Dziś mamy:  20 / 10 / 2020 "Głupota nie zawsze czyni złym, złość zawsze czyni głupim”- Francoise Sagan

Spotkanie kultur - wizyta młodzieży z Rumunii

Opiekunką grupy była absolwentka naszej szkoły, uczennica  klasy z rozszerzonym językiem angielskim, Aleksandra Wrona. Panie Nadia i Marina oraz uczniowie szkoły średniej Colegiul Tehnic Motru Claudiu, Cristian, Eduard, Claudiu, Mircea, Loredana, Bianca, Andrei, Ștefan, Alin, Aurelia, Alexandra, Sever i George uczestniczyli w trzech lekcjach języka angielskiego z klasami 3A i drugą PR2. Nasz #WrOpenUp - owy zespół, który przygotowuje się do tegorocznej edycji konkursu oczywiście była na zajęciach obecny.

Ile wiemy o swoich krajach?

Co nas dzieli, co nas łączy?

Czy możemy zrobić coś razem, spontanicznie i mieć z tego wiele radości?

Otóż okazało się, że tak! Zatańczyliśmy ludowy rumuński taniec, pokazaliśmy, że poza nauką w szkole, mamy swoje pasje i talenty. Czy podoba Wam się zaimprowizowany międzynarodowy koncert? Nam tak! A potem jeszcze ta praca w zespołach mieszanych, w trakcie której odkryliśmy, jak wiele nas łączy! Nasi goście poznali naszą patronkę Agnieszkę Osiecką i super wyszli na pamiątkowym zdjęciu pod tablicą

Goście zobaczyli również naszeą piękną bibliotekę i zabytkową salę gimnastyczną. Zapoznali się również z projektem obozów edukacyjnych i obejrzeli w sali 319  plansze z wystawy "Podroże z flagą". W czasie tej krótkiej wizyty adresy FB zostały wymienione wraz z obietnicą pozostania w kontakcie. Może uda nam się jeszcze kiedyś spotkać? Pięknie Wam wszystkim dziękujemy, że nas odwiedziliście. To był niezapomniany czas!

Mulțumesc!

Olu #AleksandraWrona, dziękuję Ci za pomysł, by przyprowadzić grupę do "Osieckiej". Dziękuję Małgosi Kowal za pomoc w zorganizowaniu lekcji. M. Niwelt

zdjęcia i filmu tu >>>