LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  12 / 07 / 2020 Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę- B. Franklin
Ważne uroczystości i wydarzenia

Uroczystość nadania imienia szkolnemu dębowi „Wielki Roman” i odsłonięcia pamiątkowej tablicy

W poniedziałkowy poranek 24 kwietnia 2017 r. odbyła się uroczystość nadania imienia „Wielki Roman” wiekowemu dębowi, który jest ozdobą szkolnego dziedzińca.
W minionym roku szkolnym Samorząd Uczniowski wystąpił z pomysłem nadania imienia żywemu pomnikowi przyrody, jakim jest właśnie szkolny dąb. Spośród wielu propozycji wyłoniono trzy, które zdaniem społeczności szkolnej były najtrafniejsze: Siedemnastek, Dąb Nadziei i Wielki Roman. W wyniku głosowania, zdecydowaną większością głosów, dąb otrzymał imię „Wielki Roman”. Wkrótce okazało się, że wieloletni dyrektor szkoły Roman Kowalczyk, na którego cześć padła propozycja nadania imienia dębowi, odchodzi z naszej placówki, by kierować Dolnośląskim Kuratorium Oświaty.  
Ceremonii odsłonięcia pamiątkowej tablicy, podczas której Siedemnastkowy DĄB otrzymał imię „WIELKI ROMAN”, dokonał Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk. fotorelacja>>
Od teraz nie będzie to zwykłe drzewo, a jedyna w swoim rodzaju dokumentacja tego, jak rozwija się i zmienia nasza szkolna społeczność i jak kształtują się kolejne pokolenia Siedemnastkowiczów. „Wielki Roman” już zawsze kojarzyć będzie się z dębem rosnącym na dziedzińcu LO nr XVII im. A. Osieckiej we Wrocławiu, a wielu absolwentom przypominać będzie dyrektora szkoły Romana Kowalczyka.
Uroczystość przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką p. Ewy Toporek-Niemczyk; prowadzili ją Emilia Dawiec (2E) i Jakub Nowakowski (2F), zaś piękną piosenką ceremonię okrasiły Justyna Frysztak i Joanna Gaj (1E). 

 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII