LO nr XVII
im. A. Osieckiej
we Wrocławiu
ul. Tęczowa 60
53-603 Wrocław
tel: 71 7986740
liceum@lo17.wroc.pl

 
Dziś mamy:  05 / 06 / 2023 „Bez wiary potykamy się o źdźbło słomy, z wiarą przenosimy góry”- Søren Kierkegaard
Obozy naukowe

Grecja - obóz naukowy 26.05-3.06.2018

W obozie naukowym, który trwał od 26 maja do 3 czerwca 2018 r. , wzięło udział 57 uczniów, a opiekę nad nimi sprawowali nauczyciele: Barbara Cieśla – koordynator projektu, Margerita Niwelt, Lucyna Grochocka i Katarzyna Bojak oraz Piotr Zołotajkin.  
To już czwarty obóz naukowy zorganizowany przez panią Barbarę Cieślę, który właśnie przechodzi do historii szkoły. Podczas pobytu w Grecji mieliśmy okazję zobaczyć starożytną cywilizację grecką, która ukształtowała naszą dzisiejszą tożsamość kulturową.  Obecnie na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO w Grecji znajduje się osiemnaście obiektów: szesnaście dziedzictwa kulturowego i dwa o charakterze przyrodniczo-kulturowym. My zobaczyliśmy niektóre z nich: Olimpię - ośrodek kultu Zeusa, który od 776 roku p.n.e. był miejscem igrzysk olimpijskich, Mykeny i grób Agamemnona, sanktuarium panhelleńskie w Delfach, gdzie znajdowała się świątynia Apollina z wyrocznią, Akropol ateński,Meteory - klasztor położony na szczycie skały, teatr  w  Epidauros oraz stare miasto Korfu wraz z zespołem bizantyjskich fortyfikacji. Ponadto byliśmy pod Termopilami, zobaczyliśmy Kanał Koryncki i zwiedzaliśmy muzea. 
W obozie naukowym, który trwał od 26 maja do 3 czerwca 2018 r. , wzięło udział 57 uczniów, a opiekę nad nimi sprawowali nauczyciele: Barbara Cieśla – koordynator projektu, Margerita Niwelt, Lucyna Grochocka i Katarzyna Bojak oraz Piotr Zołotajkin.
                                                                                                            Obóz był niesamowitą i pełną wrażeń przygodą!

red. Lucyna Grochocka

 
Copyright © 2002-2013 by LO XVII