do najpiękniejszych ptaków występujących w Polsce. 

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

autor: J.Nogaj,data: 25-09-2019
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Zapraszamy do udziału w 5. edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół średnich, którego bohaterami w tym roku są  poeci „Pokolenia Kolumbów”. Konkurs polega na recytacji wybranego wiersza K. K. Baczyńskiego, T. Gajcego,  W. Bojarskiego, A. Trzebińskiego,  A. Stroińskiego i T. Borowskiego lub wykonaniu wokalnym  jednego z  wierszy tych poetów. Każda szkoła może wytypować maksymalnie trzech uczestników. Konkurs odbędzie się w piątek 25 X 2019 r. w LO nr XII we Wrocławiu o godzinie 9.00. Zgłoszenia przyjmujemy w bibliotece do 15 października.     

27 IX 2019 r. - spotkanie informacyjne dla zainteresowanych Olimpiadą Historyczną oraz Olimpiadą Solidarności

autor: R.Pieńkowski,data: 23-09-2019
27 IX 2019 r. - spotkanie informacyjne dla zainteresowanych Olimpiadą Historyczną oraz Olimpiadą Solidarności

Zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych Olimpiadą Historyczną oraz Olimpiadą Solidarności do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się w najbliższy piątek 27 IX 2019 r. na długiej przerwie (godz. 11.30) w gabinecie 314. Wszystkie informacje na temat wspomnianych olimpiad dostępne są na stronie Olimpiady Historycznej i Olimpiady Solidarności, a w skrócie na szkolnym linku przedmiotowymHistoria.

IV Dzień Kresowy w LO nr XVII

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 23-09-2019
IV Dzień Kresowy w LO nr XVII 17 września Nasza Szkoła godnie uczciła  80 rocznicę zdradzieckiej napaści Związku Radzieckiego na Polskę, a zarazem Dzień Sybiraka. W naszej szkole o tradycjach kresowych już po raz czwarty zorganizowaliśmy w tym dniu prelekcję o Kresach. Naszym gościem był pisarz, dramaturg , dziennikarz i tłumacz Stanisław Srokowski - cudem ocalony z rzezi ukraińskiej. Prelegent przeprowadził niezwykłą lekcję historii, która na pewno zostanie zapamiętana przez młodzież na długo, a nauczycieli historii zainspiruje do podobnych pogaganek.
M.Palcewicz
Zdjęcia J.Dola-Niewiadomska i R.Pieńkowski

Wewnątrzszkolny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora LO Nr XVII we Wrocławiu.

autor: R. Konieczny,data: 16-09-2019
Wewnątrzszkolny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora LO Nr XVII we Wrocławiu.

Zapraszam do udziału w wewnątrzszkolnym Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora LO Nr XVII im. Agnieszki Osieckiej  we Wrocławiu.
Termin i miejsce: 1 października 2019r. – Sala 303, lekcja 8 i 9.
Tempo: 15 minut na partię. Bez zapisu. Turniej rozgrywany jest systemem pucharowym. Zgłoszenia przez Librusa lub indywidualnie proszę kierować do opiekuna szkolnego koła szachowego p. Roberta Koniecznego.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

autor: Admin,data: 13-09-2019
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 W poniedziałek 2 września br. uroczystym apelem na dziedzińcu szkolnym Dyrektor p. Małgorzata Iwankiewicz zainaugurowała  nowy rok szkolny 2019/2020. Szczególnie ciepło  w gościnnych progach  „Siedemnastki” powitała uczniów klas pierwszych, którzy  w tym roku będą uczyć się w czternastu oddziałach. Pani dyrektor zapewniła, że dla wszystkich jest miejsce w naszej szkole, życzyła dużo energii do wytężonej pracy, samych sukcesów i poczucia radości ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

Życzenia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty>>

Fotogaleria>>

Diagnoza z matematyki dla klas pierwszych.

autor: D.Kowalczyk,data: 09-09-2019
Diagnoza z matematyki dla klas pierwszych.

W środę, 11 września 2019r. na drugiej lub trzeciej godzinie lekcyjnej, odbędzie się DIAGNOZA „na wejściu” z matematyki.

Harmonogram diagnoz >> czytaj więcej

 

Wyprawka szkolna 2019/2020

autor: D.Makles,data: 06-09-2019
Uczniowie, którzy posiadają orzeczenie o kształceniu specjalnym mogą skorzystać z Programu "Wyprawka szkolna" - dofinansowanie do zakupu podręczników szkolnych. W związku z tym proszę, aby uczniowie klas pierwszych, którzy maja orzeczenia i chcą przystąpić do programu zgłosili się w dniu 9.09.2019 (poniedziałek) do godziny 13.00 do gabinetu pedagoga (011 na parterze).

Kiermasz podręczników do języków obcych

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 05-09-2019
Kiermasz podręczników do języków obcych W poniedziałek 9 września 2019 roku od 8.30  na parterze naszej szkoły odbędzie się coroczny kiermasz podręczników do języków obcych. Będzie możliwość zakupienia książek z rabatem. Kiermasz organizuje księgarnia Bookland z ulicy Odrzańskiej.
Zapraszamy.

Creative Summer w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII

autor: M.Niwelt,data: 04-09-2019
Creative Summer w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII

Zajęcia kreatywne w Siedemnastce trwały również w czasie wakacji.  Już po raz drugi pan Seth Compton zorganizował w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII letni program artystyczny pod nazwą Creative Summer

galeria>>> 

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

autor: K.Bańcer-Binduga,data: 04-09-2019
KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

Kiermasz podręczników odbędzie się 6 i 9 września na długiej przerwie (i kolejnych).
Podręczniki można przynosić po 2 lekcji do sali 09 ( szatnia przy siłowni), podpisane i wycenione.

Spotkanie z Rodzicami uczniów klas drugich i trzecich

autor: Admin,data: 03-09-2019
Spotkanie z Rodzicami uczniów klas drugich i trzecich W środę - 11 września br. o godz. 17.00 zapraszamy Rodziców uczniów klas drugich i trzecich LO nr XVII na spotkania z Wychowawcami klasWykaz sal na zebrania z Rodzicami>> 

Na spotkaniu przekazane zostaną informacje dotyczące organizacji pracy i nauki w roku szkolnym 2019/2020; będzie również możliwość dokonania wpłat na Radę Rodziców w sekretariacie uczniowskim (pokój 107A- I piętro). 
O godz. 18.00  odbędzie się zebranie Rady Rodziców. Prosimy Rodziców reprezentujących wszystkie klasy o przybycie na to ważne, inauguracyjne w tym roku szkolnym, spotkanie. 
Zapraszamy.

Spotkanie z Rodzicami uczniów klas pierwszych

autor: Admin,data: 03-09-2019
Spotkanie z Rodzicami uczniów klas pierwszych

W poniedziałek 9  września i wtorek 10 września br. zapraszamy Rodziców uczniów klas pierwszych LO nr XVII na spotkanie z Dyrektorem szkoły w auli (sala 300 - III piętro) zgodnie z poniższym harmonogramem:
>poniedziałek 9 września  godz. 17.00 – klasy: 1A3, 1B3, 1C3
> poniedziałek 9 września godz. 17.30 – klasy: 1D3, 1E3 i 1F3
>wtorek 10 września godz. 17.00 - klasy: 1A4, 1B4, 1C4, 1D4
>worek 10 września godz. 17.30 - klasy: 1E4, 1F4, 1G4, 1H4.

Po spotkaniu odbędą się zebrania z Wychowawcami klas w wyznaczonych salach.
Wykaz sal na zebrania z Rodzicami w poniedziałek 9.09.2019 r.>>
Wykaz sal na zebrania z Rodzicami we wtorek 10.09.2019 r.>>
Na spotkaniu przekazane zostaną informacje dotyczące organizacji pracy i nauki w naszej szkole, będzie również możliwość dokonania wpłat na Radę Rodziców w sekretariacie uczniowskim (pokój 107A - I piętro).
Zapraszamy

Wrocławskie obchody 39. rocznicy powstania NSZZ Solidarność

autor: R.Pieńkowski,data: 29-08-2019
Wrocławskie obchody 39. rocznicy powstania NSZZ Solidarność
W niedzielę 25 sierpnia 2019 r. delegacja społeczności Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej pod przewodnictwem Pani Wicedyrektor Edyty Cwynar uczestniczyła w uroczystościach 39. rocznicy powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.  Niedzielne obchody rozpoczęła msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia przy Alei Pracy. Następnie pod tablicą „Solidarności” na terenie dawnej zajezdni autobusowej przy ulicy Grabiszyńskiej w imieniu społeczności naszej szkoły została złożona wiązanka kwiatów. Warto dodać, że to historyczne miejsce od wielu lat jest otoczone szczególną opieką przez młodzież XVII-tki, która otoczenie tablicy utrzymuje w czystości, ale poznaje też historię oraz wkład Dolnośląskiej Solidarności w odzyskanie niepodległości i suwerenności w 1989 r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

autor: Admin,data: 28-08-2019
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Zapraszamy serdecznie na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020, które  odbędzie się 2 września o godz. 9.00 na dziedzińcu przed szkołą. Po inauguracji uczniowie udają się na spotkanie z wychowawcą do wyznaczonych sal>>>.

W razie deszczu - o godz. 9.00 uczniowie udają się  na spotkanie z wychowawcą w wyznaczinych salach>>>.
Do zobaczenia!

Delegacja LO nr XVII na obchodach 39. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”

autor: Admin,data: 22-08-2019
Delegacja LO nr XVII na obchodach 39. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”

W niedzielę 25 sierpnia 2019 r. reprezentacja naszej szkoły weźmie udział w uroczystych obchodach 39. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”.  O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Św. w kościele pw. św. Klemensa Dworzaka przy Alei Pracy, po której o godz. 13.30 odbędzie się uroczystość pod tablicą „Solidarności” przy Centrum Historii Zajezdnia. Serdecznie zapraszam nauczycieli, rodziców, uczniów do wzięcia udziału w uroczystości.
Małgorzata Iwankiewicz
Dyrektor Szkoły

Godziny pracy sekretariatu uczniowskiego w czasie wakacji

autor: Admin,data: 18-07-2019
Godziny pracy sekretariatu uczniowskiego w czasie wakacji

Uwaga! Godziny pracy sekretariatu uczniowskiego  w czasie wakacji ulegają zmianie. Będzie on czynny w następujących godzinach:
do 30.07 : w godz. 8.30-15.00
31.07 - 2.08: w godz. 8.30-14.00
5.08 - 20.08: proszę sprawdzać na bieżąco godziny pracy, gdyż mogą ulec zmianie
21.08 - 29.08: w godz. 8.30-15.00
30.08: w godz. 8.30-14.00.

Ze względu na prace remontowe komunikacja telefoniczna z sekretariatem w czasie wakacji może być utrudniona, bądź  niemożliwa. Za utrudnienia przepraszamy!

Uwaga! 12, 16, 19 sierpnia sekretariat będzie nieczynny!

[WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI]
 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII