Dziś mamy:  15 / 09 / 2019 "Głupota nie zawsze czyni złym, złość zawsze czyni głupim”- Francoise Sagan
WOS

Wizyta w sądzie i areszcie śledczym

24 IV 2018 r. uczniowie klas maturalnych(3A,3B,3E,3F) przeprowadzili wizytę w Sądzie Okręgowym i areszcie śledczym we Wrocławiu. W pierwszej części spotkania pani sędzia wyjaśniła zasady fukcjonowania sądów,opowiedziała o symbolach władzy sądowniczej,przypomniała zasady obowiązujące osoby pełnoletnie.

W drugiej części weszliśmy na teren aresztu.Tam konsekwencje  łamania prawa przedstawił nam sędzia sądu karnego. Reguły panujące na terenie aresztu wyjaśniła nam pani major Służby Więziennej. Po terenie aresztu oprowadził nas wychowawca więzienny. Przedstawił w sposób wyczerpujący realia życia osadzonych.

W ten sposób uczniowie odbyli, jak to sami ocenili, jedną z bardziej pożytecznych lekcji wiedzy o społeczeństwie.