LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  18 / 10 / 2019 „Dużo, to nie znaczy dobrze, ale dobrze dużo znaczy”- Demostenes
Język polski
Edyta Cwynar
Elżbieta Lisiak
Renata GawrońskaMarzena Matschaj-Kacprzak
Justyna Hełminiak-NowakAnna Naskrent

Nobel w dziedzinie literatury dla Olgi Tokarczuk

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 10-10-2019
Nobel w dziedzinie literatury dla Olgi Tokarczuk

Olga Tokarczuk otrzymała Literacką Ngrodę Nobla za "narracyjną wyobraźnię, która wraz z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic jako formy życia". 

czytaj  

zobacz 

 

 

Podstawa programowa dla maturzystów

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 04-09-2019
Podstawa programowa dla maturzystów

Zapraszamy do czytania, wnikliwej analizy podstawy programowej, która umożliwi Wam systematyczne powtórki. 

Tutaj  

Witamy w nowym roku szkolnym!

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 01-09-2019
Witamy w nowym roku szkolnym! Witamy po wakacjach :) Zapraszamy do współpracy, życząc niezapomnianych wrażeń. W tym roku szkolnym czeka Was wiele ciekawych przedsięwzięć, wykładów, konkursów. 

Szalonych wakacji!

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 20-06-2019
Szalonych wakacji!

"Nawet najdalsza podróż, zaczyna się od pierwszego kroku" (Lao Tzu)

Udanych wakcji! Wracajcie wypoczęci, szczęśliwi i spełnieni!

Zobacz  

Warto wiedzieć

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 20-06-2019
Warto wiedzieć

Jeśli będziecie się nudzić w trakcie wakacji, zawsze można przejrzeć stronę  Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, która przybliży Wam, co jest wymagane na maturę ustną i pisemną.

 zobacz

Mistrz Ortografii

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 19-03-2019
Mistrz Ortografii

Z przyjemnością ogłaszamy, że w Wielkim Dyktandzie Siedemnastki zwyciężyła i zdobyła tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii Emilia Michailidou-Gunia z klasy 2 D. Miejsce na podium zajęli: II miejsce Jędrzej Stypułkowski z klasy 2C, III miejsce ex aequo Julia Chudy oraz Filip Żmuda z klasy 1C.  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w ortograficznej zabawie!!!

organizatorzy konkursu

 

Dzień Języka Ojczystego

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 06-03-2019
Dzień Języka Ojczystego

Miło nam poinformować, że XVII LO aktywnie włącza się w propagowanie idei Miesiąca Języka Ojczystego. Z tej okazji jutro, tj. 7 marca 2019 r. od trzeciej godziny lekcyjnej będą odbywały się konkursy oraz warszty dla klas maturalnych według harmonogramu: 

sala 104 - Szkolny Mistrz Ortografii (3 lekcja) koordynator szkolny p. Renata Gawrońska

sala  307 - Drużynowy konkurs wiedzy o języku i literaturze (4 lekcja) koordynator szkolny p. Justyna Hełminiak-Nowak

aula - Warszaty dla maturzystów na temat wewnętrznego zróżnicowania polszczyzny ( 3A, 3B, 3F)  koordynator szkolny p. Elżbieta Lisiak

Serdecznie zapraszamy! 

 

Fotorelacja 

Klasa humanistyczno-medialna w programie "Słownik polsko@polski"

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 15-01-2019
Klasa humanistyczno-medialna w programie

12 stycznia 2019 roku o godzinie 11:00 uczniowie z klasy humanistyczno-medialnej w składzie: Kaja Kubicz, Paweł Sołtys i Maurycy Szkolnicki wraz z polonistką p. Hełminiak-Nowak uczestniczyli w nagraniach do progamu promującego kulturę języka polskiego "Słownik polsko@polski".

Emisja programu odbędzie się 2 lutego o godzinie 17:00 w TVP Polonia. 

Serdecznie zapraszamy do oglądania. 

Zobacz 

Zbiory zadań -CKE

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 27-11-2018
Zbiory zadań -CKE

Na stronie CKE znajdują się bardzo pomocne zbiory przykładowych zadań maturalnych (poziom podstawowy i rozszerzony). Zachęcam do korzystania.

zobacz

Wolność kocham i rozumiem - wyniki konkursu recytatorskiego

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 19-11-2018
Wolność kocham i rozumiem - wyniki konkursu recytatorskiego 14.11.2018 roku w auli LO nr XVII odbył się konkurs recytatorski z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości pod tytułem "Wolność kocham i rozumiem".    W zmaganiach konkursowych wzięło udział piętnastu śmiałków. Wszyscy zostali nagrodzeni wyjątkowym dyplomem uczestnictwa. Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy teatralnej, Knop Dąbrówka, za wykonanie Naszej pieśni Marka Gajowniczeka. Drugie miejsce zajęła Sara Walczak za recytację utworu Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pt. Wolność, zaś III miejsce przypadło Mai Makarze za deklamację utworu Zbigniewa Herberta Przesłanie Pana Cogito. Gratulujemy zwycięzcom!

Dzień Agnieszki Osieckiej - podsumowanie

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 17-11-2018
Dzień Agnieszki Osieckiej - podsumowanie

16 października 2018 roku odbyły się konkursy związane z dniem patronki szkoły, znanej poetki, autorki niezapomnianych tekstów piosenek, Agnieszki Osieckiej. Ideą spotkań było przybliżenie biografii oraz twórczości tej niezwykłej artystki. Na parterze LO nr XVII wszyscy mogliśmy przystanąć na chwilę, aby podziwiać wystawę, przeczytać fragmenty tekstów czy obejrzeć niepowtarzalne zdjęcia. Klasy pierwsze uczestniczyły w dwóch konkursach, zaś dla chętnych przeznaczony był konkurs na najciekawszy esej, inspirowany cytatem z twórczości autorki przebojów takich jak Wielka woda czy Niech żyje bal. Dziś znamy zwycięzców, którym chcemy raz jeszcze podziękować i pogratulować. W konkursie drużynowym zwyciężyła klasa 1F w składzie: Zuzanna Leśniak, Klaudiusz Krzyżanowski oraz Paweł Sołtys. Najtrudniejszy wybór stanął przed jury konkursu fotograficznego, który po licznych burzliwych dyskusjach w głosowaniu wytypował zwycięzcę. Autorem zdjęcia jest Klaudiusz Krzyżanowski, który sfotografował Marcelinę Odrowąż-Mieszkowską z klasy 1F. Uczestnicy konkursu na najciekawszy esej musieli zmierzyć się z tematem miłości, z którym wyjątkowo dobrze, ciekawie i intrygująco sobie poradzili. Zwycięzcami zostali Aleksandra Rostkowska z klasy 2F oraz Nikodem Kałwa z klasy 1F.

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

 fotogaleria

Klasa humanistyczno-medialna w programie "Słownik polsko@polski"

autor: E.Cwynar,data: 30-10-2018
Klasa humanistyczno-medialna w programie

W sobotę 20.10.2018 r.  o godzinie 11:00 uczniowie z klasy humanistyczno-medialnej w składzie Diana Przybylska, Julia Styś, Jakub Kycia oraz Paweł Sołtys wraz z polonistką  p. Justyną Hełminiak-Nowak gościli w programie poświęconym kulturze języka polskiego pt: "Słownik polsko@polski". Zapraszamy do oglądania emisji odcinka 3 listopada 2018 o godzinie 17:00 w Telewizji PoloniaKolejne nagranie z udziałem uczniów 15 grudnia br.

 Można podejrzeć nagranie tutaj>> 

Wystawa Dali-Warhol

autor: R.Gawrońska,data: 20-09-2018
Wystawa Dali-Warhol Fakultet 3PR z języka polskiego na wystawie Dali-Warhol 

Wystawa DALI WARHOL - GENIUSZ WSZECHSTRONNY

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 19-09-2018
Wystawa DALI WARHOL - GENIUSZ WSZECHSTRONNY Klub Humanistów pragnie zaprosić wszystkich zainteresowanych do wspólnego podziwiania wystawy DALI WARHOL - Geniusz Wszechstronny w sobotę 29.09.2018 o godzinie 11:00.

Klub Humanisty

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 31-08-2018
Klub Humanisty Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w spotkaniach organizacyjnych Klubu Humanistów. Projektowanie działań w każdy czwartek o godzinie 11:30 w sali 307. 

Witamy w nowym roku szkolnym 2018/2019

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 30-08-2018
Witamy w nowym roku szkolnym 2018/2019

Witamy po wakacjach :) Zapraszamy do twórczej współpracy, życząc niezapomniamych chwil...

Na wakacje!

autor: R.Gawrońska,data: 22-06-2018
Na wakacje!

 Oto lista ciekawych książek i filmów, polecanych przez Waszych kolegów z fakultetu z języka polskiego. Znajdziecie tu bardzo różne pozycje: od tekstów z dziedziny psychologii, do literatury młodzieżowej.Lista tutaj>>

  Życzymy wspaniałych wakacji!

Warsztaty dziennikarskie w Radiu Wrocław

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 28-03-2018
Warsztaty dziennikarskie w Radiu Wrocław 27 marca br. grupa uczniów z klasy 2A i 2B wzięła udział w warsztatach dziennikarskich w Radiu Wrocław. Spotkanie zostało poprzedzone zwiedzaniem Muzeum Radia, gdzie mogliśmy zobaczyć pierwsze odbiorniki radiowe, zabytkowe mikrofony, aparaturę pomiarową i unikatowy 16-ścieżkowy analogowy magnetofon Studer A80. 

NIetypowe lekcje języka polskiego

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 28-03-2018
NIetypowe lekcje języka polskiego Czy lekcje języka polskiego to tylko analizy, interpretacje, pisanie wypracowań typu maturalnego? Oczywiście, że nie! Uczniowie klasy 1 C i 1 B  opracowali, wcielili się w role i wspólnymi siłami przygotowali proces sądowy, który przedstawili całej klasie 23 marca 2018, przybliżając tym samym treść Makbeta Williama Szekspira. Mimo iż wszyscy doskonale znali zakończenie i grzechy, przewinienia głównego bohatera, przebieg rozprawy był interesujący, a zabawa niezwykle kreatywna. 

Wyróżnienie w konkursie recytatorskim

autor: E.Cwynar,data: 23-03-2018
Wyróżnienie w konkursie recytatorskim Kamila Piechura, uczennica klasy 2E otrzymala wyróżnienie VIII Międzyszkolnym Konkursie Poezji Mówionej i Śpiewanej Czesława Miłosza organizowanym przez Zespół Szkół nr 3 we Wrocławiu. Kamila startowała w kategorii poezji mówionej, opiekunem była p. Edyta Cwynar. W Jury konkursu zasiadała m.in. aktorka wrocławskiego Teatru Współczesnego Beata Rakowska. Serdecznie gratulujemy!

Dzień Języka Ojczystego

autor: E.Cwynar,data: 21-02-2018
Dzień Języka Ojczystego 21 lutego obchodzony jest Dzień Języka Ojczystego. Został ustanowiony przez UNESCO w celu wskazania różnorodności językowej świata, podkreślenia rangi języka dla tożsamości każdego narodu oraz zwrócenia uwagi na języki zagrożone zaniknięciem. Z tej okazji we wtorek 27 lutego 2018rodbędą się trzy konkursy.

Walim-Chicago-Cannes- Wrocław

autor: E.Cwynar,data: 04-02-2018
Walim-Chicago-Cannes- Wrocław

11 stycznia 2018 roku specjalnym gościem nasze szkoły był Łukasz Kazek- dziennikarz, historyk, producent filmowy, a przede wszystkim wnikliwy i kreatywny człowiek z pasją. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej zobaczyli film dokumentalny w reżyserii M. Kudły "Ludzie z klisz",  nagrodzony m.in.w 2017 roku w Cannes Złotym Delfinem. Historia przedstawiona w filmie bazuje na około 800 czarno-białych zdjęciach , które przedstawiają życie mieszkańców Walimia w latach 50,60. Po projekcji filmu pan Łukasz Kazek udzielił wywiadu,podkreślił wartość i rolę historii.
Kolejnym punktem programu był pokaz filmów uczniów klasy 2F. Wszystkie filmy łączyło jedno słowo- PRZESZŁOŚĆ.
Relacja na stronie Filipa Rozbickiego>>

"Teraz wszystkie dusze razem..." - klasa 2E w teatrze

autor: E.Cwynar,data: 31-01-2018
11 stycznia 2018r. uczniowie klasy teatralnej 2E wraz z polonistką Edytą  Cwynar obejrzeli spektakl dyplomowy studentów IV roku Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej p.t. "Teraz wszystkie dusze razem...". Było to ciekawe doświadczenie dla uczniów, którzy sami występuja na scenie.

Klasyka prozy XIXw

autor: R.Gawrońska,data: 29-01-2018
Grupa 2PR - Spis utworów do prezentacji - proza XIXw

Wyjazd do Wilna

autor: E.Cwynar,data: 16-12-2017
Wyjazd do Wilna

W dniach 2-6 grudnia 2017 r. uczennica klasy 3A Julia Czernikowska oraz polonistka p.Edyta Cwynar wzięły udział w wyjeździe na Litwę, który był nagrodą Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka w konkursie związanym z obchodami Święta Niepodległości.  Nauczyciele, młodzież i przedstawiciele środowisk kombatanckich z Dolnego Śląska wzięli udział w edukacyjnym projekcie  "150. Rocznica urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego". 

Fotogaleria >>> 

Wyróżnienie w konkursie literackim dla Julii Czernikowskiej

autor: E.Cwynar,data: 22-11-2017
Wyróżnienie w konkursie literackim dla Julii Czernikowskiej Miło nam poinformować, że uczennica klasy 3A  Julia Czernikowska  otrzymała wyróżnienie w literackim konkursie "Wymiary wolności - pięć zdań o wolności" organizowanym przez Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Jedną z nagród, poza rzeczowymi,  jest nagroda Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka  - edukacyjny wyjazd na Litwę ( Wilno, Piekleiszki, Zułów) w dniach 2-6 grudnia 2017r. Wyjazd jest realizowany w ramach projektu "150. rocznica urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego". Serdecznie gratulujemy!

Książkowa lista przebojów Siedemnastki

autor: E.Cwynar,data: 17-11-2017
Książkowa lista przebojów Siedemnastki

Z inicjatywy p. Marzeny Matschaj - Kacprzak została sporządzona książkowa lista przebojów uczniów Siedemnastki. Jeśli nie wiesz, co warto przeczytać, sięgnij po pozycje proponowane przez rówieśników z naszej szkoły! Miłej lektury! 

Książkowa lista przebojów >>>

Wyniki Matura 2017

autor: E.Cwynar,data: 17-11-2017
Wyniki Matura 2017 Mamy przyjemność pochwalić się dobrą informacją:) Podczas konferencji dla dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych, zorganizowanej przez Departament Edukacji, przedstawiono zwięzłą informację o przebiegu i wynikach egzaminu maturalnego - Matura 2017. Wyświetlono po 5 liceów, które uzyskały najwyższe wyniki w kategorii język polski, matematyka i język angielski na poziomie podstawowym.  Znaleźliśmy się z naszym językiem polskim w gronie czołowych pięciu liceów (na zaszczytnym piątym miejscu)! Jesteśmy dumni z naszych uczniów! Oby tak dalej!

Wyniki Wielkiego Testu Kultury

autor: E.Cwynar,data: 13-11-2017
Wyniki Wielkiego Testu Kultury Już są wyniki Wielkiego Testu Kultury, który odbył się 30 października 2017r. Klasy pierwsze sprawdzały swoją wiedzę na temat bon tonu. Sprawdźcie wyniki tuataj>>>  Koordynator projektu: p. Marzena Matschaj - Kacprzak

Sukces w konkursie recytatorskim Oliwii Ratyńskiej z kl.1E

autor: E.Cwynar,data: 12-11-2017
Sukces w konkursie recytatorskim Oliwii Ratyńskiej z kl.1E Miło nam poinformować, że uczennica klasy teatralnej 1E Oliwia Ratyńska  otrzymała wyróżnienie w konkursie "Mag słowa", poświęconym jednemu z największych polskich poetów Tadeuszowi Różewiczowi. Oliwia startowała  w kategorii recytatorskiej, a jej interpretacja wiersza  została zauważona spośród sześcieszięciu innych uczestników konkursu. Organizatorem  8 edycji był Zespół Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej oraz Dolnośląska Biblioteka Publiczna. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uwaga: KONKURS FILMOWY

autor: J.Hełminiak-Nowak,data: 06-11-2017
Szkolny etap konkursu "Lektury w kadrze" organizowany przez Liceum Ogólnokształcące Mikron

Lekcja w Muzeum "Pana Tadeusza"

autor: E.Cwynar,data: 26-10-2017
Lekcja w Muzeum Jak najlepiej podsumować lekcje poświęcone lekturze "Pana Tadeusza" A. Mickiewicza? 25 października 2017r. uczniowie klasy 2E wraz z polonistką p.Edytą Cwynar powtarzali wiadomści  uczestnicząc w lekcji muzealnej we wrocławskim  Muzeum "Pana Tadeusza". Młodzież wypełniała karty pracy sprawdzając swą wiedzę, poznawała stroje szlacheckie oraz próbowała odczytać rękopis epopei.

Dzień Patronki Szkoły Agnieszki Osieckiej

autor: E.Cwynar,data: 25-10-2017
Dzień Patronki Szkoły Agnieszki Osieckiej 9 października 2017r. miał miejsce  w naszej szkole Dzień Patronki  Agnieszki Osieckiej. W konkursie, którego tematem przewodnim było życie i twórczość poetki rywalizowały zespoły reprezentujące klasy pierwsze. Koordynatorem była p. Elżbieta Lisiak.Tegoroczni laureaci: I miejsce: kl.1E w składzie: Michał Osiński, Marta Kubiak, Marcel Mazur, Olga Wapieracz, II miejsce: 1C - Radosław Barnicki, Paweł Mróz, Lorenzo Marchese, Mateusz Ożóg, III miejsce kl. 1A - Wiktoria Zdziarska, Natalia Sokołowska, Wiktoria Żuberek, Marianna Malicka.

Literacki Nobel 2017

autor: E.Cwynar,data: 06-10-2017
Literacki Nobel 2017

Wczoraj, 5 października ogłoszono kto w tym roku otrzymuje Literack Nagrodę Nobla. Tym razem wyróżnienie przyznano brytyjskiemu pisarzowi japońskiego pochodzenia Kazuo Ishiguro. "W powieściach o wielkim emocjonalnym ładunku odkrywał głębię kryjącą się w naszym iluzorycznym poczuciu łączności ze światem" - czytamy w uzasadnieniu werdyktu. Decyzja jest kontrowersyjna, wielu znawców krytykuje wybór 62 letniego pisarza uznając go za twórcę literatury popularnej i nazywając tę decyzję "bezpieczną".

Kazuo Ishiguro wydał 8  książek, m.in. powieść "Okruchy dnia", która  doczekała się ekranizacji z Anthonym Hopkinsem w obsadzie (1989r.).

A jakie Wy macie zdanie? Znacie jego utwory? Zapraszamy do lektury!

W powieściach o wielkim emocjonalnym ładunku odkrywał głębię kryjącą się w naszym iluzorycznym poczuciu łączności ze światem - uzasadniono w oświadczeniu. (http://www.tvn24.pl)
W powieściach o wielkim emocjonalnym ładunku odkrywał głębię kryjącą się w naszym iluzorycznym poczuciu łączności ze światem - uzasadniono w oświadczeniu. (http://www.tvn24.pl)
W powieściach o wielkim emocjonalnym ładunku odkrywał głębię kryjącą się w naszym iluzorycznym poczuciu łączności ze światem - uzasadniono w oświadczeniu. (http://www.tvn24.pl)
W powieściach o wielkim emocjonalnym ładunku odkrywał głębię kryjącą się w naszym iluzorycznym poczuciu łączności ze światem - uzasadniono w oświadczeniu. (http://www.tvn24.pl)

Zagadnienia z epok

autor: R.Gawrońska,data: 03-10-2017
 Nowa lista zagadnień do kolejnych epok - zawiera najważniejsze treści i utwory wymagane na poziomie podstawowym i rozszerzonym - przydatne przy powtórzeniach.

Witamy w nowym roku szkolnym 2017/2018

autor: E.Cwynar,data: 06-09-2017
Witamy w nowym roku szkolnym 2017/2018

Witamy po wakacjach:) Zapraszamy do twórczej pracy i zapoznania się z propozycją polonistów. Oto planowane  działania w nowym roku szkołnym:

1. Projekt „Kulturalna Siedemnastka”,

2. Dzień Agnieszki Osieckiej,

3. Dzień Języka Ojczystego,

4. Bookcrossing,

5. Międzynarodowy Dzień Pisania Listów.

Planujemy wiele konkursów, aby każdy znalazł coś dla siebie:

- Konkurs wiedzy o życiu i twórczości A. Osieckiej

- Konkurs fotograficzny  inspirowany twórczością A. Osieckiej

Pożegnania nadszedł czas...

autor: E.Cwynar,data: 06-09-2017
Pożegnania nadszedł czas... Nasze grono polonistów Siedemnastki uszczupliło się ... Z nieukrywanym żalem 1 września pożegnaliśmy odchodzącego na emeryturę wieloletniego nauczyciela i wychowawcę p. Stanisława Skotnego. Życzymy samych pogodnych dni, natchnienia i twórczej inspiracji. Będziemy tęsknić:)

Wakacje!

autor: E.Cwynar,data: 26-06-2017
Wakacje!

Już są - wyczekiwane wakacje! Życzymy Wam udanego odpoczynku, słońca, wspaniałych przygód i zachwytu nad światem. Bądźcie radośni, uważni i wróćcie pełni energii do wytężonej pracy.

                                                                                                           Pozdrawiają Poloniści z Siedemnastki:)

BOOKCROSSING w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII im. Agnieszki Osieckiej

autor: R. Konieczny,data: 11-06-2017

BOOKCROSSING w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII im. Agnieszki Osieckiej 13 i 14 czerwca w bibliotece szkolnej.
Przyjdź i zaangażuj się w niekonwencjonalną formę popularyzowania czytelnictwa. Możesz oddać swoją książkę po to, by ktoś mógł ją przeczytać i przekazać dalej.
                    

Elżbieta Lisiak- koordynatorka akcji

Lekcja muzealna w Muzeum "Pana Tadeusza"

autor: E.Cwynar,data: 05-06-2017
Lekcja muzealna  w Muzeum 2 czerwca 2017r. uczniowie klasy 2A wraz z wychowawczynią p.E.Cwynar uczestniczyli w lekcji muzealnej w  Muzeum "Pana Tadeusza". Młodzież nie tylko poznawała ciekawostki związane z epopeją, próbowała odczytać rekopis, ale także dyskutowała, podając rzeczowe argumenty, czy "Pan Tadeusz" powinien być lekturą szkolną.

Sukces w konkursie recytatorskim

autor: E.Cwynar,data: 02-04-2017
Sukces w konkursie recytatorskim

Z przyjemnością informujemy,  że 31 marca uczennice klasy teatralnej 1E  Joanna Gaj i Joanna Sztucka pod  opieką  p.Edyty Cwynar wzięły udział VII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Mówionej i Śpiewanej Czesława Miłosza w Zespole Szkół nr 3 i  odniosły niemały sukces! Joanna Gaj wyśpiewała pierwsze miejsce w kategorii poezji śpiewanej, Joanna  Sztucka otrzymała wyróżnienie w katregorii poezji mówionej. Serdeczne podziękowania należą się nauczycielowi muzyki p.Krzysztofowi Żesławskiemu za przygotowanie podkładu muzycznego i wszelką pomoc.

Laureaci konkursów z okazji Dnia Języka Ojczystego

autor: E.Cwynar,data: 23-03-2017
Laureaci konkursów z okazji Dnia Języka Ojczystego Oto wyniki konkursów z okazji Dnia Języka Ojczystego:
Konkurs na esej - jury zdecydowało nie przyznawać pierwszej nagrody, wyróżnienia otrzymują Aleksandra Pawlak z kl.1F - za spójną wypowiedź i Jan Jankowski z kl.2A - za mnogość przemyśleń;
Szkolnym Mistrzem Ortografii został Stanisław Cieślik z kl.2C.
Serdecznie gratulujemy, nagrody wręczone będą na zakończenie roku szkolnego.

Konkursy z okazji Dnia Języka Ojczystego

autor: E.Cwynar,data: 08-03-2017
Konkursy z okazji Dnia Języka Ojczystego 7 marca 2017r. odbyły się w naszej szkole konkursy z okazji Dnia Języka Ojczystego, który od wielu lat świętowany jest 21 lutego. W tym roku ferie nieco pokrzyżowały nam plany, dlatego świętowaliśmy ten dzień nieco później.

Konkursy z okazji Dnia Języka Ojczystego

autor: E.Cwynar,data: 01-03-2017
Konkursy z okazji Dnia Języka Ojczystego

W najbliższy wtorek 7 marca 2017r.  odbedą się w naszej szkole  konkursy z okazji obchodzonego niedawno Dnia Języka Ojczystego. Ferie nieco pokrzyżowały nam plany, jednak, co się odwlecze, to nie uciecze:) Tradycyjnie planujemy następujące konkursy...

Warsztaty dziennikarskie w ramach lekcji j. polskiego w klasie 2A

autor: E.Cwynar,data: 01-03-2017
Warsztaty dziennikarskie w ramach lekcji j. polskiego w klasie 2A 2 lutego 2017r. klasa 2A uczestniczyła w ramach lekcji języka polskiego w warsztatach dziennikarskich przeprowadzonych przez panią Agnieszkę Mazur - Sztynek z MDK Krzyki. Uczniowie pracowali nad wywiadem, zastanawiali się jakie pytania są właściwe, jak powinny być sformułowane i czego mają dotyczyć, by zainteresować czytelnika.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

autor: E.Cwynar,data: 28-02-2017
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej 3 lutego 2017r. uczniowie klasy  2A wraz z wychowawczynią p. E. Cwynar obejrzeli  w kinie Nowe Horyzonty film Krzysztofa Kieślowskiego z 1977roku pt. "Amator". Uczniowie już po raz kolejny spotkali się z ambitnym kinem w ramach Edukacji Filmowej, tym razem analizowane było tzw. kino moralnego niepokoju.

Uczniowie wiersze piszą...na sprawdzianie

autor: E.Cwynar,data: 18-01-2017
Uczniowie wiersze piszą...na sprawdzianie Co można robić na sprawdzianie, jeśli nie zna się lektury? Na przykład napisać wiersz...

Wesołych Świąt

autor: E.Cwynar,data: 23-12-2016
Wesołych Świąt

Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących odpoczynek i nadzieję,

Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, optymizmu i pomyślności

                                                                                                                            życzą  Poloniści 

"Trzej muszkieterowie" w Teatrze Capitol

autor: E.Cwynar,data: 21-11-2016
W czwartkowy wieczór 10.11.2016r. liczna grupa uczniów z klas 1E, 2A i 3F wraz z opiekunami E. Cwynar i R. Gawrońską miała przyjemność obejrzeć niezwykle energetyczny spektakl "Trzej muszkieterowie" w Teatrze Muzycznym Capitol. Muzyka, niezwykłe efekty specjalne i oczywiście historia przyjaźni "jeden za wszystkich - wszyscy za jednego" zachwyciły uczniów. Nie siedź w domu, polecamy wspólne wyjścia na spektakle! 

Biblia w literaturze i sztuce - bardziej zrozumiała.

autor: E.Cwynar,data: 21-11-2016
Biblia w literaturze i sztuce - bardziej zrozumiała.  W czwartek 10.11.2016r. uczniowie klasy 1E wraz z polonistką E.Cwynar udali się na wykłady z cyklu "Warto wiedzieć" , który zorganizowany był przez Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu. Zagadnienia biblijne przewidziane w „Podstawie programowej” omówione zostały  z trzech punktów widzenia: współczesnej biblistyki - ks. prof. Mariusz Rosik, historii literatury - mgr Jadwiga Jasińska-Sadura oraz historii sztuki - dr hab. Bogusław Bednarek. Tematem spotkania były "Sensy przypowieści ewangelicznych". Troje uczniów wygrało wartościowe nagrody książkowe >>>foto
[WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI]
 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII