LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  22 / 03 / 2023 To niesamowite, ile można osiągnąć, jeśli nie zależy nam na tym, komu przypadną zasługi- H.Truman
Laureaci konkursów/ zawodów

Sukces siedemnastkowych poetek

autor: J.Nogaj,data: 21-03-2023
Sukces siedemnastkowych poetek W piątek 17 marca w Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu zostały rozdane nagrody w VIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O Złoty Karton III LO”, pod hasłem: "Wytnij sobie kształt".
Natalia, Ola, Małgosia, Justyna – to wspaniałe młode poetki z Siedemnastki, które zgłosiły swoje wiersze do udziału w tych poetyckich zmaganiach. Konkurencja była ogromna, bo w konkursie wystartowało 70 uczennic i uczniów szkół średnich z terenu całej Polski. Poetki i poeci z jury: Ewa Jarocka, Justyna Paluch, Jacek Bierut i Rafał Różewicz mieli więc niezwykle trudne zadanie.
Cudowna wiadomość jest taka, że Ola otrzymała wyróżnienie w konkursie głównym oraz nagrodę specjalną za wiersz nawiązujący do tematyki wrocławskiej, natomiast Małgosia wygrała slam poetycki.

Dziewczyny, gratulujemy!

Wyniki szkolnego etapu konkursu "Broker informacji"

autor: J.Nogaj,data: 21-03-2023
Wyniki szkolnego etapu konkursu
Mamy zwyciężczynie szkolnego etapu konkursu „Broker informacji”. Jagna i Wiktoria wykazały się najlepszą wiedzą i umiejętnościami dotyczącymi:
- wyszukiwania informacji za pomocą wyszukiwarek internetowych, 
- weryfikowania tych informacji pod względem wiarygodności, 
- posługiwania się różnymi katalogami bibliotecznymi.

Teraz czeka nas przygotowanie do etapu międzyszkolnego, który odbędzie się we wrocławskiej Mediatece.

Udział w Olimpiadzie Krajoznawczo - Turystycznej

autor: Renata Pysiewicz-Jedrusik,data: 08-03-2023
Udział w Olimpiadzie Krajoznawczo - Turystycznej

7.03.2023 drużyna z naszej szkoły czyli Ola, Amelia i Leon z klasy 1c wzięli udział w 54 Olimpiadzie Krajoznawczo - Turystycznej regionu wrocławskiego. Na 10 drużyn zajęliśmy 5 miejsce i uważamy, że to nasz mały sukces. Wśród młodzieży licealnej byliśmy najmłodsi. Za rok będzie lepiej:) A zadania i tematyka nie jest łatwa. Rozwiązaliśmy test krajoznawczy dotyczący wielu zagadnień z krajoznawstwa i turystyki Dolnego Śląska, pracowaliśmy z mapą turystyczną i rozwiązywaliśmy test topograficzny oraz rozpoznawaliśmy zabytki i ciekawe miejsca w naszym województwie na zdjęciach.

 

 

 

Laureaci szkolnego konkursu Creative Writing 2022

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 11-12-2022
Laureaci szkolnego konkursu Creative Writing 2022 Uczestnicy konkursu Creative Writing co roku zaskakują coraz ciekawszymi pomysłami autorskimi, bogatą wyobraźnią i lekkościa piora, i to w języku angielskim.
Tegoroczne laureatki równiez dostarczyły czytelnikowi ciekawych przezyć pisząc porywajace opowiadania z  zaskakujacym zakończeniem.  Zwyciężczyniami  tegorocznej edycji CREATIVE WRITING zostaly:
1. Gabriela Berkowska 4G   I miejsce
2. Hanna Kucner 4A         II miejsce
3. Julia Mielnik 3F        III miejsce
Katarzyna Nowak 4G i Jona Jaworska 3B otrzymały wyróznienia .
Gratulujemy!
Wioletta Ejlak-Borowiak i Ewa Toporek-Niemczyk

Agnieszka Osiecka - konkurs literacki i plastyczny rozstrzygnięty

autor: L.Grochocka,data: 20-10-2022
Agnieszka Osiecka - konkurs literacki i plastyczny rozstrzygnięty

W środę 19 października na długiej przerwie w bibliotece nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu literackiego oraz plastycznego związanych z obchodami urodzin naszej patronki Agnieszki Osieckiej i uroczyste wręczenie nagród.

W konkursie literackim nagrody otrzymały:
I miejsce – Małgosia Banasik z kl. 4G
II miejsce – Zuza Ignaszewska z kl. 3D
III miejsce – Milena Szczyrba z kl. 2A

W konkursie plastycznym na podium znalazły się:
I  miejsce - Julia Rybak z kl. 1A
II miejsce - Anastasiya Zasiankova z kl. 2C
III miejsce - Nina Tomaszewska z kl. 2B

Za udział w konkursie dziękujemy również Martynie Kalisz kl. 4E, Ani Podwysockiej z kl. 4D, Kindze Trząsalskiej z kl. 4F i Lidii Kupis z kl. 1E

Gratulujemy zwycięzcom!

Wszystkie prace ukażą się w kolejnych wydaniach Cenzurki.

Kategorie szachowe zatwierdzone przez Polski Związek Szachowy.

autor: R. Konieczny,data: 12-10-2022
Jesienny Turniej Szachów Szybkich o Puchar Dyrektora LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.

Miło mi poinformować, że Polski Związek Szachowy zatwierdził kategorie szachowe uzyskane na Jesiennym Turnieju Szachów Szybkich o Puchar Dyrektora LO nr XVII. 

Jasnos  DawidZagórski  AdamZłotkowski  JeremiKudyk Mateusz uzyskali IV kategorię, Lesiuk StanisławOstapiuk MarekKandybo  TomaszSzymoniak SzymonLeszczyński  LeonMichalak  Stanisław uzyskali V kategorię szachową.  

link do turnieju:   http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_5423/

II miejsce w Konkursie "Szkoła Promująca Turystykę"

autor: Renata Pysiewicz-Jedrusik,data: 28-09-2022
II miejsce w Konkursie
Z radością informuję, że w XX Wrocławskim Konkursie "Szkoła Promująca Turystykę", który odbywa się cyklicznie w ramach projektu "Magnum Praemium Weratislaviae" uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce. 
Była to 10 osobowa grupa uczniów z klas 2B, 3E, 4E4, która opracowała część zagadnień z regulaminu konkursu. 
W tym roku była to "Dawna architektura przemysłowa Wrocławia".
Serdecznie gratuluję Oli Seidel, Łucji Grzegorek, Hani Wójcik, Kindze Tyrcz, Michalinie Bońkowskiej, Zuzi Figurze, Ali Dolatowskiej, Elizie Gorgoń, Mai Kubas oraz Natalii Kusińskiej.Nagrody odbieraliśmy na uroczystej gali w dniu 26.09.2022 w Centrum Historii Zajezdnia. Gratulacje.

Ogólnopolski Konkurs Studium Talent na Politechnice Wrocławskiej.

autor: R. Konieczny,data: 14-07-2022
Studium Talent na Politechnice Wrocławskiej.

Miło mi poinformować, że Bartosz Regulski (3C4) został laureatem (z fizyki) Ogólnopolskiego Konkursu Studium Talent na Politechnice Wrocławskiej. 

Bartosz napisał egzamin na ocenę celującą (6.0) co gwarantuje mu przyjęcie na wybrany kierunek na Politechnice Wrocławskiej bez względu na wartość wskaźnika rekrutacyjnego. 


Ogólnopolski Konkurs Studium Talent na Politechnice Wrocławskiej.

autor: R. Konieczny,data: 06-07-2022
Studium Talent na Politechnice Wrocławskiej.

Miło mi poinformować, że Mateusz Wojciechowski (3C3) został laureatem (z fizyki) Ogólnopolskiego Konkursu Studium Talent na Politechnice Wrocławskiej. 

Mateusz napisał egzamin na ocenę bardzo dobrą (5.0) co gwarantuje mu przyjęcie na wybrany kierunek na Politechnice Wrocławskiej bez względu na wartość wskaźnika rekrutacyjnego. 

Turniej Szachów Szybkich o Puchar Dyrektora LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.

autor: R. Konieczny,data: 01-07-2022
Kategorie szachowe z turnieju szachowego z dnia 9 czerwca 2022 zatwierdzone.

Miło mi poinformować, że Polski Związek Szachowy zatwierdził kategorie szachowe uzyskane w dniu 9 czerwca 2022 na Wiosennym Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu. V kategorie szachowe uzyskali: SUROWIEC Jakub, KOMZA Kamil, URBAŃSKI Maciej i POPADEŃCZUK Zofia. IV kategorie szachowe uzyskali: KMIEĆ StanisławBILIAS IvanWÓJCIK HannaSZEWCZYK Mateusz i BALICKI Michał.

Robert Konieczny 


Wiosenny Turniej Szachów Szybkich o Puchar Dyrektora LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.

autor: R. Konieczny,data: 01-07-2022
Kategorie szachowe zatwierdzone.

Miło mi poinformować, że Polski Związek Szachowy zatwierdził kategorie szachowe uzyskane 13 kwietnia 2022r. na Wiosennym Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu. W dniu 1o maja 2022r. Pani Dyrektor Małgorzata Iwankiewicz uroczyście wręczyła uczniom zaświadczenia wypełnienia norm na kategorie szachowe. V kategorie szachowe uzyskali: SUROWIEC Sebastian, BALICKI Michał,  WÓJCIK HannaMORAWIEC AdamARASIMOWICZ MichałJANICKI AntoniBINDUGA MironGEDIGA WojciechKMIEĆ StanisławSZEWCZYK MateuszBILIAS Ivan i KRÓLAK Kamil. IV kategorie szachowe uzyskali: KIRSZAK Kazimierz i MADEJEK Krzysztof

Robert Konieczny 


Kolejny sukces ekologiczny

autor: D.Kowalczyk,data: 23-06-2022
Kolejny sukces ekologiczny
Uczennica naszej szkoły, Martyna Kalisz z klasy 3E4 zdobyła III miejsce w konkursie MÓJ LAS za wykonanie pracy naukowej w kategorii „Znaczenie różnorodności biologicznej w lasach – mój wpływ na jej zachowanie”.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!

Sukces ekologiczny naszych uczennic

autor: D.Kowalczyk,data: 23-06-2022
Sukces ekologiczny naszych uczennic
Mamy ogromną przyjemność ogłosić kolejny ekologiczny sukces naszej szkoły. Dwie Uczennice "Siedemnastki" zostały laureatkami ogólnopolskiego konkursu „Młodzi naukowcy i technicy ratują świat”, zorganizowanego przez Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi, którego głównym sponsorem jest Transfer Multisort Elektronik.
II. miejsce zajęła: Martyna Kalisz za pracę „Ekologia we własnym ogrodzie. Rola pszczoły w życiu człowieka.”
Wyróżnienie otrzymała: Łucja Grzegorek za pracę „EKO SZKOŁA - Czyli jak sprawić, żeby polskie szkoły średnie stały się bardziej przyjazne środowisku”
Serdecznie gratulujemy!!
opiekun merytoryczny: Danuta Kowalcz

Konkurs literacki "Wzajemne relacje lekiem na samotność"

autor: L.Grochocka,data: 23-06-2022
Konkurs literacki

W środę 15 czerwca w bibliotece na długiej przerwie odbyła się miła uroczystość. Pani Dyrektor nagrodziła dwie uczennice - Lidię i Kingę, za udział w szkolnym konkursie literackim "Wzajemne relacje lekiem na samotność".

Dziewczyny, serdecznie gratulujemy!

Nagrodzone teksty można przeczytać w najnowszej Cenzurce.

II miejsce w Konkursie "Szkoła Promująca Turystykę"

autor: Renata Pysiewicz-Jedrusik,data: 22-06-2022
II miejsce w Konkursie
Z radością informuję, że w XX Wrocławskim Konkursie "Szkoła Promująca Turystykę", który odbywa się cyklicznie w ramach projektu "Magnum Praemium Weratislaviae" uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce. 
Była to 10 osobowa grupa uczniów z klas 1B, 2E, 3E4, która opracowała część zagadnień z regulaminu konkursu. 
W tym roku była to "Dawna architektura przemysłowa Wrocławia".
Opracowaliśmy:
1) Monografię kilku industrialnych zabytków Wrocławia
2) Trasę turystyczną wycieczki uwzględniającą dawne zabytki przemysłowe
3) Opracowaliśmy grę terenową po industrialnym Wrocławiu
4) Opracowaliśmy program edukacji regionalnej do realizacji w przyszłym roku szkolnym
Serdecznie gratuluję Oli Seidel, Łucji Grzegorek, Hani Wójcik, Kindze Tyrcz, Michalinie Bońkowskiej, Zuzi Figurze, Ali Dolatowskiej, Elizie Gorgoń, Mai Kubas oraz Natalii Kusińskiej.

Sukces w IX Powiatowym Konkursie "My Wroclaw"

autor: Renata Pysiewicz-Jedrusik,data: 12-05-2022
Sukces w IX Powiatowym Konkursie Z radością informujemy, że uczenice naszej szkoły Kinga Tyrcz, Michalina Bońkowska i Zuzanna Figura z klasy 1B zajęły II miejsce w IX Powiatowym Konkursie o Wrocławiu w Języku Angielskim "My Wroclaw". Dzięwczęta odpowiadały na pytania o Wrocławiu po angielsku, tłumaczyły tekst o industrialnych zabytkach Wrocławia z języka angielskiego na język polski i wykonały oraz przedstawiły prezentację pt: "Moja wycieczka po zabytkach industrialnych Wrocławia" Gratulacje!!! 

Krzysztof Pasternak z klasy 3H4 wygrał szkolny etap konkursu A PIECE OF CAKE

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 29-04-2022
Krzysztof Pasternak z klasy 3H4 wygrał szkolny etap konkursu A PIECE OF CAKE  Dnia 4 kwietnia 2022 roku w naszej szkole odbył się pierwszy etap międzyszkolnego konkursu z języka angielskiego,A Piece of Cake. Uczniowie z rożnych klas pod okiem  szkolnego koordynatora, p. Joanny Dola-Niewiadomskiej, zmagali się w nim z niełatwym testem sprawdzającym ich wiedzę na temat angielskich idiomów.
Niezmiernie miło jest nam poinformować wszystkich, iż uczeń klasy 3H4, Krzysztof Pasternak, uzyskał najwyższą ilość punktów, a tym samym zakwalifikował się do eliminacji do drugiego, ostatecznego etapu, który to odbędzie się  w VII LO we Wrocławiu. Trzymamy kciuki za Krzysztofa i oczywiście szczerze mu gratulujemy.

Wyróżnienie dla Zofii Szabały w konkursie literackim BEING...AGATHA CHRISTIE

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 28-04-2022
Wyróżnienie dla Zofii Szabały w konkursie literackim BEING...AGATHA CHRISTIE

Z radością informujemy, że uczennica pani Małgorzaty Kowal, Zofia Szabała z klasy 3A4, zdobyła wyróżnienie w szesnastej edycji konkursu literackiego w języku angielskim Being...Agatha Christie, którego organizatorem było LO nr III we Wrocławiu.
Gratulujemy sukcesu!

Wyniki konkursu Sławne Postaci Historyczne

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 24-04-2022
Wyniki konkursu Sławne Postaci Historyczne Jak co roku  z cyklu Sławne Postacie Historyczne odbył się konkurs o Walcie Disneyu. Konkurs dotyczył życia i twórczości Walta Disneya, twórcy cudownych bohaterów filmów animowanych, które zawojowały cały świat.
Oto zwycięzy konkursu :
1 miejsce  Alisa Rykunova kl. 3H4
2 miejsce  Jakub Zyto kl. 3D4 i Mateusz Michalski kl. 3H4
3 miejsce  Zofia Trzcińska kl. 3G4
Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!
Organizatorki Wiolette Ejlak-Borowiak i Ewa Toporek-Niemczyk

Laureaci XIV Powiatowego Konkursu Fotograficznego

autor: Renata Pysiewicz-Jedrusik,data: 22-04-2022
Laureaci XIV Powiatowego Konkursu Fotograficznego
Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły brali udział w XV Powiatowym Projekcie "Magnum Praemium Wratislaviae" w ramach którego odbył się XIV Powiatowy Konkurs "Wrocław na fotografii". W tym roku tematem były historyczne obiekty industrialne Wrocławia. Młodzież z LO nr XVII zajęła następujące miejsca: Paulina Malec z klasy 2E - I miejsce, Jakub Błasiak z klasy 3F4 - III miejsce, Tymoteusz Tomaszewski z klasy 3E4 - wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy sukcesów.

Wyróżnienie dla Martyny Kalisz w konkursie recytatorskim!

autor: J.Nogaj,data: 22-04-2022
Wyróżnienie dla Martyny Kalisz w konkursie recytatorskim! Z przyjemnością informujemy, że w XI edycji Międzyszkolnego Konkursu Poezji Mówionej i Śpiewanej Czesława Miłosza w ZS nr 3 wyróżnienie otrzymała Martyna Kalisz z kl. 3E4  za piękną interpretację wiersza „Miłość”.
Serdecznie gratulujemy!!!

W tym roku z przyczyn pandemicznych jury oceniało przesłane na konkurs nagrania recytacji tekstów poety, wybranych przez uczestników konkursu. Na zdjęciu przesłuchanie występu Martyny.

Emilia Zychowicz zakwalifikowała się do etapu centralnego Olimpiady Solidarności!

autor: R.Pieńkowski,data: 16-03-2022
Emilia Zychowicz zakwalifikowała się do etapu centralnego Olimpiady Solidarności!
6 III 2022 r. odbył się we Wrocławiu w Centrum Historii Zajezdnia etap wojewódzki VIII edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii. Emilia Zychowicz z kl. 2E zajęła w nim III miejsce i zakwalifikowała się do etapu centralnego! Opiekę merytoryczną sprawował Robert Pieńkowski. Serdecznie gratulujemy!

Finał Powiatowego konkursu recytatorskiego „Czar Soplicowa”

autor: J.Nogaj,data: 16-03-2022
Finał Powiatowego konkursu recytatorskiego „Czar Soplicowa” W finale Powiatowego konkursu recytatorskiego „Czar Soplicowa” w Muzeum Pana Tadeusza wszyscy uczestnicy udowodnili, że mickiewiczowski trzynastozgłoskowiec wciąż zachowuje swoją niebywałą siłę. Młodzież doskonale radziła sobie z tekstem poematu i już po półfinale wiedzieliśmy, że poprzeczka postawiona jest bardzo wysoko.
Tym bardziej rozpiera nas duma, bo nasze uczennice zostały laureatkami konkursu. Zosia Puzio zajęła 3. miejsce, a Zosia Popadeńczuk otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy serdecznie!

Kolejny sukces Jowity Kubackiej, kl. 2D

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 16-01-2022
Kolejny sukces Jowity Kubackiej, kl. 2D

W dniu 18 grudnia 2021r. w Świdnicy odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w akrobatyce sportowej, Jowita Kubacka, uczennica klasy 2D, zdobyła na nich 1 miejsce w trójkach kobiet kategorii 11-16 lat  i tym samym została Mistrzynią Dolnego Śląska w swojej kategorii.
Serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów!

fotorelacja>>>

Wyniki konkursu Creative Writing

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 16-01-2022
Wyniki konkursu Creative Writing Oto laureatki grudniowego konkursu Creative Writing:
1.miejsce : Katarzyna Nowak kl. 3G4
2.miejsce : Hanna Wójcik kl. 3E4 
3.miejsce Zofia Roszkowska kl. 1D

Konkurs jak zawsze mial wyłonić osoby biegle piszące w języku angielskim, a do tego potrafiące ciekawie podejść do tematu i zaintrygować czytelnika. Laureatkom serdecznie gratulujemy, że miały pomysł na rozwinięcie tematu i stworzenie nieszablonowej fabuły.
Organizatorki konkursu Creative Writing: Ewa Toporek -Niemczyk i Wioletta Ejlak -Borowiak

Sukces Jowity Kubackiej z kl. 2D – złoty medal w akrobatyce sportowej!

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 04-12-2021
Sukces Jowity Kubackiej z kl. 2D – złoty medal  w  akrobatyce sportowej!

Miło nam poinformować, że w dniu 6.11.2021r. na Miedzywojewódzkich Mistrzostwach "Miasta Leszna" w akrobatyce sportowej Jowita Kubacka zdobyła złoto w konkurencji trójek żeńskich kat. AGE 11-16.
Serdecznie Gratulujemy i życzymy dalszych , tak spektakularnych sukcesów!!!

fotorelacja>>>

Sukces w konkursie "Historyczne kominy"

autor: Renata Pysiewicz-Jedrusik,data: 02-12-2021
Sukces w konkursie

Gratulacje i brawa dla uczniów naszej szkoły za świetne wyniki  w Ogólnopolskim Konkursie „Historyczne kominy” organizowanym w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej na rzecz czystszego powietrza – „Czy wiesz czym oddychasz?” przez Uniwersytet Wrocławski i Instytut Geografii.  Zadaniem uczniów było sfotografować i dokładnie opisać historyczny komin czyli taki, który powstał przed 1989 rokiem. W kategorii szkoły ponadpodstawowe II miejsce zajął Tymoteusz Tomaszewski z klasy 3E4 a wyróżnienie otrzymali Paulina Malec z klasy 2E oraz Jakub Błasiak z klasy 3F4. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Sukces Siedemnastkowiczów na międzyszkolnym konkursie recytatorskim poezji Tadeusza Różewicza!

autor: J.Nogaj,data: 08-11-2021
Sukces Siedemnastkowiczów na międzyszkolnym konkursie recytatorskim poezji Tadeusza Różewicza! Z radością i dumą informujemy, że w międzyszkolnym konkursie recytatorskim poezji Tadeusza Różewicza, który odbył się 5 listopada w LO nr XII, nasi uczniowie triumfowali. Zosia Popadeńczuk zajęła 1. miejsce, a Wiktoria Podborowska i Janek  Wróbel - 3. ex aequo.
Zosię doceniono za przejmującą recytację wiersza „W środku życia”, Wiktorię za piękną interpretację tekstu „Bocca della verita”, a Janka za brawurowe wykonanie „Sukcesu i prośby”.

Gratulujemy serdecznie!

Przewodnicząca jury pani dr Monika Braun podkreśliła, że poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki, a młodzież (17. uczestników z wrocławskich szkół średnich) doskonale poradziła sobie z niełatwymi wierszami Tadeusza Różewicza i ze zrozumieniem odnalazła swoje rozterki i problemy w jego tekstach.

Konkurs recytatorski poezji Tadeusza Różewicza - etap szkolny

autor: L.Grochocka,data: 19-10-2021
Konkurs recytatorski poezji Tadeusza Różewicza - etap szkolny Etap szkolny Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego poezji Tadeusza Różewicza za nami. Spośród 10. uczestników jury musiało wybrać trzech, którzy będą reprezentować szkołę w LO nr XII. Decyzja była szalenie trudna, ponieważ wszyscy reprezentowali bardzo wysoki poziom.
Oto wyniki:
1. miejsce - Zosia Puzio, kl. 1E
2. miejsce – Zosia Popadeńczuk, kl. 3 E4
3. miejsce - Wiktoria Podborowska, kl. 3 E3

Wyróżnienia zostały przyznane: Janowi Wróblowi z kl. 3 E4, Julii Głowackiej z kl. 3 E3 i Natalii Wojtowicz z kl. 3 E4.

Ponadto za udział w konkursie dziękujemy: Karolinie Miśkowicz i Zosi Ziółkowskiej z kl. 1E, Ksaweremu Chwiedziukowi z kl. 2E i Jakubowi Jagielskiemu z kl. 3 E4.

Wszystkim serdecznie gratulujemy, a reprezentantom naszej szkoły życzymy powodzenia w finale konkursu, który odbędzie się 5 listopada o godz. 9.00 w LO nr XII.

Szkolny konkurs literacko-plastyczny rozstrzygnięty!

autor: L.Grochocka,data: 15-10-2021
Szkolny konkurs literacko-plastyczny rozstrzygnięty! We wtorek 12 października na długiej przerwie w bibliotece nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu literacko-plastycznego i uroczyste wręczenie nagród.
W kategorii na portret Agnieszki Osieckiej na podium znaleźli się:
I  miejsce - Patrycja Hajbos z kl. 1E  
II miejsce - Filip Andrunyk z kl. 3B3
III miejsce - Monika Krzysztoń z kl. 3H4
Natomiast nagrodę za pracę plastyczną inspirowaną wierszem poetki „Serce z kamienia”  otrzymał Mateusz Perechubko z kl. 1E.
Dziękujemy również Milenie Jaroszewicz z kl. 3A3, Hani Buczek z kl. 3E3 i Mateuszowi Michalskiemu z kl. 3H4 za udział w konkursie.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Nagroda za II miejsce w konkursie "Szkoła Promująca Turystykę"

autor: Renata Pysiewicz-Jedrusik,data: 24-09-2021
Nagroda za II miejsce w konkursie 24.09.2021 roku odebraliśmy nagrodę za zajęcie II miejsca w XIX edycji konkursu "Szkoła promująca turystykę". Nagroda została nam przyznana za działania w roku szkolnym 2020/2021.
Tytuł tej edycji to "Ogrody i parki Wrocławia". Nasze opracowania dotyczyły Parku Zachodniego. Serdeczne gratulacje dla uczniów zaangażowanych w opracowanie monografii parku, trasy turystycznej, gry terenowej, oraz opracowanie konkursu wiedzy o wrocławskich parkach.

Sukces Jagody Pawlik z kl. 3E3 w Sopocie

autor: Admin,data: 20-08-2021
Sukces Jagody Pawlik z kl. 3E3 w Sopocie Ogromny sukces! W Sopocie, podczas festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej" w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej, Jagoda Pawlik, uczennica trzeciej klasy teatralnej XVII LO we Wrocławiu, otrzymała wyróżnienie za wykonanie utworów Agnieszki Osieckiej "Piosenka o  ostatnim Doboszu" z muzyką Krzysztofa Żesławskiego, multiinstrumentalisty i  nauczyciela muzyki w Siedemnastce,  oraz "Ballada o Chmielnej" z muz. J. Abramowa. Na Jagodę czekają październikowe spektakle w Teatrze Nowym w Poznaniu. Serdecznie gratulujemy!

Sukces uczennicy 1A w jeździectwie

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 22-06-2021
Sukces uczennicy 1A w jeździectwie

Wielkie gratulacje dla naszej uczennicy z klasy 1A Weroniki Gosztyły! Triumfowała w Jaszkowie na zawodach ogólnopolskich dla dzieci i młodzieży, zajmując 1 miejsce w finale gr. C (wysokość przeszkód do 95cm), 3 miejsce w konkursie dwufazowym (80cm) i 2 miejsce w konkursie na styl (90cm). W ten weekend była w Wolicy, powtarzając sukces i pokonując finał gr. C bezbłędnie, zajmując 1 miejsce oraz 2 miejsce w konkursie na styl (90cm). Weronika wspomina,  że nie udałoby się to mojego wspaniałego kucyka, Penelopy.  A finałowymi przejazdami zdobyłam kwalifikację do halowego pucharu Polski. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy! 

 


Sukces uczennicy 1A

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 22-06-2021

Natalia Świech  zajęła II miejsce za formacje oraz III miejsce za mini formację w tanecznym konkursie XDance w Mysłowicach, III miejsce w mini formacjach w Ogólnopolskim konkursie tanecznym rhythmstyle.

Gratulujemy! 

Sukces ucznia 1A

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 22-06-2021
Sukces ucznia 1A

Filozof Franciszek uczeń klasy 1A wraz z drużyną zajęli 1 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Baseball zorganizowanym przez Ogólnopolska Federacja Sportu oraz
1 miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Baseball w Polskim Związku Baseballu i Softballu
Gratulujemy! 

Rozdanie nagród lauretom konkursu "Master of Speed"

autor: Wojciech Berek,data: 16-06-2021
Rozdanie nagród lauretom konkursu

9 czerwca w bibliotece szkolnej odbyło się wręczenie nagród lauretom konkursu "Master of Speed".

Sukces Pauliny Malec z klasy 1e

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 16-06-2021
Sukces Pauliny Malec z klasy 1e Paulina Malec z klasy 1e zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski w Teakwon-Do w Oleśnicy, pokonując trzy zawodniczki z czarnymi pasami.

Sukces Filipa Musiałowicza z klasy 1e

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 16-06-2021
Sukces Filipa Musiałowicza z klasy 1e Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły, Filip Musiałowicz z klasy 1e, jest finalistą Otwartych Mistrzostw Polski w tańcu towarzyskim.

II miejsce w Konkursie "Szkoła Promująca Turystykę"

autor: Renata Pysiewicz-Jedrusik,data: 13-06-2021
II miejsce w Konkursie Z radością informuję, że w XIX Wrocławskim Konkursie "Szkoła Promująca Turystykę", który odbywa się cyklicznie w ramach projektu "Magnum Praemium Weratislaviae" uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce. 
Była to 10 osobowa grupa uczniów z klas 2A4, 2D4, 2E4, 2F4 i 2H4, która w warunkach pandemicznych opracowała część zagadnień z regulaminu konkursu. 
W tym roku były to "Ogrody i Parki Wrocławia". Warunki były trudne, ponieważ w szkole realnie spotkaliśmy się dopiero 24.05.2021.
Opracowaliśmy:
1) Monografię Parku Zachodniego
2) Trasę turystyczną dwudniowej wycieczki po naszym mieście
3) Konkurs wiedzy o parkach Wrocławia w QUiZZiS
4) Opracowaliśmy grę terenową po Parku Zachodnim
5) Zaplanowaliśmy na wrzesień 2021 sprzątanie Parku Zachodniego
Serdecznie gratuluję Kamilowi Zdąbłaszowi, Łucji Herzog, Martynie Kalisz, Oli Seidel, Martynie Barańskiej, Kubie Wyciskowi, Kalinie Nagrodzkiej, Julii Głuszko, Natalii Mazur oraz Krzysztofowi Pasternakowi.

Wyniki Konkursu "Wrocław w fotografii"

autor: Renata Pysiewicz-Jedrusik,data: 06-06-2021
Wyniki Konkursu

Z radością informuję, że w konkursie fotograficznym "Wrocław na fotografii" w ramach XIII Powiatowego Projektu "Magnum Praemium Weratislaviae":uczniowie naszej szkoły zajęli:
II miejsce - Emilia Pieniążczak (klasa 1B) za zdjęcie "Zielona nostalgia"
III miejsce - Jakub Błasiak (klasa 2F4) za zdjęcie "Zatrzymaj się! Wiosna"
Wyróżnienie otrzymał Tymoteusz Tomaszewski (klasa 2E4) za zdjęcie "Japoński zielony przylądek we Wrocławiu"
Serdeczne gratulacje!

Uczennice Siedemnastki mistrzyniami recytacji!

autor: L.Grochocka,data: 17-05-2021
Uczennice Siedemnastki mistrzyniami recytacji! Z wielką radością informujemy, że uczennice naszej szkoły odniosły duży sukces w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim WĘDRÓWKI SZLAKIEM WARTOŚCI. Tematem tegorocznej edycji były POŻEGNANIA.
Wiktoria Podborowska z kl. 2 E3 - I  miejsce
Martyna Kalisz z kl. 2 E4 - III miejsce
Julia Bialik z kl. 2 G4 - wyróżnienie 
Katarzyna Gadomska z kl. 2 F4 - II miejsce w kategorii poezja śpiewana
Serdecznie gratulujemy!!!

Sukces uczennic w Powiatowym Konkursie Literackim

autor: L.Grochocka,data: 21-04-2021
Sukces uczennic w Powiatowym Konkursie Literackim Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły odniosły duży sukces w czternastej edycji Powiatowego Konkursu Literackiego X LO i Muzeum Narodowego we Wrocławiu poświęconego tym razem "Wrocławskim parkom i ogrodom". Serdecznie gratulujemy Julii Eilmes z kl. 3F, która zajęła II miejsce i Weronice Fater z kl. 2 F3 zdobywczyni III miejsca.

Wyniki konkursu szybkiego czytania z języka angielskiego "Master of Speed"

autor: Wojciech Berek,data: 20-04-2021
Wyniki konkursu szybkiego czytania z języka angielskiego

Znamy już zwycięzców konkursu szybkiego czytania z języka angielskiego "Master of Speed"!

Międzyszkolny konkurs znajomości przysłów angielskich A PIECE OF CAKE 2021 już za nami

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 19-04-2021
Międzyszkolny konkurs znajomości przysłów angielskich A PIECE OF CAKE 2021 już za nami

26.03.2021 roku 22 uczniów naszej szkoły wzięło udział w szkolnym etapie piątej już edycji międzyszkolnego konkursu "A piece of cake". W tym roku poziom był naprawdę wysoki i niestety żaden z uczniów LO nr XVII nie przeszedł do Wielkiego Finału, w którym mogło znaleźć się tylko 10 osób, a aż 354 uczniów szkół wrocławskich wzięło udział w konkursie.
Oto uczniowie naszej szkoły z najwyższymi wynikami:
1. Daria Gut z klasy 2G4 - 91,7%
2. Julia Głuszko z klasy 2A4 - 90%
3. Łucja Herzog z klasy 2D4 - 81,7%

Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i zdobytej wiedzy w czasie przygotowań do konkursu!
Opiekun szkolnego etapu konkursu: Joanna Dola-Niewiadomska

Sukces Jowity Kubackiej z klasy 1D

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 04-03-2021
Sukces Jowity Kubackiej z klasy 1D

Jowita Kubacka, uczennica klasy 1D, 20 lutego 2021 r. zdobyła złoty medal na Zawodach Mistrzostwa Dolnego Śląska w JUDO, zorganizowanych przez Dolnośląski Związek Judo w dniu 20.02. 2021 r. Jowita reprezentuje Stowarzyszenie Sportowe "ALTIUS" we Wrocławiu, a jej trenerem jest jej tato, Rafał Kubacki.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

fotorelacja>>>

III miejsce w Konkursie na "Opracowanie kampanii promującej województwo dolnośląskie".

autor: Renata Pysiewicz-Jedrusik,data: 28-02-2021
III miejsce w  Konkursie na Serdeczne gratulacje dla drużyny w składzie: Martyna Kalisz (2E4), Emilia Zalewa (2E4), Martyna Królikowska (2B4) i Krzysztof Pasternak (2H4) za zajęcie III miejsca w wojewódzkim konkursie na „Opracowanie Kampanii promującej województwo dolnośląskie w oparciu o zasoby informacyjne statystyki publicznej jako region atrakcyjny do życia”. Uczniowie przygotowali świetną prezentację oraz stronę internetową promującą Dolny Śląsk jako region atrakcyjny dla studentów. 

Sukcesy w jeździectwie

autor: Aleksandra Dogoda-Tajanowicz,data: 28-02-2021
Sukcesy w jeździectwie

Wielkie gratulacje dla naszej uczennicy z klasy 1A Weroniki Gosztyły! Dwa tygodnie temu triumfowała w Jaszkowie na zawodach ogólnopolskich dla dzieci i młodzieży, zajmując 1 miejsce w finale gr. C (wysokość przeszkód do 95cm), 3 miejsce w konkursie dwufazowym (80cm) i 2 miejsce w konkursie na styl (90cm). W ten weekend była w Wolicy, powtarzając sukces i pokonując finał gr. C bezbłędnie, zajmując 1 miejsce oraz 2 miejsce w konkursie na styl (90cm). Weronika wspomina,  że nie udałoby się to mojego wspaniałego kucyka, Penelopy.  A finałowymi przejazdami zdobyłam kwalifikację do halowego pucharu Polski, który odbędzie się w kwietniu, w Sopocie.
Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy! 

 


Ogłoszenie wyników Walentynkowego Konkursu Literackiego!

autor: L.Grochocka,data: 16-02-2021
Ogłoszenie wyników Walentynkowego Konkursu Literackiego! Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszej walentynkowej zabawy literackiej. Mamy nadzieję, że rozwiązując test dobrze się bawiliście. Spośród osób, które przysłały prawidłowe odpowiedzi, zostały wylosowane nagrody. Szczęście uśmiechnęło się do:
- Mai Lizak z kl. 2 B3 – gra planszowa „Mistrz słowa”
- Ani Podwysockiej z kl. 2 D4 – książka „Nie bój się życia”
- Ani Huk  z kl. 2 A3 – książka „Myśli na każdy dzień”
- Ani Pewniak z kl. 2 E3 – książka „ Złote myśli”
- Julii Eilmes z kl. 3F – książka „Jak mniej myśleć”
- Wiktorii Kusznir kl. 2 D4 – torba z logo LO XVII
- Aleksandry Janusz kl. 2 A4 – torba z logo LO XVII
Nagrody czekają na Was w bibliotece!

Składamy ogromne gratulacje uczennicom klasy 1D!!!

autor: J.Dola-Niewiadomska,data: 26-01-2021
Składamy ogromne gratulacje uczennicom klasy 1D!!!

Gratulujemy:
PAULINIE RUDZKIEJ, która 12.12.2020   wzięła udział w zawodach Taekwon-do. Były to Mistrzostwa Wielkopolski Mazovia Open Cup, które odbyły się w Legionowie. Organizatorem zawodów jest Akademia Sportów Walki Wataha. Paulina zdobyła ZŁOTY MEDAL w technikach specjalnych oraz SREBRNY MEDAL w tzw. walkach light-contact. Ponadto, 4-5.09.2020 Paulin uczestniczyła w zgrupowaniu kadry Klubu Sportowego Samuraj, podczas którego przygotowywała się do nowego sezonu zawodów oraz szlifowała różne techniki walki.

oraz

DARII ZAJĄC, która 06.12.2020 wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju Karate Koroko Cup 2020 i zdobyła ZŁOTY MEDAL w kategorii kumite full-contact. 03.10.2020 Daria wzięła również udział w Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa i zdobyła SREBRNY MEDAL w kategorii kumite.

Trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia na zawodach i życzymy jak najwięcej medali!

sukces Pauliny Rudzkiej>>>

sukces Darii Zając>>>

Sukces naszych uczennic w Powiatowym Konkursie Fotograficznym - „Bądź jak Movie Star” - ZDALNA BIBLIOTEKA

autor: J.Nogaj,data: 26-11-2020
Sukces naszych uczennic w Powiatowym Konkursie Fotograficznym - „Bądź jak Movie Star” - ZDALNA BIBLIOTEKA Z wielką przyjemnością informujemy, że w Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Bądź jak Movie Star” w kategorii szkół średnich, dwie uczennice naszej szkoły zajęły III miejsce ex aequo - Weronika Fater z kl. 2F3 („Czarny łabędź”) i Anna Huk z kl. 2A3 („Gnijąca panna młoda”).
Gratulujemy!!!
[WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI]
 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII