LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  05 / 06 / 2023 "To nie droga jest trudna, to trudności są drogą"- Søren Kierkegaard
Laureaci konkursów/ zawodów

Sukces naszych uczennic w Powiatowym Konkursie Fotograficznym - „Bądź jak Movie Star” - ZDALNA BIBLIOTEKA

W konkursie wzięło udział  pięć fotografii przygotowanych przez uczennice naszej szkoły, poza nagrodzonymi dziewczynami są to - Martyna Borys z kl. 2 B4 („Alicja w krainie czarów”), Marysia Koziarz z kl. 1B („Czarny łabędź”) i Paulina Malec z kl. 1E („Czarownica 2”).

Przypominamy wyniki etapu szkolnego (nie brała w nim udziału Weronika Fater):
I  miejsce - Ania Huk z kl. 2 A3 („Gnijąca panna młoda”)
II miejsce ex aequo:
- Martyna Borys z kl. 2 B4 („Alicja w krainie czarów”)
- Marysia Koziarz z kl. 1B („Czarny łabędź”)
III miejsce - Paulina Malec z kl. 1E („Czarownica 2”)   

Zobacz zdjęcia   

Ze szkół średnich na konkurs powiatowy nadesłano 29 fotografii. Prace oceniało jury w składzie: historyk sztuki Jadwiga Jasińska-Sadura, koordynator do spraw edukacji w DCF Katarzyna Jańska, fotograf Paweł Gaj i organizatorki – polonistki Iwona Polak i Katarzyna Łaszkiewicz. Zachwyt jurorów wzbudziły profesjonalnie przygotowane kostiumy i charakteryzacje. Punkty były też przyznawane za dobór tła, nastrój uchwycony na zdjęciu i szczególny, sugestywny wyraz twarzy czy gest fotografowanych postaci. Wszyscy uczestnicy konkursu udowodnili, że kochają sztukę filmową i tzw. „kultowe postaci i sceny filmowe” są im bliskie. Każde zdjęcie było na swój sposób interesujące i wartościowe.

Z uwagi na czas niesprzyjający spotkaniom publicznym wręczenie nagród odłożono na czas nieokreślony. O finale połączonym z wystawą fotografii zostaniemy poinformowani.

Celem konkursu było uczczenie 110 rocznicy istnienia kina we Wrocławiu. Konkurs odbył się pod patronatem Dolnośląskiego Centrum Filmowego, LO nr X i SP nr 8.

Wyniki konkursu z nagrodzonymi zdjęciami na stronie organizatora tutaj
 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII