LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  15 / 01 / 2021 "Kto z nadzieją patrzy w przyszłość,cieszy się teraźniejszością”- Cyceron
Wolontariat

WARSZTATY Z WOLONTARIATU

4 grudnia 2015r. zostały zorganizowane w naszej szkole dla młodzieży warsztaty z wolontariatu. Organizatorkami tego przedsięwzięcia były pani pani A.Pluta i pani K.Zielińska. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klasy 1B i 2E. Na początku prowadząca powiedziała młodzieży, na czym polega wolontariat i jakie są jego rodzaje. Mówiła też dużo o różnego rodzaju akcjach wolontaryjnych organizowanych na terenie Wrocławia i akcjach o zasięgu ogólnopolskim. Uczniowie zastanawiali sie nad tym, czy warto zostać wolontariuszem i jakie korzyści daje zaangażowanie w tą działalność.  
Na drugiej godzinie lekcyjnej opowiadali o własnych doświadczeniach z pracy wolontariusza w szkole podstawowej lub gimnazjum. Bardzo chętnie mówili o tym, co dobrego uczynili dla innych. 
Okazuje sie, że wielu naszych uczniów ma już duże doświadczenie w pracy wolontariusza i bezinteresowna praca na rzecz potrzebujących nie jest im obca. To dobra wiadomość dla nas wszystkich, że mamy mlodzież, która chętnie poświęca swój wolny czas i jest wrażliwa na potrzeby innych.

Galeria>> 

 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII