Dziś mamy:  22 / 10 / 2019 To niesamowite, ile można osiągnąć, jeśli nie zależy nam na tym, komu przypadną zasługi- H.Truman

Konkursy z okazji Dnia Języka Ojczystego

7 marca 2017r. odbyły się w naszej szkole konkursy z okazji Dnia Języka Ojczystego, który od wielu lat świętowany jest 21 lutego. W tym roku ferie nieco pokrzyżowały nam plany, dlatego świętowaliśmy ten dzień nieco później. Uczniowie mieli możliwość zmierzyć się w następujących konkursach: konkurs na esej - w tym roku frekwencja wyjątkowo dopisała, zgłosiło się 18 chętnych uczniów; Wielkie Dyktando Siedemnastki - o tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii walczyli uczniowie klas pierwszych i drugich; konkurs językowy - trzyosobowe zespoły z klas drugich sprawdzały swoją znajomość języka polskiego wykreślając słowa, dobierając związki frazeologiczne, rozwiązując rebusy, a także odmieniając takie imiona  jak Dante czy Romeo. W tej rywalizacji zwyciężyły ex aequo drużyny z klas 2E w składzie: Emilia Dawiec, Hanna Gamoń, Stanisław Woźniak  i 2F w składzie: Mateusz Kurkowski, Tomasz Przybyła, Patrycja Zygadło. Wyniki pozostałych konkursów zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu, a nagrody i dyplomy wręczone będą na zakończenie roku. Gratulujemy i zapraszamy za rok!

Fotorelacja>>>