LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  18 / 01 / 2021 Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum- Albert Einstein
Wolontariat

III. FORUM WOLONTARIATU W SZKOLE

5 grudnia 2018 r. odbyło się w auli szkolnej III. FORUM WOLONTARIATU. Dzień został wybrany nieprzypadkowo, gdyż właśnie 5 grudnia jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. 
W tym dniu zostały zorganizowane dla uczniów klas I i II prelekcje przeprowadzone przez zaproszonych gości. Pierwszym  z nich była siostra Ewa Jędrzejak ze Zgromadzenia sióstr Boromeuszek, która jest prezesem Fundacji Ewangelium vitae we Wrocławiu. Opowiedziała ona  młodzieży o inicjatywie "Okno życia" wspieranej przez ta Fundację. 
W następnej kolejności prelekcję przeprowadził pan Michał Krasnosielski, koordynator wolonatriatu w Hospicjum Ojców Bonifratrów, który wraz ze swoim kolegą opowiedzieli naszym uczniom, na czym polega praca wolontariuszy w hospicjum i zachęcali ich do zaangażowania się w wolontariat pozaszkolny. 
Spotkania z zaproszonymi gośćmi były dla uczniów bardzo owocne. Mogli zobaczyć, że bezinteresowna pomoc innym przynosi wiele radości i satysfakcji. Część młodzieży zainteresowana pracą jako wolontariusz wzięła przyniesione ulotki i nawiązała kontakt z prowadzącymi spotkanie.

Galeria>>

 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII