Dziś mamy:  08 / 04 / 2020 Nie proś świata, aby się zmienił, to TY zmień się pierwszy!- o. A. de Mello
Religia

"Prawda nas wyzwoli"- Międzynarodowy Festiwal Filmowy Niepokalanów już się rozpoczął!

Od 22 do 27 października 2017 w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu potrwa Międzynarodowy Festiwal Filmowy Niepokalanów 2017. Przez kilka dni stolica Dolnego Śląska będzie gościć wybitnych reżyserów, aktorów i twórców kina. Celem festiwalu jest coroczne podsumowanie polskiego i światowego dorobku w dziedzinie filmu inspirowanego wartościami uniwersalnymi, a także wspieranie twórczości filmowej pozostającej w łączności z nimi.
Tegorocznemu Festiwalowi przyświeca hasło: "Prawda nas wyzwoli". Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą m. in.: Krzysztof Zanussi, Radosław Pazura, Adam Woronowicz czy Dominika Figurska.

Spot promujący MFF Niepokalanów 2017
Szczegółowy program>>

Uczniowie naszej szkoły z klas 2B i 2D wzięli udział w pokazie filmu konkursowego „Ze wszystkich sił”. Zaś  uczniowie z klas  1A, 2E i 3F wzięli udział w dyskusji panelowej „PRAWDA NA EKRANIE” w Centrum Historii Zajezdnia, w której udział wzięli: Krzysztof Zanussi, Tomasz Terlikowski, o. Michał Legan, Łukasz Adamski i Arnaldo Casali.